Reklama

sobota 26. prosince 2020

Pandemie koranavirová pak rychle vyústí v pandemii dluhovou a chudoby

Redakce ČNL

26.12.2020 ČeskéNárodníListy

„Současný rozpočet předpokládá deficit několika set miliard korun. Naše celkové zadlužení roste rychlým tempem. Jsme na počátku krize. Naše sociální jistoty jsou ohroženy. Asi 10 % našich spoluobčanů žije v chudobě či na jejím prahu. Je pravděpodobné, že celková situace se bude i nadále zhoršovat. Pandemie koranavirová pak rychle vyústí v pandemii dluhovou a chudoby.“ (Výňatek z petice „Požadujeme reparace, narovnání vztahů s Německem a referendum!“ z 17.12.2020., adresované panu Ing. A. Babišovi, předsedovi vlády ČR)


Naši myslitelé, kteří se již v 19. století zabývali sociálními otázkami, věděli, že lékem na bídu, chudobu, jež viděli kolem sebe, není charita, milosrdenství, almužny, i když i tyto mohou v řadě případů chudým dočasně pomoci ale sociálně spravedlivý společenský řád.

Věděli jsme to a víme. Jak je tedy možné, že třicet let po listopadu 1989 jdeme zcela jiným směrem? Liberální kapitalismus naše společenské problémy dále jen prohlubuje. Koronavirová epidemie je pak umocňuje. I o toto poznání jsme zmoudřeli.

Máme již jen málo času na to, abychom se připravili na následnou tvrdou dobu. Necháme snad potom statisíce lidí žít v bídě? Ne! Požadujeme sociální spravedlnost pro všechny bez rozdílu. Každý člověk má nezadatelné právo prožít svůj život v důstojných lidských podmínkách a v míru!

24 komentářů :

 1. Volili jsme a věřili jsme bez prověřování a kontroly. V prvním polistopadovém parlamentu a vládách zasedli na jedné straně neschopní diletanti a na druhé straně všehoschopní hajzlové.

  Nechali jsme hospodařit ideologií zblblé teoretiky - Kalus, Kočárník, Ježek, Tříska atd. V politice pak ješitné nýmandy jako Havla a jeho kamarilu.

  Necháváme nad sebou vládnout nikým nevolená média a neziskovky - obé bez politické zodpovědnosti zato často agenti v cizích službách.

  Je to jen naše chyba, že jsme zchudli a přišli o vše. Cesta k nápravě bude dlouhá, namáhavá a plná obětí. Ale jinou volbu nemáme, pokud český národ a český stát nemají zaniknout.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. pardal presne vsechno bylo domluveno predem to cinkani klicema uz byla jen "fraska a byl k tomu znuzit venca flaska"!
   a proto ty stare bolsevicke struktury zustaly ve vedeni a jsou stale!!!
   vedle tech jak jmenujes tak tam patri Dlouhy Klaus Drahos reditel ctv Dvorak a tisice dalsich co zustali u vesel a republiku rozkradli😎

   Smazat
 2. Máte hlubokou pravdu, ale neznalost neomlouvá a budoucnost přeje připraveným. Připraveni byli jiní a přes své sluhy, poskoky a vlezdoprdelky nám všem ukázali " kde má kanec piču " Oprava trvá vždy déle než rozbití, ale naděje umírá poslední. Jak asi uvažoval Heidrych než *chcípnul * ?

  OdpovědětSmazat
 3. No to nás chce liberální šílenství zničit když padnou jejich páníčci z usa tak my musíme s nimi.

  OdpovědětSmazat
 4. Přesně, covidová pandemie nutně přeroste v pandemii chudoby, bohatým nepomůže ani bohatství. Prvními, kdo na to doplatí ovšem budou důchodci. Důchodový účet je jediná rezerva k řešení ekonomických problémů. Prvními, kdo budou na řadě budou důchodci. Už dnes se s důchodci jedná jako s lidmi druhé kategorie a jejich likvidace bude poměrně jednoduchá, budeme umírat hlady masově, bez citu od současné mladé. generace. Raději dáme peníze na nákup zbraní (jak se to ukázalo při schvalování rozpočtu) než na zdravotnictví.

