Reklama

úterý 1. prosince 2020

Podpořte projekt profesionalizace webu Nová republika!

1. 12. 2020
V roce 2013 jsme ani zdaleka nepředpokládali, že by se nově založená webová stránka Nová republika setkala s tak velkým zájmem veřejnosti, který je srovnatelný s profesionálními portály zaměstnávajícími několik redaktorů, kteří musí sloužit svým majitelům.


Přinášíme informace, které jsou zamlčovány a názory, které jsou umlčovány. Občan, který není informován a konfrontován s celým spektrem názorů, se nemůže správně rozhodovat ve vlastním zájmu. Chceme i nadále poskytovat veškerý obsah zdarma.

Nová republika narazila na svoje meze dané bezplatnou pracovní kapacitou a technickými prostředky. Potřebné investice a provozní prostředky převyšující možnosti výtěžku z reklamy, podpory zakladatelů a drobných sponzorů. Zabezpečení webu proti útokům, profesionální vzhled, lepší operabilita a rozšíření pracovní kapacity, tedy profesionalizace, vyžadují získání větší částky.

Rozhodli jsme se využít možnosti veřejné sbírky formou „fundraisingu“, které využívají neziskové organizace. Nová republika, z.s. je rovněž neziskovou organizací, ale samozřejmě bez dotací státu, regionální samosprávy, EU nebo bohatých nadací. Jestliže denně máme 25 – 30 000 „unikátních uživatelů“, pak zřejmě existuje dost lidí, kteří mají o Novu republiku zájem. Mezi nimi lze předpokládat dost takových, kteří ji budou ochotni podpořit.

Prosíme, podpořte naše snahy na:


Za Novou republiku, z.s., Ivan David, Václav Dvořák a Lenka Procházková

Za 7 let jsme publikovali přes 25 000 příspěvků, zaznamenali jsme přes 97 000 000 zobrazení, měsíčně nyní kolem 1 500 000 zobrazení, denně se připojí přes 25 000 počítačů měsíčně přes 150 000 počítačů.

26 komentářů :

 1. Tak vám držím palce , samozřejmě přispějí a osobně bych si přál, aby jste se stali státotvornou stranou se ziskem 51% v PS České rep, a zrušili senát.

  OdpovědětSmazat
 2. Vzhledem k tomu,ze SPD ma stale vetsi a vetsi pocet volicu

  ale dosahuje pouze 6% v Parlamentu navrhuji posilit SPD Program tak,aby vzniklo dalsi zesileni myslenek SVOBODY,PRIME DEMOKRACIE,PRAVDY a NOVE REPUBLIKY,k zajisteni opravdove zmeny rezimu s moznosti to i prosadit a zkusit k tomuto ucelu vytvorit trba i predvolebni koalici s dalsimi hnutimi,ktera by umela dosahnout vetsiny ve Snemovne s pouzitim svych bud totoznych nebo podobnych programu.
  Beztoho nedosahneme potrebne zmeny ci realizace toho co je pro obcany opravdu stale vice potreba.
  Politiku a osobnosti ma SPD dost a pan doktor by se mel s podporou volicu,podle meho nazoru, dostat na pozici kandidata presidenta,pokud bude chtit byt podporovan svymi volici.
  Nebo kdo si mysli neco jineho,at to tady napise a on sam by se mohl i vcas vyjadrit!

  Domnivam se,ze by v prvni fazi slo jako zaklad vytvorit takovy navrh Programu volicu,ktery by tuto zpocatku virtualni koalici spojoval do jednoho spolecneho bloku s podobnym programem.
  Tim by se tato predvolebni koalice vcas a uz dnes zabyvala.
  Vznikajici ČSV potrebuje nutne zastoupeni,ale nikdo se stavajicich stran a hnuti nechce zadnou SVOBODU a PRIMOU DEMOKRACII,ale naopak obcany volice jen dale rabovat doslova na plech,platit jim jen jednu tretinu platu a kdyz jenom ceknou,zavrit VSEM obcanum pusu brutalni cenzurou,ktera se bude ocividne stale vice stupnovat ruznymi triky a policejnim statem vnitraku CSSD az nakonec nastartuji svoje ANTONY a gumove projektily,proti tem,kdo je zvolili!
  Pouze obcany informovat a nic vic, se mi zda uz dnes slabe kafe,kdyz jim zase ten kapitalismus bez privlastku ukradne hlasy pomoci GR a jeho tzv ohlupovadla TV a tim i jejich moc a jeste se nam obcanum bude vysmivat jaci jsme to TROTTLI,kteri nevi co chteji!!.
  Zavedme diskusi s pripadnymi navrhy jak tento nepriznivy vyvoj,ktery nema a nebude mit snad nikdy konce, zacit vyvazovat a to i politicky,nejprve postupnym vznikem silneho programu vytvoreneho samymi volici a pro volice ne ze ne,ANO!
  Neslo by treba za chodu vylepsovat stavajici web a teprve kdyz bude jasne co vlastne obcane volici chteji a jejich podpora bude silnejsi, ho paralelne upravit na novy silnejsi?
  Kdyz stat dava miliony na svuj zmar pres tzv neziskovky co kdyby uvolnil nase penize z naseho rozpctu na slechetnejsi cil budouci "KOALICE PARTNERU" novych doposud nevidanych hnuti,musi jich byt pro posilu SPD vice,anebo tech,kteri uz existuji a dokazi dat do svych tzv programu to co zformuluji,ci chteji sami volici a konecne je pote zacnou opravdu zastupovat prizpusobenim se programu volicu a ne zachazet s nami jako bandou porad se neceho dozadujicihu davu,ktery nevi ani co vlastne chce a neumi to ani zformulovat.
  Tak co bude o tom mozna diskuze,kdo je proti a proc nebo ma jiny,jeste silnejsi protinavrh?

