Reklama

pondělí 28. prosince 2020

Komedie na úrovni diktátorských režimů aneb Prezidentské volby v USA

Václav Umlauf

28. 12. 2020    e-Republika

USA hrozí podobný scénář jako Rusku za opilého Jelcina. Spojené státy však nemají Putina, anobrž asi budou mít zcela im/potentního "prezidenta" Bidena. Protože nevím, který fejk je pravdivý fejk, tak dávám celý titul budoucího "prezidenta" v USA tak, aby to bylo kompletní a minimálně v jedné verzi jistě správně.Nejlepším komentářem k volbám USA je každoroční vánoční projev Donalda Trumpa, současného úřadujícího prezidenta USA. O tomto projevu prakticky nevíme. Korporátní média, která nesou nemalou odpovědnost za manipulaci voleb (a to nejen v USA), odmítla vysílat prezidentův integrální projev. Média udělala z amerického prezidenta klasického politického disidenta. To je na pováženou, protože je to miliardář z jejich rodného neoliberálního hnízda. Podobnost z naším prezidentem Zemanem a jeho sporem s médii je pochopitelně čistě náhodná.

Tento projev globální korporátky považují za klasické fake news a odmítly jej vysílat a komentovat. A co řeknou tito korporátní giganti, to je také zákon pro malé přicmrndávače na způsob oficiální české mediální scény. Korporace napojené na vojensko-průmyslový komplex Deep state, na zkorumpované politiky všeho druhu a na jimi vlastněná světová média provedla novodobý "únos Ameriky", stejně jako zběsilý Diův býk provedl mytologický únos Evropy. Tady je Trumpův vánoční projev s českými titulky.Za sebe bych nejprve a zásadně podotkl na adresu aktivistů, kteří projev přeložili, že je lepší jej dát také na ruskou a čínskou verzi digitrouby. V době studené války vedené reprezentanty Deep State se miliardářský chudák Trump na korporátním Google ani nestačí ohřát. Stačí se podívat na bílá políčka v našich starších článcích o Sýrii a Ukrajině. Pak snad každý pochopí, co si máme podle korporací z dění ve světě pamatovat a jak dlouho.

Úřadující prezident USA začal vánoční projev tím, že v USA se zmanipulovaly prezidentské volby tak, že byly de facto vytunelovány na český způsob Klausovy mafiánské privatizace. A korporátky tuto pravdu nepřímo potvrdily tím, že označily úřadujícího prezidenta za člověka z psychickými problémy na úrovni nezvládnutého egomana. A naopak propasírovaly ještě před řádným ukončením voleb do role prezidenta člověka, o němž se veřejně tvrdí, že má tzv. "kognitivní problémy". U nás se tomu říká stařecká senilita či demence. Pokud bude Joe Biden zvolen kolegiem volitelů za dalšího prezidenta USA, tak půjde podle Trumpa o další formu fake news. Jinak řečeno:

 • Úřadující prezident prohlásil volby za fejk.
 • Fejkovým podvodem zvolený fejkový prezident a jeho klika, korporace a Deep state označili hlavní projev úřadujícího prezidenta za fejk.
 • Korporace fedrují fejkového "prezidenta", kterém se fejkově prohlašuje, že má stařeckou demenci, což je jistě fejk jak bejk.
 • Už nyní mnozí nezávislí komentátoři spekulují, kdo bude vládnout místo Bidena, což je pochopitelně také fejk.
 • Seznam kandidátů na budoucí mocenské posty opravdu vzbuzuje hrůzu. A to bohužel není fejk, protože volby se vždy a všude manipulují proto, že na tom má někdo zásadní mocenský a ekonomický zájem.

Stačí se podívat, co se děje v Demokratické straně USA, kam už dva roky systematicky vstupují operativci CIA a Pentagonu. První díl investigativní žurnalistiky Patricka Martina pro volby 2018 (ZDE) a druhý díl pro prezidentské volby 2020 (ZDE). Republikánská strana zase patří miliardářům typu Trumpa. A to je ten nejlepší možný případ postavený mimo korporátní magnáty typu Soroše a společností jako Microsoft, Google a Amazon. A nyní k vlastnictví voleb, pardon, volebních automatů firmy Dominion používaných zhruba ve 30 státech USA (ZDE).

