Reklama

neděle 13. prosince 2020

Trump může omilostnit Assangeho – udělá to?

 

Ivan David
13. 12. 2020

Julian Assange kromě odhalení válečných zločinů US Army odhalil také mnohé o idolu Demokratické strany Hillary Clintonové. Mnoho z toho, co pro ni nebylo nijak lichotivé. Nepřímo pomohl kampani Donalda Trumpa ve volbách v roce 2016. Nezdá se však, že by to Trump kvitoval s povděkem – žádost o vydání Assange do USA nestáhl. Ještě to může udělat. 

Australský poslanec George Christensen vyzval Donalda Trumpa, aby omilostnil zakladatele WikiLeaks a jeho spoluobčana, občana Austrálie Juliana Assange, dokud ještě může, během možná posledního měsíce v Oválné pracovně.

Christensen - člen Liberální národní strany, který zastupuje volební obvod Dawson v Queenslandu, zahájil tento týden petici, v níž vyzval prezidenta, aby dal milost novinářovi, kterému za zveřejnění utajovaných informací hrozí až 175 let vězení. Christensen se také objevil v TV Sky News Australia, aby tuto kauzu prezentoval. Řekl, že Assange „je terčem demokratů“, přičemž poznamenal, že jeho pronásledování začalo za vlády bývalého prezidenta Baracka Obamy.

"Myslím tím, že Hillary Clintonová nenávidí jeho odvahu, očividně za to, že odhalil, kdo je skutečná Hillary, a tím začala válka proti Assangeovi válka ze strany demokratů a deep state," prohlásil a poukázal na to, že plánovaný nově zvolený prezident Joe Biden nazval Assange zločincem a „hi-tech teroristou“.
Poslanec také tvrdil, že milost je „jedním ze způsobů, jak se Donald Trump může postavit za svobodu projevu“, a proti demokratickému establishmentu. Milost by mu umožnila odhalit pokrytectví demokratů, “poke the deep state in the eye.”

„Centrálním dokumentem demokracie je ústava Spojených států, ve které je zaručena svoboda projevu a svoboda tisku.“, řekl Christensen předtím, než uzavřel svůj projev pro TV Sky, prohlásil: „Doufám tedy, že omilostní Juliana Assangeho. Je to správná věc. “
Během svého vystoupení ve Sky News se Christensen rovněž postavil na stranu Trumpa ohledně obvinění z podvodu s volebními hlasy v aktuálních volbách 2020 a tvrdil, že demokraté „úspěšně ukradli volby Donaldovi Trumpovi“.

Australský poslanec není sám, kdo žádá Trumpa o milost pro Asssange.
Také NSA whistleblower Edward Snowden naléhá na Trumpa, aby udělil milost zakladateli WikiLeaks Julianu Assangemu. „Jen Vy sám můžete zachránit jeho život“, řekl Snowden.

Bývalá hvězda „Pobřežní hlídky“ Pamela Anderson už dříve kritizovala Trumpa, protože nezasáhl, aby zachránil Assangeovi život dříve. Jeho zdraví se v londýnské notoricky známé věznici Belmarsh zjevě zhoršuje. Otevřeně nazvala Assangeho „hrdinou“ a uvedla, že je držen ve Velké Británii a čeká na vydání do Spojených států coby „politický vězeň“.

Stella Morris, Assangeova partnerka a matka jeho dětí, řekla prostřednictvím svého vlastního interview pro Sky News Australia australské vládě, aby „zvedla telefon a promluvila se svými nejbližšími spojenci“, a aby pomohla Assangeho osvobodit.

Ano, chtělo by se říci, když jde o svobodu slova a projevu, jejíž omezení pocítil Trump na vlastní kůži v dostatečné míře – „Padni komu padni“, či: „Donalde – Hic Rhodus, hic salta!“

56 komentářů :

 1. ano mel by byt omilostnen jak Julian Assange tak Edward Snowden ktery je take na snimku vlevo! ze by se Donald najednou probudil k dobry skutkum?
  jako ze odvolava uz i vojaky z misi!? trochu pozde Mr.Duck ne?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Lepší pozdě než nikdy. Dobro MUSÍ ZVÍTĚZIT zvítězí nad TEMNOTOU a zlem.

