Reklama

pondělí 14. prosince 2020

Krade nám Česká televize?

redakce 
14. 12. 2020   e-Republika

Jak se zdá, hlavním nástrojem zničení ČT má být kontrola jejího hospodaření, poté bude následovat odvolání skvělého ředitele Dvořáka a prodej Kavčích hor Agrofertu a Biskupské konferenci.


Česká televize je veřejno-právním médiem, které je z podstaty věci formálně zajištěno tak, aby poskytovalo vyvážené zpravodajství, mělo nezávislý rozpočet a bylo uchráněno před politickými zásahy všeho druhu. Současné vedení ČT nejprve prodalo první a nejdůležitější princip, což je nestranné a vyvážené zpravodajství. K tomu jsme provedli analýzu hlavních večerních zpráv pod názvem Lže nám Česká televize? Závěr studie byl tristní. Mezitím se situace mnohem zhoršila a mediální manipulace ve prospěch uzavřené elitní vlivové skupiny se staly základní normou. Dejme slovo kritikům mimo naše řady, viz Pavel Černocký, článek ZDE.

Už dvacet let ovládá ČT parta lidí dosazená Čtyřkoalicí a jejími následovníky z TOP 09, kdysi silné, ale dnes už umírající strany. Vděčné vedení zpravodajství zve neustále do vysílání Kalouska a jeho nadšenou, poněkud trapnou, následovnici Pekarovou. Naopak třeba Tomio Okamura, předseda důležité parlamentní strany, už nebyl celých šest let pozván do ‚vlajkové lodi‘ zpravodajství, do pořadu Otázky Václava Moravce. Situaci u nás i ve světě komentují osvědčení matadoři liberalismu z Respektu, z Newyorské university v Praze, a zkrachovalí, neúspěšní politici, kteří ale zastávají ten „´správný´, schválený postoj,“ vypočítává Černocký. A s razancí dodává. „Všemu tomu velí ředitel Dvořák, nestoudný člověk, který se neštítil vstoupit do KSČ těsně před jejím koncem v roce 1989.

Kdo lže, ten krade, a tím začalo druhé kolo bitvy o ČT. Tato instituce nad sebou nemá de facto žádnou kontrolu, přestože spravuje rozpočet okolo 7 miliard ročně. Opět dejme slovo kritikovi mimo naše řady, viz poslanec Jiří Valenta (KSČM), článek ZDE.

”Svoji nespokojenost dávám najevo každoročně při schvalování výročních zpráv ČT, a to je asi tak všechno, co bylo možno doposud s tristním stavem v ČT dělat,“ prohlásil poslanec na otázku Parlamentních listů, zdali sleduje aktuální dění okolo České televize. Podle jeho názoru kontrolní orgány ČT v minulosti dlouhodobě nepracovaly tak, jak měly. Místo kontroly činnosti se prý změnily v organizace servilní k vedení televize: „Příslušný kontrolní orgán, Rada ČT, dlouhodobě nepracoval tak, jak mohl, a dle zákona i měl, a stal se vlastně v průběhu let jen jakýmsi servisním a servilním orgánem televizního managementu. A politická podpora vedení ČT a způsobu jejího řízení ve Sněmovně, zejména směrem od TOP 09, ODS, ale i ČSSD, a některých dalších subjektů, rozličně provázaných s ČT, následně vždy uhladila jakékoliv pokusy o možnou nápravu mnoha prosakujících kauz. Zásadní fakt pro (ne)kontrolu ČT je i to, že doposud nemohl do podstatných hospodářských procesů v ČT vstupovat ani Nejvyšší kontrolní úřad, což je třeba v zákoně urychleně změnit.

Obě citace ukazují podstatný problém ČT. Přestala plnit svou roli nezávislého zpravodajského média, jež má sloužit nám všem, kteří si ji platíme z extra určené daně. V ČT vládne skupina neoliberálních manipulátorů a navíc podle výše uvedeného hesla došlo vinou výpadku kontrolních mechanismů (Rada ČT, Sněmovna, NKÚ...) k rozsáhlému tunelování České televize. Scénář plundrování veřejné instituce je normální a funguje v tomto státě už 30 let. Lhát, krást, vytunelovat, nechat za sebou ruiny bývalého podniku a zmizet bez trestu. Tento scénář se začíná v ČT postupně naplňovat pod vedením jejího ředitele Petra Dvořáka. Pro pořádek připomeňme, že pan ředitel má slíbeno za rok 2019 bonus ve výši 66,6 procenta roční mzdy, tedy zhruba 1,6 milionu korun. Co za tuto odměnu navíc udělal pro ČT?


Mediální mlha a manipulace kolem současné situace


Podle korporátních presstitutů a reprezentantů zájmových skupin postavených v současné ČT mimo hru se zdá, že televize je ohrožena činností Rady ČT. V radě prý získali převahu lidé, kteří se rozhodli naši milou telku postupně zničit. Máme uvěřit tomu, že hlavním nástrojem zničení ČT má být kontrola jejího hospodaření, poté bude následovat odvolání skvělého ředitele Dvořáka a prodej Kavčích hor Agrofertu a Biskupské konferenci. K věci se postupně vyjádřily všechny reprezentativní skupiny české veřejnosti, tedy senátoři, angažovaní umělci, vrcholní představitelé politických stran, komentátoři hlavních českých zpravodajských kanálů, elfové, trollové a zahraniční zpravodajové západních i východních médií.

Pochopitelně, že v této kakafonii zanikl základní problém, tedy lhaní, tunelování, mizerné autorské pořady a ztráta zajímavého obsahu (původní inscenace, seriály, sportovní přenosy, zábavní pořady, pořady pro děti...). Takže shrňme, co nám ČTV tunelovaná partou kolem jejího ředitele Dvořáka nabízí:

ČT 24, v níž lze místo zpravodajství sledovat jednostrannou propagandu, PR kampaně, lobbistické orgie a zakrývání reality.
ČT 1, která místo prezentace původních pořadů nabízí nekonečnou recyklaci televizních archivů;
ČT Sport, která místo přenosů významných sportovních událostí vysílá ve stále větší míře sporty, které v ČR téměř nikdo neprovozuje, natož aby se na ně díval, zápasy okresního fotbalového přeboru, cyklotoulky televizních redaktorů, přenosy amatérských závodníků v lyžování a další podobné chuťovky;
situaci nezachrání ani to, že občas o půlnoci odvysílá zajímavý dokument či kulturní pořad na "menšinových" ČT2 či ČT Art.

Kovidová epidemie byla pro telku naprostá záchrana. Mohou o ní mlet od rána do večera a nestojí je to skoro nic na nákladech. Takže po nezbytném lhaní a manipulacích je možné dále tunelovat rozpočet, který platíme.


