Reklama

úterý 8. prosince 2020

Speciální jednotky ukrajinských sil napadly ruskou oblast Belgorod

-rp-
8. 12. 2020 EAdaily a PrvníZprávy

Ozbrojená skupina speciálních sil Ozbrojených sil Ukrajiny vpadla do oblasti Belgorod v Rusku z oblasti Sumy na Ukrajině.

(Na snímku vrchní velitel ukrajinských MTR Grigory Galagan - povšimněte si černé košile, součásti oficiální ukrajinské uniformy. Od dob Musolliniho a Hitlera v Evropě poprvé znovu.)


„Napadení ruského území nebylo jak se předpokládalo na Krymu, tentokrát to však bylo území regionu Belgorod. Útočníci zahájili palbu na pohraniční stráže, pohraniční stráž palbu opětovala. Jeden sabotér byl zabit, zbytku se podařilo uprchnout. Proti pohraniční stráži zasáhla skupina Ukrajinských jednotek speciálních operací (MTR). Účelem skupiny je unést ruského občana, který se podle ukrajinské strany podílel na sestřelení IL-76 s výsadkem na palubě v červnu 2014,“ uvádí analytická služba Donbas.

Síly zvláštních operací (MTR) existují v ukrajinské armádě od roku 2015. MTR zahrnuje speciální jednotky a členění informačních a psychologických speciálních operací. Hlavním úkolem je sabotáž proti Rusku. Výcvik důstojníků a seržantů MTR Ukrajiny provádí NATO. Ukrajinské speciální jednotky trénují ve spojení se speciálními jednotkami pobaltských zemí. Informace o personálu a výzbroji MTR jsou státní tajemství. Důstojníky MTR zaměstnávají zejména námořníci ukrajinské flotily.

Vrchní velitel MTR, generálmajor Grigory Galagan dříve sloužil v SBU, v oddíle „Alfa“. Vojenská jednotka MTR nejblíže Rusku je umístěna v Kropyvnytskyi (Kirovograd) - 8 hodin jízdy od Belgorodu. Tato vojenská jednotka dříve cvičila příslušníky ukrajinské Alfa.

Fakta: A pokud ukrajinská armáda provede blitzkrieg na Krymu?

Bylo zahájeno trestní řízení týkající se ozbrojeného útoku na ruské pohraniční stráže v oblasti Belgorod na hranici s Ukrajinou. Oznámila to oficiální zástupkyně ruského vyšetřovacího výboru Svetlana Petrenko. Případ byl otevřen podle čl. 317 trestního. Bylo zjištěno, že 3. prosince pohraniční oddělení potlačilo pokus o porušení státní hranice třemi osobami. Zahájili palbu, v důsledku přestřelky byl jeden z narušitelů zabit, informovalo oddělení. Měl u sebe útočnou pušku, zásobník s náboji, vysílačku a zařízení pro noční vidění, dodané z Velké Británie.


Další podrobnosti rusky na Russvesna a Lunta.


151 komentářů :

 1. Všichni už to vědí, že Ukrajina se připravuje na válku. Enormni dodávky zbraní z USA to jenom potvrzuje.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Inu tak z ruskojazyčných oblastí Ukrajiny bude zase Malorusko, případně Okrajina jako součást Ruské federace, Halič bude polská, Severní Bukovina a Zakarpatí maďarské a rumunské. Jako do r. 1918. A půjde to sakra rychle. V podstatě už je vše připraveno a rozjeto. Poláci vydávají "průkazy Poláka" s váhou pasu, který zajišťuje nositeli skoro všechna práva občana Polska (až na možnost volit). Tyto pasy vydávají i občanům Běloruska v oblasti Grodna, které považují za "svoje" území, neboť ho poctivě ukradl fašista Pilsudski r. 1910 Rusku a oni ho museli zcela neoprávněně vrátit v r. 1939. Maďaři vydali okolo 250 tisíc svých pasů obyvatelům maďarské národnosti, Rumuni okolo 80 tisíc "rumunským" Ukrajincům. Kromě Donbasu (ti už ruské pasy mají a dokonce občanství) se nijak netají proruskými postoji Oděsa a Charkov. Od r. 2014 přišla Ukrajina o 10 miliónů obyvatel. 5 miliónů odešlo na Západ, 5 miliónů do Ruska. To podle ukrajinských médií (běží skoro denně na IT). Navíc Maďaři blokují všechny snahy Západu přiblížit Ukrajinu EU nebo NATO. Kvůli nacistickému "jazykovému zákonu". A nehodlají couvnout. Takže banderovci tančí na velmi tenkém ledě.

   Vymazat
  2. Dnes se v pořadu "60 minut" mluvilo o dodávkách vakcíny Sputnik V na Ukrajinu. Vyjednával to ukrajinský opoziční politik s Putinem. Dokonce se zmiňovala možná výroba vakcíny na Ukrajině.

   Občas se podívám na zábavný pořad Diesel Show, který natáčí televize z Oděsy. Dávám odkaz na video, kde si otevřeně dělají srandu z ukrajinských jazykových zákonů

   https://www.youtube.com/watch?v=VotO8W-zats

   Záběry do publika ukazují, že se tamní Rusové velmi baví narážkami na ukrajinštinu. Moc podpory Banderovci při útocích na Rusko mít od svého vlastního obyvatelstva nebudou.

   Vymazat
  3. Kdybych své ženě, která je z Oděsy, řekl, že je Ruska, rok jsem bez sexu. Ne vše, co doma mluví rusky, je rusák.

   Vymazat
  4. 06:39 Souhlas, nemusí to být rusák, ale třeba debil, jako manžel.

   Vymazat
  5. 6.38 Hele ty blbáku, to byl argument?

