Reklama

pondělí 28. prosince 2020

Petice: Požadujeme reparace, narovnání vztahů s Německem a referendum!“

Předsedovi vlády ČR, panu Ing. Andreji Babišovi

Petice: Požadujeme reparace, narovnání vztahů s Německem a referendum!“

Současný rozpočet předpokládá deficit několika set miliard korun. Naše celkové zadlužení roste rychlým tempem. Jsme na počátku krize. Naše sociální jistoty jsou ohroženy. Asi 10 % našich spoluobčanů žije v chudobě či na jejím prahu. Je pravděpodobné, že celková situace se bude i nadále zhoršovat. Pandemie koranavirová pak rychle vyústí v pandemii dluhovou a chudoby.

Ale čeho jsme svědky? Dohadování se o miliardách korun a jejich následném přemísťování z jedné rozpočtové kapitoly do druhé. Imperativem doby však je hledat a nalézat nové finanční zdroje, které nám pomohou překlenout vzniklé celospolečenské problémy. Navrhujeme proto jménem všech našich petentů, jménem 360 tisíc obětí německého teroru, a milionů dalších, kteří po šest let trpěli v tzv. protektorátu, abychom urychleně a s velkou naléhavostí požádali Německo, aby nám začalo splácet reparace, které nám dluhuje. Opíráme se nejen o Pařížskou reparační úmluvu, o princip mezinárodního práva, který jasně říká, že agresor je povinen oběti své agrese nahradit škody, které jí vznikly, ale také i o závazná veřejná prohlášení významných německých ústavních i politických činitelů, počínaje kancléřem W. Brandtem a konče H.D. Genscherem, ministrem zahraničních věcí. Tito i další němečtí představitelé nám slíbili, že Německo nám reparace zaplatí, jakmile bude opět sjednocené. A k tomu zatím nedošlo, ač Německo je sjednocené již 30 let a samo sebe označuje za právní stát.

Naši málo stateční či laxní příslušní činitelé, místo aby již dávno na Německu požadovali zaplacení reparací, vydávají prohlášení, že reparací se vzdala komunistická vláda, že reparací jsme se vzdali v Česko-německé deklaraci, že v této době není vhodné otázku reparací nastolit, poněvadž by došlo v Evropě ke krizi důvěry a tak dále.

Z uvedených i dalších důvodů můžeme tedy oprávněně konstatovat, že pro současnou situaci je charakteristické dlouhodobé porušování základních norem mezinárodního práva. I ČR k němu přispěla především svou nečinností. Narovnání norem mezinárodního práva nikdy nemůže vést k nějaké krizové situaci v Evropě, ale naopak. Zhojení norem mezinárodního práva k obecné důvěře přispěje. Přestože mnozí v současnosti mluví o právním státu, o panství práva, tak od slov ke skutkům dosud nepřikročili. Demokratickými prostředky, mezi které patří i tato petice, za níž budou stát tisíce lidí, hodláme ovlivnit činnost vlády, aby bez zbytečných odkladů zahájila diplomatickou cestou jednání s Německem o zaplacení reparací a tak zajistila v určitém přijatelném časovém horizontu příliv několika bilionů korun, podle odhadů asi od 5 do 10 bilionů, do naší státní pokladny, a tak zajistila oddlužení republiky a její další rozvoj ve všech oblastech. A to je jistě jeden z nejdůležitějších našich národních a státních zájmů současnosti.

Ústava ČR říká, že lid je zdrojem veškeré státní moci. I my jsme tím lidem, my všichni petenti bez rozdílu. Naléhavě dále navrhujeme, aby Parlament ČR ve zkráceném legislativním procesu přijal zákon o referendu. Ústava jej již od roku 1992 předpokládá. Jen tak lid i o této pro republiku životně důležité otázce může přímo rozhodnout v imperativním referendu, pokud příslušné ústavní orgány se tak budou zdráhat učinit. Lid může vyměnit vládu, ale vláda lid nikoliv! V příštích demokratických volbách se můžeme stát vládou my, občané ČR! Budeme mít v rukou mocný nástroj k potřebným změnám, hlasovací lístky! Jděme k volbám! Volme ty politické strany, politická hnutí, která veřejně podpoří požadavek, aby nám Německo zaplatilo reparace v plné výši a postaví se za uzákonění referenda. Pakliže toto volání mrtvých i živých vláda odmítne, nastane situace, kdy budeme nuceni nastolit otázku potřebných systémových transformací. Klíč k budoucnosti vidíme v demokratických změnách, ústících v humanitní demokracii, která předpokládá rozšíření demokracie z oblasti politické i do oblasti ekonomické a sociální.

