Reklama

pondělí 14. prosince 2020

JE PRAVDA, ŽE NÁM EVROPSKÁ UNIE DÁVÁ VÍCE PENĚZ, NEŽ-LI MY JÍ?

Redakce Našeho Restartu
14. 12. 2020  NášRestart

Evropská unie strádá nemocí pod názvem perpetuum mobile, tedy, že z pokladny Evropské unie si rok co rok bereme více, než tam vložíme. Chtělo by se říci zázrak, jaký se jen tak nevidí.

V rámci výměny názorů mezi mnou a redaktorem Haló novin Romanem Janouchem vyplynul více než pozoruhodný fakt. Dle R. Janoucha Evropská unie strádá nemocí pod názvem perpetuum mobile, tedy, že z pokladny Evropské unie si rok co rok bereme více, než tam vložíme. Chtělo by se říci zázrak, jaký se jen tak nevidí.

Tohle dokonce ani v éře socialismu nebylo možné, avšak dle redaktora Haló novin je kapitalismus v podobě Evropské unie, jak jsem pochopil, naprosto dokonalý lidumil, jenž nemá rád ziskové hospodaření, ale jen a pouze ztrátové hospodaření ve stylu nevyčerpatelného zdroje peněz pro nové členské země, jako je i naše Česká republika. To by ovšem popřelo veškerý smysl nejen Marxova výkladu podstaty kapitalismu. Cituji názor kom. redaktora Haló novin R. Janoucha:

EU považuji za nezbytně nutnou a potřebnou nejen z ekonomických důvodů - na krachu brexitu vidíme, jaká sebevražda by byla prosazovat czexit a podobné nacionalistické nesmysly. EU má zásadní podíl na tom, že je v Evropě (s výjimkou balkánského konfliktu, kde se utrhlo pár členských států) už 75 let klid a mír. EU je třeba reformovat, to bezesporu, ale určitě ne rušit, nebo z ní vystupovat - dopady toho by pro nás byly jednoznačně katastrofální. Navíc v situaci, kdy tu není alternativa.


Já nad Unií nejásám, ale konstatuji, že má i svá pozitiva a že jsme zatím nevymysleli nic lepšího ... zbytečná EU rozhodně není! A více naší republice ekonomicky dává, než bere, je to tak!

Bez zbytečného balastu, bez jalového kopírování toho, co koluje po internetu, často se jedná o staré a neověřitelné údaje, jsem se rozhodl vyjádřit svůj postoj k danému tématu na webu NÁŠ RESTART originálním způsobem, který na jiných web. stránkách nenajdete, tedy, ovšem, kromě zdroje, ze kterého jsem čerpal. Mám na zřeteli web «Výdaje a příjmy EU v letech 2014-2020». Nuže tedy, co onen zdroj z jámy lvové nabízí? Následující více než závažné, neřku-li šokující skutečnosti platné pro rok 2019. Věnujte jim, prosím, zvýšenou pozornost.

Celkové příjmy zemí EU v miliónech eurCelkové výdaje zemí EU v miliónech eur Celkové příjmy zemí EU v procentech hrubého národního příjmu
(v zásadě celá EU si je rovna)Celkové výdaje zemí EU v procentech hrubého národního příjmu Můj komentář k výše uvedeným grafům:

Výdaje Česka byly loni 2.64x vyšší oproti příjmům.
Výdaje Německa byly loni naopak 2.46x nižší oproti příjmům.
Výdaje Česka byly relativně (v % hrubého nár. příjmu) oproti Německu 7.17x vyšší. V r. 2016 byly jen 4x vyšší, nárůst, tedy stupeň našeho vykořisťování Evropskou unií, dramaticky vzrostl.Závěr:

Česko bylo silně ztrátové, Německo naopak silně ziskové. A tak je tomu již přes 15 let od našeho vstupu do Evropské unie, která vidí jediný smysl našeho členství v tom, že NAŠE ŽIVOTNÍ NÁKLADY MUSÍ TRVALE PŘEVYŠOVAT VÝDĚLEK, nebo-li, že ZTRÁTA JE VÝHODNĚJŠÍ NEŽ ZISK.

