Reklama

úterý 1. prosince 2020

Merkelová: „Turecko si zaslouží naši úctu a já ho budu dál podporovat."

Ivan David

1. 12. 2020


Německá kancléřka se opět postavila na stranu Turecka a prohlásila, že „si zaslouží naši úctu za to, co dělá v oblasti přistěhovalectví“, a že „jsem za pokračování podpory Turecka v této oblasti“, čímž vyvrací veškeré pochybnosti o budoucích možných sankcích EU vůči Ankaře.


Německá kancléřka uvedla, že „Turecko je zemí, která pravděpodobně přijala nejvíce uprchlíků na světě, kvůli konfliktu v Sýrii, kterého se účastnily také západní země“. Už nepřipomněla spolupráci Turecka s Islámským státem, z jehož bojovníků se rekrutuje část imigrantů.


"Více než tři miliony syrských uprchlíků a určitě jeden milion dalších uprchlíků žije v Turecku", řekla, a vyjádřila vděčnost za úsilí Turecka v této oblasti: „Podíváme-li se na to, jaké EU v otázkách přistěhovalectví obtíže, pak si Turecko zaslouží velkou úctu za to, co v této oblasti dělá,“ uvedla: "Protože pro uprchlíky je rozhodně lepší žít v blízkosti své vlasti, než žít v různých zemích EU." Nějak zapomněla na své pozvání uprchlíků do Německa.


"Tady máme, jak věřím, povinnost. A víme, jak obtížné bylo v Německu přijmout velké množství uprchlíků, jaké diskuse o tom proběhly, a proto lépe chápu, co Turecko dělá. Ale jak jsem řekla, v prosinci to bude opět problém.“


Připustila, že Německo nikdy nepůjde „proti“ Turecku, protože Ankara drží mimo Evropu čtyři miliony cizinců. Jaké sankce proti Ankaře? Není možné podpořit Ankaru, pokud jde o přistěhovalectví, a pak rozhodnout, že Turecko bude potrestáno, protože to způsobí krizi ve Středomoří.


Prvním zájmem Merkelové je udržet nelegální přistěhovalce a všechny cizince v Turecku. Turecko využívá nelegální přistěhovalce jako páku, která každý rok „vytahuje“ miliardy eur z EU.
Německá kancléřka Angela Merkelová samozřejmě za účelem „pozlacení“ „pilulky“ před několika hodinami na telekonferenci s členy Evropského parlamentu a členy národních parlamentů členských států Evropské unie za německého předsednictví v Radě EU řekla dobře známé a triviální, že „bohužel pokrok“ ve vztazích mezi EU a Tureckem „nestojí za zmínku“, jak by si přála.
„Ve vztazích mezi EU a Tureckem jsme vyvinuli značné úsilí. „Existuje řada překážek a obtíží, které se neustále vracejí, takže bychom měli očekávat, jak se bude debata vyvíjet v prosinci, zatím nepokročila tak, jak jsem doufali,“ řekla Merkelová.


Kancléřka Merkelová v odpovědi na relevantní otázky poslanců z Řecka a Kypru uvedla, že „Turecko se v posledních letech vydalo cestou, která vyvolává velkou kritiku, pokud jde o naše hodnoty, naše víry.“
„To, co se děje ve Středomoří, a to jak vůči Kypru, tak v otázce znovusjednocení Kypru, jakož i v otázce těžby nerostů, má velmi agresivní nebo, řekla bych, provokativní charakter, a je dobrým znamením, že loď Oruc Reis se vrátila do tureckého přístavu. Ale stále pokračují poblíž Kypru průzkumné práce. Řekli jsme, že se touto otázkou budeme znovu zabývat na prosincovém zasedání Evropské rady a přemýšlíme o tom, jak bychom na situaci zareagovali. Stane se tak 10. a 11. prosince, jak jsme plánovali, “dodala.
Podle mého soudu, jde přece jen o mírný pokrok, protože otázka tureckých agresí byla v EU doposud zcela tabu.

