Reklama

úterý 22. prosince 2020

Svět ruskýma očima 590

Zajoch

22. 12. 2020  Outsidermedia

Společensko-politický rozkol bude v Americe narůstat paralelně s její slábnoucí mocí * Západ promýšlí scénáře možné námořní války * Nyní si žijte s novou divizí, když jste měli Iskanderů, Bastionů a S-400 máloProč je Bidenovo vítězství Pyrrhovo!

Dmitrij Minin
16. prosince 2020


Žádný zázrak se nekonal. I přes vytrvalou Trumpovu neústupnost dali volitelé některých států hlas Bidenovi (306 proti 232). Ač Trump usiloval o „spravedlnost“ je od této chvíle jasné, že cesta zpět nebude a Biden bude prezidentem. Svědčí o tom i blahopřání k vítězství od Vladimira Putina.
Tentokrát žádný volitel nehlasoval proti vůli své strany. Takový čin se trestá nepatrně a takoví neukáznění vždy bývají. Při prezidentských volbách v roce 2016 jich bylo 10. Stupeň polarizace v Americe potvrzuje stranická disciplína u těchto voleb.

Situace mohla být ještě konfliktnější, kdyby Trumpa aktivněji podpořil establishment Republikánské strany. Jenomže snahy Trumpa o revizi výsledků voleb v soudních instancích byly dost pasivní. Republikáni byli zdrženliví, protože nevěřili jeho předpovědím a zpočátku k němu neměli jednoznačný vztah. Z jejich strany mohl být ústupek moci dlouhodobým stranickým kalkulem. Odborníci mají za to, že v USA vrcholí dlouhodobá éra demokratů. Tyto předpovědi republikáni nesdílejí. Naopak. Protože byli v poslední době u vlády, mají celistvé informace o skutečné situaci v zemi a vycházejí z toho, že kdo nyní šéfuje, „zlomí si krk“. Myslí si, že třeba mají nejobtížnější dobu v historii před sebou a musejí přijmout taková restriktivní a sanační opatření, která nezbytně ovlivní sociální postavení ohromných mas obyvatel. Republikáni mohou uvažovat tak, že povolí demokratům vládnout a udělat všechnu „špinavou práci“. Pak by, od roku 2024, byli schopni se s novými silami a novými tvářemi vrátit k vládě.

Problém kolosálního státního dluhu a zaplavení ekonomiky nekrytými penězi v důsledku koronaviru bude potřeba řešit co nejdříve ještě injekcemi „pár bilionů“. Jinak dojde k defaultu a ztratí se možnost udržení dolaru jako hlavní světové měny.

V posledních měsících utichly pouliční konflikty z rasových, etnických a sociálních příčin. Očekávala se změna vlády. Avšak mohou nanovo vzplanout a ještě silněji, jakmile se ukáže, že v silách demokratické administrativy není odstranit jejich prvotní příčiny. To, že byly protesty do značné míry stimulovány demokraty v předvolebním boji, situaci ještě zhorší.

Demokraté proti republikánům využili množství zakázaných kousanců. Šlo například o zcela vymyšlené obviňování Trumpa a jeho přímé pronásledování v převážné většině amerických medií a přímá manipulace ve volbách. Nyní demokraté riskují, že se Bidenovo vládnutí vyvine stejně.

Mezi republikány vládne názor, že „demokratičtí osli“ překročili hranici „čestné hry“ a porušili množství psaných i nepsaných pravidel amerického politického života. Chtějí to oplatit. Mnohá obvinění, která se ukazovala během předvolebního boje proti demokratickým kandidátům, byla tiskem zamlčena, ale odložena na dlouho nebudou. „Ukrajinské“, „čínské“ i další kauzy týkající se Bidenovy rodiny budou opět předloženy veřejnosti. Zákon současných sdělovacích prostředků spočívá v tom, že musejí k udržení popularity kritizovat stávající vlády, jinak o ně nebude zájem. Trump byl v tomto případě vhodným terčem. Ovšem média nemusí Bidena nadále podporovat.

