Reklama

pondělí 21. prosince 2020

Podvody při volbě prezidenta USA bude projednávat federální Kongres na společné schůzi Sněmovny reprezentantů a Senátu

 

Ivan David
21. 12. 2020

Poprvé v historii USA bude federální Kongres projednávat námitku proti podvodům při volbě prezidenta. Písemnou stížnost již podali - poslankyně za stát Georgia Marjorie Taylor – Greenová  a poslanci Barry Moor a Mo Brooks zvolení ve státě Alabama. Žádost o projednání podvodů, k nimž došlo během volební noci 3. 11. 2020 již písemně podpořili texaský senátor Ted Cruz a nový alabamský senátor Tommy Tuberville. Vlastní texty stížností připravují k předložení senátorka za stát Georgia Kelly Loefflerová, senátor za stát Missoury Josh Hawley, senátor z Kentucky Rand Paul a floridský senátor Rick Scott. 

Síť lokálních amerických novin The Epoch Times uvádí, že další verzi stížnosti napadajících volební podvody připravuje několik poslanců. Již nyní však mají republikánští kongresmani dost podpisů na to, aby vyvolali kongresové řízení o neplatnosti prezidentských voleb. Při první volbě prezidenta George Bushe ml. se volební stížnost pokusili předložit Kongresu demokratičtí poslanci. Protože však jejich námitku nepodpořil žádný senátor, nebyla Kongresem projednávána. 

Kongres USA v novém složení se poprvé sejde 3. 1. 2021. Od tři dny později 6. 1. 2020 se obě komory sejdou ke společnému zasedání, na němž by měl předseda Senátu provést finální sečtení hlasů odevzdaných voliteli pro kandidáty na úřad prezidenty USA. Ústava USA však dává možnost během tohoto společného zasedání vznést stížnost na průběh voleb. Aby se jí Kongres mohl zabývat, musí být písemná stížnost podepsané nejméně jedním členem Sněmovny reprezentantů a jedním senátorem.

V případě, pokud je taková společná stížnost písemně předložena, musí předseda Senátu přerušit a odložit sčítání hlasů volitelů a nejprve nechat projednat námitku proti průběhu voleb. Ještě během rozpravy mohou vznést další námitky i poslanci a senátoři, kteří je včas nestihli podat v písemné podobě. Po rozpravě o námitkách poslanci a senátoři hlasují. Ústava a jednací řády obou komor připouští možnost, aby Sněmovna reprezentantů a Senát svým hlasováním prohlásili volby za neplatné. V takovém případě by prezidenta museli zvolit kongresmani.

26 komentářů :

 1. Demokratičtí hošani by si měli uvědomit, že tak, jak se dnes oni snaží si vytřít řiť s Trumpem, potažmo s republikány, může si za čtyři roky někdo vytřít řiť s nimi. Měli by se spíš soustředit na nápravu volebního systému, aby se podobná situace už neopakovala.
  V Čechách říkáme: "Kdo s čím zachází, tím také schází". A historie je plná příkladů, kdy ten, který chtěl někoho zlikvidovat, byl později sám zlikvidován stejnými prostředky.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Vsimnete si dobre vsichni,ze podvod ,podraz a gangstermoresy

