Reklama

čtvrtek 10. prosince 2020

Dezinformační tisková agentura ČTK

Ivan David

10. 12. 2020
Včera jsem strávil několik hodin na jednání Výboru pro zemědělství Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR. Projednával se mimo jiné vládní návrh Zákona, kterým se mění Zákon č. 110(1997 Sb. O potravinách a tabákových výrobcích. Po téměř dvouhodinové diskuzi byl návrh schválen 10 poslanci proti 4 (Piráti, ODS, TOP09). S předlohou souhlasil i ministr zemědělství Miroslav Toman, podpořili ji zástupci největších zemědělských organizací – Agrární komory a Zemědělského svazu.

Proti vystupovali jen zástupci zmíněných třech stran a předseda Asociace soukromých zemědělců Jaroslav Šebek. V zákoně jde prokazatelně a jednoznačně o to, aby zemědělci v ČR měli větší šanci k uplatnění na trhu ve vlastní České republice, protože jsou zcela prokazatelně diskriminováni nerovnými podmínkami v EU a zahraničními obchodními řetězci, které ovládají český trh s potravinami.

Proto se v novele navrhuje, aby po dobu několika let povinně narůstal podíl potravin z České republiky, které jsou naši zemědělci schopni vyprodukovat. Ještě jednou, které jsou naši zemědělci schopni vyprodukovat. Jen blbečkové opakují, že se těší na české banány a českou rýži a tvrdí, že nemůžeme být soběstační v komoditách, ve kterých jsme soběstační byli.

Několik médií přineslo článek s odkazem na ČTK se stejným nadpisem a stejným obsahem: „Sněmovní výbor podpořil omezení prodeje zahraničních potravin“ novinky. Nadpis je lživý, protože se snaží manipulovat veřejným míněním tím, že čtenáře uvede v omyl. Jasně naznačuje, že je ohrožen dovoz jejich oblíbených specialit ze zahraničí, sýrů, vín, uzenin nebo tropického ovoce. Reakce se už dostavila, debilové už píší o českých banánech twitter.com. Ve skutečnosti jde o komodity jako vepřové nebo kuřecí maso, běžné místní ovoce a zelenina a několik desítek dalších komodit, které jsou naši zemědělci schopni vyprodukovat. Zahraniční producenti k nám totiž dovážejí svoje méně kvalitní přebytky za dotované ceny. Západní státy totiž poskytují dotace nejen na výrobu, ale také na vývoz a dokonce dopravu, takže jim čeští zemědělci při mnohem menších dotacích, nebo bez nich, nemohou konkurovat. 

Autor článku (Novinky, ČTK) Bohumír Žídek ovšem uvádí argumenty pouze odpůrců návrhu a to zmíněného Jaroslava Šebka a dále Martina Pánka z Liberálního institutu, který se tváří jako vědecká instituce, ale jde o politickou neziskovku prosazující extrémní názory. Redaktor se neobtěžoval zeptat na stanovisko zastánců návrhu zákona, kteří ve Výboru pro zemědělství vysoce převažovali. Nezeptal se ani poslanců, ani ministra nebo jeho náměstků, ani zástupců Agrární komory, nebo Zemědělského svazu.

Cílem článku je jednoznačně dezinformovat pomocí manipulace, demagogie a jednostranných tvrzení. Něco takového si samozřejmě může redaktor dovolit v soukromém médiu, které má nárok vycházet vstříc svým čtenářům s extrémními názory, je to však zcela nepřijatelné ve veřejnoprávní agentuře, která má podle zákona o ČTK povinnost poskytovat pravdivé a vyvážené zpravodajství, kde je dán odpovídající prostor všem stranám a ne jen většině, nebo dokonce, jako v tomto případě, malé menšině. Povinností dbalá věřejnoprávní instituce by musela takový článek odmítnout a v případě zveřejnění vyhodit autora i šéfa odpovědného za zveřejnění.

