Reklama

pátek 11. prosince 2020

Funkce prezidenta USA na prodej v pákistánských e-shopech?

 

Ivan David
11. 12. 2020

Při soudních sporech o falšování voleb prezidenta USA vyplouvají na světlo extrémní podivnosti, k nimž během voleb došlo. S ohledem na informaci, kterou jsem obdržel od kolegů z české Sněmovny, podle nichž se poslanci Pirátské strany dožadují přednostního projednání jejich návrhu novely volebního zákona, které by do voleb zavedla více prvků digitalizace, jež se tolik neosvědčila v USA, považuji za nutné s nimi seznámit i své voliče.
 
Na žádost advokáta Lina Wooda, zastupujícího kampaň úřadujícího prezidenta Donalda Trumpa, federální odvolací soud ve státě Georgia nařídil forenzní vyšetřování strojů německé firmy Dominion, které byly použity ke sčítání hlasů. Podle posudku dodaného soudním znalcem v oblasti informačních technologií byla data o počítaných hlasech přes internet nelegálně posílána nejen do německého ústředí firmy Dominion v Frankfurtu na Mohanem, ale i na cloudové platformy v Kanadě a dokonce Pákistánu.
 
Volební zákon státu Georgia přitom výslovně zakazuje, aby sčítací stroje byly připojeny k internetu a to právě z důvodu zabránění rizika hackerského napadení voleb. Přesto podle soudního znalce volební data putovala z USA na servery umístěné v několika zemích. Nejpikantnější částí posudku je informace podle níž byla data o hlasování zpracovávána na platformách, na nichž nichž sídlí řada e-shopů, z nichž některé v minulosti čelily soudním žalobám za hackerské krádeže dat o platebních kartách zákazníků. S jejich pomocí pak hackeři kupujícím vykradli bankovní účty.
 
Stejný problém byl doložen i u sčítacích strojů použitých při prezidentské volbě ve státech Wisconsin, Pensylvánie a Michigan. V těchto státech se advokátům volebních úředníků zatím daří procedurálními kličkami zdržovat připuštění výsledků forenzního vyšetřování jako důkazu ve volebním sporu. Proti těmto právním fíglům znemožňujícím řádný soudní přezkum volebních podvodů podala k Nejvyššímu soudu USA procesní stížnost bývalá generální prokurátorka Sidney Powelová .(obrázek), která jako advokátka zastupuje kampaň Donalda Trumpa.
 
Úřadující US prezident včera ohlásil, že se přidává k žalobě státu Texas proti státům Georgia, Michigan, Pensylvánie a Wisconsin, které protiústavní změnou zákonů provedenou formou rozhodnutí státních úředníků umožnily volit desítkám tisíc mrtvých, lidí bez občanství USA nebo vícenásobné počítání hlasů pro kandidáta „Demokratické“ strany Joe Bidena. K žalobě proti nelegálním změnám volebních pravidel, které umožnily volební podvody se přidaly i státy Missouri, Alabama, Arkansas, Florida, Indiana, Kansas, Louisiana, Mississippi, Montana, Nebraska, Severní Dakota, Oklahoma, Jižní Carolina, Jižní Dakota, Tennessee, Utah, a Západní Virginie.
 
Prezident USA Donald Trump včera ohlásil, že jeho advokáti podali k žádosti o připojení se k žalobám 21 států vedených generálním prokurátorem Texasu žádost o použití institutu „certiorary“. Jde o nouzové opatření, kterým v případě hrozících závažných škod velkého rozsahu může Nejvyšší soud USA převzít rozhodování o sporech, které jsou ještě projednávány soudy nižší instance. Za normálních okolností ve většině případů funguje Nejvyšší soud USA jako soud poslední instance, který rozhoduje o odvolání proti rozhodnutí nižších soudů. Výjimkou jsou spory mezi státy, v nichž je Nejvyšší soud USA prvoinstančním a jediným soudem, který je může rozhodovat.
 
