Reklama

středa 2. prosince 2020

Máte ruské špióny? A mohli bychom je vidět?

LU LINA

2. 11. 2020   NonServiam

Ukázka ze scénáře: Obraz 1 – hradní interiér – ředitel tajné služby stojí, opatrně se rozhlíží a šeptá sedícímu prezidentovi, Koudelka (tajemně): Jsme zamořeni ruskými špióny! Zeman (s ruským přízvukem): Charašo. A mohl bych nějakého vidět?

Miloš Zeman v režimu „utajení“ a zcela v souladu se zákonem položil tajné službě několik otázek a vyvolal tím v jistých kruzích bouři pohoršení. Kdyby prezident ředitele tajné služby veřejně požádal, aby nahý a natřený na růžovo přetančil v jihoamerickém rytmu podélně Václavák, jen těžko by způsobil ještě větší rozruch.

Líbí se mi na tom dvě věci. Zaprvé pozoruhodný fakt, že se tady úplně všechno rozkecá. Razítko „tajné“ vám v případě nějak použitelného obsahu zaručí prakticky stoprocentně zhruba takové utajení, jako byste informaci sami pověsili na fejsbuk. Z mého pohledu je tohle daleko větší problém než prezidentovo možná nekonvenční, ale rozhodně legitimní dotazy.

Zadruhé, do jakého rauše to Zemanovo obvyklé mentory a mravokárce uvedlo. Dá se to shrnout zhruba takto: Hradní ruský zaprodanec se právě definitivně odmaskoval. Hodlá Rusku vyzradit naše tajné protiruské operace a protože máme nouzový stav měl by být zrychleně obžalován z velezrady a konečně zastřelen.

Takže, co teda ten starý ruský agent provedl tentokrát. BIS v čele s plukovníkem Koudelkou nám i prezidentovi léta tvrdí, že jsme se stali rejdištěm ruských agentů, kterému čelí jen s nejvyšším vypětím sil, ale nicméně velice úspěšně. Přesto si ani já, a zjevně ani pan prezident, nevzpomínáme na jeden jediný případ úspěšného odhalení skutečného ruského špióna. Čímž na druhou stranu rozhodně netvrdím, že tu žádní nejsou.

Tento poměrně zajímavý paradox BIS vysvětluje zhruba tím, že jako tajná služba pracuje tajně a proto nejsou její úžasné úspěchy vidět. Protože jsou tajné. Prý jim vždycky pošeptají, že odhalili jejich pikle a že musí potichu odjet zpátky do Moskvy. A Moskva vždycky dělá, že se to nestalo a nikoho z našich špiónů v Rusku nikdy recipročně nevypoví neboť má z plukovníka K., nositele medaile od CIA, hrůzu.

S tím absolutním utajením to ovšem není tak úplně pravda, protože několik velice pěkných úspěchů BIS bohužel tajnými nezůstalo.

Třeba to, jak čučkaři prostince lhali v odpovědi na prezidentův dotaz k výrobě novičoku u nás. Fenomenálním úspěchem byla také kauza Ricin. Nebo jak před rokem údajně rozprášili a zdecimovali celou síť ruské FSB, což prezentovali na spektakulární tiskovce s ohňostrojem. Ovšem nic hmatatelného – třeba jen nějaké to veřejně tajné vyhoštění – ono chvástání nedoprovázelo.

Inu tajná služba. Navíc zlé jazyky tvrdí, že tím kolosálním „úspěchem“ BIS prokopla buben při operaci jiné instituce, která onu skupinu ruských „špiónů“ měla dlouhodobě rozpracovánu z úplně jiných důvodů. Taky se mi ještě moc líbilo, jak někdy předloni BIS prohlásila, že na českých školách se učí sovětský výklad moderních dějin a také že výuka českého jazyka je zasažena proruským panslovanstvím. A asi proto je tu těch ruských špionů tolik.

Já bych ředitele něčeho, co kromě kolosální hromady bukanců vyprodukuje ještě tohle, asi taky nepovýšil.

Každým rokem tedy BIS ve výroční zprávě uvádí, že je u nás tolik ruských agentů, že se sem už další nevejdou, ačkoliv jich BIS každý rok nějak tajně, aby si toho nikdo nevšiml, zlikviduje tisíce. Tohle ovšem tajné služby a nejen ony prostě dělají. A samo o sobě to spolehlivě stačí k rozčílení. Myslím tím výrobu problémů, které je třeba naléhavě řešit či nepřátel demokracie. Nebo, jako v případě BIS, obojího.

