Reklama

sobota 5. prosince 2020

Jan Urbach
5. 12. 2020  VašeVěc

Americký finanční spekulant George Sorose včera v rámci Project Syndicate zveřejnil návrh, aby Evropská unie vydala tzv. věčné dluhopisy, které by nikdy nebyly splatné, ale investoři by měli nárok na věčnou rentu.


Soros říká, že v souvislosti s vetováním unijního rozpočtu a ozdravného programu v souvislosti s Covid-19 Maďarskem a Polskem nebyly argumenty pro takový krok nikdy silnější. 

Podle Sorose Evropská unie není ovšem rozdělena pouze pozicí Polska a Maďaska, ale také postojem Rakouska, Dánska, Finska, Nizozemska a Švédska, které se více zajímají o „úsporu peněz než o přispění ke společnému dobru“. 

Sorosův návrh ovšem znamená dlouhodobou závislost na poskytovateli kapitálu. Právě v takové souvislosti slovinský předseda vlády Janez Janša na Sorosův návrh reagoval, že by to vedlo ke zničení evropského společenství. „Prosím, držte se dál od Evropy,“ napsal slovinský premiér na Twitteru.


37 komentářů :

 1. Pán Bůh má Sorose jistě rád a tak si ho brzy vezme k sobě.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Obávám se, že tu kreaturu snad ani ďábel nechce. Kolik dobrých lidí odešlo a tento xindl i s Krvavou Madlou tady straší dál.

   Vymazat
  2. Svatá pravda, už aby to bylo.

   Vymazat
  3. Koukám, že Soroš vedle otevřené společnosti chce ještě otevřený účet!
   Černochy a muslimy otevřenou dírou do Evropy a prachy další otevřenou dírou do vlastní kapsy.
   No prostě otevřená společnost, no!

   Vymazat
  4. Nikdy jsem nepřál nikomu nic zlého. Ale?

   Vymazat
  5. Nikdy jsem nepřál nikomu nic zlého. Ale?

   Vymazat
  6. Josef Sukup
   Když vám někdo chce rozvrátit stát, zlikvidovat národ migrací, zlikvidovat vaši kulturu, identitu, přeprogramovat vaše děti na hloupé a bezbranné idioty, prostě vás chce kompletně vymazat ze světa ve jménu nějaké svojí zvrhlé ideologie, pak u takového magora toto pravidlo neplatí. Aplikoval byste toto pravidlo na Hitlera? Nebo na vraždící fanatiky z islámského státu? Asi ne. Ale právě tím sociopat Soroš je. Jenom svého cíle dosahuje jinými prostředky. Soroš definoval úplně nový stupeň zločince. Nic podobného historie lidstva nezná! Nebezpečností mu Hitler nesahá ani po kotníky. Soroš je Hitler, který vede vyhlazovací válku proti lidstvu, aniž by si lidstvo všimlo, že proti němu nějaká válka probíhá. V tom je to obrovské nebezpečí. Soroš je jako virus, který není vidět. A stejně jako virus, aby oklamal imunitní systém a dostal se do organismu, používá Soroš mimikry neziskových "dobročinných" organizací ke svému dílu zkázy.

   Podle mě už dávno měla vzniknout na mezinárodní úrovni při OSN nějaká globální obranná iniciativa proti novým typům zločinců, jako je sociopat Soroš se svojí celoplanetární zločineckou strukturou. Přece od toho tady OSN je!
   Nejhorší je, že lidstvu trvá strašně dlouhou dobu, než na nové nebezpečí zareaguje, než ho vůbec definuje a pak dlouho hledá nějaké nástroje, jak se mu bránit.

   Vymazat
  7. OSN by mala takou organizáciou byť,, ale nie je ,, je to len ďalší nástroj ,,

   Vymazat
 2. Jen chci říci že taková stará svině už tady nemá co dělat!!!!Vladimír

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Vladimíre!
   Doufám, že se omluvíte (pro jistotu opakovaně a pokorně) všem sviním co je svět nosil. Taková urážka, nevídané, neslýchané.

   Vymazat
 3. Škoda, že se dědouškovi vzepřel jen Orbán.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. On se mu kdysi vzepřel i Klaus a vykázal jeho "univerzitu" z Čech.

   Vymazat
  2. Pane Dvořáku, já vím. Jeho univerzita zaparkovala ve Vídni. Mne mrzí, že naše současná elita, nedrží krok s V4 a nezbaví nás jeho "neziskovek". To je oč tu běží dnes.

   Vymazat
 4. Teď jsem doposlouchal Lukáše Kovandu a už vůbec nechápu, jak může někdo souhlasit s tím, že se dluhy všech států EU stanou společným dluhem. Tohle přeci musí vytáhnout na demonstraci za vystoupení z EU většinu občanů. K tomu ten stálý tlak na přijmání migrantů. Nevím jestli v nastávajících volbách ještě půjde něco změnit.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Média lidi masírují a proto nikdo v ulicích není.

   Vymazat
  2. praděda Bohužel si musíme přát ať je premiér opět Babiš zatím Čechy nic nepálí tak to jinak dopadnout nemůže. Ale ten hnusák z obrázku už aby tu nebyl.

   Vymazat
  3. Pane Cablíku, pan Babiš je velkým zastáncem Sorose. Poté, co Orbán silně omezil v Madarsku jeho aktivity a jeho univerzitu, chtěl ji přestěhovat k nám a Babiš se hned nabídl, že by mohla být přestěhována do Prahy. Přitom Klaus kdysi silně zabojoval, aby tady nebyla a při interview řekl španělským novinářům, že Soros je velké zlo.

   Vymazat
  4. Pane Rozehnale, Babiš nemá takový prostor, díky demobloku, jako Orbán. Navíc je vydíratelný EU díky "lex Babiš". Faktem je, že kdyby požádal o podporu národa, jako Orbán, dostal by ji?