   jsou v Americe vysoce oblibeny,dokonce i pri volbach.
   Kdyz zbohatnete nikdo se vas pry nebude ptat jak jste to udelali a jeste vas budou obdivovat jak jste chytry a dovedete co nejvice domorodcu oblafnout o jejich penize!
   CR se k tomu dostalo ,ani nikdo poradne nevi jak.
   Uboha OS(Obcanska spolecnost),cinkala klici v domneni,ze je prichazejici kapitalismus bez privlastku vychazejici z gangsterismu privleceny na hrbete "presidenta ODS" totozny s holuby padajicimi uz peceni do huby.
   No a co tu mame?
   Vadny zakon o exekucich,ktery opravit nikdy nepujde beze zmeny systemu no a tzv Stredni trida nemuze rovnez nikdy vzniknout se stejneho duvodu a jeji zbytky se domnivaji,ze ji snad jsou a tak je oberou velkokapitalisti brzy o vsechno,aby si vzpomneli na to ,zac je to loket,jak byli kdysi cinkalisti a nyni jsou jen viristi!
   V Anglii se ted objevil o 70 % silnejsi virus,no neni divu ta vedecka zprava z 9.listopadu 2015 z casopisu NATURE to ma snad deklarovano uz v nadpisu.
   Nedej boze jestli se zdejsi lidovi komentatori toho clanku domaknou.
   To,ze muze mit virus vic podob,opakuji, je totiz uz v nadpisu toho clanku!
   Jsou tam jmenovani i ti zmrdi komplet sepsani,kteri ten vyzkum financovali tj zadali grant.
   Dal jsem tu z neho vynatky,ale nikoho to nezajimalo.
   Lide chteji mit klid,alespon v nejneklidnejsich vanocich,ktere ted zazivame!
   Ono se zdalo,ze je tu protivakcina a bude opravdu pokoj.
   Kdeze jeste na to neni cas,vypustili dalsi mutaci,musi asi vedet proc!
   Utichlo by to totiz predcasne a mohlo by to byt jako dnes ve WUCHANU,kde pry ty virusy prozatim blokli a domororci tam tanci jak zbesili na diskotekach a na ulicich je vse normalni!.
   Nechutne je proc president SI pripustil,aby u neho ve Wuchanu byla jedna z mezinarodnich laboratori,ktera si vycerpala ten GIGAGRANT a vypada to,ze se prave jim tam ten vyzkum vymkl z ruky a dal se na cestu celym svetem...

   Vymazat
  2. Já si na listopad 89 dobře pamatuji. ČT, tenkrát ještě ČST, vysílala jako o závod staré filmy. Obrazovky se tenkrát doslova hemžila samými továrníky a velkostatkáři. A spousta českých bulíků uvěřila, že s pěti hektary se z nich stanou velkostatkáři a s manufakturou o třech lidech (manžel, manželka a jejich dítě) se stane továrník.
   I tak se dá ovlivnit veřejné mínění a volební výsledek.

   Vymazat
  3. Pane Krtecek, jsem váš fanda, ale kapitalizmus je ve své podstatě parazitizmus a proto bude jedno překonán, jako všechny předešlé izmy. Největším úkolem pro moudré lidi je vymyslet, jak vládnout lidem bez parazitizmu a klientelizmu. Samé izmy.

   Vymazat
  4. 21,19
   Pamatujte si, že dokonalost neexistuje. Ale jestli se k ní chceme alespoň přiblížit, potřebujeme pouze tři věci.
   1) Jednoduché zákony.
   2)Nezávislou policii
   3)Nezávislou justici

   Nic z toho nemáme.

   Vymazat
  5. Pane "Pradedo"dekuji za vas komentar,je pekny.

   Ano,je to tezke zit v systemu,kde si banksteri z CR udelali dojnou kravu a vedeli,ze OS bude brzy z tech -ismu uplne poblbla a padne do prachu,nebot maji zkusenosti s vyrobou bananovach republik.
   Nepredpokladali vsak,ze bude informacni revoluce a ta se ted klube ven jako male mile zviratko.
   Mame tady snad prvni lidove nazory a i komentatory.
   Pan Dvorak ma pravdu bez vhodneho informacniho pole se neobejdeme.Ne nadarmo velkokapitalista poslal za sebe do boje proti tem,kteri ho budou volit tu jouru a on nic on musikant!
   Muzeme se tedy to info pole pokusit sami vytvorit a obejit ty miglance,nemame co ztatit a proto muzeme zkusit vytvorit neco co tu jeste nebylo,nebo co nebo jak.

   SPD sice chce SVOBODU a PRIMOU DEMOKRACII,ale prozatim nevi,ze by se to hodilo vsem volicum.

   Neveri,ze by bylo i mozne krok za krokem s nimi vytvorit vetsinu v Parlamentu a staci ji 6% k pohodlnemu zivotu a vic nic.
   Pan doktor a jeho tym mu muze pomoci,kdyz se mu podari ziskat vice volicu a ucastnit se jejich hry typu chleb a hry,to urcite umi,nebo se nekdo mysli,ze ne?
   Bez vhodneho "programu volicu" to vsak nepujde vubec.
   Bude vznikat dale plno polit.subjektu,ktere si vytvori programy pro sebe a pak natahnou backory, nebot je volici chtit nebudou.
   Takze to zkusme jinak a at se pridaji k Nove republice,kdyz budou chtit zvitezit ve volbach a posilit sami myslenku rasantni zmeny systemu.
   Proto pane "pradedo" zustante v klidu,je nas tu jako mysicek tak neco vymyslime!