24 komentářů :

 1. Držet 4 miliony emigrantů v Turecku za cenu ústupků do nekonečna nejde. Jednou budou požadavky Turků již nesplnitelné a vysoké a potom k nám ty hordy přes Řecko vypustí. Tímto drží Evropu pod krkem. To jsem zvědav, co bude Merkel říkat pak! Připomíná mi to obdiv našeho novináře Peroutky k Hitlerovi...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Precte si pani Merkelova ten koran?My si ho cteme!.

   Proc ji nikdo z clenu jeji krestanske strany neupozornil,ze k nam chce nacpat nikoli uprchliky,ale agresivni invazory,kteri maji ve sve doktrine suru 4-89,kde se jasne pise.
   Obrati li se k tobe "neverici" to jsme my vsichni a krestane zady pak ho chytte a ZABTE.

   KDEKOLI HO NALEZNETE.

   Tedy jasny stredovek!

   Islam pry je mirove nabozenstvi a budes li ty zdejsi domorodce tvrdit opak, ZABIJU TE!

   At jim ona doporuci okamzite tuto doktrinu smrti zmenit,nikdy o tom nic nerekla,jen je tu nesmysl o tzv mirnem islamu.no musi vedet,ze kdyz tu suru doporuci zmenit jsou agresivni "uprchlici"POVINNI ji hned zabit!
   Tak radeji siri lzi a ona sama chce krestany pobit a neni divu,ze se ji branime, pritom si ONA mysli krive,ze vede krestanskou stranu CDU a mystifikuje vsemi moznymi podvody cele EU, naposledy dokonce i Madary a Polaky,kteri si nedaji za par stribrnych vzit svobodu vyznani a byt podrezavani a prejeti IS fanatickmi autobusy prijizdejicimi ze stredoveku!

   Vymazat
  2. Proc se Turek neobrati na sve dalsi bohate souverce

   u MEKKY je MILION pripravenych mist v komfortne vybavenych stanech a maji tam hory penez jejich bohaci a mohou instalovat hrave dalsi miliony mist.
   Proc chteji zabijet nas mirove Slovany holubicky,kteri poskytly uz tolika emigrantum pristresi a nikdy s nimi nebyly problemy az dnesni prichazejici ze stredoveku, kousnou do ruky,ktera je "radostne"prijme a plati jim za nic.
   Na otazku zda se nestydi prijinat od "kafiru" tj nas penize odpovi

   Ty penize nejsou z vasich dani, ale od ALLAHA a on vse narizuje,hlavne vase zabijeni, viz sura 4-89!
   Neni divu,ze podporujeme SPD a chceme Svobodu a Primou demokracii naseho obcanskeho typu!

   Vymazat
 2. Tak a je to makrela kašle na obyvatele eu rádoby uprchlíci jsou přednější. No nic ať si je vezme všechny a necpe je nám a podpora fůhrera to mají skopčáci v krvi. Jsem zvědav co ji na to řeknou Řekové které má chránit. Kdyby turek neblokoval konec války v Sýrii tak by se mohli uprchlíci vrátit domu.

  OdpovědětVymazat
 3. Nic nového pod Sluncem .....

  Německo chránilo Turecko, bylo spojencem Turecka už za Velké války ( I. světové), více jak před Jednostomlety..
  Za druhé světové války pěstovaly obdobně úzké styky.
  Během studené války i doposud stejně, německá podpora Turecka zbraněmi, Turci v milionech po r. 64 vítáni jako "gastarbařï" v Německu.
  Od roku 2015 platí EU ve prospěch Turecka, z podnětu Německa, za za blokování migrantů z Blízkého východu, v Eurech miliardy.

