Reklama

sobota 5. prosince 2020

Ukrajinské selhání, monopol „na pravdu“ je zničen: hlas Donbasu zněl pro celý svět

Oleg Kravcov a Janinna

5. 12. 2020  PolitNavigator a Pokec24

Bez ohledu na status zasedání Rady bezpečnosti OSN, na kterém poprvé vystoupili zástupci DPR a LPR, nejdůležitější je, že Ukrajina začala ztrácet monopol na „jediný správný“ názor na mezinárodní platformě. Navzdory vynaloženému úsilí Kyjev nedokázal zablokovat zasedání Rady bezpečnosti OSN za účasti zástupců republik Donbasu.


Zvláštní zástupce LPR na jednáních v Minsku Rodion Mirošnik:

„Bez ohledu na to, jak tvrdě ukrajinská strana a její kurátoři bojovali, nedokázali schůzku zablokovat.
Posuďte sami: Rada bezpečnosti OSN zahrnuje 15 států – 5 stálých a 10 nestálých členů.
Z 5 stálých se zúčastnily 2 – Rusko a Čína.
Z nestálých delegací z 10 bylo zastoupeno 7.

A jako samostatný bonus se zúčastnily delegace z Indie, Běloruska, Alžírska, Maroka, Egypta, Sýrie, Uzbekistánu a Venezuely,“ říká Mirošnik.

Celkově poukazuje na to, že 17 členských států OSN s přibližně 3 miliardami obyvatel přišlo vyslyšet hlas Donbassu.

„Francie a Německo svým odmítnutím účastnit se dialogu se otevřeně kompromitovaly. Nikdo od nich nepožadoval podporu LDNR, ale poslouchat … Je nepravděpodobné, že nyní bude někdo ochotně souhlasit se zprostředkováním jednání od těchto konkrétních států. Nejsou „nad procesem“, jak to vyžaduje mise mediátora. Nejenže jsou vtaženi do procesu, ale jsou také zatahováni do propasti bezzásadových manipulací,“ je přesvědčen luhanský diplomat.

Domnívá se, že díky tomuto jednání je možnost uspořádat novou schůzku v normandském formátu iluzorní.

„Německo jako nestálý člen Rady bezpečnosti ji velmi brzy opustí, ale Francie zůstane, a v situaci, kdy za podobných podmínek bude potřebovat podporu, je nepravděpodobné, že by ji od Ruska dostala.
Macron, doufám, ví, zda tento postoj stál za to“.https://bit.ly/3lEPZWW

5 komentářů :

 1. Putin a jeho tým jako obvykle. Bez hysterie, promyšleně, krok za krokem k cíli. Proces promyšlený dopředu, jak šachovou partii. Protivník si jen myslí, že má volnost v jednání. Ale Putin už ví, co kdo udělat může co pravděpodobně udělá. Protože to byl on a jeho lidé, kteří nastavili tyto podmínky. Obě republiky tímto vystoupily samostatně na mezinárodním poli. Jako subjekty. Ne jako "území". To je další krok. Ostatní zainteresovaní tuto skutečnost budou muset vzít v úvahu. Při podpoře nebo při odporu. A pak budou následovat další kroky. Francie bude muset vymyslet nějaký postup. Nějakou odpověď těmto REPUBLIKÁM. Ať už kladnou nebo zápornou. Ukrajina je třetí ve hře. Nikoliv jediná se kterou se do nynějška bavili.

  OdpovědětVymazat
 2. Blahopřeji Donbasu k cestě mírového řešení situace v části zatím Ukrajiny.

  OdpovědětVymazat
 3. Skvěle jen tak dál časem budou státy Donbasu uznané a budou mít pokoj od banderovských nácků.

  OdpovědětVymazat
 4. Ukrajina se stala lénem USA a základnou pro nájezd na Rusko. Tamní politici se vykašlali na Prozřetelnost a původně společné kořeny Ukrajiny s Ruskem. Upřednostnili občanskou válku a osobní prospěch. Skandální je zneužití protofašistů a nácků sloužících jako základ k přípravě té války. Nechápu jak mohou být Benderovci základem nového státu a jeho tradic. Stačí se podívat na fotky z roku 1943 které ty řezníky a jejich práci dokumentují. To není výmysl.

  OdpovědětVymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.