  Co vy na to lidovi komentatori?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Krtečku, prosil bych ozřejmit značku ČSV. O tom, že se vlastenecké strany musí sjednotit do jednoho subjektu pod jiným názvem, "aby je to moc nebolelo". Pak bude možno všechny převálcovat! Kdy už to začne, konečně? MUDr. Davida jsem navrhoval na prezidentství
   už dávno.

   Smazat
  2. Zdarec valecniku Bubaku,jste opravdu borec,kdyz drzite panu Dokovi palce uz davno.

   Jsem pro pochvalu pred nastoupenou rotou a spustenou V3S nakladakem zn. PRAGA.
   Nacisto "leva"a lhostejna a zubozena Obcanska Splecnost,ktere se vyplaci jen tretina mezd a ona radosti smoli dodnes do trenek se dala do pohybu a zda se,ze se transformuje do uderne ČSV tj Ceske Spolecnosti volicu ke ktere patrite snad i vy,nebo si myslite bojovniku,ze ne?
   Tak co vy na to?

   Smazat
  3. vhledem k tomu ze neni lepsi volba v tejto zemi volil bych ANO

   Smazat
  4. Pane "Dobraku",doufam,ze vite o ANO,ze nema pod svymi clanky otevrenou diskusi,je jako plakat

   napropaguje tedy ve svem Programu,ktery pry ani NEMA,SVOBODU ani Obcanskou PRIMOU DEMOKRACII a sam jeji preceda je ovladan svou podrizenou pani pod pohrdlivou prezdivkou "Dourova",ta je cenzur EU radostne vita policejni stat,ktery u nas instalovala al hamajda vnitraku z CSSD.
   Pokud by ANO dalo na brzy vatvoreny vzorovy Program volicu,byla by to spravna volba.
   Takze :probirejte v diskusi vznikajici body obcanske CSV,doufam,ze jim rozumite a kdyz ne je zadouci se zeptat zda rozumite spravne tedy jak vlastne.
   Pak se pote,kdyz se zgruntu informujete muzete rozhodnout a nestat se mistrem sveta ve skoku na spek,jako kdysi "cinkaliste",kteri dnes nostalgicky vzminaji na socialismus a nevidi,ze na nej krachla i cela KSCM,strana kdysi slavna,ale dnes pochovana nejen svoji verchuskou a svym fujerem,ktery pry nevi ani co to je neomarxismus,ktery ho nyni nuti jako prvniho Lumika skocit do propasti zapomneni a totalniho zniceni!
   Dejte znat co se deje u vas a doufam,ze vam tam "nevyburi barak"!

   Smazat
  5. krtecku staci ze otevrene stranky bez "vyhazovace!!!" ma andrej takze kdejaky vandrak urazec a napadac ANO si tam muze psat kdeco! ale i tak 30% staci na podporu ANO!
   "probiram" tajemne CSV a jelikoz nevim co zkratka znamena (snad me nekdo zdejsi pouci!) a dle googliku vyznamy jsou ruzne 1.rika Cesky Svaz Vcelaru, 2. Cesko Slovensky Vlcak a dalsi jsou technickeho charakteru! takze me body a prispevky smeruji spis k bodum 1 a 2!

   Smazat
  6. pane "Dobraku"odpoved co je CSV mate o dva komenty nahore.