  Německo a Turecko mají k sobě blízké a dlouhodobé vztahy a i když Turecko občas Německo méně či více škádlí, být bez sebe nemohou,.... neb co se škádlívá, rádo se mívá...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jiří Antonin 12:50
   Taky to asi nebude úplně náhoda, že turecká armáda je téměř výhradně vyzbrojena německými tanky Leopard 1 a 2. Když pomineme těch několik zastaralých a již dosluhujících amerických tanků M48 a M60.
   Nové turecké tanky Altay sice budou montovány v Turecku, ale budou mít kanóny od německé firmy Rheinmetall a německé motory MTU Friedrichshafen.
   Prostě kšeft je kšeft a prachy od ďábla nesmrděj ani Anděle.;-)

   Vymazat
 4. Ještě, že její hodiny jsou sečtené.

  OdpovědětVymazat
 5. Andělku ani nenapadne vozit uprchlíky z Turecka loděmi přímo do Hamburku. Mohla by nechat vyklidit Berlín a do bytů po Němcích nastěhovat migranty. Migranti by v klidu vytvořili uvnitř Německa vlastní stát s ozbrojenými silami.

  OdpovědětVymazat
 6. Makrela se ovšem zapomněla zmínit o takové maličkosti, že na "vzniku" těch uprchlíků se ve velké míře podílí právě samo Turecko podporou islamistických teroristických skupin na území Sýrie. A to nemluvě o tom, že se Turecko výrazně napakovalo dovozem ropy nakradené na území obsazeném islamisty a odvozem celých továrních celků ze Sýrie.

  OdpovědětVymazat
 7. Paní Merkelová zřejmě vychází ze zkušeností jednoho z jejích předchůdců ve funkci, který hořce litoval, že víc nespolupracoval s muslimama, neb se mu jejich SS divize osvědčily.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Kostěj 13:25
   Ja, richtig. Němec prostě zůstane Němcem. Jenže ten její předchůdce to holt vzal za špatnej konec, tak to po něm Makrela musela dotáhnout do toho správného ordnungu.

   Vymazat
 8. Doufám že hodná teta Merkelová má od BND dobré informace o Turecku a jeho vládnoucím fanatikovi. Pokud ano, je záhadné
  proč se k sobě německé teta i ten všehoschopný fanatik tak lísají. Polepšené a demokratické Německo se tulí k diktatuře vedené náboženským fanatikem,který své odpůrce zavírá po tisících? To je záhada. Asi jde o prostou a nezištnou lásku spřízněných duší bez postranních úmyslů.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. A co když je muslimka ? A co když ji dotují Saudi? A co když je vydíraná ? Našim očekáváním při vstupu do EU nebyl gender, migranti, ale srovnání životní úrovně se západem. O tom se dneska nemluví neb se to nehodí a Němci mají platy cca 90 000 a ČR sotva 30 000. Cíle nebylo dosaženo, a to co se řeší nás nezajímalo a i nadále zajímat nemusí. Cesta pryč je připojení k požadavkům Maďarska a Polska a zrušení politických neziskovek, které realizují vedoucí úlohu EU a ukončení řízení obyvatel z úrovně vlády a EU. Řízení, tak jak dneska navrhl Blatný přes prioritu hygieny je pod záminkou pandemie protiústavní, neboť jde o omezování a odstraňování demokracie. pokus o schválení takových pravidel bez referenda je na vyhazov celé vlády.

   Vymazat
 9. Nese sebou neuvěřitelně těžké břemeno něčeho strašně zlého. Nevěřím, že toto všechno vykonává ze svého přesvědčení. Jinak by přece šla mezi ně žít. Muslimská víra nám jasně ukazuje jak v historii stačí málo a jde se úplně jinam. Je zajímavé, že pokrok ve vědě a technice nám nepřinesl nic co by nás spojovalo, ale naopak jen nás to rozděluje. Přece nemůže ve většině lidí převažovat zlo.