Nyní může přijít nějaký jiný objekt pro „spravedlivý hněv a nezaujatou kritiku“. Tím spíš, že objektivně vzato je Biden podle svého životopisu a psychofyziologických zvláštností dokonce vhodnější pro všelijaké jízlivosti než Trump. Existují nepopulární rozhodnutí především v sociální oblasti. Jakmile začnou demokraté rušit různé platby obyvatelstvu slíbené Trumpem v souvislosti s virovou ekonomickou krizí, a to se nemůže ztratit, přijde v řadách jeho stoupenců první vlna zklamání.

Určitě si podnikatelé, kteří jsou nakloněni republikánům, především z řad vojensko-průmyslového komplexu a těžby a zpracování uhlovodíků vezmou ponaučení z toho, že v minulé etapě podporovalo jejich kandidáta sotva jediné celonárodní medium, a to Fox News. Dá se předpokládat, že se postarají o změnu na mediálním trhu, zahrnující takové digitální giganty, jako je Facebook. Příznaky toho jsou už vidět. V Americe se již hodnotí rozbití informačního monopolu podobné tomu na počátku dvacátého století, kdy byla rozdělena mocná ropná korporace Standard Oil J. Rockefellera. Část trhu přejde ke sponzorům a příznivcům republikánů.

Je těžké věřit tomu, jak se Trump úporně brání přijmout výsledky voleb proto, že se chce do politického života v příštích volbách vrátit. Těžko by byl podpořen vedením Republikánské strany. Ti chtějí najít kompromisnějšího a perspektivnějšího kandidáta. Nastávající administrativa bude také kritizována pro přílišné stáří a republikáni budou muset jmenovat dalšího kandidáta mladšího. Trump bude mít v době příštích voleb 78 let, stejně jako má nyní Biden.

Samolibý a hrdý Trump zasažený nekorektními metodami, které proti němu byly použity, bude republikánům užitečný. Svými jasnými a emocionálními odhaleními bude určitě svého nástupce provokovat ve všech možných otázkách, v nichž je schopen, a postavení Bidena ještě více znejistí. Může třeba omilostnit některé známé politické osobnosti odsouzené do vězení. Tento postup, obvykle z „humanitárních důvodů“, volí všichni odcházející prezidenti USA. Trump může omilostnit řadu svých stoupenců, jako je například Paul Manafort, v očekávání, že budou požadovat revizi svých případů jakožto zfalšovaných ve prospěch demokratů.

Prý by mohl být omilostněn i Julian Assange v naději, že následně vystoupí proti nově obsazenému Bílému domu. Těžko se tomu dá věřit, ale Trump je známý svými nevšedními postupy.

O nástupu éry „demokratické vlády jedné strany“ v USA je předčasné hovořit a vítězství Bidena se může zvrtnout ve vítězství Pyrrhovo. V každém případě však bude sociální a politický rozkol v zemi stoupat paralelně s postupným slábnutím bývalé americké moci.

Převzato z Fondsk.ru

***


Jak může Rusko rozbít koalici NATO v Černém moři

Sergej Maržeckij
16. prosince 2020


Po rozpadu Sovětského svazu a vynuceném dělení černomořské flotily s Ukrajinou ztratilo Rusko na dlouhé roky postavení vedoucí vojenské námořní síly v regionu. Byla doba, kdy jedna turecká flotila byla několikrát silnější než celé ruské černomořské námořnictvo. Vše se změnilo v posledním desetiletí, obzvláště po navrácení Krymu do Ruské federace. Nyní západní analytici znovu promýšlejí scénáře možného „námořního boje“ a výsledky je netěší.

Nedávno se západní vydání časopisu Forbes začalo zabývat vojenskými tématy, jako je přemístění amerických balistických raket do Rumunska, a nyní probírá scénáře války NATO s Ruskem v Černém moři. Pracují na tom i analytici americké agentury RAND, považované za soukromou filiálku CIA. Zatím provedli cvičnou „válečnou hru“ a její výsledky byly překvapivé.

