Reklama

úterý 29. prosince 2020

Svět ruskýma očima 591

Zajoch

29.12.2020  Ousidermedia

Medveděv byl proti, Mišustin prosadil * Neolibs místo neokons * Americké biologické laboratoře v Kazachstánu a Arménii
Vítězství. Putin schválil důležitý projekt Mišustina a Bělousova

Konstantin Dvinskij
19. prosince 2020


Na tiskové konferenci dne 17. prosince poprvé Vladimir Putin promluvil o nejdůležitějším projektu navrženém státníky. Nynější vláda Mišustina a Bělousova se od začátku své práce soustředila na nejdůležitější záležitosti, které budou nepochybně hnát ruskou ekonomiku dopředu. Je to mechanismus omezené emise, náhrada v oblasti státních zakázek, urychlení výstavby infrastruktury, zavedení digitálního rublu, atd.

Putin podpořil ještě jeden projekt schopný zajistit zvyšování ruského HDP o miliardy dolarů každý rok. Jedná se o rozvoj domácího turismu. Mohlo by to vypadat jako málo významné, ale to by byla chyba. I kdybychom se podívali jen na suchou statistiku, je zřejmé, že dovoz turistických služeb je velikou položkou. Každoročně občané RF vyvážejí v důsledku svých cest do zahraničí 30 miliard dolarů. Tyto peníze by mohly zůstat doma a pracovat pro ruskou ekonomiku.

Letošní omezení cest za hranice skutečně chránilo ruské hospodářství. Od ledna do listopadu činil dovoz turistických služeb jen 3,9 miliardy dolarů proti loňským 29 miliardám. Platební bilance Ruska za těchto 11 měsíců činila +29,1 miliardy dolarů. Pokud by občané Ruska cestovali v plném rozsahu a vyváželi by měnu, mohl by kurs dolaru prolomit tříciferná čísla.

Nyní bude zvláštní pozornost věnována rozvoji cestovního ruchu v Rusku. Odvětví čeká zásadní reformování. Vladimir Putin oznámil, že tento program musí být realizován synchronizovaně, počínaje výstavbou infrastruktury a konče vytvořením pozitivního obrazu tuzemských lázeňských zařízení v mediích. V současnosti tvoří domácí cestovní ruch 3,9 % ruského HDP. S ohledem na potenciál Ruska je to málo. Se základem akciové společnosti Lázně Severního Kavkazu bude vytvořena nová mohutná struktura, která bude odvětví konsolidovat.

Návrh byl podán již v roce 2016, ale tehdejší předseda vlády Medveděv jej nepřijal. Prý se cestovním ruchem v Rusku musejí zabývat soukromé agentury, a ne státní korporace. Dnes po čtyřech letech Mišustin zcela změnil pohled vlády na tuto otázku. Za připomenutí zde stojí Bělousovův projekt Jižní klastr, který měl zajistit lázním na pobřeží Černého moře dostupnou dopravní infrastrukturu.

Státní kapitalismus má maximalizovat státní úsilí v těch směrech, které se stanou oporami pro růst hospodářství. Domácí cestovní ruch je pro to velmi vhodný.

Za prvé dostane řada regionů mocný impuls pro rozvoj, za druhé se alespoň částečně zamezí odlivu kapitálu (dovoz turistických služeb), za třetí dostane impuls stavebnictví, a to jak realitní, tak dopravní.

A to nejdůležitější – peníze budou pracovat uvnitř ruské ekonomiky.

Převzato z Russiapost.su

***


V USA bude za zády Bidena vládnout dvojice Blinken a Sullivan


Dmitrij Minin
22. prosince 2020


Málokdo předpokládá, že zvolený americký prezident bude skutečně vládnout. Jde o analogii s druhým obdobím vlády prezidenta Reagana (1985 až 1989), který byl v té době ve stabilní Alzheimerově chorobě, ale veřejnosti byl trvale předváděn jako aktivní, takže lidé o jeho skutečném stavu nic nevěděli.

