Reklama

čtvrtek 3. prosince 2020

Ursula von der Leyen: spleť její protekce a korupce

Ivan David
3. 12. 2020

Ursula von der Leyen prakticky uprchla z postu ministryně obrany v Berlíně poté, co se „konzultantská aféra“ stala příliš nepříjemnou. Všechno to bylo hodně nahusto: Uschi (Ursula) udělala z bývalých zaměstnanců poradenských společností státní tajemníky, kteří poté - nelegálně a bez předepsaného výběrového řízení - zadávali svým bývalým zaměstnavatelům a dalším zakázky na poradenství v hodnotě několika milionů. Skutečnost, že syn von der Leyenové David jen tak mimochodem získal dobře placenou práci v jedné z těchto společností v San Francisku, měla její rozhodnutí „osladit“.

To vše je nezákonné, protože šlo o trestné činy při zadávání státních zakázek, šlo o trestní obvinění politiků za zneužívání výhod a další trestné činy, zkrátka šlo o spleť protekce a korupce, kterou si Uschi vytvořila na svém ministerstvu. Nikdo však nebyl potrestán, protože politici v Německu nemohou být legálně napadeni, i když páchají trestné činy. To platí ovšem za předpokladu, že jsou jinak loajální vůči oficiální linii, protože rozhodnutí o tom, zda politikovi hrozí trestní stíhání, není v Německu na státním zástupci, ale na vládě.

Pozn. red.: Je tedy mimořádně roztomilé, když poslanci EP Zdechovský TOP09 a Piráti posílají do Bruselu paní von der Leyen stížnosti na konflikt zájmů Andreje Babiše. 

V případě Uschi jsem to zde ukázal pomocí příslušných odstavců. Ale jde to ještě dále, němečtí politici pro sebe obecně legalizovali korupci a vytvořili vlastní odstavec v německém trestním zákoníku (StGB). To vše není nemocná fantazie, tak rozhodl také Evropský soudní dvůr, jak v rozsudku z května 2019.
Ale politici - pochopitelně - za těchto podmínek v Německu nechtějí nic měnit.

Uschi a Blackrock
 
V březnu podepsala Leyenové Evropská komise konzultační smlouvu se společností Blackrock. Veřejná ochránkyně práv EU, která to nyní velmi kritizovala, vysvětluje pozadí své tiskové zprávy následovně: „Komise vyvíjí nástroje a mechanismy pro integraci environmentálních a sociálních faktorů do obezřetnostního rámce pro bankovní sektor EU. V červenci 2019 zveřejnila studii, která nastiňuje současnou situaci a identifikuje relevantní výzvy. V březnu 2020 obdržela devět nabídek a zakázku zadala společnosti BlackRock Investment Management, jediné velké investiční společnosti mezi žadateli. “

Blackrock, jedna z největších investičních společností na světě, která také investuje velké množství do průmyslových odvětví škodlivých pro životní prostředí a drží většinu v mnoha bankách, by tedy měla pro Evropskou komisi vypracovat způsob, jak zajistit, aby se bankovní sektor EU v budoucnu více zaměřil na sociální a ekologické otázky.

To by bylo jako, kdyby organizátoři skandálu se zkaženým masem napsali pokyny pro hygienický dohled. To je naprosto dada!

Kromě toho, jak rovněž uvádí veřejná ochránkyně práv, Evropská komise obdržela osm nabídek od poradenských společností, které nebyly investičními společnostmi, to znamená, že by neurčovaly budoucí pravidla pro svůj vlastní průmysl.

Evropská komise ale shledala jako zásadní mimo jiné to, že nabídka Blackrock ve výši 280 000 eur byla nejlevnější; pro změnu měla Evropská komise zájem o úsporu peněz. Blackrock by to určitě rád udělal i zdarma, koneckonců, byla to jedinečná příležitost utvářet regulaci EU takovým způsobem, aby Blackrock mohl dosahovat obrovských zisků.

Brusel a lobbisté
 
Kritici obviňují EU, že lobbisté jsou v Bruselu dlouho u moci. A sotva můžete udělat cokoli, abyste tomu čelili, pokud je možné, že ti, kterých se tyto zákony dotýkají, mohou psát zákony sami a dokonce za to dostávat peníze. Každý normálně uvažující člověk by si zaměstnal neutrální poradce a neudělal by z kozlů zahradníky.

