Reklama

pondělí 21. prosince 2020

Evropská unie žádá to, co zakazuje

Ivan David

21. 12. 2020
Spolupodepsal jsem žádost francouzské poslankyně z naší frakce Identita a demokracie Anniky Bruna o písemnou odpověď Evropské komise ve věci testování kosmetických přípravků na zvířatech. To je zcela zakázáno od března 2013. Jakékoli uvedení kosmetického přípravku, který byl předmětem a testování na zvířatech, na trh, je zakázáno, včetně případů, kdy takové testování proběhlo ve třetí zemi (SDEU, 21. září 2016, aff. C-592/14).

Dne 18. srpna 2020 však odvolací senát Evropské agentury pro chemikálie (ECHA, na obrázku) v případě Symrise rozhodl, že nařízení REACH o chemikáliích vyžaduje od žadatelů o registraci provedení studií na obratlovcích, ačkoli tyto látky mají být za účelem posouzení použity výhradně v kosmetických přípravcích. Toto rozhodnutí tedy zpochybňuje zákaz testování na zvířatech v případě kosmetiky, které vydala Evropská komise.

Paní poslankyně se tedy ptá: Bude Evropská komise trvat na zákazu kosmetiky, která obsahují přísady, testované na zvířatech, jak stanoví nařízení Evropské komise č. 1223/2009 ze dne 30. listopadu 2009?
V tom případě EU přikazuje to, co zakázala…

Evropská agentura pro chemikálie (ECHA) je jedna z asi 7 desítek institucí Evropské unie (a zakládají se další). ECHA) byla založena v roce 2007, sídlí v Helsinkách a zaměstnává asi 500 pracovníků. Možná, že efektivita jejich práce je poněkud vyšší než u jiných agentur EU.

Poslankyně Annika Bruna působí ve Výboru pro ženská práva a rovnost pohlaví a ve Výboru pro ochranu zvířat při transportu a je náhradnicí ve Výboru pro životní prostředí (jako já).

Asi bych se s paní kolegyní neshodl na postoji k testům na zvířatech. Je totiž dlouhodobá tendence je zakázat i pro humánní léčiva. Pak bychom se mohli divit důsledkům, protože na tkáňových kulturách všechno testovat nelze. Podobné to je i s experimentální chirurgií. Pokusná zvířata pak nebudou trpět, neboť nebudou žít vůbec. 

Máme své zkušenosti s utrpením slepic, když se aktivisté nejdříve zavírali do klecí na Malostranském náměstí a pak poslanci v Poslanecké sněmovně PČR prosadili zákaz klecových chovů, ale nikoli prodej, takže se co ČR dovážejí vejce z polských klecových chovů. V nezakázaných chovných halách sice slepice hynou hlavně uklováním třikrát více, ale to aktivisty nepálí. 

Stejné je to s chovem kožešinových zvířat, který byl v ČR zakázán, ale v Západní Evropě tyto chovy vesele pokračují dál a kožešiny s k nám samozřejmě dovážejí. Nyní v Norsku a Dánsku norky vybili kvůli nákaze koronavirem. Tato škoda jim bude kompenzována Evropskou unií, tedy finančně se budeme podílet i my, kteří jsme kožešinová zvířata už zrušili…

Již v nejbližších letech bude v EU silný tlak na „pohodu zvířat“. „Experti“ vymýšlejí nejrůznější pohodlné příbytky, například patrové domečky pro králíky. Zapojují fantazii a chovatelů se neptají. Hrozí, že by se dozvěděli, že králíci žijí v přírodě v norách, v nichž je těsno a moc se od nich nevzdalují, těžko ocení doporučované patrové stavby. Protože se chov prodraží a produkce se sníží, bude se dovážet z mimounijních zemí, kde se s pohodou netrápí. Zkorumpovaní úředníci opět prohlásí, že jsou tam všechny náročné unijní normy plněny.

To není všechno. Nejen Zelení budou silně tlačit v Evropském parlamentu na omezení chovu hospodářských zvířat. Jednak aby netrpěla, jednak prý ve značném množství produkují skleníkové plyny. Jimi doporučované mokřady produkují skleníkové plyny více, ale kdo by si s tím lámal hlavu. Občané EU si mají prý zvyknout na daleko zdravější rostlinnější stravu. 