Tunelování ČT


Už minulá a zcela povolná rada upozorňovala na základní problém, což je nevyrovnaný rozpočet ČT. V letech 2008-11 vznikl rezervní fond, který měl pomoci při výpadky příjmů z reklamy a přechodu na nový režim poplatků. Česká televize podle evropských pravidel může držet na účtech rezervu maximálně ve výši 10 procent svého ročního rozpočtu, tedy zhruba 700 milionů korun. Na to ji upozornilo ministerstvo kultury už v roce 2016. Ve skutečnosti měl tento fond v roce 2010 hodnotu 7,3 miliardy. Současná ČT je fatálně ohrožována deficitním hospodařením jejího managementu, který má co tunelovat. Jeho hospodaření dokládá následující tabulka:Shrňme údaje. Vedení může rozpouštět rezervní fond a nemá žádné zvláštní výdaje dané tvorbou originálního obsahu, tj. filmů, pohádek, placení drahých sportovních přenosů apod. Přitom paradoxně, ale zcela neoliberálně šetří tak, že celkem tvrdě vykořisťuje běžný pracovní personál Kavčích hor. Pak si může vedení ČT skrze nikým nekontrolované smlouvy a přes nastrčené organizace a servisní služby cpát do kapes prakticky celé miliardy. Hospodaření ČT by samozřejmě stálo za podrobnější rozbor, ale k tomu nemáme všechny potřebné informace. A dokonce tyto informace nemá ani současná Rada ČT. Ta se částečně probrala ze zimního spánku, odvolala svůj podřízený orgán, tedy dozorčí komisi pro ekonomické otázky a jmenovala novou (Michal Petrman, Petr Juchelka, Jan Lamser, Eva Hubková a Zuzana Prokopcová). Počkáme si na nějaké výsledky, pokud vůbec budou, a pokusme se shrnout v bodech současný stav:

 • ČT je z pohledu výsledků hospodaření nemocná instituce, která dlouhodobě a vědomě žije ze své podstaty.
 • Vedení ČT prezentuje výkony zavádějícím způsobem, takže maskuje ztrátu tím, že do výkonů započítává čerpání fondů, které vytvořila v minulosti. Tím vytváří iluzi vyrovnaného hospodaření.
 • Zavádějícím způsobem jsou prezentovány též náklady, takže je téměř nemožné provést jejich podrobnější rozbor.
 • ČT sice může tímto způsobem (ztráta, klesající tvorba, zúžená reprodukce, tenčící se finanční prostředky, fondy a další aktiva) fungovat ještě dalších 15 až 20 let, aniž by se zvyšovaly poplatky či měnila pravidla pro reklamu, ze kterých si ČT stejně moc nedělá, ale koncesionářům z toho žádný užitek nevznikne.

Redakce e-republiky prohlížela zakázky ČT, v době, kdy se uzákonil elektronický registr smluv. Vše bylo začerněno a upraveno tak, aby se ze smluv nedalo vyčíst nic ekonomicky podstatného. Připomeňme, že jde o hospodaření za naše přímé daně odvedené ve formě poplatků. TV je kazatelem morálky, kterou nedodržuje. Ve srovnání s každým prodaným rohlíkem v pekařství doloženém účtenkou jde o pozoruhodný výkon neoliberální ekonomické mlhy.


Jak se válčí za Dvořáka


Vraťme k podstatnému, což je rozpočet ČT. Příčina problému je známá, viz tento článek. Generální ředitel Petr Dvořák v listopadu přinesl na zasedání Rady ČT návrh rozpočtu, který se sice tvářil jako vyrovnaný, ale ve skutečnosti v něm byl ukrytý schodek zhruba 700 milionů korun. Ten byl „zaplácnutý“ z finanční rezervy, která v ČT zůstala po předešlém šéfovi Jiřím Janečkovi a kterou současné vedení postupně rozpouští. To se radním nelíbilo, Dvořákovi hodili rozpočet na hlavu a žádali přepracování a jeho nové předložení s výraznými úsporami. O měsíc později předložil šéf ČT nový návrh rozpočtu, kde byl sice skrytý schodek nižší, ale pořád tam byl. Opět nedošlo ke schválení. Podobné to bylo i na dalším zasedání Rady počátkem ledna tohoto roku.

Už stará rada ČT chtěla po současném řediteli rozvojový plán ČT na několik let dopředu a žádala jej o jasné vyjádření k ekonomické situaci. Každému jen trochu soudnému člověku bylo a je jasné, že po neoliberálním vyplundrování rezervního miliardového prasátka nastane na Kavčích horách zásadní krize. Dohady o stavu a změnách hospodaření televize začaly mnoha členům Rady ČT vadit natolik, že se mezi nimi začalo mluvit o možnosti Dvořákova odvolání a jeden z radních dokonce dostal úkol vytipovat možné kandidáty. Na podzimním semináři o ČT ve Sněmovně v roce 2020 vypluly na povrch problémy s hospodařením televize. Radní se probrali z dobře placeného spánku a začali si výrazněji uvědomovat, že jde především o jejich zodpovědnost. To nám potvrdil v rozhovoru i minulý radní Michael Hauser, viz článek z roku 2016 s názvem Michael Hauser: Pokud jde o zpravodajství ČT, tak tam mám výhrady celkem pravidelně. Klikněte si na jeho rozhovor pro PL v roce 2019, kde je celkem jasně vyjádřena nespokojenost v vedením ČT kolem Petra Dvořáka. Tím začala zásadní krize charakterizovaná demisí tehdejšího předsedy, který přestal kočírovat spřežení "správným" směrem. Dvořák dodnes nesplnil základní požadavek tehdejší rady, která po něm požadovala usnesením, aby předložil novou strategii vedení ČT. Podívejte se na návrh tehdejšího radního M. Hausera, který pochopitelně ve staré radě nebyl přijat, viz Usnesení č. 235/21/19.

Rada ukládá generálnímu řediteli, aby v termínu do 6. 1. 2020 do 12 hod. předložil návrh Dlouhodobých plánů programového, technického, personálního a ekonomického rozvoje České televize na období let 2021-2024. Výsledek hlasování: 1:13:0, návrh nebyl přijat. M. Hauser byl pro.

Kdyby tehdejší rada dělala, co měla, dnešní "krize" by byla mnohem menší. A navíc by byla páka na tunelování ČT, které vesele pokračuje i za činnosti nové rady.


Tenkrát na ČT západě


Eventuální a zatím nedokázané vykradení ČT padne v hodně nepříjemnou chvíli, protože mediální autorita ČT jde pomalu do kytek. Podle výzkumu publikovaného zde platí, že ČT už působí v silně konkurenčním prostředí.

Sledované období za roky 2017, 2018, 2019, 2020 vždy 3Q

pozemní digitální vysílání DBVT2       56% - 55%     trend stálý
satelitní vysílání                                    26% - 21%    pokles
kabelová TV                                         19% - 17%     pokles
IPTV - internetové TV                           6% - 15%     stálý růst


Mediální trh v Česku je silně monopolizovaný a o ČT začal lítý boj. Vlivové skupiny potřebují manipulovat masy, aby zůstaly u moci a vytvořily zdání legitimity, K tomu viz naše série Mediální manipulace z pohledu neomarxismu. Pak je jasné, že pokud se vymění sestava v ČT, tak si může prakticky zadarmo nějaká již působící vlivová skupina přihrát do ruky rozhodující trumf. Koho zajímá mapa vlastníků českých médii v roce 2020, nechť si klikne na tuto studii v PDF. A všem je jasné, že časy Kalouska a spol. se pomalu chýlí ke konci. Pluralita mediálního trhu v Česku i v EU se zhoršuje, viz závěry této zajímavé studie, viz shrnutá citace z grafu na straně 11.

V České republice je podle zprávy úroveň tržní plurality na stupni 74 %, což už značí vysoké riziko. Vysoké (rizikové) hodnoty vykazuje především v oblastech komerčních vlivů a vlivů vlastníka na mediální obsah (90 %), koncentraci zpravodajských médií (87 %), transparentnosti vlastnictví (81 %) a koncentraci online platforem (75 %). Podle zprávy souvisí zvyšující se hodnoty jednotlivých parametrů s oligarchizací českých médií. Nejlépe hodnoceným faktorem v rámci zkoumání tržní plurality byla životaschopnost médií (36 %), která je podle zprávy na středním riziku.