Reagan měl tehdy za zády moudrého a vytříbeného viceprezidenta Bushe staršího, dřívějšího ředitele CIA. Ameriku řídil místo něho.

Podobnou úlohu sehrál energický americký viceprezident Cheney při málo schopném prezidentu Bushovi, jr. V případě Bidena není podobná kombinace možná. Přišla s ním Kamala Harrisová. Byla vybrána jako první nebělošská viceprezidentka USA (otec původem z Jamajky, matka z Indie) a je sotva schopná být „rezervní vůdkyní“. Do této úlohy se spíše hodí Anthony Blinken, navržený na ministra zahraničí.

Ve federální vládě USA je ministr zahraničí nejvyšší funkce. Po prezidentovi a viceprezidentovi je třetí nejvyšší v hierarchii nejvyšších úředníků a čtvrtý pro náhradu v prezidentském úřadu. Někdy se stane, že schopní prezidenti zůstávají ve stínu výrazných a silných osobností na místě ministrů zahraničí. Tak tomu bylo v případě Henryho Kissingera.

Blinken (ročník 1962) provází Bidena v politickém životě. Asi nejbouřlivěji bylo přijato navržení Blinkena na Ukrajině, nikoliv v USA. Na Ukrajině zjistili, že jeho děd byl Žid z Kyjeva, který se v roce 1904 s rodinou přestěhoval do Ameriky, utekl před pogromy. Jmenoval se Blinkin. Pro Ukrajinu není jeho nominace nikterak výhodná, protože je známý tím, že vždy dává přednost zájmům Ameriky. Přísně dodržuje zásady judaismu. Nepodporuje Trumpovu „dohodu století“ o urovnání v zemích Blízkého východu, ale považuje za možné vrátit se k „íránské dohodě“.

Vzdělán na Harvardské a Kolumbijské univerzitě pracoval v různých „mozkových centrech“ (think tancích). Politicky začínal pracovat u Clintona a věnoval se umění vkládat své myšlenky do hlav jiným. V roce 2002 zkřížil své kroky s Bidenem, když vedl aparát demokratické frakce výboru senátu USA pro zahraniční vztahy. V něm byl Biden jedním ze spolupředsedů. Za Obamy sloužil jako asistent viceprezidenta Bidena pro národní bezpečnost a následně se stal náměstkem ministra zahraničí.

Spolu s Blinkenem se stal poradcem prezidenta pro národní bezpečnost mladší (ročník 1976) Jake Sullivan. Ten vystudoval Yaleovu univerzitu a jeho osobnost nejlépe charakterizuje to, že byl příjemcem Rhodesova stipendia na Oxfordské univerzitě. Tito stipendisté tvoří svým způsobem „uzavřený klub“ nejvyšší kasty lidí západního světa, jeho členem byl i Clinton. Cílem studia v Oxfordu je podle odkazu kolonialisty Rhodese výchova nejperspektivnějších anglicky mluvících mladíků z celého světa, „bez ohledu na náboženské a rasové příslušnosti“. Má se jim vštěpovat víra v „přednosti zachování impéria“ v „nutném svazu všech anglicky mluvících národů světa“.

V tandemu Blinken – Sullivan jsou patrné jasně rozdělené funkce: první je šéf, druhý vedený. Blinken se očividně zaměří na zahraniční politiku a Sullivan, který je šéfem rady národní bezpečnosti, se může soustředit na domácí záležitosti. Tato dvojice je schopná soustředit ve svých rukou veškerou moc v zemi.

Politická filozofie dvojice je neoliberální, jež je charakterizována sklonem k zasahování a k využívání síly v zahraniční politice „ve jménu nejvyšších principů demokracie“. Zde se moc neodlišují od neokonzervativní školy, kde se obvykle podobné zásahy odůvodňují „nejvyššími zájmy Ameriky“. Rozdíl je v rétorice. Neolibs jsou jestřábi demokratičtí a neokons republikánští. Celkově se obojí charakterizuje postmoderním eklekticismem, v němž je neměnným cílem dosahování amerického vedení ve světě za každou cenu.