Ovšem, pro staré země ještě z dob EHS tahle zvrácená filosofie našeho členství v EU ─ NEPLATÍ. Z grafů jednoznačně plyne, kdo v EU je otrokář a kdo naopak otrok.

Tím jsem chtěl redaktoru Haló novin Romanu Janouchovi vzkázat, že smysl našeho vazalského členství v EU prostě a jednoduše nepochopil. Nebo-li, že perpetuum mobile nejen ve fyzice, nýbrž ani v ekonomice ─ neexistuje.34 komentářů :

 1. Pouze nechutná lež nepodepsaného pisálky. EU do nás během několika let napumpovala více jak o 800 miliard více, než jsme přispěli. Lehce dohledatelné, tady zase někdo bojuje proti EU lží, odporná lež.
  Tak se zvyšuje počet hlasů pro SPD, lží.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Já to nepočítal, ale může to být pravda, pokud počítáme rozdíl mezi vyplacenými příspěvky do rozpočtu Unie a dotacemi. Ovšem každý rok si jejich firmy stahují z ČR 500 mld. Kč svých zisků, díky zejména třetinovým mzdám, které tu vyplácejí. Můj vnuk, strojní inženýr, přešel z české pobočky německé firmy, kde bral 40 tis.Kč, na pracoviště v Německu, kde dělá tutéž práci, ovšem plat má v přepočtu 120 tis.Kč při životních nákladech jen mírně zvýšených.

   Smazat
  2. Trole 14:15, sloužíš sice věrně, ale bez inteligence. Nejdřív si prohlédni tabulky, ověř si data, nauč se počítat a až tohle všechno zvládneš, napiš, jak to podle tebe je. Křičet, že někdo lže jen proto, že jeho fakta se ti nelíbí, je fakt duševní pochablost.

   Smazat
 2. To že nám tisíciletí paraziti budou něco dávat zadarmo můžou věřit jen slabý duchem a podobní Unknownisti, kterým se daří parazitovat na většině obyvatel vytunelované ČR. Jo sliby se slibují a jen blázni se radují.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 15:16
   Vám už opravdu není pomoci.
   Proč píšete " tisíciletí", v dnešní době nikdo neví co bude za rok,natož za 10 let. Podstatně pro vás je,bez znalosti dané věci, podle místních " znalců " kopnout si do EU.
   O jakém "" vytunelování "" mluvíte ?? Západ tady za obrovské finančnich investic,dal dohromady náš zaostalý průmysl,po 40 letech trvajícim vládnutí rudých amatérů.
   Nikdy v minulosti se lidé neměli tak dobře jako dnes,pokud jste vy chudák, potom poděkujte jen sám sobě.A nikomu neříkejte,pokud jej neznáte,že na někom parazituje, vy budete přesně ten, který jen čeká co mu stát dá,zvyk z doby socialismu.

   Smazat
  2. Paraziti nebo predatori? Nebudem se hádat. Nejsmutnější je, že hned jak by čr vystoupila z eu, tak by asi krizaci, tzv. Eu armáda, do čr vtrhli a zničili by všecko. Když ne po tzv.dobrym, tak to půjde po zlým. Takže ti, co říkají, že se tam má zůstat z důvodu prosperity, mají bohuželasi pravdu, ale trochu jinak myslenou.

   Smazat
  3. 17 01 o jakém našem průmyslu mluvíte? I ta Škodovka je jen taková lepší montovna.

   Smazat
  4. 17:04
   Kde jste se tak zřídil. Tohle napsat,tak po deseti pivech.

