Reklama

pondělí 7. prosince 2020

Ivan David
7. 12. 2020
Na schůzi Výboru pro zemědělství a rozvoj venkova 7. 12. 2020 jsem komentoval důsledky Brexitu v zemědělství zemí EU. EU bude chtít odškodnit vývozce do Spojeného království, kteří budou mít ztráty, ale vysoce dotované zemědělské přebytky budou realizovány v zemích střední Evropy a tím zhorší ekonomickou situaci tamních zemědělců.


8 komentářů :

 1. Nejvyšší čas, aby se Bruselský Babylon rozpadl..
  https://beforeitsnews.com/alternative/2020/12/from-a-hamilton-moment-to-perpetual-debt-slaves-this-is-the-true-face-of-the-eu-3736813.html
  Od Hamiltonova momentu po věčné otroky dluhů:
  Toto je pravá tvář EU.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tomu musíme pomoct zdola. Vláda ani většina partají to neudělá. Je důležité sdílet všechny informace o tom, co se v E-Unii chystá se svými blízkými, přáteli, s lidmi ve svém okolí. Bez správné volby ve volbách se neubráníme!

   Vymazat
 2. Zemědělská politika dotací je největším kamenem úrazu v EU, protože jde o cca 50% všech dotací, které jsou pokřivené až běda!

  OdpovědětVymazat
 3. Neziskovky jako nástroj převzetí moci Bruselem. Jakou roli v tom hraje eurokomisařka Jourová?

  https://cz.sputniknews.com/ceskarepublika/2020120712896672-neziskovky-jako-nastroj-prevzeti-moci-bruselem-jakou-roli-v-tom-hraje-eurokomisarka-jourova/

  OdpovědětVymazat
 4. Koho mohli, toho zotročili, podvedli, povraždili, ale zrovna v 21 století se na západě objevila generace, která to s námi myslí dobře. Obzvlášť vůdčí síla současné EU působí v tomto směru nanejvýš důvěryhodně, zejména ve vztahu k nám Slovanům. A my si budeme juchat, že tak dobře jsme se ještě neměli. Heydrich by řekl, že jeho teorie o žrádle, se v české praxi osvědčila i po letech. Za pár let zbyde z ČR leda tak někde zapomenutý hraniční kámen.

  OdpovědětVymazat
 5. A se mnou přijde zákon
  29. dubna 2019NOVINKY.CZ

  sdílejte:
  „A se mnou přijde zákon," pronesl nenapodobitelnou dikcí Limonádový Joe. A myslel to dobře. Kdyby to myslel dobře dnes, musel by říci: „A spoustu zákonů zruším!"
  Nedělám si iluze, že občané nějak moc sledují dění ve Sněmovně. A je to normální například v noci spát a ne se dívat na televizní záznam z interpelací. Za svůj život si koneckonců pamatuju jedinou interpelaci, a to když měl malér tehdejší premiér Gross a bývalý poslanec Bratský mu tam začal hrát na kytaru „Proč ta růže uvadá".
  No, zkrátka a dobře, lidé se logicky věnují své práci a rodině a koníčkům a odpočinku. Jenomže jejich život zákony vzniklé ve Sněmovně pak stejně otravují.

  V pátek se Sněmovna čtyři hodiny hádala o jednacím řádu. Kdyby se opozice se stejnou vervou hádala o zákonech pro občany, možná by to bylo v republice o chlup lepší. Jestli hádanici někdo sledoval, musel si myslet, že je v blázinci a musely ho napadat nedemokratické myšlenky. Ale já to kvitoval ze dvou důvodů. Zaprvé jsem měl čtyři hodiny čas na práci, zadruhé čím víc se Sněmovna hádá o pitomostech a procedurách, tak je to pro občana velmi dobré, neboť v tu dobu nepřijímá žádné zákony. A 95 procent zákonů, nových a nových, jsou pro občana další regulace, buzerace, lobbistická legislativa, zmatek, a už je toho po krk.

  Psal jsem tu, že 58 procent přijatých zákonů pochází z EU, nikoli od nás.
  Ale dnes nechci psát o tom, že ztrácíme suverenitu. Dnes jen o tom počtu. Na právě proběhlé schůzi Sněmovny (trvala tři týdny) bylo na programu přes 200! zákonů. Tedy, abych byl korektní: 140 zákonů, 29 smluv, 6 voleb do (nesmyslných) orgánů a zbytek zprávy těchto nesmyslných orgánů a jejich schvalování.

  A teď se schválně zamyslete, co potřebujete pro svůj život. Jaký další zákon vám nějak hrozně chybí? Jeden? Dva? Nebo 140? Nestačilo by vám snížit daně, třetinu zákonů zrušit a ze zbývajících polovinu matérie vyhodit?

  OdpovědětVymazat
 6. Promiňte mi, ale s autorem článku jsem nekomunikoval, neboť je v něm odkaz na sdílení...

  OdpovědětVymazat
 7. Nevěřím v demokracii , po 30letech lží a biliónových krádeží. Hnutí ANO se podařilo zastavit ODS v dalším ničení hodnot , ale na kraji a okresu(region) se vyrojila ODS esa jako starosta PRASE. Demokracie není reformovatelná !Všichni musí táhnout za jeden provaz a to se v kapitalizmu a demokracii nemůže stát ! Budeme utrácet život v blábolení nebo vytvoříme něco smysluplného jako byl socializmus ?

  OdpovědětVymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.