   Znamena to Česka Spolecnost Volicu,pokud volite v CR jste nasim clenem a poku ne jste mozna sympatzant nebo ne?
   Ma pan Babis opravdu stejny web s clanky pod kterymi je diskuse?
   To ze by tam byli jen obejdove se mi nechce verit,tady to prozatim funduje vzorove bez velkych problemu,nebo snad myslite,ze ne?
   Dalsi vysvetleni co chce CSV je na hlavnim webu,znovu pod panem Bubim.
   Chce vratit nam volicum ukradenou moc tam,kde patri tak piste,zda je to OK nebo ne..

   Smazat
 3. Pokud má zamýšlená profesionalizace znamenat zaměstnance, kteří by zajišťovali chod blogu, pak je otázkou jejich pracovní náplň i osoba či osoby, které by „zaměstnance“ řídili, kontrolovali a za jejich práci odpovídali.
  Něco jiného by bylo odpoutání od základních, popř. omezujících možností Word Pressu k řekněme individualizovanější grafické úpravě, optimalizovanému řízení diskuze i optimalizovaných výstupů statistického sledování chodu systému tak, aby podklady umožňovaly skutečně cílené řízení.
  Pak postrádám bližší charakteristiku záměru. Prospělo by potvrzení o setrvání u „Manifestu“ spolku „Nová republika“ (a tady uvedení formálních náležitostí stanov NR do souladu s aktuálním zněním zákona), aby bylo alespoň tak ukázáno, že nemá jít o účinkující rezervu SPD.
  I když jsem snad přede dvěma léty nabízel účinnou podporu změn technologie blogu tak, aby diskuze byla lépe a především transparentně (omlouvám se) řiditelná, dnes, po peripetiích s povinností registrace, předběžnou a zas a znovu následnou, nijak kontrolovatelnou cenzurou už s takovou, tehdy velkoryse míněnou nabídkou, nepřicházím.
  Důvod je prostý, část diskutujících, nejspíš podvědomě tlačí na možnosti a formu diskuze tak, aby se stala (a stává se) bublinou pro společně si notující množinu diskutérů. Pan Dvořák promine, ale tuto tendenci, asi taky podvědomě, podporuje. To si dovolím tvrdit, protože v řadě případů svými zásahy zjevně překročil regule psané u paty diskuze a nakonec, několika svými diskusními vstupy takovou svou náladu potvrdil.
  V tom jsem se několikrát na redakci NR cestou avizovaného „Napište nám“ zcela neanonymně obracel a nikdy se od žádného z aktivních redaktorů odpovědi nedočkal. I tak oceňuji celou tu práci i přínosnost blogu NR, ale na svých výhradách k nedomyšlené moderaci diskuze trvám. Zvlášť proto, že právě co nejotevřenější a prozíravě moderovaný přístup do diskuze přispívá k tomu, aby byl blog NR navštěvován před těmi, které jsou mu úrovní i charakterem informací buď zcela rovny, nebo dokonce, jsou originální či víc aktuální.
  Zdraví JiH

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. JiH-Oceňuji snahu NR se dostat "výš" i Vaši snahu do toho "mluvit". Teď tedy je ta možnost. NR nemusí akceptovat vše ale profesionalizace je nutná k posílení vlivu i za cenu vybrání si politického směru ze současných stran nebo nastavení parametrů nějaké nově se tvořící. V tom je i "kouzlo" počátků zrodu.

   Přeji NR šťastnou ruku, všem zainteresovaným trpělivost a chuť něco změnit dary, či jen názory, kterým směrem se vydat.

   Smazat
 4. JiHu,pisete o "zamestnancich",

  ja se domnivam,ze vedeni NR by melo zkusit najit nekoho-"externistu", kdo by dovedl vytvorit samostatne web,ktery by byl opakovatelny a prenositelny a jeho tvurce by mohl byt zaplacen za to ,aby dokazal vyskolit jeho obsluhu (zezadu webu) a vytvorily by se virtualni kancelare po cele republice,cil NOVA REPUBLIKA,propagace PROGRAMU OBCANU VOLICU,SPD a samozrejme bodu 10 jejiho programu a dalsich,co misto dnesniho nacisto gangsterskeho rezimu,ktery bude dal devastovat republiku hlava nehlava se zda potrebne,coz museji uz videt po 31 letech vsichni domorodci i "cinkalisti".
  Takovy web jsem videl u obcanu.cz,ale zmizel pro nezajem o kontakt s obcany volici a i kdyz tam byla rubrika diskuse, nikdo neodpovidal a neobsluhoval ho.
  To bylo jeho hrobem.

