Reklama

neděle 20. prosince 2020

Obchodování s lidmi jakožto výdělečná činnost – aneb vzorná spolupráce Turecka a nevládních organizací při pašování lidí

 Ivan David
20. 12. 2020

Greek City Times píše: „Vyšetřování řeckých bezpečnostních a zpravodajských služeb ukázalo na existenci organizované sítě odpovědné za předávání nelegálních migrantů ze Somálska do Řecka přes Istanbul. Síť zahrnuje turecký konzulát v somálském Mogadišu, Erdoganovu výcvikovou a výzkumnou nemocnici a městskou univerzitu, která se také nachází v somálském hlavním městě.

Řecká národní zpravodajská služba (NIS) rovněž poznamenala, že řada islámských nevládních organizací se sídlem v Turecku je součástí sítě přepravující nelegální somálské přistěhovalce. Zjištění tajné zprávy NIS oznámil řecký ministr pro přistěhovalectví a azyl Notis Mitarakis, který poukázal na to, že z celkového počtu 214 nelegálních přistěhovalců, kteří letos v listopadu dorazili na ostrov Lesbos, bylo 142 somálských státních příslušníků.

Vyšetřování navíc pomohlo NIS lokalizovat a zadržet více než 2 500 nelegálních somálských přistěhovalců, kteří byli připraveni přejít na řecké území z Turecka. S povolením tureckých agentur si somálští přistěhovalci zakoupili svůj průchod na Lesbos a Chios za 500 až 800 eur a byli nelegálně převezeni na řecké ostrovy čluny z tureckých pobřeží. Nedávná zpráva NIS dále cituje výpovědi somálských přistěhovalců, podle nichž turečtí vojáci v Camp TURKSOM - vojenské základně a univerzitě obrany v Mogadišu - oslovovali anglicky mluvící Somálce a instruovali je, jak získat vízum a lístek pro jejich výlet do Istanbulu. Celý postup zajišťuje turecko-somálská agentura za částku od 1 300 do 1 500 eur, včetně letenky, která je údajně dotována tureckým státem, a stojí asi 100 eur.

Jednou z podmínek cesty do Istanbulu a poté do Řecka pro migranty ze Somálska bylo získání studentského nebo lékařského víza. To bylo získáno buď falešným diplomem z městské univerzity v Mogadišu, nebo falešnými lékařskými osvědčeními, která poskytla Erdoganova nemocnice působící v Somálsku. Vedení agentury Frontex (Evropská agentura pro pohraniční a pobřežní stráž) nedávno objevilo tyto falešné dokumenty v držení somálských státních příslušníků a dostalo je k dalšímu vyšetřování NIS. Kromě toho bylo oznámeno, že schválení studentských nebo lékařských víz vyžadovalo pozvání od istanbulských univerzit, respektive potvrzení o hospitalizaci od tureckých nemocnic, která byla rovněž shledána falešnými.“ (Pozn. red. - Odtud zřejmě pochází dezinformace, že příchozí migrani jsou samí lékaři a inženýři.)

Greek city Times dále cituje inzerát cestovní kanceláře působící v Mogadišu, která organizuje síť nelegální přepravy imigrantů ze Somálska „Přijďte se připojit k našim studentům a získejte studentské vízum do Turecka za rozumné ceny a za krátkou dobu.“

Vkladové účty somálských přistěhovalců ukázaly, že procesu vyřizování žádostí a vydávání víz, jakož i cesty do Istanbulu a poté do Evropy často napomáhaly dvě islámské nevládní organizace, jedna se sídlem ve Spojeném království a druhá v Turecku. Zpráva NIS uvedla, že tyto dvě organizace byly v minulosti vyšetřovány, a bylo zjištěno, že jsou spojeny s „Muslimským bratrstvem“, organizací, který má úzké vztahy a vazby s Tureckem a prezidentem Recepem Erdoganem. Vyšetřování NIS také odhalilo, že po příjezdu do Istanbulu byli somálští přistěhovalci přivítáni svými krajany a byli rychle odvedeni dodávkou do bytů agentury po celém městě. Přistěhovalci by pak zůstali ve skupinách po 15–20 osob a zůstali v malých prostorách, dokud nebude zorganizována jejich bezpečná přeprava na západní pobřeží Turecka.

