Reklama

pondělí 28. prosince 2020

Jan Keller: Hybridní politika

28. 12. 2012
Nejnovější kniha významného sociologa Prof. PhDr. Jana Kellera, CSc. je psána čtivě a velmi živým jazykem bez zbytečně složitého pojmového aparátu, jak jsme u autora zvyklí. Nepostrádá množství vtipných metafor, ironii a nadsázku, když se vyrovnává s pokrytectvím, přetvářkou a arogancí politiků a rádoby učenců. Bystrý čtenář bude mít pocit, že mnohé z popisovaného vlastně zná, ale nedovedl by to tak přesvědčivě a ve zkratce vystihnout bez nadbytečných slov.

Knihu je možno objednat ZDE.

Profesor Keller ale není jen teoretik. Jako přemýšlivý a citlivý člověk přetrpěl jedno volební období v Evropském parlamentu, který je bizarním a smutným místem, v němž lze v krystalické podobně pozorovat hloupost, korupci a cynismus velké většiny europoslanců. Ti usilovně pracují na degradaci svých zemí, jsou lobbyisté nebo nosiči vody nadnárodních korporací a při tom se tváří jako nositelé zářivého pokroku.

Jádrem díla je popis téměř nekonfliktní souhry neomarxistů a neoliberálů v posledních desetiletích, kterou autor nazývá „hybridní politikou“. Neomarxisté, kteří bývají klasifikováni jako levice, se nestarají o sociální práva a budoucnost národů ve svém pojetí, ale zabývají se individuálními nároky příslušníků domněle utlačovaných menšin. Neoliberálové opustili fikci samoregulujícího se trhu a zaměřují se na odstraňování překážek co největšího růstu nadnárodních korporací pomocí privatizace zisků a přenesení ztrát na daňové poplatníky.

Neomarxisté a neoliberálové společně vnímají státy a národy, jejich hranice, demokracii a kulturu jako bariéry, které je třeba odstranit ve jménu vyššího dobra. Nejde o teorii spiknutí, ale o praxi, kterou lze pozorovat například při bližším zkoumání institucí Evropské unie.

Kniha je doplněna výkladovým slovníkem skutečného významu v této souvislosti často užívaných pojmů a „stručným slovníkem hybridní novořeči.

Jako ukázku uvádím jaký význam má podle autora v novořeči pojem „liberální demokracie“: „Systémy, ve kterých voliči nemají vliv na politiku a politici nemají vliv na ekonomiku. Tak jsou společně uchráněni nutnosti rozhodovat o skutečně zásadních věcech.“

Ivan David

66 komentářů :

 1. Ten neomarxismus, ten neomarxismus ..., je ve skutečnosti novým pomateným humanismem, tak je to neohumanismus nebo pseudohumanismus ..
  Z humanismu vyrostl pomatený liberalismus, který byl začínajícím právním bláznovstvím, zavádějícím do lidské společnosti nový řád založený na neomezené svobodě bláznů (protože jenom ti mohou být absolutně svobodní) a jejich zákonech ..
  Dnešní neoliberalismus je už reálný společenský řád lidského blázince, kde blázni uvěřili bludu že jsou normální ..

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Doufam,ze pan profesor uz do sve knihy zanesl nejmodernejsi

   poznatky z nove ideologie ANTINEOMARXISMU ktera zacina dejiny transformaci ,uplne ohlupene nacisto lhostejne a ponicene Obcanske Spolecnosti(OS),ktera nechce nic jineho nez v pokoji umrit, na novou

   ČSV tj vysoce toxickou( jak pro koho) Českou spolecnost volicu,ktera zacala bojovat o SVOBODU a OBCANSKOU PRIMOU DEMOKRACII naseho volicskeho typu,kterou lze instalvat IHNED.
   Dukazem ze hanebne podvodnicke polit.subjekty se vzpecuji otevrit bezbarierovy pristup a primou diskuzi,tedy vlastne akceptaci prime demokracei obcanu pod svymi clanky se ukazuje jejich NEPOTREBNOST a tedy i neni duvodu proc je volit!

   Teprve vzorovy navrh PROGAMU VOLICU jim muze otevrit cestu k monumentalnimu vitezstvi ve volbach nebo taky ne a bude to!
   Tady na NR se pecou nove kolace pro NOVOU REPUBLIKU,kdy asi jen tady jsou pro to monopollni podminky!
   No ni?

