Reklama

pátek 11. prosince 2020

Lavrov: Berlín se orientuje na USA, ale nárokuje si vůdcovství v EU

11. 12. 2020 eadaily
Německo, na rozdíl od Francie, je zcela zbaveno v geopolitice samostatnosti, ale reflektuje na úlohu lídra EU. Přitom samotná EU se stala, de facto, jedním z nástrojů USA. Toto dnes, 8. prosince, prohlásil ministr zahraničních věcí Ruska Sergej Lavrov na zasedání Ruské rady pro mezinárodní záležitosti v režimu video konference.

"Jeden ze závěrů, který bych chtěl nyní učinit, teď na něm pracujeme, na hodnocení tohoto fenoménu, že, podle všeho, Evropská unie upustila od ambicí na úlohu jednoho z pólů ve vícepolárním systému, který se formuje objektivně a úplně se orientuje na USA, uvedl. U Francouzů je poněkud jiná linie, ale převládající se nám jeví tendence Evropské unie na zřeknutí se nároků  být pólem ve vícepolárním světovém uspořádání".

Jako "intelektuální ospravedlnění" své linie Západ uvádí jakousi koncepci, založenou "na zásadách světového uspořádání".

"Zásady se vymýšlejí za pochodu, na nejrůznějších "slezinách". Nedávno si EU znovu vysloužila pochvalu státního tajemníka USA Mika Pompea, když odsouhlasila generický mechanismus zavádění sankcí za porušení lidských práv hned po chemických a kyberneticko-hakerských, které EU vytváří ve svém úzkém kruhu, aniž by si našla chvilku a oslovila univerzální orgány, které byly vytvořeny pod záštitou OSN", konstatoval Lavrov.

Přitom se Západ pokouší diskreditovat mezinárodní organizace nebo je podřídit své vůli "privatizací sekretariátů", jako v případě s Organizací pro zákaz chemických zbraní (OPCW).

"Nebo, když se to nedaří, přesouvá příslušnou tematiku za hranice struktur OSN, za hranice univerzálních konvencí a potom vnucuje pro něj výhodná řešení jako skutečnost v poslední instanci, jako jedině správnou variantu mnohostrannosti, dodal ministr. Je to podstata koncepce světového řádu, založeného na zásadách, a koncepce efektivního multilateralismu, kterou vytvořili Němci a Francouzi, kterou prosazují, a předkládají celému světu pozici a iniciativu Evropské unie, jež jako by nepodléhá jakémukoliv výkladu, tím spíše pochybnostem, a musí být použita jako příklad pro všechny ostatní".

Jak informoval list EADaily, Berlín se v poslední době ubírá cestou otevřené konfrontace s Ruskem, přitom se neštítí zjevných lží a překrucování faktů. Podle názoru pozorovatelů je nynější najíždění na Rusko důsledkem rozkolu německé elity, jejíž část ústy hlavy Bundeswehru Annegrety Krampové-Karrenbauerové přísahá věrnost Bidenovi. A navíc, hádáním se s Moskvou si chce Berlín navrátit svou někdejší moc v Evropské unii - dítěti Německa.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

20 komentářů :

 1. Přesně tak pan Lavrov má naprostou pravdu eu si hraje na velmoc a přitom jsou jen ubohý služebníčci usa.

  EU se stala rukojmím George Sorose

  http://svobodnenoviny.eu/eu-se-stala-rukojmim-george-sorose/

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jestlize dovede pan Soros pro svoje poteseni okopavat

   cele staty a narody ,poucme se u neho a to by v tom byl cert,aby tak chytry narod jako jsme my nedovedl vymyslet jak na tzv nase zmrdy hrajici se na vydup!.
   Jen vsichni musi premyslet a pochopit co je v jejich navrhu Programu volicu a jak ho uskutecnit,nebo si myslite nekdo,ze jsme tu jen sami blbci,my potomci husitu, nebo co nebo jak?
   Kdeze to nas oblbuji jen ohlupovadla a nami zvolena NEMEHLA a je to venku!

   Smazat
 2. Vidím to tak, že zatímco byl dříve nepřítelem komunismus, tak dnes je nepřítelem Evropská unie. Tedy vlastně furt a pořád komunismus. Akorát v jiném balení.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Re (12:43):
   No vida!, když už schází schopnost adekvátně pojmenovat chování EU byrokracie, která se pokrytecky zaklíná demokracií, ale je jen jedním z nástrojů pro uplatnění polit. moci nadnár. korporací a fin. oligarchií nad lidem obecným, nazveme to komunismus! Na ten již totiž bylo naházeno tolik blata, že už i tu vaši zdejší hloupost snadno unese ...
   I tak mi uniká, co má politická moc (vele)kapitálu společného s komunismem.
   Ale vy to jistě budete vědět líp.

   Smazat
  2. Vyvoj jde vetsinou po spirale a dostane se po case na stejne misto jen o maly kousek vyse.

   to zrejne chtel autor WERWOLF vyjadrit a je jedno jak se to svinstvo bude jmenovat.
   Bud se zacneme prosazvat sami nebo nas okradou a pobiji jako bezmocna kurata!