S ohledem na to, že se blíží datum 14. prosince, kdy by se měli sejít volitelé v jednotlivých státech a odevzdat hlasy pro některého z kandidátů na prezidenta a viceprezidenta, které pak budou zaslány předsedovi Senátu Kongresu USA k finálnímu součtu, požádali Trumpovi advokáti Nejvyšší soud USA, aby se ujal i žalob proti falšování voleb projednávaných zatím soudy nižšího stupně. Nakonec by stejně musel rozhodovat o případných odvoláních, takže použití institutu certiorary by umožnilo ušetřit čas.
 
Generální ředitel firmy Dominion Thomas Farwell si podle sítě lokálních novin The Epoch Times veřejně stěžoval, že soudní žaloby na podvody, k nimž měly být zneužity sčítací stroje dodané touto firmou podnik těžce poškozují. „Lidé na ulicích nadávají našim zaměstnancům a několik z nich bylo spoluobčany veřejně popliváno.“, konstatoval Farwell. Dodal, že na kapotu jednoho ze firemních vozů se někdo v noci vykálel.
 
K těmto konců by nás mohla přivést iniciativa frakce Zelených v Evropském parlamentu, kteří navrhují, aby EU vytvořila společný volební kodex pro všechny členské státy, V něm by se podle frakce, jejímiž členy jsou europoslanci za Piráty, měly v maximální míře prosadit digitalizace voleb. Naše frakce Identita a demokracie, v níž působí europoslanci zvolení za SPD v ČR, návrh zelených jednohlasně odmítla.

33 komentářů :

 1. Již jsem zde psal a zdůvodnil proč se nebráním digitalizaci voleb za určitých podmínek. Uzavřený okruh jen pro ČR, šifrovaný posun k adresátu a podobná zabezpečení, což IT dokáží. To co připravili "chlapci z Frankfurtu" je ovšem skandál, který mohou vyřešit jen jiní "chlapci v CIA".

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pane Povolný, již v komentáři u jiného článku jsem Vám vysvětloval a podrobně rozebral, že se hluboce mýlíte.
   Vysvětlil jsem Vám též, že v digitálním světě, oproti světu fyzickému, nelze principiálně za žádných okolností zachovat vedle sebe princip transparentnosti a princip anonymity, jako to lze udělat po jednoznačném prokázání identity ve volební místnosti, vhozením lístku do volební urny a následném sečtení již anonymních hlasů volební komisí.
   Vy si volby představujete jako internetové bankovnictví. Nic nemůže být vzdálenějšího realitě.
   Int. bankovnictví vám zaručuje pouze to, že vaši komunikaci s bankou nikdo nepřečte. Kde máte anonymitu svého hlasování? Vy snad ukazujete volební komisi koho volíte? Kde máte zpětnou kontrolu hlasů? Volební komise hlasy sečte a pošle do centrály. Kdykoliv se to dá zkontrolovat zpětně. Jak toto chcete dělat v digitálním světě? Že si zkontrolujete jenom svůj hlas? A jak víte, že tam někdo nepřihodil deset, nebo padesát tisíc dalších hlasů jako v USA? Toto je cesta do pekla. Jakmile se volby zdigitalizují, tak jsou miliony možností jak je zfalšovat.
   Nebo jak zaručíte, že někdo nezneužije digitální identity? Pokud někdo svezl k volbám bezdomovce z celého města a koupil jim za to kořalku, bylo to hned nápadné. Ale když někdo objede bezdomovce a oni budou volit za kořalku na dálku svojí eobčankou nikdo to nepozná. A co senioři v domovech důchodců?
   Můžete vymýšlet bezpečnostní mechanismy, které budou složitější a složitější, ale jak vidíte na Windows, které se vyvíjejí desítky let, vždycky tam budou díry, vždycky to bude napdnutelné.