Mohli by začít v Nizozemí, kde mají hospodářských zvířat desetinásobek, ale zřejmě uplatní svoji oblíbenou metodu, aby všichni redukovali na 50%. Prozatím. 

Kdyby mi to někdo vyprávěl, asi bych tomu neuvěřil, ale jsem přímým svědkem. Jako by pohádková kniha o Kocourkově byla inspirována Bruselem.

23 komentářů :

 1. Bravo Ivane! Patrně je takovýchto hovadin, vyprodukovaných "svatým" Bruselem, na mnoho nákladních vagónů; jen není známo, kam to odvézt...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Já se domnívám, že vyvoz je zaručen. A když někdo nemá zájem, není problém vytvořit kvóty a komisařky už zajistí, aby hloupost kvetla. Nebo snad nevidíte, že naše rodná země je samý květ? Jsou, ale některé země které nezapomněly jaké jsou z těchto květů plody. S kterými jsme se zavázali spolupracovat. Nakonec je jen podrážíme. Reputaci po dlouhé době nějak napravil až náš prezident Zeman. Bohužel bez podpory vlády, parlamentu a senátu. Až ta hloupost odkvete a objeví se plody si tento národ jako celek uvědomí co je to státní hymna, vlastní území a mnoho dalších věcí. Třeba to, jak jim byla lhostejná jejich zahrada. Hlavně, že nějak kvetla.

   Smazat
  2. jen malinká formální připomínka: formálně správnější by bylo skloňovat slovo "Brusel" podle vzoru "prdel". Tedy v našem případě: "hovadin vyprodukovaných svatou bruselí"
   Jistě vidíte, že to zní lépe, že?

   Smazat
  3. Pane Vlastimile díky, skvělý nápad. To se bude líbit, je vidno že jste Čech.

   Smazat
 2. EU je skutečně zbytečná instituce a naše vláda je pouhým poskokem EU. Dovážet se může vše , hlavně , když my vše zrušíme , proto ta naše země po socializmu vypadá myšlenkově vyprázdněně a tupě.

  OdpovědětSmazat
 3. Prosim shlednete toto video a dejte ho dal. Jedna se o nas a nase zdravi.
  https://rumble.com/vbkj72-vakcna-na-covid-19.html

  OdpovědětSmazat
 4. No jo zelení fanatici naprosto zešíleli a takový nám vládnou všechno od nich je hloupost a zmar.

  OdpovědětSmazat
 5. Odhalování volebních podvodů v Americe

  Boj se sice odehrává v Americe, ale je to boj celosvětový. Kdyby demokrati, v čele s Bidenem vyhráli, pak by nás všecky čekal strašný život. Násilné a smrtící očkování by bylo nanuceno na všechny lidi, nekonečné karantény za účelem zničení celosvětové ekonomie by neměly konce. Tím by nastal by hlad a bída, utrpení a smrt po celém světě. Následovaly by zákazy, příkazy a ještě horší censura. Svoboda slova by naprosto zanikla, volby politických osob by už nikdy nebyly nikde ve světě spravedlivé a vlády by rychle začaly s depopulací planety vyhubením 90% jejích obyvatel. Tomu účelu by posloužily nekonečné války, které by byly vedeny všude po světě. Potraty těsně před narozením a i těsně po narození za peníze daňových poplatníků by byly povoleny, pedofilie by byla uzákoněná jako zdravá alternativa, dospívající i velmi malé děti by mohly libovolně měnit pohlaví pomocí hormonů a chirurgických zákroků. Náboženství by byla zakázána, nošení masek napořád, karanténa nekonečná a nepřehledné moře nezákonných emigrantů kdoví odkud by naprosto zaplavilo civilizované státy. Došlo by k odstranění většiny lidských práv, k napadení lepších (bílých) části země a k jejich zničení přílivem nežádoucích, vládou podporovaných elementů. Byli by placeni cizí teroristé, ve školách by dominovaly protirasistické kurzy a došlo by k podstatnému zvýšení daní.