 


Shrnuto, podtrženo


Behemota ČT, jak ji známe v této neoliberální podobě, již nebude možné v nové konkurenci udržet. Účelové lhaní pro vybranou skupinu a tunelování celé instituce - to je pro elitu ČT už moc velké sousto, aby to zvládla současná parta u miliardového mediálního korýtka bez úhony. Dvořák jako manažer to chápe velmi dobře, protože je kvalifikovaný profesionál. Jeho strategie je jasná. Hladil TV radu po srsti tak dlouho, dokud to šlo. A ono to jde čím dál hůř, a to z mnoha důvodů. Zásadní změnou jsou noví hráči na mediálním trhu, kteří začali ovládat regionální zpravodajství a jdou do politiky, nebo slouží jiným korporátním skupinám než předešlá parta kolem ČT. Nová rada se pohybuje v mnohem diferencovanějším prostředí, slouží jiným zájmům a na Dvořákův typ "spolupráce", který se prakticky kryje se slovem "korupce", nová rada většinově nepřistoupila. Manager Dvořák jistě odejde s zlatým padákem (viz jeho odměny nahoře), nebo i bez něj, ale vytunelované ČT už to bude celkem jedno. ČT je finančně vyždímaná a na novou konkurenci není připravena.


Související články:


Zpráva redakce e-Republiky svým čtenářům:
Hodnota článku (rešerše, napsání, korektura, anotace, ilustrace, redakční práce) je ohodnocena částkou: 650 Kč. Pokud chcete na provoz webu přispět, klikněte zde, nebo na baner v úvodní stránce. Děkujeme!

110 komentářů :

 1. lze okrada podvadi oblbuje maze a blokuje "nevhodne" komenty!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 13:42
   Něco konkrétního by nebylo. Tohle je jen takový výplod chudáka, někde opsaný, co maže a blokuje ČT. No tohle mně opravdu zajímá.
   74% oblíbenosti mezi lidmi, hovoří za vše.

   Smazat
  2. Unknowne 17:29, oblíbenosti, nebo "sledovanosti"? Já sleduji ČT24, zpravodajství od 19:00 denně, abych věděl co a jak je zastíráno, kdo a jak je forzírován. To, samozřejmě, žádnou "oblíbenost" neznamená. A jinak, "zvyk je železná košile", zejména našich babiček.

   Smazat
  3. KONKRETNIHO?NO UZ TO ZACALO,ZE ANO,NEBO NE?

   Zacala totiz transformace uz skoro vyzdimane vykradene a ohlupovane,OS(obcanske spolecnosti),laxni,lhostejne a naprosto ideologii neomarxismu zblble a znicene na ČSV tj Ceskou spolecnost volicu.
   Boj premeny transformaci muze byt prvni masakr v oblasti informacni revoluce v republice CR.
   Tento clanek je toho dukazem a jakoby byl pilotni pro dalsi obdobi pranyrovani cinitelu zla,kdy se odhaluje nekonecna hrabivost a tunelovani nasich penez tj v tomto pripade poplatku "za soukromou TV GR"pry verejnopravni,kdy sef nyni rve bolesti kdyz se stale odklada postavit ho pred soud i volicu,kteri stale durazneji zadaji napravu a je to jak by hrach bezmocne na stenu hazel.
   Stale se totiz odklada ten soud dejin a skody porusovanim zakona o verejnopravnosti TV masivne narustaji.
   Zatimco na Zapade je zpravodajstvi vyvazene,vzdy nasleduje i mineni opozice ,dela si GR ze zubozovane spolecnosti OS curinu a domniva se,ze mu nelze zastavit jeho studnu plnou nasich miliard,ktere pry ocividne hodla dovykradat do dna v klidu dal!
   Ono pripadny pozadavek soudu,aby skody vznikle ohlupovanim nahradil ze svych milionu by mohl byt cil a ne,ze bude preruseno ohlupvani, kdy se muze stat,ze volby zabezpecovane takto informacnimi podvody, nemusi vubec platit a vse bude stale pri starem.

   Pravda totiz je,ze by mohla byt zvolena SVOBDA a PRIMA DEMOKRACIE tedy SPD,ktera jedina ma v programu rasantni zmenu rezimu(asi to bez ni nepujde) a v diskuzich vidime,ze by to mohlo byt transformovano CSV na konkretni SOLIDARNI STAT podobny davno fungujicim zakonum socialniho statu,uspesne platicim plne mzdy a ne jen jednu tretinu a bylo by po vtakach!

   JELIBOVZOROVYPROGRAM6ĆSVVOLICU

   a nasledne jeho prosazovani vracenim ukradene moci obcanum zrusenim pokroucenych a vselijak demolovanymi informacemi tridy podpindostniku,kteri nemaj stale nahrabano dost a chteji vic tam,kde uz to zdevstovali na sracku?

   Smazat
  4. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  5. Rád bych upozornil Krtečka, že západní televize včetně veřejnoprávních provádějí s diváky stejné oblbovací kejkle. Sice ne tak okatě jako ČT a např. Václav Moravec jmenovitě, ale také nepřejí vlastencům, zamlčují, lžou, překrucují, forsírují globalisty a "modré trockisty", které jste omylem nazval "neomarxisty".

   Smazat
  6. Pane Dvoraku,aby stale nebyly spory kdo vlastne neomarxisti jsou

   dovoluji si poprosit redakci ,zda by zde nedala na to nejake odkazy k diskusi.
   Ja tu dam odkaz svuj,pokud bude fungovat zkuste napsat ,neco i o modrych trockistech,nic tam o nich neni.
   Asi mate pravdu,ze i TV na zapade prinasi bludy,ale okate to dela nase TV,jinak by si tak masove lide nestezovali.

   https://youtu.be/k1RasXw7iko

   Neslo by co ten neomatxismus je dat do pevne rubriky vlevo,abychom jednotne na ni mohli reagovat a vest o te ideologii pripadnou diskusi?

   Smazat
  7. My zdejsi diskutujici vidime,ze jsme stale jen mirne slovanske holubicky.

   To se vsak stale vice stava pro svet krizaku zla znamka slabosti a povel k nasemu bezohlednemu dovyrabovani a ohlupovani.
   Vidime,ze web Nova republika se stava doslova to co ma SPD v nazvu tj

   OSTROV OPRAVDOVE PRIME DEMOKRACIE A TO HNED.

   To sebou nese,ze se tady objevuji i nepratelsti banderovci z ukrajiny,lhari a profesionalni unknotaci zla,kteri nase kruhy chteji rusit.
   Jejich znakem je,ze utoci na osoby diskutujici a nikoli k veci (viz diskuse dole).
   To nepujde vymytit samospadem!
   Budeme se muset z chodu ucit jak prosazovat svoje zajmy a nedat se od nich odrazovat,proste novemu typu cilene diskuse.
   Vyslanci gumivlady typu Jourova a nyni prakticky pan ANO presli na ASPEN,kdy tam dolamali uz cele CSSD k nepotrebe a pry i znehybnili KSCM na svet Lumiku.
   To co v pristim roce mame zazit ma byt rozval statu,anarchie,pochod institucemi,nasyceny viry,kdy se stat uz premenuje na neomarxisticky a jakesi modre trockisty ci co,kdy jejich preceda snad vyhral sve tituly v tombole a chce instalovat rozbijece sve strany a znameniteho Reporyjce jako sveho mistopredsedu.!
   K tomu vsemu ma pomahat dat ducha krachujici GR TV,ktery vykrada kasu TV primo pred nasima ocima a to proto,ze stale ceka na to,aby mu dali prikaz zajistit vsemi silami zmatky a neplatnost pristich voleb.

   Je to opravdu vysledek pry pravdy dnes uz jen hadrove revoluce, smerujici k zniceni naroda husitu,naseho krestanstva a vyrabovani nasich kapes na plech?

   Nechame se dale ohlupovat nebo najdeme cestu v tvorbe vzoroveho programu ČSV z nehoz uz se tady klubou prvni TRI body a ty nejsou ledajake,k nim budeme muset vest diskusi,anebo taky ne ale potom....!

