Reklama

neděle 13. prosince 2020

"Důležitý krok v prevenci COVIDu-19": AstraZeneca souhlasila se spoluprací se zpracovatelem Sputniku V

Sergej Gusarov, Anastázie Rumjancevová

13. 12. 2020 russian
Britská farmakologická společnost AstraZeneca, která vypracovala vlastní vakcínu proti COVIDu 19, přijala návrh zpracovatelů ruského preparátu Sputnik V na kombinaci lékařských preparátů. Dříve průběžná analýza ukázala, že průměrná účinnost vakcíny AstraZeneca je 70%. Potom Rusko navrhlo Británii zkombinovat její vakcínu se Sputnikem V, jehož účinnost činí 92%. Experti poznamenávají, že to je spolupráce zajímavá pro obě strany a může vést ke zvýšení účinnosti preparátů.

Britská farmakologická společnost AstraZeneca prohlásila, že provádí zkoušky kombinovaného očkování svou vakcínou a vakcínou Sputnik V pro zvýšení účinnosti. Je to uvedeno v oficiálním dopisu organizace.

"Dnes oznamujeme zahájení programu klinických testů ohledně hodnocení bezpečnosti a imunogenicity kombinovaného použití vakcíny AZD1222, zpracované společností AstraZeneca spolu s Oxfordskou univerzitou, a vakcíny Sputnik V, zpracovanou Národním výzkumným centrem pro epidemiologický a mikrobiologický výzkum Nikolaje Gamaleji, za účasti dobrovolníků ve věku 18 let a výše", je uvedeno v oznámení, zveřejněném na serveru AstraZeneca.

Britská strana podotknula, že "kombinace nejrůznějších vakcín může být důležitým krokem v prevenci COVIDu 19 díky posílení imunní odpovědi a zvýšení dosažitelnosti preparátů".

Zástupci společnosti AstraZeneca rovněž zdůraznili, že vědecká spolupráce s centrem Gamaleji má velký význam "nejen pro zkoumání potenciálu kombinovaného použití vakcín a vyhodnocení jejich synergismu vůči imunní odpovědi, ale také pro zvýšení dosažitelnosti očkování v budoucnu díky širokému portfoliu preparátů".

Připomeňme si, že průběžná analýza klinických zkoušek v AstraZenece demonstrovala menší účinnost britské vakcíny ve srovnání s ruským preparátem. První režim zkoušek firmy AstraZeneca ukázal účinnost na úrovni 90%, a druhý na úrovni 62%. Kombinovaná analýza obou režimů dovedla k průměrné účinnosti 70%.

Potom Ruský fond přímých investic (RFPI) nabídl britské farmaceutické společnosti zkombinování její vakcíny se Sputnikem V, jehož účinnost činí 92%.

Jak podotknul vedoucí centra Gamaleji Alexandr Gincburg, vakcína společnosti AstraZeneca má nedostatečnou účinnost, nicméně to lze opravit díky převzetí druhého komponentu od Sputniku V.

"Je třeba dělat dvojí očkování. A oni mají pouze adenovirus udělaný na základě adenoviru opic třetího sérotypu, nakolik si pamatuji. A nic víc nemají. Ale my máme dva různé adenoviry. Takže jeden z nich vezmou a uvidí, použijí to jako posílení ...", vysvětlil agentuře RIA Novosti Gincburg.

Doktor lékařských věd, poslanec Státní dumy, bývalý hlavní hygienik Ruska Genadij Oniščenko předpokládá, že samotný fakt spolupráce naší vakcinologické školy a anglické je důležitou skutečností.

"Už v samotném faktu této spolupráce je obrovský intelektuální a politický potenciál. Znamená to, že to bude takové znásobení, orientované na zlepšení vytváření specifických prostředků prevence, a vakcína je specifický prostředek prevence pro tu koronavirovou infekci, která přišla na lidskou populaci, a bude to nesporně znamenat zlepšení kvality používaných preparátů", řekl expert během rozhovoru s RT.

Virolog, bývalý vedoucí laboratoře centra Vektor Alexandr Čepurnov také poznamenal, že samotný fakt rusko-britské spolupráce v tomto směru poslouží pro uznání významu vakcíny.

Během rozhovoru se zpravodajem RT zdůraznil, že kombinování vakcín je zajímavé, jelikož nyní stále více údajů ukazuje, že imunita po absolvování koronavirové infekce není dlouhodobá.

