Reklama

pondělí 7. prosince 2020

Srážka s blbcem


Karel Sýs
7. 12. 2020
Režim musí být hodně v úzkých, když se bojí sochy.
Hodně v úzkých, když zaútočí i na krále Šumavy.
A Metro musí být hodně v úzkých, když čerpá z novinářské žumpy jménem Pavel Hrabica.
„Místo maršála už jen hlína“ – se smyslem pro nejupadlejší výrazivo popsala v Metru jakási Poláková zločin pražských radních. Prý „sochu často ničili vandalové“. Svatá pravda. A vandalové ji i zničili.
Historie se prý opakuje. Pro ten případ radím všem, kdo by měli budoucnu v úmyslu český národ osvobozovat, aby tak ve vlastním zájmu nečinili.
A Hrabica? Tentokrát si notně hrábnul do sraček, jinak to nelze charakterizovat, však mu dali k dispozici tiskovou stranu!


Jen málokdo dokáže využít strach spoluobčanů z pandemie k nečistým cílům. „Král Šumavy byl škodlivější, než je epidemie koronaviru.“

Hrabicův zálet do umělecké kritiky zůstane nesmrtelným, i když se jeho autor bude dávno rozvalovat v urně: „Nejvíc škody možná natropila dvojice spisovatel Rudolf Kalčík a režisér Karel Kachyňa.“

Snad jen koronavirem narušený mozek může zplodit tirádu na obranu dnes už totálně zahnívajícího kapitalismu: „Na podobné úrovni je Třicet případů majora Zemana… Zkuste si v této době představit, že by policejní důstojník při ochraně soukromého majetku obrátil zbraň proti majiteli továrny a předal ji do rukou pučistů, jak to předvádí Zeman v Honu na lišku.“ Není zřejmé, zda Hrabica případné použití zbraně schvaluje či neschvaluje a zda svým jitřním zrakem vidí jakési pučisty.

Suchou nit nenechá ani na Malém pitavalu z velkého města. „Podnikání křiví charakter, vede k nepravostem a vraždám.“ Z tohoto tvrzení sice viní Jaroslava Dietla a „tehdejšího esenbáka Leoše Jirsáka“, jenže historie je blbec. Soudruh pan Hrabica se jistě nechtěně trefil do černého – pravdivě charakterizoval kapitalismus Made in Česko 2020.

Pochlubí se i moudrem, jímž ho obdařil bývalý nejvyšší sudí Otakar Motejl: „Byli to (rozuměj veksláci a disidenti) svým způsobem podnikatelé…“ Takovou blbinu by nevložil do úst předsedy polního soudu Finka von Finkensteina ani Jaroslav Hašek!

Sepsuje i zločinné nakladatelství Naše vojsko: „V 70. a 80. letech minulého století si čtenáři rádi přečetli, jak podvádějí řezníci, jak šmelinář k bonům za tři koruny nezákonně přišel, jak lehké děvče vydělalo vleže těžké peníze.“

Ostatně soudím, že čtenáři 70. a 80. let by se měli vysídlit, ne-li čtenáři vůbec. Čtení je nezákonné, od čeho máme televizní seriály! A prosím vás – to se vám opravdu vyplatí ukrást tři koruny?

A Naše vojsko? Svobodně a demokraticky podniká v hrncích a kalendářích s nacistickými heroji, s nimiž tak surově zacházel maršál Koněv a jeho rudoarmějští nohsledi.

Inu, velcí, velcí blbové se rodí v Čechách!


41 komentářů :

 1. No jo ale to je pravda touha po mamonu je jejich šílenství stačí jak nenávidí Čínu protože na ně nemají. Neštítí se ničeho to nám předvádí miliardáři z usa pro mamon a světovládu chtějí zlikvidovat normální svět. Zmíněné seriály mám a baví mě. Až bude lidem ouvej tak je zas kopnou někam.Toho poskoka kapitalismu neznám a jeho slinty jsou směšné. Soch se bojí a proto zlikvidovali maršála Koněva který zakázal používat dělostřelectvo při osvobozování práglu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Není osvoboditel jako osvoboditel. Jeden města šetřil, druhý je ničil.

   Vymazat
  2. rebel tos mel na mysli osvoboditele kteri zbytecne znicili par dni pred koncem vojny skodovku ckd drazdany berlin a jina mesta evropy aby je pak "nabidli " vybudovat znovu ?a ti nemeli rudou hvezdu na cepicich ze?

   Vymazat
  3. Dobrák - trefa do černého.

   Vymazat
  4. 12:42
   Cablik, právě ti Číňané chtějí dnes zlikvidovat svět a dělají pro to dnes maximum.Pokud tohle nevidite, potom jste jen pročínské koště.
   Ten zločinec Koněv, neměl na osvobození Prahy žádný vliv. Jeho šutr byl postaven začátkem osmdesátých let,za přispění okupačních ruských vojsk.