Blinken například důsledně podporoval všechny americké válečné zásahy, jichž byl svědkem i projektantem, když byl u moci. Podporoval sankce a demarše proti Rusku. Byl Bidenovým blízkým pomocníkem, když ospravedlňoval útok USA na Irák v roce 2003. Prý se dále s Bidenem rozkmotřil, když ten snad nechtěl podpořit ozbrojenou intervenci v Libyi. Ohledně americké přítomnosti v Sýrii Blinken jen litoval, že se USA angažovaly příliš pozdě. Souhlasil s některými velkými chybnými kroky Obamy a Bidena a podporoval intervence více než oni oba. Odmítal plán Trumpovy administrativy stáhnout americká vojska z Německa. Byl také klíčovým ve formulování Obamovy reakce na návrat Krymu do Ruské federace. Podtrhoval význam politické izolace Ruska a prezidenta Vladimira Putina, -„aby byl oslaben jejich geopolitický vliv“.

Zatím není jasné, zda Blinken ve funkci ministra zahraničí dokáže dosáhnout úroveň Kissingera. Může se stát mistrem zákulisních intrik a možná také nedokáže jít s dobou, která žádá konstruktivní a rovnoprávný dialog se všemi účastníky mezinárodních vztahů. Dosud dvojice Blinken – Sullivan mírumilovně nevypadá a zřejmě spolustraníkům hodlá dokázat svoji tvrdost pro zájmy Ameriky. Jenomže objektivní chod věcí bude zřejmě diktovat této ambiciózní dvojici nutnost vycházet z toho, že svět nikdy nebude jako dřív. Supermocenské panování Ameriky už skončilo. Čím dříve to pochopí, tím to bude pro Spojené státy i celý svět lepší. Je stále otázkou, jak harmonické budou vztahy těchto dvou neoliberálů. Jedna věc je teorie a druhá je složitost života a střet ambicí.

Převzato z Fondsk.ru

***

Nepřítel u hranic: proč spojenci Ruska u sebe otevírají biologické laboratoře USA

25. prosince 2020

Vojenské biologické laboratoře USA v Kazachstánu a dalších post sovětských zemích považují jejich vůdci za jakousi „záruku“ nezávislosti. Jenomže takové akce jsou přímo namířené proti Rusku a jeho zájmům. O zvláštnostech takových objektů v Kazachstánu promluvil vedoucí socialistického hnutí země Ajmur Kurmanov:

Před čtyřmi lety byla v Almatě slavnostně otevřena Centrální referenční laboratoř za účasti oficiálních osobností vlády Kazachstánu a velvyslance USA. Je pochopitelné, že se takto dostaly pod americkou kontrolu výsledky prací sovětských specialistů, které tak mohou sloužit jako základ nejnovějších amerických prací v oblasti biologických zbraní. Americkým biologům to umožňuje využít kazašské druhy nemocí k modernizaci biologické munice, kterou je snadné maskovat jako přirozená ohniska a epidemie.

Před šesti lety byly do jižního Ruska vpašováni z gruzínského území původci konžsko-krymské hemoragické horečky. Způsobilo to ohniska této nemoci a řadu úmrtí. Lze to považovat za naplánovanou biologickou diverzi.

Kazachstán má podobné přírodní podmínky jako jeho sousední země a DNA místních obyvatel jsou blízká. Je tedy možné připravit speciální prostředky k ničení, zaměřené na určité skupiny obyvatel a regionů. „Biologický nepřítel“ je takto prakticky u ruských hranic.

Nynější snahy Nursultana [Nazarbajeva] k umístění všech těchto objektů nejsou nijak překvapující, jsou projevem obav z nevyhnutelné integrace a svérázné „záruky“ svrchovanosti, míní expert.