   Vymazat
  6. Jo Martine to jste nezvládl. Znám velmi dobře jejich mentalitu, je tam u nich všechno úžasné a proto tam nechtějí žít. Problém je v tom, že tam nikdo ani nechce znát normální historii území a řeči, natož pro tento stát něco dělat. Všechno tam ovládají hroši a krasota. Koupit se tam dá i úmrtní list. Prošel jsem velkou část světa ale nikde jsem neslyšel něco tak odporného jako Díty naperdýty, sebe hladýty.

   Vymazat
  7. Dannymu jeste na doplneni. Sultan si vsechny znepratelil a Lira jde do kytek. Sankce na Turecko jsou na obzoru. Sultan Rusku jenom skodil. Ted dostane co zaslouzi. Doufejme.

   Vymazat
  8. Na Ukrajině vůbec není problém, kdo je Rus nebo Ukrajinec , ale zločinný a kriminální systém, dnes ještě umocněný bídou , zneužívaný fašisty a západními vyžírky, především z USA, kteří tu bědnou Ukrajinu ještě drancují!! Z Ukrajiny odchází denně více jak tisíc lidí, být důchodce znamená zápas o holé přežití a Ukrajina padá do tak nebetyčných ekonomických sraček, že jediná cesta je postupné rozdělení na národní enklávy, což je otázka, zda proběhne v klidu!! Také je to pro západ a EU obrovská politická facka, ze které se hned tak neoklepou!!! Vůbec se nedivím Bělorusům , že raději volí starého bolševického kance Lukašenka / který zařídil pořádek, kdy bylo vždy na důchody a mzdy v továrnách!! /, když vidí na Ukrajině , jaký by je čekal ráj po "demokratizaci" a lá USA a EU!!!

   Vymazat
  9. Zabomysi spory o rec jsou dusledkem Majdanu na Ukrajine. Ta slouzi k nenavistnym provokacim Ruska, kdyz uz se USA nepodarilo tyto zeme strcit do valky proti sobe. American se nikdy nevzda zpusobu sveho uvazovani podle americkych cowboyek. Jine vzory nema, o literaturu a humanismus se nezajima. Ani nevi kde Ukrajina je a Austrii si plete s Australii.

   Vymazat
  10. Unkrovn: enormní dodávky zbraní z USA? Ano! Ale jsou k nim lidi? Jen u nás je 5 mladých kluků, kteří se nechali převést do Čech aby nemuseli do armády. Nic to není, ale na Krymu po jeho ,,anexi" zůstalo 12 tisíc ukrajinských vojáků i s rodinami. Obyčejný Ukrajinec na Rusa nepůjde. Proč? Taky nechápu naše bojovníky, co chtějí jít na Rusa, co je k tomu vede? Čím naší zem Rus ohrožuje, jaké má na nás požadavky, chce tu bránit ruskou utlačovanou buržoazní menšinu nebo si nárokuje území Karlových Varů, kde jich žijí stovky rodin? Zažil jsem rok 68,nemám Rusko nijak v lásce, vždy řvu nadšením, když je v nějakém sportu porazíme. Ale rozhodně ho nepovažuji za svého nepřítele. Vím jedno, hokejkami možná ale zbraněmi ho neporazíme náhodou ani ne s těmi 14 vypůjčenými letadly co máme...

   Vymazat
  11. Martin: asi tak nejak. Náš pojišťovák je z Charkiva, dokonce je spíš Rus, ale co se týká jeho vztahu k Rusku, ten je extrémně negativní. Dokonce dva z jeho příbuzných pôsobili v nějakých jednotkách na Donbase. On říká, že v Charkivě to tak má drtivá většina lidí.

   Kutnohorsky: nebojte se, s námi půjde většina národů světa a Ruda hrabě porazíme.

   Václave, do kytek jede rubl. Dokonce Gazprom je pred bankrotem a firmy jako Rostech a Rosatom v červených číslech.

   Vymazat
  12. .. Rusa hravě porazíme ...

   Vymazat
  13. J.J. Budete v týlu nebo 1.linii?

   Vymazat
  14. J.J+Kačer+Unkrovn 14.26 řekněte mi prosím, proč na toho Rusa naše zem vlastně půjde a z jakého důvodu nás ostatní podpoří? Co vlastně vy od těch Rusáků chcete? Oni od naší země nechtějí nic, neutlačují nás nijak! Nepatříte vy vlastně na stranu Rusů? Tak najivní člověk jako vy to je třída... Jen dodám, existují aktivní zálohy, už jste se přihlásil? Když jste tak hrrr, běžte na Ukrajinu.

   Vymazat
  15. povolny takove bojovniky jako j.j., unknown a jim pobnym vlastencum je treba dat sanci jen v prvni linii a za nas ty vsechny vojny vybojuji! jen z takovych kteri jsou "z kamene bude cely narod z kvadru" aneb "bude li nas v tom kvadru vic nebudeme se bad vlka nic"!amen

   Vymazat
  16. Dobráku, až to bude aktuální, kdo je pohlídá? Tito "típci" se vždy drží v pozadí a nastavují náhrady. Nás? Nasrat.

   Vymazat
  17. 6,38
   Nevraživost Ukrajinců a Rusů je odvěká. Na zastání Rusů musím připustit, že spousta Ukrajinců podlehla a stále podléhá komplexu méněcennosti, kdy za svou mizérii obviní každého, jenom ne sebe samotné. Vidíme to mimochodem i u nás. My také ukazujeme tu na Němce, jindy na Rusy, přičemž ty největší zvěrstva na sobě pácháme zpravidla my sami. Je strašně laciné, ale stále populární, drnkat na nacionální strunu.

