Reklama

úterý 15. prosince 2020

NATO prahne po konfliktu

Finian Cunnigham
15.12.2020  InformationClearingHouse, překlad Zvědavec

Vojenská aliance NATO, vedená USA, je jako „závislák“ na válce - potřebuje vnést do něčeho konflikt a napětí, aby získala „dávku“ pro svou existenci.


Chorobná závislost NATO je mnohem patrnější poté, co minulý týden aliance zveřejnila dokument s názvem „NATO 2030 - Sjednoceni pro novou éru“.

Při čtení mezi řádky je patrné, že plánovači aliance zoufale hledají nějaký důvod pro veřejnost, aby „zůstali relevantní“ - více než 70 let poté, co byl tento vojenský blok v roce 1949 založen, na začátku studené války se Sovětským svazem.

Objevili „dávku“ pro svou existenci v tom, že zveličují údajné hrozby, které představují Rusko a Čína. Studená válka musí být zachována, jinak by aliance musela se svou závislostí okamžitě skoncovat. A to „závislák“ nemůže udělat.

Civilní lídr NATO Jens Stoltenberg odůvodňoval agresi tím, že obvinil Rusko a Čínu z toho, že „se přibližují k nám“ směrem od „Arktidy k Atlantiku“. Podle šéfa NATO je vhodným řešením, jak čelit této „výzvě“, když aliance rozmístí ještě více sil na hranicích s Ruskem a pravděpodobně i Čínou.

Abyste si udělali reálný obrázek, ruské velení Baltské flotily tento týden zveřejnilo údaje, které ukazují, že během posledních 12 měsíců Spojené státy provedly pětkrát více letů se strategickými bombardéry poblíž západních hranic Ruska ve srovnání s předchozím rokem. Tato letadla jsou schopna odpálit jaderné zbraně. Tohle všechno se dělo pod dohledem prezidenta Trumpa, který měl být vůči Rusku „měkký“, a který se snažil „normalizovat“ bilaterální vztahy.

Kromě toho USA a dva členové NATO, Polsko a Rumunsko, rozmisťují rakety, které jsou schopné udeřit na Rusko během několika minut po startu.

Washington mezitím odstoupil od další mezinárodní úmluvy o kontrole zbrojení, tzv. Smlouvy o otevřeném nebi, což znamená, že Rusku je bráněno v provádění plánovaných pozorovacích letů za účelem monitorování možného růstu americké armády.

Tomu předcházela skutečnost, že Trumpova administrativa odstoupila od Smlouvy o likvidaci raket středního a krátkého doletu (INF) z dob studené války, která Američanům připravila půdu pro to, aby mohli nasadit v Evropě takzvané „taktické“ jaderné zbraně, zaměřené na Rusko. Je to tu znovu, Trump měl být opět „loutkou“ Ruska. Dejte nám s tím pokoj!

USA a jejich spojenci v NATO mají také v úmyslu rozmístit více taktických jaderných zbraní poblíž území Číny. To by vysvětlovalo, proč Washington odstoupil od smlouvy INF. Zatímco Američané obvinili Rusko z porušení této smlouvy, skutečný důvod byl jiný. Washington potřeboval volnou ruku k tomu, aby mohl rozmístit jinak zakázané zbraně do útočných pozic proti Číně.

Takže kdo koho ohrožuje? „Programové prohlášení “ NATO, v němž jsou Rusko a Čína obviňovány z toho, že jsou stále větší hrozbou, je zjevně absurdní. Obrací to realitu vzhůru nohama a je to formulováno s využitím bezostyšných dvojakostí nebo otevřené nečestnosti.

NATO je závislé na vytváření nepřátel, protože potřebuje najít způsob, jak ospravedlnit fakt, že každý rok utratí téměř 1 miliardu dolarů ročně za vojenskou techniku. Jsou to společné výdaje na „obranu“ ze strany USA a jejich spojenců v NATO. To představuje zhruba 20násobek toho, jaké vojenské výdaje má Rusko, a pětinásobek toho, co utratí Čína.

