Reklama

pátek 18. prosince 2020

Senátní výbor pro vnitřní bezpečnost Kongresu USA navrhl zřídit Výbor pro vyšetření podvodů při prezidentských volbách

Ivan David
18. 12. 2020

Povolební bitva kolem podvodů při letošní prezidentské volbě se přesunula do federálního Kongresu USA. Senátní Výbor pro vnitřní bezpečnost 16. 12. 2020 uspořádal první ze série veřejných slyšení, kde mohli poškození voliči podat své stížnosti na průběh voleb. Už po prvním slyšení, během nějž byly prezentovány důkazy o převozu 270 tisíc falešných hlasů kamiony z New Yorku do Wiconsinu a o přeměně hlasovacích lístků odevzdaných pro Donalda Trumpa na hlasy započítané sčítacími stoji firmy Dominion jako hlasy pro Joe Bidena navrhl předseda bezpečnostního výboru Ron Johnson ustavení senátního výboru pro vyšetření podvodů při prezidentské volbě.

Senátní vyšetřovací výbory mají pravomoci orgánů činných v trestním řízení. V minulosti bylo ustaveno několik podobných výborů. Zvláštní vyšetřovací výbor, který vedle senátor Estes Kefauver např. rozkryl struktury americké mafie. Výbor si může vyžádat součinnost policejních složek, kterým může zadávat úkoly. Má právo nechat předvést a vyslechnout pod přísahou kteréhokoli občana USA nebo člověka nacházejícího se na území USA. Musí mu být vydány jakékoli dokumenty nebo důkazy, které si vyžádá. Na jeho žádost se pohlíží jako by ji vznesl soud. Odmítnutí vydat dokumenty nebo důkazy je federálním zločinem s trestní sazbou 5 let vězení.

Podle sítě amerických lokálních novin The Epoch Times bude plénum federálního Senátu o návrh hlasovat ještě před vánočními prázdninami. Do konce tohoto týdne by měl být odhlasován návrh Výboru pro vnitřní bezpečnost, který má definovat navrhovaný rozsah vyšetřování. Poté by o ustavení vyšetřovacího výboru měli rozhodnout všichni senátoři. 

Republikání, kterých je v současném Senátu 51, mají nyní v horní komoře Kongresu USA většinu. V doplňovacích volbách, které se konaly souběžně s volbami prezidenta uhájili 50 křesel ze 100. Ve dvou obvodech má 5. 1. 2021 proběhnout druhé kolo voleb. Pokud aspoň v jednom státě vyhraje republikánský kandidát, bude tato strana i nadále ovládat Senát.

Závěrečnou zprávu o výsledcích vyšetřování musí po skončení práce vyšetřovacího výboru schválit plénum Senátu. Pokus si Republikáni udrží převahu, může skončit řada pachatelů volebních podvodů až na 5 let ve federálních věznicích.

48 komentářů :

 1. a uz je to tady!!! nekde jsem dnes psal ze se divim ze za "cinknute" volby v usa neoznacila amerika hackery z ruska jako v r 2016! no a uz je to tady😂

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Velmi zajímavý je výrok Nejvyššího soudu USA v kauze žaloby státu Texas a 21 dalších států ! Napadli žalobou státy kde se činily podvody s tím, že porušily americkou ústavu a federální zákony ! Proti se postavily žalované státy a dalších 18 států: tedy síly vyrovnány 50/50 a řekly, že nemusí ctít americkou ústavu a federální zákony - Nejvyšši soud USA to potvrdil, že mohou porušovat americkou ústavu a federální zákony a řídit svůj stát podle svých zákonů. Takže otázka: Byl zahájen rozpad USA 12.12.2020 ? Texas a ostatních 21 států žalujících podvodné státy jsou pro jednotný federální stát- jako dosud. Zbývající státy jsou proti federaci a neuznávají platnost federálních zákonů a americké ústavy. Státy si od 12.12.2020 mohou dělat co chtějí. Byli snad soudci Nejvyššího soudu zastrašení Demokraty ?

   Smazat
  2. Nic se nezmění... psi štěkají, ale karavana jde dál... nenechejte se vysmát, vy klábosnicoví hrdinové. Ta míšenka, či kříženka, či "zambo", nebo co je ta "mix race" vlastně je, prostě presidentkou bude, ať chcete nebo ne. Bidetovi kouká úmrtní list z kapsy... můžete se nanejvýš mračit, a to je tak všechno, co můžete proti "novum order" dělat...