   Vymazat
  18. Já nebudu v žádné linii, to budete vybojovávat vy. Pokud teda nějaká linie bude, protože USA mají perfektní nové zbraně a pri nich žadná linie nebude potřeba. Škoda jich nevyužít. Rozeběhne se i ekonomika.

   Vymazat
  19. J.J.- Jste si jistý, že si tu rozběhlou ekonomiku užijete? Vy jste stroj 4.průmyslové revoluce?

   Vymazat
  20. Chci upozornit ukrajinského trolla J.J., že štvaní do války a její schvalování, příprava atd. jsou podle českých platných zákonů nepromlčitelné zločiny s vysokou sazbou trestu!

   Vymazat
  21. No jo no to si říkal i Hitler, bohatě placen jak ze zámoří, tak z ostrovů.
   A nakonec .........

   Vymazat
 2. Další pokus vyprovokovat Rusko k zásahu mimo jeho území a mít tak agresora. Protože Krym a Ukrajina už vyčichly. Tak začal pokus o majdan v Bělorusku. Ale s "lesními bratry" (bandity vydávajícími se za bojovníky proti režimu) byli rychle hotovi sami Bělorusové a mládenečci skončili dřív než začali. A Polákům u jejichž hranic byly jejich tábory se do otevřeného střetu (zatím) nechce. A společné cvičení dvou divizí speciálního určení (jedné ruské a druhé běloruské) na téma "Likvidace oddílů nepřítele vniknuvšího na území státu" spolehlivě zchladila horké hlavy ve Varšavě, Vilniusu i Bruselu. A protesty zacházejí na úbytě. Tak to zkusili přes novopečené kamarádíčky v Jerevanu. Ani tam to nevyšlo. Naopak. Zpitomělí Arméni dostali na frak a museli odevzdat nejen území, které zabrali v r. 1992, ale i kus dalších, včetně toho, že musí strpět koridor do ázerbájdžánské enklávy Nachčisaraj. A mír zajišťuje ruská elitní divize. A je po barevné revoluci. Naopak, Rusko se opět ukázalo jako mírotvorce a pokus zaháčkovat se na Kavkazu nevyšel (ani Turecku). Nyní se Západ snaží rozpoutat další protiruskou akci v Podněstří. Dopadne to stejně - Moldávie dostane přes ciferník a přijde o část území. Otevřený útok na ozbrojené síly Ruska z ukrajinského území je ovšem něco nového a daleko nebezpečnějšího. Ruští pohraničníci ukázali, že jsou připraveni a útok odrazili. Jenže podle mého mínění zřejmě jde o sondu. Takový malý průzkum bojem. Zjistit, jestli Rusové zareagují a jak. A pak bude vše pokračovat. Ne masovým útokem. Na to Ukrajina nemá a ani by se to nedalo nijak obhájit. Ale po banderovsku. Malými bojůvkami. Ukrajinci zabijí pár ruských vojáků (popřípadě i civilistů, když bude potřeba) a vyprovokují Rusko k odvetnému výpadu na ukrajinské území. To bude prohlášeno za neadekvátní, přehnané a vlastně okupaci a Ukrajina bude mít plné právo se bránit a tedy i na otevřenou podporu NATO. Umírat budou Ukrajinci, takže protesty v západních zemích nebudou a bývalí sateliti CCCP a nyní sateliti NATO budou držet pysk, případně budou posláni na frontu podpořit své bratry. Pan Petříček přece o této provokaci musel vědět, ale nijak nereagoval. I když jde o jasný případ mezinárodního státem organizovaného banditismu. Nevšiml jsem si, že by ho jakkoliv komentoval, natož odsoudil.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Naprosto souhlasi. Pasinjan, ne Armenci strcil Armenii do valky s Azery! Cilem byla 2. genocida Armenu a ziskani uzemi na Karabachu. Pasinjan se ted krecovite snazi ustat demonstrace Armencu. Ti hlupaci ovsem demonstruji pro valku a proti ztrate uzemi. Svet je ovladan lzi, pravda je vsude oznacovana jako konspirace. Kazdodenni medialni masaz dela z obcanu ovcany, coz je jeji ucel. Stado bez vule, neverici uz nicemu.

   Vymazat
  2. 23:50 tak jest a uknown a jeho exkrementalove at se z toho poserou

   Vymazat
  3. Nabízí se řešení, kdy Rusové převezmou iniciativu a po vzoru Izraele obsadí "nárazníkové pásmo" na ukrajinsko - ruské hranici. Uvidíme.

   Vymazat
 3. Nemají šanci Rusové si poradili s islámskými fanatiky tak si poradí i s banderovskými fašouny.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
  2. Pro Unknown - nemluvte k věcem, o kterých zjevně nevíte – nebo nechcete vědět – vůbec nic.

   Skutečných znalců tamních a nejen syrských reálií je dostatek, a i když někdy zaujímají různá přání a stanoviska, některá základní fakta nepopírají.

   Jen se tu tak zesměšňujete, bohužel.

   Vymazat
  3. 18:16
   On si to jenom psychopat Unknown alias J.J. z Bohnic popletl. Žádný ruská okupační armáda neexistuje. Myslel americkou okupační armádu, ta je dokonce i v Německu, natož různě po světě. A že tam, x let páchala zločiny, to taky odpovídá. A že skoro celý svět nenávidí americké zloděje, vrahy a lháře, co běžně střílejí civilisty a jejich psychopatičtí vojáci se tomu ještě smějí do vysílaček, to taky sedí. To bude asi tak intelektuální Unknownův vzor - analfabet s kvérem a us vlaječkou, co střílí vše, co se hýbe. :-) Nakonec "zastřelí" i svůj obraz v zrcadle, Unknown jako vyšitý. :-)

   Vymazat
 4. „EU jede bomby...“ zaznělo poté, co padlo doporučení pro ČR, aby skoncovalo se segregací Romů ve školách a chránilo LGBT

  https://cz.sputniknews.com/ceskarepublika/2020120812898827-eu-jede-bomby-zaznelo-pote-co-padlo-doporuceni-pro-cr-aby-skoncovalo-se-segregaci-romu-ve-skolach-a/

  Zase diktátorská eu vyhrožuje doufám že Polsko a Maďarsko nepovolí chrání i nás.