   Vymazat
  6. 22,29
   A lze nezávislosti médií vůbec dosáhnout, pane Dvořáku? Máme kapitalismus a privátní média nikdy nebudou, z logiky věci, hájit ideologie vyžadující sociální spravedlnost. Je to stejné, jako by jste chtěl po komunistických médiích, aby hájily nedotknutelnost soukromého vlastnictví. Utopie.

   Vymazat
  7. praděda - Nemyslím si, že by byl kapitalizmus z podstaty parazitický systém. Vezmu schopného člověka, který má znalosti, oraganizační schopnosti a dobré nápady. Vytvoří prosperující firmu, v té mají zaměstnanci své odpovídající postavení a práci. Okolní společnost odebírá produkty nebo služby firmy a je za to ráda. Co je na tomto obrazu parazitického. Nic. Parazitizmus se do toho může namontovat skrze nemravné smýšlení a jednání. Ale takový může být klidně nějaký dělník v podniku. Naopak vlastník se může vyznačovat velkou odpovědností za chod firmy z nesobeckého přístupu k věci. Kde je tedy podle vás ta parazitická podstata?

   Vymazat
  8. Kolokole,nikdo tehdy kdy se cinkalo nevedel do ceho cinka.

   Kdyby tehdy nekdo zacal z balkonu rikat co OS ceka dav by pod nim utrh balkon a on by se dole rozplacl jak placka.

   Parazitismus tu je,rabuji nam dve tretiny mezd.
   Ovsem je to vina i mohutneho ohlupovani OS tim GR TV.
   Ohlupena OS jeste stale nechape ,ze musi za SVOJE AKTIVA tj SVOBODU PRIMOU DEMOKRACII a dostatecne penize bojovat a zabezpecit k tomu jako zaklad zmenu systemu.
   Beztoho to nepujde.
   Vsimnete si,ze domorodci CR poukazuji na sousedy,ze maji giga platy a kdo muze, vezme nohy na ramena a uprchne tam vydelavat a to nejen lekari,ale i remeslnici a obycejni delnici.
   Nase rabovani jde skryte a proto tu mame poprve v republice PRIMOU DEMLKRACII IHNED pod Novou republikou coz nema nikdo z polit.subjektu.
   Takze to zkusme rozvinout a prozatim jen informovat.
   Na pr Sef odboru je v ASPEN institutu a Velkokapitalista se dava zvolit,aby pobil co nejvic ty kteri ho zvoli na pr cenzurou.
   Y zahranici musi ON platit plne mzdy a je tady ticho jak pena,ze to vi.
   Pry vlada je tak blba,ze nema penize a jeste co tu zbylo rozda Afroarabum.
   No proc modri trockisti tzv bohaci neomarxisti sami nedaji zvlastni 50-80 % na ty migranty,kdyz je jejich vlada chce.
   Proc ti nasi "zastupci" nestuduji ka ka ram a cpou nam tu hladove krky,kdyz uz nam kradou ty dve tretiny mezd.
   Komuniste se tu mezi nami neobjevi,zbabele zalezli,nechteji nam tu vysvetlit, kde sebrali takove kupy penez,ze postavili prehrady,metro,meli zdarma zdravotnicti a nemuseli jsme si navzajem vyrazet zuby dlazebnimi kostkami,nebot zubari brzy nepujdou z tech mezd zaplatit.
   Zkusme se naucit taky bojovat a ne,ze ne ANO!

   Vymazat
  9. kolkole, protože ani ten Váš vysněný podnikatel /podnikám od 89/ si nemůže být jistý v podstatě ničím /nemoc, konkurence/ a proto musí hromadit co největší rezervy a to bez parazitizmu nejde.