"Vznikají obavy z toho, že imunita po očkování také nebude dlouhodobá. Samozřejmě, chtělo by se na tomto pozadí použít doplňkové možnosti, ale ne ve smyslu bezprostředního kombinování jedné a druhé vakcíny, ale v tom smyslu, že, pokud to tak je, je zřejmé, že bude nutno za nějakou dobu očkování opakovat", řekl Čepurnov.

Věnoval pozornost tomu, že vakcína Sputnik V je vytvořena na základě adenoviru, který sám o sobě disponuje důležitými imunologickými vlastnostmi, proto opakovaně se očkovat touto vakcínou možná nepodaří.

"Proto pro opakované očkování se bude potřebovat něco jiného. V tomto ohledu, možná, se taková spolupráce stává zajímavou pro obě strany. Je to významný signál, který svědčí o tom, že ruské kompetence mají hodnotu", zdůraznil expert.

Doktor biologických věd, vedoucí laboratoře bionanotechnologie, mikrobiologie a virologie Novosibirské státní univerzity Sergej Neťosov rovněž předpokládá, že zájem společnosti AstraZeneca o spolupráci svědčí o vysoké perspektivě Sputniku V.

"AstraZeneca je světový farmaceutický gigant, a, samozřejmě, má prostě obrovské zkušenosti v rozpracování a ve výrobě farmakologických preparátů. To, že vážně posuzují takovou možnost, znamená, že považují ruský projekt za velmi perspektivní", řekl Neťosov během rozhovoru s RT.

Expert vyzval, aby se předem neodhadovaly výsledky této práce, ale, podle jeho názoru, samotný fakt projednání nabídky svědčí o tom, že se k ruskému produktu staví "velmi vážně".

Mikrobiolog z univerzity v Readingu Simon Clark podotknul, že ve společnost AstraZeneca by nepřistoupili na takový krok, kdyby neměli jistotu.

"Čím víc máme údajů o jakékoliv existující vakcíně, a není důležité, kdo a kde jí vyrábí, tím lépe pro nás pro všechny. Pokud zkoušky budou úspěšné, pak to může pomoci rozptýlit obavy některých lidí ohledně očkování", řekl Clark ve vysílání RT.

Zdůraznil, že je třeba působit společně a sjednocovat úsilí.

"Pokud preparát funguje, tak, možná, se nám podaří jej učinit ještě účinnějším nebo jej vyrábět rychleji a ve větším množství. To je to, co je nyní důležité", uzavřel expert.

Tvůrce vakcíny proti zarděnkám Stanley Plotkin zase podotknul, že kombinování adenovirových vektorů pomůže vyhnout se problému "vektorové imunity", tedy takové imunní odpovědi na vektor, který snižuje reakci na zavedený antigen, pokud je vektor zaveden dvakrát.

"Právě tato myšlenka je základem vakcíny centra Gamaleji", poznamenal.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

58 komentářů :

 1. To je síla. Spolupráce s Ruskem: Američani kupují raketové motory a létají do vesmíru, kupují a přeprodávají LNG, Němci budují plynovody, staví továrny na motory i celá auta (VW), to samé Ford, teď Britové vakcínu. A to jistě nevíme o všem. A my nesmíme do Ruska vyvézt ani motorky do modelů letadélek. Nějak ten kapitalismus funguje jak pro někoho.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Utajují nám, že na vakcíně Sputnik-V spolupracovali s Rusy i Izraelci. Čeští vakcinologové veřejně prohlašují, že Rusové patří v oboru ke špičce, ale našim médiím se tahle skutečnost "nelíbí" a tak ji nezveřejňují. Inu, svoboda slova a demokracie počesku.

   Smazat
  2. 1:13
   Že milujete až nekriticky Rusko vàm neberu,ty slabé motory Amik kupuje k vynášení lehkých prostředků do vesmíru,jinak dnešní ruská kosmonautika je min.25 let za USA. Něco si o tom zjistěte,ať nevypadáte no jak nechytrý.

   Smazat
  3. Unknown lze jen to prasti. O raketove technice nema poneti. Je to rusofobni blb. Nereagujte.