  Máte 24 hodin. Polsko a Maďarsko dostaly ultimátum, aby stáhly své veto z rozpočtu EU

  https://cz.sputniknews.com/politika/2020120712896815-mate-24-hodin-polsko-a-madarsko-dostaly-ultimatum-aby-stahly-sve-veto-z-rozpoctu-eu/

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To jsou vydobytky vstupu Ceska do svazu fasistickych zemi EU.

   Vymazat
  2. 9:20-čekám, že Vás seřve J.J., kazíte mu reputaci.

   Vymazat
  3. Unknowne EU a NATO jsou fasiste a teroriste. Podporuji i fasisticke cerne koslle na Ukrajine zbranemi, politicky. Vse je dobre na Rusa.

   Vymazat
  4. Pro Unknown 9:20 A že jste se zařadil právě mezi ty tupce a chodíte sem den za dnem :-). Podle toho, kolik nenávistných a urážlivých výroků jsem už od Vás slyšel, bych řekl, že kvůli duševní obrodě světa ani nespíte a zíráte do klávesnice 24 hodin denně. Holt fanatik se nezapře.

   Vymazat
  5. vaclav toto a ostatni! nechapu jak zde muzou degenerati typu 9:20 vubec existovat? tento exkrementalni model je bud pritel nektereho z redaktoru/sefu NR anebo prispiva tak dobre do kasy ze ho nelze "vygumovat"!!!

   Vymazat
  6. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
  7. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
  8. J.J. Vás pouštěli něco napsat? Tak pardon, mně ne.

   Vymazat
  9. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
  10. J.J. byl velice sprostý, proto jsem si Vás "pozval" na pomoc. Jsem také proti mazání souvislostí. Jedině když se celé "vlákno" zvrhne v řež, bych je smazal celé.

   Vymazat
  11. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
  12. J.J. opakuji: soudy by nestíhaly, škoda, dost by mnozí vydělali z jeho konta.

   Vymazat
 5. Ukrajina má těžké ekonomické problémy a ty nelze z politických důvodů přiznat, takže jediná možnost je vyvolat nějaký konflikt, ale už je pozdě! Ukrajina propásla tuto možnost, takže těch scénářů je více, ale nejspíše se Ukrajina nějakou formou rozdělí, protože jako "stát" prakticky zkrachovala!!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ne Ukrajina, ale US loutky tam u moci chteji vyvolat konflikt s Ruskem. Ukrajinci ale nebudou bojovat proti Rusum, to Amikum jeste nedoslo. Jsou ale nuceni zatim ostrelovat sve krajiny na vychode Ukrajiny, ktere neuznavaji loutku USA Zida Zelenskeho a ostatni zradce Ukrajincu. Navzdory Minske dohode.

   Vymazat
 6. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětVymazat
 7. Kdo rozumi anglicky a ma Amazon mrknete na novou ctyrdilnou serii dokumentarni o tom jak to bylo s tim pasovanim drog do USA a kdo to provadel .Vrazdy muceni proste opet dobrosrdecnici v alci To s ehned tak nevidi a je to dokument ne film . Dalsi je vyborny "Mossad"

  Jmeno je "The last narco"

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Proc neodejdou Amici z Afghanistanu? Protoze tam pestuji drogy pro sve i jine fetaky. Je to miliardovy kseft. Plantaze hlida US Army a transport a distribuci obstarava CIA.
   Vechno je jinak nez svobodna a demograticka media pisi.

   Vymazat
 8. Ježíš to je kravina. To jako smrtelně vážně plánujete “profesionalizaci”, když přebíráte zprávy z Rusvesny? :D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Martin,pokud chtějí být profesionální,musí podat zprávy objektivní z obou táborů a ne jednostrané,jako naše veřejná média.Já si myslím,že si Nová republika vede dobře a když to ještě zlepší,budiž pochválena.

   Vymazat
  2. Martine doporučuji Vám přečíst si něco o chazarech. Jinak poslechnout si můžete všechno a teprve kvalita vašeho úsudku rozhodne jak budete úspěšný. I mezi námi se najdou blbci co nadávají na Slováky a obráceně. Komu to slouží musíte poznat sám.

   Vymazat
  3. Když se budete dívat jen na ČT a poslouchat českého ministra zahraničí (který je spíš podržtaška amerického ambasadora v Praze), tyhle zprávy se nedozvíte. A pokud Vám jde o pravdivé poznání světa, je třeba mít informace. Česká média na tuto roli bohužel neaspirují, jsou jen poslušným vykonavatelem příkazů z Bruselu a USA, pro ně jsou přípustné jen zdroje na západ od nás, což nutně zkreslí pravdivost informací. Typické je to tam, kde naše NATO dobývá území pro USA po celém světě, tam kde naši přátelé vraždí pro naftu, zlato, zemní plyn, heroin nebo jiné zdroje bohatství. Škoda, že se zatím nenašel nikdo, kdo by nahradil Terezu Spencerovou. Takže díky tomuto webu je zde alespoň malé okno mimo Jourovou povolené výhledy. Svět rozhodně není jednobarevný, i když Vám to možná tak připadá.