  OdpovědětSmazat
 5. Od 90tých let je vše řízeno v duchu Čím hůře tím "LÉPE". Je to neuvěřitelné, ale bohužel je to tak. Kůrovcový příklad níže...
  Petr Bureš TV – živé vysílání - ROZHOVORY S ... Jan Štrobl https://www.youtube.com/….be

  OdpovědětSmazat
 6. Kdysi jsem tady napsal co bych udělal, kdyby mě bylo 50. Proto že je to pryč, přesvědčil jsem alespoň potomky, aby se učily Ruštinu a bude na nich jak se rozhodnou. V této době už sám nevím jak to se mnou bude i zítra a proto je důležité aby potomci byly připraveni k snažšímu začátku.

  OdpovědětSmazat
 7. Jedina krajina,ktora hľada správnu cestu je Rusko

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pod Putinem ji uz naslo. Jenom ji jeste musi ubranit proti diverzi zevnitr i zevne 'demokratickymi a svobodnymi' zaprodanci zapadnich manipulatoru. Ti jeste nevedi, ze jejich pan bude brzy svorc. To bude jekot!

   Smazat
 8. Dobře nám tak a bude hůř,když neumíme držet spolu.
  strany s národním programem ANS a jiné se neumí domluvit na volební koalici .
  Proč?
  Každý z předsedů chce být generálem ,mi napsal jeden z předsedů mnou oslovených šesti stran

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To jak nas zubozene cleny OS potentati odsunuji,krmi nas jen kulickovymi tuzkami a koblihou,pritom ukradou dvetretiny mezd, to je pry u nich normalni.HOWNO!

   Ne my,ale oni se budou muset prizpusubit svym zivitelum,tem kteri je vlastne plati, tedy volicum.

   Obcane z OS se setkavaji pri kontaktu s jejich verchuskou s aroganci a pohrdanim nad nasi bezmocnosti,dokonce jsou tak pobuchani,ze jsou schopni nas pokladat za svou konkureci a neni daleko doba,kdy nase nejlepsi obcany, nase valecniky, budou dopalovat svymi nabubrelymi programy,ktere pokladaji kus kosti hozene obcanovi a at ten tahne.
   Ne nadarmo je tu zacatek nove ideologie,kdy napiseme co je NASE obcanska idea a zahajime o ni diskusi ve stylu

   SVOBODY A OBCANSKE PRIME DEMOKRACIE TADY A HNED

   viz bod 2 programu volicu smerujici k jeho uskutecneni .
   Pokud nasi zastupci nic chtit nebudou a ohlupovat nas GR TV troubou zla, vymyslime vlastni cestu jak zabranit nasemu otroctvi a bude ta svoboda nebo smrt.
   Nemame co ztratit vse uz bylo ukradeno,tak a ted je nacase,aby byla zmena,jak pise SPD ve sven Programu bod c.10 a teprve pak bude hotovo!

   No,NI?

   Smazat
  2. Nejvice se boji chazari a jejich poskoci prime demokracie. Referenda.

   Smazat
  3. 10:28 bacha na slovo "chazar" sionisti ho nemaji radi

   Smazat
 9. Dobře nám tak a bude hůř,když neumíme držet spolu.
  strany s národním programem ANS a jiné se neumí domluvit na volební koalici .
  Proč?
  Každý z předsedů chce být generálem ,mi napsal jeden z předsedů mnou oslovených šesti stran

  OdpovědětSmazat
 10. Nečekejme, že nás z bryndy bude někdo vytahovat. Musíme se o to pokusit sami.

  OdpovědětSmazat
 11. ANO pratele je tomu tak,zadna ze stran nechce obcanum pomoci

  domnivaji se,ze staci lusknout prstem a volici je budou nosit na radosti na hrbete na radnice a do parlamentu.
  Ze tomu tak neni a nebude dokazuje 31 let deptani OS(obcanske spolecnosti),ktere se vycita,ze je pry svou blbosti sama vinna.

  To je lez modrych trockistu a ruznych prizivnickych struktur sajicich nase penize a nechejici NIC delat,jen sedet a tloustnout!.
  VINA je totiz na politicich.
  Nechteji uznat,ze do svych de fakto "bobkovych listu"budou muset zaradit to co volici po nich chteji!

  OS se bude totiz muset transformovat na ČSV tj Ceskou spolecnost volicu a ta zacina poprve a dnes tvorit svuj navrh programu.