Z výpovědí přistěhovalců, které identifikovala NIS, vyplývá, že sdružení převážně tureckých a syrských „obchodníků s otroky“ nasměrovaly Somálce do Izmiru a Dikili na pobřeží Turecka, odkud je průchod na řecké ostrovy Mytilene a Chios kratší, jednodušší a dostupnější. Vyšetřování doprovázely také zprávy, které ukázaly, že tisíce afrických migrantů v současné době žijí v dělnických ubytovnách v izmirské čtvrti Basmane a plánují přejít se do Řecka. Somálští migranti, kteří svědčili před řeckými orgány, vysvětlili, že turecké orgány je nezatkly, na rozdíl od migrantů jiných národností, kvůli spolupráci mezi Tureckem a Somálskem.

Volba ostrovů Chios, Samos a zejména Lesbos jakožto destinací pro přistěhovalce není vůbec náhodná a není vybrána jen proto, že tyto ostrovy jsou nejblíže k tureckému pobřeží. NIS a policie na výše zmíněných ostrovech zjistily za poslední rok přesun toků přistěhovalců z jiných míst směrem ke třem ostrovům. Tento jev je přičítán přítomnosti a činnosti mezinárodních organizací a humanitárních nevládních organizací, které zaručují hladký a bezpečný příjezd přistěhovalců na ostrovy. Některé z těchto organizací byly v minulosti rovněž obviňovány z pomoci nelegálním přistěhovalcům při stěhování z asijských a středovýchodních zemí do Evropy. Zprávy NIS také popisovaly spojení členů organizací s jednotlivci a skupinami blízkými anarchisticko-antiautoritářskému prostoru a dokonce i jejich kontakty s obchodníky s lidmi působícími v Turecku. 

Ministr pro přistěhovalectví Notis Mitarakis se k problému nedávno vyjádřil slovy: „Tyto cesty jsou podporovány obchodníky s lidmi a někdy jsou podporovány nevládními organizacemi působícími v této oblasti.“ Před několika měsíci byly čtyři nevládní organizace působící na ostrově Lesbos také v epicentru tajného vyšetřovacího kódu s názvem „Alkmini“, který prováděla řecká policie, pobřežní stráž a Národní zpravodajská služba.

Zpráva a závěry vyšetřování NIS vyvolaly reakci několika nevládních organizací, které v písemném sdělení pro řecký deník Kathimerini uvedly: "Naše organizace zaznamenává příjezdy uprchlíků na ostrovy ve východním Egejském moři a zajišťuje, aby se nacházely u příslušných orgánů, aby měly přístup k systému azylu, jak je stanoveno v řeckém, evropském a mezinárodním právu." NIS údajně pokračuje v „probíhajícím vyšetřování“ na ostrovech v Egejském moři, „protože příliv nelegálních migrantů je ve východní Evropě stále pozorně sledovaným problémem.“, uzavírá svůj článek Greek City Times.

Závěrem – tzv. migrační krize má několik hlavních příčin – jednak je to neutěšená situace v mnoha zemích, za druhé snaha Turecka a západních elit o destabilizaci situace v Evropě, jinak se to nazvat nedá, a za třetí – sleduj stopu peněz. Je to nejvýnosnější obchod současnosti, výnosnější než obchod se zbraněmi a drogami. Je o to nebezpečnější, že se mu neustále někdo snaží dát punc jakési mravní vznešenosti, přestože je to jen špinavý handl s lidmi. Když vidím architekta současné především německé uprchlické politiky a poradce Angely Merkelové Geralda Knause řečnit v nesčetných talk show a špinit země, které nepřijímají uprchlíky a tím hrozí zastavit penězovody, a kárá je přitom za nedostatek lidskosti, dělá se mi fyzicky nevolno. A to snesu mnoho. Naposledy se exponoval při soudním sporu soudu EU proti Maďarsku, kdy plamenně obviňoval Viktora Orbána a popisoval nelidské zacházení s migranty, kteří prý byli dokonce zadržováni v jakýchsi centrech, ó hrůza. Stejně tak kritizuje ale i Rakousko! Dokud mají lidé jako on peníze a vliv, neustálého tlaku na přijímání migrantů se nezbavíme. Turecko pak tento pán chválí za vzornou péči o uprchlíky. To, že je na jaře hnali „pod bajonety“ jako živou munici na řecké hranice, samozřejmě nezmiňuje. To, že si Turecko dle potřeby uprchlíky svými agresemi produkuje, také ne. Obchod se somálskými migranty samozřejmě také kritizovat nebude, to je přesně to, co Gerald Knaus potřebuje. Německá kancléřka mu naslouchá. A Němci, uvyklí poslouchat své vůdce, platí. A celá EU s nimi.