   Vymazat
  4. I zprávy od Goebbelse by byly možná o chlup pravdivější než dnešní západní mainstream média. Je komické, jak se v USA řeší podvody u soudů a padly už různé nařízení ve prospěch Trumpa, zatímco v Evropě jede tvrdá cenzura a ještě tam drze lžou, že Trump nikdy nepředložil žádné důkazy. Západní morálka a politika a kultura je největší zapáchající zdechlina na světě, co by jí prospělo pořádně spláchnout nějakým tím tsunami. :)

   Vymazat
 9. Zatím se nepovedlo okupovat Bělorusko,Erdogana uklidnil Putin,Ukrajina něco zkouší také,takže Putin má těžké spaní.
  USA jsou nucené něco podniknout,aby neměly válku doma,tak ji připraví jinde.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Oni chteji i Putina za kazdou cenu odstranit, protoze nedovoli rozvrat Ruska americkou 5. kolonou zevnitr. Nastesti neopousti uz Rusko a vse probiha pres internetove konference.

   Vymazat
  2. Pod zaminkou vyvozu demokracie a odstraneni Lukyho byli uz Chazari pripraveni vtrhnout do Beloruska a s pomoci proamericke 5. kolony ukrajinskych oligarchu na Ukrajine zemi rozkrast jako to udelali na Ukrajine. Nepovedlo se. Belorusove vubec nevedi, jak blizko byli tomuto nestesti. Kuchta Tichanovskaja jako Guaido je jeich posledni nadeji. Jsou to ovsem pouze US loutky k smichu!

   Vymazat
 10. Je to utok na uzemi RF, ktery ma Rusko vyprovokovat k valce. Ukrajinci valku nechteji, provokuje je k tomu US Chazar, ktery ovlada loutky u moci na Ukrajine. Predtim strcil sveho Pasinjana do valky s Azery a doufal, ze Rusove podpori Armeny. A tak to zkousi vsude kolem. Leta simulovane nalety bombarderu na Krym a Kaliningrad, vsude letaji US a NATO letadla k ruske hranici na Baltu v Beringove mori, US torpedoborec zajizdi do ruskych vod v Cernem mori. Tam prijizdeji i dalsi valecne lode NATO. Teroriste z USA a NATO chteji za kazdou cenu valecny konflikt. Je to zoufaly pokus zvratit chod dejin a zastavit uspesny vyvoj Ciny a Ruska, kdyz sankce nepusobi. Americky chazar potrebuje valku, nevzda se vlady nad svetem dobrovolne.

  OdpovědětVymazat
 11. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ty blbe, Ukrajinci bez ustani ostreluji vychod Ukrajiny a zabijeji deti a civilisty. Zapad cumi jinam a dela Minskou dohodu carem papiru.
   Jednicka ve svete jsou USA a NATO. 7 valek a agresi za 15 let s 20 ti milony mrtvych. Znicene a spalene zeme jako Syrie se nikde na zapade neukazuji v TV. Aby toho nebylo dost, uvalily USA na Syrii noch sankce a rdousi ji, aby se nezvedla z ruin.
   Jsi bud uplny idiot nebo troll!

   Vymazat
  2. Ukrajinští fašisté zakazovali ruský jazyk , tak se nelze divit, že se ruské enklávy zbouřily a s Ukrajinou nechtějí nic mít a na Krymu proběhlo legální referendum, kde se 97% vyslovilo pro odchod!!!

   Vymazat
  3. Krym patri Rusku od jeho dobyti na Osmanech v r. 1793. Ze Ukrajinec Chruscov dal Krym pod spravu Ukrajiny jeste neznamena, ze se Rusko Krymu vzdalo. Ukrajina je jako Polsko politicky slepenec, vznikly z vule caru a Stalina. Polsko jeden cas z mapy Evropy uplne zmizelo. Jako samostatne staty zaniknou a stanou se soucasti uzemi ruskeho vlivu, ktere bude garantem jejich bezpecnosti. Az US nosatci prestanou michat karty v regionu.

   Vymazat
  4. Americane i Australane budou muset dat sva uzemi byvalym majitelum Indianum a Aborigenees, kterym je nasilim ukradli. I Nove Mexiko dat zpatky Mexicanum a cast Texasu taky.
   Tihle privadrovalci do Ameriky a zlodeji ted chteji rohodovat komu patri Krym? Ta verbez je prece k smichu!

   Vymazat
  5. Vykašlete se na unknowna , to je místní obecný patologický grafoman, takový Pepek Vyskoč, který sem denně chodí otravovat a opruzovat, tak to musíme s tou štěnicí vydržet, jiná pomoc asi není!!Mějte pevné nervy a můžete ho pravidelně poslat do řitě, on už je zvyklý , ale je lépe si ho vůnec nevšímat, to ho nejvíc popudí, když mu nikdo na ty jeho bláboly neskáče!!

   Vymazat
  6. vaclav souhlas😎unknownNfC k tem tvym💩💩💩se da jen🤑🤑🤑

   Vymazat
  7. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
  8. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
  9. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
  10. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
  11. J.J. Já taky ne ale vím, že ČR byla prodána nadnárodnímu systému včetně bank.

   Vymazat
  12. degenove 15:32 und 16:02 vulgo unknown a j.j. "kupredu leva zpatky ni krok blijte nam sem sve zvratky i pristi rok"🤮🤮🤮

   Vymazat
  13. Je to tak naprostá ignorace unknown a basta.
   On si sice změní svou anonymní podstatu ale zase ho poznáme.
   🧐🤫

   Vymazat
 12. Jakmile vliv zapadu v posovetskych republikach oslabi, spadnou zase do vlivu Ruska. Hospodarsky i politicky. Male zemicky samostatnost hospodarsky neustoji.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
  2. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
  3. 15:29- Rusko bylo vždy pozadu i po Hitlerovi. Současná kolonizace se děje sofistikovaněji bez vojáků. Není to na Vás moc složité?