Podíváme-li se na články Bohumíra Žídka z doby, kdy psal pro různá média, vidíme, že jsou jasně politicky profilované, jednostranné. Nic proti tomu v soukromém médiu, ale ve veřejnoprávní agentuře je to nepřijatelné. České televize nebo Český rozhlas, zaměstnávají a zvou téměř výhradně zastánce a propagátory specifických názorů, které pokládají za kvalifikační předpoklad zaměstnání. Ale veřejnoprávní média a agentury musejí sloužit objektivitě. Jejich zaměstnavateli jsou totiž všichni občané bez rozdílu politické orientace. Prosazování jednoho „správného“ názoru je typický znak diktatury. Jestliže ve veřejnoprávních médiích už diktatura je, a opoziční názory (byť většinové) jsou potlačovány a cenzurovány, co můžeme čekat od budoucnosti, pokud to nezvrátíme?

Před dvaceti lety jsem byl jako poslanec dotázán na názor redaktorkou ČTK. Za větou vystřiženou z mého vyjádření pak bylo uvedeno „říká kontroverzní poslanec Ivan David“. Ptal jsem se redaktorky, proč píše „kontroverzní“. Odpověděla: „To my máme nařízeno.“ Je to veřejnoprávní služba? Ne, je to dezinformační agentura!

65 komentářů :

 1. Obcanska spolecnost(OS)je ohlupovana vsemi prostredky a laxne a bezmcne je nucena prihlizet,aniz by se mohla branit.

  To se zmeni jen tehdy kdyz se dokaze ztransformovat na ČSV tj Ceskou spolecnost volicu.
  Je stale vice nutne zajistit co nejvice verohodnou informacni zakladnu a kdyz to jinak nepujde(GR TV a jini)si udelali z koncesionarskych prispevku soukrome sdelovaci ohlupovaci agentury,ktere tyto poplatky de fakto vykradaji jejich vysokymi platy zenou ke krachu a vlivnuji si pro sebe volby a to tak,ze je to pak volime jen shnile nepotrebne ovoce a to kredencuji OS jako pravdu a vrcholny uspech,kteremu ma OS !tleskat.
  Takove volby vubec platit nemusi a je spravne,ze prozatim jen SPD a Nova republika pisi a uvazuji v diskuzich,jak tyto falesne a shnile okurky nahradit a cim zlepsit a zajistit opravdovou informvanos a ne kupy srotu a lzi...
  Kdo je jineho nazoru at to tady napise a zduvodni,nebo taky ne,ale pak se nesmi divit ze jako clen OS bude podveden!

  OdpovědětVymazat
 2. Dobrý den pane doktore Davide,děkuji Vám za poslaneckou práci kterou vykonáváte ve prospěch naší republiky a právem kritizujete nesmysly které produkuje evropská komise. Přeji hlavně pevné nervy v nelehkém boji s touto hydrou.

  OdpovědětVymazat
 3. Kdo je proti opět slouhové slouhů demožumpa a pyjáti. Češi by měli více přemýšlet koho volí pan David dělá dobrou práci pro ČESKÉ občany.

  OdpovědětVymazat
 4. Pán Ivan David a SPD dělají pro český lid víc jako zbytek stran. Proti těm banánistům bych opět zavedl ČeskoslovenskéStátníNormy.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Přesně tak,ČSN neboli naše státní normy, které nechal zrušit pan? narcis Klaus překážely dovlečení většinou vadných potravin za tkz. západu.
   No a bylo zaděláno na východní skládku tohoto odpadu.

   Vymazat
  2. Pro potraviny byly tzv. Oborové normy.

   Vymazat
  3. Oborové normy nebyly zrušeny, ale na přání EU není jejich dodržování vyžadováno.

   Vymazat
 5. Soudruh B.Žídek bude také patřit, k těm vlastizrádcům, jako Věrka J. atd.!

  OdpovědětVymazat
 6. Pod nedávným článkem p. Bati: "Paní Geislerová, ..." se objevil komentář, jinak blbý, který ale začínal slovy "Paní Geislerová je svobodný občan ve svobodné zemi, pouze vyjádřila svůj názor." Ano, jistěže, pokud se přestaneme zamýšlet nad celospolečenskými kontexty a nad tím, jak moc jsou její názory projevem přitroublé naivity spojené s bezbřehou empatií ke své vlastní sociální bublině, tak ano, musíme jí dát právo na názor.