Vojensko-průmyslový komplex je zásadní součástí západního kapitalismu. Lobbisté za tento komplex a lukrativní dary jsou zárukou toho, že politici ve Washingtonu a Evropě jsou kupováni a tancují podle toho, jak oni pískají, přičemž udržují celý tento vojenský zločinný podnik v chodu.

Kromě toho je NATO vedoucí silou amerického imperialismu. Bez politického krytí NATO by Washington ztratil masku „multilateralismu“, když chce rozpoutat války na celé planetě. Udržovat NATO pohromadě, neboli „zůstat relevantní“, jak eufemisticky říkají plánovači NATO, je zásadní pro kamuflování zločinných operací amerického imperialismu.

S troufalým orwellovským zkreslením reality se NATO oboří a zničehonic obviní Rusko a Čínu z toho, že ohrožují celosvětový mír a bezpečnost.

Je zlověstné, že nově zvolený prezident Joe Biden silně podporuje posílení aliance NATO, přičemž ukazuje prstem na Rusko a Čínu. Vypadá to, že evropským přisluhovačům Ameriky se tají dech nad vyhlídkou na další avanturismus NATO. Amerika „je zpátky“, jak prohlašuje Biden, a evropští poskokové z toho mají velkou radost.

Šílenci v blázinci, zvaném NATO, dostávají amok. Váleční „závisláci“ touží po své „dávce“. S čerpajícími západními kapitalistickými ekonomikami a narůstajícími sociálními problémy existuje velmi reálné nebezpečí, že přeludy a vidiny NATO ohledně Ruska a Číny by mohly skončit zahájením války.


48 komentářů :

 1. 1 miliardu ročně? To by bylo fajn. Pár nul vám tam vypadlo!!

  OdpovědětVymazat
 2. USA a NATO potřebují velkou válku, ale podmínky pro ni nejsou a to ve smyslu, že by USA a NATO zaútočily a vyhrály proti Číně a Rusku. Bidena mohou uklidit a válku zahájit, ale pak EUrosojuz skončí a my s ním. Několik těžkých atomových úderů na Eurosojuz spolehlivě vyhladí Evropu. EUrosojuz nebude mít čim pokračovat. Palivo a munice nebude, protože to Evropa nevyrobí a nedoplní nikomu. EUrosojuz ani nebude mít množnost klacků - nebudou a nebude je mít kdo držet.

  OdpovědětVymazat
 3. To jsou přímé výdaje na armádu. Všechny související záležitosti stojí 2x tolik. Při snižujících možnostech parazitovat na celém světě, je to cesta do sebe zničení.

  OdpovědětVymazat
 4. ano nato a ss chteji vezt valku ale na rusa ani cinana si netroufnou tak alespon valci covidem!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 10:16
   Jak ten Západ válčí kovidem,to mně tedy zajímá.
   Já myslel, že to svinstvo je z Číny.

   Vymazat
  2. Málo jsi o tom čet. Jaks přišel na Čínu? To koukáš jen na ČT?

   Vymazat
  3. unknow tady se hovori o tom ze mi bratri si nedovoli napadnou cinu a ty nam tu placas o necem jinem😂🤑🤑🤑🤑🤑🤑

   Vymazat
 5. Fabrikování hrozeb je jednou z metod západního voj.-prům. komplexu, jak před jejich vlastní veřejností odůvodnit astronomické výdaje na zbrojení. Racionalita musí být přebita strachem. Prastará metoda! ..
  V takovém rozpoložení se lidi neptají, jaký vlastně smysl by měla mít válka, v níž zhyne nejen Rusko či Čína, ale celá civilizace.
  Oni snad ani netuší to, co na adresu válečníků nedávno řekl Putin, a sice, že válka, kterou by Západ zahájil proti Rusku, nebude omezená. Od prvních okamžiků ozbrojené agrese vůči Rusku bude válkou globálního rozměru, a zasáhne jejího hlavního strůjce - celý Západ a především USA.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. USA včetně NATO předpokládají, že jejich systémy, včetně družicových, budou hustěji a výhodněji rozmítěny než ruské, případně čínské, a zasáhnou tedy rychleji a přesněji a tím nepřítele ochromí. Jen kolem Ruska mají USA a NATO rozmístěno více než 200 základen a budují stále další. Proti Číně zatím spoléhají hlavně na námořní síly a letectvo.