Korporace Dominion má těsné vazby na Demokratickou stranu. Ve firmě mají hlavní podíly přední demokraté jako Pelosiová, Obama a Clintonovi. Richard Blum, manžel kalifornské demokratické senátorky Dianne Feinsteinové, je hlavním akcionářem společnosti. Šéf kanceláře Pelosiové je hlavním manažerem společnosti Dominion. Firmu spoluvlastní privátní investiční fond Staple Street Capital. Jeho ředitel William E. Kennard zastával klíčové pozice ve správě Billa Clintona a Baracka Obamy a byl během Clintonovy vlády také předsedou Federální volební komise.

Pevně doufám, že Republikánům patří ty zbylé firmy na volební software, aby byly zájmy obou stran v demokratické rovnováze. Ale tentokrát musel být zajištěn balanc ve prospěch Demokratů, tak fejkově makala ta správná firma. Automaty firmy Dominion podle právoplatného rozsudku místních soudů v USA prokazatelně a "systémově" falšovaly volby ve volebních okrscích (ZDE).

Soudem nařízený forenzní audit, který provedla Allied Security Operations Group (ASOG), zjistil, že systémy Dominion v okrese Antrim v Michiganu zaznamenaly při sestavování hlasů šokující 68% míru chybovosti. Zpráva uvádí, že vadný software daleko překračuje „přípustnou míru volebních chyb“ 0,0008 procent stanovenou federální volební komisí. Šokující bylo, že auditoři tvrdili, že rozšířené chyby byly funkcí, nikoli chybou, přičemž uvedly, že hlasovací systém „záměrně“ generuje vysoký počet chyb při hlasování, které lze poté použít k manipulaci s výsledky hlasování. Předběžná zpráva také zjistila, že došlo k pokusům o „manipulaci s důkazy“. Analýza ukázala, že 21. listopadu se „neoprávněný uživatel neúspěšně pokusil vynulovat volební výsledky,“ uvedli auditoři. Zpráva také zjistila, že všechny bezpečnostní protokoly ze dne voleb a dnů před a po 3. listopadu zmizely.

Při tomto stavu věcí opravdu nechápu, proč v USA vůbec pořádají volby a vyhazují peníze daňových poplatníků. Stačilo by svolat schůzi hlavních reprezentantů Deep state, korporací a médií a domluvit "demokratického" vítěze. Pak už stačí jen dát patřičný pokyn výdělečné akciové společnosti zajišťující provádění voleb, aby udělala co, se domluvilo u kulatého stolu. Žádné drama ohledně falšování voleb by vůbec nemohlo vzniknout. Bohužel, tento ideální stav bude až v dalším kole, teď ještě vládne ten mrzutý mezičas volebních fejků na entou.

Mezitím však může v USA vypuknout občanská válka a rozpad státu. Vytunelovat v jedné neoliberálně šílené generaci demokracii na úrovni grass roots, která se zde budovala 200 let - to opravdu nepůjde jen tak. Fejkovací experiment korporací a prodejných politiků nemusí vyjít. Komentátoři americké demokracie jako Thierry Meyssan (ZDE) považují současný stav za kulminaci demokracie elit v USA, který se týká způsobu provádění prezidentských voleb. Trump byl zvolen legálně, ale neměl absolutní většinu hlasů všech hlasujících v USA. K platnému zvolení tuto většinu vůbec nepotřeboval, jako další prezidenti před ním. Navíc platí, že kolegium volitelů je odpovědné voličům jen nepřímo, protože lid volí nejprve kolegium a jen oni mají poslední slovo ve volbě. A stejně tak fungují nominační sjezdy Demokratů a Republikánů, se stejnými hracími, pardon, volebními automaty. Partajní aristokracie je dosazená do kolegia partajních volitelů přímo a vůbec neprochází primárkami. Suma sumárum, jde o pokračování sporu elitního Jihu a demokratického Severu, ale na jiné úrovni dané elitním spojením korporací a Deep state.