   18 :54
   Co si myslíte,jak by Škodovka dopadla,pokud by ji nezachránil ten "" špatný "" Němec. Potom všechny podniky které vyrábí auta jsou montovny ??
   Zjistěte si kolik podniku je u nás v českých rukou, budete tím vysokým číslem překvapen.

   Smazat
  5. Kdyby v historii neplatí. Kalus s HAvlem a svými kamarilami zničili českou ekonomiku, která tu vznikala od průmyslové revoluce - 250 let lidského nadšení, odříkání, budování, to všechno těch pár pitomečků zničilo za několik málo roků.

   Kolik maličkých podniků je v českých rukou mne nezajímá. Zničeny byly podniky, které vyvážely velké investiční celky. To je fakt a žádné "kdyby". České podniky vůbec nedostaly šanci něco dokázat.

   Smazat
  6. Unknowne 17:01 a ty obrovské investice nám sem daly aby jsme se měly dobře? Nebo aby nás mohly vysávat?

   Smazat
  7. 16 :38
   Chytrému nepovím,ale tebe nakopnu co mám síly.
   Jen jedno,jaká je u nás díky těmto Západním firmám nezaměstnanost ?? Stačí ??

   Smazat
  8. 22:14
   Dvořák,zase nesmysly. Výkonnost našich podniku koncem 89 r.byla na 35% průmyslu Západního.Pises bláboly,pan Havel jako jednotlivec neměl naprosto žádný vliv, na nějakém krachujícím komoušském průmyslu po r.89.
   Jako jeden z největších, co Škodovka,jak by dnes bez miliardových investic našich německých přátel dopadla ???
   Zase jen o tebe tupá, hloupá propaganda.

   Smazat
  9. Unknown, kolik je vám let že jste zapomněl nebo nepoznal naše bývalé podniky které z nepohodlnosti byly srovnány se zemí nebo jejich vybavení byla tiše vyvezena za hranice naší vlasti a teď ty samé produkty pod jinou značkou se za těžké peníze dovážíme? jeden za všechny kde jsem pracoval-SUNAR Zábřeh

   Smazat
 3. Je pochopitelné, že EU je jako celek konkurenčnější k USA, Rusku, Číně. Spor se tedy nevede tímto směrem. Jde tedy o výhodnost pro jednotlivé země. Něco jako Anglie s koloniemi, na stejném principu, také v uzavřené svazku, bez možnosti dobrovolnosti odejít bez nátlaku, jak se nám ukazuje Brexit.

  Dotace jsou tedy ony vábničky. Touhu na svobodnou spolupráci utlumí EU vojáci? V tom mají Angláni výhodu.

  OdpovědětSmazat
 4. Je velice záhodno trochu dostudovat , doporučuji ing. Švihlíkovou a její knihu: " Jak jsme se stali kolonií" , kde je přesně popsáno, kam dnes "tečou" výkony naší ekonomiky a proč máme i po 30 letech od hadrákového podvodu třetinové platy než jsou v Německu a Rakousku!!! Dnes "dostáváme" z EU cca 80 miliard korun ročně, ale cca 500 miliard korun ročně odchází v různých formách do zahraničí!! To je tvrdá a doložitelná realita!!