   Smazat
  4. Svet je politicky rozdelen a to ma sve dusledky. Pokud lidem neumoznuji pouzivani hotove ruske vakciny, kdyz konkurence na zapade urychluje testy jejich vakcin ze simpansznich viru a pliznich tkani muzskych embryi, tak je to zlocin.
   Obchodni valkou je nuceni EU ke kupovani americkeho LNG z bridlice, ktera je 3 x drazsi jak rusky plyn z potrubi.
   Greta ani nevi jak tezba z bridlice devastuje v USA ekologii. Snimky jsou zakazane a testy podlozi take.
   Zlocinem je kradeni ropy Syrii US Army, ktera ji prodava Turecku.
   Ani slovo o tom v demogggratickych mediich sfffffobodneho zapadu! Aby se Syrie po zniceni skrze USA a NATO nemohla zvednout, uvalily na ni USA jeste sankce.
   A my jsme spojenci USA. To koukate, cinkaci klicema, co ???? Chteli jste na zapad a ted ho mate!

   Smazat
 2. Jen doufám, že snížený výskyt troly zvaných unknownů, nebo a například nicku J.J., je výsledkem argumentační síly publikovaných článků, i lepší úrovně argumentace rozhodující části diskutujících. Tedy ne výsledkem snažení cenzurujícího admina. Jak je léta žádoucí.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Až přestanu sporsťáky mazat, změní se to tady v žumpu. Už jsme se k tomu stavu jednou dost přiblížili. To chcete?

   Smazat
  2. Panu Dvořákovi 7:03, osobně mi nevadí všechny ty projevy hlouposti a nekulturnosti, dávno jsem vzal na vědomí, že existují. Už nepotřebuji maminku ani tatínka, abych byl chráněn před drsností světa. I na stará kolena se s tím vším, co je nepřijatelné, bez újmy na duši, tak jak lze, poperu. Od vás bych si přál nejméně to, že o svých zásazích zanecháte stopu. To proto, že bych rád měl alespoň nějaký přehled o realitě. Část pravdy možná máte v tom, že mazáním ony hlupáky odrazujete. Samozřejmě nevím, kolik čtenářů z oněch 224 tenkrát pojmenovaných a dalších anonymních bylo těch, "kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky". Jako jistý pedant a nakonec i potížista, jsem si mnoho z toho co lze, přepočítal. Vaše možnosti jsou v tomto směru nepochybně daleko větší, ale o tom, téměř, ani slova. Škoda. Zdraví JiH

   Smazat
  3. 9:38
   Á zase jeden neodbytný prudič.
   Podle vašeho vyjádření jen neprotestujete proti vulgárním projevům,ale proti jiným, než zde ve většině uváděných názoru, smutné, ta doba co byl oficiálně jen jeden názor je definitivně pryč,s tím se musíte smířit.

   Smazat
  4. Opět lžeš, unknowne. Všechny tvoje "příspěvky" jsou sprosté, agresivní a překypující lží. Nejde o názor, ten si klidně říkej, a klidně i tady, když toužíš po tom, aby se ti lidé smáli, ale jde o to, že ty slušnou formou bez agrese diskutovat neumíš.

   A pro JiH:
   Vážený JiHu, moc možností mi současný systém nenabízí: zavřít diskuzi, moderovat diskuzi mazáním a nebo ji nechat úplně volnou bez povšimnutí. JiHu, sem chodí lidi na soukromý web na návštěvu a popovídat si. Strpíte doma návštěvu, která uráží vás, vaše známé, lže, nadává, podsouvá, překrucuje...atd. atd. atd.

   Jak byste to u vás doma řešil vy?

   Smazat
  5. NR je až příliš benevolentní. Koukněte se na PL. Tam při použití sprostých nadávek okamžitě smažou buď titulek, nebo celý příspěvek. Novinky dělají to samé a navíc můžete dostat bani na rok, jak si tam někteří stěžují. A když je toho moc (zpravidla se to týká třeba romské problematiky apod.), tak diskusi uzavře z důvodů velkého množství sprostých příspěvku. Server "Aktuálně" k rizikovým tématům diskusi vůbec neotevírá. "Diskusní" příspěvky, které neobsahují nic jiného než urážky, nadávky a nezřídka i výhružky zahlcují diskusi. Ztěžují reakci na ty příspěvky, které obsahují argumenty a protože je za nimi deset i více řádků urážek a sprosťáren. Proto je dobře, že ty sprosté výlevy administrátor maže. Vypovídají pouze o úrovni pisatele, ale nic k tématu.