Podobné objekty jsou i v Arménii. Zde je za peníze Pentagonu dvanáct biologických laboratoří, tři z nich jsou v Jerevanu. Arménii tato zařízení patří jen nominálně, ve skutečnosti jsou pod dohledem Amerického úřadu pro snížení hrozeb (Defense Threat Reduction Agency). Podle vedoucího koalice „Jednotné zdraví“, specialisty v oboru biologické bezpečnosti Grigora Grigorjana je arménský národní systém biologické bezpečnosti „přeměněn na prvek systému biologické špionáže v regionu“.

Převzato z Topcor.ru


30 komentářů :

 1. To co se děje s těmi biologickými laboratoři je velice nebezpečné. To v usa zjistili že klasickou válku nemůžou vyhrát tak zkouší tohle svinstvo.

  OdpovědětSmazat
 2. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
 3. Lekari z celeho sveta varuji pred nevyzkousenou vakcinou. Uz je nekolik tisic ockovanych v USA, kteri potrebuji lekarskou peci, ci pomoc zdravotniku!
  V tomto videu jsou uvedeny duvody, proc byste se nemeli nechat ockovat:
  https://rizikavakcin.org
  Dejte dal, protoze stanovisko politiku k vakcinaci obyvatel nyni nahrazuje vyjadreni lekaru, kteri varuji a jsou umlcovani, kriminalizovani.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 10:05
   A odkud ty vakcíny jsou ??
   Je pravda, že vakcína se dá lidem až po 5-10 letech výzkumu a zkoušek, ty dněšní z Ruska, USA, Evropy se vyvíjí pouze několik měsícu.
   Na druhou stranu je lepší se nechat očkovat, třeba ve vysokém věku, než mít větší šanci natáhnou brka bez vakcíny !

   Smazat
 4. Lzes jako pes. Omlouvam se vsem psum, ze je urazim.

  OdpovědětSmazat
 5. Jestlize administrator nemaze lzi povokatera Un... a toleruje jeho sposte urazky lidi s jinym nazorem, bude moci tento web brzy zavrit. Tim bude vlastne ukol provokatera splnen.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 10:12
   Napsal jsi to dobře ! Ty jseš přesně ten, který neuznává jiné názory a rád by je mazal a nežaluj, to dělají pouze hloupé děti !!

   Smazat
  2. Indická běhno - ty přece nemáš žádné názory, ty nediskutuješ, ty sem chodíš urážet, lhát, podsouvat, šířit nenávist a ničit diskuzi.

   Smazat
  3. Vyse nazvany a uznany provokater,zabira cas a misto vrchnosti NR.To zapricinuje mene casu pro praci a cas na organizovani novych dulezitych clanku a dalsich bohu a lidu libych cinnosti,atd,atd.
   Provokater ma dalsi dulezity ukol ,vyprovokovat odezvy,casto spontanni /iracionalni nekdy/ a odhalit je pro jinou spehovaci organizaci, ktera nikdy nespi a vse registruje.
   Napr.dole ta vyzva 11.04.To potvrzuje co rikam.
   To je sichr.

   Smazat
  4. Dale schopnejsi provokater ma jeste ukol,pod rouskou a zneuzivanim nevinne svobodne debaty,vloudit veci a tak pripravovat "pudu",manipulovat k prijeti novych horsich opatreni shora.

   Smazat
  5. Pane Dvořáku 14:21, nepříjemně překvapujete. Jednáte předpojatě. Indický běžec, tentokrát, vyjádřil standardně docela obvyklý názor. Na to Vy podsouváte, co řečeno nebylo. Proto dávám najevo jisté obavy z Vašeho mazání příspěvků, bez možnosti kontroly jejich skutečného obsahu. S Indickým běžcem nesympatizuji, to ovšem neznamená, že ať řekne, co řekne, že ho odsoudím. JiH
   PS podobný problém jste, pane Dvořáku, měl s jistým Honolulem, který sice dost otravoval, ale i tak byl nikoli nezajímavým příběhem.