   Smazat
 2. Já doufám,že tohle Trump neudělá. Každý podobný zločinec musí dostat vysoký trest,pokud bude trest nejvyšší, žádná škoda.
  Jak by podobný darebàk dopadl v Číně nebo Rusku,daaaavno by o něm nikdo nevěděl, jen Západní demokracie je tak schovává a nekoná.Chyba.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Patologický grafoman a atrapa na člověka, zvaný též neodbytná štěnice Unknow označil odvážného a hrdinného člověka za zločince!!! Ty budeš hodně špatně umírat za to všechno, co si napáchal!!

   Smazat
  2. Jo to promluvil kovaný liberální „demokrat" pravda a láska v celé své nahotě. Na takové diktátory si musíme dávat pozor. Jednou s vámi také lid zúčtuje snad dostaneš vysoký trest.

   Smazat
  3. Unknown 11:03 a co zločiny proti lidskosti ve Vietnamu, Kambodži, Panamě, Guantanámu, ...... nekonečný seznam.

   Smazat
  4. 11:50
   Človíčku, napsat o zločinci, který vynese do světa tajné informace jako """ hrdinného """ ,tak na to musí být opravdu velký Kkarakter.
   Hlupàci jako ty, budou vždy rádi pokud někdo jako Assange pošpiní USA, nebo jiné Zap. Státy. Co rusko,jak by zatlačilo s takovým darebákem ,napiš ty moulo.

   Smazat
  5. 14:23
   Dědku,co dělala " slavná" sov.armada na konci války, kolik znásilnil rusák naších a německých děvčat, kolik rusák zabil v Afghánistánu civilistů, kolik tam Ivan znásilnil žen, kolik tisíc má rusák má svědomí žen v Sýrii.
   Dědku schiza je sviňa co.

   Smazat
  6. Unknowne 15:33 Vy se divíte tomu co se dělo na konci vyhlazovací 2 SV? V Avganistánu byly z blbosti, ale legálně na pozvání vlády. Kdo rozesral Syrii? Je to o příčinách a následcích, což se třeba o Vietnamu a dalších nedá říci. Unknowne fašistická nenávist jako sviňa co. Jenže parazit jako Vy si vždy dá rady. Připomínáte mi Štětináče a další geneticky zakodované parazity co ze zvrhlosti ničí svět.

   Smazat
  7. 11:50, 12:06, 18:37

   Proboha, že s tím imbecilním nickou tady vůbec ztrácíte čas...
   Jen totálně zamindrákovaný vymaštěnec může tady potit takové zhovadilosti. Nereagujte. Cenzor jej schválně nechává, abyste si uvědomili, že i tací jsou mezi námi.

   Smazat
  8. Nedávno tu byl uveřejněn článek o počtu znásilněných německých žen americkými vojáky. Číslo bylo 80.000! Podobně to bylo u vojáků britských , francouzských .. tak co to unknown píše za provokační hlouposti. On se chodí lid nasírat - omezeností, agresivitou, slovníkem, lhaním ...

   Smazat
  9. 21:34 tak to je treba vymazat

   Smazat
  10. Hodný člověk : co je na činnosti p. Assange odvážného a hrdinného ? Děkuji předem za odpověď.

   Smazat
 3. 11:03 ano jsou to "zlocinci" rekli pravdu a odhalili svinske kroky a intriky od
  "us government"! a jelikoz tam byla jen Pravda a chybela ta havlova Laska tak je potrestame, ze?gimmi a break!!!😂😀😅😘😭😎

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 11:38
   Ti smajlíci hovoří o tvé hlouposti.
   Co dělal rusák za prasárny v Afghánistánu, pokud by nějaký ruský dobrák odhalil zločiny ivanu na ženách v Afghánistánu, co by se stalo s takovým člověkem, určitě řád Lenina by nedostal. To nemluvím o jiných sovět.zločinech od konce druhé vàlky po dnešek. Třeba o okupaci našeho státu, darebáci ruští.

   Smazat
  2. poslouchej 15:43 moji smajlici jen vyjadruji jen tvuj stupid komentar!
   hloupou muzes nazyvat svou hrbatou starou mozna retardovana ditka pokud nejaka mas eventuelne svou debilni tlamu! jestli se navazis do rusaku do lenina stalina ci klekipetry mam v anusu,takze mne vynech z napadani me osoby at se nenaseru! mas to degene?