   Vymazat
  4. PS. s poslední větou souhlasím.

   Vymazat
  5. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
  6. J.J.- opomenul jste Židy německy mluvících. V pohraničí byli Němci také chudí, ti moc neztratili odsunem, často si svojí pracovitostí na západě polepšili.

   Možná jste se jen "přebreptnul" ale po 89.zde byl opravdu propad na úroveň koloniální Afriky.

   Vymazat
  7. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
  8. 16:39-protože jste chlastal v hospodě, nadával na komunisty a nepracoval. ČEZ je státní a šlape. Majitelé velkých podniků také již nepracují, mají na to lidi.
   Nepominu, kam se nadhodnota přelévala. Tehdy ve prospěch celku, šly i (bohužel) peníze na inovace, protože se komunisté báli reakce lidí něco zdražit. Dnes se již nikdo lidí nebojí, demokracie má více úředníků, tajné policie a méně vojáků na obranu své suverenity.

   Lidé zde ale stále studují zdarma a odchází. Co vracet školné nebo si je platit aby získalo cenu"

   Vy školné nevracejte z důvodu viny a nepochopení tehdejšího režimu o nevzdělavatelnosti některých jedinců a tedy zbytečné ztráty pro potřebnější.

   Vymazat
 13. Ukrajinu strkaji USA a jejich Chazari od Majdanu do valky s Rusy. Pouzivaji k tomu sve loutky a Zida Zelenskeho. Potrebuji, aby Slovane se vzajemne mlatili po hube a krvaceli a oni mohli z toho profitovat. Dodavaji Ukrajincum stale nove zbrane. To ovsem Rusove vedi a tak jim nezbyva nez necinne prihlizet, jak ukrajinska armada a neonaciste neustale ostreluji vychodni Ukrajinu a zabijeji tam civilisty a deti. Minske dohody jsou carem papiru, EU cumi pryc a rika, ze uz penize neda.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
  2. 10:03 Nemyslím, že by "Rusové" jen nečinně přihlíželi, určitě situaci přinejmenším pečlivě moniturují. Nicméně to hlavní konají na diplomatickém poli. A Minské dohody jsou odklepnuty i OSN, ty nelze jen tak smést ze stolu, jak by si ukrajinští fašisté a Brusel přáli.

   Vymazat
  3. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
  4. 16:46 Já bych řekl, že Ukrajinu rozklížila opozice za vydatné pomoci z Washingtonu i Bruselu. Nebo mi snad vynechává paměť? A LNR a DNR budou obnovovat celistvost Ukrajiny po jejím rozštěpení fašistickým pučem. Koho jiného by asi měli Rusové podporovat? Nebo snad fandíte hnědokošiláčům? Zachtělo se vám války NATO s Ruskem? Opravdu jste spadl z višně nebo jste tak mravně zkažený?!

   Vymazat
 14. vaclav o chazarech a o "vyvolenych" muzes verejne mluvit jen v pozitivech kritika se nepripousti a to nejen zde skoro ale vsude! to si jarmulari vyplakali

  OdpovědětVymazat
 15. A to si mysleli, že toho Rusa ,co jim sestřeli letadlo, najdou hned u hranice? Pokud žije daleko, byli by stejně asi dopadeni někde v ruském vnitrozemí na cestě.

  OdpovědětVymazat
 16. Kdo sestřelil letadlo vědí velmi dobře, vždyť proto mu nezměnily trasu letu. Další malér na obzoru. V Jeruzalémě došlo k atentátu na vysoce postaveného pracovníka Mossadu.

  OdpovědětVymazat
 17. pradědo, asi jste si zaměnil IL-76 s Boingem 747.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. B747? Pokud vím, Rusové v poslední době sestřelili civilní B777. A vubrc bych se nedivil, kruhy je prsty v sestřelu i toho íránského.

   Vymazat
  2. A já zaměnil jen typ 777 za 747, ne případ jako takový, jak mě upozorňuje J.J. On ale zaměnil útočníky. Takže tu máme takové kolečko záměn. Tu nejstupidnější ale vyrobil právě J.J. Jenže buď mu to nedochází nebo zná tu Goeblsovu písničku...

   Vymazat
  3. kolokol nespletl, proč nechaly to letadlo 747 letět nad územím, kde probíhá občanská válka. IL-76 s Polákama letěl jinudy a jinam. Oni ty Polský důstojníci jsou podobní exoti jako Baudyš co prostřelil letadlo.

   Vymazat
 18. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Těšíte se chlapci, až budete udávat? Palcem nahoru, dolů? V čem se lišíte od fašistů a komunistů?

   Vymazat
  2. No zatím to vypadá na to, že jsi se právě posssssl ty a j.j. Podporu vidíme ve volbách. Košťata NATO a Brusele nic moc a klesá. Minářovi se sešlo v Praze 30 lidí a v Brně 10. I s "novináři". Možná že jsme sociálně slabí, ty a spol. zase mentálně na úrovní prvoka:)))) My nikoho mazat ani vyhazovat z diskuze nechceme ani nepotřebujeme. To ty a tobě podobní musíte zakazovat a nakonec vraždit a už se na to těšíš. Ale to ti nevyjde. To se dříve zalkneš zlobou. Tak zůstaň ať vidíme, jaké h..ada se rodí pod sluncem.

   Vymazat
  3. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
  4. J.J. zakročte, slovník 15:23 Vám nevadí? Asi ne, je přece váš.

   Vymazat
  5. Unknown a J.J. stačí aby jste prostudovaly životní příběh významného reportéra/novináře Štětiny a pokud vás to nepoučí, není vám pomoci. Možná máte podobnou historii.