   Smazat
  6. Mimo vás ostatní překvapuji příjemně. Indický běžec tu nemá co pohledávat. Má mnoho vroubků z minula a protože nejde zatím zabanovat, má zaracha v podobě mazání. Nezlobte se, staré hříchy se neodpouští, jedině účinným pokáním, a to Indický běžec neučinil.

   Když ho rád čtete a necháte se od něj a od jendoho z Unknownů urážet, prosím, buď po vašem: provozujete svůj web a pozvěte je tam všechny. Přeji mnoho úspěchů a zábavy.

   Smazat
 6. Kluci, nehádejte se, prosím vás. Vždyť pandemie dokazuje, že všechny režimy s ní prohrávají. Je snad konečně na místě přemýšlet opravdovém mírovém soužití a bez podfuků. To je skutečně jediné možné řešení.

  OdpovědětSmazat
 7. 10:06
  Václavko, rozepiš se v čem lžu !!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pište, prosím, do vlákna pod text na který reagujete. Vím, že je to pro kachní mozek složitý úkol, ale za pokus by to snad stálo.

   Smazat
 8. To jako že ty znáš Rusko? Viděl jsi vůbec nějakého Rusa? Ty o Rusku, a nejen Rusku, ale ani o USA vůbec o světě nevíš zhola nic. Jen nás krmíš naprosto primitivními žvásty, de v Rusku je vše nejšpatnější a na Západě a zejména v USA vše absolutně nejlepší. Tím způsobem, jenže v obráceném pořadí krmili uši obyvatel komunističtí agitátoři na začátku 50. let. Ti měli taky jako ty pět tříd obecné školy a navrčených pár stránek z příručky. Jenže doby, kdy bylo k dispozici pouze rádio s dlouhými vlnami a Rudé právo jsou už dávno pryč. Lidi si mohou informace sehnat i jinde a jet se podívat na místo, které je zajímá. A těch je dost a dost. Tak se ztrapňuj dál Troubo.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. danny 11:11 zas se shazujete tvrzením o tom, že radiopřijímače v padesátých letech měli pouze "dlouhé vlny". Já od klukovských let ta radia opravoval. Po válce zbylo pár "vykuchaných" o krátké vlny, což nebylo problémem napravit. Většina čs. stanic byla poslouchatelná pouze na středních vlnách (tuším např. vysílač Liblice). VKV s frekvenční modulací a krátkým dosahem tehdy nikde neexistovalo. Za 460 Kčs "starých" peněz byla k mání maďarská stavebnice Alfa, na tehdejší dobu slušný superhet se vším všudy, tedy i se skříní. Rozprostřené krátké, střední a dlouhé vlny, na dlouhých prakticky nic nebylo. Sestavil jsem jich a rozprodal, co ještě nevyučený v roce 1952 a začátkem 1953, nepočítaně. Nemluvte o tom, čemu nerozumíte a o čem pranic nevíte. Zbytečně kazíte možnou, věcnou úroveň diskuze.

   Smazat
  2. 8:31 ...radiopřijímače (...) měly... a zas, omlouvám se.

