Reklama

čtvrtek 3. prosince 2020

FRONTEX – ZA PLNĚNÍ POVINNOSTI VYHAZOV?

Lubomír Vylíčil

3. 12. 2020   PravýProstor

Šéf Frontexu, Fabrice Leggeri, má potíže. Na tom by nemuselo být nic zvláštního. Ovšem takovou specificky eurounijní pikantnost dodává jeho cause fakt, že agentura Frontex je právě popotahována za něco, k čemu byla ustanovena. Za aktivní ochranu evropské hranice.Podle některých zdrojů tak učinila, představte si, přinejmenším jednou. Ovšem podle některých zvláště rozhořčených europoslanců, zejména od Socialistů a Zelených, prý snad až šestkrát…. Vycházejí přitom ze zpráv promigračních médií, neziskovek a nejrůznějších „nezávislých mezinárodních organizací”, jako Bellingcat, Lighthouse Reports, Der Spiegel, ARD a TV Asahi.

O co jde? Podle zpráv od Sorosů a také ze sluníčkové agentury, pracující v utajení mezi zaměstnanci Frontexu se lodě organizace měly nejméně jednou „podílet na aktivním vytlačování uprchlických člunů z evropských vod”. Konkrétně zpět do teritoriálních vod Turecka, odkud vypluly. Tak, jako to dělají čím dál zoufalejší řecké úřady.

Nedosti na tom. Když nějací švédští zaměstnanci, kteří byli součástí posádky Frontexu, žalovali „vejš”, (tedy přesněji, zpracovali a zaslali takzvanou zprávu o závažných incidentech), nepopřáli nadřízení jejich stížnosti sluchu. Naopak, snažili se zveřejnění případu zabránit! Německý tisk v této souvislosti cituje rozhořčenou europoslankyně Birgit Sippelovou: „Musíme si položit otázku, jak jsme dospěli k tomu, že až novináři a oznamovatelé nás musí informovat o případech porušování základních práv a lidských práv na našich hranicích.”

Europoslanec za Zelené Tineke Strik k tomu dodal: „Migranti a uprchlíci jsou velmi zranitelní vůči překážkám ze strany pohraniční stráže. Musíme se dokázat spolehnout na agenturu EU, která brání porušování lidských práv, aby nedocházelo k jejich porušování. Zdá se však, že agentura Frontex je partnerem v trestné činnosti těch, kteří tato lidská práva úmyslně porušují.”

Takže si to shrňme. Europarlament je na nohou, bouří, vyšetřuje a žádá hlavu šéfa své vlastní agentury k ochraně hranic. Za to, že (přinejmenším jednou) v praxi ochránil mořskou hranici Evropy. Že citlivě, v zásadě lidsky a beze ztrát naznačil skupince nezvaných, že tudy se do Evropy fakt nechodí a bezpečně je eskortoval do místa vyplutí.

Zvláštní situace.
 Obyvatelstvo jedné, té středovýchodní části „sjednocené Evropy” nelegální migranty tvrdošíjně, konzistentně a vytrvale odmítá a jejich pašování považuje za kriminální činnost. Obyvatelstvo druhé, té západní části EU, naopak oslavuje pašeráky afroislámských nechtěnců jako hrdiny. Jak o tom svědčí například loňské „vítězné” turné kapitánek Klempové a Racketteové po Francii a Německu, jakož i jejich (navrhované) oceňování nejvyššími vyznamenáními.

Jak dlouho je ještě možné udržet soužití obou, tak odlišných kulturních a historických zkušeností v jednom, společném domě? A má to smysl?


10 komentářů :

 1. Tzv.lidská práva zlikvidovala Československo , to samé bude s EU a Rusko se směje.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Máš pravdu. Až se lidi naserou, špíny zdrhnou, první se musí blokovat letiště a hraniční přechody, protože ta doba se blíží!

   Smazat
  2. Lidská práva jsou důležitá, ale pro koho a jak jsou uplatňována! Třeba základní lidské právo, svoboda projevu je u nás v současné době ohýbáno a to lze snadno doložit!