V Praze dne 17. prosince 2020

Petiční výbor:

PhDr. Vladimíra Vítová, Ph.D., Sečská 1855/27, 100 00 Praha 10 /// JUDr. Ogňan Tuleškov, Na Čihadle 18, 160 00 Praha 6 /// PhDr. Jiří Jaroš Nickelli, Poledníkova 5, 628 00 Brno-Líšeň /// PhDr. Marie Neudorflová, Ph.D., Osadní 1476/43, 170 00 Praha 7 /// JUDr. Karel Hais, Náměstí Přátelství 112, 357 09 Habartov /// Miroslav Starý, Letná 207, 471 24 Mimoň /// MUDr. Marek Obrtel, Rokytnice 132, 751 04 Rokytnice /// Ing. Vladimír Prinke, plk.v.v., Buzulucká 2354, 390 03 Tábor /// Prof. PhDr. Stanislava Kučerová, CSc., Milénova 12, 638 00 Brno /// Ing. Ivan Kratochvíl, pplk..v.v., Vikova 473, 274 01 Slaný

Za petiční výbor je oprávněn jednat: JUDr. Ogňan Tuleškov, Na Čihadle 18, 160 00 Praha 6

Seznámil jsem se s peticí ,,Požadujeme reparace, narovnání vztahů s Německem a referendum“. Jako
projev souhlasu s jejím obsahem, připojuji svůj podpis na petiční arch.
Podpisové archy zasílejte, prosíme, na adresu : České mírové fórum, Legerova 22, 120 00 Praha 2.

Vzor podpisového archu:
13 komentářů :

 1. Kapitalizmus, který je pokrokem proti feudalizmu si ale zachovává velkou míru nadřazenosti na všech stupních, Proto se nemůže v tomto systému stát že Německo bude platit svým poddaným, které vysává neskutečným způsobem. Tuto otázku mělo nastolit OF v 89. Pravda a láska by zvítězila.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pane doktore Tuleskove a petenti vasi iniciativy

   je treba ocenit vasi petici,ale verte,ze kdyz 31 let je zavedeno embargo na zakon o referendu pak je jiste,ze se ho jako opravdu pouzitelneho zakona NIKDY nedockate ,nanejvyse to bude dalsi navrh nepotrebneho zmetku.
   Ano,za vyvoj ve state,je nepsanym zakonem jakoby odpovedna zejmena jeho intelektualni vrstva.
   Dovolim si vas upozornit,ze by melo dochazet k premene OS(tj obcanske spolecnosti ),ktera je do teto doby pasivni a unavena ohlupovanim pana GR TV a to na ĆSV tj Ceskou spolecnost volicu.
   Ta uz prisla s napadem zacit vytvaret vzorovy Program obcanu volicu pro Novou republiku,ktery by si mohly do svych programu zajistit vsechny polit.subjekty,ktere se uchazeji o zvoleni a bylo by jiste i pro zdejsi lidove komentatory prinosem,kdyby jste se vy jako clenove podepsani pod petici se ucastnili i zde v obcanske prime demokracii ihned, tvorby navrhu tohoto programu.

   Mame totiz jakoby podobne cile,nebo snad ne?

   Drzime vam palce,ale radeji vas tu uvitame mezi nami a neskodilo by kdyby jste naformulovali do tohoto programu i vas navrh jak dostat dluznou castku z reparaci nebot vymluvy jak to nejde uz prsi 31 let a furt nic.
   No ni?