   Smazat
  3. no, je 23. prosince. Vždyť jsem to říkal... Američani budou mít hezky mnohobarevnou presidentku basta. Pošttěkáváte proti silám, které si nikdo z nás neumí ani představit...

   Smazat
 2. na jare jsme chteli zridit vybor na reseni problemu sucha o mesic pozdeji jsem mel zatopeny dum! no proc ne sak mame demokraciju ne? jo a ted se nebude zrizovat vybor pro eliminovani covidu anebo jak v "kapitalismu zit a socialisticky se mit" s heslem state pomoz uz nam to ted nejak nejde!

  OdpovědětSmazat
 3. Takže i v USA si senátoři a hrají na vyšetřovatelé. A Trumf, který po sobě zanechává několik stotisíc mrtvol se chce vrátit do svého křesla, zřejmě chce v něm zemřít a nadělat USA ještě větší problémy než má. Tak to přímo unikátní důkaz shnilé americké "demokratury".

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vypadá to, že nemáte problém neslyšet stovky svědectví o podvodech a nemáte nic proti korespondenčnímu hlasování, asi netušíte co je objektivita a dáváte přednost svému přání na úkor férovosti, bohužel Vaše nefér řady se v naší zemi nějak přemnožily

   Smazat
  2. Nespletl jste se a namísto 'Trumf' nechtěl napsat 'Biden'? 'Několika stotisícům mrtvol' by to potom odpovídalo (viz Obamou zahájené války). Joe Biden - připomenu - byl 8 let americkým viceprezidentem, a v životě zřejmě nedělal nic jiného nežli seděl v kongresu nebo kradl.

   Smazat
  3. 23:32 jen na doplneni valky zacaly rokem1990 za taticka bushe az po soucasneho donalda! opravuji nebyly to valky jen bratrske pomoci potazmo mirumilovne mise!😎

   Smazat
  4. dobrák, války v Sýrii a Libyi zahájil nositel Nobelovy ceny míru Barack Obama!

   Smazat
  5. unknown jeeeee ja zapomela jmenovat vsechny od 1990-2020!

   Smazat
 4. To jsem zvědav co vyšetří furt řvou něco o demokracii a svobodě a skutek utek.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To by musel mechat zavrit polovinu Ameriky je to puc shnileho establishmentu a pouzita cerna holota a luza z Jizni Ameriky 10-20milionu je v USA ilegalne a demoholota jich chce jeste vic.

   Zde jak se vyjadrilil blb (jeste vetsi nezlo byl Bush)

   http://www.lifenews.sk/content/viceprezident-usa-%E2%80%9E%C5%BEidia-v-amerike-pomohli-man%C5%BEelstv%C3%A1m-homosexu%C3%A1lov%E2%80%9C

   Smazat
 5. „Připravujeme možné vystoupení Česka z Evropské unie.“ Vachatová z Trikolóry se pustila do EU a politických neziskovek

  https://cz.sputniknews.com/politika/2020121812943144-pripravujeme-mozne-vystoupeni-ceska-z-evropske-unie-vachatova-z-trikolory-se-pustila-do-eu-a/

  Rozpočet prošel Sněmovnou, komunisté prosadili odebrání 10 miliard obraně. Opozice puká vzteky

  https://cz.sputniknews.com/ceskarepublika/2020121812941796-opozice-zuri-rozpocet-se-prosadil-a-to-i-s-odebranim-10-miliard-kc-z-rozpoctu-ministerstva-obrany/

  OdpovědětSmazat
 6. Wendy, já netušil, že ta demokracie v USA je tak podělaná. Já netušil, že v USA mohou lhát a podvádět, vždyť je to náš vzor. Copak mají společného oběti pandemie s volbami, když Trumf nedělal proti tomu skoro nic. Trump bojuje jen o své a to co způsobil, je to genocida. A podvody nevyšetřuje nějaký senátní výbor ale policie. Také u nás žádná parlamentní komise ještě nic nevyšetřila.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ještě doušek: přečtěte si 1/ Ústavu USA, 2/ dějiny USA. Potom se vraťte na tyto stránky a najděte si svoje příspěvky. Pokud v sobě máte alespoň kousek sebekritičnosti a IQ vyšší nežli je počet dnů za čtvrtletí, nejspíše se zasmějete nebo...zastydíte.