   Vymazat
  5. Čína nám utekla a už na ní nikdo nemá!
   Čína postavila za cca 30 let cca 145 tisíc km dálnic, je to cca 9,5 tisíc km dálnic ročně a to ještě v hodně těžkých geografických podmínkách!! U nás nejsme schopni ani za deset let opravit cca 200 km dálnice mezi Prahou a Brnem!! To je ten zásadní rozdíl mezi námi a Čínou!!

   Vymazat
  6. Unknown7. prosince 2020 16:43

   Bravo ty nicko. Tleskám. To byl heroický výkon, něco takového vypotit. Oceňuji i ten novoťácký prasečí kvik připomínající slovo koště. To jsi musel dlouho opakovat, než se ti to podařilo zapamatovat. Ještě tě naučím jedno slovíčko. A lépe si jej zapamatuješ, když budeš čumět do zrcadla. A předříkávej si nahlas:

   L O P A T A..., L O P A T A....

   Vymazat
  7. Roberte, spíše lopatou ale to by nebylo demokratické

   Vymazat
  8. Pražská paranoia ze soch mi začíná připomínat debilitu ortodoxních muslimů. Ti také ničí sochy, často násobně starší, než samotný Korán. Nemusím stavět sochy nové, ale proč ničit ty staré?
   Místo soch instalujeme monumenty současných "umělců", protože je přece nemůžeme "nechat chcípnout hlady", že. A tak se budou množit předražené obelisky, opěvující masové vrahy, nebo lavičky na věčnou památku největšímu českému alkoholikovi. Možná nechlastal nejvíc ze všech, ale jisto jistě vešel do dějin.

   Vymazat
  9. pro Unknown
   ano Číňani pro zničení světa dělají maximum. V ČT to taky říkali. Ale tak jako Vy i přihřátí chlapci a hloupá děvčata mi zapomněli sdělit co pro to konkrétně dělají. Prozraďte mi to. Nerad bych umřel jako čínské koště. Ano, máte recht, v jistém slova smyslu asi byl Koněv zločinec. Třeba tím, že za osvobození naší republiky padlo 150 tisíc (!) jeho vojáků, zapřičinil, že Váš tatínek s maminkou mohli zplodit tak roztomilého a "chytrého" chlapečka.

   Vymazat
  10. Abych vám upřesnil co je to koště tak se říká v lochu buzíkům. Tak nám ten pravdoláskařský zmetek nadává do buzerantů a sám má 150 pohlaví prvok.

   Vymazat
 2. No, však všeho jenom do času... Ona jednou nastane ta pravá chvíle, ten pravý okamžik...
  A že se už dnes bojí a mají se čeho bát???? To předvádí nejen na sochách. Ví moc dobře, co dělají, ví moc dobře, co činí...
  Věděli to i frickové, když se roztahovali a když pak zalézali do děr.
  Všeho jenom do času...

  OdpovědětVymazat
 3. Soudruh Hrabice má praxi, že by jeden záviděl:
  redaktor, šéfredaktor
  Prazska Plynarenska AS
  7/1997 – 3/20024 roky 9 měsíců +
  manažer PR
  Zlaté stránky
  3/2002 – 8/20053 roky 6 měsíců

  OdpovědětVymazat
 4. Patologickou rusofóbií a zuřivým antikomunismem v médiích je potřeba překřičet a zakrýt všechny lumpárny posledních 30 let, aby se náhodou nezačali především mladí lidé příliš ptát , co se tady dělo 30 let a zda ti "převlečení komunisté" ,co zde posledních 30 let vládli , nejsou ještě horší a škodlivější, než ti kanci z KSČ před rokem 1989!!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. hodny cloveku presne jak rikas! jen dodam ze zlodeji z doby stare bolsevicke byli uplne 0 oproti taky starym bolsevikum ale s novymi saky v dobe po 89!mam jmenovat? ale sak si je najdete sami!

   Vymazat
 5. a tak se nam vyvijela spolecnost: prvobytne pospolna otrokarska feudalismus kapitalismus nekde se zkusil socialismus s vyhledem na komunismus az nastolilo spolecenstvi zvane FEKALISMUS 😂😀😎💩💩💩

  OdpovědětVymazat
 6. a jako bonus pridam po vlastnich zkusenostech "simple" definici kapitalismu:
  kapitalismus je spolecenstvi kde a jak s vami vyebat! (snad vedeni promine)

  OdpovědětVymazat
 7. a jako super bonus pridam:
  "na svete neni mnoho blbcu ale jsou tak dobre rozmisteni ze je potkavas na kazdem kroku!"