To je také důvod, proč nemám rád jinak velmi slušného demokrata Bernieho Sanderse. S velkou pravděpodobností platí, že tento politik si nechal ukrást volby v Demokratické straně celkem třikrát. Pokaždé mlčel a po další porážce znovu zmobilizoval lidi, kteří mu věřili. Vůbec si nemyslím, že Sanders trpí stařeckou demencí, jako fejkový Biden. Vulgární a politicky neschopný miliardář Trump se rozhodl nemlčet. Tento demagog investoval milióny, aby si uskutečnil chlapecký sen být prezidentem. A teď mu tento sen někdo hnusně poplival a ukradl před nosem. Být americkým egomanem typu Trumpa, tak dělám totéž. K Sanderově zradě voličů je jediné racionální vysvětlení, a to je nekritická věrnost partaji, která se postupně stala hnízdem lupičů a lhářů.

Nezávislí američtí komentátoři jako Saker, Paul Roberts, Escobar dělají nad USA kříž. Tito známí psavci vysvětlují, proč se USA staly banánovou republikou, které hrozí občanská válka a rozpad státní autority. Systém, který se zásadně opírá o autoritu federálních institucí, je odsouzen k zániku v momentu, kdy tyto instituce ztratí legitimitu u normálních lidí. A to se nyní děje, prakticky masově. Jednoduše řečeno, polovina obyvatel v USA si myslí, že prezidentské volby byly tak či onak přímo zmanipulovány, nebo přinejmenším nedemokraticky ovlivněny.

Připomeňme, že během srpnového puče 1991 v Rusku elitní jednotky Specnaz odmítly splnit rozkaz armádního vedení a neprovedly obsazení hlavních politických institucí v Moskvě. Putin z KGB si získal autoritu těchto jednotek a nezkorumpovaného vedení armády během první a druhé války v Čečensku a zkrocením neoliberálně loupeživých oligarchů. USA hrozí podobný scénář jako Rusku za opilého Jelcina. Spojené státy však nemají Putina, anobrž asi budou mít zcela im/potentního "prezidenta" Bidena. Protože nevím, který fejk je pravdivý fejk, tak dávám celý titul budoucího "prezidenta" v USA tak, aby to bylo kompletní a minimálně v jedné verzi jistě správně.

USA vstoupily do nové éry umírajícího impéria. A když umírá tak velký a napolo šílený kůň, tak kolem sebe asi bude dost kopat. Proč je to varovný příklad i pro nás?
 • Koupení či zmatení a politicky infantilní Piráti a naprosto nezmatení Kalouskovci chtějí volební automaty a těší se na to, že budou blaženými vlastníky a uživateli těchto firem, viz příklad korporátky Dominion.
 • Zblblá levice u nás i v USA skáče podle taktovky korporací a sorošovců a mlčí k falšování voleb v USA. Podle nich je Trump blázen a má zmizet za každou cenu, korporátní účel světí korporátní prostředky.
 • To je naprosto scestné myšlení ignorující demokracii. V příštím kole bude noc dlouhých volebních nožů provedena na tyto pitomce. Pak budou hledět na výsledky "voleb" s otevřeným hledím, jako to nyní dělá demagog Trump.
 • Podvedená strana v USA pochopila, že volební systém je manipulovaný systematicky, viz články o systémové eliminaci chudých voličů v USA. Pak je ovšem zbytečné volby pořádat.
 • Ušetřený volební čas a peníze je za těchto okolností lépe investovat do koupě další M16, nebo mnohem spolehlivějšího a účinnějšího kalašnikova. Další "volby" už může rozhodovat galérka a občanské milice, viz článek USA jdou od korporátní barevné revoluce k politické anarchii.
 • Jak poznamenali komentátoři, volby v banánové republice může ovlivnit každý, kdo si zaplatí volební automaty, politiky, aparát Deep state, volební komise a jejich dozor atd.
Mluvit o "volebním spiknutí" je zatím možné, ale od od toho je třídně uvědomělá inteligence korporátních vyhledávačů a médií jako Google, Facebook a Twitter, aby podobné excesy eliminovala, zatím jen na sítích. Až bude konečně ten správný zákon o správných fake news, opozičníci konečně půjdou do převýchovného tábora.