Dalším příkladem moci lobbistů, tj. korupce v Bruselu, je bývalý komisař EU Oettinger, který je po deseti letech jako komisař EU v Bruselu dobře zapojen do všemožných sítí a nyní to chce finančně zúročit. Ačkoli po opuštění úřadu existuje dvouleté období, během něhož musí být schváleny smlouvy s konzultanty s lobbisty, Oettinger schválil už nyní až 13 smluv s konzultanty s lobbisty. Evropská komise za vlády Uschi je velkorysá.

Každý, kdo si pamatuje práci Oettingera jako komisaře EU, si nemůže pomoci, ale má podezření, že motivem lobbistických společností zapojit Oettingera není jeho brilantní znalost nějakého oboru. Jediným důvodem jsou jeho kontakty a jeho síť. Hovorově se tomu říká „vata a nepotismus“.

Jde o více než bilion eur
 
Uschi se samozřejmě nestará o kritiku ombudsmanky, protože to nemá žádné právní důsledky. A Uschi to zná už z Berlína. Výsledky, které Blackrock „vypracovala“ jako konzultant, mají být nyní začleněny do předpisů EU.

A existují pro to dobré důvody: Jde o pravidla pro „Zelený úděl“, který Uschi s velkou pompou oznámila po svém nástupu do funkce pod dojmem božské Grety. Tato záležitost srdce Uschi má hodnotu bilionu eur a Uschi se samozřejmě chce ujistit, že peníze půjdou správným lidem. A kdo to lépe zaručí než Blackrock?

Uschi je také ve svém živlu, pokud jde o miliardy pro farmaceutické společnosti, protože má vyjednané smlouvy s výrobci vakcín, které zprošťují výrobce odpovědnosti za poškození vakcínou, zaručují jim plnou zálohu, která je rovněž nevratná, pokud by nakonec nemohli vakcínu vyvinout a smlouvy jsou utajovány, aby nikdo nemohl kritizovat podrobnosti těchto smluv. Koneckonců, Uschi můžeme slepě věřit, s penězi daňových poplatníků vždy zacházela velmi správně, takže nikdo nemůže přijít s nápadem chtít tyto smlouvy vidět, že?

Kromě syna Davida má Uschi mnoho dětí, které všechny potřebují dobrou práci, s bilionem Green Deal a dvouciferným miliardovým darem pro farmaceutické společnosti by se mělo najít několik bank, farmaceutických společností, investičních a poradenských firem, které zaměstnaní Uršuliny dětičky. Nabídka hezkých, ne příliš stresujících, ale dobře placených pracovních míst. A jako vedoucí Evropské komise má prakticky neodvolatelnou imunitu.

Co by se mohlo pokazit?

29 komentářů :

 1. Davide,vy zrovna mluvte o nějaké korupci, vás platí za vaše protiunijni postoje kdo, nebojím se říct že ta partička z Východu, za to dám krk, nebude dlouho trvat a vše se ukáže co jste zač.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 18,56
   Bože, bože. Do čeho jsi to duši dal!
   Doktor David rozpor výplaty a postojů vysvětlil nedávno stejně prostoduché redaktorce, jako jste vy.
   Podle vaší logiky, protože poslance platí stát, který momentálně vede Babiš, by všichni poslanci měli hlasovat s Babišem. Mimochodem, já už jsem to jednou zažil. Bylo to v dobách vlády jedné strany.

   Vymazat
  2. Unknown Odhalte svojí totožnost a přidejte fotku, ať se zasmějene!

   Vymazat
  3. Unknown je jen přihlouplý provokatér. Nemá cenu se s ním bavit. On nestojí od diskuzi. Je to psychopat, který věcné diskuze není schopen.

   Vymazat
  4. Pan David mluví za nás co jsme ho volili a dělá svou práci dobře.

   Vymazat
  5. Pane doktore Davide, "odhalit" identitu "naštvávače" unknown je velmi snadné. Jde o člověka, který má z nějakého důvodu / možná invalida/ čas zde neustále plodit příspěvky, které nijak nepříspívají k diskuzi , ale mají jediný účel, naštvat ostatní lidi a autor z toho má radost, že se mu podařilo někoho vytočit! Nejde úplně tyhle elementy z diskuze vyřadit a oni si budou svoje "úchylky" pěstovat, což vám jako psychiatrovi není nutno vysvětlovat. Prostě , všichni jsme "děti" boží a PánBůh nás má všechny rád i tahle duševní vemena, která na nás seslal , abychom podstoupili zkoušku! Nechal bych ho zde , aby lidé věděli a uměli si představit, co se také může dít v mysli člověka, který má zjevně radost, když může někomu "ublížit"!! Vyslovené sprosťárny smazat a nenechat se vytáčet! Když ho budete "blokovat" vytvoří si jinou adresu a bude pokračovat!!Jiná možnost asi není! Nakonec i na jiných webech uplatňují podobnou praxi, pokud nejde o cenzuru na sociálních sítích, ale to je jiná kapitola.