  Toto není nic neskutečného; to jsou opravdu plány kampaně Joe Bidena, přímo z jeho stránky.

  http://svobodnenoviny.eu/odhalovani-volebnich-podvodu-v-americe/

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Biden už vyhrál, 6.1. v Kongresu už je formalita. Ale nebuďte smutnej, republikáni drží pozice v Kongresu a je vysoká šance, že se v roce 2024 vrátí na dvě období i do oválné pracovny. Držme jim palce stejně jako v letech 2000-2016. GOP musí být budoucnost USA.

   Smazat
  2. Martine Jen jestli s tímto nestihnou za 4 roky zničit svět hlavně to nesmíme projet u voleb u nás.

   Smazat
 6. uz na to "zase" prisli volby ovlivnili
  rusti hackeri@ tak jako v r2016😃😎😆

  OdpovědětSmazat
 7. Panoptikální svět! A do tohoto blázince jsme se nechali celkem dobrovolně zavřít a ještě prý máme být vděční...

  OdpovědětSmazat
 8. Ještě je vše rozehráno. V tuto chvíli má Trump hned několik možností jak zrušit zfalšované volby. Můj známý v US sleduje děni, nejpravděpodobnější varianta je, že Trump vyhlásí stanné právo a zřídí vojenské tribunály. Mimochodem, prý si to může na flightradaru každý ověřit, na Guantanamo v tichosti přilétávají denně malá i velká letadla...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Děkuji za povzbuzující zprávy od známého v Americe. Pevně věřím, že hra ještě neskončila a fandím Trumpovi.

   Smazat
 9. Ďalšie videjko pandémie. Toľko chorých pohromade a celé kopy mŕtvol len tak neuvidíte. Ale nie, robím si srandu. Pozrite si:
  https://twitter.com/theonlyrymac/status/1340755163359932417?s=19

  OdpovědětSmazat
 10. naprosto souhlasím s absolutním zákazem testování čehokoliv pro kosmetiku na živých tvorech a s podmíněným zákazem testování na nich i čehokoliv pro humánní medicinu, a výjimkou naprosté a nepřekročitelné nemožnosti jinak zjistit požadované. Tím jinak zjistit myslím raději testovat na lidských dobrovolnících než na zvířatech, kterých se nikdo na nic neptá-.

  OdpovědětSmazat
 11. Davide,před nedávnem jste obhajoval klecový chov slepic, tohle platí dál.

  OdpovědětSmazat
 12. Tak haf16.57 teď bude spokojený, protože se na lidech ve velkém testuje očkování. Fajn, ne. Známá, ktera asi před 10 - 15 lety analyzovala kvalitu vajec podle norem v srn, byla u zjištění, že nejlepší kvalitu měla vejce z klecových chovu ve srovnání s ohradou pro všechny í ohradami venku. Výsledek se neměl zveřejnit. Ať žije ekologie

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Mimo klecový odchov podléhají slepice častým nákazám a přenosům chorob. Především salmonelou. Ať žijí nedostudovaní a fanatičtí bojovníci za ekologii a "štěstí zvířátek"!

   Smazat
 13. Generalisimus Petr Pavel z estebácké rodiny a starý komouš Rychetský se chtějí ucházet o funkci prezidenta. Teď už ještě Štětina, Pithart, Vondra, Dlouhý, Uhl, Ruml, Kocáb atd coby zachránci lidstva a konče Drahošem, Němcovou a samozřejmě vepřem z Řeporyjí. To je výkvět ČR.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. OK těch pochybných elit s koupeným titulem je vícero.
   Co je největší zlo na planetě? NEVĚDOMOST! https://www.youtube.com/watch?v=YUBpHJjYh7U
   http://www.eportal.cz/Articles/10837-pomozte-slunickari-chteji-vyvolat-anarchii-a-urychluji-svou-revoluci-a-totalni-prevzeti-moc vidime-to-v-usa-a-zapadni-evrope-bud-se-budeme-branit-nebo-nas-svet-zanikne.aspx

   Smazat
 14. Co tedy lze vyčítat minulému režimu u nás, když se dělají daleko horší věci v tzv. demokratické EU, jakéže to jsou ty hodnoty EU, které nesmíme nerespektovat? Nejsou to příklady toho. EU je naprostý kolektivní lidský zmetek, který bychom měli co nejrychleji opustit.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.