   Smazat
  2. a kde mame piratu fekalismus a celosvetovy zidobolsevismus?😂

   Smazat
  3. dobrak
   Piráti jsou krystaličtí neomarxisti. Paktují se s neoliberály STAN. Ten rozbor pana Kellera přesně sedí i na české poměry.
   Neoliberálové, to jsou neomarxisti light. Ideově vykastrovaní, o to však flexibilnější v zákulisním intrikování. Jsou gumoví, přežijí i přejetí plně naloženým náklaďákem, i silnou radiaci jaderného výbuchu podobně jako želvušky. Jsou ideálním stavebním materiálem k tomu, čemu říkáme deep state.
   Jejich nevýhodou je, že jsou nepřitažliví, neviditelní, bez chuti. Výborně se doplňují právě s radikály.

   Smazat
  4. jo a ani jim nevadi ze jejich sef svycar Saouli je muslim😂😭😍

   Smazat
  5. Moc pěkná definice Pirátů.

   Smazat
  6. maxim 12:53, výstižné

   Smazat
  7. Neexistuje nic, co by mohlo spojovat Piráty s Marxem. Pojem neomarxismus je jen zástěrka pro přejmenovaný neoliberalismus.

   Smazat
  8. ,,maxim,, fakt dobrý hodnocení, souhlasím s tím, že ten cvokhaus už je všude a všechno řídí cvokové, někdy už i sám o sobě pochybuju.

   Smazat
 2. Tak my co chodíme na politické stránky víme co se děje jak eu tak v usa vládnou tam poskoci korporací. A co chtějí udělat se světem dnes je nepřípustné. Komunisti říkali zpátky ani krok a měli pravdu.

  OdpovědětSmazat
 3. Text Jana Kellera
  Ukázalo se, v jak nesmyslné době žijeme. Zatímco na covid umírají lidé ve všech zemích, vojenské bloky zbrojí usilovněji než v minulosti. Pokud by platilo aspoň něco málo z těch ušlechtilých hesel, kterých mají politici od rána do večera plnou hubu, vrhly by se prostředky místo na rakety, letadla, ponorky a tanky na vývoj bezpečných vakcín a na přípravu kapacit pro případ, že přijde ještě horší pandemie. Spíše to ale vypadá, že vojáci všech stran budou cvičeni na boj v rouškách, aby se proboha někdo nenakazil, než ho ten druhý zabije. Takhle dnes funguje naše civilizace.

  OdpovědětSmazat
 4. Horší moribundus už nás nemohl potkat. K národu promlouvá presidentův klon, může být ještě něco horšího?

  OdpovědětSmazat
 5. Pana Profesora Kellera mám opravdu rád . Pojmenuje věci tak jak jsou a ne jak vypadají , např. o naší tzv. demokracii. Nikdo se nechce vracet před rok 1989 , ale ta špína na socializmus je zákeřná zbabělost.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Unknown28. prosince 2020 14:34

   Hmm... Kámoš tvého fotra zastřelen sověty, strejda v uranových dolech, atd atd... co tam máš ještě ty komiku.
   No prostě, jak už tu bylo napsáno v předchozím článku:

   "Nesmíš pochybovat o tom, o čem lžeš"

   Uvědomuješ si ty imbecile, že jsi tu všem jenom k smíchu? Uvědomuješ si, že ty tvé lži, které vypouštíš, mají opačný účinek, než sám očekáváš? Neuvědomuješ... A bodejť by jo. Takové nuly, jako jsi ty, si ani nemohou nic uvědomovat. No tak lži dál, aspoň je tu o zábavu postaráno.

   Smazat
  2. 15:03 presne jak rikas skoda dalsiho komentu

   Smazat
  3. Liberecký Unknown je jako nevychovaný troll mazán.