   Vymazat
  2. 20:31-částečně Vám odpovídám dole 20:22. Je role státu i Pirátů představit koncepci, obhájit ji a přesvědčit občany pomocí referenda. Já své důvody pro uvedl, vy také, tak vyčkejme. Jen podotýkám, že seznam voličů se musí krýt s odevzdanými hlasy volitelů a nevoličů, což je naše Evropská devíza. Kontrola mého hlasu je již jen technikálie jako současná, budu-li mít zájem o kontrolu nebo ne. Rovněž se nebráním souběhu obou forem.

   Vymazat
  3. Tak se nám zase jeden mudrlant odkopal. Pane Povolný, argumentujete na opačném konci problému, a to dokonce opakovaně. Nebránit se něčemu, co není, je podobně duchaprázdná floskule, jako ošoupaný blábol "umím si představit". Zkusím Vám tlumočit otázku mistra Důry z Rozmarného léta: "Proč rušiti věci, jež trvají?"

   Vymazat
  4. Pane Novotný, odpovím Vám podobně: proč rušiti ruchadlo, když ještě slouží?

   Vymazat
 2. Digitalizace voleb znamená smrt demokracie! Volby jsou základním kamenem demokracie. Transparentní, svobodné a anonymní volby jsou její podstatou. Pokud se toto zruší, a digitalizace toto zcela anuluje, hroutí se celá stavba!

  OdpovědětVymazat
 3. 20:03- Budeme zase ničit stroje? Jistě vše může být dobrým sluhou nebo zlým pánem. Co volby veřejné? Neposílilo by to odvahu jednotlivců a žádat to i od politiků? Znáte to, "co je šeptem, to je čertem"? Ubude zákulisních machinací a lidé se vzpřímí. Ale to je na dlouhou debatu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ničit stroje, to určitě ne pane Povolný.Problém je v opravdu účinné kontrole. Když se cokoliv, třeba jen teoreticky, dá zneužít, ošulit, tak to dříve či později někdo zneužije. Ostatně říká se, nikoliv bez důvodu, že co neočůrá Čech, to už neočůrá nikdo na světě.Jde o "zadní vrátka" a pojistky.
   Je to, v jiné souvislosti, jako se zrušením hotovostních plateb, o kterých se tu občas zmiňujeme. Elektronické placení kartou je fajn, jen do té doby, než někdo "vypne elektřinu"...
   Podle toho, co je známo z tisku, největší podvody vznikly na cestě ke sčítání, nebo při vkládání do systému. Umím si přestavit, jak by se to mohlo kontrolovat systémově, ovšem to předpokládá, že k systému bude mít přístup veřejná kontrola, a nikdo vás nevyhodí, jako se to v některých případech údajně stalo. Pravda se nachází, skoro jako vždy, někde uprostřed.

   Vymazat
  2. Ale v tom Vám dávám za pravdu, proto čekám na návrh, kdo jej bude realizovat a jaké budou kontroly proti zneužití. Budu se opakovat. Nepotřebuji tajné volby, potřebuji znát, že můj "balíček"s hlasem došel nerozbalen adresátu v nepozměněné formě.

   Vymazat
  3. Pane Povolný, nezlobte se, ale jste naivní jako panna.
   Už jen ta věta (11. prosince 2020 20:22), že "Ubude zákulisních machinací a lidé se vzpřímí." To nemůžete opravdu myslet vážně. Lidé nikdy nebyli rovní, jednotlivci možná..., ale ti na to musí mít... Dovedete si představit, že tu někdo bude zpracovávat seznam, kdo koho volí? Že bude docházet k tlakům jako je vyhrožování, vydírání a uplácení? Že soused se vám vykálí na auto, protože jste volil např. SPD? Skutečně zapojte selský rozum a představivost a dojde vám, že píšete naivnosti.

   Vymazat
  4. Roberte, jsem idealista, nikoliv ale naivní. Snažím se vyjadřovat osobní názor nikoliv společný. Ten společný, kompromisní vyjadřuji ve volbách.

