Reklama

neděle 13. prosince 2020

Petr Hampl: Cesta z nevolnictví

14. 12. 2020
Kniha Petra Hampla Cesta z nevolnictví je pokračováním a prohloubením analýzy, které se věnoval v práci Prolomení hradeb. Autor popisuje situaci, kdy vítězové v podobě globalizované mocenské elity vytvářejí celosvětově vysoce byrokratizované prostředí, zatímco poraženým, tedy většinovým populacím v zemích našeho civilizačního okruhu hrozí, že budou vyvlastněni od své národní kultury. Alternativou ke kulturně konzervativnímu postoji je totiž jen rozpuštění všech v jakémsi obřím tyglíku, z něhož bude vytékat poddajná masa.

V tomto rámci popisuje Petr Hampl to, co nazývá přelomovým generačním konfliktem. Nejedná se o obyčejné spory mezi příslušníky různých generací, ty zde byly odnepaměti. Jde o to, zda nové generace neopustí právě ty hodnoty a principy, které si přes všechny dílčí spory dokázaly mezi sebou generace předchozí až dosud předávat.

Petr Hampl nad situací nelamentuje. Hledá mezi mladými lidmi ostrůvky nesouhlasu, projevy vlastního myšlení, které by se mohly, pokud je ještě čas, postavit podivné alianci obří ekonomické moci a obludného ideologického blouznění.

Knihu lze objednat například ZDE

19 komentářů :

 1. http://www.pi-shop.cz/knihy/petr-hampl--cesta-z-nevolnictvi/

  https://knihy.heureka.cz/hampl-petr-cesta-z-nevolnictvi/#section

  OdpovědětSmazat
 2. https://www.czechfreepress.cz/evropa/cesko-a-slovensko-musi-byt-zadluzeno-na-vecne-casy-jinak-se-eu-rozpadne.html
  https://ac24.cz/en/-/slovaci-povstali-nechceme-diktaturu-pod-zaminkou-koronaviru-stoji-za-to-videt-?redirect=%2Fen%2Fweb%2Fac24%2Fuvod
  http://www.zvedavec.org/prispevky/2020/12/8538-dopis-vlade.htm

  OdpovědětSmazat
 3. Piráti se radují z mrtvých na covid! Babiš se s tím nemazal

  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Pirati-se-raduji-z-mrtvych-na-covid-Babis-se-s-tim-nemazal-647215

  Vydírání se neustupuje! Šichtařová k nátlaku ze strany EU

  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Vydirani-se-neustupuje-Sichtarova-k-natlaku-ze-strany-EU-647147

  OdpovědětSmazat
 4. Pan Hampl je inteligentní člověk s dobrou vyjadřovací schopností. Jeho názory a jeho knihy mají jednu, ale zcela zásadní vadu. Současný stav vysvětluje jako práci intelektuálů a univerzitní elity. Naprosto ignoruje kým jsou tyto organizace zřízeny a hlavně kým jsou financovány.
  Kdyby současné finanční elity nechtěly, neexistovaly by deviantní ostrovy na univerzitách, politické neziskovky a různá hnutí by zmíraly hlady na okraji veřejného zájmu, média by zpívala jinou notu atd...
  Člověk, který je inteligentní, sečtělý a schopný analýzy je značně nedůvěryhodný pokud ignoruje moc finančních kartelů a tok peněz...

  OdpovědětSmazat
 5. Knihu jsem si koupil, přečetl a moc se mě líbila, jenom jak píše S.K. to hlavní a to že hlavním hybatelem všeho je parazitizmus až mafie nenažranců a co s tím. To není nemoc co se dá léčit. Vždyť i za komoušů hlodaly až vyhlodaly.

  OdpovědětSmazat
 6. Hampla bych otipoval stejně. S jeho názory, které vyslovuje vesměs souzním, ale jede po povrchu. na dřeň nejde.

  OdpovědětSmazat
 7. Také silně k tématu, kniha ing. Švihlíkové, Jak jsme se stali kolonií !! Zde je popsán mechanismus neblahých ekonomických praktik, které provozují v rámci EU nadnárodní korporáty a také výhledy do budoucna!!