  Jenomže nikdo dnes nemáme možnost uniknout těmto jediným názorům paní Geislerové, stokrát správným a dokola opakovaným stejně správnými "celebritami", dnes a denně, od rána do večera, pokud se ovšem nechceme úplně odříznout od všech větších médií, totalitně sjednocených pod praporem progresivistické diktatury.

  OdpovědětVymazat
 7. Blýská se na lepší časy , asi ne , ale doufat je tak hřejivé a povzbudivé. Po roce 1989 naše pole se mění na políčka a soukromé podnikání , které nesměřuje k uspokojení naší společnosti , ale jen k uspokojení jedince a to je špatně. Kormidelníci našeho státu mají strach a podnikání státu si nepřejí a to je další průšvih demokracie.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Sprtaku,jestli tady budes lomit rukami jako stara baba

   a nenapises aspon jednoduchy navrh reseni podle tebe,tak aspon napis,kdo to ma resit a koho budes volit a jake je tvoje doporuceni.
   Jinak se z tech sracek nedostaneme NIKDY!!!

   Vymazat
 8. 14:30 ano velmi spravne geislerova holubova pazderkova klus madl sverak issova minar kalousek a mnoho dalsich stoupencu milionoveho chlivku maji pravo na nazor ovsem nesmi odmitat a napadat nazor tech kteri maji nazor jiny! vse ve jmenu demokracie! jak rikaji mnozi :"v demokracii mas narok na nazor ale je to jak rikam ja"😂😂😂to je ta novodoba demokracie?🤑🤑🤑

  OdpovědětVymazat
 9. Já se ptám: kde je dezinformační cenzorní agentůra Vrábela Semantic Vision a České televize a proč nezablokují dezinformace ČTK?

  OdpovědětVymazat
 10. Připojuju se k díkům panu doktorovi, a snad ještě taková asociace v souvislosti s tím manipulativním naznačováním, že je ohrožen dovoz oblíbených specialit atd.

  Totiž vzpomínám si, jak byla analogická kost intenzívně metána do publika v Rusku v době, kdy šlo o sankce. Téma bylo stejné - nebudete mít roquefort a mortadelu, a sami už víte nejlíp, komu za to máte nadávat.

  Samozřejmě situace je dost zásadně jiná, taky v Rusku je společnost daleko víc a ostřeji třídně rozvrstvená atd atp než u nás, kde si spousta člověků na takový ty lepší lidi jen hraje. V outfitu z outletu, dodal bych, již kolikátý den na*írán reklamou z autorádia ("ty ještě nemáš slavnostní outfit??"). Ale ten přístup vypadá jak přes kopírák a asi to bude nějaký standard. Něco z těch školení a rautů v hlavě holt utkví.

  OdpovědětVymazat
 11. Velice oceňuji práci pana doktora Davida. Jeho předchozí práce v Bohnicích mu byla průpravou pro schopnost bojovat s tolika zvrhlíky. Sám se snažím všechny své známé přesvědčovat o nutnosti jít k nastávajícím volbám a dát hlas SPD.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
  2. 15:48- musíte podat podnět MV ale to byste musel vystoupit z anonymity.

   Vymazat
  3. Pane administratore, proc tady nechate prispevatele urazet? Podivejte se na prispevek Unknown v 15:48.
   Proc je nemazete?

   Vymazat
  4. Omlouvám se, nesedím nad PC stále. Mám i jinou práci.

   Vymazat
 12. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 15:42- abyste se tu neutopil, jste tu "největší kalibr". Je to kladné varování?

   Vymazat
  2. 15:42 tak s tou pravdivou ceskou TV jsi zikal 100 bodu vyhral klicenku s fotkou Minare a na druhe strane Kalouska! ale muze si vybrat i kombinaci Nemcova
   Novotny nebo Bartos Blazek😎😂

   Vymazat
  3. Vite jak je rozdil v dnesni dobe mezi zpravou medii a zpravou, kterou media nazvaly konspiracni, ci fake?
   Zprava verejnych medii je vetsinou lez, zprava oznacena medii jako konspiracni se stava zpravidla po pul roce realitou.
   Troll bezejmeny ovsem ani po pul roce k poznani nedojde. Je to debil.

