Reklama

čtvrtek 17. prosince 2020

„Hrdinka“ majdanu obviněna z úmyslného zabití

(Na snímku Tatjana Černovolová)
Jan Urbach
17. 12. 2020 VašeVěc

Portál Ukrajinská Pravda přinesl informaci o oficiálním obvinění nacionalistické aktivistky Tatjany Čornovolové z úmyslného zabití, ke kterému došlo 18. února 2014 v Kyjevě. V obvinění se uvádí, že společně s jinými osobami se podílela na smrti Volodymyra Zacharova, který uhořel v kanceláři Strany regionů, na jejímž zapálení se obžalovaná podílela.

(Na snímku Tatjana Černovolová)
Činu se měla dopustit úmyslně, jednala ve spolčení s dalšími osobami a způsobila navíc ohrožení života více lidí. Již dříve Čornovolová přiznala, že kancelář, kde zemřel Zacharov, společně se svým mužem zapálila, ale tvrdila, že je nevinná. Nyní v reakci na obžalobu na Facebooku uvedla, že je obviněna za účast v „revoluci hrdosti“.

V roce 1996 se platformou Čornovolové stala extrémně pravicová a nacionalistická organizace Ukrajinské národní shromáždění - Ukrajinská národní sebeobrana (první část jako politické křídlo a druhá jako paramilitární křídlo), která tehdy pořádala akce proti prezidentovi Leonidu Kučmovi. Na protest proti uvěznění několika členů organizace se připoutala ke kolejím na železniční stanici v Kyjevě. V roce 2012 se účastnila protestů proti jazykovému zákonu, který předpokládal určitá jazyková práva národnostních menšin V tomtéž roce se vloupala do rezidence prezidenta Viktora Janukovyče a publikovala fotografie interiéru. Neúspěšně kandidovala do parlamentu na kandidátce strany Julije Tymošenkové. Vystudovaná novinářka Čornovolová kromě publikační práce vedla také ukrajinské informační centrum čečenských teroristů.

Aktivně se účastnila protivládních protestů v rámci tzv. Euromajdanu a stala se jedním z jeho vůdců. 25 prosince 2013 byla údajně poblíž letiště Kyjev-Boryspol pobita skupinou mužů a její fotografie byly následně propagandisticky využity proti vládě. Po státním převratu v únoru 2014 byla premiérem Arsenijem Jacaňukem jmenována zmocněncem pro antikorupční politiku a později byla zvolena poslankyní parlamentu za Národní frontu. V řadách neonacistické dobrovolnické jednotky Azov bojovala společně se svým manželem, který později v bojích zahynul, na východě Ukrajiny.

První zprávy o vyšetřování Čornovolové se objevily v březnu tohoto roku. V té souvislosti se začalo připomínat, že v roce 2014 byla západními sdělovacími prostředky líčena jako národní hrdinka Ukrajiny a vědomě byla ignorována její extrémně pravicová a nacionalistická orientace. Časopis „Fortune“ ji tehdy dokonce zařadil do padesátky největších světových vůdců. Je oprávněnou otázkou, co na její adresu uvedou nyní.


31 komentářů :

 1. Jsou to stále lidé z oblastí, které dlouho ovládalo Polsko. Do těchto oblastí i z Polska, šly většinou občané horších morálních kvalit a držely obyvatelé v zaostalosti. Zůstalo tam po vyhnání z Ruska i hodně chazarů. V klidu se vám většina jeví jako normální prostí lidé. Rádi se veselí, všechno umí, když se napijí horilky, jsou divocí a jedna jejich rodačka mi řekla, že v opilosti po sobě lezou jak zvířata. Jsou totálně prolezlý korupcí na všech úrovních a považují to za normální. To není špinění národa, ale vlastní zkušenost. Hodně lidí se z této oblasti vystěhovalo do Čech, Polska a Izraele. Po nich do této oblasti přišly tzv. pereselenci tj. lidé z oblastí Polesí /Polišuky/ Zakarpatí / Huculy/ Ruska /Kacaby/ a další většinou chudí lidé. Mnoho tamních lidí si to dnes ani neuvědomuje. V podstatě o skutečných historických souvislostech nechtějí ani mluvit. Obdivují bohatství a krásu. To je měřítko všeho.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ukrajinská národnost se stejný nesmysl jako národnost moravská, navíc když každý gramotný čtenář ví, že "Ukrajince" z Rusů dělali Rakušané, Poláci a nakonec Hitler !! Když se nějakého zblblého "ukrajince" zeptáte co bylo dříve zdali Kyjevská Rus nebo Kyjevská ukradina, tak skončí s otevřenou pusou ! Zločinné rozdělení Ruska na Ruskou federaci, Ukrajinu a Bělorusko má na svědomí obřezanec Gorbačov , jinak agent CIA v roli generálního tajemníka KSSS !!