O politické situaci v USA jsme napsali v posledních dvou letech dost článků, takže je možné vidět postupný pád do propasti:
 1. Americký manifest pro českou levici
 2. Politická satira v USA aneb Praní volebních peněz v přímém přenosu
 3. Jak prohrát vyhrané prezidentské volby
 4. Pokud nemůžete vyhrát, změňte pravidla
 5. Průzkumy veřejného mínění: Američané se více bojí své vlády než teroristů
 6. Robert Reich o polarizaci americké politiky
 7. Průlom aktivistických demokratů v New Yorku
 8. Předpovězený konec demokratů, nástup nové levice v USA
 9. Skutečná bitva o budoucnost Demokratické strany v USA
 10. Proč revoluce Bernieho Sanderse není v televizi
 11. Sanders se prodal Clintonové a zpečetil osud Demokratů v USA
 12. Moji američtí spoluobčané: Jsme blázni!­
 13. Plíživá destrukce demokracie a nástup korporátního fašismu
 14. Jak Republikánská strana 30 let oblbuje Spojené státy
 15. Pitva mrtvé Demokratické strany v USA
 16. Jak šlape prezidentský korporátní cirkus
 17. Výsledky primárek v USA ukazují novou epochu třídního boje
 18. USA jdou od korporátní barevné revoluce k politické anarchii
 19. Prezidentské volby v USA - tragikomedie pokračuje

27 komentářů :

 1. Kdo s čím zachází, tím také schází. Desítky let využívaly USA neomarxisty k převratům po celém světě, až jim neomarxisté zakroutili krkem doma.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ještě není rozhodnuto - boj pokračuje.
   https://beforeitsnews.com/strange/2020/12/communist-coup-is-recipe-for-civil-war-2476633.html
   Američtí vlastenci! To je největší výzva, které jste čelili od roku 1776. Pokud nic neudělají, Biden, který je zkorumpovanou starou kurvou, bude pokračovat v satanistické agendě zahájené Obamou. Bude předstírat, že hájí americké zájmy, ale jakmile bude u moci, bude to jako obvykle. Zničili vaše rodiny. Vaše děti. Vaše školy. Vaše média. Vaše kostely. Váš soudní systém. Kdy si uvědomíte, že vás chtějí zničit ?
   Prezident Trump říká zaměstnancům Bílého domu, aby ignorovali jakékoli zmínky o balení pro odlet

   Vymazat
  2. Re (20:01):
   S tím se dá souhlasit, až na jednu drobnost.
   Marx by se totiž asi hodně podivil, kdo si jeho ideje po mnoha letech osvojil či koho budou po půldruha století jeho jménem nálepkovat.
   Ve skutečnosti jsou dnešní tzv. neomarxisté jen tuctovými neoliberály, a v jejich daleko levější variantě pak neotrockisty. Vyznávajícími nikoliv úsilí o emancipaci lidu obecného, ale upevnění nadvlády nadnár. korporací či mocných finančních oligarchií (tj. finančního "průmyslu").
   Je v tom (vele)jemný rozdíl ...

   Vymazat
  3. Tak to je čekají strašné časy nejhorší je že ty šílenosti budou chtít vnucovat i nám přes odpornou eu. Článek to dobře popisuje jak jdou do kopru.

   Vymazat
  4. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
  5. 10:26 Běž si do americkýho zadku slouho slouhů hlupák si a korunovanej a zaplacenej.