  OdpovědětVymazat
 8. Že zrovna STBák Sýs má problém s takovým komoušským škvárem jako je Šumavy, tohle je velká starost o blbiny.
  Kolik měli tihle pohraniční zločinci v nedávné minulosti na svědomí lidských životů ??? A tohle se má oslavovat ??!! Tak určité NE.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Unknown7. prosince 2020 16:28

   Trochu jsi popletl slova nuličko: Těmhle lidem, bránicí hranice v pohraničí, se občas podařilo vymastit pár zločinců... A tohle, se má určitě oslavovat. No nic. Vraž si prst do nosu a šoulej si novou kuličku...

   Vymazat
  2. 16:28 Soudruhu človíčku, nevím kým jste placen, ale jsem v pokušení vás udat, jak ledabyle svoji práci vykonáváte. Nezabývám se ve vašem případě obsahem, ten je v pořádku. Má být nenávistný, to vám celkem jde. Horší je to s formou. A to je děs. Prokristapána, to si to nemůžete po sobě alespoň přečíst? Často vaše sdělení v důsledku stylistických lapsů postrádají smyslu. Nebo jsou až komické. Vaše práce provokatéra zde, to jsou vážně vyhozené peníze! Vás platí pan Bakala? A to má víc takových patlů? No pánbůh potěš...! Vy ještě vyvoláte kontrarevoluci, vy nešťastníku.

   Vymazat
 9. Že se bojí v Praze soch, tomu se divíte. Ale u nás v Plzni zbourali Horníčkovo divadlo. Proč se bojí toho Horníčka?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Unknown, proč zase lžeš, že bydlíš v Plzni, dobytku prolhaný , nevzdělaný!!

   Vymazat
  2. 18:54-možná i pro Vás platí, že ne všichni Unknowni jsou ti praví. Tady bych se zeptal 17:09, kdo nechal divadlo zbourat. Developeři, radní?

   Vymazat
  3. Jak se psalo na papírky v zapalovačích bomb aby nevybuchly: není Unknown jako Unknown!

   Vymazat
  4. Pane Povolný : heslo Divadlo Miroslava Horníčka
   je googlovatelné , nabízejí se dobové zprávy z tisku (stav k 08.12.2020) a mezi Hlavním (dříve Gottwaldovým) nádražím a hytlermarketem Lidl (dříve Tesco,Kmart, Prior) je stále v trávě k vidění základní kámen. Samozřejmě, na místě samotného divadla je debilní parkoviště.

   Vymazat
  5. 16:42- děkuji za info, při návštěvě Plzně se tam rád podívám.

   Vymazat
 10. Vlastizrádců jsme vždy měli nejvíc na světě, komunisti to věděli.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To hovoříš o sobě, žvanile zhovadilý a prolhaný!

   Vymazat
 11. Na stránkách NR se nachází jeden, který se snaží přesvědčit o tom, že nejlepší je kapitalismus. Srazit se s ním je nebezpečné, ale nikoliv smrtelné. Poslal jej mezi nás zřejmě Koudelka, představitel novodobé StB. Ale nedáme se. Když si jej nebudete všímat, nebude mít s kým diskutovat.

  OdpovědětVymazat
 12. Tatrane!

  Copak unkhovn s někým diskutuje? V jeho příspěvcích jsou samé lži, nadávky, sprostota a neskutečná hloupost. Bez faktů, argumentů, dotazů, pouze jeho živočišné projevy (vpodstatě bezmozek z emerické periferie), za které dostává ráno koblihu a večer šňupec koksu (po něm je agresivnější).
  Ten na NR bude smrdět tak dlouho, dokud bude adminovi vytvářet kulisu vyváženosti. Tomu rozumím, ale myslím si, že k tomu účelu stačí jedna sprostota na jeden článek, aby tady nesmrděl a nezabíral místo k diskusi těm, co mají i myšlenku.

  OdpovědětVymazat
 13. Pro 16:28 Sloužil jsem na Rakouských hranicích 26 měsíců z dnešního pohledu ZDARMA. Přežil jsem, nikoho nezastřelil a jsem OK. PS ochránila Československo před totalitním kapitalismem až do Majdanu 1989. Kdo zažil socialismus a dnešní brutální režim MŮŽE POROVNÁVAT- vy NE !!!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 22:23
   Trochu jste se spletl,ten brutální komoušsky režim jste podporoval právě vy. To vy se zastáváte toho rudého kriminálu, Pokud jste tak horlivým zastáncem toho zrůdného režimu, potom pochybují o vaší bezúhonnosti.

   Vymazat
 14. Kladné figury se dneska hledají špatně, tak musí poukazovat, že za minulého režimu to bylo podstatně horší. Nic jiného jim totiž nezbývá, pro ty inteligetnější z nich to musí být bezesporu smutné zjištění. Teď pokud chtějí něco povznášejícího, tak tam hodí reklamy třeba ze Zaalanda, které působí dojmem, že nám někdo vyměnil kontinent i sexuální orientaci. A to je jenom část "produkce".