Rusko má dnes dostatečně silné černomořské loďstvo s výborně modernizovanou vlajkovou lodí, raketovým křižníkem Moskva. Jeho údernou základnu tvoří tři fregaty: Admirál Grigorovič, Admirál Essen a Admirál Makarov. Osazeny jsou řízenými střelami Kalibr. Dále sem patří hlídkové lodě Pytlivyj a Ladnyj, korveta Retivyj a malé raketové lodě Bora a Samum, Vyšnij Voločok, Orechovo-Zujevo a Ingušetija. Očekává se doplnění malých raketových lodí Karakurt, Ciklon, Ashold a Amur. Součástí je i šest malých protiponorkových fregat Albatros/M, pět raketových člunů Molnija-1 a sedm velkých výsadkových lodí, šest nehlučných dieselelektrických ponorek Varšavjanka a jedna zastaralá Alrosa. Krom námořnictva je ještě na Krymu bojové letectvo, prostředky PVO, radioelektronického boje a pobřežní raketové a dělostřelecké systémy.

V tradici USA je připravit si mezinárodní koalici a potom stát za zády svých mladších partnerů a pomáhat jim jen podle potřeby. U Černého moře jsou to země NATO: Turecko, Bulharsko, Rumunsko. A k nim ty, které se o účast v NATO derou – Gruzie a Ukrajina. Ale jak odhadla RAND, nemusí se pro ně situace vyvíjet právě nejlépe. Válečná hra se vztahovala k období let 2020 až 2025. Do té doby bude již Moldavsko zabráno Rumunskem. Gruzie a Ukrajina zůstávají jako vždy nepřáteli Ruska. Jenomže černomořská aliance není homogenní. Tbilisi a Kyjev ve skutečnosti válečné námořnictvo nemají a za 5 let jej nevytvoří. Vojenská námořnictva Bulharska a Rumunska také za moc nestojí. Silné po této stránce je jen Turecko, ale s ním je situace komplikovaná.

Turecké vojenské námořnictvo má čtyři fregaty Yavuz, čtyři fregaty Barbaross, osm fregat třídy G (dříve amerických), šest korvet URO (dříve francouzských) a čtyři korvety Ada (Milgem) vlastní konstrukce. Dále šest ponorek Prevese a čtyři Gyur. Významné síly mohou být zapojeny v dalších dějištích: Libyi, u sporných řeckých ostrovů atd. Pokud se z aliance vyloučí Turci , reálná koalice nebude.

Analytici RAND mají zato, že Moskva může podplatit Ankaru hlubší spoluprací v Sýrii a Bulharsku – slevami na plyn. Gruzii může Kreml vyhrožovat vojenskými cvičeními v Abcházii a Severní Osetii a Ukrajině uzavřít Kerčský průliv. Rumunsko se může stát obětí blíže neurčené informační války. Agentura učinila závěr:

Ruské podněty, především slib pokračovat a rozšiřovat spolupráci v Sýrii i potenciální ztráty v důsledku ukončení existující spolupráce donutily Turky vážně uvažovat, zda je vhodná podpora NATO. Dvoustranné akce tureckých a bulharských týmů ke sblížení s Ruskem – to je z pohledu RAND také špatné.


Závěr byl takový, že pro Moskvu se ukázalo jako jednodušší rozbít protiruskou alianci v Černém moři bez války než s aliancí bojovat.

Převzato z Topcor.ru

***

Nová divize v Kaliningradu je naše reakce na posilování NATO v Pobaltí

Alexej Sukonkin
9. prosince 2020

Ministerstvo zahraničí Polska nedávno oznámilo, že pokud Spojené státy nesníží svůj kontingent v Německu, přijme to polský lid s jásotem. Řekl: „Větší přítomnost Američanů v Evropě posiluje náš pocit bezpečí.“ V úřadu zároveň podtrhli, že i pokud vojáci NATO neodejdou z Německa, bude se americká přítomnost v Polsku posilovat. Před měsícem zde byla rozmístěna polní správa 5. amerického sboru pozemních vojsk USA. Pod jeho velení přešly všechny americké pozemní jednotky v Evropě.