Za této situace si Evropská komise dokonce dovoluje znovu předložit přepracovaný návrh na povinné kvóty na přerozdělování migrantů. Podle něj by každý členský stát musel převzít část migrantů, kteří nemají právo na poskytnutí azylu a na své náklady vybojovat právní bitvu proti neziskovkám, které financují a zajišťují soudy a odvolání. Pokud by je z Evropy příslušný stát nedokázal „vyexpedovat“ do země původu, musel by si je ponechat a k nim by nádavkem dostal stejný počet migrantů, které nikde nechtějí. Nepochybuji, že je za tím opět rukopis think-tanku Evropský pakt stability, jejímž spoluzakladatelem je i pan Knaus, a která zastřešuje všechny „integrační“ snahy v Evropě.

23 komentářů :

 1. Řešíte tady takové nesmysly jako ČT, nějaké migranty a tady je nový kmen koronáče.
  Milion mrtvých, milióny nakažených,do dnešních dnů a konec v nedohlednu. Tady je důvod k znepokojení.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Zase pouze kalíte vodu a provokujete!
   https://geopoliticsastrology.wordpress.com/2020/11/20/kanarske-ostrovy-paralyzovany-invazi-moro-nigerijskeho-jihadu-moros-a-negri-uplatnuji-teritorialni-pozadavky-a-cekaji-na-zbrane-a-penize/
   Podle Nicolai Sennels, dánského psychologa, který provedl rozsáhlý výzkum muslimského inbreedingu (=oncest=sex s rodinnými přísušníky=smilstvo), je příbuzná téměř polovina všech muslimů na světě:
   70% Pákistánců je incestních.
   67% Saúdských Arabů je incestních.
   64% lidí žijících v Jordánsku a Kuvajtu je incestních.
   63% Súdánců je incestních.
   60% Iráčanů je incestních.
   54% muslimů ve Spojených arabských emirátech a Kataru je incestních.
   25–30% osob v Turecku je incestních.
   V Anglii je minimálně 55% pákistánských přistěhovalců vdaných za své první bratrance.
   V Dánsku se počet incestních pákistánských přistěhovalců pohybuje kolem 40%.

   Smazat
  2. Unknown20. prosince 2020 19:18
   Pro pána krále, kde jste byl, když pán Bůh rozdával rozum. Raději mlčte, než se totálně znemožníte. Neberu vám vaše názory, ale to co předvádíte nemá s názorem nic společného. Je to jen snůška nenávisti, zloby, lží, manipulací, mnohdy i urážek završená vrchovatě hloupostí. Přečtěte si po sobě veškeré komentáře. Nebo si je opište na papír a podívejte se jak se prezentujete.

   Smazat
  3. Tento komentář byl odstraněn autorem.

