Reklama

pondělí 14. prosince 2020

Petr Žantovský: Svět včerejška, dneška a...

12. 12. 2020
Velkou část letošního roku se novinář a spisovatel Petr Žantovský věnoval studiu a zveřejňování komentovaných dokumentů z období nacismu – až po jeho porážku na konci 2. světové války, od čehož nás letos dělí právě 75 let. Články, které postupně vycházely v průběhu roku, autor poskládal a doplnil do rozsáhlé (350 stran) knihy, kterou vydává nakladatelství Beskydy.

Autor nám předložil zásadní dokumenty svědčící o naprosté zrůdnosti německého nacismu – výňatky z perverzně ideologického Hitlerova manifestu Mein Kampf, protokoly z konference ve Wannsee, kde pod taktovkou Reinharda Heydricha bylo odstartováno tzv. konečné řešení židovské otázky, projevy okupantů (K.H.Frank, Heydrich) i domácích přisluhovačů (E.Moravec). protokoly ze spojeneckých jednání v Postupimi, kde bylo rozhodnuto o budoucím uspořádání poměrů v Evropě včetně z toho vyplývajícího odsunu Němců z Čech (dle tzv. Benešových dekretů). Upozorňuje i na skutečnost, že Německu bylo vítěznými spojenci uloženo zaplatit naší země vysoké reparace, ale do dnešního dne jich republika získala jen nepatrný zlomeček. Zato slyšíme chrastit rétorickými šavličkami sudetoněmecké prominenty v čele s Posseltem o údajných křivdách na Němcích a naší povinnosti je odškodnit atd.

Jak autor v předmluvě píše, „důvodem vzniku tohoto souboru textů bylo nejen aktuální tříčtvrtěstoleté výročí konce druhé války a porážky německého nacismu, ale především řada úkazů a událostí kolem nás, které jako by zkoušely naznačovat, že se může historie ne snad opakovat, ale inspirovat. Tedy to špatné z ní. Je to tedy pokus o varování: Dívejme se kolem sebe mnohem pozorněji a ostražitěji. Možná se na nás valí něco, čeho nedohlédneme.

To není konspirační teorie. To je vyhodnocení různých indicií a souvislostí, které vykukují všude vůkol. Jednání různých orgánů Evropské unie, pátá kolona mezi našimi novináři zejména v tzv. mainstreamu, nátlakové akce neziskových organizací, různé mesaliance někdejších post-nacistických, dnes sudeto-reminiscenčních sdružení s významnými postavami české politické scény. To všechno jsou počínající příznaky možné budoucí nemoci zvané válka. A ta, bohužel, obvykle bývá pro velkou většinu zúčastněných smrtelná.

Je to tedy varování před těmi, komu by se válka hodila jako řešení jejich ekonomických a politických aspirací a zájmů.“

Každému, koho zajímá nejen minulost, ale i přítomnost, a hlavně budoucnost naší země a našeho národa, lze knihu jedině doporučit.

Knihu lze získat na www.beskydyknihy.cz.


14 komentářů :

 1. Druhá svět. válka bude ukončena až v roce 2021..........
  Prosinec 2020 si budeme pamatovat, jako dobu, kdy se proud historie razantně stočil a prastará zlá síla utrpěla porážku. Bílé klobouky vyhrávají tajnou válku o planetu Zemi a osvobození lidstva se blíží jistotě .
  https://ac24.cz/en/-/je-cas-prepsat-historicke-knihy-pri-usvitu-svobody-lidstva-ve-svycarsku-a-v-nemecku-operuji-ruska-a-britska-armada-a-pentagon?redirect=%2Fen%2F-%2Fmerkelova-oznamila-ze-16-prosince-bude-v-nemecku-zavedena-tvrda-karantena%3Fredirect%3D%252Fen%252Fweb%252Fac24%252Fuvod

  OdpovědětVymazat
 2. Varování autora výše uvedené publikace je nanejvýš aktuální. Pátá kolona v naší zemi se už ani neskrývá, seznam těchto prodejných skřetů je přitom den ode dne delší. Čas se krátí a pokud se rychle nevzpamatujeme a nesáhneme k činům, tak nás ta verbež prodá bez mrknutí oka.

  OdpovědětVymazat
 3. Ačkoliv je většina národa sociálně , tedy levicově zaměřena , tak toleruje příchod fašizmu viz. dílo Černého v Řeporyjích.Spíše má navrch pravicová agrese viz. Minář.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. David Černý má ještě instalaci pozapomenuté Entropy v plzeňské Techmánii.
   https://www.techmania.cz/cs/product/entropa/

   Vymazat
 4. nedivím se ničemu,když Novotný (ODS) vyhrožuje beztrestně kdekomu smrtí,když veřejně propaguje Vlasovce.Kdy ODS vládne Fiala,dopisovatel do sudetoněmeckých plátků,kdy delegace lidovců (Bělobrádek,Herman a jiní)jezdí na sudetoněmecké srazy.Divím se naopak že pražané chtěli na Hradě syna kolaborantů,který hned po zvolení letěl s omluvou za odsun Němců do Berlína.Národ ovládá proněmecká pravice a to je zlé.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. brblal tak bylo a jest! jeste bych zpochybnil i miladu a jeji "aktivity"!!!

   Vymazat
 5. Varování je naprosto správné mám o tom tématu dost knih a to co se děje dnes kopíruje rok 38.

  OdpovědětVymazat
 6. Kdyby se němec tisíc let kál nikdy ze sebe nesmyje vinu za obludné zločiny jež spáchal v evropě na slovanech a židech.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ondroušku! 11:08
   Názvy národů a ras píšeme dle našeho vztahu k nim.

   Já bych psal Slovanech!! U židů si nejsem jist, zda jde o rasu, národ, sektu, náboženství či podvod (chazaři), a proto bych byl opatrný (malým písmenem zde nic nepokazíš), ale u Slovanů je to hrubka jako bejk, nebo hůře, předsudečná nenávist.

   Vymazat
 7. Milan Ondroušek.
  Chybí tam za pomocí svých chazarských souvěrců.

  OdpovědětVymazat
 8. Vlci v rouse berancim. Zakazana kniha, ted asi samizdat Rep.ps. na opratce je taky poucna, ale asi uz je pozde na vykrik lidi, bdite. Nechavaji se litovat, povidaji o podfinancovane armede a vadne vyzbroji - opravdu?

  OdpovědětVymazat
 9. zde nabizim mou knihu: http://www.joza/kniha/dopi-ce-cesko-musi-byt-zbaveno-curaku-jako-unknown j.j. a anonym-forever-cena 1.-kc- dalsi postizeni a jejich stoupenci FREE

  OdpovědětVymazat
 10. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětVymazat
 11. Odsuzujete jen Němce, ale zapomněli jste na zrádné Francouze a proradné Angličany. Mě osobně je bližší Němec než Francouz či Angličan. Němec jednal přímo, ale Francouz s Angličanem vždy zradí a hájí své zájmy i za cenu vraždění nevinných.

  OdpovědětVymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.