   Vymazat
  6. František Opluštil
   Asi by bylo dobré udělat definici neomarxismu. Podle mě jde o marxismus s americkou agendou. Je to téměř od základů přestavěný marxismus s agendou ideologie lidských práv, multikulti, gender, LGBT atd..

   Velice podobnou definici podává wikipedie.
   https://cs.wikipedia.org/wiki/Neomarxismus

   A naprosto dokonale je neomarxismus vystižen tady:

   Jordan Peterson, kanadský klinický psycholog, kulturní kritik a profesor psychologie na Torontské univerzitě: “A pak se stalo to, že na scénu vystoupili postmodernisté a všichni to byli marxisté, ale nemohli už dál být marxisty, protože koncem těch 60.let jste nemohl být marxistou a zároveň tvrdit, že jste ještě člověk, a tak potom udělali ten trik, a namísto aby postavili proletariát, pracující třídu, proti buržoazii, postavili utlačované proti utlačovatelům a to jim otevřelo cestu, aby identifikovali libovolné množství skupin jako utlačované a utlačovatele a pokračovali v tom samém narativu pod jiným názvem. Už to nebylo jenom o ekonomice, už to bylo o moci, a pro postmodernistu všechno souvisí s mocí. Právě proto jsou tak nebezpeční…Ovládla všechny humanitní obory, a podle mě už jsou mrtvé, stejně jako velká část společenských věd. Z veřejných fondů teď podporujeme extrémně radikální, postmodernistické levičáky, kteří jsou pevně odhodláni zničit základní podstatu západní civilizace.”

   https://bezcenzury.org/neomarxismus/

   Takže já si myslím, že označení neomarxismus sedí, pokud si ho nebudete moc spojovat s marxismem.

   Vymazat
  7. Co má tedy neomarxizmus společného s Marxem?

   Přiléhavější je "modrý trockizmus" - čili konání dobra prostřednictvím násilí a celosvětové "revoluce", ale ve prospěch nadnárodních korporací.
   Dnes by se asi lidově řeklo: soft fašizmus.

   Vymazat
  8. Re (12:10):
   Díky za vysvětlení!
   Ale i tak zde (podle mého) stále stojí otázka, proč vlastně ty neoliberály, kteří se samosebou stydí, že by mohli být ve "slušné" společnosti považováni za marxisty, když s nimi nemají zbla společného, tvrdošíjně zvát jako (neo)marxisty.
   Je to spíš bezva_finta jejich odpůrců neokonzervativců zvát je přídomkem marxistů, protože směr, který razí ti neoliberálové (či neotrockisti) se tak jako tak zdiskredituje a tím bude diskreditován i autentický marxismus.
   Takže já to matení pojmů vnímám trochu jinak.
   Ale o život nejde, snad jen o tu tradiční a osvědčenou podsouvavou propagandistickou masáž lidu obecného.
   Pan Dvořák, viz výše, je označuje mnohem přiléhavěji. Soft-fašisti.

   Vymazat
 2. Americká demokracie a presidenti ? Rozdíl mezi republikány a demokraty je jen v počtu mrtvol po celém světě , proto je jedno , který je u vesla.

  OdpovědětVymazat
 3. Pokud bude půlprezident Biden opravdu instalován, očekávejme ,,výstřel z Aurory" ! ...a dál to už známe. Západ ovšem, ne!
  Přestřihněme onu pomyslnou pupeční šňůru.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Hokarc28. prosince 2020 21:28
   Já bych to tedy s tou pupeční šňůrou neviděl tak, jak to vidíte vy. Ono přestřižení může ve svém důsledku znamenat to, co znamenal výstřel z Aurory. Ne jen pro Rusko, ale pro celou Evropu a velmi brzy pro celý svět. Evropa má ne jen své vojenské problémy v jednotlivých zemích, ale i ekonomické a jsou jen na spadnutí imigrační. Anglii zdecimovalo členství v EU, Francie je jasná, Itálie, Španělsko také a v podstatě celé NATO. Tedy až na Turka, který si stále vede svou politiku za podpory EU i NATO. Rus ani Čína nepomůže. Není to náhodou nejlepší situace k tomu co už tu bylo? Ve světě není bezpečnostní situace vůbec dobrá a přestřižení šňůry s USA by asi nic dobrého nevěstilo. Nezastávám se USA. Je jich více, než dost ale obávám se toho co se bude dít v jejich "satelitech". Nemusí to být tak, jako tomu bylo, když skončila Varšavská smlouva a započal rozklad Ruska, který naštěstí Putin nějakým způsobem zastavil.