   Vymazat
 19. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Proto vystupujete jako anonym? Jak typické.

   Vymazat
  2. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
  3. 15:46- naopak, vše vysvětlující o Vás ale to Vy nemůžete pochopit.

   Vymazat
  4. J.J v každé případě děkuji za zprávu, že jste jen ideově spojeni.

   Vymazat
 20. To se nám ta "diskuze" hezky rozjela, viďte NR? Bezejmenný v tandemu s nemanželským synem J.J. nám názorně představuje budoucnost pod jejich vedením. Vidím několik paragrafů dnes platných, co říkají právníci?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. J.J. to ovšem nevylučuje příbuznost přes matku. To jen na okraj nesmyslné jeho diskuze o mých dětech.

   Vymazat
  2. Povolný, já jsem žádné vaše diskuse nečetl.

   Vymazat
  3. J.J. škoda, poznal byste, že jsem antikomunista s levicovým myšlením. Nacionalista, pacifista, ve vtahu k rodícímu se americkému socializmu jsem i poučený anti sionista.

   Chcete z uvedeného o něčem se se mnou bavit zde veřejně? Můžete navrhnout k debatě i své priority.

   Vymazat
  4. Já se s vámi bohužel bavit nemůžu o ničem, jelikož, pokud jste si nevšiml, administrátor mě v podstatě on-line maže. Takže se k mojí odpovědi ani nedostanete.
   Sám uznáte, že jen těžko lze takhle vyměňovat názory, když Dvořák by nejraději každému oponentovi vyrazil zuby pěstí dřív, než otevře hubu.
   Jsem poměrně scestovalý a sečtělý a možná bychom vyměnili pár poznatků, i navzdory tomu, že ja jsem spíš progresivní liberál a Rusko moc v láske nemám. Jenže váš guru, který ze stejného důvodu kritizuje jakousi cenzuru třeba na Facebooku, tady to praktizuje v mnohem větším měřítku.

   Vymazat
  5. J.J. díky za kloudnou odpověď. Když si názory budeme vyměňovat mezi sebou touto formou, jistě nás nikdo nebude mazat, mám s tím zkušenosti.

   Vymazat
 21. Vinikající zpráva. Konečne bude mít Ukrajina specialisty na tozvratné akcie a bude moct reagovať recipročně. Oko za zub, život za oko. Trojke je cesta.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To já zas doufám, že Putin - až bude opět osvobozovat Ukrajinu - neudělá stejnou chybu, jakou po 2. světové udělal Stalin.
   Totiž, že dá poraženým banderovcům opět šanci.
   Jsou jak zhoubná nákaza, kterou je nutno vymýtit.

   Vymazat
  2. J.J. asi jsem Vás přecenil.

   16:01- Vy máte názor? Jste jen uzlíček zloby a nenávisti, který se vám dostal do mozku a totálně jej paralyzoval.

   Vymazat
  3. povolny divim se ze se s temi exkrementy16:01 a 16:07 stale bavite! a take se divim ze ty jejich vyblitky🤮🤮🤮 spravcove zde trpi!

   Vymazat
  4. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
  5. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
  6. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
  7. dobráku, já se bavím a tříbím si mozek, bezejmenný se prý také baví jako rentiér, což já nejsem, no a posilu J.J. ještě neznám. Pokud budou mít zájem o diskuzi na jednotlivá témata nejsem proti, ať je nadhodí. Zatím to vypadá na trolí farmu a je na NR, jak nás udiriguje. Zatím se mi zdají jako figurky hodné posměchu, uvidíme, co přijde z vnitra potažmo z EU.

   Vymazat
  8. J.J. ale to Vy přece chcete také, na ruské frontě, tak alou!

   Vymazat
  9. Proč se necháte vytáčet trollem - cizincem. Copak nevidíte, že do naší rodné řeči vtahuje cizí zkomoleniny? Vždyť mimo nenávisti k Rusku z jeho textu nic jiného vyluštit nelze?

   Vymazat
  10. J.J.- vypadá to, že se loučíte, jako CZ. Nebudu se opakovat, dole je můj komentář na Vás. Je škoda, že jsem za tak krátkou dobu Vašeho působení se nedozvěděl nic, než anti rusizmus a obdiv k USA. Někdo to může mít obráceně. Já doufal, že si vyjasníme své animozity. Tak někdy jinde, apropó, pod stejným nickem Vás najdu i jinde?

   PS. Na těch alternativních vás lidé "berou" jako zde? Nebo jste vyhnanec i tam?

   Vymazat
 22. Havloidní zm*dy ignorujte,jsou to řeporyjská prasata!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
  2. 19:10
   Karma je zdarma, ty smradlavý parazite.

   Vymazat
 23. unknown a j.j. nektery z vasich mnoha fotru mel vadny kondom co?

  OdpovědětVymazat
 24. 18:04 ty mela stesti ze ja te za bolsevika neznala ty bys tu dneska nebyla! nase skupina zvana milice by
  hned skodnou jako ty a unknown (jak rikas) strilela!protoze my buzeranty nemela rada!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
  2. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
  3. JJ 18:59 no proc protoze jsi pusinka unknowa "you dickhead"

   Vymazat
 25. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak mám dojem, že J.J. je v překladu: ja jawohl.
   Víc nic nemám.