  NR zda se uspesne drzi a funguje,mozna,ze se da na tuto uroven upravit snad jeho modernizace a i tady vyskolit dalsi sympatizanty a obsluhu samostatne na paralelne fungujici virtualnim hnuti,melo by jich byt snad vice, nez jen osamele bojujici SPD.
  Podivejte se na pr. na ty zmrdy z KDU,kteri jsou schopni vsechny krestany dat pobit a predat "Sudetenland"znova do RISE a lidi je voli jak o zavod.
  Tyto volice by bylo treba premluvit do mozna "KOALICE PARTNERU",doufam,ze jsem se vyjadril srozumitelne,pokud ne ptejte se,co jasne neni.
  Kontakt by mela navazat i "DIREKCION"tady ,at tu nejsme sirotci.
  Prvni cil,se domivam je zkusit vytvoreni universalniho vzoroveho Programu obcanu volicu na to by mohlo prozatim stacit snad i stavajici NR a uvidi se jaky je zajem a zda se to vubec povede.
  Moc by se vyjimalo ten kseft KDU vyrazit a nove hnuti by prevzalo na pr vsechny krestany,kterym ty kostely budou brzy vypaleny,kdyz nehnou ani prstem a nedaji na HUSITY z tvorici se ochrany krestanu KSH.

  SPD riskuje,ze se stane jen "hrazi" pred naporem nanucovaku ka ka ramu z Bruselu,kteri musi za kazdou cenu rozbit stat CR na sracku pochodem jeho institucemi a spustit hruzu terorismu ideolgie neomarxismu ktera nenavidi krestany a chce je vsechny pobit!

  OdpovědětSmazat
 5. Budu pravidelně přispívat. Věřím, že co redakce zamýšlí, dává smysl.

  OdpovědětSmazat
 6. Tato část textu:
  „ ... NR narazila na svoje meze dané bezplatnou pracovní kapacitou (...) lepší operabilita a rozšíření pracovní kapacity, tedy profesionalizace ...“
  mi říká, že pod pojmem profesionalizace je zamýšlena soustavně placená práce, nejen investice do, řekněme, technické inovace.
  Pak jde o trvalé náklady provozu blogu, které po technické inovaci buď
  a) pokryjí dosavadní zdroje, nebo
  b) je uvažováno krytí zvýšenou podporou ze strany příznivců, nebo
  c) jsou uvažovaný i jiné zdroje.
  Existuje, například, model „Deníku Referendum“, který zpoplatňuje (snad ještě) diskutující s tím, že údajně je saturován i ČSSD.
  O takovou NR, nesenou třeba SPD, bych nestál. Proto jsou v textu z 1:14 slova o „ ... setrvání u „Manifestu“ spolku „Nová republika...“. On totiž každý úspěšný, prvotně na ryzím entuziasmu založený záměr, má tendenci degenerovat. Práce z čistého nadšení pro věc je zcela něco jiného, než práce za odměnu. Z té se snadno a rádo stane politické řemeslo. Takových už je dost, že?
  Zdraví JiH

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pane JiHu zdejsi lidovi komentatori tj MY, maji domnivam se jen poradni hlas

   a DIREKCION si mozna predstavuje,ze ten kdo nic nedela nic nezkazi a mozna chce delat vlastni chyby,nebo je kdosi do nich muze i tlacit je delat,,to nelze vyloucit.
   Ve vykonovem systemu do ktereho jsme spadli, existuje konkurence a proto je tu moznost,aby dokonce sama ČSV s navrhem hotoveho oddiskutovaneho Vzoroveho programu zacala s budovanim a hledanim vrstvy inteligence,ktera je nepsanym zakonem spoluzodpovedna za vyvoj v republice,mozna tedy svych opravdovych zastupitelu,kdyz stavajicim to bude nejakym zpusobem zakazano ci co,nebo jak.
   Kazdopadne zkusit nejprve vytvorit ten jednoduchy obcansky program a uvidime dal

   Mame tu dokonce uz i DVA BODY.

   1.

   Navrh Zmeny systemu na SOLIDARNI STAT pdobny fungujicimu socialnimu statu odvedle

   2.

   OBCANSKA PRIMA demokracie ihned ,to by se vsem volicum take mohlo libit a chtit

   a dalsi body budou urcite nasledovat!
   Vymyslime,jak obejit 31 let trvajici embargo na Zakon o referendu a ucinime ho jeste predtim,nez by ho zase zdemolovali nasi "zastupci" do nepotrebna skutecne NEPOTREBNY atd.