   Vymazat
  2. Ale no tak,co navrhujete s vasi strany jako reseni?

   Mate tam neco knkretniho?

   Vymazat
  3. Krtecek29. prosince 2020 3:09
   Mám. Neukvapovat se, neodstřihávat pupeční šňůru a pokusit se nejdříve o nějaká jednání. Jsem příznivcem rozumných dohod před unáhlenými jednostrannými kroky. Nepůjde-li to, teprve až pak se zapojit do odstřihávání pupeční šňůry. Nejsme totiž jediní, kdo je s USA spojen pupeční šňůrou. Je to např. i Polsko, Maďarsko, Slovensko atd. Odstřižení pupeční šňůry unáhleným způsobem, může vyvolat nezvladatelnou řetězovou reakci, která může být nejmenovanými zeměmi velmi snadno zneužita. Nebo si myslíte, že naši kolaboranti a Sudeťáci nejsou schopni využít situace, která by jim jen nahrála? Jednoduše řečeno. Nejdříve vyřešit vztahy a suverenitu s Evropou a až pak se zabývat USA. Jsme kolonií a s koloniemi se nediskutuje ani na vnitrostátní úrovni, natož na mezinárodní.

   Vymazat
 4. Proboha!
  Vždyť je úplně a dokonale jedno kteří lokajové se zrovna tumlují u vesel - zda tzv. demokraté, či tzv. republikáni -, když kormidlo už více než století pevně třímá Deep State!
  Howgh!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 2:20 mas na mysli ze to trimaji "vyvoleni" ze?😂😂😂😂😂