V prosinci 2020 zahájily USA přesun útvarů první obrněné brigády z 1. jízdní divize dislokované v centrální části USA. Do Evropy se přesouvá s praporem raketometů MLRS M-270, schopných pálit taktickými raketami na vzdálenost 300 km.

Patrioti z Litvy cítí po svém lásku ke všemu americkému a nyní s radostí přijímají 2. tankový prapor 8. obrněného jízdního pluku, který se sem přesunuje z Německa. K dispozici má tanky Abrams.

V bezprostřední blízkosti ruských a běloruských hranic proběhla v průběhu roku 2020 řada vojenských cvičení. Ruský vojenský úřad oznámil, že v Kaliningradské oblasti bude zformována nová motostřelecká divize jako odpověď na zesílení uskupení NATO v daném operačním směru.

V tomto rozhodnutí není nic divného. Je to současná a symetrická odpověď na západní akce, které po dlouhou dobu způsobují co největší napětí ve všech směrech. Kaliningrad je pro NATO něco jako kost v krku. Kvůli své strategické poloze, z níž je možno kontrolovat velkou část území členských států NATO nepřátelských Rusku.

Je možno předpokládat, že se nová divize stane „Fénixem“ dřívější, zde působící 1. gardové proletářské moskevsko-minské motostřelecké divize, nositelky řádu Lenina, dvakrát řádu Rudého praporu, řádů Suvorova a Kutuzova se slavnými válečnými tradicemi a čestnou válečnou poutí. Základem zřejmě bude 7. samostatný motostřelecký pluk, který je po reorganizacích v roce 2008 změněn na 1. gardovou divizi a nedávno vytvořený 11. samostatný tankový pluk a 46. samostatný průzkumný prapor.

Je jasné, že nové útvary budou součástí 11. armádního sboru operativně podřízenému pobřežním vojskům Baltického námořnictva. Ještě se neví, zda bude součástí divize samostatná motostřelecká brigáda umístěná v Kaliningradské oblasti, ale i kdyby nebyla, ke sjednocení může dojít poměrně rychle. Zkušenost je z formování nových divizí na jihozápadě, kdy proces sjednocení trval dva až tři roky.

Divize je vytvářena především proto, aby bylo Rusko připraveno rychle a adekvátně reagovat na výzvy, které západní „partneři“ soustavně vysílají a dokládají je západní politici svojí válečnou rétorikou, v níž bez ustání nazývají Rusko „říší zla“.

Obecně vzato: nyní si žijte s novou divizí, když jste měli Iskanderů, Bastionů a S-400 málo.

Převzato z Riafan.ru37 komentářů :

 1. Jen si myslím, že autor se mýlí ohledně Bidenova vítězství. Ty doložené volební podvody jsou tak masivní, že není možné, aby takový podvod prošel jen tak. Takže ne, nic není ztraceno a Biden není ještě vítěz. Kdo nevěří, ať se podívá na toto.

  https://youtu.be/xx5VpDLDyfY

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Musíme čekat do ledna. Tam se uvidí. Jinak volební podvod v USA je předzvěstí velmi tvrdého politického boje. Rukavičky půjdou dolů. Je velký předpoklad že rozhodnutí Nejvyššího soudu USA 11.12.2020, potvrdilo přijatelnost volebních podvodů, založilo rozklad USA. Státy nemusí respektovat Ústavu USA a federální zákony.

   Smazat
  2. Forkie.
   Jestli nesedne v Bílém domě Biden,bude koronavirus řádit dál.To bude problém,aby USA přiznali takovéto volební podvody,to si pak může dovolit kde který stát.Osobně jsem zvědaví,jak to dopadne,ale na rozklad USA moc nevěřím,jak píše Standa.Mnoho států by to ohrozilo v jejich hranicích a některé by přestaly existovat,hlavně Izrael.