   Vymazat
  6. Ehm...Hodný člověče, ono jde i to, jako diskusi chcete mít. A to platí, i když zohledňujete, že unknown má taky duši, či že, jak praví Písmo a připomíná LNT v epigrafu k Anně K., "má je pomsta a odplata" - a jen Jeho. Ale máte pravdu, že po určitou mez je to současně ilustrativní. Myšlenkové pochody lidí, kteří napadají dr. Davida sofistikovaněji a záludněji, se v zásadě nebudou moc lišit od hukotu, který produkuje unknown.

   Na druhé straně jeho mazání by z jistého pohledu mohlo být i projevem určitého soucitu se stavem, ve kterém se zjevně nachází. Vždyť jenom kolik pozornosti se mu tady věnuje, jistě, ono mu to dělá právě dobře, ale feťák si taky tím perníkem dělá dobře. A požadavek dr D na fotku už mi přijde povážlivě na hraně. Žil jsem v domnění, že na předvádění zrůdiček a zábavné exkurze do cvokáren už západní psychiatrie rezignovala nejpozději někdy před dvěma sty lety.

   Vymazat
  7. 18.56
   A kdo platí vás, Unkhowne? Nebo jste se tak placatomysnej už narodil?

   Vymazat
  8. Unknown je krycí jméno plk. Koudelky.

   Vymazat
 2. Začíná přituhovat. Na Novinkách jsem byl zablokován na den za toto:

  "Tento můj názor není v souladu s ideologií a politikou Novinek, tudíž ho autocenzuruji (abych ulehčil cenzorovi)"
  Svobodě slova Nazdar!

  pod článkem "EU chystá závazná pravidla pro odstraňování dezinformací"

  Prý jsem tím porušil nějaké jejich podmínky.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Dobře vám tak. Na "hovínka" už chodí opravdu jen zoufalci.
   Ale nyní vážně. Cenzura už tady je několik let. Ale protože vlastní zkušenost je nepřenositelná, uvěří většina v tuto skutečnost teprve až potom, co se sami stanou její obětí. Bohužel.
   A po cenzuře nastoupí tresty. Logická posloupnost všech totalitních systémů.

   Vymazat
  2. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
  3. Nikoli, já mažu pouze sprosťáky, kteří urážejí spoludiskutující. Tohoto prohřešku se dopouštíte chronicky a proto vás mažu skoro stále.

   Vymazat
  4. Mě kdysi dávno vyhodili za "To máte za to že jste volili knížete". Už tam nelezu.

   Vymazat
  5. Pánové, ta cenzura na netu je svým způsobem oprávněná. Jednotlivá "uskupení" nebo blogy jsou názory a ty mají právo si je regulovat. Něco jiného je zásah státu nebo Googlu a jiných poskytovatelů těchto služeb občanům a hlavně těmto provozovatelům. To nás teprve asi čeká. Všeobecná informovanost, se vzrůstající gramotností lidí v éteru se mnohým nelíbí. O tom to je, ne o "kachně" ale komu a čemu slouží.

   Vymazat
 3. Jeden zmizel a dalsi nastoupil .

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Je to ten stále stejný troll.

   Vymazat
  2. Přesně tak on si myslí když si dá jiné nicky tak že ho nepoznáme.

   Vymazat
 4. Někdo někde napsal, že Uršula má 7 dětí. Jinde jsem četl, že její vlastní jsou tři a čtyři přivedl její partner z minulého manželství nebo soužití. Jak to s ní vlastně je? Jak tu svou mateřskou školku vychovává?

  OdpovědětVymazat
 5. Pánové, co kdyby jsme byli mezi sebou trochu slušní. Někde jsem slyšel, že lze dokonale a slušně poslat někoho do háje, tak že se zeptá na cestu a ještě poděkuje. Já to neumím, ale dokážu to ocenit.

  OdpovědětVymazat
 6. Jak si Sorosova Open Society a Microsoft kupují Radu Evropy a OSN

  http://svobodnenoviny.eu/jak-si-sorosova-open-society-a-microsoft-kupuji-radu-evropy-a-osn/

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Všechny nadnárodní instituce realizují politiku svých finaciérů! V kapitalistické svobodě a demokracii lze všechno koupit. Ať příklad dám: PCR testování a vakcíny.

