Reklama

úterý 29. prosince 2020

Vakcína a globální byznysplán

Jaroslav Šulc

29. 12. 2020 (z mailové komunikace se svolením autora)
Při svém posledním pedagogickém působení na Vysoké škole finanční a správní jsem "zneužíval" postavení šéfa katedry a mohl si vybírat z učebního plánu mně blízké obory. Nejraději jsem učil marketing, protože jsem se tím poměrně dlouhou dobu prakticky živil ve druhé polovině 90. let. Když teď pozoruju koncert mediálních a P.R. aktivit především farmaceutické lobby dirigované Pfizerem a BioNTech, tak mé profesionální srdce přímo plesá: Takovou mediální masáž svět už dlouho neviděl a neuvidí.

V prime time v hlavních médiích v "masírovaných destinacích" aspoň deset minut, pečlivě volení vakcinovaní herci - ministři zdravotnictví a ještě lépe premiéři či prezidenti, poté kvůli kontrastu nějaký bezvýznamný staroušek či stařenka, pomluva konkurence (jak jinak, než čínské či ruské provenience). Nevím, které P.R. agentuře Pfizer zadal globální reklamu, ale je to skutečně velkolepá show. Když už ta jejich vakcína je asi sedmkrát dražší, než konkurence, tak to by bylo, aby se na této investici nedaly vydělat miliardy (samozřejmě dolarů). Nic nesmí být ponecháno náhodě, jde o třetí nejzajímavější globální byznysplán tohoto století (po těžbě z břidlicových písků a solární energetice).

P.S. To prosím není skrytý útok proti vakcinaci, jen znechucení nad zbytečně humpoláckým "tlačením na pilu". U nás na Valašsku byla za vrchol vydřidušství považována snaha bači, který chtěl po stříhané ovci, aby u toho ještě i radostně bečela.

Ing. Jaroslav Šulc, CSc. je ekonom

57 komentářů :

 1. Pane Śulc jste to vy,ktery jste byl u odboru a na tom fleku i poradce vlady?

  Ozvete se tady vice,pojdte si s nami zatancit jako zdejsi hwezda mezi nami lidovymi komentatory ,napiste jak by se vam libilo,kdyby jste pomohl vysvetlit zdejsimu lidu co je vsechny ceka za skwela budoucnost v budoucim SOLIDARNIM STATE SPD typu Nva republika,kdyz budou naslouchat vasim kazanim,ktere se pritom mohou nebes dotykat!
  Pomozte nam sestavovat body "navrhu Programu volicu" a uvidite ty fofry jak to prijme budouci nase vlastni vlada,dyt vite vule lidu,je vule bozi!
  Preci nechcete,abychom vsechno delali sami,nebo ANO?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Re (21:18):
   Autor Šulc zde ale píše o (pro)vakcinační mediální manipulaci lidu obecného, který zatím nemá k narychlo ušitým (leč předraženým) vakcinačním preparátům příliš mnoho důvěry.
   A poukazuje i na to, že celá ta monstrózní kampaň souvisí s výdělečným podnikem nadnár. pharma-korporací, pro které je ta epidemie zlatou studánkou.
   Je dost příznačné, že pokud (přitroublý) oponent nemá, čím by proti autorově pohledu smysluplně argumentoval, tak jej jako osobnost alespoň zesměšňuje. Resp., pokouší se o to. Netuše, že tím vypovídá nikoliv o autorovi, jen o sobě.

   Vymazat
  2. Tento komentář byl odstraněn autorem.

   Vymazat
 2. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Běž do hajzlu s zrádci Českého národa a odpornýma slouhama západu demožumpou a pyjáty poskoku jeden. To se to masíruje až je to k zblití globalizační TV o ničem jiném nemluví. Otázka je jakou vakcínu dostane politik a jakou řádový občan.

   Vymazat
  2. Hnup je tady zase. Ignorujte, je to troll!

   Vymazat
  3. V dobe Ptaci chripky dostavali politici jako baba Merkelova jinou vakcinu! Neobsahovala nanoaluminium.