   Smazat
  6. Dobře pane Dvořáku, můžete mi tedy potvrdit, že ty sprosté jsou se stopou zachovány(neodporující zákonu?) a protistátní mazány beze stopy? To pro moji orientaci, kterou dávám i zahraničním aby se orientovali, či korigovali.Děkuji.

   Smazat
  7. PS. ještě dotaz, archiv mazaných je veřejný, myslím, zda je součástí toho vpravo nahoře?

   Smazat
  8. Pane Povolný, můžete mi, prosím, upřesnit, co rozumíte pod pojmem "protistátní"? Sprosťárny a urážky jsou jasné a nemají tady co dělat. Ale třeba můj názor na opatření že šíření koronaviru vyřešíme zavřením hospod je blbost, která nemá na situaci žádný vliv. Tento názor je v rozporu se státní (vládní) politikou. Je tedy "protistátní" a má být smazán? Upozorňuji, že nevyzývám k jeho porušování nebo ignorování.

   Smazat
  9. danny, ptáte se nepravého, občas "zmizím" také.

   Smazat
  10. Pane Dvořáku, máte zřejmě pravdu v tom, že blog NR provozujete ve vlastní režii, ve svém času a ze své iniciativy (toho si nelze nevážit). Je ale zcela nepřesné tvrdit, že je soukromý. Není, je pro veřejnost. Deklaruje, doufám popravdě, politický cíl. Otázkou tedy je, jak a jak efektivně se k deklarovanému cíli přibližovat.
   Jak bych to řešil doma? Dokud jsem nezmizel na venkov, měli jsme takovou, dost početnou bytovou diskusní společnost. Kdo chtěl, v daný den a hodinu přišel, uchytil se nějaký námět a došlo, doslova, na disputaci. Často dost nevybíravou. Nešlo o shodu, ale o soutěž názorů. Domníváte se, že v takovém prostředí blbci obstojí?
   V psané diskuzi, podle mého, lze nevhodné, ale vždy s poznámkou vymazat. Nebo lépe, to nevhodné výrazně označit aby se vědělo kdy, kdo a proč je vyhoštěn. A také, v jaké že jsou oni ti škůdci či „oponenti“ kondici i síle. Na NR, co pozoruji, doteď neřádili ani skuteční trolové ani skuteční elfové, pouze blbci. Bude hůř. Ale jinak. JiH

   Smazat
 3. Pokud jsem si nastudoval, tak ruská vakcína je vyráběná starší ,klasickou metodou a podařila se, takže není důvod, aby se nová , genetická , "sloučila" s to starší a parametry se zlepšily! Zatahovat politiku do zdraví lidí je zvěrstvo a zločin!!

  OdpovědětSmazat
 4. Tak vakcína nic neřeší to mají v plánu:

  Šéf WHO uvedl, že omezení v rámci COVID budou pokračovat i po vakcíně

  http://svobodnenoviny.eu/sef-who-uvedl-ze-omezeni-v-ramci-covid-budou-pokracovat-i-po-vakcine/

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Rusum neda WHO sanci, je rizena prece chazary. Vyvrbi se to az na zaklade pouziti vakcin v praxi na lidskych probandech namisto kraliku.

   Smazat
 5. Ruská vakcína ještě neproběhla třetím kolem testování a už se používá k očkování, podle známého ruského - nás mnogo -. Zase je tupá nezodpovědnost ruských mužiku.
  V podstatě očkování jakoukoliv vakcínou na kovid je dnes hazard.Jiné Vakciny se testují několik let a ne po 6-8 měsících se začnou cpát do lidí.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Za SSSR bylo pres 90 % vakcin na zapade kupovano v SSSR. Nedavno mne to potvrdil jeden muj znamy, bavorsky lekarnik. Rusko v Perestrojce toto knowhow muselo znicit, ale odbornici to zase postavili na nohy. Da se ted ocekavat, ze ruske vakciny nebudou mit takove nezadouci ucinky. Bohuzel z politickych duvodu neprichazeji v uvahu. Pro chazary jsou toxicke.
   Unknowne, jsi lhar a nenavistny rusofobni blb! Administrator te pravem maze. Prispivas k niceni diskuse, ne k jeji kvalite a nasiras svymi urazkami diskutujci, i mne jsi uz nekolikrat urazil!

   Smazat
  2. Pane Dvořáku, tohoto trotla je mazat třeba. Když si někdo neodpustí ani urážky tohoto typu - tupá nezodpovědnost ruských mužiků, tak mazat!! Je to tak pane JiH? Já to tu prostě nechci!