   Smazat
  4. Nemám nic proti negrům, kteří si žijí v Africe a loví opice pro naplnění svých žaludků. Nemám nic proti negrům, kteří v Anglii slouží u policie. Vadí mi, když negr žádá o peníze, bydlení a další výhody v Unii, kam se vylodil jako Kolumbus a nikdy žádným přínosem k prospěchu nebude. V Praze si negři zařídili svůj obchod na drogách. Hřib to ovšem nevidí stejně jako další idioti. Prvotní chyba byla ta, že se jejich první lodě měli rostřílet ještě ve Středozemním moři. Zakázat všechny neziskovky, které podporují jejich migraci do Unie. Vadí mi totálně ujetý reklamy s negry v český televizi a v časopisech. Pochybuji, že běloši např. v Tanzánský televizi vystupují v reklamách a sdílejí společnou domácnost negr a běloch. Ano, vítač negrů je i komunista a agent Stb Babiš se svojí vytřelprdelstranou ANO. Dalšími jsou Piráti a TOP.

   Smazat
  5. reproduktor20. prosince 2020 21:34
   Nešlo by vše napsat trochu kultivovaněji?

   Smazat
  6. 19:18 Kecy prorežimní poskoku celoplošné testování odhalilo na Slovensku že to má jen 1.5% populace. Je to jen jiná chřipka a velký podvod na lidi které chcete tímto dostat do NWO. Odporná eu ví že odmítnuté žadatele jejich státy zpět nevezmou a tímto je nám chtějí opět vnutit je je třeba tohle odmítnout celou V4.

   Smazat
  7. To by ani Gréta lépe nevymyslela. Očkování! Eticky nepřijatelné pokusy na lidech. Vliv na plodnost žen? Michal Semín vypustil informace, že padnete do židlí

   https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/To-by-ani-Greta-lepe-nevymyslela-Ockovani-Eticky-neprijatelne-pokusy-na-lidech-Vliv-na-plodnost-zen-Michal-Semin-vypustil-informace-ze-padnete-do-zidli-647886

   Smazat
  8. 18.19
   Ne milion, UnkHowne, ale něco přes 1.5 mega. Celosvětově, od začátku tzv "krize". To je, ó, hrůzo, jeden nebožtík koronáč na 5 000 a něco božtíků za téměř ROK !!! Pocházím ze vsi která má cca 1 300 obyvatel Za tutéž dobu za sebou zatáhli roletu 2 božtíci, čímž změnili svůj status na nebožtíky. Ovšem bez covidu. Normálka je to už nějak přestalo bavit nebo co, tak si v míru zesnuli. A vy tady blbnete s nějakým milionem na cca 7,7 miliard lidstva?!
   No, jen se znepokojujte a dělejte si bubu, když vás to baví, soukromě, někde v koutku, byste svým třeskutým IQ zbytečně nevyděsil popululaci.

   21.34
   Reproduktore, to vás ještě nenapadlo, že svým rasistickým slovníkem shazujete sdělnou myšlenku, která tím pádem skomírá pod blivajzy? Působí to na mě jako byste prodával pravdu na hajzlu. Což je škoda, neb jinak souhlasím.

   Smazat
  9. 21:16, 21:46 presne jak rikas nekteri se nedaji ani komentovat nedivim se ze se mnoho lidi distancuje od diskuzi!management by se mel nad tim zamyslet anebo jim to je jedno?!protoze jedni s ti sami stale napadaji jine!jo a blb hlupak pitomec ap. jsou take nadavky ktere by se mely mazat

   Smazat
  10. 21:16
   Držtse raději svých blábolu,já vám je nekritizuji, někdy jsou ty vaše utrpení číst.

   Smazat
  11. Asi tak, rasista nejsem a požívám slovo negr stejně jako černoch: Anglický výraz nigger pochází původem z latiny (přídavné jméno niger = černý), odkud se v 18. století přes španělštinu (přídavné jméno negro = černý) dostal do americké angličtiny.

   Smazat
  12. 14:09 no ja pamatuji coloured slave negr cernoch black brown dark barevny az dospely urady ke kolosalnimu afroamerican!😃😎😃

   Smazat
 2. Je to jeden ze způsobů jak škodit Evropě.