  Pokud tedy budete jako obcan chtit neco ovlivnit nezbyva nez zadat a chtit,podobne jako SPD

  ZMENU SYSTEMU A TO HNED v PRVNIM BODE POZADAVKU VOLICU.

  Musime chtit,aby si vsechny polit.subjekty zaradily na prvni misto zajisteni SOLIDARNIHO STATU do prvniho clanku nasi Ustavy ,kde zamerne chybi!
  Rovnez jim sdelte a informujte je co tento stat obnasi.

  SOLIDARNI STAT
  je typ spolecnosti,kde vlada prejima odpovednst za politickou,ekonomickou a socialni prosperitu.
  To si snad ty dubove hlavy odporu zapamatuji nebo snad ne a potom nemame sebemensi duvod je volit!

  Reknete,ze se nemaji dale delat ti politici hloupi a ze jim to tak vzkazuji vsichni jejich volici z ČSV.
  Pak si muzete i vy gratulovat jako opravdovi valecnici ,kdyz jim sdelite jakeho jste nazoru,ktery je hodny i nasledovani,kdyz ho sdelite take vsem svym znamym a pribuznym!
  Pokud budou chtit odkazte je na veb NOVA REPUBLIKA,kdyt GR tv trva na jejich ohlupovani!

  No NI?

  OdpovědětSmazat
 12. Vojtěch Filip o Dukovanech: Česká opozice je pro zemi více nebezpečná než Rusko a Čína

  https://cz.sputniknews.com/svet/2020122612971360-vojtech-filip-o-dukovanech-ceska-opozice-je-pro-zemi-vice-nebezpecna-nez-rusko-a-cina/

  Zbořil: Nebezpečí válečného stavu je mnohem blíž, než si dokážeme představit

  https://cz.sputniknews.com/ceskarepublika/2020122612971108-zboril-nebezpeci-valecneho-stavu-je-mnohem-bliz-nez-si-dokazeme-predstavit/

  OdpovědětSmazat
 13. Tak tak. Petic není nikdy dost. Knížepán to předpověděl už v r. 1990, jedné kněžně, které soud zamítl žádost o navrácení majetku mimo jiné z důvodů, že se přihlásili k Němcům a majitel byl důstojníkem SS. "Počkejte. Za pětadvacet let tady lidi nebudou mít co žrát a pak jim bude jedno, komu co bude vráceno". Tak podmínky už se naplňují a výprodej začíná, Lichtensteinové ženou náš stát k mezinárodnímu soudu v Haagu o svoje majetky. patřili k nejbohatším rodům v zemích koruny České už před Bílou horou. Další obrovské majetky jim připadly z konfiskací protestantské šlechty a církve po r.1621. Ostatně Karel z Lichtensteina by jmenován zemským místodržícím, a jako takový řídil exekuci na Staroměstské náměstí 21.6.1621. Určitě si přišel na svoje. Tomuto rodu patřily obrovské majetky po celé Moravě, v Čechách i v Rakousku. Zkušebním balónkem je 600 ha lesa kdesi u Říčan. Ale hlavní cíl je Valticko - lednický areál na Břeclavsku. Valtice byly hlavním rodovým sídlem. Tento areál (a jiné majetky) jim byl zkonfiskován už v r. 1920, kdy se jižní hranice ČSR posunula k jihu tak, aby byla zajištěna železnice Znojmo - Bratislava (spolu s tímto územím nám připadl Mikulov, Poštorná a řada vesnic v okolí. Stejně tak i na severu Bohumínsko k zajištění železnice na Slovensko). Tyto posuny byly schváleny Versailleskými dohodami po I. SV jako vítěznému státu, mezi které jsme se zařadili. O další pozemky přišli za Masarykovy tzv. I. pozemkové reformy na začátku 20. let. Zbytek propadl v rámci Benešových dekretů. A těmi chtějí začít. Uvidíme, kam dojdou. Je připravena smečka dalších rodů a ty nastoupí vzápětí. A - jak jinak - přijdou naši "milí spoluobčané" ze Sudet, jak je nazval premiér Bohuslav Sobotka ze ČSSD, když byl čestným hostem jejich srazu. Ti se tím taky nijak netají. Pan kníže to trefil skoro přesně! Máme na krku nový Mnichov jako přes kopírák. Stejné síly chtějí roztrhat náš stát a máme stejné spojence jako v září 1938. Rozdíl je v tom, že armádu jsme si sami rozpustili a jiné není tu nikdo, kdo by se za nás postavil. Protože ty, kteří by to i udělali jsme pozuráželi, poplivali památku jejich padlých a udělali vše pro to, aby se na ně zapomnělo. Od nýmandů jako jsou někteří pražští starostové, přes čučkaře až po kašpárka na MZV a premiéra. A tak k obraně máme pouze petice, které nikdo nečte. Ani ti, kterým je určena.