   Vymazat
 7. Všechny jevy v současné době je nutné posuzovat i v širších souvislostech , kdy je na místě zásadní dotaz, zda máme na světě ještě "kapitalismus" a tím také demokracii a svobodu projevu? Já myslím, že nikoliv a v posledních cca 20 letech jsme postupně globálně přešli do éry "finančního feudalismu" a "demokracie" a "svoboda slova" se stávají prázdnými pojmy, protože , kdo má ty správné finanční zdroje, si prostě "demokracii" a "svobodu slova" koupí, což dnes vidíme každý den v přímém přenosu! Privátní sociální sítě jsou v čele těchto globálních mediálních patologických jevů, takže kritika cenzury na Facebooku je sice možná, ale to je asi tak všechno! Plíživý "orwellismus" , který jenom na světě kvete, bude v budoucnu ještě daleko tužší , s rozvojem technologií , tak jak můžeme vidět v Číně , ale všechny "rozvinuté" ostatní státy světa Čínu rychle dohánějí a jestě svoje prokazatelně totalitní praktiky halí do krásných slov o demokracii, kde jsou na špičce ve vývoji nové "totality" USA, které zavádějí do praxe "rozdělenou a rozeštvanou" společnost, která se ale daleko snáze ovládá a protože USA "náš vzor" , tak můžete všechny tyto atributy "nové doby" sledovat při rozvoji i v České republice!! Ještě přidám raritku z Číny, kdy po předložení fotky na policejní velitelství v Pekingu, byl dotyčný zatčen za 8 minut, takže tady máme ještě Čínu co dohánět! Ale to je všeobecný pokrok ve šmírovací a jiné technice, o které se autorovi románu 1984 ani nesnilo a který nás také v brzké době zasáhne nebývalou silou. Je potom otázkou, jak se celá společnost bude sociologicky měnit!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. ..."kapitalismus" a tím také demokracii a svobodu projevu?

   Cože?? Kapitalismus a demokracie spolu přece vůbec nesouvisí. Jinak by to znamenalo, že největší demokracie byla v době, kdy ještě neexistoval sociální stát jen 100% kapitalismus.

   Vymazat
 8. Uschi má tři výhody. Je Němka, je von, je bohatá a to je ta nejlepší kvalifikace, aby nám, untermenschům z ČR dlouho a "úspěšně" vládla.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pokud český národ včas nezmoudří a bude většinově volit koho volí, takže zůstaneme v této Svaté říši Evropské národa Německého, tak bezesporu.

   Vymazat
 9. Ještě že tu Uršulu máme a posichrovala tu vakcínu!
  Právě jsem zjistil, že na covid za sebou zatáhlo celosvětově roletu už celých 1,3 mil. obyvatel!!!
  No jen považte - v každém imaginárním městečku s 5 923 obyvateli už od počátku roku mrsknul cvičky na covid jeden celý jeho obyvatel!!! Toť vskutku děsivá pandemie!!!
  Kam se hrabe středověk se svým morem s více než 90% smrtností...

  OdpovědětVymazat
 10. Na tohle strašidlo se opravdu nedá dívat.

  OdpovědětVymazat
 11. My optimisté soudíme,že budoucnost Evropy je ve spolupráci národů které mají svojí vzdělaností,ekonomikou a historií k sobě blízko. Problémem jsou ale stále obrovské rozdíly v životní úrovní občanů EU a nerovné přerozdělování výsledků práce pod vlivem vlastníků kapitálu. Ta nerovnost je stále příliš velká a v době krizí hrozí lidem katastrofou. Vedle reality existují i projekty budoucnosti včetně umělého promíchání ras. Proč to Kalergi a jeho sponzoři nenechají na Prozřetelnosti proč to tlačí "proti srsti" až hrozí
  výbuch ? Je třeba hovořit o budoucnosti. O kladech a záporech vyspělé společnosti která by již dnes mohla řešit
  stavy jako je válka,zbrojení,rozumná a udržitelná spotřeba a nepřípustná manipulace s informacemi i strašení stranou médií vlastněných oligarchií. 95% lidí v EU má zájem žít v klidu a užívat vymožeností doby. Proto by si měli volit politiky odpovídající jejich zájmům - nikoliv prodejné pytlíky a zvrhlíky placené oligarchií.

  OdpovědětVymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.