   Smazat
 7. Ten projekt by mohl nahradit v ČR neexistující levici, zežloutlé odbory a opozici k šílenému vysílání ČT a médií vlastněnými oligarchií.
  Snažte se ho více propagovat na veřejnosti - podle možností. Přeji mnoho zdaru. Pomůžu dle svých možností.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tomasi,je to moc pekne,ze jste se ozval jako jeden z prvnich,

   Kazda ruka dobra.mohu se zeptat valecniku cim jste v civilu a v ktere zemi(CESKO,MORAVA,SLEZSKO a ktery kraj?)

   Dokazal by jste se nejprve sam vzdelavat(koupit knizku jak se vede web zezadu) a jako dobrovolnik prosel pozdeji skolenim na opravdove vedeni webu?
   Nejen vy,ale jsou tu mozna i ostatni dobrovolnici na vzdelani v tomto smeru,nebo uz dokonce v teto branzi maji i zkusenosti a chut necim pohnout az do vyse mrakodrapu?

   Smazat
 8. pral bych si abych mohl podporit NR lec za stavajicich podminek tak nemohu uciniti! snad za dalsich 7 let! zatim se podporujte sami anebo necht vas podpori Andrej nebo sam velky unknow honolulu ci jini yngenyri techto stranek! ja na vas "nemam chance" boys!😂😎

  OdpovědětSmazat
 9. Dobraku,bitka jeste nezacala a proto nemusite hazet flintu do zita,

  Jen klidne i tady piste,zda jste na zivu a totez muze,kdyby chtel uciniti i pan LULU,no ni?

  OdpovědětSmazat
 10. jj nehazu "valasku do psenice" akorat me nebavi argumentovat o nicem! jo jsem na zivu a pokud se tu objevi Honculu toz at sluuuzi! no ni?

  OdpovědětSmazat
 11. Dobraku bod c 1 navrhu Programu volicu SOLIDARNI STAT

  neni zadna srandicka, jenomze,asi nevite co to znamena, povazujete ho za bod "O NICEM" taky zkuste nejprve postudovat a zjistit "vo co de" a ostatni take!
  Stale vam vsem rezim zoufale taji co to je u sousedu ten SOCIALNI stat,ktery plati plne mzdy a ne jen jednu tretinu a zbytek ukradne a okecaji ohlupovadla a GR TV a vsichni ovcani tleskaji jako na sjezdu KOMUNY kdysi a smoli radosti v dobe cekani na to,kdy jim bude vadnym zakonem o exekucich zabaveno vse co si "nahrabali" i strecha nad hlavou ziskana snad i za komunistu!

  To ze Solidari stat u vas tam u vas nemate a trpite snad brzy pod Bidetem,ktereho jste asi i vy snad volil vam nepomuze,budte rad,ze mate penzi a co se s ni brzy u vas stane to radsi ani nechtejte vedet!

  OdpovědětSmazat
 12. Dostavam zpravu,ze transformace obcanske spolecnosti na Českou spolecnost volicu ma byt nasilne prerusena.

  Je mozne,ze dalsi komentare uz nemusi nasledovat.
  Co se stalo mi neni znamo a kdybych dale nepublikoval tak to mohlo byt bez vysvetleni nekym zastaveno.

  OdpovědětSmazat
 13. krtecku ac vase deduktivni blaboly jsou mimo realitu a hlavne opet hlasim
  "o nicem", jen tak mimo soutezne sdeluji, jsem vzdy volil republikany! a ze tam ted bude sleepy joe mam uplne v anusu! vono totiz je jedno kdo to vede presne tak jako zde v krajine zvane "kde domov hnuj"! no jsem rad ze vy jako absolvent jasnovideckeho kurzu pro postizene uz "vite" co se stane s mou penzi a se zemi zaslibenou! fakt radsi nechci ani vedet! dale NfCN!!!

  OdpovědětSmazat
 14. Dobraku,zacinate pouzivat podivny slovnik typu jsem hulvat

  co to je deduktivni blabol,mate na to komisi,ktera by to posoudila,kdyz sam by jste chtel ocividne uz ted napsat v zavet,ze odkazujete svou lebku k vyzkumu vakua?
  Prestante se dohadovat o puncosce a piste k veci.Konkretne cemu nerozumite,ovsem pokud by jste chtel prednasku tak beru 2500 za hodinu mate dost penizku?

  OdpovědětSmazat
 15. mily krtecku podivny slovnik nastupuje jako zakon akce reakce! vyzkum vakuoveho mozku je obtiznejsi nez exkrementalni napln "ocividne" vasi lebky! tak s pozdravem SMD
  zdravim

  OdpovědětSmazat
 16. krtku jo ty nevis co je SMD?! aha tak za tech $2500 emerickejch ti to reknu! ale pokud bys zacal bejt slusnej dam ti "break" a reknu ti to "4free"! ❤️👬🌈

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.