   Vymazat
 6. No je to bohužel tak NATO mělo být zrušené když zlikvidovali Varšavskou smlouvu. Na Rusko a Čínu si nedovolí to by byl jejich pohřeb.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. spravne vzdyt bylo dohodnuto ze kdyz bude zrusena WS tak Nato nebude expandovat a ejhle!!!

   Vymazat
  2. dobrak To jo jen idiot jako je gorbbačov naletěl na jejich sliby. Jak se mu to líbí teď když us letadla létají u jejich hranic a us torpédoborce jsou v jejich mořích a všude je proti Ruská propaganda.

   Vymazat
  3. cablik presne je treba se podivat na mapu jak usa/nato svymi zakladnami obklicuje rusko! krym jim nastesti utekl jinak uz by tam byla dalsi zakladna!!!

   Vymazat
  4. 15:39
   Nejdříve si zjisti kolik km.má celá ruská hranice a kolik km.zabírá NATO. Pokud budeš chtít zveřejním čísla. Ale ty to zvládneš jistě sám.

   Vymazat
  5. Vas dvou je tady škoda, napište Putinovi, jistě vám dá nějaký flek. Dobráku a cabliku.

   Vymazat
  6. Liberecký Unknown už flek má. V amianálu. Změř si, na kolika tisících kilometrech jsou rozmístěné americké jaderné raketonosné ponorky, strategické bombardéry atd. Ono ti to obklíčení v tom celém součtu dá.

   Vymazat
  7. pardal ten unknown nezna nebo nechce znat mapu us zakladen po svete ten kluk jeden chytrej!? a ani nevi ze ja coby ovcan jewusa a dokonce nekolika lety clen usarmy vim mnoho o usa i okoli?😂😂😂

   Vymazat
  8. 19:53 Fakta jsou fakta a pravda se nedá ukřičet ani umlčet.

   Vymazat
 7. Před pár dny ze strategické ponorky, která se nacházela v Ochotském moři, odpálili Rusové salvu čtyř mezikontinentálních raket Bulava, z nichž každá může nést šest jaderných hlavic ekvivalentu 150 kT TNT (Hirošima cca 10 - 15 kT TNT). Tyto balistické rakety po proletění vzdálenosti 5 500 km zasáhly cíle na vojenském polygonu v Archagelské oblasti. A náš ministr obrany nic. Stále modernizujeme armádu, pořád chceme válčit z Ruskem a odpověď na provokaci Ruska nikde. Takto z naší armády budou Rusové mít jenom srandu. Už aby zasáhl Babiš.

  OdpovědětVymazat
 8. NATO je je papírově nejsilnější pakt na světě a má zázemí
  obrovské ekonomické a vojenské síly západního bloku s dohromady více než 800ti miliony obyvatel. NATO je schopno
  přeprat hned - celý svět. Možná ,že se teď právě nudí a trochu i žárlí na válku s bacilem. V ČR má premier názor,
  že nejsilnější NATO na světě potřebuje dozbrojit i armádou
  ČR kterou není možné šidit o děla,bomby a vrtulníky - co jsou na světě tak potřeba že.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Trochu kupeckých počtů:
   - státy NATO (EU + USA); počet obyvatel 774 000 000, rozloha území 10 256 760 km2, hustota osídlení 75,46 obyvatel/km2,
   - Rusko; počet obyvatel 146 000 000, rozloha území 17 098 000 km2, hustota osídlení 8,54 obyvatel/km2.
   Jaderné zbraně u obou stran přibližně na stejné úrovni. Otázka zní: kde budou větší ztráty v živé síle i v infrastruktuře při oboustranném použití jadrných zbraní. Odpověď si dejte sami.
   Výdaje na zbrojení mají státy NATO cca 15 krát větší než Rusko. Kladivo do bojového vozu státu NATO stojí cca 20 dolarů, do ruského 300 rublů. Kurz dolar/rubl si zjistěte sami. Obdobné je to s další výzbrojí.