  OdpovědětSmazat
 5. Mám trochu času, tak se rozepíši. Dnes u nás pracuje cca půl milionu cizinců a vůbec to nejsou jenom nějaké manuální námezdní síly , ale často vysoce kvalifikovaní odborníci, protože na nich "majitelé" vydělávají daleko více na platech , než na dělnících ve výrobě! Budu operovat s VW , což je majitel Škody - auto. Někdo si myslí, že zde Němci "ukradli" Škodovku a na ní vydělávají, ale to je veliký omyl! Největší zisk je z vývojové základy u nás,ať již v MB, nebo v Praze v "kybernetickém" centru VW! Rozdíl na platu dělníka u nás a Německu je cca 60% ,ale rozdíl v platu vývojového pracovníka u nás a v Německu je diametrálně odlišný, záleží na funkci a práci!! Tak u nás pracuje řada konstruktérů z Ukrajiny , za daleko méně , než by dostali v Německu a takových oborů je více! Zmíním třeba firmu SIEMENS , která zde má obrovskou výrobní základnu a vývoj a která bude rozhodující při zavádění elektromobility, protože mnoho komponentů se bude vyrábět a vyvíjet zde a to pro celý automotiv v EU!!Nechci brblat, ale zatím , pokud se ekonomika dramaticky "neposere" , tak zde ty kapacity zůstanou a vždy nějaké drobty z německého stolu spadnou, takže je otázka, zda nám tolik ti zahraniční majitelé škodí, nebo jsou přínosem!! Asi záleží kus od kusu, nekteré zahraniční firmy jsou opravdu pijavice a kurvy , kde by si ve svých zemích nedovolili zacházet tak s pracovníky , tam by je odbory hnaly svinským krokem!! Pokud snad jde o vysoce sofistikované výroby, tak vždy místní výroba a vývoj bere všechno a centrála jenom kontroluje finanční toky!! Už třeba tako Korejci v Nošovicích zavedli "vývoj" , ačkoliv mělo původně jít pouze o výrobu , ale na "vývoji" se více vydělá na platech!! A ty Hundaye jsou poslední dobou zatraceně dobré "káry"!!Třeba SUV Tuscon, který se vyrábí v Nošovicích, je tvrdý direkt do obchodu s auty po celém světě!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Víte, co je přidaná hodnota? Takže vůbec neberte vzdělání, ale jenom má dáti dal. A nemáte pak co řešit.

   Smazat
 6. Nekonečný růst je scifi. To snad uzná každý. Samozřejmě, že zemička jakou je ČR, nemůže konkurovat Číně. Čínské výrobky zaplavili náš trh, z čeho profituje každý "podnikatel" který je dováží. Až si budeme muset kupovat výrobky Made in USA či Německé, nedoplatili bychom se. Zkuste si koupit německý BMW, nebo vrtačku, a pod. zboží, tak raději koupíte tu z Číny, neboť je spolehlivá a laciná. Naši "podnikavci" si mohou dovolit i americké, ale obyčejný "ľud" nikoliv.

  OdpovědětSmazat
 7. Informace, kdy začne ČR platit do pokladny EU víc, než nyní dostává, není vůbec lehké dohledat, zkuste si to. Bude to trvat asi rok až dva, kdy dostaneme z EU víc, než zaplatíme, potom už budeme čistými plátci. Okrádání bude až na kost prostřednictvím plateb do EU a vybírání zisků zahraničních firem a bank. ČR bude v roli okupovaného afrického státu a češi budou jen platit, platit a platit.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Dá se dohledat, a fakta, byť číselně od boku: do Bruselu posíláme 40 miliard, oni nám 80 miliard. V dividendách jde ven kolem 250 miliard a zločin: 200 miliard jde ven díky vnitropodnikovému účetnictví, byť máme dobrý a moderní bankovní zákon a který se snažili (dnes nevím) europani zlikvidovat, a vyhrožovali nám, protože další zlodějské přesuny na západ nedovolí.

   Smazat
  2. 20:19
   Pokud něco zafinancuji,tak náklady chci zpátky a další zisky. Proto snad každý podniká. To je snad normální,tak se chová Západní investor, co je na tom k nepochopitelné. Já podnikal více jak 25 let, myslím,že velice dobře,zisky tomu odpovidaly.
   Nikdo nám nevyhrožuje,zase jen demagogie.

   Smazat
  3. 19:23
   Aha,pokud peníze z EU dostávám,tak je vše v pořádku, pokud po letech zisků mám platit,tak bude nejlepší pokud kámoše opustím. Typický čecháčkovský přístup.