Vytváří se tím dojem nepostradatelnosti a tlak na vlády, aby z měšce přisypaly nejvíc právě na jejich hromádku. Stejný postup volí i třeba instituce zabývající se právy menšin když neustále tvrdí, že rasismus je na vzestupu, cenzoři hlásící masivní nárůsty nenávisti, nebo teď ministerstvo zdravotnictví popisující těžké boje se smrtící nákazou. Účelem je zvýšení rozpočtů a přidání pravomocí.

A že to funguje dokonale vidíme dnes a denně. Naposledy právě například v případě ministerstva zdravotnictví. To využilo koronahysterii jejíž je spoluautorem k tomu, aby se pokusilo prosadit zákon jak z roku 1951, který by úředníkům hygieny dával prakticky neomezené diktátorské pravomoci.

Ale tím pravým vrcholem drzosti je až fakt, že se po mně seriózně žádá, abych si kvůli tomu z BISky, prolezlé kromě čučkařů zjevně i skutečnými cizími agenty, permanentně sedal na prdel.

No, a pan prezident, protože na to má zřejmě podobný názor, se prostě teď jen z pozice hlavy státu údajně přecpaného ruskými špióny zeptal přesně tak, jak bych se už dávno zeptal já:

Mohl bych nějakého vidět?24 komentářů :

 1. Já považuji za skandální únik informací z BIS. Dokonce jako osobní selhání Koudelky hodné jeho odvolání. Nepředpokládám, že ono "úkolování" šlo přes podatelnu, nýbrž na vedení, ne-li osobně přímo Koudelkovi. Nebo, že by mezi nimi byl mezistupeň?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Re (20:53):
   S tím se dá jen vřele souhlasit!
   Pokud by totiž ten plk. Koudelka, co zde vede filiálku CIA, byl i jen za mák důvěryhodnou osobou, musel by nechat ten ostudný únik vyšetřit a sám ihned rezignovat.

   Vymazat
 2. Ale Koudelka musí a musí a musí mít pravdu . Říkal mu to referent na velvyslanectví jedné velmoci, když tam tahal balík se seznamem, co by se dalo ještě ukrást.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Skovroni, tak vtipné to není, by jste to zveřejnil 3x.

   Vymazat
 3. Někde jsem četl, že i šéf čučkařů Koudelka nemusí znát tyto informace. Takže někdo od čučkařů si může vymýšlet činnost, na sledování čerpat dosti velké peníze a nikdo o tom nesmí vědět. To u už bylo za komoušů, že se mnoho tehdejších čučkařů scházelo s informátory, tankovalo na to prachy a po převratu se mnoho lidí divilo, že jsou vedený u čučkařů. Inspirace u Flanderky z Putimi je stále neodolatelná.

  OdpovědětVymazat
 4. Zeman hodla Rusum vyzradit jmena jejich spionu v Cesku? Budou se divit, kolik mu jich Koudelka oznami.
  Beze srandy ted. BIS rizenou CIA chytil prezident za pytlik a vyzaduje od Koudelky, vyznamenaneho CIA konkretni jmena a dukazy jejich cinnosti.
  Nic nedostane. Kolonizator ma tuhle zadost nekde, kasle na Zemana a nas vsechny.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 21.51 co je tohle za vola ?? Pardon Venco

   Vymazat
  2. 21.51 je ten vul,co tady často opruzuje.Kašli na néj.

   Vymazat
  3. 21:51 byl smazán pro opakované nevhodné chování a urážení diskutérů.

   Vymazat
  4. Divím se prezidentovi, že se takovou žádostí obrací na Koudelkovu BIS. Přece musí vědět, že co nenajde ve výroční zprávě BIS, je třeba hledat v Osudech dobrého vojáka Švejka.

   Vymazat
 5. Cuckar Koudelka je jenom slouha CIA a US ambasady v Praze. Vsechno co dela je na jejich prikaz.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 21:58. Takže chrání naše zájmy a určitě nedostal nalajnováno v CIA, když tam byl na koberečku. Dej si hadr na hlavu.