   Vymazat
 13. Vámi očerňovaný redaktor Žídek v ČTK vůbec nepracuje. Než začnete tepat nějaké médium, tak si prosím nejdříve ověřte fakta, pane Davide.
  Pokud jde o uváděný titulek článku, který Vám tak vadí, tak z hlediska výrokové logiky je naprosto správný.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 16:12. No, z hlediska výrokové logiky je vaše tvrzení naprosto nesprávně, protože pan David odkázal na Novinky, kde uvedený thučhuba Žídek pracuje...
   Přeloženo - lžete.
   Titulek článku je samozřejmě z "hlediska výrokové logiky" také naprosto nesprávný, protože tam chybí slovo "některých".
   Z hlediska objektivního zpravodajství, což je mnohem zásadnější ovšem zkresluje existující skutečnost...
   Přeloženo - Žídek prostě lže.

   Vymazat
 14. Škoda, že sem nejdou vložit fotky. Německý Kaufland a český Hitlermarket! Ty rozdíly v zelenině, množství a ceně, to mě bolí, když tam jedu a vidím jaké z nás dělají blbce a podlidi! Naši pěstitelé jsou systematicky likvidováni! Jedinou záchranu bych viděl v tom. aby se postavily státní supermarkety s českým zbožím a stát aby vykupoval naše výpěstky. A ne aby Němci našim dávali za jablka 5-8kč a nám je prodávali za 50 kč! Tuhle zemi řídí neziskovky a dosazení zbabělci a diletanti! Komunisti by vás mohli učit obchodu "demokrati"! Nadával jsem na ně, ale tohle by nikdy nedovolili, aby nám šéfovali cizáci a o vše nás okradli! Vlastizrádci i vodu prodali! To nemá ve světě obdoby. Hnus!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. tady s tebou souhlas 16:14

   Vymazat
  2. Stát nesmí podnikat, protože by to byl socialismus a to se nesmí.

   Vymazat
  3. incognita to toho víte hodně málo. ČEZ je z poloviny státní a z poloviny icognita. Kdo je icognita se nesmíme dozvědět, protože v tom jedou všichni vůdčí bojovníci za demokracii v 89. Stát platí případné průšvihy a incognita má mekonečné labůžo na věky věkův. Vodu platíme Veolii a trubky včetně technologie si musíme opravit za své peníze, včetně škod vzniklých na únicích vody a snížení dodávek. Kanalizaci máme také na triku také všichni. Do toho dobroserové nepůjdou, tam nác čekají velké průšvihy.

   Vymazat
 15. 15:42 Však on si tě někdo jednou najde....pak pošli fotky svého vzhledu, ať se zasmějeme. Uvidíš, že dostaneš samé kladné hodnocení :))

  OdpovědětVymazat
 16. Poslední dobou tady čtu,jak se všude mažou příspěvky,na Novinkách a dalších,ale co se děje zde, nemá obdoby, Dvořák maže vše a každého kdo má jen trochu jiný názor. Tohle musí vidět každý.
  Jinak gratulujeme k těm několika neustále stejným dementum, kteří neustále melou stejné srágory.povolný,václav ,krtek a několik málo dalších blbu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 16:28 maze se vsude za jiny nazor ja jsem vyexpedovan ze stranek techto lidi a stran:ods spd ct pirati kdu top bartos wollner fridrichova fridrich kalousek drahos horacek a dalsi

   Vymazat
  2. jo a na FB se maze udava a vyhazuje jako na bezicim pase! eeeevery day!!!😎😎😎😂😂😂

   Vymazat
  3. 16:28-dávám Vám slovo, že na Vaše "komentáře" již nebudu reagovat za předpokladu, že si mne nebudete brát do huby mimo téma a jen vám odpovím přímo, budu-li osloven. Budu mít více času na skutečné diskuze.