   Smazat
 9. Byl jsem v Rusku (tehdy v SSSR) několikrát. Poprvé na začátku 70. let u Petrohradu (Leningradu). A už tehdy jsme se ptali Rusů, proč nevyužívají turistického potenciálu své země. Když mají k dispozici to, za čím jinde musí cestovat po celém světě. Hory vysoké i nízké, moře teplé i studené (byli jsme tam v červenci, ale v Blatu jsem se nekoupali), dokonce i ledové. Stepi, pouště, tajgu. K tomu krásná města s historickými klenoty a další zajímavosti. Dávali jsme jim za příklad třeba Bulhary nebo Araby, kteří mají malý plácek písku na břehu moře a žije z toho půlka země. Ale vůbec nechápali o čem mluvíme. Byli tak nějak přesvědčeni, že Moskva a Leningrad stačí a sem tam někoho vezmou do Novgorodu. Absolutně neměli žádnou infrastrukturu služeb. Od ubytování po nějaký systém turistiky. Ale situace je nyní zcela jiná. Místa, kde jsem jako student koukal na kostely rozstřílené za války a ošuntělé domky a prašné cestičky jsem nyní nemohl poznat. Vše opravené, načančané, hotely a penziony... Tatarstán, ještě před pár lety skanzen carských dob je zemí budoucnosti. Ufa je doslova futuristické město a tak by se dalo pokračovat. Ale to sebou přináší i negativa. Mění se způsob života obyvatel, dopady na životní prostředí. Některé služby stále pokulhávají. Rusové nadávají, že na Krymu (ale i jinde) na pláži není kam jít na záchod, na všudypřítomné vykuky s předraženým šuntem apod. Stačí se podívat na ruské weby. Ale koukám, že časy se mění i v této oblasti.

  OdpovědětSmazat
 10. Vazeny pane 10:39 musim se vas zastat, vsichni tady na vas soci, jako by jste byl Buhvi jaky kreten...a to neni pravdou. Nikdo preci nemuze za sve rodice, napr. Kdyby jste se narodil mamince ktere je 14 let a znasilnil ji tatinek ktery je notoricky alkoholik... tak prece vy za to nemuzete ze jste nejak mentalne postizen. Zde odvadite skvelou praci k radosti vasich zamestnavatelu a ze jste patrne kreten na to nic nehledte. Jsem s vami a fandim vam; s uctou vas kolega z ustavu napravneho zarizeni. Cest !!

  OdpovědětSmazat
 11. Vazeny pane 10:39 musim se vas zastat, vsichni tady na vas soci, jako by jste byl Buhvi jaky kreten...a to neni pravdou. Nikdo preci nemuze za sve rodice, napr. Kdyby jste se narodil mamince ktere je 14 let a znasilnil ji tatinek ktery je notoricky alkoholik... tak prece vy za to nemuzete ze jste nejak mentalne postizen. Zde odvadite skvelou praci k radosti vasich zamestnavatelu a ze jste patrne kreten na to nic nehledte. Jsem s vami a fandim vam; s uctou vas kolega z ustavu napravneho zarizeni. Cest !!

  OdpovědětSmazat
 12. Dotaz na admina: Můžete mazat VŠECHNY příspěvky, které se netýkají obsahu článku? Výrazně tím odplevelíte diskuzi...Děkuji. Vlasta.

  OdpovědětSmazat
 13. vlasta29. prosince 2020 18:00
  Možná máte pravdu, ale poněkud vám utíká skutečnost, která s článkem má mnoho společného. Jsme lidé různí, různých názorů i znalostí, ale snad máme jeden cíl společný. Nápravu daného stavu. Je hezké mluvit o jedné věci. Nehezké je ale to, nesmět vybočit z řady a poukázat i na jiné skutečnosti. Hodně to přeženu. Předhodím vám kost, ale vy se smíte zabývat jen předhozenou kostí. Ty ostatní kolem jsou pro vás tabu. Nezavání to něčím? Jinak vás chápu. Další témata rozmělňují diskuzi o daném tématu. Otázkou zůstává co je přínosnější. Účelově zaměřená diskuze (neplést s účelově předloženým tématem) na dané téma, nebo širší diskuze i o jiných tématech? Podle mne politická témata se notně liší například od témat odborných. Debatovat o alternátoru a zavádět do diskuze vstřiky, nebo plechařinu je nesmyslné a kontraproduktivní. Ale debatovat o elektrických závadách na autě a nesmět se dotknout spojů, relátek, pojistek, drátů atd. je také špatně. Beru diskuzi jako celospolečenský politický problém. Nikoliv jako problém jedné dvou osob, nebo politických stran.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Měl jsem na mysli v první řadě urážky, nadávky, odbočování od tématu, atd. Je zajímavé, že článku od budoucím vládnoucím duu Blinken-Sullivan zde diskutující nevěnovali ani slovo. Přitom je to informace prvořadého významu, která mění všechny teorie a představy o budoucím vývoji v USB i ve světě...