   Smazat
  3. Unknown 9:40 Proto začaly hromadně očkovat v GB jako první na světě. Jo kdo umí ten umí. V ovšem kecáte.

   Smazat
  4. Proto vakcínu koupila Indie, Írán, Izrael, Argentina... A jistě ne pro to, aby je měla ve skladech. Tam všude jsou nezodpovědní mužici? A k tomu ruští?

   Smazat
  5. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  6. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
 6. Tady par informaci o vakcine:
  https://ac24.cz/en/-/tesne-pred-pandemii-usporadala-eu-globalni-vakcinacni-summit?redirect=%2Fen%2Fweb%2Fac24%2Fuvod

  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Je-to-velka-lez-Covid-odhaleni-v-primem-prenosu-Radeji-se-posadte-647043

  http://www.zvedavec.org/komentare/2020/12/8533-pandemia-covid-je-vytvorena-umyselna-hospodarska-depresia.htm

  Zadam administratora, aby Unknown zde prestal urazet prispevatele. Jeho prispevky neprinaseji krome nadavek zadna fakta ani protiargumenty. Je to tedy troll nebo nenavistny psychopat, ktery zde nici diskusi.

  OdpovědětSmazat
 7. Proč se to nejmenuje Unkown ujetý blog.

  OdpovědětSmazat
 8. Ruská jaderná ponorka Vladimír Monomach vystřelila čtyři balistické rakety najednou. Video

  https://cz.sputniknews.com/svet/2020121212912761-ruska-jaderna-ponorka-vladimir-monomach-vystrelila-ctyri-balisticke-rakety-najednou-video/

  Nejnovější korveta Gremjaščij zasáhla při testech cílovou raketu. Video

  https://cz.sputniknews.com/svet/2020121212912315-nejnovejsi-korveta-gremjascij-zasahla-pri-testech-cilovou-raketu/

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Cetl jsem. Rusove jsou nuceni tyhle filmy neustale ukazovat, protoze US debilove jsou stale presvedceni, ze by mohli valku i atomovou vyhrat. Naskok Ruska v technologii vyzbroje je pojistkou jejich i nasi bezpecnosti. Valka nebude omezena jenom na Evropu, skrze USA jim udelaji pruplav a zatopi jim mesta na pobrezi pri mirnejsi forme konfliktu. Pri totalni valce shorime vsichni.

   Smazat
  2. K čemu bude Rusům svět bez Ruska. Putin.

   Smazat
  3. 10:55 Ale kdepak milánku to je jen ukázka obrany a možností Ruska. Aby k ničemu takovému vůbec nedošlo a tvůj počuraný bidet se může spláchnout.

   Smazat
  4. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
 9. Rusové šli do tohoto holportu jen pro to, aby si tím otevřeli dveře na západní trhy. Jen ruskou vakcínu by ideologicky zvrácený Západ neakceptoval, bude-li tam britská stopa, vše se změní. A Američani s tou svojí hyperpodchlazenou vakcínou s účinností 6 měsíců uspějí tak maximálně doma... To bude nářku! :-))

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Dalibor.
   Ne ne,je to jen propaganda,aby si lidi opravdu mysleli,že to bude lepší vakcína a nechali se očkovat.
   Kdo dokáže,že je v té vakcíně i Ruská látka.
   Nevěřím ani této vakcíně,ale jen přímo té Ruské.

   Smazat
  2. Západná lekárska veda je najväčší podvod v histórii celého ľudstva. Farma loby má větší moc než vlády. https://www.youtube.com/watch?v=QvXETnj8rB0
   V roce 1948 velká a méně vzdělaná VĚTŠINA ublížila menšině. Po roce 1989 velmi vzdělaná, informovaná /podle Klause schopná, spíše všehoschopná/ malá menšina plánovitě začala nekompromisně ničit vše a takřka všechny. Bohužel si to většina zmasírovaných lidí dodnes neuvědomuje.
   Masmédia mají za úkol strašit a vyvolávat paniku, což je trestný čin... Účelem je vystrašit lidi na tolik, aby se všichni dávali očkovat s tekutým čipem. Pokud to nebude fungovat je připraven plán druhé-xté vlny, kde už budeme my obyčejní lidé skutečně umírat. Lidé pak budou PROSIT, aby byli očipováni... Věřím, že skrytá BOUŘE je natolik silná, že to nedovolí.Je to válka kde platí válečné zákony a tomu odpovídající TRESTY. Popravy mohou být prováděny veřejně, což hodně sloužících GOJÍMŮ probudí a odradí - SNAD .
   Pouze 2 věci vás zachrání před 90% nemocí. Sadhguru říká, že největším problémem lidí je nedostatek fyzické aktivity a nezdravá strava. Většina lidí dnes fyzicky pracuje příliš málo, a proto se u nich vyvinou různé nemoci. Ale zdraví je ve skutečnosti způsob života a živé-neživé stravy.