   Vymazat
  4. 16:48 spravne ja jiz davno nereaguji pokud nejsem direktivne oznacen za blba hnupa za jiny nazor

   Vymazat
  5. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
  6. 18:16- jenom tady jako anonym! Tváří v tvář budeš mít bodyguardy nebo přijdeš sám? Od teď ty tykám, vykáni ti nepřísluší.

   Vymazat
  7. PS.-chtěl jsem napsat "od teď tedy tykám" ale to bys stejně přehlídl.

   Vymazat
  8. Pan Dvořák maže jen tvoje texty plné urážek a sprostoty. Výmysly a lži ti tady nechává.

   Na rozdíl od Novinek, které mne opět na den zablokovali za toto:

   No to jsou "moudra"!
   Nebýt "mírumilovného" "demokratického" západu a jeho touhy zničit SSSR válkou z Německem, tak by ani žádná II.světová nebyla.
   Nepřítele naopak potřebují USA, protože válka je pro ně obrovský byznys, do kterého je zapojeno spousta soukromých firem.

   A ta snůška lží, na kterou jsem reagoval, cenzorovi nevadí:

   Rusové si vymýšlejí nepřátele aby odvedli pozornost od skutečných problémů. Když Lenin (a pak Stalin) nemohli mužiky nakrmit, popravovali kulaky. Stalin pak hledal nepřátele i v řadách Rudé Armády a pak skoro prohrál válku se svým spojencem - Hitlerem. Komunisté nám 40 let lhali že se nemůžeme mít jako západ protože musíme zbrojit na obranu před americkými imperialisty. Byl to nesmysl, USA nikdy okupaci světa nikdy neplánovaly ale mnoho našich nevzdělaných komunistů i Ruských mužiků tomu věří dodnes...

   Vymazat
  9. Unknowne 16:28, těch blbečků co tady diskutují je několik stovek a další desítky jsou ukryty pod nickem Unknown a Anonym. Příspěvky by mazány být neměly, stačilo by je výrazně označit. Ani admin by neměl být bez kontroly. I když to nemá jednoduché.

   Vymazat
 17. Novináři jsou žumpa, manipulují a manipulují. Je ale smutné, že co se týče covidu jim to "žerou" i čtenáři NR.

  OdpovědětVymazat
 18. Unknown je hvezdou medialni zumpy, vylezl ze zade Havloida.

  OdpovědětVymazat
 19. ČT, ČRo, ČTK jsou veřejnoprávní instituce / ČTK má trochu odlišný status /, které mají mít "regulovaný" obsah a nesmí být ovlivňovány reklamou! K tomu nám slouží poslanci, naši zastupitelé a od těch musíme chtít lepší zákon,podle kterého se zřizují dohlížecí Rady.
  V Německu velká spolková vysílací Rada, která reguluje ARD a ZDF má 77 členů, kteří nepobírají plat, pouze náhradu za ušlý čas,je to velmi čestná funkce a a tato Rada je volena pouze jenom jednou třetinou politicky, jinak další členy dodávají společenské organizace a má pouze cca 10 stálých placených členů, auditorů, právníků a jiných odborníků. Tato vysílací Rada má absolutní moc ovlivňovat všechno,nejenom ekonomiku, ale také obsah vysílání, pouze závažná ekonomická rozhodnutí podléhají přezkumu soudu.V Rakousku jsou dvě rady /ORF /, jedna odborná a jedna divácká a ty mají možnost reguleace 50 na 50, takže se musí dohodnout,než vydají nějaké rozhodnutí. Můžeme si snadno vzít v těchto zemích příklad a vytvořit podobnou regulaci, která bude vyhovovat většině občanů, ať již jsou jakéhokoliv politického, náboženského přesvědčení, ale to musíme zatlačit na poslance a politické strany, aby bylo podobné uspořádání přijato! Současný mediální zákon u nás není dobrý a také do budoucna se budou stále vyskytovat všelijaké nejapné půtky ohledně objektivity veřejnoprávních médií!!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 17:31- možná jste si všiml, že strany které se dostanou do parlamentu, vyčerpají všechnu svoji kapacitu na stranické půtky a na koncepční řešení jim nezbývají síly, ne-li přímo chuť. Mimoparlamentní strany mají zase malou kapacitu mozků, pokud ji mají, chybí jim peníze. No a miliardáři proč by to sponzorovali, proti sobě? Babiš je jen vy jímka.