   Smazat
  3. Lidé jsou už zvyklí zohnout hřbet. Trump na tuto válku si připravoval půdu mnoho let. Co se bude dít věděl už před volbami. Nechal odkopat i vrchní soud. Ti tvořili pod obrovským tlakem DEEP.STATE. Stojí za ním armáda a nyní má ustoupit senilnímu tvorovi?

   Smazat
 2. No nic o volbách v usa toho bylo napsáno mnoho je jen jasné že se tam dostane poskok gejce a spol. Přesně tak v Černém moři nemají fašistické lodě šanci Kalibry by je poslali rychle ke dnu. Těch pár us žoldáků co bude u pobaltských fašistů nic neřeší konvenční válka nebude.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Zapad neni schopen pochopit jedinou, nesmirne dulezitou vec: Ponizovani a osocovani Ruska nevyvola v Rusku zadnou destabilizaci, ani strach. Naopak, jenom zoceleni a posileni vedomi, ze zapad stale usiluje o zniceni a ovladnuti Ruska a jeho surovin. Nic se po staleti nezmenilo. Tentokrate Rusove nejenom vyprovodi utocniky az domu, ale vyporadaji si to s temi ve skrytu, kdo tyto valky financuji a lanciruji. Pak teprve bude mozne toto vrazdeni ve valkach a terorismus, financovany zapadem nacas zastavit!

   Smazat
  2. 13/28
   Výborně soudruhu, to se ti povedlo, jedině "" zocelení "" Ruska verbež se zoceluje více jak 100 let, a čeho dosáhli.Jen toho,že podstatná část světa ruskem opovrhuje,jsou brání jako druhořadý stát. Nikdo rusko dnes nenapadne,proč ?? , proč si ničit podstatě hospodařsky lepší Západ, kulturu, svobodu, demokracii, kterou rusko za 100 let nepoznalo. Jděte se s takovými žvásty stále dokola omiláný vycpat.

   Smazat
  3. Havloid opet v prskani svych bludu .Asi nevi ze jiz probiha spolecne hlidkovani letadel Ruska a Ciny .
   Ona kazda akce ma reakci a jak vidno zadny strach z prezranych tloustiku nikdo nema .Cina jiz zjevne zaujala misto c 1 v technologii kterou ji Amerika sama ve sve lennosti a vychcanosti nevedomky darovala (Boeing vyrabi v Cine 30 % parts )Takze havloidi zalezte pod lavicku a neotravujte zde svymi steky ktere jen rusi a nic noveho nerikaji .Nic noveho jeden idiot jiz zmizel a dalsi jiste budou zmrazeni take

   Smazat
  4. Unknowne, oni Křováci a Bebeři také mají svojí minimálně 10.000 let starou kulturu, svobodu, demokracii a nepotřebují dovážet euroatlanticé zvrhlé parazitické manýry a je jim u zádele co si myslíme.

   Smazat
  5. Od libereckého Indického Běžce alias Unknowna se nedozvíme nic jiného, než nadávky, sprostotu, hloupost a chorobnou nenávist.

   Smazat
  6. 19 :50
   Dvořák, pobavil jsi,tak jako vždy. Vulgárity jsem opsal od tebe, podivej se na jiné články,jak mně sprosťáku odpovídáš,ty už jseš tím ruskem tak zblblej a zaslepenej,že nevíš co čmáráš.
   Být tak hloupý jako ty, tak si to dávno hodím. Nulo.