   Vymazat
  2. Ruská federace, Ukrajina i Bělorusko existovaly dlouho před Gorbačovem. I když tento pán zavinil velmi mnoho špatných věcí a na jeho vrub jde mimo jiné i rozbití tehdejší velmoci SSSR, za existenci uvedených republik nemůže.

   Vymazat
  3. Tyto "republiky" neměli státní subjektivitu a v OSN byly přijaty pouze jako výraz přínosu SSSR k vítězství na Hitlerem a v OSN měl SSSR tři hlasy !! Jinak běloruský národ stejně jako ukrajinský nikdy neexistoval !! Vždy tam byli Rusové !!

   Vymazat
  4. Re (10:04, 14:35):
   Ano!, historicky vzato, kdysi v šerověku minulých deseti staletí vznikaly jmenované národy ze společného etnika, v tom máte pravdu.
   Jenže postupně se (i v důsledku jimi neurčovaných dějinných událostí) vyprofilovaly mj. i další dva národy. Jako Bělorusové i Ukrajinci.
   Není to jejich vina, že se v minulosti dostali do mocenského vlivu někoho dalšího než-li jim nejbližší ruské říše (Poláků, Austriáků a Uhrů).
   Což dávalo podmínky k vytvoření jejich specifického (národního) jazyka, jakkoliv stále blízkého ruštině, tak i (například) jinou náboženskou konfesi.
   A právě tyto okolnosti (specifické dějinné cesty, kultura, jazyk, náboženská konfese a nábož. vrchnost) jsou i jedněmi ze základů toho, proč se sami obyvatelé těch dvou republik považují za národy. Jazykový rozdíl mezi nimi jistě nepřevyšuje ten, který je mezi námi a Slováky. A přesto jsme schopni připustit, že Slováci jsou svébytným národem. Tak proč to nepřipustit v případě Bělorusů a Ukrů?
   Jinou - a podle mě stěžejní - otázkou je to, proč se tyto národy nechávají manipulovat do nepřátelského postoje k Rusku. Neuvědomujíce si, že pro ně a jejich budoucnost je to zhoubná trajektorie.
   Neboť tím se stávají vítaným obětovaným matrošem (kanonenfutrem) v mocenských válkách Západu proti Rusku.
   Říkává se, že jak Bělorusové, tak i Ukři v bývalém SSSR patřili k těm nejvzdělanějším a nejrozvinutějším. Asi tam tehdy značně a trestuhodně opomíjeli společensko-politicko-kulturní výchovu. Když jejich dnešní generace jsou až tak labilní a sebevražedně krátkozraké.

   Vymazat
  5. Za Stalina druhým v politbiru byl N.S. Chuščev z okrajiny. Za celou historii CCCP byly protěžovány a s nimi Litva, Lotyšsko a Estonsko. Podobné se dělo i u nás s pomocí na Slovensku. Proto je v těchto státech taková nenávist k těm co jím pomáhaly. Paradox.

   Vymazat
  6. Odtamtud jsou i predci chazaru co nam vladnou. Pruzinskij, Babis. Nebo Moravy Hrib. Zadny Cech a vlastenec na spici, jenom poskoci chazaru.

   Vymazat
 2. Tak se mi zdá že to nějak okecají najde se svědek že byla úplně jinde a bude vymalováno.

  OdpovědětVymazat
 3. Svojí osobní účastí podporovali a dodnes podporují Banderovské teroristy na Ukrajině dva čelní představitelé ČSSD, shodou okolností oba dva coby ministři zahraničí ČR. V roce 2014 se svou podporou Majdanu přímo v Kyjevě pochlubil Lubomír Zaorálek a o čtyři roky později byl v Kyjevě podpořit prezidentskou volební kampaň Banderovského prezidenta Porošenka ministr zahraničí Petříček. Žádný z nich se od podpory ukrajinských Banderovců nedistancoval. I to hovoří o tom, jaké hodnoty dnešní ČSSD zastává.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Však Zao mě tím strašně zklamal, takový plamenný řeči tenkrát vedl....