   Smazat
 10. Dalibore a Lukáši, nechť vás vaše víra uzdraví a ať jste imunní.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. adonis.
   Pokud to přejete upřimně,tak podobně i Vám.
   Jsou kolem Covidu zmatky a kolem vakcíny ještě víc.
   Když se nedokáží shodnou ani odborníci,tak laik pak nedůvěřuje nikomu.

   Smazat
  2. Pro pana Lukáše: Nick Adonis je vyhlášený rusofob známý i z jiných webů. tam už ho asi ignorovali, tak hledá další prostor. Unknown dostal posilu.

   Smazat
  3. danny, být adonisem, žádal bych vysvětlení. Zdá se mi, že je max. jen věřící. Vulgaritu jsem zatím nepostřehl.

   Smazat
  4. Pro pana Povolného: "Wir kennen unser Pappenheim". Já nemluvil o vulgaritě. Jen jsem řekl, že je rusofob.

   Smazat
  5. Danny, snažil jsem se to ověřit. Na Sputniku je Adonis, zde adonis, jakoby dvě jiné řeky, tak nevím, vyjádří se sám?

   Smazat
  6. Pánové Danny a Lukáši,
   omlouvám se jestli jsem se vás nějak dotknul. Chtěl jsem jen něco, jako hodit ručník do ringu, asi jsem to napsal blbě. Víru v brzký konec pandemie opravdu přeji všem. Jen tak na okraj, netrpím levotočem ani pravotočem a bude mi jedno kdo bude autorem vakcíny - hlavně aby fungovala a byla brzy.

   Smazat
 11. Můj názor na vakacinu nádherně vyjádřil v parlamentu pan Volný.

  OdpovědětSmazat
 12. danny.
  Na slušnou odpověď,odpovím slušně,pak záleží na něm.
  Zastávám názor,čiň dobro,dobro tě navštíví.Kdo činí špatně,špatnost ho navštíví.Tak jsem dám upozornění od táty,kdo zabije,budě zabit také,nebo nesmíš okrást ani mrtvého,půjdeš brzy za ním také.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 14:09
   Asi tohle tvoje tvrzení němá žádný reálný základ. Podle tohoto by dnes už ruský zločinecký stát nemohl existovat.

   Smazat
  2. Co zločinného udělal ruský stát? Uveďte, bude legrace.

   Smazat
  3. Ruská federace je podle mnohých politických a ekonomických světových expertů vysoce stabilizující prvek v Evropě a nakonec i ve světě obecně! V RF není úplně "fešácká" demokracie / Také je velkou otázkou, kde je a kde si na ní v EU hrají? / , protože bez síly centra se nedá RF ovládat !!! Ostatně Putin je velice populární nejenom doma,ale třeba v USA mezi obyčejnými lidmi , ale to se u nás nesmí zveřejnit!!

   Smazat
 13. No dějí se věci. Na Novinkách je článek, kde se mluví o lock downu. Co ministr to termín. Prý se bude jednat dneska večer, v pondělí ráno a pak dopoledne. Neví se kdy půjdou děti do školy, jestli bude zavřeno už na Štědrý den nebo jen o svátcích nebo i v neděli 27.12. Kdy nakoupit? Kolik toho nakoupit? Jak se mají zásobit obchody? S čím počítat? Jak dlouho budou tyto termíny platit? Lyžovat můžeš, ale s rouškou a nedáš si ani horký čaj! Spát můžeš leda v autě a kdo ví jestli. Perspektiva vůbec žádná. Max. hodiny. Občane starej se a drž hubu! Tato vláda nemá ani ponětí o tom, co se děje. Nemá reálné informace. Jedná na základě momentální situace a výsledky svých hokus - pokusů mít ani nemůže. Je jasné, že když nás zavře, tak nákaza klesne a když nás pustí, tak čísla stoupnou. Na to nepotřebuji ministry. Ale jak dlouho nás bude takto trénovat? Co uvolnění, to další vlna. Ale do nekonečna nás držet v ainclíku nemůže.