   Smazat
 14. Unknown29. prosince 2020 19:44
  Zařekl jsem se, že na tebe nebudu reagovat. Život mne naučil, že pravidla tu máme od toho, aby byla v některých případech porušována. Dvořák tu není kvůli tobě, ale kvůli nám a předpokládá nějakou kulturu vyjadřování. Proto nestíhá mazat nekulturní příspěvky. Neboj se, na udržení kultury vyjadřování již existují různé softwarové prostředky. Za ty zdařilé považuji takové, které tě vyřadí z provozu. Ne tak, že jsi blokován, ale tak, že tvé příspěvky se na tvém PC zobrazí, ale na PC ostatních nikoliv. Takže si plácáš sám do zdi, ale nikdy ti nikdo na nic neodpoví. Je to jen otázka peněz. Má vůbec smysl kvůli někomu takovému jako jsi ty do systému investovat? Není jednodušší obyčejná blokace? Je i když si myslím, že prvý způsob ochrany je mnohem účinnější. Působí totiž na dotyčného psychicky docela jinak, než obyčejný blok.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ale no tak 22:14, hurá do matrixu. On Vám ten svět už někdo upraví až tak, že budete spokojení. Povinně.

   Smazat
  2. Omlouvám se J.J. za smazání následujícího:

   J.J.29. prosince 2020 18:39
   17:52, to nevím, nebyl jsem tu už delší dobu. Já zrovna nesouhlasím s vašemi názory, to je pravda, ale nikoho neurážím a nejsem vulgární. Mám prostě jiný názor na domácí i světovou politiku a spoločnosť, spíš mi konvenují liberální názory a jsem atlantista. Myslím, že by to vadit nemělo. S dalšími jmenovanými nemám nic společného a jejich slovník mně překáží. Vlastně je ani nečtu.
   Co se týká článku, zajímavé jsou pro mě informace o pánech Blinkenovi a Sullivanovi. Jenže nemám čas ani náladu na vyhledávání, takže nechci naslepo oponovat nebo vysvětlovat.
   Sice nejsem zrovna váš fanoušek, ale i tak přeju pěkný večer, když máme ty svátky.

   Smazat
 15. Ať na to koukám z jakékoliv strany, tak je celý tento cirkus namířen na bílou rasu, moc přemýšlí :-)))
  Žádné katastrofické zprávy z Afriky, a ani z Asie. Jen z Evropy a Ameriky, divné, že? Koordinovaný útok trvajúci desaťročia proti bielemu západnému mužovi je teda čiste náhodný ?
  https://pravyprostor.cz/po-covidu-nas-ceka-dalsi-peklo-agresivni-migranti/

  OdpovědětSmazat
 16. Ježíšmarjá, ty (21:44) jsi blbéééj...!

  OdpovědětSmazat
 17. Ani se nedivím, že uniknula pozornosti první část článku, kdy vláda RF ukazuje na ekonomické ztráty, které působí vývoz prostředků aktivním cestovním ruchem (outgoing). Zvlášť, pokud není vyvažován cestovním ruchem pasivním (incoming). To bylo problémem komunistického režimu, když ekonomika ČSSR outgoing "na západ" neunesla. Dnes ho prakticky neunese taky, občanům to nedochází, "demokracie" a volby zásah neumožňují a máme o důvod víc, proč se zadlužovat. Po nás potopa, dobré každé jedno další ráno. Máme se jak nikdy před tím, že?

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.