   Smazat
 2. Tak ať si je západní pošahanci naváží letadly a neotravují s migrací ostatní státy. Čím dřív to soužití skončí tím líp.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Dobrý nápad. Pak je ale nutné obnovit fumkční státní hranice.

   Smazat
 3. COVID-19 je psychologická válka proti nám, říká David Icke a jiní

  http://svobodnenoviny.eu/covid-19-je-psychologicka-valka-proti-nam-rika-david-icke-a-jini/

  Podvody a zločiny pro „dobro“ lidstva povoleny

  http://svobodnenoviny.eu/podvody-a-zlociny-pro-dobro-lidstva-povoleny/

  Německá vláda podporuje odmítnuté žadatele o azyl místo přerozdělování prostředků svým občanům, upozorňuje AfD

  http://svobodnenoviny.eu/nemecka-vlada-podporuje-odmitnute-zadatele-o-azyl-misto-prerozdelovani-prostredku-svym-obcanum-upozornuje-afd/

  OdpovědětSmazat
 4. Konečně dali jasně najevo k čemu ten Frontex podle nich vlastně je. Importní agentura, nic jiného a vlastenci v jeho řadách budou popotahováni za hájení vnější hranice EU. Na světě není druhý takový unikát, zřejmě se tu někomu stýská po rozvrácených státech. Jednou ze základních povinností každého státu i molochu typu EU je hájení hranice a stanovených procedur při vstupu na jeho území. Kdyby je napadla např. Sýrie jako celek, tak jim to vadí, ale když sem naběhne 500 000 Syřanů jako jednotlivci, tak je to v pořádku??? To je nová forma války a okupace.

  OdpovědětSmazat
 5. Směr je jasný, ale ty poslední otázky jsou řečnické.

  Udržovat odlišné kulturní a historické zkušenosti ve společném domě samozřejmě smysl nedává, to tak nějak všichni víme. Nebo spíš - a to je asi to podstatnější - dává to jedině smysl někomu, kdo to udržovací mezidobí chce případně využít tak, aby ta středovýchodní část „sjednocené Evropy” nakonec vypadala stejně zpacifikovaně jako ta západní. Anebo prostě někomu, kdo se jenom ještě víc bojí důsledků, které by byly spojené se změnou. Případně má ještě nějaký přímý zájem na udržování statu quo.

  Otázka by tedy měla spíše znít, jestli vůbec, jak a na základě čeho ta středovýchodní část „sjednocené Evropy” ještě může dokázat to soužití zrušit.

  Když zuřila přestavba, vypadalo to zdánlivě stejně. Ale přes všechny problémy na tom ekonomika jako základ společnosti nebyla zas až tak zle, jak se později tvrdívalo, ale především, nebyla zranitelná zvenčí natolik a takovým způsobem, jako je dnes.

  Druhá věc je, nakolik reálné je, že ta středovýchodní část dokáže postupovat jednotně nebo aspoň koordinovaně a neházet si klacky pod nohy. Zájmy jsou objektivně rozličné a ani co zatím vidíme, není nic moc. Poláci a Maďaři dokážou občas držet basu a krýt si záda, fajn.

  A třetí otázka by byla po pozitivním programu. Toto je jenom odpor proti špatné integraci a v tom odporu se možná sjednotíme. Krom mlhavých proklamací ale nedokázal nikdo říct, co by mělo být dál například po czexitu. Fandím doktoru Davidovi stejně jako fandím Skálovi z KSČM i nominálnímu konzervativcovi Hamplovi, právě i proto, že spolu umí vést dialog, nad styčnými body, i nad řekněme nad tím programem. Ale řekneme si realisticky, že na toho Goliáše bude potřeba daleko víc.

  OdpovědětSmazat
 6. A to už se naše nejvyšší místa měla hlasitě ozvat, na podporu šéfa Frontexu. Zrovna tak na podporu Mattea Salviniho. Samozřejmě, myslí li to s tím nepřijímáním uprchlíků a ochranou hranic vážně. Vždyť tito lidé vlastně pracují pro nás.

  OdpovědětSmazat
 7. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.