   Smazat
 2. Nechci, prostě nechci České televizi platit koncesionářský poplatek. Je to neobjektivní a tendenční žumpa a propagandistická nalejvárna stranící eurobolševikovi a TOP 09, nechci s ní mít nic společného a už vůbec ji nechci platit.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn autorem.

   Smazat
  2. Ten poplatek platíte na základě toho, že vlastníte "zařízení určené pro příjem TV vysílání". Zbavte se ho a nic platit nemusíte. Já žádný takový přístroj nevlastním a nikdy jsem nic neplatil. Ta zločinecka organizace mi sice pravidelně posilá papír, abych se prihlásil, ale protože nemám k čemu, tak se prostě neprihlašuju. V posledních letech to dokonce apgrejdovali a píšou, že pokud nebudu reagovat do určitého data, tak mi vznikne tato povinnost automaticky. Jejich drzost už překračuje všechny meze zákonnosti, ale aspoň se to teď dá vyplnit, na základě zaslaného unikátního kódu, přes web.

   Smazat
  3. ...dřív jsem jim ten vyplněný papír posílal v obálce, na kterou jsem místo známky napsal: "Nevyplaceně, poštovné hradí příjemce". Teď už bych si to ale netroufl, protože jsem už viděl ten dopis, který následoval po nepotvrzení že "nevlatním TV přijímač" v termínu (naštěstí to nepřišlo mě) a vypadá to, že to mají právně docela ošetřené.

   Smazat
  4. Werwolf Tak to bych chtěl taky jenže kavárna čili Pražský komedianti si z ČT udělali dojnou krávu. A hlasatelku liberálních prozápadních názorů.

   Smazat
 3. Werwolfe,necheš plati stejně jako já, ale platit musíme s tím se těžko dá něco dělat

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn autorem.

   Smazat
  2. PS. Jsem pro, vyřadit Čt z veřejnoprávní pozice, povolit jim reklamu ať žijí za své! Změnit logo na stranickou příslušnost a z gruntu založit novou "veřejnoprávnost" podle preferencí stran ve vedení nebo aspoň v radě.

   Smazat
  3. Umím si i představit ve veřejnoprávní televizi, kdy jeden den v týdnu zprávy parlamentních stran, neparlamentní 1x v měsíci, které si budou moderovat sami pod svým logem. Není to smysl veřejnoprávnosti?

   Smazat
  4. viz můj komentář výše...

   Smazat
  5. Jak těžko? Prostě na poště odhlaste v SIPU platbu za televizi, popř. písemně.

   Smazat
 4. Českou televizi ovládá skupina syčáků typu Wollnera které
  pořádá už léta hon na řádně zvolenou vládu,premiera a prezidenta.
  Zašlo to už tak daleko ,že ČT podporuje kde jakého šílence který z obrazovky obviňuje prezidenta republiky i premiera,že jsou to agenti Číny a Ruska. Jejich hony na vládu podporují někteří chudí umělci,BIS a oligarší média. Zpravidla se při akcích střídají staří prestituti preferovaní v ČT už léta a jeden po druhém a opakovaně přesvědčují občany,že vláda i prezident jsou vlastizrádci
  nebo dělají divádélko s zadnicovitými redaktory ČT,kteří jim kladou návodné otázky. Fuj jim. Ta všivá televize svým způsobem vybízí občany aby proti vládě zaútočili. Klidně se toho může chytit nějaký kavárenský magor a začít na vládu a prezidenta střílet. ČT nás stojí 7 miliard ročně a působí jako kupa štvavých exkrementů. Tohle dál trpět nelze.

  OdpovědětSmazat
 5. A zase pomluvy, lež, dehonestace ČT. Vše co dnes neovládá SPD,,od EU, NATO, Jourová, ČT, Babiše, vše je špatně, vy se z těchto pomluv všeho a všech brzy pomátnete. Z vaší strany takový ubohý boj s větrnými mlýny, jo a zase nepodepsaný článek mazalem.
  A ty související články?¿ Pouze pro chudé duchem.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To ty tady "větrný mlýne" meleš a jeduješ. Copak lze přehlížet to štvaní z obrazovky ČT a obviňování
   prezidenta,že je Ruským a Čínským špionem.
   To se může ? ČT nese vinu i na zprasení jednotného postupu úřadů a občanů v boji proti bacilům,protože
   pomáhá extrémistům a sobcům prasit opatření vlády
   i když jsou někdy chaotická. To je ale způsobeno nezkušeností - nikoliv úmyslem. Tohle je nebezpečné.
   A nejde o demokracii - ale dodržování zásadních opatření.

   Smazat
  2. 15:02
   Jen totální slepec a hlušec nevidi počínání zemana,koho se otevřeně zastává,za koho kope. Rusko a především Čína, těm zcela otevřeně leze do zadku.A právě za tohle zemana ČT oprávněně kritizuje
   A pokud myslíte kovid,tak jak vláda prasi, jak píšete vy,různá rozhodnutí, je opravdu na pováženou. Amatérská práce po zásluze kritizovaná. Smůla co.

   Smazat
  3. Já bych Unknowne 17:20 docela rád věděl, z jakého důvodu mám mít nepřátelský postoj k Ruské federaci a Čínské lidové republice. Jsou to státy, které nás vojensky ohrožují? Jsou to státy, které vůči nám vedou nepřátelskou politiku? Uplatňují vůči nám nějaké požadavky, například embargo? Vnucují nám svoje vojenské základny? Přesunují svoje k našim hranicím?
   Nic takového. Štvanice proti Ruské federaci i Čínské lidové republice je velmocenskou hrou o trhy a zdroje s propagandistickou přípravou na konflikt jakékoli úrovně. Třeba i horké války. Uveďte mi argumenty, které to vyvrátí. Srovnejte alespoň jediné, náklady USA, EU a Británie na zbrojení s náklady na zbrojení ČLR a RF, srovnejte chování třeba Turecka, člena NATO vůči Řecku, srovnejte míru zasahování do vnitřních záležitostí států ze strany USA s podobným ze strany Číny a Ruska.
   Jaký je tam rozdíl? Jste schopen utvořit si vlastní názor?

   Smazat
  4. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  5. Unknown - opět jen sprostota doprovázená duševní omezeností. Jen slepý nevidí aktivizmus redaktorů České televize.

   Smazat
 6. Předem si musíme položit otázku, kdo se dnes dívá na klasickou televizi / myslím tím přístroj / a na co? To je především silná divácká obec tzv. penzistů, kteří mají na klasický přístroj návyk, který nechtějí měnit,ale ta početně slábne. Trend je přechod na jiná média, PC,noťas, tablet, mobil,a to je naprosto zásadní revoluce, která také z veliké části postihne knihy, noviny a časopisy, kam se stěhují z papírové podoby. Co se týče veřejnoprávních médií, tady si můžeme vzít příklad i s dlouhodobou zkušeností z Německa , či Rakouska a nemusíme znova vymýšlet kolo!! Celá současná koncepce ČT je do budoucna lichá a jde o jistý anachronismus!! Zakopaný pes je v úplně novém zákoně o ČT a ČRo , ale to by politici "zločinci" museli chtít!!! On jim ten dnešní bordel v ČT vyhovuje!! Jak se říká , smrad, ale teploučko a to my měnit nebudeme!! Také je na tom cecku v ČT přisáto mnoho dalších uměleckých kazisvětů, kteří by se bez toho, že mohou ČT pouštět žilou, ani neuživili!! Oni již nic jiného než krást neumí a to je zabaleno do "pravdy a lásky" "svobody médií" a jiných světovládných ideologií, ale hlavně musí hýkat jenom tu jednu povolenou pravdu!!"Rozbít" tuhle mafii v ČT bude těžké a uvidíte jak budou vřískat, až jim budou brát zaběhlé a dlouholeté pašalíky! Proto je nová Rada ČT takový problém, protože chce vidět do ekonomiky ČT a jak je vidět, největší "zločinec" v Radě je Lipovská ,která rozumí ekonomice a číslům a to je nepřítel číslo jedna,ale která má sama pramalý vliv!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 15:07
   Pokud ty dobráku hovořiš o pravdě,tak podle tvých žvástu je jen jedna pravda a to ta tvoje, druhé jen za jejích odlišný názor uražiš.
   Nic lepšího než ČT u nás nikdo nenabízí, ČT 24, nemá chybu, profesionální přístup redaktorů je příkladný pro všechny ostatní stanice. A pan Moravec je vůbec to nejlepší co může kdo nabídnout. A ty,si trhni komiku.