  OdpovědětSmazat
 14. Západná lekárska veda je najväčší podvod v histórii celého ľudstva. Farma loby má větší moc než vlády. https://www.youtube.com/watch?v=QvXETnj8rB0
  V roce 1948 velká a méně vzdělaná VĚTŠINA ublížila menšině. Po roce 1989 velmi vzdělaná, informovaná /podle Klause schopná, spíše všehoschopná/ malá menšina plánovitě začala nekompromisně ničit vše a takřka všechny. Bohužel si to většina zmasírovaných lidí dodnes neuvědomuje.
  Masmédia mají za úkol strašit a vyvolávat paniku, což je trestný čin... Účelem je vystrašit lidi na tolik, aby se všichni dávali očkovat s tekutým čipem. Pokud to nebude fungovat je připraven plán druhé-xté vlny, kde už budeme my obyčejní lidé skutečně umírat. Lidé pak budou PROSIT, aby byli očipováni... Věřím, že skrytá BOUŘE je natolik silná, že to nedovolí.Je to válka kde platí válečné zákony a tomu odpovídající TRESTY. Popravy mohou být prováděny veřejně, což hodně sloužících GOJÍMŮ probudí a odradí - SNAD .
  Pouze 2 věci vás zachrání před 90% nemocí. Sadhguru říká, že největším problémem lidí je nedostatek fyzické aktivity a nezdravá strava. Většina lidí dnes fyzicky pracuje příliš málo, a proto se u nich vyvinou různé nemoci. Ale zdraví je ve skutečnosti způsob života a živé-neživé stravy.

  OdpovědětSmazat
 15. Danny 19:47, jak to vypadá, ani vy si nevíte rady. A to nejste na tom tak, že jste nucen bruslit mezi všemi těmi proudy vyšší české, rozporné evropské a zcela nevybíravé, světové velmocenské politiky. Všimněte si laskavě, že ona ta celá slavná demokracie, evropské a euroamerické kulturní hodnoty, se staly pouhou zástěrkou pro bitvu o hlasy voličů, bitvou o místa na slunci, kde ale lze obstát jen jako posluha držitelů skutečné moci.
  Taková ta komunistická poučka říká, že držitel moci hospodářské, je nutně i držitelem moci politické. Pryč je doba, kdy jsem to nedocenil. Pamatuji Druhou světovou, tedy Protektorát. Vrtá mi hlavou, jak jsme to, bez všech těch berliček, kterých se dnes kde kdo na státu dožaduje, jak jsme to přežili. Když všechno, všechno se spolu s koncem války znovu vzchopilo a rozjelo. Ožili „umělci“, kultura, školství, zdravotnictví, živnostníci, zemědělství, průmysl i obchod.
  Trápíte se s maličkostmi. Současný společenský systém se jinak chovat ani neumí, je na vás, abyste si poradil. Ostatně, cestou oněch cyklů držených v únosných mezích se snad lze dopracovat k vakcinaci, která pozdvihne kolektivní imunitu na úroveň umožňující „normalizovaný“ chod společnosti. Nakonec se zdá, že současná řešení tápají mezi únosným rozměrem hory mrtvol a ještě únosnou měrou na škodách velkokapitálu. Prosté, milý Watsone?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Máte pravdu. Souvisí to spolu. Jde o bitvu o voliče. Pokud jde o ty berličky. V dobách, které popisujete berličky nebyly a nikdo s nimi ano nepočítal. A tak se i každý choval. Proto se hospodářství zvedalo na pevnějších základech. bylo to tvrdé, ale stálo to pak pevně. Ale i lidé byli samostatnější a přemýšlivější. Koukali se dál do budoucnosti a více vážili do čeho investují. Zdaleka ne jen peníze, ale i důvěru a tedy i hlasy. tak přišli politici s těmi berličkami. Zdánlivě tro pomáhalo. Tu slabším, tu potřebnějším, jindy zase naopak těm perspektivnějším... Ale pořád to byly berličky. Ale vždy je něco za něco. Postupně se svět přenastavil na ty berličky a bez nich už to nejde. A kdo nabídne lepší berličky, má i hlasy a moc. Koukněte se okolo sebe. Na každém mostku, u každé zastávky, plůtku, které ještě moje generace postavila v "akci Z" stojí cedule s hrdým nápisem, který hlásá, že toto veledílo bylo postaveno z dotací EU. I s hvězdičkami. Bez dotací už nejsme schopni postavit nejen ani kilometr dálnice, ale ani drobné stavby vesnické úrovně. Ale na druhou stranu musíme poslouchat. Poslechněte si paní Jourovou a koukněte na příklad Maďarska nebo Polska.