   Smazat
 3. Německo ve své protiruské kampani asi tak silné v kramflecích nebude, když na svou podporu svého konání používá kauzu Navalnyj. Tento dvouprocentní opoziční politik rozhodně není soupeřem Putina, nebo současného Ruska. Ostatně si myslým, že Němci aférou Navalnýj skočili Rusům na špek.Jsem přesvědčen, že v případě nějakého horkého konfliktu mezi Rusy a Německem v evropském jaderném kotli vyprskne jeho obsah až do Ameriky. A Navalnyj jako vlastnec bude bojovat na straně své rodné země, Putin nePutin. To jsou Rusové...!

  OdpovědětSmazat
 4. Lavrov to má na háku.
  Chci podat ale jinou zprávu. Přečtěte si článek na "nedoporučovaném" webu "ČT 24 News" Výrobca PCR testov Dr. Roger Hodkinson tvrdí, že pandémia Covid -19 je obrovský podvod. Nemá vypovídací hodnotu že jde o onemocnění.......
  Karavana však jede dál, dle rozkazu, až se ucho utrhne.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pane Dvořák. Já to neumím, ale zkuste sem dát počty úmrtí za jednotlivé roky 2015-2020. Rozhodně věřím že Covid existuje. Všechno se dá zneužít. I mezi lékaři a vědci je tolik protikladných názorů, že průměrný člověk začne pochybovat. Zrovna tak ta tahanice kolem vakacín tomu nepřidá.

   Smazat
  2. Pradědo, to statistici nedají dohromady. Nemají údaje kdo umřel na covid nebo s covidem. Jediný relevantní údaj by byla zvýšená úmrtnost ale ta už nebude postihovat, zda díky covidu nebyla zanedbána jiná možnost záchrany života.

   Smazat
  3. Zvýšená úmrtnost je v ČR prokázána - viz statistiky.

   Smazat
  4. praděda 20:11 se domnívá, že nemocnice plní lidé s rýmičkou a kašlíčkem a onen podíl s dýcháním na přístrojích, že jsou simulanti. Volá po mrtvých, a vidí podstatný rozdíl v tom, zda se umírá s Covidem,
   nebo na Covid. Když lze s jistotou předpokládat, že ti málo zdraví, by bez onoho Covidu mezi námi ještě nějaký ten čas pobyli. Jedno jak dlouho, Covid je na věčnost vypravil dřív stejně, jak se to daří i chřipce. Jenže ta je sezónní, většinou až tak neplní nemocnice, procento těžkých průběhů bývá nižší a očkování celkem funguje. I tak ale z dob šéfování pamatuju na problémy s absencemi ve výrobě. Jenže ty chřipkové odezněly během kalendářního měsíce. Nechápu, kdo v tom co hledáte.

   Smazat
 5. USA je nesporně cca 30 posledních let politickou a ekonomickou rakovinou světa a to jsme si mysleli po roce 1990 , že bude na světě pokoj a to je sešup z bláta do louže!! NATO obkličuje Rusko, jenom bych si dovolil malé posouzení, že "válčit" s Ruskem se nedá, protože to je konec civilizace,jenomže, co zbývá astronomicky a nesplatitelně předluženým USA? Proto USA alespoň podněcují malé války všude po světě, ale už jim to také příliš svět "nežere" !!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tedy, kdo má elementární ponětí o geografii, se musí v tomto případě slovu “obkličuje” smát, hodný člověče.

   Smazat
  2. Martine, USA nejsou členy NATO? Tak se podívejte, kde všude mají základny a ohniska zájmu CIA. Moc bych se nesmál, někdo ty výdaje na zbrojení musí zaplatit.

   Smazat
  3. Martine pracuje na Vás ta Vaše perfektně. Jen aby Vás nakonec nenahnala pomocí sexu k banderovcům.

   Smazat
  4. Obkličují za všech důležitých směrů. Mj. proč mají základnu v Afghánistánu, kde válku léta prohrávají? Není vysvětlením, že letecky se dá z Baghrámu napadnou "měkký podbřišek Ruska" velmi snadno. Ponorky slídí na severu Ruska, raketonosné torpédoborce v Baltu, na Dálném Východě i Černém moři, strategické bombardéry provokují ze všech azimutů. Naštěstí Rus má dobré nervy a účinnou odpověď.

   Smazat
 6. Německo je pod vojenským dohledem USA a to 75let od poražení vojenského nacizmu . Přitom nám v NATO velí německé kápo . To je paradox Havle Havlíčku !

  OdpovědětSmazat
 7. Spartaku,co nam tu pomuze,kdyz zopakujete co tu vi kazdy.

  Dejte si ukol navrhnoout clanek do Programu volicu a vubec koho chcete vy volit a proc?

  OdpovědětSmazat
 8. Jak ohromná síla je vzájemná spolupráce Ruska a Číny. Co zbývá chátrajícím USA než "živit" svět protiruskou a protičínskou propagandou. Samozřejmě, Němcům nezbývá než se obracet na USA s vírou v pomoc, moc dobře ví jaký výprask už jednou od Ruska dostali. Společenský řád v Číně (nedá se to nazvat komunismus) při kterém nejlidnatější Země světa dokáže nakrmit a ubytovat své. Je tam více svobody a demokracie než v USA a lidé si to uvědomují. Bohužel tato potápějí se skořápka může Číně jen spílat a šířit v rozporu s mezinárodním právem nenávist proti krajině, která zastiňuje jejich dominanci tak silně, že si ani nevšímají, že jim umírají lidé kvůli své neschopnosti Prý už zemřelo v USA v souvislosti s pandemií více lidí, než byly jejich oběti za 2. svět. války .

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.