   Smazat
  3. zadam vaclava dvoraka ci jineho admina kteryma authoritu, at vymaze vsechny prispevky Unknowna Anonyma dik

   Smazat
  4. Pane Dobráku, Unkonownovi lži a manipulace nemažu, pokud neuráží a nenadává. Ohledně nenávisti k Rusům se ale z jeho strany jedná o rasizmus a šíření mezietnické nenávisti. Mnoho čtenářů mne však napadá, že cenzuruji. Talk ať si toho provokatéra vychutnají.

   Smazat
 4. Oba na fotech mají sevřené rty. I ta pozdější J.A. neztratila vzdor. Lze jen doufat, že posledním krokem prezidenta Trumpa, pokud uzná prohru bude milost. Na světovém názoru, co za svinstva vládnoucích bestií odhalil, jeho zkrácený život násobně nahradí se ve vědomí lidí.

  OdpovědětSmazat
 5. No to by se pochlapil! Souhlas.

  OdpovědětSmazat
 6. No to by se pochlapil! Souhlas.

  OdpovědětSmazat
 7. No to by se pochlapil! Souhlas.

  OdpovědětSmazat
 8. Unknown13. prosince 2020 15:33
  14:23
  Dědku,co dělala " slavná" sov.armada na konci války, kolik znásilnil rusák naších a německých děvčat, kolik rusák zabil v Afghánistánu civilistů, kolik tam Ivan znásilnil žen, kolik tisíc má rusák má svědomí žen v Sýrii.
  Dědku schiza je sviňa co.
  ´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´
  Ty už ses fakt z té tvojí vypatlanosti posral, Pepku. Pokud sovětský voják znásilnil Češku, tak byl zastřelen. Na rozdíl od spojeneckých vojáků, kteří ta "německá děvčata" znásilňovali o sto šest (stejně jako Rusové). Zalez už někam, přemřelo, a neotravuj.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Prosím o slušnost. Za podobné nadávky Unknowna a týpka J.J. mažu.

   Smazat
 9. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětSmazat
 10. Assagnemu bych milost tuze přál,před časem js za to podepsal
  i petici.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 16:30
   Další z hlupců, gratuluji.Darebáka popravit.

   Smazat
  2. http://www.joza/kniha/dopi-ce-cesko-musi-byt-zbaveno-curaku-jako-unknown a anonym-for ever-! cena 1.-kc-degenerati a jejich stoupenci FREE

   Smazat
  3. Assange udělal pro svět velmi záslužnou práci. Odhalil zločinné zákulisí americké imperiální politiky.

   Smazat
 11. 16:05
  Ti kdo by měl vojáka zastřelit, se ještě k těm prasárnám přidali.
  To by musel sov.dustojnik zastřelit polovinu sov.armády, ty ciniku.
  Rusák je naprosto stejný darebàk jako jiné armády, pokud myslíš,že ne, potom už nic nepíš.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Na internetu jsou fotky ruských vojáků v rozhovoru s afganci na afganskem tržišti, vypadalo to pohodove. Po 45 letech by se cizí voják ani nevojak na nějaké afganske tržiště neodvážil. Ruský voják měl za porušení morálky za 2.sv. kulku. V dokumentu o ss vojácích v iráku byl rozhovor s jedním z nich, který se přiznal, že zastřelil ženu," ta slepice mu přešla přes cestu", když tam jel, asi byl zdrogovany. Tam se ani neznasilnovalo, rovnou vraždilo. Trest samozrejme nebyl. Nevěřím, že trump omilostni assange, ale je to jeho vlastni skoda, získal by tím úžasnou popularitu. Asi nevystoupí že svého stínu.

   Smazat
  2. Koněv velel 1. ukrajinskému frontu v roce 1945 a v roce 1968, takže nepište o Rusech, když to byli většinou tzv. Ukrajinci.
   Válku otočila Sibiřská armáda a lidé žijící na Sibiři mají vysokou morálku.

   Smazat
  3. 17:18
   No jistě, ruský voják byl pro Afghánistán požehnáním, 15 000 mrtvých rusů a milion Afghánců je ta velká láska mezi okupantem z ruska a tamních lidech. Co tedy různi pomatenci vyplodi je neuvěřitelné.