   Vymazat
 9. Putin jasně řekl: K čemu je Rusku svět bez Ruska. Všechny ty základny, strategické bombardéry, válečné lodě jsou v té rozhodující bitvě k ničemu. Na dně oceánů ve velkých hloubkách můžou čekat robotické atomové mini raketové ponorky na rozkaz Mrtvé ruky. Kdo ví?

  OdpovědětVymazat
 10. Ani ne tak Čína, ale Rusko je pro nás odvěkou hrozbou, takže se připojuju k vyhlášení šéfa NATO. Ano Rusko ohrožuje Japonce, zabralo pro sebe celou Arktiku, plundruje Sibiř a ohrožuje někiij desítek států. Vám to připadá normální? Mně ne, proti vždy budú proti Rusku. Nechápu, že ta rizika nevidíte, asi nějaká účelová slepota vsugerovaná Kremlem.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Re (16:15):
   Z vás by měli Stoltenberg a jeho mediální našeptavači učiněnou radost!
   Protože na rozdíl od vás, ani oni těm blábolů o ruské hrozbě nevěří.
   Oni totiž vědí, že se tak říkává a musí, aby se veřejnost, z níž jiní přičinlivě vysávají (giga)prachy pro svoje životy ve vatě, neměla dost sil vzdorovat nesmyslným zbrojním výdajům a zbrojním spirálám, které již dnes postačují ke spolehlivému vyhlazení civilizace.
   Pokud se kdy pochlapíte, přihlaste se k žoldákům a jistě dostanete příležitost stát na čáře.
   Právě o takové prvoky mají dnešní náhončí eminentní zájem. Totiž o ty, kteří sice nemyslí, ale nenávist k domnělému nepříteli s nimi jen lomcuje ...

   Vymazat
  2. 16:41
   Opluštile,vy jako starý vymytý zelený politruk musíte o těchto věcech vědět nejvíce.
   Ty žoldáky má dnes především Rusko, nějaké Vágnerovce, jistě byste u nich našel uplatnění.
   Pan J J to popsal naprosto přesně, Rusko je po anexi Krymu naprosto nedůvěryhodné. Dnes žádné USA, ale Rusko je dnes nebezpečí.

   Vymazat
  3. Unknowne, ty jsi už úplná schíza. Vždyť J.J. jsi ty, podle slovníku, lží, výmyslů, nenávisti, urážení lidí s jiným názorem. Vždyť je to stejný nepovedenec a imitace člověka jako ty. Tak se nepřetvařuj.

   Vymazat
  4. no pro nas je hrozba typy soudruhu 16:15, 19:42 a jim podobni neznalkove! jejich "vrhy"🤑🤑🤑alejna💩💩💩patri sem🚽🚽🚽

   Vymazat
  5. 21:10
   Tvá hloupost hvězd se dotýká,pardálku.
   To už tady bylo, že někomu vadí jíné názory,budeš si muset zvyknout,to tady bylo soudruhu před 89 r. Dnes díky panu HAVLOVI máme svobodu i v názorech, pokud jseš tuhle zásadní věc schopen pochopit, ale pochybují.

   Vymazat
 11. Jednu výhodu válka má, že vychcípají kokoti!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 16:28
   Ale další kokoti přežijí, co třeba vy.

   Vymazat
  2. Mluvíš sám se sebou, přezůvko?