   Smazat

  7. Unknown22. prosince 2020 20:05
   Unknown22. prosince 2020 20:19
   Nejsem tady dlouho a již při mém prvém vstupu jsem měl o tobě pochybnosti. Nyní se má domněnka potvrdila. Jsi jen obyčejné střevo, které nedokáže myslet, ale jen vstřebávat. Přeplnilo ses a nyní máš potřebu se tu vyprázdnit, aby ses mohlo opět nalít jedem a hloupostí. Dost možné, že si stojíš i na vedení. Takže Pepku vyskoč. Třeba jsi vstřebal i něco jiného. Pozitivního. Pokud ne, tak tu samozvaný Anál-ytiku nemáš co pohledávat. Zde ti pšenka nepokvete. Zde se prezentují názory. Dobré, horší i špatné, které vznikly v mozku, ale zásadně se tu nezvrací obsah střeva. Tak, jak nám to tu předvádíš.

   Smazat
  8. Václave přesně tak Rusové jsou jako národ nepřemožitelní a řekli jasně že se 2 sv nebude opakovat. Teď by to fašouni schytali hned kdyby něco zkusili. Ten haveljugend vám nadává ale fakta jsou jasná usa jsou největší dlužníci ve světě a časem padnou.

   Smazat
 3. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Všimnul jste si jedné nezvratné skutečnosti? Čína vede se západem válku ekonomickou, kdežto Rusko vojenskou. Rus a Čína byli svého času nesmiřitelní rivalové a nyní je tomu naopak. Vypadá to tak, že ten, kdo tu padne na hubu nebude Rus, ani Čína, ale západ. Západ je demoralizován. Má značné ekonomické problémy. To vše si způsobil sám svými postoji. Obávám se, že západ vybuduje z Ruska a Číny to, co vybudoval v dříve zaostalé Číně. Touha po ovládnutí zdrojů a území Ruska je tu jasná. To, ale nedovolí Čína, neboť ví, že by zůstala osamocena, obklíčena a téměř bez nerostných surovin. Rozklad zemí západu o mnohém vypovídá.

   Smazat
  2. Unknown22. prosince 2020 15:48
   Velký samozvaný ANÁL-ytiku. Vidím, že s tebou to jinak nepůjde, než z tebe udělat Josefa Vyskočila. (spisovatel Jaroslav Hašek. Voják Švejk) To aby se ty tvé analytické buňky neunavily. Čtvrtletí je velmi krátká doba na analýzu. To by jsi měl vědět. Tisk miliard dolarů také o něčem vypovídá. Víš vůbec kde Rusko leží, nebo jen papouškuješ? Zatím tedy že jsi to ty, velký samozvaný analytik jen velmi mírně. Ostatně měl by jsi si udělat analýzu svého působení v této žumpě. Jednoznačně by jsi v ní měl dospět k závěru, že je tě velká škoda pro tuto žumpu a dříve, nebo později se sám v této žumpě utopíš, neboť ti nikdo záchranný kruh do žumpy nehodí. Jsi jen užitečný hlupák šířící, zlobu, nenávist a hloupost. Na víc prostě nemáš, kdyby jsi se sám pasoval nevím do jaké funkce, nebo odborníka v jakémkoliv oboru. Vykleštěný býk zůstane vykleštěným býkem a nic na tom nezmění ani samozvané pasování se do řad odborníků. Můj kamarád říkával, že jsou lidé, kteří by se měli vrátit zpět do k..y(dámského přirození), aby mohli být přemr..áni. To vše v zájmu společnosti, aby z nich vniklo něco lepšího a užitečnějšího pro společnost. Jsi jasným důkazem toho, že se nemýlil.

   Smazat
  3. Tento komentář byl odstraněn autorem.

   Smazat
 4. Jaký je rozdíl ve volbách Bidena a Putina, obrovský,v Rusku už čtrnáct dní před volbami je jen jeden kandidát vždy jasný a vítězný,v demokraci USA není výsledek znám do poslední chvíle. Ruská "" demokracie "" je opravdu nedostižna.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Velký. V demokracii USA je potřeba velkých podvodů, kdežto v té Ruské to jde téměř bez nich. Nějaký problém? Anál-ytiku? Demokracií je spousta. Ne je ta tvá plná zloby, lží, dehonestací a urážek. Nenapsal bych to takhle, ale ty prostě vlídnému slovu nerozumíš. Takže mluvím tvou řečí. Třeba se ti vše bude lépe vstřebávat. Napsal bych chápat, ale to bych musel vědět, že máš funkční mozek.