   Vymazat
 4. Vážení přátelé,
  zde hovoří to jméno , Černovolová , to nevymyslíš, to je krása!! Bohužel, Ukrajina je dnes totálně ekonomicky i politicky v hajzlu, tam jistě se slzem v oku všichni vzpomínají na Majdan!Dnes totiž být důchodce na Ukrajině je zápas o holé přežití a možná budeme u nás také tak silně a dlouho "demokratizovat" a můžeme se příblížit poloměrům na Ukrajině!!! Co dnes říká spící kníže, který pomáhal Majdanu na Ukrajině? Já bych ho nechal ještě dnes zavřít, až by zčernal!! Teď mají soudit nějakého Čecha, který bojoval na Donbasu proti Ukrajincům a tahle podlá a prolhaná troska chodí na svobodě!!

  OdpovědětVymazat
 5. Tak v tom domě odborů vr.2014 nezahynul jen zmińovaný člověk ale přes 40lidí tam bylo bestiálně upáleno, těhotná žena uškrcená šńůrou.Dodnes nebyl nikdo s naci vrahů potrestán.

  OdpovědětVymazat
 6. Odpovědi
  1. Jo viděl jsem video a jak ti lidé vyskakovali z oken tak je nacistická chátra dobíjela na zemi.

   Vymazat
  2. Těch mrtvých tam bylo přes sto, ale to na věci nic nemění!! A dodnes nebylo nic vyšetřeno,ačkoliv je zločin dostatečně zdokumentovaný, kde je EU se svými lidskými právy? Tady je vidět to absolutní pokrytectví a prolhanost v Bruselu a EU!!!

   Vymazat
  3. v odbíjení lidí, kteří skákali z oken se velmi vyznamenávaly dívenky-nacistky. Vizitky emancipovaného Banderostátu.

   Vymazat
 7. Využití nácků na Ukrajině ukazuje čeho je schopný "západ"
  posedlý zničením Ruska. Připomíná to tlak Anglie a Francie v období Mnichova na podporu Hitlera a jeho Drang nach osten.A co mohou občané ČR dělat když mají za ministra Pochem dosazeného Petříčka ? Podpora vlády ČR i médií fašistické Ukrajině plné oligarchů a deviantů,kteří upálili
  lidi v Oděse - je ukázka lezení do zadnic opravdové sebrance.

  OdpovědětVymazat
 8. Pan Keller opět zabodoval a tím řekl všechno:
  Ukázalo se, v jak nesmyslné době žijeme. Zatímco na covid umírají lidé ve všech zemích, vojenské bloky zbrojí usilovněji než v minulosti. Pokud by platilo aspoň něco málo z těch ušlechtilých hesel, kterých mají politici od rána do večera plnou hubu, vrhly by se prostředky místo na rakety, letadla, ponorky a tanky na vývoj bezpečných vakcín a na přípravu kapacit pro případ, že přijde ještě horší pandemie. Spíše to ale vypadá, že vojáci všech stran budou cvičeni na boj v rouškách, aby se proboha někdo nenakazil, než ho ten druhý zabije. Takhle dnes funguje naše civilizace.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Re (12:44):
   Prof. Keller nemusí pro důkazy svého zobecněného pozorování chodit ani tak daleko za naše hranice! Bohatě již postačovalo vidět např. premiéra Babiše, jak se třaslavým hlasem v PS doprošuje opozice, aby tato - když už nechce hlasovat s ním - odešla z jednacího sálu při "prohlasování" zákona o státním rozpočtu.
   Toho rozpočtu, který rovněž tak předpokládá neodůvodněné miliardové výdaje za nákupy nepotřebného leč předraženého voj. haraburdí od záp. zbrojařů a do kterého mu KSČM oprávněně hodila vidle. A to v době raketově rostoucího stát. dluhu!
   To, co vy nazýváte civilizací, je ve skutečnosti rozklad civilizace. Vedený v zájmu úzké mocenské vrstvy parchantů, kteří si takto budují své životy ve vatě, a je jim lhostejno, že při tom tancují na hrobech těch "méně úspěšných".
   Povaha nakupovaných zbraní dává i cos tušit o povaze války, na kterou se máme chystat, i o povaze nepřítele.
   To nebude válka obranná!, jen agrese k uchvácení dalších držav těmi, pro něž máme hynout po milionech. A na tomto se s přičinlivostí slouhy aktivně podílí premiér této republiky, jakoby mu šlo o život. Nebo jen o to koryto? ...