   Vymazat
  2. 21:58 byl smazán pro opakované porušování pravidel diskuze.

   Vymazat
  3. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
  4. Kachno, pominu pravidla diskuze. Nejsem svatý, také dělám chyby v gramatice ale učím se. Vy, ač upozorněn na 5.pád a časování, děláte stejné chyby. Jste tedy nevzdělavatelný?

   Vymazat
 6. Tak to je budou mít pod postelí všichni z demožumpy a pyjátů ale jenom proto že si to jejich modly z usa přejí.

  OdpovědětVymazat
 7. „Vládne nám Jakub Janda a další „odborníci“. Ústava je kus hadru. Zákony neplatí.“ Daniel Vávra ke sporu o BIS

  https://cz.sputniknews.com/ceskarepublika/2020120212877735-vladne-nam-jakub-janda-a-dalsi-odbornici-ustava-je-kus-hadru-zakony-neplati-daniel-vavra-ke-sporu-o/

  NATO panikaří! Nový ruský radar Kontejner vidí jejich „neviditelné“ stíhačky

  https://cz.sputniknews.com/svet/2020120212875704-nato-panikari-novy-rusky-radar-kontejner-vidi-jejich-neviditelne-stihacky/

  OdpovědětVymazat
 8. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětVymazat
 9. BIS je vojensky organizovaný sbor. Podléhá příkazům nadřízených ze zákona - a to je prezident a premier.
  BIS ani její ředitel nemůže vstupovat veřejně do politiky,ovládat redaktory médií a obviňovat jejich prostřednictvím prezidenta ,vládu a premiera,že jsou agenty Ruska a Číny. Zřejmě kromě nynější zvolené vlády a prezidenta existuje v ČR další moc,která si může dovolit vše. Kromě toho odborníci na tajné služby se diví jak je možné ,že BIS vydává veřejné zprávy a chová se jako mediální subjekt a vyzrazuje na co konkrétně se jí prezident ptal ( což ale nemůže doložit - takže si to mohli kamarádi BIS z médií i vymyslet). Ty úniky z BIS by měla policie konečně řádně vyšetřit. Existuje totiž nebezpečí že někdo kdo těm neověřeným zprávám věří vezme spravedlnost do svých rukou a zaútočí na ty agenty Ruska a Čína na hradě a ve vládě. I tak je to však destabilizace státu jako prase.

  OdpovědětVymazat
 10. Jo bude z toho nové NA BĚLEHRAD.

  OdpovědětVymazat
 11. Případným získáním tisíců jmen ruských špijónů popř. jejich vyzrazením by Rusko hodně získalo... Ono šlo prezidentovi spíše o to aby upozornil na to, že BIS kecá!To víme všichni, tak proč ne prezident! Proboha, co by tu Rusáci špionovali? Ekonomiku? Hospodářství, aby jsme jim jako velmoci nekonkurovali? Armádu se svými čtrnácti letadly máme o málo větší než Andorra! A tajné informace? Na to stačí sledovat parlament a senát. Není dotaz prezidenta k BIS taky únikem informací? Nebo svou žádost inzeroval v denním tisku? Vždyť tady se na sebe vykecá všecko. Nač špiony. No, když už jsme v tom, mně by zajímala i jména čínských špijónů...

  OdpovědětVymazat
 12. Nepodléhám špionomanii, beru logicky na vědomí, že každá ambasáda má svého informátora. Je v kompetenci BISky ho vystopovat a sledovat. Logicky při ohrožení našeho státu, musí adekvátně konat a dát návrh proč dotyčného vypovědět. Je to prosté a komu skládá BISka účty řeší zákon. Je-li v tom nepořádek, musí se napravit. Věřím, že parlament má na to.

  OdpovědětVymazat
 13. Se vší souhlas, kromě zdravotnictví, to by mělo mít přednost před nezodpovědnými nevzdělanci. To platí jak na vládní přešlapovatele, tak i na rozhodné ignoranty. Primulu vyštípali aby bylo hůř, a pro příští volby lépe. Na třetí vlnu vánoční bylo dnes odstartováno.

  OdpovědětVymazat
 14. Ja tedy neverim koudelkovi ani pozdrav,ale pokud pripustim,ze tu nejaci rusti spioni jsou,muze mi nekdo napovedet co tady u nas vyzvidaji!?!?

  OdpovědětVymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.