  OdpovědětSmazat
 3. Dostal jsem žádost od Doktorů bez hranic na finanční příspěvek pro malé černoušky. Na ,,propagačních" letácích zoufalé děti a maminky, tatínkové nikde! Ti se plaví, vis ilustrační foto, dělat bordel do Evropy! Proč já mám za ně platit výživné na jejich děti? Oni si v tej Africe souloží ale odpovědnost za narozené děti mají přebírat evropští dobrovolníci? Navíc je papež Jan Pavel II. přesvědčoval, aby souložili bez kondomů. Když už, tak ať církev přitlačí!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. OK: Robert Steele: Katedrála Notre Dame hoří falešnou vlajkou, organizuje Macron, pojistné podvody, financování olympiády v Paříži, záchrana EU a centrálních bank AKTUALIZACE 18 https://phibetaiota.net/2019/04/robert-steele-notre-dame-cathedral-burning-a-false-flag-with-complicity-of-the-pope-organized-by-macron-merkel-and-may-each-a-satanist/
   https://geopolitics.co/2015/04/12/vatican-the-greatest-usurper/
   Vatikán: Největší uchvatitel zotročující celé lidstvo

   Smazat
 4. Ty p*ase! Petr Pavel se vyznal z minulosti. Neměl to dělat

  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Ty-p-ase-Petr-Pavel-se-vyznal-z-minulosti-Nemel-to-delat-647962

  OdpovědětSmazat
 5. Přijdeme o demokracii a Jourová nám ještě řekne, že je to v pořádku, varuje Bašta

  https://cz.sputniknews.com/ceskarepublika/2020122012948776-prijdeme-o-demokracii-a-jourova-nam-jeste-rekne-ze-je-to-v-poradku-varuje-basta/

  OdpovědětSmazat
 6. Ne, že by článek nebyl aktuální. Je a bude do doby dokud se problém nevyřeší, ale jsou tu i jiné věci o kterých se mlčí. Proč?

  Ve středu a čtvrtek (16-17.12.2020) se sešla virtuální konference ministrů vlád EU a komise EU. Za úkol měla vyřešit hrozbu arbitráží za biliony EUR proti jednotlivým členským zemím. Konference ministrů skončila bez výsledku. Pokud EU spustí od ledna 2021 svůj program GREEN DEAL, občani Česka a Slovenska se nedoplatí! Arbitráže odsoudí k platbám náhrady škody miliardářům ještě naše prapravnoučata! Česká i Slovenská mainstreamová-média vůbec nikoho o této skutečnosti neinformují. (A to ji odhalil významný ekonom Thomas Pikkety!

  17.12.2020 oznámila Ursula von der Leyen (vrchní komisařka EU), že 1.1.2021 provede státní převrat v EU, převezme moc do svých rukou a už nebude poslouchat nařízení Evropské rady (EUCO). Pokud svá slova myslí vážně, Česká republika a další země EU přijdou o svoji nezávislost, a v ČR budou zřejmě odstraněny Benešovy dekrety, protože podle německého ministra vnitra jsou protiprávní

  OdpovědětSmazat
 7. Nebojte se a nestrašte se! Vše bude jinak, než ratlíci zamýšlejí! Uvědomte si vlastní sílu a bude "jim" konec...

  OdpovědětSmazat
 8. Řešíte vše možné, jen nikdo nekřičí, že podlý Turek ničí Evropu! A věřte tomu, nic neuděláme, budou nás vraždit, hrnou sem mladé bezcitné primitivy vymyté islámem. Až jich tu bude dostatek už to nikdo nezastaví! Naši mladí šamponci se poserou při pohledu na negra a slimáka. Budou házet po nich mobily.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Souhlasím : OSN a Evropské společenství, nyní Evropská unie, a mnoho dalších v oblasti financí, obchodu a armády. To je přesně to, co elity chtěly. Rovněž vystavuje země nesmírnému břemenu dluhů z půjček poskytovaných všem stranám Rothschildů a Iluminátů. Hitler byl první zvíře a dnes je zpět jako přeměněný Recep Tayyip Erdogan. Goebbels byl druhé zvíře nebo falešný prorok a dnes je zpět jako falešný prorok František nebo Jorge Mario Bergoglio. Falešným prorokem je dnes Jorge Mario Bergoglio (rodné jméno papeže Františka).

   Smazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.