   Vymazat
  5. Pane Rozehnale ale já to vím ale s ničím jiným počítat nemůžeme a budeme rádi že jsme rádi že sem nepustí migranty. Nebýt Polska a Maďarska tak by nás z eu zlikvidovali. Pyjátský sorosovi poskoci a spol.

   Vymazat
  6. Pane Povolny, kdyby byl Babis co k cemu, tak okamzite podal zalobu k Evropskemu soudnimu dvoru, protoze zadnej zasranej evropskej urednik nema pravo rozhodovat, jestli porusuje lex Babis nebo ne. To muzou jen ceske soudy. Soud by mu musel dat za pravdu, jinak by to byl naprostej skandal a jeden z poslednich hrebiku do rakve EU. Coz samozrejme neznamena, ze na Babise nemaji paky, maji jich vic nez by pro ceskeho premiera bylo zadouci.

   Vymazat
  7. čerte, nejsem právník, neumím posoudit, navíc nemám ani důvěru v nezávislost českých soudů, svázaných již pupečně s legislativou EU.

   Vymazat
  8. Do ulic by museli vyjít Pražáci, ale ti žijí úplně v jiném světě odtrženém od reality. A když už do ulic vyjdou, zmasírování mainstreamem, tak jedině protestovat proti Zemanovi, Babišovi a levicovým stranám.

   Proč Pražáci volí jako zfetovaní komedianti
   http://www.novarepublika.cz/2018/10/domupredstaveniglosyclankyvideaknihyslu.html#more

   Vymazat
  9. Proč tak volí? Protože většina "Pražáků" jsou už jen naplaveniny a přehlasují domorodé Pražáky! Příklad máte v ubrečené Myrce, doma na Vysočině by ji nezvolili, ale na Praze 1 ji zvolili bez větších problémů!

   Vymazat
 5. Má syna vážení a to je ještě 10x větší zm*d!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ani se nedivím, vždyť i u nás se začínají politické posty dědit na potomky.

   Vymazat
 6. To, co EU navrhuje Sörös, je dávným snem všech rotschildů světa.
  Věčná renta!, perpetuum na prachy.
  Je zvláštní, že do dálav jej s takovým návrhem odeslal jen jeden evr. čelný politik.
  I to dost výmluvně vypovídá o úrovni polit. reprezentace zemí té unie, vč. ČR.

  OdpovědětVymazat
 7. Především je zvláštní, že tento ve skutečnosti mezinárodní zločinec, dostává v EU takový prostor. Málokdo si uvědomuje, jakou obrovskou moc mají jeho neziskovky na celém světě.

  OdpovědětVymazat
 8. Myslím, že toto hovádko, nikoliv boží, je již pouze klonem a nechali ho virtuálně hýkat. Kolem Vánoc se otevřou stavidla skutečné pravdy a konečně se vše provalí. Dočkejme času. Veď sa oni stratia...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pane neverte lzim, ze je to klon. Uz nekolikrat hlasili, ze spadnul s letadlem, atd. Asi ty zpravy siri on sam a weby jako tadesco.org to podporuji. Uz hlasili popravu poskoku Chazaru Obamy a Clintonove. Vzdycky se smeji, kdyz je pak vidim kecat v TV, ze Tadesco bude zase lhat, ze to jsou dvojnici. Nekteri lide si pletou zbozna prani s realitou.

   Vymazat
 9. Je nutné si všímat, kdo stojí za Sorosem a kdo ho silně podporuje a platí!! Které nadnárodní korporace to jsou? Soros je figurka!! Které firmy podporovaly ve 30. letech nacisty v Německu a jak se nám ty dějiny stále opakují!!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Soros neni jen figurka. Je jeden z mala, ktery je z Chazaru na verejnosti a netaji se jejich plany, ktere uskutecnuje. Financuje vsude prevraty a demonstrace. Cesta penez je kamuflovana preposilanim na ruzne adresy, aby nebylo mozne vysledovat donatory, skutecne tahace provazku za kulisami.

   Vymazat
  2. Presne tak,, a oveľa skôr ako 30 roky minulého storočia ,,,

   Vymazat
 10. Co Seres chce je vzdy proti lidem a pro bohace vyhodne. Natisknout penize, pujcit je jako nesplatny kredit a zajistit si vecnou rentu. To muze vymyslet jenom zidovsky spekulant!
  Dneska si USA za vytistene penize mohou cokoliv a kohokoliv koupit. Dolar uz mel davno ztratit hodnotu, je umele udrzovan vysoko. Manipuluji i cenu zlata. Kampak na Chazary! Dokud jim nezakroutime krkem, budou nas drit jako otroky dal. Rothschildove maji hlavni stan ve Svycarsku.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tohle, co Václave píšete, je čistý antisemitizmus, čili hnus. Už jednou vedl k vyhlazovacím táborům a Cyklonu B.
   Spíše byste měl přemýšlet, kým je Soros nastrčen, čí představy plní a jak přišel k velkým prostředkům.

   Jeho "zázračné zbohatnutí" bylo založeno na utajených a následně dobře analyzovaných informacích. To vypadá spíš na týmovou práci v srdci mohutné organizace, zabývající se podobnou prací. Nejspíš CIA, Britové to nebudou, protože díky akci "zbohatnutí Söröše" si to Británie silně odnesla, zbohatnutí bylo na její účet.
   A co chce nyní Söröš a jím placené neziskovky? Model lidské společnosti na kterém by nebylo místo pro národní státy, lidská rasa promíchaná podle Calergiho a to vše pro zachování jistoty zisku pro ty nejbohatší, pro majitele nadnárodních korporací.

   Vymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.