   Vymazat
 26. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. unknown tak si precti o strileni svuj a JJ pasquil 18:04 a 19:10

   Vymazat
  2. 19:00 o strileni lidi zacals ty 😎😎😎tak nam tu neblij🤑🤑🤑

   Vymazat
 27. jak rikam vam retardaci 18:51 a 19:00 skoda ze nekteri z vasich fotru meli vadne kondomy jinak bychom tu meli od vas klid vy dve buzny👬👬👬

  OdpovědětVymazat
 28. Pane Dvořáku, jsem proti mazání příspěvků a ostrakizování kohokoliv. Ale navrhuji, aby příspěvky, které pouze v různých obměnách a kombinacích opakují sprosté nadávky, výhružky a nijak nepřispívají žádnými argumenty byly smazány, protože pouze prodlužují záznamy na stránce a komplikují reakci na na příspěvky s argumentací. Nejen některým unknownům a j.j. Padni komu padni. Nechte tam jeden, dva, aby mohli vyjádřit svůj názor na nás a zbytek je zbytečný, protože je pouze jedno a to samé. A ostatním - nereagujte na tyto tupé hlavy. Mají jediný cíl: otrávit nám zdejší debatu, zabránit nám sdílení svých myšlenek, protože sami žádné nejsou schopni. Dokonce je ani opsat. protože by jinak měli v příspěvcích odkazy, jako někteří z nás. Ignorujte tyto primitivy a oni odtáhnou. Bavme se věcně. nesouhlasme, ale argumentujme.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. danny absolutni souhlas vim ze se jedna nejen o JJ a Unknown ale i o mou presentaci! jednoduse je to ma reakce na tyto dva provokatery a jejich hnusneho chovani! takze od tech dvou je treba zacit ! ano take to pisi at vedeni zakroci! danke schoen

   Vymazat
  2. J.J. docela jste mne rozesmál. V IDnes diskuze neznám ale oceňuji jejich šéfredaktora(Plesl?) který má rozumné názory. V PL jsem cca půl roku se také snažil prezentovat svůj názor. Tam je systém, který Vám možná vyhovuje ale jsou to "štěky", které jsme předvedli spolu zde. To není diskuze!

   NR dává prostor pro ucelenější myšlenky a názory na ně. Snažil jsem se Vás vyprovokovat k tomuto způsobu komunikace, marně. Vraťte se kam patříte, zde jsou lidé přemýšlivější nejen věkem a tím zkušeností ale i inteligencí. Vás považuji za chytrého s opačnou orientací politickou, což je v pořádku ale ta souhra s bezejmenným? Snad jste to uznal i sám.

   Vymazat
 29. jo kluci jako bonus vam doporucuji pisen: "rozkvjetaly jabloni i gruši..." je to urugvajska lidova!!! a druhou mam situovanou k vasemu stavu:"vrzly dveře vrzly v pantu na stranky NR vtrhla banda dvou buzerantu..." (JJ + unknown)
  👬❤️🎎

  OdpovědětVymazat
 30. No vida. Funguje to. J.J. už zuří a nemá pravdu v tom, že se na PL nemaže. Maže a jak! Stačí se kouknout. Tu titulek, tu celý příspěvek. Novinky klidně stopnou celou diskusi a Aktuálně ji u problematických témat raději ani neotvírají. To zde není třeba, ale samotné sprosťárny ano. To není cenzura, protože sprosťárna není názor.

  OdpovědětVymazat
 31. takze ve finale konstatuji ze je treba se chovat slusne neurazet nenapadat nevyhrozovat a ostatni i ja se k vam panove JJ a Unknown a vam podobnym budeme chovat taky slusne? thx for understanding boys!!!😎😎😎

  OdpovědětVymazat
 32. Tato frekventovaná diskuse se zvrhla. Podívejte se na začátek článku - je tam fotka opravdového Ukrajinského sekáče,který připravuje záškodníky k akcím v Rusku - v uniformě s černou košilí. A jedna akce tam je popsaná.
  Jakou motivaci asi má ten novofašista útočit na Rusko ?
  Chce porazit Rusko,zabít Rusy a zabrat jeho území ? Vždyť
  měla samostatná Ukrajina tolik let času na to aby ze své bohaté země udělala prosperující stát. Ovšem bohužel je tam
  stále bordel a magoři se bijí do prsou jako makakové že s těmi Rusy zatočí. Jsou to volové.

  OdpovědětVymazat
 33. Dvořák ty rudá svině zasranà zase odstranújes příspěvky, Zase jen známá cenzura,ty parchante ,vy rudí parchanti se nikdy nezměnite.
  Tady několik retardu jako Povolný, dobrák, škorpion, Václav ten je obzvláště růžový magor, tak tito zoufalci naočkování ruskou demencí tady mají hlavní slovo. Budeš zde jen upřednostňovat jedny názory. Blba jako ty, přitahují podobní idioti.Co ziskáš Mazáním př. Jenom ukazuješ co jseš za hovádko,jinak demokrata.

  OdpovědětVymazat
 34. Všechny jiné, než souhlasné názory se mažou, Dvořák trochu schiza co. Tím ziskaš, tohle dělali komoušské kurvy před r 89. asi Dvořák jseš takový rudý pohrobek. Aby ti koronáč roztrhl prdel.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Unknowne. Nemažou se názory. Ani souhlasné ani nesouhlasné. Mažou se sprosťárny, nadávky a výhružky. Ty když škrtneš tato slova, tak ti zbydou pouze čárky a tečky. Když máš kapacitu jenom na hnojnou břečku, tak se nediv. A pokud máš k tématu jen výhružky tak táhni mezi své. Ale oni už tě odevšad vypráskali co?

   Vymazat
  2. Unknowne. Ty se divíš, že ti ten tvůj vytříbený slovník někdo vymazal? To chce používat hlavu a potom se nebudeš divit! Jestli ovšem víš co to je. To víš husička zůstane husičkou i když si oblékne královský plášť. Přímo cítím jak se mnou souhlasíš. Pěkný den.

   Vymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.