   Vymazat
 5. Videl jsem a zazil utrpeni,stresy,bezmocny strach z hrozeb a teroru ucitelu.
  Dnes treba Talibanu,fanatiku,studentu a predevsim ucitelu islamu.
  Veci nezacaly vcera.
  Vidim,ten zakladni "roseta"kamen v rostouci ,denne se sirici "epidemie" budovane vrchnosti,vseobecne vsudypritomne, vybicovane nenavisti.
  Neni vubec vylouceno,ze jedna epidemie nevytvori dalsi.
  Od 45 i volby byly ve znameni nenavistneho nepratelstvi a vyhrozovani na Vychodni blok.
  /Jiste take propagandisticke ,pedagogicke metody ideologie,jak ovladnout volice a svet a pro zisky vsech korporaci,bank atd.i ze Studene valky/.
  Zaroven spolehlivy prostredek k totalnimu ovladnuti naroda/sveta, ve skolach ,ucitelu ,v zivote ucitelu medialnich, obet se musi naucit nenavidet,milovat stav vzdelane nevedomosti,nabyt a ovladat a tim byt ovladani, sirokymi "ucpavkami" obecnych znalosti demokraticke pseudosvobody.
  Nevedomost je nebezpecna, osvobozuje !!
  Americkeho lidu,tezce zkouseneho, ktere dnes vrcholi.
  Tedy az k nekonecnemu panickemu strachu a zdeseni volicu.
  Speje zakonite az do fanatismu, jako prostredku k dovrseni totalniho vitezstvi,ale je zaroven sebeznicujici sebedestrutivni pro sve aktery.
  Co zvitezi nakonec,nevime.
  Prozatimni cas je nas problem.
  Ale nic netrva vecne.
  Ani legenda ,ze veci musi byt horsi aby se potom urovnaly a zlepsily. Vazna hrozba,varovani,nam,ze to ted nebude platit..
  Ze obeti a jejich deti zaplati bez casovych omezeni, nekonecne..
  Nelidskost a nasili jsou hlavnim, pruvodnim jevem.
  Vubec nechapu tu neuveritelnou energii,/bez odpocinku/,tech 70-pres 80 let starych a nechapu motivaci.
  ZIVOT je prece uplne nekde JINDE.
  Hranicici a zabredavajici do individualnich a davovych silenstvi a blabolu a zakazu, ktere zmatena verejnost nechape/nemuze/ a z rozpaku se jim bud smeje a odvraci se od nich.Nebo oboji.
  To jen zvysuje jejich hysterii byt ve stredu deni a ovladat rozkazy kazdeho ,cely zivot na planete,vcetne rostlin, hmyzu atd. do nejmensiho detailu.Vest valku vsemi prostredky.
  Proti vsem.
  Pomoci dnes vyspele a stale vyspelejsi techniky a stroju.
  Utopie,neblahe vyhozene dvermi,vraci se oknem.
  Good bye. Mister Orwell.
  /Hitler byl tez mimo Nemecko,smesna ukricena figurka, s penou u huby. Nebo Hillary a jeji osloveni svych volicu, ze jsou odpadky spolecnosti,ti se pak snazili ji nevolit/.
  To jen zvysuje,umocnuje jejich usili, intenzitu hrozeb,vybuchu iracionalni nenavisti z bezmoci a neschopnosti cile realizovat normalni cestou,
  zhorsovani fanatismu ,ktere speji zakonite az do vybuchu, neni nikdy cesty zpet a ktere se snazi realizovat pres nastavaji rozpory v jejich vlastnich radach.
  To je problem.
  "Zamestnej nepritele stale vetsimi vnitrnimi problemy".
  Sun Tzu.
  Nenavist nezna hranic,ktere prekracuje i ty nevyznacene,ale nebezpecne smrtelne, pro ne same a musi dospet vyvojem do zaverecne faze sopecnych explozi.
  /Napoleon na Rusko,Hitler taky/.
  Derou se za kazdou cenu k moci a zadny normalni clovek ani nepomysli a nezna tak silnou motivaci,jit doslova pres mrtvoly,utrpeni bez konce a miliony jich.
  /Svetove valky a jine revoluce, masakry,krize, diktatorske tragicke rezimy,atd./.
  Kupodivu, situace uvnitr islamu /co je dole,je i nahore/,zrcadli verne,objasnuje, paralelne situaci a problemy zapadniho sveta./Snad jindy/.
  Potrebujeme tedy k porozumneni znalost a diagnozu.
  Potom snad prijde i zlepseni situace...
  Ale samotne porozumneni neni nic.
  Nic nezmeni,jako ty osnovy ve skolach.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. pane Pawe,

   vsichni by se velice potesili,kdyby jste na konci sveho prispevku napsal vami navrhovane reseni.
   Kdo podle vas to vse ma resit,co navrhujite a jak?

   Vymazat
  2. moznna ze sem navrh reseni ani nelze napsat ze?😂😂😂😂😂

   Vymazat
 6. Tady ale nejde o kritiku, nybrz o zkusenosti a letme dojmy ze zazitku a vyskytu okolnosti.
  Pokus a zivelny, snaha po vysvetleni,nevysvetlenem,po zmenach nezmenitelnych,taky sobe.
  S vyjimkou pedagogie. Dik za upozorneni.
  Aby se treba nekdo pokusil...

  OdpovědětVymazat
 7. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Indický běžec alias J.J. vulgo Unknown byl na tomto místě smazán, protože urážel, lhal a použil vulgární slova na adresu spoludiskutujícího. (Doufám, že tímto oznámením je i příteli pod pseudonymem JiH jasné, proč byl Unknown vyloučen z diskuze).