  OdpovědětSmazat
 14. Těší mě, že v rámci poválečného urovnání jsme stále okupační zónou RF, co by nástupce SSSR.
  Netěší mě, že nikdo z našich po(b)litiků neprojevil zájem uzavřít Mírovou smlouvu s Německem, se kterým jsme dosud ve válečném stavu.
  Z toho plynou tyto tahanice, neboť pak by měli Němci a jejich váleční spojenci starost s válečnými reparacemi. Pochybuji, že by nechali Lichtenštejny jen tak a nechtěli by připlatit.
  I ti Poláci jsou šikovnější; už se o svoje válečné reparace přihlásili...
  A v tom jim RF nevadí!

  OdpovědětSmazat
 15. A k té p(l)andemii něco z Austrálie:

  Austrálie ruší miliardový očkovací obchod poté, co testované osoby náhle potvrdily pozitivní výsledek testu na HIV!

  OdpovědětSmazat
 16. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
 17. Rozpravka trikralova.
  /Kterak almuzny svatecni chudym a bidnym darovany byly/.

  Chodi Putin v Kremlu, prazdniny, pohvizduje, naladu ma dobrou,svatecni a tu si zobne na lzicce pul kila kaviaru, tu si smlsne na litrovym panaku vodky, zkratka slavi si zaslouzene svatky a tradicne,jak se slusi a patri...
  Nahle,co cert nechtel, se vynori Duch svatej, Golema z Prahy asi tak pribliznych rozmeru..
  Kaze:"Jak to,Vladimire, ze tady chlastas a prestals dobry skutky pach..delat"?.
  Putin/vyvali voci/:"Duchu,smiluj se trochu,sou svatky,mam padla"!
  Duch:"Krestan nema nikdy padla,ses krestan nebo co"?
  Putin se teda lekne az upusti demizon.
  A vyhrkne:"A co ze si zadas,ted, ted hned? Uz vim!"
  "Zase nejakou nekrestanskou drinu"? "Smiluj se duchu,kterej nemas ani spetku smilovani"!
  Putin si ted rika potichu, tohodle svatyho ducha mi byl cert dluzen,vypada horsi dabla..Poradnyho dabla.
  A taky,ze je taky mocne statej.Duch,korala.
  A duch se s Putinem nepara...
  Duch:"Nastavit druhou tvar svyho ksichtu"!
  Putin/na vterinu vomdli/:"To je otresny a za co,dusinko"? Chyta se za hlavu.Ze nevi vo co de.
  Presidenti se nefackujou..
  Duch:"Pac dostavas furt verbalni facky a co Jezis rozkazal"?
  Putin:"muzu dostat aspon lekarskej dohled,abych prezil"?
  Duch/zakrouti obrhlavou/:'..se nepovoluje, nemas narok"!
  Putin:"..kdyz se neda nic delat,at sem aspon merenej skutkama. Sputnik...pridavam pensistum, rodinam a detickam,pracujicim,zachranuju kde co,blizni ve dne v noci nespim,chatram z toho"...Za co"?
  Duch:" a kdo zachrani treba zapadni media, upi bidou a hlady"?
  Putin/v soku/:"Duchu, ty ses se uplne pomat!Tu mas panaka"!
  "A Chci videt tvoje papiry,vypadas na docista svatej podvod". Podvody Jsou vsude a urcite i v nebi".
  Navrhuje:"nepotrebujes ty dva v bilych plastich s konskou"? "Dyt mne fackujou hlava nehlava jako bez hlavy do cely hlavy"!
  Duch:"..za tohle te ceka, nejmin pet let ocistce".
  Urazka nebeskyho majestatu"!!
  Putin,napije se na kuraz a mavne rukou:"ten mam tady na zemi a furt. Neslysis ty zloreceny media,nebo ses hluchej"?
  Duch:"Prave ty ted hned zachranis"!
  Putin,vytresti oci otoci je k nebi, neco skreku nelidskych ze sebe vyda,jeste zamumla ,zavravora a sekne to s nim rovnou nastesti na trun.
  "Ja, batuska,cele Rusi,Ivan Hrozny a jeste horsi mam.."?"
  A nechces mi duchu aspon rict,jak je mam zachranovat "?
  Nedopovi,uz je to zbytecny, pokrizuje se trikrat, sepne ruce a zacina se v poslednim tazeni modlit.
  Duch /mavne rukou a Putina to vzkrisi/:
  "Zadny simulace,chlapecku"!"Tady mas/ukaze na balik na zemi/,3kila Novicoku.Postupne naordinujes a ty media vyseknou na tom a na tobe ,ziliony,tak je spasibo,spasis"!
  Putinovi pozehna.
  Putin uz mlci kdyz duch z habitu vytahuje cedulicku z
  Nebesky Nejvyssiho,uplne posledniho soudu,seslanou.
  Duch:" Jako krestan,dostavas rozkaz,za
  A/milovat svoje nepratele a dobrem je odmenovat.
  Za B/nebot chudi sou duchem nevedi co cini.
  Putina omejva studenej pot sesouva se pod trun,ruka smatra po demizonu koralky, pta se a odpovida si sam: "duch taky nevi co cini,takovejhle zlej sen,se ani zdat nesmi..
  Co ze mam na cele? Smrtelnej pot.Co to mam na jazyku? Smrt.Co mi zira z voci? To samy.Co vypoustim ?
  Poslednim vydechem.Posledni zavet? Ta by byla.
  Dusi ! Prikaze/hrobovym hlasem/:"votevri duchu vokno, duse ma chce odlitnout do nebe"!
  A zase neveri co slysi. Duch/silnym hlasem kazatele/:
  " Vez,bidniku. Bez jejich hrisneho zla, nebylo by ani tveho slavneho dobra a nikdo by o nej ani nestal".
  Nejvyssi ma na to dabla a ty mas zase media".
  A duch nastoupi do Sputniku a je ten tam..
  Zvony z nedalekeho chramu zacaly vyzvanet ,sladka vune vodky se misi s vuni frantisku a purpury ,probouzi Putina.
  Ten se zvedne,automaticky ,sou svatky, de si dat panaka, ale potom se rozmysli..
  Nejdriv prace ,potom,oh..
  To prave sem ted zapomnel.  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Toto sedí na Jelcina! Doslova. A kolik jste toho měl v sobě vy, a jak dlouho jste ten blábol plodil?