   Smazat
  4. Pane Dvořáku 23:28, právě to povařuji za hloupost. Dodržujte laskavě zásady, které jsou tady tvrzeny, že mazány budou a jsou příspěvky s vulgarismy s tím, že všechny takové zásahy budou vyznačeny. Takto se chováte nekontrolovatelně, v principu nedemokraticky. Stejnou horlivostí, i když v neskonale vystupňované míře, trpěli svého času komunisti. To byl také důvod, proč jsem denně, soustavně, poslouchal "štvavé" vysílače.
   Podle ozvy na onoho smazaného (že z Liberce, což věrohodně zjistit nelze) šlo o hloupoučký text s obsahem, který tu už byl a který jsem věcně kritizoval. Podobné tedy nehájím. Hájím svobodnou diskuzi a odsuzuji ideové cenzory. Vím, že shodně naladění jako Vy jsou tady i další. Však i ti komunisté měli v tomtéž, vesměs u jednodušších, také podporu. Až se to omrzelo. Což je lidské a nechápat to, nijak moudré není. JiH

   Smazat
  5. Pane JiHu, myslíte doopravdy svůj požadavek, aby tu sprosťárny duševně chorého individua byly vystaveny navěky? Nebo jak mám rozumět tomu "takové zásahy budou vyznačeny"? Proč "věcně kritizujete" individuum, které o žádné argumenty nestojí? Copak je vylučování sprosťáků a agresivních psychopatů "ideovou cenzurou"? Prosím vás, probuďte se!

   Smazat
  6. Pane Dvořáku, že to byly sprosťárny, tvrdíte Vy. Já to nečetl. Také nevím, zda sprosťárnami rozumíte vulgarismy nebo také nenesmyslná tvrzení, vlastní onomu Unknownu. Nejde o trola, ale o blba. To je tak všechno.
   Vyznačením redakčního zásahu do diskuze rozumím hlášku, že diskuzní příspěvek pod nickem xx z data a času xx byl vymazán. Děkuji za předchozí reakci, i když nesouhlasím. JiH

   Smazat
  7. Indický běžec alias J.J. vulgo Unknown byl na tomto místě smazán, protože urážel, lhal a použil vulgární slova na adresu spoludiskutujícího. (Doufám, že tímto oznámením je i příteli pod pseudonymem JiH jasné, proč byl Unknown vyloučen z diskuze).

   Smazat
 6. Profesor Keller je špičkový vědec, jeho analýzy jsou brilantní. Dokáže vyhmátnout a pojmenovat jádro věci, tak že člověk si uvědomí, že to v podstatě cítí a neumí to jen zformulovat.
  Proto je tak nenáviděn pravicí, havloidy a jejich sluhy typu zdejšího komika 14:06.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jenže toho asi pan Dvořák (snaživě) smazal, takže s kvalitou té oponentury se nemůžeme seznámit. Pokud tak, pak chyba, pane Dvořáku!

   Smazat
  2. "Snaživě mažu" sprosťáky, kteří sem chodí vylévat močůvku, které jsou jejich choré duše plné. Líbi-li se vám tací, prosím, založte si svůj web a nazvěte jej třeba "Flagelant" a tam všem koprolálům dejte dostatečný prostor. Budou vám svůj vděk vyjadřovat pěknými urážkami s pomocí jadrného slovníku. Určitě budete víc spokojen než stavem diskuze na Nové republice.

   Smazat
  3. Indický běžec alias J.J. vulgo Unknown byl na tomto místě smazán, protože urážel, lhal a použil vulgární slova na adresu spoludiskutujícího. (Doufám, že tímto oznámením je i příteli pod pseudonymem JiH jasné, proč byl Unknown vyloučen z diskuze).

   Smazat
  4. Soulasím s Vámi, velmi rád čtu články p.Kellera, velká škoda, že on a podobní chytří a objektivní lidé již zlomili hůl nad tímto národem, který i přes své švejkování má blízký konec v německém otrocví před sebou.

   Smazat
 7. Unknown , Kellerovi nesaháš ani po kotníky , ty duševní potrate!!!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. "Duševní potrat" byl smazán, omlouvám se, že pozdě.

   Smazat
 8. Jo, zlati komousi! Zadna nezamestnanost, vsichni meli stejne kulove, zadni miliardari a Babisove. Nebyli jsme zadluzeni a byli sobestacni. Nikdo nam nepichal sajrajty do tela kvuli chripce. Nasi vojaci nebojovali po svete za zajmy CCCP. Zadni Havloidi a Drahosove, ti mlceli a bylo nam dobre. Jinak to stalo za hovno jako dneska. Taky se nesmi cestovat, natoz chodit do hospody. Tenkrat hospody zavirali, nemeli radi, kdyz se lide schazi bez dozoru.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Prosim te co to meles,jake tenkrat hospody zavirali,hospody byly na kazdem rohu a ja jsem za hodinovou mzdu mohl vypit dvanact desitek,myslim pivo, a vykourit jedny cigarety Start!