   Smazat
  2. Pozor-pozor unknown, nebo ti praskne brzlík.

   Smazat
  3. Patologický grafoman a zcela zbytečný člověk pohovořil!!

   Smazat
  4. 15:27 mily degenerate unfcknknown tve vyblitky se nedaji ani komentovat! tys tak postizen ze tvi retardovani tatove kdyz ohybali tvou mamu meli praskle kondomy anebo to prali do ni schvalne na ostro vedic ze z toho embrya moze vyvlezt jen takovy potrat jako ty!
   chces vice nebo se prestanes navazet do me osoby?😂😎😂

   Smazat
  5. Paní inženýrka Lipovská je velmi schopná ekonomka a analytička. přesně takoví lidé mají kontrolovat hospodaření těchto institucí. kdybych tam byl jako finanční alanytik já, Dvořák si musí rychle hledat teoplý flek bez bonusů, které jsou černým příjmem rozpočtu od evropské elity. Koncesní poplatky jaksi nestačí na zpolitizované zpravodajství, to se musí zaplatit zvenčí. Korupce jako prase. Tak to chodí mezi těmi, kdo si hrají a elitu a netuší, co se na ně chystá. Celý tento systém je vadný a muséíme jej změnit, takto to dále nejde, chceme-li zůstat naživu a ne v okovech Behemota. Bez parazitismu není lidské svobody a štěstí.

   Smazat
  6. a na adresu Uknown a jemu podobnym vyebancům pisu od teto chvile adekvatni odpovedi cim sprostejsi tim lepsi! a jestli me management NR vymaze?vidim ze to nic neresi! takze s pozdravem
   Unknow ty nedomrdance "be ready 4 me there is a new sheriff in the town"🖕🏾🖕🏾🖕🏾🖕🏾🖕🏾🖕🏾🖕🏾🖕🏾🖕🏾🖕🏾

   Smazat
  7. 20 :29
   Hezkýýý, nervy na pochodu,opatrně, už ti není 20, jebne ti a taháš za sebou nohu, jen v té zoufalosti zapominàš na diakritiku.
   Slušný magor, gratuluji.

   Smazat
  8. 20:00
   Tyěch smajlíků máš nějak málo, můj tříletý vnuk si stejným způsobem dopisuje se stejně starými, já tě přihlásim do jejich spolku,tam budeš možná nejlepší,tam taky patriš, zoufalče.

   Smazat
  9. 21:41 tvuj 3lety vnuk je taky uz retard jako ty co? nemas ho vlastne ty ze svoji mamou a proto je to takovy nedomrdek jako ty ze? kouris mu ty nebo ho ucis dymku miru na sobe? nejen buzik ale i pedofil jsi

   Smazat
  10. dobraku 20:29, 23:01, sestoupil jste na ubohou úroveň, nemyslíte? Nemyslíte! Čím to asi bude?

   Smazat
  11. unknown 23:13 i jinde jj pristoupil jsem na tvou uroven ty vyplode prasklych kondomu tvych fotru ty ´degenerate! cim to asi bude?🤑

   Smazat
  12. Blahopřeji, klesli jste na úroveň dementního trola. O to mu šlo.

   Smazat
  13. 1:28 vsak to byl pana Unknowna zamer ne? a ma reakce na nej😂
   tak je treba rozlisit kdo je tu provokater a "agresor" a kdo se brani ikdyz ne prilis slusnou formou!ale jinou formu si ten falos nezaslouzi

   Smazat
 7. Podle zákona kapitalizmu je státní vlastnictví nejhorší co může existovat. Když už máme zprivatizováno skoro všechno včetně státního aparátu, tak zprivatizovat i ČT a rozdat to důchodcům jako odškodné za utrpení v komunizmu. Ať si ještě užijem než budem prdět do hlíny a po nás potopa.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Máte recht, vtipný! V 90. Letech byla privatizace prikazem dne, tvrdilo se, ze stat je nejhorsi hospodář, abychom to už nikdy nezapomněli. Po 30 letech soukromého "hospodareni", neziskovek, charity, propouštění, fluktuaci pracovních sil, úpadku průmyslu, bezpečnosti práce, přílivu cizích pracovních sil.... a dalších patologickych jevů v soc. Oblasti už mi není tak zřejmé, jestli se nám i o tomhle tehdy nekecalo. Za sociku se taky mluvilo o zvyšování životní úrovně pracujících a byli tím myšleni vsichni obyvatelé. Ted uz se o tom nemluví. V této době se zvedla živ. úroveň elit. Životní úroveň řidiče kamionů po evropě je jistě také vyšší než dřív životní úroveň vykladače nákladů z vlaku... nebo snad ne?

   Smazat
 8. Jestli problém kolem ČT není jen problémem toho , že z levicové a socialistické ČT se stala jen demokratická hlásná trouba. Obyvatelstvo volí kočkopsa demokracii.

  OdpovědětSmazat
 9. Vůbec nic by se na funkci ČT nezměnilo, kdyby byla placena z výnosů daní ze státního rozpočtu!! Koncesionářské poplatky jsou pouze matoucí a neprůhledné a stejně za ČT odpovídají poslanci prostřednictvím Rady ČT!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 16:43- To máte sice pravdu, koncesionářské poplatky jsou jistotou určité nezávislosti ale měli být také průřezem politického rozvrstvení obyvatel, garantované stejným poměrem v radě Čt.

   Smazat
  2. 16:43
   A zase hloupost,z čeho se skládá státní rozpočet, z peněz, které stát vybereme v různých podobách od lidí,tím platíte v podstatě stejně ČT.

   Smazat
  3. Pokud se nemýlím, tak v případě financování ČT ze státního rozpočtu by hospodaření ČT podléhalo kontrole Nejvyššího kontrolního úřadu. A mimo jiné, lidem jde především o vyváženost zpravodajských pořadů a o kontrolu hospodaření ČT.

   Smazat
 10. ČT má být dle kodexu vyvážená a nestranná a to bohužel doložitelně není a to již dlouhou dobu.Každý večer má aktivistické zpravodajství.,
  Prezident Zeman mně mnoho neříká, ale zde musím s kritiky ČT souhlasit v plné míře!! Zpravodajství ČT je doslova hanebné a doložitelně neplní kodex ČT a doufám, že diskuze v Radě ČT povede alespoň k nějaké nápravě, i když "černého Petra" drží sněmovna, protože mediální zákon o Radě a ČT je velice nedokonalý!! Není problém poučit se v Německu, kde je spolková Rada pro ARD a ZDF a ta plní přání diváků a posluchačů na daleko vyšší úrovni!! Nebo se poslanci bojí občanů , že se zde opravdu bude říkat "pravda" , bez ohledu, padni komu padni!! Za 30 let po "sametu" jsme se ještě nedopracovali k opravdu svobodné a nezávislé ČT veřejné služby!! A já nechci televizi jenom pro někoho, ale pro všechny, i pro stranu TOP , která si dnes uzurpuje v ČT více prostoru, než jí přísluší a to lze snadno doložit!! Pokud je ČT placena koncesionáři, mají všichni koncesionáři nezpochybnitelné právo vědět, kdo jaký pobírá v ČT plat!! Tady se pan ředitel uřekl,když prohlásil, že diváci nejsou hodni znát platy moderátorů!! Zrovna tak pokud je někdo placen z daní , má právo poplatník vědět, kam jdou jeho platby!