   Smazat
  4. Trole Unknowne, ty se nám tu samým eurohujerstvím zajíkáš. Přečti si článek ještě jednou, ověř si fakta, zapřemýšlej a pak teprve něco piš. Zatím jsi za trapáka. Nedemokratické neokoloniální instituci jakou je EU, dělat advokáta, může jen velký zrádce a kolaborant.

   Smazat
  5. 1:12
   Dvořák, přesně obráceně,ten zradce a kolaborant jseš ty a především tvůj prorusky zločinec David.Naprostá většina našich lidí směřuje k demokratickému Západu, EU, NATO.
   Nedemokratická EU,tolik demokracie co nám EU dává je neuvěřitelné, asi si pleteš dodržování zákonů a různých nařízení za nedemokratické,pouze tvůj a podobných hlupců názor.

   Smazat
 8. 18:52
  Tatranko,na jaře jsem kupoval pračku a sušičku značky AEG. Zjišťoval jsem výrobce, Německo, před několika dny indukční var.drsku, zase AEG. Cenově vše v pohodě, žádné rakety.
  Je otázkou kolik v těchto věcech je součástek z Číny.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jenom dokazuješ, proč jsme o všechno přišli. Kvůli takovým spolkům jako je unkovn, telička jím podobní barbaři.

   Smazat
 9. Jsem pravidelný návštěvník Halo Novin a ač jsem nebyl a nejsem v žádné pol. straně , tak považuji lidi z komunistické partaje za rozumné a souhlasím s jejich názory. ČR je v EU vykořisťovaná , projevuje se to ve všeobecném propadu vlastní produkce na úkor dovozu všeho.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Máte pravdu- přidám něco z historie: A to když si vzpomene třeba na rozhlasový projev ministra propagandy J. Goebbelse pronesený 22. června 1941, to je v den napadení SSSR nacistickým Německem.
   Jakže to Goebbels tehdy řekl?: „Tohle není válka za žezlo a trůn. Tohle je válka za pšenici, železo, rudy, uhlí a suroviny, tohle je válka za bohatší stůl pro německého dělníka“.
   Přečtěte si ten výrok ještě jednou a dejte si jej do spojitosti s dvěma výroky zahraniční ministryně USA v letech 1997-2001 Madeleine Albrightové.
   Ten první zněl: „Rusko má příliš mnoho nerostného bohatství – a to není spravedlivé“.
   A výrok druhý?: „V Rusku se nalézá příliš mnoho bohatství pro jednu zemi“.
   Takže to je ten důvod! Tehdy za rajchu, stejně jako dnes. PROBUĎTE SE...

   Smazat
 10. Neumim vyhodnotit kde je pravda.Ale pouzivat lacine blaboly o perpetu mobile by tady nemely zaznivat.Je samozrejme mozne davat vice nez dostavam.Proste to zaplati ostatni!To je podstata solidarity a s tim jsme do EU vstupovali!Tak je nam to tvrzeno jiz leta a neni na tom nic sloziteho.Pouzivat termin perpetum mobile navozuje predstavu,ze je to nemozne.To je,doufam ze stale,pod urovni NR.Ze je to asi ve skutecnosti jinak si myslim take,ale to neznamena,ze musim LHÁT !!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Mimo libereckého Unknowna, čili trola, tu nikdo nelže.

   Smazat
  2. 1:13
   Dvořák,ty o mně víš totalitní houno,tak se raději zdrž svých ubohých komentu. Ve svém věku, zkušenosti, úspěchu v podnikání, spoustou vlivných přátel, nemám ani v nejmenším potřebu lhát, jenom tvůj špatný úsudek,tak jako vždy.

   Smazat
  3. Unknowne co Vás sem přitáhlo? Žeby almužna.

   Smazat
 11. Je to naprosto jasné navíc dotace dostávají ti co je naprosto nepotřebují jen by to mělo vědět co nejvíc Českých občanů.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.