Reklama

sobota 5. prosince 2020

Je to dobrý, Turek couvá!


Ivan David
5. 12. 2020
 
Řecký web Infognomon a poté i Greek City Times přinesly informaci o incidentu, který se aktuálně odehrál během společného námořního cvičení Řecka, Egypta, SAE a Francie, nazvaného „Medusa 2020." Incident se odehrál mezi fregatou Oliver Hazard třídy Perry egyptského námořnictva a fregatou tureckého námořnictva. Tato konkrétní turecká fregata byla podle OPEN TV slavná loď Kemal Reis, která byla letos už jednou „pocuchána“ řeckým námořnictvem.

Kemal Reis se nyní pokusil vstoupit do cvičebního prostoru v egyptských výsostných vodách. Kemal Reis byl řádně varován, aby opustil oblast, ale odmítl poslouchat pokyny. Situace se ale zřejmě vyvinula jinak, než Turci čekali. Egyptská fregata se vrhla přímo k turecké, zjevně i za cenu srážky. Turecký kapitán doslova okamžitě zavelel k ústupu a nezkoušel se znovu přiblížit k místu cvičení.

Greek City Times připomíná, že 12. srpna došlo ke kolizi, když turecká fregata Kemal Reis, která doprovázela výzkumnou loď Oruç Reis, byla zasažena řeckou fregatou Limnos, která tureckou válečnou loď vážně poškodila. Srážka nezpůsobila Limnosu žádné škody, zatímco Kemal Reis utrpěl díru v zádi. Jak by řekl kapitán Jack Sparrow - udělali mu "ďuznu v lodi".

Několik dní po události se ministr obrany Nikos Panagiotopoulos spojil s kapitánem Limnosu Saliarisem a poblahopřál mu: „Jsi velký hráč, gratuluji“. Manévr kapitána Saliarise byl o to obdivuhodnější, že jej udělal s 38letým plavidlem, považovaným za jednu z nejslabších válečných lodí řeckého námořnictva, na rozdíl od Kemal Reis, který je jedním z hlavních plavidel tureckého námořnictva.


Dík!

Děkujeme za příspěvky určené pro modernizaci a kvalitativní změnu Nové republiky. Moc si toho vážíme.

Redakce

13 komentářů :

 1. Slova se dají vykládat všelijak a brzy se zapomenou. Kopanec je jednoznačný a dlouho se pamatuje.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jak říkal můj kámoš (už je na Věčném vandru, proto čas minulý) Velkej Tom:
   "Facka v pravou chvíli převáží pytel planejch domluv."

   Vymazat
 2. Ještě že jsme v NATO a EU. Můžeme klidně spát. No horší to bude až nás probudí a budou chtít aby jsme vypadly, protože už nám tady nic nepatří.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ani se nemusime probudit. Nepatri uz nam ani voda. Vsechno nasi poskoci chazaru prodali, i nas do otroctvi. Nasypali nam, abychom drzeli hubu. Jejich media nam stale jenom lzou. Ted chteji pochytat 'lhare', kteri jejich lzi popiraji.
   Ted mi taky Blog vraci ten text, uz ho maji taky v hrsti.

   Vymazat
 3. Dobře jen tak na turka rozumí jen ukázce síly stejně jako jeho kamarádíčci z usa.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. USA je kamaradicek jen potud, pokud Turek dobre pliva na Rusa. Jinak Turkem opovrhuje.

   Vymazat
 4. Mám za to, že USA v současné době v tom nechají Turka doslova vymáchat!!! Dokonce věřím tomu, že i s Macronem a Merkelovou...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nenechaji.Maji tam v ramci NATO svoje Jaderne zbrane.Az Americani tyto zbrane odvezou tak pak se Turek po@re.

   Vymazat
 5. Prodavac rajskych jablicek vydrel na EU spoustu miliard €, kterymi delal geopolitiku, na kterou by jinak nemel. Valcil na trech mistech a jeste chtel Rekum krast suroviny v mori. Pouziva i proxyarmadu teroristu stejne jako USA, plati jim 2000 $. Ti zebraci pak se nechaji sezehnout za turecke Osmany. Sultan nastval vsechny hrace na parketu mezinarodni politiky. To nedopadne pro neho a jeho poskoky dobre...

  OdpovědětVymazat
 6. Egypťani si nenechají nadělat na hlavy. A nechtějí obnovu Osmanské říše, kde by Egypt byl jen provincie.

  OdpovědětVymazat
 7. Mám osobní přesvědčení, že nejmenované mocnosti se o přízeň Turka přetahují. Asi jde o Bospor a možnou kontrolu vstupu do Černého moře, možná i o budoucí naftová pole. Zatím na tom vydělával jen Turek.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Turecko hrozí Západu, že půjde s Ruskem a Rusku, že mu bude všude škodit v zájmu USA a vedení NATO. Erdogan žije z rozporů USA, EU, NATO vs. RF. Být dobré vztahy s Ruskem už dávno by ho velmoci chytily za krk. Turecko má strategicky důležitou polohu - Bospor a hranice se státy jako je Írán, Arménie a Sýrie. Erdogan dělá tu chybu, že honí moc zajíců naráz místo, aby se soustředil jen na jednu válku.

   Vymazat
 8. Andrew (+e/ů), máte pravdu. Navíc je tam asi ještě boj o politického a hospodářského hegemona islámu. Tam za kulisy už, jako Evropan, nevidím.

  OdpovědětVymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.