   Smazat
 7. Může někdo, kdo nemá v krvi dvě a více promile (nebo není úplně vypatlaným), považovat poměry v USA ještě za demokracii?
  Vždyť to, co se tam odehrává, je "na palicu"! Odvíjí jako nechutná epizoda z filmu o mafiánských praktikách těch, kteří by chtěli uchválit polit. moc, a jejich prorůstání do státní správy a administrativy.
  Je toto atribut těch "euro-atlantických hodnot"??
  A tito mají tu drzost, aby školili celé národy o tom, zda-li jsou či ne dostatetčně demokratickými!
  A shůry své domnělého majestátu proti nim uplatňovali sankce, když té demokracie neshledají "dost" ...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pane Opluštile, na alternativě jsme dlouho zesměšňovali ty proklamované euro-atlantické nebo evropské hodnoty (což byl jenom vylhaný fíkový list pro všemožné zlodějiny a svinstva) a nazývali je "evropskými hovnotami". A ono se nakonec ukázalo, že ten náš vtip a nadsázka je ve skutečnosti dokonale pravdivý!!

   Dokonce hovnota je nejspíš ještě mírné slovo, když deep state a spol už nemá prakticky žádné zábrany a zařídí si protiústavní změny na umožnění podvodu a stroje vyrobené na podvody a procedury, kdy vykážou všechny ven z volebních místností atd. To, co mnozí z alternativy říkali nebo naznačovali roky, že západní demokracie je směšná fasáda, že ji demontovaly a doslova vyrabovaly všemožné banksterské a korporátní a zbrojařské struktury, tak to se potvrdilo a daleko drsněji, protože ještě před několika lety by na takové podvody reagovali lidé v Americe podle mě hlasitěji a nějaká média by se občas ozvala. Dneska je to totál prasklá fekálie, zejména ze strany liberálních presstitutů, kam se hrabe Goebbels.

   Smazat
  2. No vidíte Opluštil a ten rudý pod váma, stále dává svět přednost demokracii z USA a Západu jak tomu "" užasnému bílému všeobjímajícího láskou Rusku "". Mužete tady čmárat ty své prostoduché bláboly o USA, ale svět je dnes někde jinde. Nikdy, pokud pujde o demokracii, se nebude nikdo přiklánět k Rusku, natož ke krvavé Číně !!
   Rudý, ty jseš přesně s tím žvaněním jako Goebbels, ale obráceně !!

   Smazat
  3. Tento komentář byl odstraněn autorem.

   Smazat
  4. Re (10:03):
   No vida! A kdo je to ten svět, který dává přednost US demokracii? Vy a vám podobní?
   Cožpak lze zvát demokracií tu pokleslou karikaturu demokracie, která je na celém Západě rozšířena v různých formách plutokracie či oligokracie? V níž lidi mají právo zvolit. Ovšem jen mezi nastrčenými loutkami téhož? Totiž kapitálu? O autentické demokracii nemůže být řeč ani náhodou! To se jen tak říká, aby lidi tou mediálně oblíbenou floskulí o demokracii jak jen možno zdebilizovali.
   Pokud ji však v USA i přes její dnešní rysy cirkusově mafiánské frašky vidíte, tak i vy o sobě vypovídáte víc než byste asi chtěl.
   Budiž, třeba s tím i umřete, ale na té pokrytecké lži, která může zabrat leda tak na hlupáky, nic nezměníte.
   ---
   Jo, a pátým pádem voláme či oslovujeme, běžče indický.
   Tak se alespoň tu češtinu naučte používat.

   Smazat
  5. Indický běžec je odrůda kachny.
   Velice hloupý pták ale vyhledávaný v gastronomii.

   Smazat
 8. Je s podivem, že značné části amerických politiků nedochází zásadní věc možných podvodů. Dnes se jejich obětí stal Trump, zítra to může být kdokoliv další.
  Je to stejné, jako u nás v otázce Babiše a jeho střetu zájmů. Politici před Babišem, podobně jako ti před Trumpem v USA, systematicky podkopávali základní pilíře každého státu. Vytvářeli zkorumpovanou policii a justici a přijímali úmyslně zákony umožňující rozkrádání peněz a majetku daňových poplatníků. Dnes, kdy je doběhly následky jejich vlastní hlouposti a zločinných úmyslů jsou bezradní. Jak u nás, tak v USA, dnes usilují o odstranění jedné, momentálně nežádoucí figury. Ani na vteřinu si ale nepřipustí, že to byli právě oni, kdo tyto figury pomáhali vytvořit. Kdyby sami nekradli a vládli zodpovědně, oba by dnes dál řídili své firmy a nemíchali se do politiky. A protože jim to stále nedochází, raději budou dál usilovat o vykouření nežádoucích figur z politiky, místo toho aby se snažili napravit systém, který před tím sami posrali.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. zhnusený 5:30 popsal jste to perfektně. Celý systém euroatlantické civilizace zajde na parazitizmus. Potom vychcípají na blbost a lenost migranti. Zůstane poškozená příroda, která časem všechno napraví.