   Vymazat
  5. PS. Váš příměr a odůvodnění mne rozesmál Vaší naivitou. Pokud bude soused vědět koho volím, rád mu to řeknu ( momentálně SPD), budu tedy vědět také koho volí on. Pointa? Podělá-li mi auto, podělá se sám, jako správná reakce na blby, co dělají věci tajně.

   Říkal jsem, že je to na dlouhou debatu. Zkusme Odbory, jsou potřebné? Kdo je v nich a kdo vystupuje veřejně? Hodně lidí raději do odborů nevstoupí ale řvou, co by měly dělat, taktéž u stran, kolik mají členů? Vše se tvoří tedy virtuálně bez přímé účasti.
   Proč tedy nevytvořit i virtuální politickou scénu? Polovina lidí k volbám nechodí, mnoho dalších jim nerozumí(o co jde). Jsem tedy pro "digitální Římský senát" svobodných občanů bez "ovlivňovatelných hlasů otroků". Budem v něčem pokračovat?

   Vymazat
  6. PPS.-Protože nikdo "nepřihazuje" přihodím si sám a pokračuji: co třeba, když jako já pověřím pana "Ferdu" aby mne zastupoval ve vztahu k státu. Smlouva nemusí být jen podle občanského práva, je možná i podle volebního? Jde tedy o volební zákon. 2-x lidí se dohodne, že své volební právo uplatní společně pod názorem "volitele", veřejně pro úřady.

   Abych se do toho moc nezamotal. Jde o zastupitelskou demokracii, kde ovšem mohu kdykoliv svému zástupci hlas odebrat a předat jinému, tím vyvažovat svůj směr. Teď navazuji na ten digitální Parlament, kde mohou hlasovat všichni, kdo budou mít dohodnutý počet (oveček) nebo potom místo dnešního Senátu, to smést se stolu všemi zastupiteli.

   V mém uvažování berte v úvahu, že ne každý chce rozhodovat politicky o svém životě přímo a nechce být klamán. Přirozený rádce z nejbližšího okolí, rodiny je lepší než kterákoliv média, pro kontakt s místní realitou. Podotýkám, že vše musí být dobrovolné, leckdy i za úplatu ale podle volitelů poznáte jejich ovečky. Tak jak dál, ruchadlem?

   Vymazat
  7. Když už si beru monolog, Parlament ani Senát tu nejsou aby vytvářely zákony, nýbrž jako zástupci lidu přijímali či odmítli návrhy managementu vládního kabinetu. Proto odmítám obě žvanírny jako nevyžádané divadlo za naše peníze. Jsem pro čestnou funkci a omezit tyto žvanily na bez nákladovou práci z domova s funkcí tlačítka kterou znají: ano, ne, nevím. Pití k rozhodování ať jim nosí manželka, manžel nebo hermafrodit.

   Vymazat
 4. Zavedením digitalizace do volebního systému znamená, že volby mnohou kdykoliv dopadnout tak, jak je třeba. Jaký problém udělat z 4,9% potřebných 5,1% a nikdy se národ nezbaví politických dinosaurů. Tak jako mají monopolního vlastníka veškeré sdělovací prostředky světa, tak mají monopolního konečného vlastníka i veškeré digitální sítě světa.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Přesně, v digitálním světě stojí všechno na certifikátech a certifikačních autoritách. U amerických voleb dělal certifikační autoritu Soroš se svojí firmou Dominion a víme jak to dopadlo....

   Vymazat
 5. Všechny evropské Pirátské strany, které vznikly jako politické projekty George Sorose a jeho OSF před lety, společně prosazují jednu velkou mantru, elektronizaci voleb. Na rozdíl od USA, v evropských zemích se hlasuje stále papírově, pomocí volebních lístků a vhazování lístků před zraky komise do volebních uren. Tento systém rovněž neumožňuje poštovní hlasování, výjimky jsou pouze v některých zemích EU, a týkají se navíc často jen lidí v cizině.