   Vymazat
  4. Neblbni unknote,preci nepujdu k tobe do kuchyne s celou obsadou kakat

   Copak za to muzeme,ze nas ano,bude lip "preceda"je levy nechce se mu makat a nedokaze ani vykopnout sveho ministra zahranici pod kotel Belzebubovi pro naprostou neschopnost?.
   Kdyby byl co k cemu,tak davno stavi tovarnu na sovetsku stalinsko zidovskou vakcinu na kterou jsme vzdycky meli aspon dozivotni imunitu a ne par mesicu a konec japonec a jestli vubec.
   Tak napis tomu GR TV at zavola nasemu caru Putinovi,zda by mu v jeho baraku nedal intrvju.
   Putin totiz v tichu dava vakcinu nejprvve armade a neni slyset,ze mu tam padaji ockovane sestricky do komatu a natahuji po stovkach backory!
   Pfitzer ockoval sotva 112 8oz lidi a z toho polozil 3150 malem do truhly a sli na krankcetlu.
   Vubec se nepocitaji
   -ekzemy
   -krive huby nervy se totiz obrni
   -prujem
   -nemuzes se vykadit
   -kratkodoba slepota
   -zvraceni
   -vyrazky na zadku i predku
   -bolesti hlavy,(palice boli jak cert)
   -bolesti hnatu
   upadavani pimprlt a kdovi i zenska neplodnost   Vymazat
  5. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
 3. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nahodou pan schulz ma plno znamych,od naseho tovarysa jsem slysel,ze mu dokonce pry poradil

   banku,ktera by prevrat na "Solidarni stat" financovala jako panu Leninovi jeho bohati zide.
   Take je tu asi jeho navrh jak ziskat 4 miliardy i bez banky a zfinancovat to sakum prask a hotovo.
   No neberte to,byla by to prca!
   No ni?

   Vymazat
  2. krtecek nebyli to finacnici stejneho etnika z IPFarben kteri sponzorovali Adu? asi jo, no ni?

   Vymazat
  3. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
 4. Nemám žádné zvláštní informace, jen se domnívám, že kdosi rozepsal od koho a kolik se vakcín koupí. Někdo snad bude znát termíny, kdy se vakcíny dodají, ale protože Babiš ví, že nás odsunou na konec, raději to tají. Nikdo z Česka nesmí do rozpisu dodávek a jejich cen kecat. Na jaře nebýt někoho z okolí Zemana, který dohodl dodávky roušek z Číny, tak jsme s mizernými rouškami poslední na řadě.

  Věřím, že pandemii můžeme čelit očkováním, které by mělo být zahájeno co nejspíše. Měsíční zpoždění znamená tisícovku mrtvých. Výmluva se opírá o logistiku. Výrobní kapacity stačit také nebudou. Proč naši spojenci a noví přátelé se nepodělí o výrobu s námi, když dodávky vakcín se jeví tak naléhavé a znamenají šetření lidskými životy? Výroba léčiv v Československu nebyla zaostalá. Očkovat proti obrně jsme začali mezi prvními a první jsme tu nemoc vymýtili. Pan doktor David byl krátkou dobu ministrem zdravotnictví a o chodu zdravotnictví musí mít dokonalejší informace než laik, jinak tu funkci brát neměl. Do zemědělství by se plést neměl, protože na to nemá vzdělání. Na RT se hovoří o tom, že výrobní kapacity v Rusku nemají dostatečné. Nějak se dohodli s Argentinou a možná, že i s Indií. Později se to určitě dozvíme. Na NR píši dříve vlivní lidé, kteří mají zkušenost s diplomacií. Jestli si váží svých spoluobčanů, ať začnou jednat. Je to příležitost pro Okamuru, aby ukázal, co od něho můžeme čekat.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Podle ruských zpráv (Věsti) se na výrobě Sputníku V dohodli Rusové a Bělorusové. Výrobu začnou v Bělorusku do měsíce. Něco vakcín už Bělorusové dostali. Připomeňme si, že nás je asi o milion více než Bělorusů. Ruské firmy prý už dodaly půl milionů vakcín.