   Smazat
  2. Václave 15:40, nevím o tom, že by komunisti zavírali hospody. V mé rodné vesnici nejen že jich neubylo, ale přibyli a všechny ty zašlé byly rekonstruovány. Možná proto, že šlo o rekreační středisko. Ale srovnávám, v téměř stotisícovém městě, kde jsem živ od roku 1953 hospod za komunistů nejen neubylo, s novými sídlišti přibylo, a ze starých nezůstala jediná bez rekonstrukce. Nevím kde žijete, že takhle plácáte.

   Smazat
  3. 1:09 hospody přibyly, omlouvám se

   Smazat
 9. Zalez, idiote! Hadej se starou, jestli vubec nejakou mas, kdyz jsi takove nenavistne vemeno.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Václave, Václave 15:43, měřeno spravedlivé, měl pan Dvořák mazat. Produkujete koprolálie, jak tomu říká.

   Smazat
 10. Unknown je rakovina vsech diskusi.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. "Rakovina všech diskuzí" byl a bude mazán. Bohužel někdy trochu později, než by bylo zdrávo.

   Smazat
 11. Diky Un... a jemu podobnym jsme dospeli tam, kde jsme. At si to kazdy prebere. Nechapu, proc sem chodi, kdyz ho tady ma kazdy za vola.

  OdpovědětSmazat
 12. Neplýtvejte energií. - Je to očividný cvok.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Indický běžec alias J.J. vulgo Unknown byl na tomto místě smazán, protože urážel, lhal a použil vulgární slova na adresu spoludiskutujícího. (Doufám, že tímto oznámením je i příteli pod pseudonymem JiH jasné, proč byl Unknown vyloučen z diskuze).

   Smazat
 13. Je totální blbost reagovat na tu obskurní figurku Unknowna. Buď je najatý provokatér, práskač a rozjebávač diskuzí - nebo je to politováníhodný starý přemřela chorobně nenávidějící všechno co je spojené s bývalým režimem nebo Ruskem. Divné je to, že Dvořák, kterého to idivituum častuje neuvěřitelně sprostými nadávkami, včetně "rudých kurev", si to nechá líbit a nezablokuje ho. Může to nasvědčovat tomu, že Dvořák ví pro koho ten troll pracuje a bylo mu dáno jasně najevo, že toho trolla tady v diskuzích musí trpět. Ať je to tak nebo onak, jisté je, že reagovat na toho vyguma je zbytečné a přesně to, nač on čeká.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Forkie, nemáte pravdu. Jen nejsem ve stavu neustále sedět nad PC a čekat, kdy nějaký idiot neťuká do klábosnice novou urážku.

   Smazat
 14. "jeden z poslednich tisicu komousu" to si jeste pockame mnoho let nez vsechny ty stare struktury pujdou do bazin!😂😜😀😃😎

  OdpovědětSmazat
 15. Docházím k závěru, že čím míň toho diskutující o době před rokem 1989 ví z vlastní zkušenosti, s tím větší nenávistí tuto dobu odsuzují.

  OdpovědětSmazat
 16. forkie 16:29 taky se mi jednani VD tak jevi!
  asi rodina nebo nejaky "deal" maji spolu! ale mazou se jine upne neskodne prispevky 🤑

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jako třeba o podlých Chazarech, světovládných Ždech a tak..? To máte na mysli, dobráku?

   Smazat
 17. Tento systém "Bloger" idioty typu "Unknown" blokovat neumožňuje, museli bychom ho mazat a to je únavné. Proto, a nejen proto, přejdeme na nový systém, který to umožňuje

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. aha a kdy to je v planu?

   Smazat
  2. Netrpělivě na to čekáme. Předepište tomu individuu nějaké prášky na hlavu!

   Ještě jedna poznámka, bylo by dobré, kdyby na novém webu šly vkládat do diskuzí obrázky, jako to je třeba na aeronetu.

   Smazat
  3. Lidské právo

   Sofista je šikula, chce tě míti za blbečka,
   sofista je šikula, chce tě míti za vola.
   Ejhle, už mu jdou naproti užiteční idioti,
   daj se snadno srocovat, na náměstí houfovat.
   Tam pak vysype z rukávu pohádku o lidském právu,
   tak aby ji každý znal a za pravdu ji přijal.