   Smazat
  2. Unknowne, vždyť podle američanů volby u nich rozhodlo Rusko. Ožralý mužici v láptích vylezly ze zemlianek a máváním klacky ovlivnily volby v nejvyspělejší zemi.

   Smazat
  3. 18:49
   Další co tak max rozumí jak nakládat zavináče. Vždy se mně líbí nýmand jako ty. Mluvíš o tamních volbách,tak jakoby jsi je výhradně řídil ty.
   O jakých podvodech čmáráš, JOOOO ty nesmysly píší na sputniku,aronetu, skrytá pravda, no jen hlupci skáče ne nesmysly. Do dnešních dnů,se nepotvrdil žádný podstatný podvod. Jen v jednotkách jedinců. Spí skládce a nech se dále oblbovat,ty na to máš.

   Smazat
  4. Putina donuti i zapad aby presidentoval tak dlouho ,nez umre.
   Je snad jedinej ,kdo zachranuje nas pred dalsi svetovou valkou..Jako predtim diky Stalinovi a Rude Armade my zijeme dnes. Navzdory zapadu.
   Na rozdil od lidickych zen deti a muzu.
   Je urazka pro rusa poslouchat lzi a a podnecovani k valkam.
   A to je tez hlavni mezinarodni zakon.
   Zakaz propagandy k valkam.
   Ale presto ,ze Rusko ma dnes moc a zbrane /rakety Kinzal,Avangard, Berevestik, SS-400 atd.postrach zapadu/ a tak i schopnost a muze porazit a velmi rychle celej zapad ve valce ,misto toho bojuji rusove za mir pro nas ,pro kazdeho z nas. Pro Nobis.
   V jejich vernosti a touze po miru na celem svete... Ani je nenapadne vyuzit dnesniho rozpadu a neschopnosti zapadu se ubranit k jejich snadnemu vitezstvi nad zapadem...
   Uz je to dlouho kdy jsem radil USA aby si zvolili rovnou Putina ,kdyz chteji aby USA zachranili a zustali vyznamnym narodem sveta.....

   Smazat
  5. pradedo jak rikas uz to hodili na ruske hackery a putina tak jako v r2016 😂😜😀😎

   Smazat
 5. I v rozvojových afrických zemích již dva dny po prezidentských volbách ví, kdo zvítězil a stal se prezidentem. V nejvyspělejší zemi na světě to neví po uplynutí více než měsíce. P.S. Děláte-li něco jednoduše, limituje to ke genialitě. Děláte-li něco složitě, limituje to k debilitě.

  OdpovědětSmazat
 6. Slábnoucí moc USA, několik desítek let přání Ruska. Nic takového se nekoná a konat nebude. Dnes USA píše, že průmysl vzrostl o 33,4%, výborně, o kolík vzrostl průmysl v Rusku o mínus 6%.
  Rusko bylo,je a bude vždy jen ubohý žvanil a poslední roky taky obrovský lhář. Lituji tady ty demagogy, kteří vzhlíží k rusku jako k něčemu co nás má zachránit,opak je pravdou.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Unknown22. prosince 2020 16:27
   Výroba v USA o 33 % ,tady máte ten váš konec. To bylo ve 15:48. V 16:27 je tomu už jinak. Dnes USA píše, že průmysl vzrostl o 33,4%. Tomu říkám výkon ekonomiky. Do rána to bude minimálně 160%.

   Smazat
  2. Co vyrobily a kam to vyvezly? Asi to budou zbraně arabům, vakacíny poddaným a drogy zenzáklady Bondstel do celého světa. Výrobu tam zvyšuje mnoho zvrhlostí i prostituce a naše půjčky od bank.