   Pánové z NR, nechte zprávy z Ruska sledovat svého kulturního referenta.

   Vymazat
  2. Jen pro zajímavost, incognita 22:10, napsal jste "...kdy se vakcíny dodají, ale protože...". Mám tomu rozumět tak, že vakcíny se dodávají samy sebou, nebo jste chtěl vyjádřit, že budou dodány? V češtině jsem odjakživa neználkem, kdo to ví, ať mi poradí: Není ono to "se", zvratným zájménem? Kdysi dávno nás s něčím takovým v základní škole dost proháněli. Mám ten dojem. Televizní hlasatele, pardon, moderátory, už asi ne. I tak, věnčí je nejméně vš. tituly.

   Vymazat
 5. FDA schvaluje falešné vakcíny pro postupné focení. https://babylonbee.com/news/fda-approves-fake-vaccine-for-staged-photo-shoots/
  Po několika týdnech přezkoumávání vakcíny proti placebu odborníci FDA potvrdili, že je zcela bezpečné, aby si celebrity mohli pořizovat selfie na sociální média a říkat vám, abyste byli očkováni.
  V USA hlásí přes 3000 lidí neschopných práce, nesoběstačných po podání vakcíny PFIZER. Většina z nich je závislá na lékařích. Neznají jak jim pomoci.
  https://www.theepochtimes.com/thousands-negatively-affected-after-getting-covid-19-vaccine_3625914.html

  OdpovědětVymazat
 6. Bohužel je to tak. Podobné je to i v rádiu. Ostatně proč by tomu nemělo tak být? Vždyť Pfizerem i BioNTech neplatí vše sami. Na tuto propagaci jsme přispěli i my. Pokud se nemýlím 50 milionů Kč. Téměř s jistotou se dá říci, že EU opět z našich peněz nebude pozadu. To se to pak propaguje. Nejlepší je, že se nás nikdo na správnost takto vynaložených prostředků neptá. Jedinou odpovědí je otázka. Uhlíři, máš zaplacené daně? Ani na příští rok, že ne.

  OdpovědětVymazat
 7. Sdilejte varovani lekaru:
  https://www.arfa.cz/tisice-postizenych-lidi-po-covid-19-vakcine-hlasi-usa-alergici-by-se-nemeli-nechat-ockovat-vubec-nejcasnejsi-potize-bolesti-hlavy-svalu-zimnice/

  OdpovědětVymazat
 8. Tady je to varovani:
  https://www.arfa.cz/30-svetovych-odborniku-varuje-pred-vakcinou-proti-covid-19-video-s-titulky-hrozi-vazne-vedlejsi-ucinky-neplodnost-deformace-dna-nejvetsi-zlocin-vakcinace-deti-neni-zadna-pandemie-cele/

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Vaclave 22:44, svou duši prostou jste odhalil uváděným odkazem. Ten tady není poprvé, není jasné, kdo jsou ony mluvící hlavy, které ignorují jak se plní nemocnice, jak počty úmrtí přerůstají předchozí průměry ...
   Rozumí se a je samozřejmé, že každou, každou situaci je nucen každý podnikající či firma hledět nejméně přežít, raději na ní vydělat a tak přebít konkurenci. To platí a platilo i za válek, platí to bez morálky.
   Totéž platí dnes, za pandemie, která je nezpochybnitelná. Je jasné, že pharma firmy se hledí pást a ty největší se pasou a budou pást bezohledně. Která a kdo to s úspěchem nedokáže, padne. V takovém žijeme světě.
   Za všechny a pro všechny, vivat Václavu Havlovy. Pravda a láska vítězí. Někdo pochybuje? Co si dovoluje!