   Jak tedy z toho, když neziskovky se nezajímají o politiku (naší), když natahují ruce k současné moci a různé ústavy jsou podporovány ze zahraničí?

   Občanská společnost je tedy dezorientována, dělena na mladé a staré, prvé lehce ovlivnitelné médii, neboť mladí ještě stále sní svůj? "americký sen". Tedy ti vzdělaní, ti níže postavení již ryjí držkou v zemi a řeší ji po svém. Kriminalitou, drogami.

   Trochu jsem se dostal od tématu. Jak tedy měnit z gruntu zákony? Dát jedné straně nadpoloviční moc (Orbán, Polsko) nebo se pokusit o nové celostátní hnutí bez politických ambicí vládnutí, jen jako kontrolu a úkolování "našich úředníků" v politice. Takovéto nepolitické sdružení (myšlenka Havla?) by snadno iniciovalo různá referenda i zákon o referendu samém, když ještě není "na stole".

   Kdo se toho ujme?

   Vymazat
  2. Jestlize tu uz mame dva body vzoroveho Programu volicu

   tak muzeme k nim pridat bod

   3.

   ČSV prislo uz na to jak obejit 31 let trvajici embargo na Zakon o referendu.
   Je tu totiz moznost ho nahradit mozna ucinnejsim mechanizmem,ktery prozatim nemohu primo napsat,ale muze fungovat snad ve spojeni s bodem 2.navrhu programu CSV!

   I kdyby ho totiz schvalili tzv "nasi zastupci"v jakekoli podobe, bude to urcite zase paskvil naprosto k nepotrebe.
   Staci uz vadny zakon o exekucich,ktery opravit vubec nepujde bez bodu 1.Programu CSV,ktery jste meli uz na alternative moznost videt viz bod 10 SPD rasantni zmena systemu !

   CSV PROTO NAVRHNE ZPUSOB JAK TO EMBARGO OBEJIT TAK,ZE HO NEBUDE MOZNA ANI POTREBA no a bude "po vtakach!"

   Vymazat
  3. Nevím zda jde o naše specifikum, ale u nás je podstatné okecávání, vykecávání, často i vzájemné hanobení a reálný probém jaksi zaniká. Vždyť to vidíte jak u politických stran, tak i zde mezi příspěvky. Noblesně se to nazývá komunikování. Je to ale karikatura demokracie, tudy cesta nevede. Diskutovat se má o reálných problémech a cílem je nalézt nejlepší řešení a nikoliv urazit soupeře. Možná jsem i já kontraverzní.

   Vymazat
 20. 18:33
  Povolný, proč pomlouváš mladé,ti jsou mnohdy daleko vzdělanější a s větším přehledem než my starší. Nejsou svázání 40 let trvající komoušskou demagogii Nikdo dnes nesmí žádný americký sen, ale vždy se budou přiklánět k Západu, .než k chudému, nedemokratickému Rusku.Dnes právě ti starší podléhají lžím, nesmyslum, polopravdám které si tak rádi přeposilaji. Zrovna ty jseš zářný příklad čmarat nesmysly a bláboly.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 19:33- Tak nevím, mám se vrátit k vykání, když se zlepšujete? Ještě chvíli počkám.
   Vůbec mladé nepomlouvám, pouze uvádím snadnost jejich ovlivnění. Pamatujete Hitlerovy děti a rudé úderníky? V této době dnešní ještě nemají jméno, jen společný osud s těmi dřívějšími. Mnozí se budou za svoji naivitu stydět a potomkům ji tajit. Chcete příklady z řad politiků?

   Vymazat
  2. PS. nějak mi to tykání nejde, nejsem na ni zvyklý, nežiji v anglosaském světě.

   Vymazat
  3. USA je dnes doložitelně nejzadluženější stát a představuje politickou a ekonomickou rakovinu světa!!! Rusko a Čína masivně nakupuje zlato a USA na dluh zbrojí!