  OdpovědětVymazat
 10. Pokud oba tito pomatenci (M+E) a ne jen oni přežijí ve zdraví návštěvu gen. Flynna, jednotek SHAEF a voj. policie USA, kteří již několik dnů operují v EU proti kabale a satanistům, tak budiž... Pak přijde i osvobození od cirkusu "19".

  OdpovědětVymazat
 11. Turecko si možná zaslouží německou úctu, ale určitě ne to výpalné, co mu EU cáluje, aby sem ty osvícence nepouštělo.

  OdpovědětVymazat
 12. Neuvěřitelné co jedna osoba dokáže napáchat škody a není za to nijak potrestána.
  My jsme měli Klause, ale ten škodil jen v rámci Česka. Ale bába Merkelová škodí v rámci Evropy!

  OdpovědětVymazat
 13. Je třeba vyloučit Německo z EU a bude zase dobře. Frantici se srovnají,už mají našlápnuto... Nebo nás ten hastrman roztřesený sebou stáhne..Ve filmu Boj o Berlin,se stejně třásl i Hitler...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 22:14 EU je Německo a obráceně.

   Vymazat
  2. Frau von Merkel je skutečně blbá. Není to urážka, ona skutečně blbá je

   Vymazat
  3. Bohužel soudím,že Merkelová není hloupá. Má mnoho zkušeností a v politice se vyzná. V Německu by nemohla být tak dlouho kancléřkou bez podpory mocných skupin v průmyslu zbrojařském a finančním. Ona a "oni" spolu vymysleli politiku jakoby "lidskou" a pomoc ubohým uprchlíkům. To je s ohledem na názory lidí v Německu docela fungující. Oni pokládají Merkelovou za hodnou a důvěryhodnou. Necítí nebezpečí od milionů uprchlíků věřících středověkému náboženství ani směřování k riskantním změnám energetické politiky. Ovšem že podstatou vztahů Německé demokratické říše je výhodný obchod
   se zbraněmi a levné dodávky energií . To je možná ta podstata motivace tety a jejího kroužku.

   Vymazat
 14. Tomáši, nejsem si jist, když vysvětlujete oblibu Merkel dlouhou dobou jejího vládnutí, že to tak je. Německo mívalo smůlu na kancléře. Rádo poslouchalo větu, že na to mají, sugeruje to myšlenku o německé nadřazenosti. Na druhé straně si myslím, že kosa padla na kámen. Merkel se Erdogána bojí. On totiž pracuje se stejnou myšlenkou o nadřazenosti Turků = islámu. Erdogán pracuje na pokračování Osmánské říše. Jestli si to Evropa včas neuvědomí, pak si kope hrob i s Merkel.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Německo je velmoc ovládající velkou část Evropy i tím,že vlastní její průmysl. Merkelová má podporu
   silnější části politiků kteří z postavení Německa těží.Prostě si jí drží a zajišťují ji i volitelnost. Stabilita Německa vyhovuje i jejím voličům - oni vědí
   že mají mnohem vyšší životní úroveň než třeba Češi.
   Merkelová má i své kritiky v Parlamentu. Poslechněte si například Sahru Wagenknecht z Die Linke - jak jí nakládá kvůli uprchlíkům atd.,ale to se z ČT nikdy nedovíte ani neuvidíte jak se Angela při tom krčí. Německo a Merkelová drží své postavení - a to je zase jednou v historii Evropy zcela bezkonkurenční. ČR opět Německu přispívá svojí levnou prací a povolením vývozu stamiliard nezdaněných zisků Německých podniků a bank. Samozřejmě, že bych od soudné České vlády čekal,že tento letitý nepoměr čerpání zisku z práce Čechů naše vláda alespoň upraví a námi yyprodukovaný zisk zůstane z větší části u nás. ...O tom se řeč v Parlamentu ČR pochopitelně nevede.

   Vymazat
 15. Už aby komsomolka zmizela. S ní půjde kukat i Nordstream a podlézání Erdoganovi.

  OdpovědětVymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.