  OdpovědětSmazat
 11. "Někteří lidé prohlašují, že se lidé na venkově nechají zblbnout propagandou! Tehdy to bylo: ideodiverzní centrály západu se snaží podkopat jednotu socialistického tábora míru. Prostě úplně debilní propaganda sovětského typu. To, co bylo z Ruska, bylo slovo boží, všechno, co bylo od Reagana, bylo od ďábla! A teď se někdy setkávám s tím, že ta propaganda je stejně blbá, akorát s opačným znaménkem."

  "Demokracie je diskuze! V dnešní době se ale setkáváme s tím, že pokud jsou zde názory nekonformní s mainstreamem, tak někteří lidé, zvláště mladí, protože nemají to srovnání, jsou připraveni jiný, nicméně legitimní názor, se kterým oni nesouhlasí označit za fake news. To je prostě něco, co jsme si tehdy nedokázali představit. Že někdo bude někoho znovu vylučovat kvůli názoru, se kterým nesouhlasí. Prostě, ta tendence některé radikální části, označovat jiný názor za fake news, to mě přijde jako zpátečka do tehdejších poměrů."

  "Dogmata nepatří do politiky! Jiný názor na fungování Evropské unie, jiný názor na Donalda Trumpa, to jsou názory legitimní a ty nelze nějakým způsobem upozaďovat. Stačí se jenom podívat na výběr hostů do debat. Konkrétní příklad. Před několika dny si pan Moravec pozve do debaty nad výrokem prezidenta Macrona, že je NATO ve stavu klinické smrti, tři evidentní artikulované zastánce, paní Jourovou s vysokou funkcí, pana generála Pavla, pana Přibáně profesora z Cardiffu, což jsou všichni zastánci Eurounie, nechci říkat eurohujeři, nálepky se mi protiví, ale v podstatě každý jinými slovy říká totéž, všichni si tam přikyvují. No co je tohle, prosím Vás, za debatu? To je přesně to, jak debaty probíhaly v komunistické televizi."

  OdpovědětSmazat
 12. Můžete kydat tuny hnoje na ČT, ale 74% oblíbenosti u lidí, hovoří za jakýkoliv komentář.
  Přeji ČT mnoho zdaru do dalších let. Škodlivá soudružka Lipovská nebude věčně v radě.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Blbečku, taky jsi u cecíku a Češi tě živí? Lemple křivej!

   Smazat
  2. 19:08
   Na to ty chudáku nemáš. Jóó někdo žije a užívá, někdo jako ty, mně živí, chytrost nejsou žádné čáry milánku.

   Smazat
  3. Unknowne 17:37, těch 74 % není oblíbenost, ale sledovanost některých pořadů. Není to zvláštní, ale smutné, že řada diskutujících si nedá tu práci, aby věděla o čem mluví, je smutné, že nesouhlas s názorem jiněho, namísto vysvětlení vlastního postoje, nahrazují obviňováním, posměšky i nadávkami. Mizernou úroveň takhle diskutujících žádná cenzura nezachrání. Vzorem duševní bídy jste například vy, pod Unknownem v 19:08. Být adminem, přiřadím vám známku trapně s tím, že jste na hanbě. A poslužte si.

   Smazat
 13. No vidíte, a my jsme též dělali průzkum oblíbenosti ČT a vyšel nám na 18%. Ten průzkum jsme taky dělali u lidí, tak jako vy.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 17/59
   Kdo je my a kde jste ten průzkum dělali??
   Tipuji na chůzi SPD.

   Smazat
 14. CT je pro me TV na nedelni dopoledne: Toulava kamera, obcas Objektiiiiv (jak rika slovenska manzelka usateho redaktora), obcas Nedej se (kdyz to neni o Grete a pod.) a blok konci Chcete me. Pak uz se zase tyden neda na nic divat...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. jeste cerne ofce stary tydenik sport cestopisy a prirodni porady jinak 🤑💩🤑💩🤑💩🤑💩🤑💩🤑💩🤑

   Smazat
 15. Jak může být ČT být objektivní, když přijímá direktivy od americké CIA, která štve proti Rusku a Číně. Pokud by tento směr propagandy porušila, už by tam Dvořák dávno nebyl. Dezinformace o "nepřátelích" a nebezpečí ze strany Číny vůči USA musí přejímat. Jsme podřízení USA a "každý, kdo nedělá to co chtějí USA, tak sim zakroutí krkem" jak to prohlásil sám Ohava, demokrat z nejdemokratičtějších. V tom je celý problém. Vidíme to i politice EU, kterou prosazuje Jourová, krmí nás dezinformacemi a strašením. Právní stát je to kladivo, které EU podmiňuje dotace. Ale co to je právní stát? Dobá legislativa, nebo možnost dovolat se práva v té které zemi. Víte jaký problém měla Vitásková a další s dovoláním se spravedlivého rozsudku, i přesto, že soudy soudili podle "demokratických zákonů. ....

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 19:09
   CHAAAaa, piš dál, tohle je opravdu velká prrrr.. I takoví pomatenci jsou mezi námi.
   CIA řídí ČT, hochu s tím si dojdi. Tady řádí výkvět zoufalců. Co tam máš dál ??

   Smazat
  2. Trole, popřít nemůžeš, že ČT za naše peníze štve proti Číně , Rusku a dalším "neposlušným" zemím, které jsou překážkou globální vládě amerických elit. Ani jedna z těch nenáviděných zemí nás neohrožuje. Přesto nás naši noví pobratimové nutí do zbrojení, provokačních cvičení, přepisování dějin a bourání pomníků.

   Smazat
  3. 1:36
   Dvořák,tobě není už pomoci, možná tvůj soukmenovec David ti pomůže. Tak neskutečná zaslepenost Ruskem se jen tak nečte.
   ČT jen mluví o ruských svinstev,které započaly v r.14, okupaci Krymu, dále sestřelení letadla, vraždou desítek novinářů, kteří poukázali na Putinovi lumpárny a pokusu dalších mnoha vražd, které nevyšly. Dále vměšování se do politiky našeho státu, neustálé pokusy o rozklad NATO, EU, tuhle ruskou šupárnu ty evidiš ??Rusko je dnes velký, smradlavý vřed světa,se kterým nechce nikdo nic mít společného.
   A právě ne tohle šupáctvi ČT naprosto v pořádku upozorňuje, až tohle rusko pochopí a bude slušné, potom není potřeba o něm v ČT špatně mluvit.
   Tohle ty Dvořáku zřejmě nikdy nepochopíš, tvoje škoda.

   Smazat
 16. pane vaclave dvoraku co to tady mate? 2 rozdilne pisici Unknown? to trpite schvalne nebo vam to tak vyhovuje? nebo co ? zacinam nerozumet NR😎

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. dobráku, už nevím, jak Vám to říci. Každý, kdo se zaregistruje a nezvolí si jméno nebo přezdívku se zde objeví jako univerzální "Unknown". Tedy dobrý i zlý.

   Smazat
  2. povolny aha takze i ja mohou byt dalsi unknown ze? bravo thx

   Smazat
  3. Ano, můžete být unknown. Ale nedoporučuji vám to. Má to odporné konotace.

   Smazat
  4. Pane Dvořáku 1:36, odporné konotace anonymní diskuzi dáváte Vy a někteří diskutující. Internetová diskuze je, ve své většině, anonymní ze své podstaty. Na tom moralitkami nic nezměníte.