  Jenže Pirátské strany se snaží v Evropě prosadit nejen elektronizaci státní správy, ale především i elektronické volby. A sami si domyslíte, co to znamená, když George Soros právě do čela své NGO korporace dosadil člověka, jehož firma dohlížela na “ošéfování” amerických prezidentských voleb. Ano, cílem Mallocha Browna bude lobbing u evropských politiků, aby prosadili elektronické volby v EU, minimálně v pilotní fázi volby do EU parlamentu, později i do národních parlamentů.

  https://aeronet.cz/news/george-soros-jmenoval-prezidentem-open-society-foundations-lorda-marka-mallocha-browna-dosavadniho-sefa-sgo-corporation-limited-ktera-vlastni-firmu-smartmatic-a-jeji-software-na-falsovani-voleb/

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 21:06- Protože Googl je také na straně Sorose, tak jej nebudeme používat? Stejné je to i s novou technologií.

   Jistě, Soros nebude v klasických volbách podplácet někoho z "Kotěhůlek" ale média, které ty z Kotěhůlek zpracují. Bojujme tedy jeho zbraněmi. Volby nám vyhlásí, my odvolíme dle jeho přání a pak mají klid na práci.

   Elektronické volby zvýší aktivitu v plebiscitech a je jedno zda v místních či celostátních. Ochrana Proti Sorošovi je ve volbě silné strany proti němu!

   Vymazat
  2. 21:26

   Tak tohle, už nemá opravdu cenu ani komentovat...

   Vymazat
 6. Digitální volby jsou prostě fraška a parodie voleb klasických.
  O tom nemá cenu diskutovat.

  OdpovědětVymazat
 7. Digitální volby jsou vlhkým snem všech diktátorů! Volby jsou vážná věc. To není nějaká anketa na nějakým serveru.
  Voleb se účastní mezinárodní pozorovatelé a dohlížejí na jejich regulérnost. Kde budou sedět u voleb digitálních? U monitoru a budou koukat na nějaká čísla jak tam přibývají?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Volby jsou divadlo pro neprobuzený lidi. KDYBY mohly něco změnit, dávno by je zrušili. VŠE se změní VĚŘTE !
   Přestaňte sledovat zkorumpovaná MASMÉDIA a hledejte PRAVDU na neoficiálních vebech. VĚŘTE BOUŘI !!!

   Vymazat
  2. 21:53 ano jako v relaci verte neverte po angelsku "believe it or not sleepy joe na hrad"😃👈😂

   Vymazat
 8. je to ten novy film "Kdyz komedie byla kralem?" anebo "Tonouci se stebla chyta"? anebo dokonce "Jak donald duck
  prechcal system"? tyto starosti na ceskou hroudu ta to vyresi!😃😎😂😎😂

  OdpovědětVymazat
 9. Jsem také proti digitalizaci voleb ono by to bylo moc pěkné odfajfkovat to na netu. Ale bohužel by toho využili zelení a pyjáti ke svým cílům.

  OdpovědětVymazat
 10. Ovšem že nemáme jinou nenásilnou možnost než jít volit i když tušíme,že po "americku" dovedou výsledky upravovat všechny štáby "hluboké moci" ve vyspělých státech. Nejsou to nápadní pitomci jako bába Pekarová nebo Lidovci. Oni to dělají technicky bezchybně a přiměřeně. Viz. např. postup chcíplé TOP do Parlamentu na poslední chvíli několika tisíci hlasy.
  Úroveň voleb je závislá na charakterech politiků a jejich
  poradců na vnitru. Snad to není až tak mizerné jako v USA.
  Ale je to realita v celém světě. V politice prostě zkažení a všehoschopní magoři existují - otázka je jen v jejich počtu a síle.

  OdpovědětVymazat
 11. Hádám, že statečnost pana Miroslava Povolného je založena na přesvědčení o bezpečných příjmech, spočívajících například ve vyměřeném důchodu, nějakých těch úsporách, vlastnickém bydlení a osvědčených rodinných vztazích, když v rodinném kruhu, popřípadě i u přátel, převládá dobrý zdravotní stav. Ne každému je tak přáno, jsou ale i tací. I těm ovšem hrozí všelijaké ty pády. Pak je často po statečnosti.