   Vymazat
  3. pardal jj meli by vychcipat

   Vymazat
  4. 16:28 ty bys mel tu vyhodu ziskat v prvni rade! l luv❤️ya

   Vymazat
 12. Kdo s čím zachází tím i schází. Totální atomová válka by udělala z planety Země mrtvou planetou. Nikdo by nevyhrál. Po válce by byla Zěme zahalená několik měsíců v prahu a plula by vesmírem jako mrtvá planeta. A vzhledem k hustotě obyvatelstva na obou stranách, je přece jen naděje, že by Rusko nebylo na tom tak špatně jako USA. Ovšem vojenské základny v blízkosti Ruska by byly na maděru. No ale tento scénář ukončení života na Zemi je opravdu nebezpečný a měli by být okamžitě zatčeni lidi počínaje Trumpem či Bidenem a zavřít je do blázince. Oni tam dávno patří.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 18:01
   A roztahovačny Putin se svou válečnou rétoriko u, neustálým vývojem nových zbraní vám nevadí..? Zase jenom jednostranný pohled na USA.Kdy tohle podobné chudáky přejde.

   Vymazat
  2. Vladimír Putin: "My chápeme jako velmoc stát, kterému nikdo nesmí nic diktovat. Američané chápou jako velmoc stát, který může diktovat všem".

   Vladimír Putin: „My se nechystáme s někým bojovat. My pouze vytváříme podmínky k tomu, aby nikdo nepřemýšlel nad tím, že by s námi chtěl bojovat“.

   Vymazat
  3. Liberecké individuu s dvěma kolty tyhle citáty nepochopí.

   Vymazat
  4. 19:31 NfC jen 🤑💩🤑💩🤑💩🤑

   Vymazat
  5. pardal kdo je z liberce unknown?

   Vymazat
  6. 20:39 supervelmoc může diktovat všem.

   Vymazat
 13. Proč tady přepisujete tak ubohé články.?? Každý normální ví,že dnes USA žádnou válku nepovede.Članek opravdu jak z padesátých let.
  Kolik podobných jsem za posledních několik let četl, a co se stalo,jen to, že Rus vyvolal válku na Ukrajině,ukradl Krym,bojoval v Čečensku a bojoval v řadě konfliktu ve svém okolí.
  Ale stále budeme psát pomluvy a lež o USA. Jen se musím smát, jak tyhle bláboly přijala s povděkem místní stále stejná ůza,Pacičkama souhlasně tleskají a radují se,že jim dal někdo zkaženou smradlavou potravu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To snad není možné. TY snad ani nemáš mozek. Co dělají v Afghánistánu, Sýrii, Iráku? Co dělají v Německu, Belgii, Japonsku? Co dělají jejich letadlové eskadry ve šech mořích světa? Proč štvali a štvou Gruzínce a Ukrajince do války s Ruskem?

   Urážky od tebe už dávno nebereme. Chovanec mentálního ústavu může ostatní jen rozesmát.

   Vymazat
  2. 21:15
   Troubum jako ty neodpovídám.

   Vymazat
  3. pardal 21:15 a co te vede k tomu ze by nemel vypln hlavy?😂😎😂

   Vymazat
 14. NATO se za své chování ani nestydí. Ale on se Hitler také nestyděl za to, že je Hitler.

  OdpovědětVymazat
 15. Americké volby jsou NESKUTEČNÁ VÁLKA mezi dosavadní TEMNOTOU -ZLEM jež představují TAKŘKA všechny ZKORUMPOVANÉ a nelítostně VYDÍRANÉ vlády VŠECH ZEMÍ světa.

  Na druhé straně je ALIANCE dobra-SVĚTLA vedená třemi velmi sinými a někým předurčenými OSOBNOSTMI : TRAMP, PUTIN a JF. KENEDY JUNIOR.
  INFORMOVANÍ lidé se NIKDY nenechají testovat do nosu ani očkovat- ČIPOVAT, STERILOVAT a NENÁVRATNĚ poškodit https://obce.nery.cz/?fbclid=IwAR0Sg7pW-MGgcrP1q2QCOVJo7ltJvWLNZycCvPwrT5-eLMNCiE47 toto je kamufláž, strašení a bude POTRESTÁNO !

  OdpovědětVymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.