   Vymazat
 9. „Kdyby mi někdo řekl, že se něčeho takového dožiju, nevěřil bych.“ Foldyna o tom, co jej za tento rok nejvíce překvapilo

  „Chci, aby žena zůstala ženou, muž mužem, aby bílá zůstala bílou, černá černou, pravda pravdou a lež lží. Chci udělat vše pro to, aby pilní a pracovití přestali být odíráni kvůli podpoře líných, aby rodina nebyla mrzačena do podoby svazku různých deviantů. Chci, abychom my, Evropané, přestali trpět pocitem viny za všechny problémy světa, a naopak si uvědomili, že jsme vybudovali tu nejskvělejší civilizaci v lidských dějinách – civilizaci, za kterou stojí bojovat a o kterou musíme pečovat,“ uzavřel celou věc poslanec Jaroslav Foldyna z hnutí SPD.

  https://cz.sputniknews.com/ceskarepublika/2020122912981535-kdyby-mi-nekdo-rekl-ze-se-neceho-takoveho-doziju-neveril-bych-foldyna-o-tom-co-jej-za-tento-rok/

  OdpovědětVymazat
 10. Bylo,nebylo tohle tady este vubec,nebylo.
  Lidi na celym svete si prejou prave,vsecko nejlepsi do Noveho roku,kterej si ale zaroven neprejou.
  Nechteji a odmitaji.
  Du z toho do kolen a preju ze nepreju.Co vlastne.
  Nemocnice /a lekari v nich a sestry/,byly vybudovany na uzdraveni lidi a v zadnym pripade ne,do objektu,kde se popravuje?
  To neni ani nemuze bejt pravda.
  Zivot je kratkej a neni nutny ziti zkracovat.
  Nestoji to ani za namahu.
  To byl ale fofr.Ctyry roky to trvalo.
  Clanek pomoh,ze mi doslo,ze predesly volby 2016 se musely svest na Putina a Assange zavrit.
  Protoze,aby zminena volebni korporace vyvazla a mohla poridit dalsi 2020,volby.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. paw velmi spravne mnoha lidem stale nedochazi kdo je za vsim ze za Bozim okem je banda ktera to jiz po staleti ridi a chce ridit dal! "nastrkava" sve lidi tam kam potrebuje a sama zustava kosher (ta banda!)pod heslem my nic my muzikanti - to oni nase ruce jsou ciste! jdu blit🤑🤑🤑🤑🤑

   Vymazat
 11. Do Noveho Roku preji vse nejlepsi.Pavel.

  Ale veci maji byt v rovnovaze,jak se slusi a patri..
  Jsou zde,chci verit, ty stribrne krajky okolo vsech cernych mraku.
  Clovek,je sam doma.
  Nic dobryho neceka a jako na potvoru se dvere netrhnou.
  A zvoni u dveri, veritel, banka, majitel chce najem za posledni dva roky, exekutor, zvedavy soused,sousedka vyzvidat na pomluvy,fizl,chce si povidat o pocasi,aby vas lizl,rozvedena manzelka,ze chce zpet i s alimentama, ulisnej podvodnej vyderac,nebo aspon policajt, pritel co si chce pucit a nebo aspon pozvat na pivo,aby utratu nezaplatil,dalsi pritel zve na karty a hazard,vime jak to dopada
  a nebo aspon, Dabel,Lucifer.
  Clovek otevre, omluvi se prekvapen,bez rousky, zacne nahle kaslat,smrkat, chrchlat,plivat a prskat a vyrazi ze sebe : "To vite,ten... coronavirus..".
  Zazrak vanocni,/svicicky na stromecku vzplanou,jiskrive blyskaji stribrem retezu a ozdobicek,/a Jezisek.
  Venku z ulice se rozezvoni rolnicky, deti zpivaji koledy andelskymi hlasky,nahle je na pivo,kamna hrejou utulnym,privetivym teplem, hostinskej souhlasi s dalsi sekerou do futra,je co jist, starosti a dluhy,cinze, zmizely nenavratne tmave noci,
  zivot je radost, oslavy,pripitky,prijde jen pritelkyne, mozna movitej kamarad,co nezna lakomost a nikdo jinej
  a nebo aspon nikdo.
  Tak to ma bejt. A bude.