   Smazat
 9. Není šprochu aby na něm nebylo pravdy trochu. Každopádně ať vyhraje Biden jak chce, flastr na volbách a velebené demokracii v USA zůstane.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Putin zvolenému prezidentovi popřál mnoho úspěchů a vyjádřil přesvědčení, že Rusko a USA mohou usnadnit řešení mnoha problémů a výzev, kterým nyní svět čelí. https://tass.com/politics/1235081 /asi to je součást šachové partie/ Kdo nemá nervy hrát POKER o miliardy, nechť ho nehraje. Kdo nemá nervy na čtení MSM, nechť je nečte. Všemu bude jinak. Hra se stupňuje.Rozuzlení se blíží.Pravda ZUVÍTĚZÍ!
   https://www.czechfreepress.cz/amerika/nadchazejici-dny-budou-definovat-republiku-ktera-bude-trvat-po-staleti.html

   Smazat
 10. Tohle nebyly volby, ale tragikomická fraška na ně. V Nevadě desítky tisíc lidí hlasovaly dvakrát, v Maine a Pensylvanii dokonce korespondenční hlasy "zasílaly" i několik let mrtvé osoby. Komedie, nic než komedie. Nad USA by mezinárodní společenství mělo vyhlásit klatbu.

  OdpovědětSmazat
 11. 21:31 nic nevysetri! no at uz tam skonci ten nebo onen pro ceskou hroudu to nebude nic znamenat! amerofilove nam zde davaji hypotezy o ofcanske valce kdyz by tam byl "donald duck" a 3 svetova kdyz zasedne na trun "sleepy joe" 😂😎😂 dale NO comment necessary(NCN)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 12:01
   Piš ČESKY, nějak té poslední větě s ubohýma smajlíkama nerozumím !!I ta má vnučka se ptá kolik ti je roku, má z tebe jen srandu !! Ty třetí válko.

   Smazat
  2. hele sprintere 9:53 nechej si rady pro svou 3 letou vnucku nebo sobe rovnym treba sebe sama (unknowna!)nerozumis posledni vete? ty nerozumis zadne vete mozna jen tem smajlikum! takze sklidni hormon a nedrazdi pokojne obyvatelstvo!😂😎😂😀😘😅

   Smazat
 12. Trump udělal obrovskou chybu, když vyhlásil, že po vítězství ve volbách udělá v USA čistku. Zlo v Americe už zasáhlo téměř vše. Proto, bez rozdílu v pol. příslušnosti, se Trumpa bojí jako čerti kříže. Musí ho odstranit za každou cenu. I za kardinální podvod v historii světa.

  OdpovědětSmazat
 13. Tomáši, to jsou ty euroatlantické hodnoty, které neznají bratra ani matku. Parazité na celém světě tak mají inspiraci.

  OdpovědětSmazat
 14. Považuji za drzost označovat volby za demokratické, když jejich výsledek závisí převážně na tom, kolik a od koho kdo peněz sežene.

  OdpovědětSmazat
 15. Myslím (nejen proto, že baba Vanga prorokovala, že kritické datum v tomto roce bude mít pět dvojek :-)), že se situace stává přehlednější. Volební podvod se začíná postupně správně označovat za pokus o puč. Tím bude i pro obyvatelstvo plně odůvodněna Trumpova vojenská akce, vyhlášení výjimečného stavu, hledání důkazů, zadržení a vazby pučistů a podobně. Velkou roli v tomto sehraje údajné napojení pučistů na Čínu, tedy Čínskou komunistickou stranu, jak se dost často zdůrazňuje jak v článcích, tak videích.

  OdpovědětSmazat
 16. Zřizovat muže každý co chce, ale to, že pan Biden bude prezident USA, tak na tom nikdo nic nezmění!!
  Jen doufám, že nebude k Rusku tak měkký jako Trump. Je potřeba zase Rusko usměrnit!! a to Amík umí velice dobře .