   Vymazat
 2. https://beforeitsnews.com/new-world-order/2020/12/fraud-vitiates-all-it-touches-breaking-news-in-georgia-sunday-12620-cpa-firm-results-epoch-times-news-9528.html Socialistická strana DC a jejich převratu v Americe. Vše dostupné na tomto odkazu: / v3 / přispěvatel / bio /? Uid = 713008 Naše práce se zaměřila na prozkoumání právního a správního systému v Americe za posledních 15 let. Závěr: Celý právní systém je provozován ústavně zakázanými zahraničními agenty, kteří řídí Ameriku pro zahraniční zájmy. To znamená, že provozují téměř každý okupovaný padělaný vládní úřad v zemi. Tito ústavní zakázaní zahraniční agenti doslova chovali Američany pro mezinárodní bankéře (aka obchodování s lidmi).

  OdpovědětVymazat
 3. Celý právní systém je provozován ústavně zakázanými zahraničními agenty, kteří řídí Ameriku pro zahraniční zájmy. To znamená, že provozují téměř každý okupovaný padělaný vládní úřad v zemi. Tito ústavní zakázaní zahraniční agenti doslova chovali Američany pro mezinárodní bankéře (aka obchodování s lidmi).
  Omlouvá se, že cituji anonyma 21, ale v souvislosti s tím, co prohlásil Trumpův končící ministr zahraničí puchýř Pomeje, že totiž Čína má ve svých zahraničních firmách komunistické buňky, což je pochopitelné, že tam nebudou mít buňky CIA, "zahraničními agenty, řídí Ameriku pro zahraniční zájmy"" Ale to nevadí. Drzost Pomejů a dalších amerických postav ne nekonečná. Zloděj křičí chyťte zloděje.

  OdpovědětVymazat
 4. Jo země neomezených možností, ze zoufalství zase hledá příčiny ve svých zvrhlých jednáních v Rusku nebo Číně. To je velmoc. Dokonce se jím snad hekři dostaly na ovládání atomových zbraní.

  OdpovědětVymazat
 5. Uvidíme co si USA zvolí. USA se ocitly v nelehké situaci. Musí volit ne jen mezi prezidentskými kandidáty, ale i mezi právem, podvody a v lepším případě i velkými občanskými nepokoji. Samozřejmě, že stranou nezůstává ani okolní svět, který děj kolem voleb bedlivě sleduje.

  OdpovědětVymazat
 6. Správně a více do „demokratických" podvodníků už toho na ně mají dost aby s nimi zatočili.

  OdpovědětVymazat
 7. netreba zadneho dalsiho vysetrovani! vyniky mame jsou to russti hackeri vedenim volodji Putina!😎😂😎

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Čeština je pro vás problém?

   Vymazat
  2. Co budete říkat a dělat až nastoupí budovatelé z inkluzivního školství. Cemper je jejich předvoj.

   Vymazat
  3. 1:11 dvorak cestina neni problem ten mas as ty! diakritika ti dela problem? aha uz to vidim chybi tam za ...hackeri "Pod" vedenim...
   uz jsi to pochopill nebo zadas dalsiho prekladu?

   Vymazat
  4. dobrak - Já být rosumnět a netvařit jako by padali višně. Nato vždy bylo mí IKVÉ daleko.

   Vymazat
  5. kokokol no vidis jaky mas zde uspech a to se nam chlubis padem s visne a jake jsi dosahl daleke TYKVE! ty dobra ofcan-Cemper tvuj kamos???

   Vymazat
  6. "Dobraku"proc nechces pustit zdejsim domorodcum ten film

   KAPITALISMUS S LASKOU a zduvodnujes to,ze to zazivas a znas to ze zivota.
   Ten film je z AMERU a zacina tim jak se vylupuje banka a konci kazanim pana presidenta amiku Rokwelem,ktery dal EU ten navod jak si maji zajistit ten pravicovy Socialni stat nynejsi exportni artikl bohatych sousedu.
   Tak nam aspon dej sam navod jak se ma poradne vyloupit ta nejaka banka,kdyz to vis ze zivota amiku!
   No ni?

   Vymazat
 8. Vypadá to tak, že není ještě všem dnům konec a že "we ain´t seen nothing yet."

  https://youtu.be/xx5VpDLDyfY

  OdpovědětVymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.