  OdpovědětSmazat
 8. Pane Hampl, já se od roku 89 už 30 let necítím být nevolníkem, to do 89 r. tam se dá mluvit o skutečném nevolnictví, jedna strana, jeden názor, jinak kriminál, zadrátované hranice, stovky lidí na drátech zastřelených. Tuto dobu považujete v kontextu z dneškem jako svobodnou??
  Mladým se dnes musí vysvětlovat co za zlořád byl socialismus, v mnohém nevěří, pokud jim řeknu o prázdných obchodech, zákazu cestování, vláda jedné strany a další zrudnosti soc. Na pomluvy dnešního Západního světa, vám z mladých pomalu nikdo neskočí!!
  Pane Haml, zustanete jako ten známý kul v plotě!! Tohle je přesně o co autorum podobných kvalit jde, vy mýt poslední zbytky mozku lidem, kteří věří polopravdám, lžím, konspiracím a podobným nesmyslum!!
  Tak hrrr, kupujte škvár, třeba vašim blízkým přátelum, možná že vás tou knihou i praští!! já tedy určitě.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ty seš úplný hlupák.podivej se třeba na videa z YouTube jaký jsou USA ráj pro lidi.50mil.lidi žije jako psi na ulicích,celé dveře měst vybydlené všude smetiště následkem toho osobu zdrogovanou lidí.:a politický systém v USA je take diktatura vláda jedné skupiny bohatých rozdělené na modré a červené aby to vzbudilo zdání demokracie.ale je to v podstatě jedna banda.v USA ani není možné založit polít.stranu či hnutí které by ohrozilo dosavadní systém.ten kdo by takto veřejné vystoupil by nedožil rána.takova je v USA demokracie.lidi tam žijí na ulicích že se USA za to nestydí a ještě poucuji státy celého světa a nutí jim svůj system

   Smazat
  2. Na dluh dokáže žít dobře každý idiot.

   Smazat
  3. Pokud jste pred89 žil v republice, tak buď trpíte ztrátou paměti, nebo papouskujete obulíbené prázdné floskule . Jinak pan Hampl určitě neskončí jako kůl v plotu.... na to má příliš zajímavé a podnětné myslenky🤔Ing ditrich

   Smazat
 9. Indický běžče 10:46, tím, čím jste trapný, byli trapní i zanícení bolševici. Horlivostí, zaslepeností a snaživým lhaním, svého druhu nenávistí. Jste ze stejného rodu, jen na opačné straně. Jsem si jist, že knihu o které je řeč, jste ani nečetl. Autora ovšem haníte. Pro neschopné myslet, typické.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 11:24
   Pana Hampla a jeho levičácké názory moc dobře znám.
   Umím si živě představit, co se v tom škváru piše. Naprostá ztráta času něco takového číst.
   Jen by mně zajímalo, kolik se toho nesmyslu prodá. Tipuji max v desítkách kusů, předem lituji ty chudáky co si tohle koupí.

   Smazat
  2. Unknowne 14:50, rád se od Vás dozvím, v čem spočívá levičáctví páně Hampla, rád se také od vás dozvím proč levičáctví a ne levicovost. Pak bych rád znal Váš názor na to, zda je SPD stranou levicovou, nebo pravicovou. Když už se k věcí tohoto typu politické orientace s takovou jistotou vyjadřujete. Já si dost jist nejsem a proto si knížku zakoupím. Mějte se.

   Smazat
 10. BMW vs. demonstranti

  https://navratdoreality.cz/bmw-vs-demonstranti-12420.html

  OdpovědětSmazat
 11. Pana Unknowna, Indiána a jejich pravičácké názory moc dobře známe. Umíme si živě představit, coby kdyby něco knižně vypotil, bylo za škvár. Naprostá ztráta času něco takového číst. Musel by si celý náklad dopředu koupit sám, jinak by mu to nikdo nevytiskl. Tyto experty přece niko za takové blbosti nemůže platit. Jsou jak novodobý zvrhlý Pavka Korčagin.

  OdpovědětSmazat
 12. https://beforeitsnews.com/eu/2020/12/7-things-that-used-to-be-crazy-conspiracy-theories-until-2020-happened-2664866.html
  Sedm věcí, které dříve bývaly „bláznivé konspirační teorie“ ... Do roku 2020 se to stalo. Poskytli „stimulační“ šek všem v Americe, dali lidem tak obrovské peníze v nezaměstnanosti, že se více zdrželi doma, než šli do práce, a zadlužili se tak hlouběji, že jejich počet je prostě nepochopitelný. Ve skutečnosti platili lidem, aby nepracovali. A ve většině případů to není chyba těchto lidí - vláda přinutila zavřít svá pracoviště, pokud to nebylo považováno za „zásadní“. Jaký by však byl skutečný výsledek univerzálního základního příjmu? Feudalismus. Nevolnictví. Zotročení.
  Lidé budou zcela závislí na vládě a vládnoucí třídě pro každou nutnost: jídlo, přístřeší, voda, oblečení. Jaký lepší způsob, jak prosadit kontrolu, než zajistit shodu nezbytnou pro přežití?

  OdpovědětSmazat
 13. Ekonomičtí neumětelové nám po roce 1989 naordinovali špatnou západní medicínu , která nás vysála . Za socializmu se uvažovalo selským rozumem , aby nedošlo k zadlužení a země se zlepšovala postupně , sice pomalu , ale každý rok se zvyšoval plat všem zaměstnancům bohatě nad rámec inflace a ne jak dnes , kdy se jenom dorovnává na úroveň inflace.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.