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vy jste opravdu INDICKÝ BĚŽEC, protože Biden, Obama a před oběma Bush, který je za za 11 zářím, všichni jen rozpoutávali puče, převraty neposlušných států, např. Afganistán, Irák, Jugoslávie, Libye, Sýrie kde Amíci do dneška okupují část suvereního území Sýrie a kradou Sýrii ropu, vyvolání Majdanu na Ukrajině !!!! A za těmito dalšími převraty a nebo pokusy o převraty viz. Venezuela a v poslední době Bělorusko, a za těmito válkami a převraty jsou statisíce zabitých civilistů a dětí, po celém světě !!!! A zfalšované volby v USA,jsou jasný příklad, v jakém stavu se nachází "demokracie" v Americe !!

   Smazat
  2. Tady je něco pro tebe, vygume:

   Americký ministr obrany před dvěma lety řekl, že Rusko je jedinou zemí, která může za půl hodiny zničit Ameriku. Ruský prezident byl na tiskové konferenci požádán o komentář.
   Ten se na okamžik odmlčel, usmál se a řekl: …„rychleji,“.

   Politický expert Jakov Kedmi si je jistý, že prohlášení ruského vůdce dostalo z hlavy USA všechny plány silného jaderného úderu proti Ruské federaci.

   Smazat
  3. 10:22
   Jarecku, tohle jsou jen bláboly které čmárá sputnik a podobné konspirační srágory. Nebudu ti vyvracet ty ubohé nesmysly. Neuvěřitelné blàboly.

   Smazat
  4. Indický běžec je odrůda kachny.
   Velice hloupý pták ale vyhledávaný v gastronomii.

   Smazat
  5. Hloupý trol nemá argumenty, jen urážky, nenávist a ponižování druhých.

   Smazat
 17. https://ac24.cz/en/-/bourlivy-potlesk-a-podpora-nejen-v-ulicich-americky-prezident-vystoupil-na-fotbalovem-stadionu?redirect=%2Fweb%2Fac24%2Fuvod%3Fp_p_id%3Dcom_liferay_asset_publisher_web_portlet_AssetPublisherPortlet_INSTANCE_6LN4ieZ8eFrT%26p_p_lifecycle%3
  https://fromthetrenchesworldreport.com/know-your-enemy/the-10wealthiest-members-of-congress 10 nejbohatších členů Kongresu.
  https://aeronet.cz/news/video-jen-par-hodin-po-trumpove-projevu-v-bilem-dome-vysel-ve-washington-times-celostrankovy-inzerat-hnuti-we-the-people-ktere-zastupuje-sidney-powell-aby-prezident-trump-vyhlasil-na-uzemi-usa/

  OdpovědětSmazat
 18. Chtěl bych vidět těch 100 dopisů každý den,no i kdyby, co to je proti 10 milionů lidí v republice, kteří v naprosté většině s ČT souhlasi. Těch několik zoufalců není pro ČT relevantní.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Kde berete informaci, že s ČT - propagandou většina souhlasí ? Doložte své tvrzení.

   Smazat
  2. No lidí s totálně vypucovaným mozkem tou protinárodní štvavou žumpou jako ty možná, ale těch tobě rovných zas tak moc není. ČT lže - a lidi to vidí.

   Smazat
 19. Jak to, že EU neuvaluje proti USA sankce za podvodné či nedemokratické volby, tedy tak jako dělá vůči Bělorusku. To snad dokládá, že USA je právní stát? Vždyť Trump podle informací z USA neplatil ani daně. Jak to, že už nesedí, ale naopak chce se vrátit do Bílého domu?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To je jenoduché, pane Tatrane. Směšný pajdulák EU se proti Pánovi Velkomožnému neodváží ozvat.Skutečné panstvo se rozhodlo, že presidentkou bude ta ukrutně racemixovaná, když Bidetovi kouká úmrtrní list z kapsy-

   Smazat
 20. 19:34 máte to nějaké popletené .. Trump a pravda ZVÍTĚZÍ!
  https://www.czechfreepress.cz/emil-kalabus/budoucnost-spojenych-statu-demokrate-touzi-po-zavedeni-socialismu-v-americe.html
  https://zemavek.sk/joe-biden-popiera-ze-jeho-syn-hunter-bol-zapleteny-do-korupcnych-afer/

  OdpovědětSmazat
 21. Zachovejte klid a rozvahu! Vše, pro nás lidi, dobře dopadne...

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.