  OdpovědětVymazat
 15. Okamura a David o novinkách z Bruselu: Cizinci nám budou diktovat a říkat, jak se tady máme chovat a jak tady máme žít

  https://cz.sputniknews.com/ceskarepublika/2020120712896737-okamura-a-david-o-novinkach-z-bruselu-cizinci-nam-budou-diktovat-a-rikat-jak-se-tady-mame-chovat-a/

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. K těm cizincům - Vždycky se najdou Eskymáci, kteří chtějí radit obyvatelům Konga, jak si počínat v době tropických veder.

   Vymazat
 16. Dle obsahů diskuzí na webech a v ČT by se mohlo někdy zdát,že hrozí v ČR občanská válka. Nenávist lidí proti lidem je povzbuzována i přepisováním historie a kultury. Ve skutečnosti není štváčů a jejich sponzorů mnoho. 95% občanů ČR si totiž pamatují život v době před rokem 1989 a od svých rodičů i dobu do roku 1945. Šíření smrtelné nenávisti je projev patologické zakomplexovanosti neúspěšných lidí.
  Život není jednoduchý a je plný problémů. Žádný z problémů však nejde řešit štvaním,dalším lhaním a destabilizací státu. To k ničemu dobrému nevede.
  Někteří lidé zřejmě chtějí řešit dnešní problémy občanskou válkou jako je tomu třeba na Ukrajině. Přitom Ukrajinci a Rusové jsou v podstatě jeden národ a staletí spolu žili bez problémů. Kdo má zájem aby si dnes vzájemně šli po krku a
  riskovali svojí existenci ? Jaký by to mělo smysl ?

  OdpovědětVymazat
 17. Možná to nepatří do zdejšího bloku, ale právě v ČT sledují přímý přenos ze Sněmovny. Na programu je prodloužení nouzového stavu. Prostě klasika, přehlídka aktivity poslanců ze všech stran. Faktem je podle nich, že všichni nabízejí spolupráci, ale svéhlavička vláda ji nebere. Nejvíc dnes opozici vadí nová uzávěrka restauraci už v osm, zákaz čepování piva do PETek a nejdůležitějším argumentem jsou malé kompenzace (proti Německu). Nebudu soudit, také nemám jasno, ale na upřímnou spolupráci to vůbec nevypadá. Dokonce se přiznám, že na Psa mám stejný názor jako opozice, protože si myslím, že za pochodu změna metodiky nebývá nejlepší, ale když už se řídíme podle něj, tak raději by jsme bo neměli moc nezměnil. Jinak jeho konstrukce je náročná (nesrozumitelná) a požadovaná reakce na něj místy moc podrobná a místy úplně chybí. Co od vlády postrádám a nikomu to nechybí, je studie kolik kapacity služeb (restaurací, hotelů atp) využívali zahraniční zákazníci, ty totiž nebudou několik let nahrazení domácí klientelou. Zde by se mělo uvažovat o náhradním využití (školy v přírodě, rekvalifikační školení..), nebo o řízené likvidaci, kompenzace nelze vyplácet do nekonečna. Podobný problém čeká i aerolinie. Možná by bylo vhodné nevyužité haly letiště pronajmout třeba Amazonu, nebo tam porostou břízky. Proti kardinální změně, která čeká naši ekonomiku státní i soukromou, jsou výstupy pánů poslanců marginální. Nakonec sebedramatičtější výstupy poslanců opozice jsou zbytečné, protože podporu ANO slíbili i KSČM a spolu s ČSSD mají hlasů dost.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Je otázkou zda chaotický systém který svou podstatou staví sociální skupiny lidí proti sobě má vůbec možnost a kapacity řešit takovou krizi - jako je ta s bacily. Vláda nemá ani možnost ovlivnit základní informovanost z jednoho centra. Veřejnoprávní ČT je v rukou partičky pacholků které mohou klidně z obrazovky šířit útoky na vládu i prezidenta,že prý jsou agenty Ruska a Číny. Dne 6.12 měli na Václaváku
   sráz nějací šílenci co tvrdili že mají srdce a svůj
   rozum a proto poslouchat vládu a ministra zdravotnictví nebudou. Na jedné straně se prsili svou láskou a slušností - na druhé vyhrožovali že si své
   nepřátele budou hledat a že si je najdou. Asi je budou likvidovat ? Tací pitomci štvou lidi proti sobě
   a část dalším bezmosků skanduje cokoliv co oni ječí.
   To je tedy síla. Výsledkem je odmítnutí poslušnosti vládě a ignorace jejich opatření v době těžké války s virem.

   Vymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.