   Smazat
  4. Unknowne vždyť k tou účelu někdo vyzbrojil Ben Ládena a zásoboval ho vším potřebným a Rusko to určitě nebylo.

   Smazat
  5. Pane unknowne, dle vyprávění babičky neměli rusové ani v čr v 45.r.spatnou pověst, ok, možná někteří kradli, jiní zase pomáhali při práci na poli. Rozhodně na ně nikdo nevystrkoval holou rit jako na vojáky demokracie, kteří ničí dálnice cestou do vyskova. To jsou paradoxy- tam ti okupanti, toto spojenci. Jinak -shodneme se. Také nemám v oblibě armády. Představují si Vás jako člověka středního věku s VŠ inzenyrskeho zaměření. Možná již s ukončenou demokratickou školou, ne tou totalitní. K večeři at Vam manželka udělá teplou zemlovku, krásné zahřeje bříško, uklidňuje, snižuje zlobu.

   Smazat
  6. 17:53 - prosím nepiště o věcech které neznáte. Koněv velel na konci války 1. ukrajinskému front, který byl pojmenován podle místa působení a ne podle národnostního složení vojáků. V roce 1968 byl v důchodu, navštívil před okupací Československo a pátral mezi svými bývalými vojáky, o co v pražské jaru šlo. Moc potěšený nebyl a asi i v tomto smyslu doma referoval. Ale nebyl to velící důstojník, byl to voják na penzi.
   VF roce 1968 po mně u rozhlasu stříleli šikmoocí vojáci z výsadkového pluku - asi Kazaši, Uzbeci, Tádžici, Kirgizové... Rusů či Ukrajinců bylo mezi nimi poskrovnu. O vysoké morálce bojujících Rusů, zvláště ze Sibiře asi máte pravdu.

   V Afghánistánu bojovali Ruskové proxy válku s Amíky. Amíci tehdy vycvičili džihádisty, kterých se svět dodnes nemůže zbavit. Je pravda, že tam Rusové neměli co dělat. Dneska tam nemají coo dělat naši vojáci ani Američané. Sověti tehdy nepotřebovali s sebou do války tahat spojence. Amík potřebuje před vlastní veřejností hrát hru na "mezinárodní akci".

   Smazat
 12. Navrhuji, abychom toho jednoduchého a chudého duchem unknowna ignorovali. Ať si mele, co chce, když mu nebudete odpovídat, přestane ho to bavit. Co také čekat jedince s 1 mozkovým závitem :-))

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  2. 17:48 je ho treba odstranovat vice

   Smazat
 13. Britové do několika dnů poznají co bylo za obrovskou chybu odejít u EU, tady někteří dobraci horují za odchod, ČR, dnes se dá říci, tito lidé nemají rozum.
  V kontextu s tímto,je nehorazná politika Davida, který usiluje o odchod z EU. Tohle je dnes od tohoto nýmanda totalitní zvrácenost,která nás uvrhuje o desetiletí zpátky.Lidé nebuďte ovce a neskakejte těmto populistum na špek
  Dvořák, tohle nesmazeš.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Více jak deset let Brusel "cvičil" Británii v EP různými pochybnými příkazy , dost dobře o tom často hovořil britský europoslanec Farage, který měl krásné a vtipné projevy, když EU lhala, třeba o svém "prezidentovi" , kterého potom pro ostudu stáhla!! Tak dlouho Brusel štval a provokoval Británii, až si lidé v Británii po právu zvolili Brexit!! Potom se snažila EU pořádně Británii odchod "osladit" předkládáním stále nesmyslnějšími požadavky a teď máme výsledek, odchod Británie bez dohody, na kterém EU prodělá kalhoty!! Je také nutno konstatovat, že se EU a NATO časem změnilo a to k horšímu!! Dnes EU a NATO není schopno dodržovat ani vlastní nařízení, předpisy a zákony, takže hovořit o odchodu z EU je zcela na místě!! Tady to prolhané lejno Unknown jenom otravuje a lže jako prase!!! Ten , co řekne je lež, nasírací a popichovací příspěvek!!! To je odporný typ člověka, ekzém , kterého se nelze zbavit!!