  OdpovědětVymazat
 12. Já si myslím, že důkladné zabezpečení elektronických voleb by bylo mnohem dražší než papírové volby a zaplatit to musíme všichni. To by musela být ochrana jak atomových zbraní, vždyť i na bankovní účty se stále někdo dostane.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pradědo, výrobek se zlevňuje s počtem výrobků. Dohodnou li se státy na jedné formě voleb nebo více certifikovaných pod mezinárodním systémem kontrol, pro koho to bude výhodnější, co myslíte?

   Vymazat
 13. K diskusnímu monologu pana Povolného. mrzí mě, že vy jako volič SPD jste tak naivní. Vaše "Dohodnou-li se","rozhodnutí v plebiscitu", atd. Kalkulujete s věcmi o kterých víme že neexistují. Žádná dohoda, žádné referendum. To vše by totiž mohlo vést k otevřenosti politiky. Ale úkolem vedení světa je pravý opak. Vše uzavřít veřejné kontrole, pokud možno v co nejvíce státech. Ta vaše digitalizace voleb - vy pravděpodobně nesledujete co se děje v USA po takových volbách. To je totiž výsledek jejich digitálního a korespondenčního provedení. Nenávist mezi lidmi. Nejsem žádný znalec digitálních technologií a tak s vámi nebudu polemizovat o možnostech kontroly správnosti voleb. Jen poznamenám, že ten průběh a hodnocení prezidentských voleb v USA vám rozhodně nedává za pravdu.
  Prosím nebuďte tedy líný, zvedněte se od počítače, dojděte do příslušné volební místnosti, pozdravte se s živými lidmi a vhoďte svůj lístek do urny. A pak čekejte a věřte lidem, že sečtou váš hlas pro SPD správně. To vám přeju a také sobě. Volím SPD.
  Děda Vašek

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Václave, zkuste lépe číst a pochopit co píši. Jen bych se opakoval, co si myslím o "chlapcích z Frankfurtu", kterým to myslí na rozdíl od nás. Navíc mají neomezené prostředky. Tak na ně půjdeme s oštěpy, hurá.

   Vymazat
  2. Pane Povolný, rozumím vašemu přístupu:" Když to bude zkontrolovatelné, tak proč ne.." To je jistě pokus o optimistické řešení. Ale pesimisté, spíše realisté vidí tu druhou stránku, tedy že to technicky a objektivně zkontrolovat nejde. Pokud bude hlasování anonymní, a volič si nebude moci ověřit, že jeho hlas elektronickou cestou někdo "neotočil". Technicky to lze, a asi by to nemuselo být tak drahé, ale lze důvodně předpokládat, proč to nelze z důvodu "svobody, demokracie,lidských práv a vůbec evropských hodnot", že. "Lidu", který tomu nerozumí a není ještě k takové anarcho-demokracii připravený, nevyspěl, se to vysvětlí a nějak "naimplementuje".Nabouchá do palic, česky, ojebe, chcete-li.
   Přístup, tak něco navrhněte a předložte, a my to, možná, posoudíme, nefunguje. V tomto případě by to už bylo více-méně jisté, že to pojede. Platí tedy, z důvodu předběžné opatrnosti: "Nasrat, ani náhodou". Hned a nekompromisně. Ani to nezkoušet.

   Vymazat
  3. Děkuji pane Skalenský aspoň za pochopení. Nemusí jít hned o volby do parlamentu, začít můžeme třeba referendy, kdy nám nebudou moci mlátit o hlavu, že jsou drahé, tam bude možné "odzkoušet" systém na ano-ne. Pokud nezískáme k tomu důvěru, odmítněme klasicky to zavést jako formu voleb. Šlo mi jen o zrychlení a zlevnění přímé demokracie.

   Vymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.