   Smazat
 16. Vidím to tady tak: Přispěvatelé, třeba Václav a Bubák, jsou pouhým, i když poněkud rozumnějším protějšky onoho Unknowna, kterého pan Dvořák, na jejich a přání podobných, v dobré víře, ve shodě s vlastní mentalitou, znovu a znovu maže. Aby tady, asi ke spokojenosti podobých, byla bublina vzájemně si přizvukujících.
  Bez ohledu na to, že věci, o které skutečně jde, se ubírají jinam a taková ta bublina vzájemně si přizvukujících, za cenu mazání přitroublých Unknownů, za cenu provozních nákladů a času schopných lepšího, taková bublina, svého druhu totalita, zůstane v izolaci, nikoho nepoučí, nic nenaučí, nikoho nikam nedovede a tak nic, pranic neovlivní.

  OdpovědětSmazat
 17. Za narvané tramvaje v Praze / tělo na tělo !! - nikdo z magistrátu nevěděl, že když zavřou hospody ve 22 hodin, budou chtít lidí jet domů!! / minulý pátek,sobotu a neděli, tři dny po sobě nikdo Hřiba nepokárá , kde stačilo již po prvém dni nasadit více souprav na tratě!! Takže opět někdo může překračovat nařízení a jiného budou tolerovat!! Prymula nemá ve vládě co dělat!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Hodny clovece 9:15, ten Prymula ve vládě není, ostatně, víte Vy vůbec pořádně, proč vám vadí? Jisté je, že vadil mnohým jiným, kteří věděli proč a taky se ve vlastním zájmu postarali, aby nepřekážel. Protože právě Prymula není z těch, který by se sebou nechal vorat jak se komu zachce, takže mu nasadili psí hlavu. A vy jim plédujete.

   Smazat
 18. Rusko vyvíja vakcínu proti koronavírusu určenú pre zvieratá
  Záujem o Ruskom vyvíjanú vakcínu, ktorá sa podľa slov Dankverta aktuálne nachádza v rozhodujúcej tretej fáze testovania, prejavili už Európska únia, Spojené štáty a Singapur.
  Moskva 13. decembra (TASR) - Rusko po tom, čo na mnohých norkových farmách v Európe došlo k vypuknutiu epidémie koronavírusu, vyvíja očkovaciu látku, ktorá bude určená pre zvieratá. Vakcína by mala byť k dispozícii koncom januára, povedal v rozhovore pre odborný magazín "Veterinár a život" šéf Federálneho úradu pre veterinárny a fytosanitárny dozor (Rosseľchoznadzor) Sergej Dankvert. Informovala o tom v nedeľu stanica ORF.

  Záujem o Ruskom vyvíjanú vakcínu, ktorá sa podľa slov Dankverta aktuálne nachádza v rozhodujúcej tretej fáze testovania, prejavili už Európska únia, Spojené štáty a Singapur. "Nová očkovacia látka sa teraz testuje na norkách, mačkách a hlodavcoch," priblížil Dankvert.

  Spomínaný úrad podľa jeho slov pravidelne dostáva žiadosti od ruských zvieracích fariem týkajúce sa vakcíny, keďže norky a fretky sú mimoriadne náchylné na koronavírus SARS-CoV-2 a môžu sa navzájom nakaziť.

  V uplynulých týždňoch sa prípady infikovaných noriek objavili v mnohých európskych štátoch vrátane Švédska, Francúzska či Holandska. V Dánsku museli pre zmutovaný koronavírus usmrtiť milióny noriek. V Rusku chovajú podľa oficiálnych údajov na kožušinových farmách viac ako 97.000 noriek a 6900 fretiek.
  https://www.teraz.sk/spravy/rusko-vyvija-vakcinu-proti-koronaviru/514020-clanok.html

  OdpovědětSmazat
 19. Stačí hledat

  BIONTECH WARNT VOR EIGENEM IMPFSTOFF
  10. Dezember 2020 | Corona, Pharmaindustrie

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.