   Vymazat
  2. přesné,také jsem vše sledovala

   Vymazat
 9. V knížce "My jsme ti dobří", kterou napsali dva němečtí novináři (podotýkám žádní členové AfD), věnovali Ukrajině celou kapitolu a trefně ji nazývají jako rozlohou největší evropskou zemi s absolutně nejkratší historií. Na základě citací od samotných "ukrajinců", jako např. M. Bulgakov a další, přesvědčivě dokládají, že se nejedná o samostatný národ, ale o umělý útvar vytvořený hlavně na základě zájmů USA. Ostatně stačí se podívat na jakýkoliv historický atlas.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Re (12:57):
   Jenže dnes jsou ty národy nositeli všech atributů své státnosti! Mají svůj kodifikovaný spisovný jazyk (jakkoliv jej po delším soužití v SSSR a tím i používání spis. ruštiny mnozí neumějí dokonale), mají své mezinár. uznávané hranice, své polit. istituce a orgány, svou svébytnou historii, kulturu atd. ... Na tom nic moc nezmění skutečnost, že to vše mají po historicky kratší dobu.
   Co je podstatné, je to, většina jejich občanů se identifikuje se svými spoluobčany jako Bělorusy či Ukry, tj. jako svébytné národy!
   Neviděl bych v tom takovou tragédii, jako v tom, že lidi těch dvou republik se tak snadno nechávají debilizovat a stavět proti Rusku. Tomu Rusku, které jediné je trvalou pojistkou jejich nár. existence jako samostatných národů.
   ---
   p.s. a zkuste, prosím, popřemýšlet o změně své přezdívky ("nicku"), pod kterou sem přispíváte. Pod stejnou totiž píše své příspěvky nějaký psychotik/psychopat, jehož bláboly z důvodu psychohygieny raději vypouštím. A tak přicházím o ty vaše ...

   Vymazat
  2. Unknowne, už jsem tady někomu doporučil, aby se dovzdělal z historie. Nechci vám brát nadšení, ale v té době Amerika jen nastupovala, v Evropě byly úplně jiné země, v té době velmoci. USA fakt za všechno nemůžou a nevěřte úplně všemu, co z Ruska vyjde za blábol. Ne vždy to stojí za to a hodně jich je protichůdných.

   Vymazat
 10. https://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/dn-svedsky-byznysman-krym-nikdy-nepatril-ukrajine/
  https://www.euserver.cz/Articles/1600-odvazny-alexandr-barabanov-rekl-v-ceske-televizi-pravdu-o-ukrajine-zoufaly-redaktor-nestacil-zirat.aspx
  http://www.zvedavec.org/komentare/2020/11/8506-velke-stehovani-ukrajincu-z-ukrajiny.htm
  https://megazpravy.cz/tento-film-je-na-ukrajine-zakazan-nyni-se-muzete-podivat-na-film-o-zavrazdenem-novinari/

  OdpovědětVymazat
 11. Á, ideový vzor různých nacistických běžců. Jméno je příhodné "Čorno-Volová. :) Úryvek z její výpovědi:

  "Nikde jsem nebyla, co jsem chtěla v tom obchodě, mi neprodali, a sekunda upálení taky nesouhlasí."

  :)

  OdpovědětVymazat
 12. Ukrajina je plná tzv. hrdinů, kteří se neštítí pálit a pohřbívat za živa. Co k tomu dodat.

  OdpovědětVymazat
 13. Ty kuchty Tichan. a Cernyhovola jsou si podobne nejenom ksichtem. Ukrajina je v paratech zloducha USA, ktery ji vydrancoval a neustale ji nuti k provokovani Ruska. To je cil vsech Majdanu na pomezi Ruska. Belorusove unikli tomu osudu jenom diky Rusku a smlouvou s nim. Jinak uz tam byla US uzakladna s raketami a NATO s ceskymi vijaky jako na Baltu. Zeme vykradena a pred bankrotem jako Ukrajina.
  Jo export demoggggracie podle zapadniho ucesu je smrtelny. Poznali to i jini jako Asad, Sadam a Gadhafi.

  OdpovědětVymazat
 14. Ukrajince a jejich Nacky podporoval projevy na Ukrajine McCain, creepy Joe Biden i jini chazari. Syn Bidena tam tuneloval a nic. Beha vesele po svete a krade dal.

  OdpovědětVymazat
 15. Nevím, proč je souzena Černovolova, dost pochybuju, že to je pravda, spíš vyrovnávání účtů, ale vím, že svého času byla do krve zbita prosuskými radikály.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To, že dostala po čuně je správné. S náckama se jinak nakládat nevyplácí. Ona nácek je!

   Vymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.