   Smazat
 18. 5-10minut,potom delsi rozhodovani,jestli to mam kliknout s nadeji ze to vrchnost zasekne, nasledky prodlouzene strizlivosti. Nedoporucuju.
  Vosudem naplanovanou miru chlastu,uz sem splnil a prekrocil.
  Dovolim si prikladnej priklad.
  Cirkusove pobaveni pro ctene ctenare,ktere mam vzdy na mysli..
  Nikdy sem neuznal jinyho ucitele.Sebeucitel samouk.
  Komunisti cinkali o vahajicich,inteligentnich intelektualech a raznych v rozhodnosti delnicich.
  Moji,vladnouci delnicke tridy.
  To se mi zamlouvalo.
  Zkusenost. V deset rano u Vanhu ,mezi nami spinavej kotelnik/topic ze sklepnich prostor, drive intelektual a disident.
  Basni furt /votravne/,jak byl vysvobozenej,ve skutecnosti /vykopnutej/komunisty, tvrde bez milosti a zarazenej do rad delnicke tridy.
  Je z necekane nabyte svobody /daleko vetsi vejplaty s daleko mensi usilim/a hlavne z nasledku ,vydrenej.
  Na dukaz a duraz svych podnapilych /v 10 rano/ delnickych prav a kvalit, prasti delnickou pesti dopultu.
  Lidi se zacnou vohlizet. Co se nestane.
  Plnej panak jako akrobat,vyskoci asi pul metru do vzduchu,tam se otoci a dopadne dnem,nevylitej ani kapku,zpet.
  Topic bafne panaka,vypije obsah do dna, razne a rozhodne.
  Kazdej zira,na ty zazracne promeny a sou vislosti,
  vyssi moci. Nekdy taky nemoci.
  S pranim vseho neceho a spatnyho niceho/nicevo/. Pavel.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.