   Smazat
  2. Ten debil Unknown se hádá sám se sebou!! To je už pokročilá schíza a když si tady přečtete jeho všechny příspěvky , jenom k tomuto tématu, tak zjistíte, že jde o psychického nemocného grafomana, který je invalidní, nemá kam jít , tak si sedne ke kompu, aby se bavil , kolik zase nasere lidí!! / slušně to napsat neumím!! / Možná by potřeboval dostat na držku, aby se mu prosvětlilo v té vylízané makovici!! Vůbec se nedivím, že v hospodě někdy dostanou podobní na tlamu!! Dobře se hodí k tomuto patologickému stavu ducha jeden citát z Williama Shakespeara, že je lepší být dobře oběšen, než špatně ženat!!

   Smazat
  3. Vůbec nemáte pravdu, je to mladý kretén z neziskovky, kteří rozvrací všechny diskuze. Liberální špína nebojuje čestně, ta vráží kudlu do zad, udává, zrazuje, vítá! Kdysi by tato sebranka dávno visela.

   Smazat
  4. Na školách jim neziskovky vymývají mozky, učí je jiné dějiny a nemít vlastenecké cítění. Rozvrat zemí a zničení bílé civilizace!

   Smazat
  5. Britové poznají dřív to co dělali v koloniích. Islám jim ukáže brzy svou tvář. Mají odměnu za to co dělali po světě. Nikdo jim už nepomůže, nemají šanci lockdawni!

   Smazat
  6. 18:53
   No a blb jako ty,bude doživotně blbem.
   Proč ti vadí moje komentáře, máš jistě problémy s jiným nàzorem,asi psychicky labilní jedinec. IQ pod 70, retardace jak vyšitá.

   Smazat
 14. Jo EU je přivede na buben a s prosíkem budou chtít zpět. Čekám kdy napíšete že bude chtít do EU i SS. Jenže vše jde tou nejlepší cestou a Maďarsko s Polskem to pohlídají. To co tady píšete, je taková ubohost, že skutečně není dobré na to reagovat. Nejlépe ignorovat.

  OdpovědětSmazat
 15. Trump má jiné starosti, až bude zvolen, pak může řešit svinstva deepstate, pokud dřív nepojede do Dallasu.

  OdpovědětSmazat
 16. https://ac24.cz/en/-/bourlivy-potlesk-a-podpora-nejen-v-ulicich-americky-prezident-vystoupil-na-fotbalovem-stadionu?redirect=%2Fweb%2Fac24%2Fuvod%3Fp_p_id%3Dcom_liferay_asset_publisher_web_portlet_AssetPublisherPortlet_INSTANCE_6LN4ieZ8eFrT%26p_p_lifecycle%3

  OdpovědětSmazat
 17. Le Figaro: Masová migrace a nadržování menšinám udělaly z Francie zemi nevhodnou pro život

  https://cz.sputniknews.com/svet/2020121312918011-le-figaro-masova-migrace-a-nadrzovani-mensinam-udelaly-z-francie-zemi-nevhodnou-pro-zivot/

  Nový návrh zákona ve Francii. Znárodnění dětí jako nejvyšší stádium „boje s islamismem“

  https://cz.sputniknews.com/nazory/2020121312918503-novy-navrh-zakona-ve-francii-znarodneni-deti-jako-nejvyssi-stadium-boje-s-islamismem/

  OdpovědětSmazat
 18. Prosim,mažte toho debila,človek se nas.re,jen co přečte prvni řadek.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Prosim,mažte toho debila Unknowna,človek se nas.re,jen co přečte prvni řadek.

   Smazat
  2. 9:02
   Pane Dvořáku, psal jte, že se sprosťáci s vulgárním textem mažou a co tenhle "" hodný "",ten má výjimku.???
   Doporučení človicku, co vás nutí číst moje rozumné a podnětné příspěvky. Pokud vás iritují,proč je čtěte ??.
   Asi nějaký osobní masochismus. Tak zdar človíčků a ať vám nepraskne žilka, potom jako mrzák nenapíšete už nic, to by byla velká škoda.

   Smazat
 19. Assange byl obžalován z 18 federálních zločinů. Žádný americký prezident ho nikdy neomilostní. Snad jen, pokud by usoudil, že už si Assange trest v podstatě odpykal.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.