   Sofista je šikula, chce tě míti za blbečka,
   Sofista je šikula, chce tě míti za vola.
   Oblbne snadno a rychle docenty i s IQ tykve.
   Je to zkrátka šmejd a hnus podvodník, no grázla kus.
   Šikula oblbnout umí a naiva jenom čumí.
   Lidské právo? Ale kdež! Nesmysl, podvod a lež!

   Sofista je šikula, chce tě míti za blbečka,
   Sofista je šikula, chce tě míti za vola.
   Lze se jenom podivovat, jak nás umí oblbovat
   Jak dokáže zatrolit společenství rozdrolit.
   Odmítněme tlačit káru s přeludem v nádherném hávu!
   Vzpomeň, lide střapatý, že byl císař nahatý.

   Sofista je šikula, chce tě míti za blbečka,
   Sofista je šikula, chce tě míti za vola.
   Nevyhraje tyhle hrátky, ten kdo věří na pohádky,
   Ten, kdo dav si užije, ten si hubu rozbije.
   Okrádat a zotročovat k tomu lidská práva volat,
   nenechme se ošálit, i když mají šmrnc a gríf!

   Lidské právo? Nesmysl!
   Leč smysluplný úmysl.

   Smazat
  4. A to je také důvod MUDr. Ivane Davide CSc. 17:39, proč takovou "profesionalizaci" blogu NR, i když jsem od jeho počátku příznivcem (kdysi s nabídkou statisícové podpory průhledného způsobu redakčních zásahů do diskuze), nepodpořím. Nekontrolovatelnost zásahů do přirozeného běhu věcí nesnáším. Nechápu, proč nelze to, co zaměření blogu nekonvenuje, dávat na hanbu, aby nebylo sporu o jeho ryzí demokratičnosti. Kdo nehodlá jít se svou prací na trh názorů, postrádá buď sebedůvěru, nebo je urážlivě alergický na kritiku. Nutně pak zapadá do průměru. Nebo ještě hůř. JiH

   Smazat
  5. JiHu, nechápu, co vidíte špatného na tom, když je z diskuze vylučován sprosťák, který bez jediného argumentu sem chodí diskutující ponižovat a urážet. Sprosťárny nejsou "přirozený běh věcí", jak se nám tu snažíte mylně vnutit. S nevychovanými a ulhanými idioty se na "trh názorů" nedá chodit, protože oni názory nemají. Jestli je nadávka a ponižování "kritikou", pak si opravdu rozumět nebudeme. Škoda.

   Smazat
  6. Pane Dvořáku 6:19, "přirozený běh věcí" se vyznačuje právě tím, že vystupují blbci, nenávistníci, sobci, neználkové, zagitovaní ... a jako takoví ovlivňují běh událostí zejména tím, že jsou zneužitelní a zneužívaní ... Mazáním produkci nesmyslů nepřibrzdíte a ani žádného z takových autorů neovlivníte. JiH

   Smazat
  7. To říkáš báječně , že zůstaneš i nadále za úchylného grafomana a budeš nás zde oblažovat svým vysokým duchem!! Já už jsem si na tohle pako zvyknul a skoro by mně ty jeho pitomé cinty chyběly!! V každé vesnici byl nějaký obecný duševní ubožák, takový Pepek Vyskoč , tak musí být i zde!!

   Smazat
  8. Indický běžec alias J.J. vulgo Unknown byl na tomto místě smazán, protože urážel, lhal a použil vulgární slova na adresu spoludiskutujícího. (Doufám, že tímto oznámením je i příteli pod pseudonymem JiH jasné, proč byl Unknown vyloučen z diskuze).