   Vymazat
  2. Uzavření Mírové smlouvy s Německem je tím klíčkem k vyplacení válečných reparací. Jak vidno, zatím jen vlastizrádci vše společně vybudované a pořízené zaprodali včetně podřízení části naší zubožené armády Wehrmachtu!!!

   Vymazat
 2. Obávám se, že petice bude velmi málo úspěšná. Proč? Běhá se tu s křížkem po funuse. Velmi málo mladých lidí ví, co jsou Benešovy dekrety, jak vznikly, co znamenaly, jak a kým již byly prolomeny a co znamená pro naši zem jejich zrušení.
  Jinak na ministerstvu vnitra NSR visí již 2 roky požadavek na zrušení Benešových dekretů. Jak se náš ministr zahraničí Petříček k dané věci postavil je také známo. Vláda nic nedělá a mlčí. Karlova univerzita, kterou dotujeme, stojí proti nám atd. atd.

  https://www.bmi.bund.de/SharedDocs/reden/DE/2018/08/tag-der-heimat.html

  Citace: Přeloženo
  …“Musí to tedy být přehodnoceno a znovu prožito…. Zákon a svoboda, dekrety bezpráví, které musí zmizet - a já s vámi plně souhlasím, zejména Benešovy dekrety - žádný prostor pro nenávist a zánětlivá hesla a - to je také součástí evropského uvažování - že vůči antisemitismu existuje nulová tolerance“….

  https://www.seznamzpravy.cz/clanek/lichtenstejnove-zazalovali-cesko-stat-povolava-do-boje-historiky-134870

  Vřele doporučuji shlédnout tyto stránky a udělat si vlastní úsudek. Jde o moc zajímavé čtení a videa.
  http://www.michalapetr.cz/doku.php

  Jinak velmi rád tuhle petici podepíšu. Cítím to alespoň jako nějaký skutečný krok, byť opožděný správným směrem.

  OdpovědětVymazat
 3. Tak to se bohužel nestane nemáme na to vládu kdyby se o to Babiš pokusil to by zase skopčácký poskoci řádili v práglu.

  OdpovědětVymazat
 4. Myslím, že je stále platná mezistátní smlouva mezi NSR a ČSSR, kterou v 70 letech podepsal v Bonnu prezident Husák. Tou smlouvou se vzdáváme všech poválečných reparací a Němce zavazuje se vyrovnat se sudetskými Němci za zabraný majetek(MZ vám ji předloží). Po podepsání skutečně došlo k oteplení vztahů, zejména v oblasti kulturní, kdy vznikaly např. společné televizní projekty, jako seriály Arabela, Pan Tau...Byly navazovány družební styky příhraničních měst atd. To, že nás Němci po revoluci vydojili a stále dojí je věc jiná a ztrátu národní identity a hrdosti jsme si zavinili sami. Promiňte ale nepodepíšu. Připadá mi to jako trochu teatrální plácnutí do vody nevedoucí k žádnému úspěchu.

  OdpovědětVymazat
 5. Otiskněte tu Husákovu smlouvu s Německem. Nevěřím, že je tam jednoznačně napsáno, že se vzdáváme reparací.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nebudu nic otiskovat, je mi to fuk. Tu smlouvu si sám najděte na stránkách MZ. Věřte, že komunisté Němcům neslevili něco jen tak. Tím, že byli Sudeťáci vlastní vládou odškodněni není taky nezanedbatelné, neb v případě navrácení jejich majetku by tyto peníze museli navrátit.

   Vymazat
  2. 12.10
   Milý příteli, možná nemuseli. Přijde na to.
   Všáša Pravdoláska taktéž nevrátil žádné chechtáky Československu ani NSR, přesto, že majetek vyvlastněný, resp. znárodněný, jeho strýci Miloši - který jeho synoveček tak nádherně s pomocí estébáka zrestituoval - byl v plné výši tomuto jeho strýci uhrazen. Napřed ČSR vládou, poté, když Miloš zmizel do NSR a kňučel, jak ho ČSR vzalo u huby, bylo mu dáno za pravdu a majetek - který, připomínám, Všašek zrestiuoval - mu NSR "dovyrovnala".
   A vracel snad tento nestydatý restituent, guru neméně nestydaté Kavárny, něco ať již ČSSR nebo NSR? Nikolivěk. Ani fufník. Jak říkám - přijde na to.
   Co zde tvrdím možno lehce dohledat.