   Vymazat
  4. Unknote 19/33

   Nekecej studente, nic o mladych,vsichni vime,ze je ohlupuje nova ideologie NEOMARXISMUS, vis co to je ty?
   A opravdu jsou mladi z university vzdelani,kdyz jim tam do hlav obsahujicich vakuum jejich pohlupavi "Profesori"vtloukaji,ze davej pozor miglanc

   PRAVDAJETOZEZADNAPRAVDANEEXISTUJE

   Tak a fcil mudruj!

   Vymazat
 21. 19:52
  Vždy a v kazdé době se pane Povolný najdou mládí, kteří mají svůj zdravý rozum a životem proplouvají jedna báseň. Potom jsou tací, kteří nebudou mít rozum do konce života.To bylo,je a bude.
  Nemůžete srovnávat mladé před 90-80 lety s dneškem,kdy není problém zjistit jakékoli informace prakticky o všem a hned.
  Než jsem odešel do důchodu, pracoval jsem převážně s mladými, byla to opravdu radost.Citil jsem se podstatně mladší. Jen je potřeba i jako šéf najít ten správný přístup.
  A klidně mně tykejte, i to je často dobrý přístup si porozumět.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 21:07- trochu si zafilozofuji. Každý z nás byl mladý, v době -náct byli všichni nad 40 dědky. Teď mám téměř dvojnásobek, rozumem, některým i silou stačím, jistě, zaostávám v užívání možností PC. To ovšem neznamená, že nerozumím principům, leckdy lépe, neboť oni jsou jen uživatelé s úzkým zorným úhlem pohledu. Mé nízké vzdělání mne nutilo hledat vždy podstatu i tu politickou. Je to nezajímá, mají své úkoly, rodinu, děti. Byli vsazeni do doby a musí to zvládnout.
   Já tedy mám tu výhodu, že mohu bilancovat a snít oni ne. O čem tedy sním abych parafrázoval Babiše?
   Sním tedy o tom, jako mám normální vztahy v rodině, kde je každý jiný i politicky, tak se sejdeme a vyprávíme si co nás spojuje, ne rozděluje. Vím ve státě je to složitější ale mluvím přece o snu.

   To jen tak pro zamyšlení, za nedlouho budu vítat s nimi opět slunovrat, tak se tu možná celý měsíc neukáži a budu doufat, "že sny se mají plnit nejen o vánocích".

   Vymazat
  2. Poslouchej Unknowne jestli jsi to ty nas pohlupavy profesor,co nas nic nenaucil,tak se tak podepisuj

   a nekryj se za pseudonymy.
   My mladi nepotrebujeme zadne advokaty tak,kdyz jsi v penzi,hled trenovat skoky do rakve a neopruzuj.

   Priznej se vrahu,ze zabijis mala zvirata a nahore deklarujes jen negativne,ze te serou.
   Proc nepozadas pana admina at povoli rubriku jen ANONYMNI a hned tu bude jako jeste pred nedavnem 300-400 lidu plno,kdyz se ti nelibi,ze tu pusobi ted jenom vyhradne gardisti.
   To chces,aby te uslapali

   a bude klid!?

   Vymazat
  3. 21:07 No tak proč jste odešel do důchodu? Mě je 77 a stále pracuji. Pokud jste dělal ve vrátnici a kolem Vás ti mladí procházely tak se to dá pochopit. Pokud by jste dělal na stavbě, měl by jste určitě jiný názor. Co Vás sem na NR táhne. Masochizmus?

   Vymazat
  4. 8:52
   Co to je masochiZZZZmus?????
   Do duchodu jsem odešel abych si užil ty miliony, které jsem jako dobrý podnikatel vydělal. To jen líná, rudá žebrota misí pracovat až do smrti, dobře ti tak dědku !!