   Smazat
  3. Putin opravdu nemluvi pravdu? Opravdu !!
   Denne snad prohlasuje,informuje o moznostech a schopnostech novych ruskych zbrani ,verejne prohlasuje ze jsou vytvoreny vyhradne k Obrane Ruska.
   /Za ucelem odradit ty davy valkychtivych fanatiku za kazdou cenu../.
   Ale ty ruske rakety a jine zbrane jsou zaroven take zatracene utocne a schopne znicit kazdeho utocnika.
   Kdekoliv.Kdykoliv.
   Tedy zde Pan Putin nemluvi uplnou pravdu ,ale my vsichni chapeme a rozumime jeho usili a tyhle "lzi" radi odpustime..
   A co jineho nam zbyva..

   Smazat
 7. Nechce se mi to číst celé, ale vypadá to, jako by autor toho o alternativních volitelích mnoho nevěděl.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Základem správného úsudku je vše vnímat jako celek. Díky lenosti velmi často vznikají chybné závěry.

   Smazat
  2. Zaklad vseho povstava v obrysech vztahu a souvislosti..
   Debatovali jsme kdysi po nocich o tom..
   Coz se na skolach temer nevyskytuje.
   Tedy priklad 1+1 polozit do souvislosti cele /a nejen/ matematiky.
   Nikoli jako jeden z isolovanych prikladu z ucebnice.
   To vyzyva,provokuje k tvurci cinnosti,individualniho vyvoje osobnosti ktera se ve skolach potlacuje ve prospech nejvyssi kazne a discipliny.
   To je pak videt v existenci. Kdy
   Pres anarchii,dale vyvoj osobnosti pokracuje zjistenim ze je treba odstraneni napriklad sluzebne pseudo inteligence ,ktera dnes vladne, az k objevu, ze je treba cinnosti, prakticke, positivni a konstruktivni predevsim.
   Pak vam pristane automaticky do hlavy otazka.
   Co vlastne pan Okamura umi a co dokazal kdy vykonat.
   Kde je nejaky jeho a take prakticky program,co udelat.
   Co vybudovat a co zborit.
   A nemuzete si pomoct za takovou reakci...

   Smazat
 8. Perfektní článek Tomia Okamury:

  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Evropska-unie-je-podvod-od-sameho-pocatku-Okamura-prinasi-desiva-fakta-o-bruselskych-mocipanech-648141

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Chvíli to trvalo, než jsem to přečetl. Pod toto vyjádření Okamury se můžu bez výhrad podepsat.

   Smazat
  2. Unknown22. prosince 2020 20:49
   Ty jsi člověk? Já mám dojem, že jsi obyčejné střevo. Člověk se vyznačuje nějakým myšlením a prezentací názoru. Kdežto střevo se vyznačuje vstřebáváním a vyvrhováním svého obsahu.

   Smazat
 9. Čekat něco normálního od parazitů, může jen člověk duch mdlého.

  OdpovědětSmazat
 10. Vaclave, opet situace jako nedavno s informatorem poradcem Trumpa a majitelem dvou er. Neni jiz opet cas na to zamaznout mu tu nevymachanou drzku ,ktera jen tupe papouskuje co vidi na CT 24 a jelikoz je pravdepodobne uznan na psychiatrii jakozto UB -uplny blb ma dost casu se zde vypisovat a otravovat. Navic spotrebovava ostatnim nemocnym davky v nemoci kteri to skutecne potrebuji .Tento by klidne mohl byt metarem cili pometacem aby se nejak zabavil .Kostata ktera by ve vzteku lamal jiste nejsou tak draha a byl by pokoj.Doporuc ministrovi zdravotnictvi ,dekujeme redakce

  OdpovědětSmazat
 11. 21:59 v.dvorak rika ze je ho tu treba nechat pokud neurazi a ma jen svuj "nazor"!!
  souhlas avsak nejsou to nazory jsou to jen
  vyblitky ktere se nedaji ani cist natoz na ne odpovidat!merry christmas

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.