   Smazat
 18. Máme po HAVLOVI rozkradenou a naprosto rozvrácenou zem.
  Kdo chce vědět tak ví, že kromě moderní elektrotechniky, mandarinek a banánů ve všem byla plná soběstačnost v kvalitě dle ČSN ! To se však už nedá říct o dnešní obrovské =záměrně nepřehledné nabídce pěkně zabalených,ochucených,obarvených,návykových a chemicky umrtvených náhražek s trvanlivostí 1-9 měsíců. Toto plně vyhovuje globálním výrobcům i prodejcům. Má to však jednu obrovskou chybu: spotřebitelům - nám lidem však tento systém více škodí než prospívá, což se následně odráží v enormním nárustu "civilizačních" chorob. Podvodné západní zdravotnictví nás pomocí chemických "léků udržuje" ve snesitelném stavu. Farmacie taktéž globální už má větší moc než vlády a diktuje lékařům jak "neléčit-udržovat".
  Masmédia v rukách cabaly denodenně masírfují obyvatelstvo v duchu globálních polopravd a LŽÍ Geblsovské teorie - 100x opakovaná lež se stává pravdou. Kdo si dovolí nejít s proudem je nejprve zesměšňován, korumpován a pokud se nepodvolí nemilosrdně odstraněn. Tak funguje SVĚT....

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nezapomeňte na Klause, Kočárníka, Ježka, Třísku, ODS, ODA, US a další výtečníky včetně úřednických vlád (např. Tošovský)!!!
   Ti všichni nás uvrhli do stavu kolonie, "krmelce Evropy" a vyrabování.

   Smazat
  2. Souhlas. Těch jmen a stran JE. Např. globální chemik Kalousek jich prošel a stále se drží. Vzpomenu na KDUČSL,zelené- Bursíkovce a sorosovi děti-Bartošovci.
   Od 90tých let je vše řízeno v duchu Čím hůře tím "LÉPE". Je to neuvěřitelné, ale bohužel je to tak. Kůrovcový příklad = vyrabování lesů níže...
   Petr Bureš TV – živé vysílání - ROZHOVORY S ... Jan Štrobl https://www.youtube.com/….be

   Smazat
 19. Čeká nás tvrdá obhajoba existence, jak jednotlivce, tak národa. K tomu by bylo potřeba odložit vnitřní žabomyší boje a nějakým zázrakem dosáhnout jednotu. Když by se nám navíc podařilo zvolit do čela opravdu rozumné a důvěryhodné občany, tak pak by měla Libuše pravdou.

  OdpovědětSmazat
 20. 0:21
  BUBU, taky mám strach,takový čert s hastrmany,pokud se dají dohromady a k tomu nějaká bludička, potom jde opravdu o život.
  A ty máš už teď plné gatě co.Ach jo.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Čau Hujere, ano mám plné gatě. Taky trochu i za tebe, ale zatím si je stačím sám vyprat. Velmi brzy zjistíme, jak jsme na tom. Nebudeme muset čekat, jako Lomikar " do roka a do dne ". Neboj, s tebou do války s virem se nepočítá.

   Smazat
 21. 9:34 Hypertenze je léčitelná, některé jiné diagnózy ne.

  OdpovědětSmazat
 22. Pan Keller má moji úctu.Kromě sociologie při zkoumání společnosti využívá i inteligentní humor. Tím se zásadně odlišuje od řady blbečků a zaprodanců v politice. Snad se dožijeme i doby kdy sociologie bude informovat o stavu společnosti dle hlavních dosažných parametrů před každými volbami a upozorní většinu voličů, že by neměli volit strany a politiky co zajišťují plnění zájmů cca 5% lidí na světě, kteří žijí z "dluhů" ostatních. Lidi volí své škůdce. Zejména v Praze je vidět jak jsou voliči zblblí a zkažení a výsledkem je nejhorší magistrát a primátoři v ČR. To je můj dlouholetý názor.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Indický běžec alias J.J. vulgo Unknown byl na tomto místě smazán, protože urážel, lhal a použil vulgární slova na adresu spoludiskutujícího. (Doufám, že tímto oznámením je i příteli pod pseudonymem JiH jasné, proč byl Unknown vyloučen z diskuze).

   Smazat
 23. Tak, Unknown pod 9:13 a 9:19 nebo kde ještě se vyřádil. Jako obvykle, hluboko pod obvyklou mravní i intelektuální úrovní. Ubylo někoho, když si ty ubohosti se zaslouženým úsměškem až pobavením přečetl, nebo je od pohledu přeskočil? Je tak těžké takové příspěvky, namísto mazání barevně označit? Ať se ten ubožák (ubožáci) dál a ještě zjevněji znemožňuje (jí)? Jeho bezmocný vztek a nenávist jsou mi k pobavení. JiH.
  PS Bude mi ctí, pokud budu zahrnut jeho (jejich) urážkami. Vydá to za pochvaly. Předem a ze srdce, děkuji.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.