   Vymazat
 22. Všude jsme krmeni dezinformacemi, které ti na straně Jourové pokládají za informace. Ze západu nikdy nic dobrého nepřišlo. To i o USA existuje dokument o tom, že více jak 2OO let terorizují a masakrují svět. Pomalu se v našich médiích nedovíte o tom, že Čína vypustila na měsíc satelit, který odtud dovezl zeminu (nebo měsíčninu?) To dokazuje jak je technicky a technologicky vyspělá. Na druhé straně se nedovíte, že tak vyspělé USA zkoušeli návratovou raketu do vesmíru a na zemi jim bouchla. A to není dezinformace, to je fakt, který jsem se dnes přečetl na teletextu SR. Chválím také pana Dr.Davida, který nás na stránkách NR pravdivě informuje a odhaluje lži a nepravdy, kterými jsme krmeni z "demokratických" USA, kde nedokáží zorganizovat poctivě ani volby a ještě dnes, tedy 3 měsíce po volbách vykřikují Trumpovi pohúnci, že Biden volby nevyhrál a bude o nich rozhodovat americký soud. Co to je za chaos v jehož pozadí umírají stá tisíce lidí kvůli nezvládnuté pandemii.

  OdpovědětVymazat
 23. Děkuji za práci pro velkou většinu lidí. Bohužel si nedovedu představit co vlastně dělají ostatní poslanci, když například dopustili pronájem České vody cizincům na 30 let. Soudím,že se musíme takovým pacholkům bránit a hnát je k odpovědnosti. Byli to kluci z ODS a jejich koalic ve vládě a obcích. Stojí nás to desítky uniklých miliard do zahraničí. Fuj té nezvedené bandě.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Za vodu nemůžou zadní poslanci, ale místní samosprávy a okresy.

   Vymazat
  2. Poslanci to zprostředkovali a bránili,že je to "moderní správa." Jsou zkorumpovaní nebo pitomci . Voda je strategická komodita a nemá v prackách cizinců co dělat. Už to dávno měl řešit zákon a ústava. Tak vážný je to pro občany ČR problém.

   Vymazat
 24. Divím se, že se pán doktor David diví. Je to známý projev deep state jako v Americe. Po převratu obsadili všechny významnější pozice a funkce lidé, kteří z duše nenávidí vlastní národ a všechno, co v minulosti vykonal. Těm lidem je žinantní psát pravdu a všechno překroutí, aby se to líbilo cizím protektorům.

  Podle posledního diskuzního příspěvku pana Kužvarta, si on sám klade za zásluhu, že se tak stalo. Vyzdvihuje Levou alternativu se spoustou bezvýznamných lidí, o kterých nevím, za co bych jim měl být vděčen. Pomohli na svět kapitalismu 19. století. Těší je milion lidí ve spárech exekutorů. Do této společnosti tahá i pana doktora Davida, který se snaží hájit rozumné věci. Někdo z NR s tím Kužvartem je v kontaktu. Prosím přesvědčte jej, aby nechal opožděné a hloupé kritiky komunistů a začal srdnatě bojovat se současnými škůdci.

  OdpovědětVymazat
 25. Oblíbený Ivane! Dovoluji si přidat v diskusi toto video. Kdo umí rusky, ať sleduje, kdo neumí, ať si přepne titulky na češtinu v nastavení...

  https://www.youtube.com/watch?v=Ki4LykCqn2k

  OdpovědětVymazat
 26. Přidávám ještě jeden, aby se lidé probudili:

  https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=5239010159457396&id=100000453908415

  OdpovědětVymazat
 27. A nyní poslední a nesedejte na zadek, prosím:

  https://www.naturalnews.com/

  OdpovědětVymazat
 28. Šéf WHO uvedl, že omezení v rámci COVID budou pokračovat i po vakcíně

  http://svobodnenoviny.eu/sef-who-uvedl-ze-omezeni-v-ramci-covid-budou-pokracovat-i-po-vakcine/

  Macron chce pojmenovat ulice a sochy po černošských a arabských historických postavách

  http://svobodnenoviny.eu/macron-chce-pojmenovat-ulice-a-sochy-po-cernosskych-a-arabskych-historickych-postavach/

  EU se stala rukojmím George Sorose

  http://svobodnenoviny.eu/eu-se-stala-rukojmim-george-sorose/

  OdpovědětVymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.