   Vymazat
 6. Milane, ono by pak bylo logické, kdyby se nedej bože majetek sudeťákům vrátil, tak by bylo podle smlouvy jedno, zda by německá vláda požadovala peníze zpět, ale každopádně pak by byly opět aktuální reparace. Nevím, zda by se přičetl nějaký úrok ale bylo by to asi dost. Tak, že nároky sudetských Poselltboys by v případě úspěchu se vším pořádně zamíchaly...

  OdpovědětVymazat
 7. 19:09
  No, byla by to prča.
  Pocházím z obce v Sudetech, kde hranice Protektorátu kopírovala její katastr. A v Sudetech se má rodná obec ocitla proto, že v ní žila "německá většina" - která německá většina čítala o 6 Němců víc než bylo "českého živlu". Slovy - Němců bylo o ŠEST voličů víc! To jen tak mimochodem.

  No a pak válka skončila a z mé rodné obce byly navráceni zpět do německé vlasti, pro kterou tak urputně hlasovali, všechny německé rodiny - až na jednu. To proto, že ta jediná rodina se napovažovala za nadlidi, ale za normální lidi a své české sousedy neměla za českou verbež, ale za normální sousedy. A pomáhali. Tajně, a riskovali vlastně svůj život, kdyby se to profláklo, ale pomáhali. Ale to by bylo na dlouho; příběh té rodiny. Takže zpět k odsunu.
  Až do odsunu bydleli mí prarodiče od roku 1927, kdy se náš rod vrátil z přesně třistaletého exilu z tehdejšího Německa (no, taky je to sranda - rod zakotvil v r. 1627 v Polské obci, kterážto se při dělení Polska ocitla v Německu, než nyní sluje opět polskou obcí) do své staré - a jediné - vlasti a přestože bylo plno vítání "našich krajanů" a habaděj slávy a keců vůkol toho návratu "našich krajanů", zůstalo jen u těch keců a vítací komedie. Zpět.
  Nadlidé byli po válce odsunuti a babička s dědou dostali konfiskát. Ten nejmenší baráček (5×10 m. plus 4 ary zahrádky) z konfiskátů to byl, neb babička nic velkého nechtěla. No a pak, jednoho dne, v šestasedmdesátém roce, u babičky (děda už byl po smrti) návštěva z NSR v meďáku. Která návštěva sestávala z původní majitelky domku a jejích dvou dcer. A víte jak to skončilo? Ohromným slzroněním. Buleleli všechny čtyři. Plakali obě babči i dcery. Když pak odjeli, ptal jsem se babičky (byl jsem právě u ní, tak jako každou neděli, naštípat dříví), proč takovou hodnou paní také odsunuli. A babička na to: "Jo, ona byla hodná, ale její manžel byl pěkná svině." "A proč přijeli?" já na to. "No, protože je už vdovou, tak chtěla holkám ukázat jejich domovo." Zdrželi se tehdy až do večera. A při odjezdu zase velké slzronění a objímání těch dvou stařenek...
  Dva roky na to babička umřela a domek zdědil bratránek. Jenže domek zatím, do současnosti, notně nabobtnal - přibylo mu jedno patro a zabírá plochu více než jednoho aru (vím to, neb jsem v onom bobtnání bratránkovi pomáhal) a na zahrádce je bazen.
  Jak říkám - byla by to sranda, s tím navracením. Co by se navracelo a kdo by komu co platil, když domek z tehdejších plus minus deseti tisíc kčs nabobtnal i finančně plus minus 250 000 krát?
  Toť otázka.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Dodatek - prarodiče bydleli od svého návratu do staré vlasti v podnájmu u jednoho statkáře. Nějak jsem to skopal v tom svém větvení.

   Vymazat
  2. Ježíšmarjá!!! 250 krát! Nabobtnal. Za desetikačku vážně nebyl. Ach jo...

   Vymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.