   Vymazat
  2. Dík pane Dvořáku 15:56. Jasné mi to je, ale nemusím si s tím být tak docela dost jist.
   Děkuji také za to, že jste, myslím v diskuzi k článku prof. Kellera, ponechal onomu Unknownovi nějaký ten prostor. Doufal jsem, že si reakcí vysloužím něco jeho nadávek. Bylo by mi ctí, nikoli urážkou. Takhle se nedočkám. Bohužel.
   Ostatně, Indický běžec co onen Unknown snad, J.J. těžko, ten tak blbý zjevně není. Ona ani IP adresa jistotu nedá a nakonec, mohou to být i studenti, kteří redakci manévrují do cenzury. To by bylo docela chytré, ne? JiH
   Mimochodem, na Vaše poněkud školácky zlomyslné doporučení ať si zřídím vlastní WEB ... informuji, že v taková té válčičce o strategickou orientaci městečka jsem svými prostředky WEB zřídil a vedl. Válčičku jsme na léta vyhráli. Z praxe vím, nejen tuším, co takový ten WEB obnáší. Nic, nic Vám nevnucuji, uvádím jen a jen svůj názor. Zdrženlivě.

   Vymazat
  3. Unknowne z 19:50, jaký máte věcný důvod a jaké právo komu upírat, aby svou přízeň, úctu a třeba i lásku věnoval tomu a tam, jak se mu zachce. Jsme nebo nejsme svobodná země?
   Aby bylo jasno, vůči německým zájmům jsme byli bezpeční jako vazalové SSSR. V rámci EU tomu tak zdaleka není. Při vazalském vztahu k USA to může být lepší. Ale jen tehdy, když se to USA bude dost hodit. K témuž má mnohem, mnohem zajímavější Polsko.
   Jsem si téměř jist, že tohle nepochopíte. Nezoufejte, tak docela sám v tom samozřejmě nejste.

   Vymazat
 8. Neustále se USAmilci zabývají lidskými právy, demokracii a svobodou v Číně či Rusku, ale že to co dnes vidíme černé na bílém v USA je nejhorší co na zemi existuje. Vždyť jen neexistence veřejného zdravotnictví. Nikde ve světě neexistuje nezávislost. Je směšné, když u nás se v médiích uvádí o starostech - nezávislý starosta, prostě neexistuje nezávislá policie, nezávislá justice a nezávislí politici. Politici jsou závislí od svých stranických sekretariátů. Svoboda je prostě poznaná nutnost a žádná nezávislost!

  OdpovědětVymazat
 9. A ten CPT lodě či letadla je dnes Prezident trump. Jen pro info, volby v USA a teátr kolem je jen desetitisícina toho, co se dnes zde na planetě Zemi odehrává. Jsme v ARMAGEDONU. Přímo uprostřed. Chápete to??? A my všichni jsme jenom cestující v letadle a všichni věříme CPT trumpovi že letadlo úspěšně proletí bouřkou. Možná i značně devastované a porouchané přistane. Popřípadě, když se dá jen částečně ovládat, přistane nouzově na zemi, třeba se rozlomí, polovina cestujících zahyne. Polovina přežije. Ti přeživší jsou v přeneseném slova smyslu i ti neočkovaní, kteří uvěřili svému mozku. Mnoho zemřelo ještě před rozlomením letadla na infarkty či selhání organismu, porotože uvěřili destruktivnímu našeptávači, který v letadle v bouřkovém mraku řval a programoval lidi.
  Omlouvám se za jednu chybu! Napsal jsem: A ten kapitán lodě či letadla je dnes Prezident trump.
  Správně patří: A ten kapitán lodě či letadla je dnes Prezident trump a Prezident putin.
  Aby bylo jasné a nedošlo k omylu.
  Oheň‘ zničil tiskárnu v New Yorku, která tiskla lístky. Jen náhoda, že…? https://twitter.com/RedDawnRising20/status/1343248396350590977
  Prý oheň? Ocelové nosníky se zřítily, celá stavba zdemolována…zní to povědomě?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 22:48 nebyl ten ohen z pohadky "jak po manhattanu tekla ocel a tavil se beton"?

   Vymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.