   Smazat
  5. Ja bych byl pro,kdyz uz tu unknoti nadavaj,aby nadali vsem!

   To by se stalo,kdyby jsme jim misto nadavek,ty totiz jsou uz nudne, dali hezke vzdelavaci otazky.

   Uvedu priklad:

   Pane "U"jak se vam libi program SPD zejmena bod c.10.kde SPD dobre postihuje situaci a bude prosazovat RASANTNI ZMENU REZIMU.

   V tomto okamziko je to tedy nami volici navrhovany SLIDARNI STAT pdobny socialnimu,coz bylo presidentem ODS zamerne v Ustave "zapomenuto."
   To je take pricina proc je nam vyplacena jen tretina mezd,abychom nemeli na viry a brzy i na chleba,ktery bude tak drahy jako zlato,bebot bude v noci mozna brzy radioaktivne zarit.

   Čo si pod tym pane "U"predstavujete a proc jste pro!

   Smazat
  6. Krtečku, on si ten sociální stát každý představuje jinak. Je třeba jej tedy představit po bodech. Já si ho dovolím tedy nastínit.
   Stát je tu proto, aby v rozumné míře svázal egoisty, nikoliv iniciativu a přerozdělil prostředky do startu schopným zdola, to znamená nemajetným rodinám na vzdělání jejich potomků. Majetné rodiny si to zařídí samy bez podpory státu. Tím vynikne potencialita národa(státu). To ovšem nevylučuje tvrdě trestat na obou stranách. Jednak lichvu, okrádání shora ale i nezájem o práci (nejen) zdola, nejen natahování rukou ke státu. Podmínkou je tedy zaměstnanost. I umělá, tedy organizována a financována státem (státními podniky?), zdánlivě nesmyslná(hladová zeď Karla IV.) k udržení pracovní morálky(i intelektuálů) abych si rýpl k taky umělcům (nouze naučila Dalibora na housle housti)

   I u podnikatelů platí(schopných) že zkrachování není pohroma a i neschopní musí mít možnost se živit i jen prací. Mnohým by to jen prospělo k návratu nahoru.

   Smazat
  7. Ještě dodatek. Naši egoisté si zřejmě myslí, že levnou pracovní sílu najdou v zahraničí a neuvědomují si, že tím destabilizují světové hospodářství a připravují tím řešení válkou. Tak co, my nebo oni?

   Smazat
  8. Pane Povolný, tomu říkám komentář na úrovni.

   Smazat
  9. 14:57
   Povolný,zese blàbol,V celém světě se najímá levná pracovní síla, v milionech,ale napsat,že tohle vede k válce, no ty ole, tohle snad ne !!! Svéprávnosti tady u tebe moc nebude co.

   Smazat
  10. Unknote,namisto,aby jste nas vedl a napsal co je to VYSSI FORMA socialniho statu

   musime tu my obycejni lide,pan Povolny a ja podzemni pracovnik neboli hornik zase vse delat sami.
   Mam tu hezkou definici,strucnou a udernou tak si to zapamatujte a zapiste:

   SOLIDARNI STAT bude muset byt typ solidarni spolecnosti,kde vlada prejme a zajisti odpovednost za politickou,ekonomickou a socialni PROSPERITU.

   Zakony se budou muset vytvorit nove a nedivil bych se kdyby se podobaly zakonum sousedu,kteri si okamzite po valce,kdy se mezi kouricimi ruinami vyrobenych spojeneckm letectvem pohybovalo par Nemcu vymenujicich vajicka za cigarety !
   SOCIALNI STAT tehdy pravice instalovala do sveho zakladniho zakona ZZ,protoze Ustavu tam dodnes okupacni moc radsi ani nepovolila!

   Tak co pochval me "unknote" a napis co chces ty.

   Smazat
  11. 16:58- Zdá se, že mé bláboly\já jejich sdílí vícero lidí. Poslouchám jako kulisu Čro+ hosta paní Tachecí pana Stehlíka, historika. Zajímavé. Hodně studentů odmítá liberální kapitalismus a přeje si větší ingerenci státu v regulaci kapitálu v intencích, jakou jsem popsal výše. Tak uvidíme, kam pohnou kyvadlo.

   Smazat
 17. pane vaclave dvoraku dodavam ze podobne provokativni az urazejici prispevky na CT Nove Pirati Top Kdu Spd jsou nejen mazany ale autori permanentne BLOKOVANI!!!! take u individualnich osob dostanete blokadu jen za nesouhlasny koment ci "vsetecny" dotaz! mam s tim vlastni zkusenost s temito lidmi: wollner fridrich fridrichova drahos capek bosak moravec okamura nemcova horacek bartos kalousek, zkratka mnoho dalsich "hovad"!
  takze chcete li zachovat solidni diskuzni forum NR je treba potraty typu Unknown vyhazovat! verte ze moje vulgarita i ostatnich je jen odezvou na ty hnusne komenty typu Unknown a spol. dik

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  2. 20:2o
   Dám ti radu,docela zadara.
   Pokud na to nemáš a hapruji ti nervy,nesneseš jiný názor než svůj,tak sem nelez. Trapáku.

   Smazat
  3. unknown ty buzno na vetsi hovado se podivej do spieglu! jiny nazor snesu bez problemu jen potraty tveho typu ne!!!! tak se vykur sam

   Smazat
 18. Ostatně soudím, že do roka se ti, kteří se dosud chvástají svou neochvějnou mocí, budou na kolenou prosit, aby byli zachovany jejich mrzké životy. Bez majetku a bez vlivu budou škodnou na odstřel. My nezapomínáme, jen bych varoval před okem za oko a zubem za zub. Msta nic neřeší, pouze se vyměni role, oni budou sloužit celému našemu národu. Už tak platíme elitářům mnohem více než nám milostivě nechávají a dotačně nás korumopují.

  OdpovědětSmazat
 19. 2o:21
  BUBUBU už se všichni bojí, co ty zabijáku sněhuláků.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tací provokatéři jako Unknown se také žačnou bát. Ale už bude pozdě - BOUŘE JE SMETE SE VŠEMI přisluhovači dosavadní Temnoty.
   https://qactus.fr/2020/11/29/q-videos-voici-la-vrai-liste-en-video-des-big-pharmaciens-du-nouveau-monde/ satanisté....
   https://qactus.fr/2020/11/03/q-histoire-les-chefs-de-la-lignee-archon-la-cabale-du-crime-secret-gouverne-la-terre/ cabal vládne zemi

   Smazat
  2. 21:40
   Odpověď máš nad tvým žvastem, tohle platí také pro tebe, siláku.

   Smazat
 20. unknown=znamy hulic per a pedofil ktery prca sveho 3 leteho vnuka/retarda
  a jeste se s tim chlubi! takovi tady mas smailiky pro celou tvou vyebanou rodinu 🚽💩🚽💩🚽💩🚽💩👬👬👬👬👬🖕🏾🖕🏾🖕🏾🖕🏾🖕🏾🎎🎎🎎🎎🎎😂🤑

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 23:16
   Tak teď ti tvůj blábol nevyšel,tady jsi přesně ukázal co jseš za totálního retarda.
   Pane Dvořáku konejte !!! Tohle je trochu víc než názor. Totální MAGOR v akci.

   Smazat
  2. 15:54 nejak ti psani nejde ze pouzivas ma slova ty degenerate! k tobe ty buzno neni treba nazor jen se na tebe vyblit 🤑🤑🤑🤑🤑a nanejvys hodit lejno💩💩💩💩💩a pak hodit do🚽🚽🚽🚽🚽

   Smazat
  3. 16:07
   Už víme, amiookupant,tak tě Vitám, ty stará prosekturo, slušně ti hrabeeee,

   Smazat
 21. unknown 21:15, 21:51 i jinde sluchaj ty vakuova hlavo prestan se navazet do mladeho kluka jmenem Dobrak nemas na to! tebe rozplacnu jako svaba "anytime"! jo a s diakritkou si vykur ohanku anebo pockej na vas sraz LBGT tam si zahulite vseccccci a muzes i nekomu preliznout anus ty kluku teplej!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 23:44
   Blbečku dobračku,koho ty rudý demente chceš rozplácnout,ty máš problém sám se sebou.Co je ve tvé hantýrce "" SVABA "" . Nejdříve se ty ústavní blbečku nauč psát, potom možná budeš můj soupeř.
   Ta LGBT vychází z tvé zkušenosti, co.

   Smazat
  2. 15:42
   Jo dobráček je mladej hošík, teplá prdelka,tak to ty buziku řekni hned, Odsud rychle pryč,buzeranti , ale na mně to tvé huliiii huliiii do papuly nezkoušej.
   Jinak nervy na pochodu co.

   Smazat
  3. 15:42 15:49 tebe ty degenerate prcajici deti vnuky i vlastni mamu co mi tu chces jeste vyblit?💩🤑💩🤑💩 na tebe mam kdykoliv nejen v cestine ale i ve vice jazycich! treba urdu hindu svahili odtud prameni i ma hantyrka! dokonce umim i urugvajsky a rakousky!!!
   tak se ty buzno dej do klidu a dekuj vede ze te jako potrata vytahla ze lihoveho nalevu a pokusne ozivili! ze se jim to vymklo z rukou zde vsichni vidime!🖕🏾🖕🏾🖕🏾🖕🏾🖕🏾🖕🏾🖕🏾

   Smazat
  4. 16:02
   Tak teď s takovým idiotem právě končím, napsat, že umíš - RAKOUŠTINU -tak tohle je snad z ústavu pro choromyslné,tohle ty blbé hovado opravdu nemusím čist.Ano dialekt,ale rakouštína,ty vole tohle nééé

   Jinak asi máš bohaté zkušenosti s pohlavním stykem s dětmi a matkou,zapomináš na svého fotra, v každém příspěvku o své úchylce tak zasvěceně píšeš.
   Takový blb mně nemůže nastat, končím, ztráta času ty amiookupante.

   Smazat
  5. 16:02
   A AUSTRALSKY, AMERICKY taky umíš.?? Ty raději retarde už nic nepiš.
   Ty jseš IDIOT co.

   Smazat
  6. Když se tak hezky titulujete, ony ty jazyky se již dost liší od spisovného jádra.

   Smazat
 22. Bác a jsme v žumpě. Kolegové říkali, abychom nic nemazali, že si to lidi smai přeberou. A hle, diskuze na Nové rpeublice se díky jednomu trollímu individuu stává opět kanálem.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 8:15 velmi spravne a je treba se podivat kdo tu zumpu tvori a kdo prispiva ke spatne kredibilite NR! chapu ze me reakce na pana "hnusunknowna" nejsou ani spravne ani slusne ale jina cesta jak ho mozna zastavit kdyz to nejste schopni udelat vy v redakci! takze ja jsem schopen prispivat slusne do doby nez nekdo napadne mou osobu "direktivne" coz pan unknown stale cini! dik za pochopeni

   Smazat
 23. Vypadá to, že to budou placení provokatéři, kteří mají za úkol rozbíjet diskuze, protože normální člověk nemůže vypouštět takové sprostoty jako oni. Nekompromisně mazat!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. velmi spravne mozna ze unknown je placeny informator a provokater!!! ja urcite ne jen reaguji na jeho vypadky vuci me osobe a tak bude i nadale pokud se do mne bude navazet i nadale!
   tak to jen na vysvetlenou😎

   Smazat
 24. No a bác, registrace. Krom Unknownů, anonymních, Anonymních jsou tu pomnožení Dobráci, možná i další ... Předchozí nepojmenovaní se na přesvědčivě pojmenované zrovna moc neproměňují. Takže kolik je skutečně diskutujících těžko rozpoznat, víc než stovka to ale nebude. Ti co se chovají "provokativně" rozhodně nejsou ani trolové ani elfové, ale hlupáci a zamindrákovanci, kteří ničí z pouhé vnitřní zášti tam a tak, jak se odváží. Občas nějaký ten skutečně propagandou, nebo vlastním "úspěchem" přesvědčený mladý (mladá). Trapný, hloupý, nemocný, přesvědčený. Obraz o společnosti. Do jisté míry i s některými z nich lze „diskutovat“. Zmlknou, nebo se polepší, nebo dál a dál potvrzují svou úchylku. Vzpomínám na Honolula, byl takový, jaký byl. Pokud otravoval tak už tím jaký byl poučil. Dodnes nepochopím, poč byl mazán, i když mě štval. Kdo se s tím nevyrovná, nedomýšlí ...

  OdpovědětSmazat
 25. 10:16pane bum a bac chybi jen dodat "slyseli jste slovo bozi a Amen" a NfC

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. dobraku 10:12, děkuji za ocenění. Takového se mi v životě dodnes nedostalo a očekávat takové jsem si ani netroufal ... Teď už mohu nejen zmlknout, ale i naposled vydechnout ..., že?

   Smazat
  2. ale kdeze 12:15 netreba mlcet abys musel vydechnout naposled! kritizuj mej nazor jaky chces jen se do mne nenavazej a hlavne si usetri nadavky vuci me osobe! diky za pochopeni!

   Smazat
 26. Mnoho slov o ničem. Řešení je velmi jednoduché. "Veřejnoprávní ČT" razantně zredukovat na JEDEN obecně-informační a kulturní kanál, a ten platit ze státního rozpočtu. Zbytek zakódovat a provozovat na karty. Pokud bude zájem, tak se uživí, pokud ne, tak jdou do pr.ava. Proč bych měl např. tvrdě platit za "veřejnoprávní(?)" sport, kterej mě vůbec, VŮBEC nezajímá. PROČ ?!?

  OdpovědětSmazat
 27. Jaký sport? Vždyť to jsou velice dobře placené komedie. Pokud Horní Dolní bude mít dost doláčů, bude i mistrem světa v jebačke.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tomu já nerozumím. Jenom se ptám PROČ to přesto, že o to nestojím, a vůbec se na to nedívám, tak PROč to musím, dopr., pod trestem povinně platit? Může mi to někdo vysvětlit ?

   Smazat
  2. Mám na mysli pochopitelně ten "sport" a další podobné ptákoviny.

   Smazat
 28. Asi se do zdejších diskuzí nehodím. Každý můj názor je konfrontován z levé, či pravé pozice a jak jsem zjistil hned jsou "šavle hore". Proto i s tímto poznáním si dovolím poznamenat, že diskuze o "veřejnoprávní" se točí jen okolo důsledků a ne příčiny. Příčinou je, podle mne, jen uzákoněný koncesionářský poplatek. Podaří-li se ho zrušit, nebo alespoň uzákonit jeho dobrovolnost, pak se bude i ČT více snažit rozšířit zájem i v politickém spektru a skutečně vysílat pro všechny diváky. Předem prosím, nezařazuje mě do nějaké politické krabice, jsem nezávislý. Beru jakoukoliv slušnou diskuzi a určitě nechci nikoho provokovat k hádkám.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Přesně jste uvedl, že problém je v POVINNOSTI. V povinnost platit pod trestem za něco, co mně vůbec nezajímá, co mě mnohdy svou zjevnou debilitou a drzosti uráží. Pokud to nebudu muset platit, tak ať si pindají co chtějí. Půjde to finančně mimo mně ...

   Smazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.