  OdpovědětVymazat
 12. Dědek jsem, rudý ne. Naočkovat Sputnikem bych se rád nechal i z toho důvodu, že je to ověřeným způsobem vyrobená vakcína. Asi není špatná, když 1,5 mil. dávek koupil i Izrael.
  A do vesmíru, tepající vakuolo, budeme vystřelení nakonec všichni.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 8:13
   Lež, Izrael nekupujte žádné vakcíny z Ruska , výhradně z USA.

   Vymazat
 13. Zacali zabijet kritiky vyrobcu vakcin:
  http://www.zvedavec.org/komentare/2020/12/8555-zakladatelka-webu-o-bezpecnosti-vakcin-zasvecena-do-farmaceutickeho-prumyslu-byla-nalezena-mrtva.htm

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. jj a nektera videa jiz vyvoleni z netu stahli!

   Vymazat
  2. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
  3. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
  4. můj klip, kde byla jenom fotka obalu na AstraZeneca a vysvětlené některé zkratky, vydržel na YouTube 4 minuty.

   Vymazat
  5. Dvořák ty svině zasranà, proč mazeš moje pravdivé přispeveky.Ty vymrdaný KOKOTE ZASRANÝ
   ŽÁDNÝ ČLOVĚK TÍMTO ZPŮSOBEM NEZEMŘEL.
   DVOŘÁK TY PIIIIIČO DEJ SE DOKUPY.

   Vymazat
  6. Rád bych věděl, jací rodičové vychovali takového hulváta...

   Vymazat
 14. Take jsem dědek, rudý nejsem, a nikdy nebyl. Tu vyzkoušenou ruskou vakcinou bych se nechal naočkovat rád. Židi by si Sputnik V nevybrali, kdyby mu nevěřili. Nevím, proč už nezačali výrobu u nás. Nebo recept Rusové nechtějí prodat?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Re (09:49):
   Ale ale, co je to za otázku?!
   Jistě dobře víte, že Rusové ochotně pomáhají, a nejen dodávkami jejich levnější a účinné vakcíny, ale i zaváděním licenčních výrob na místě.
   To, že se s ní u nás patrně nepotkáte, je zejména dáno tím, že v této republice Babiš není jediným činovníkem, který zastává náhled, že z Ruska pro nás nikdy nic dobrého nepřišlo.
   A aby měl svou uhlířskou pravdu i zítra, musí ta ruská vakcína zůstat za hranicemi.
   I kdyby zlatá byla ...

   Vymazat
  2. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
  3. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
  4. Františku Opluštile 10:56, skutečně se domníváte, že to záleží na Babišovi? Jestli ano, stavěl jsem si Vás výš. Vždyť si spolu s Havlíčkem nevytrucují ani ten Temelín, nehnou s Petříčkem a nepohnuli ani s Miloušem Vystrčilem. Něco dodat chybí?

   Vymazat
 15. Češi mají jednu zázračnou vlastnost, a tou je "švejkovství". Sebehrůznější a vyostřenější mediální masáž se zvrtne do půvabného "budu sloužit až do roztrhání těla !". Až bude každý den přibývat 30 000 zdravých - nemocných, až si spočítáme, že při trvání nakažlivosti 10dnů jsme všichni měli Covid už nejmíň dvakrát, takpůjde mediální masáž do kytek. Potom bude muset nastat buď zneužití donucovacího aparátu - policie a armády k vynucení spotřeby vakcíny, jako je tomu na Slovensku, nebo k odstoupení vlády a hledání viníků.

  OdpovědětVymazat
 16. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
 17. První Češka , která byla očkována, se nechala očkovat v Kuvajtu čínskou vakcínou!!! Zase nás předběhli jako ve všem, a těžko si Kuvajt pro očkování nakoupil špatnou vakcínu, na to jsou příliš bohatí!!! Z jakého důvodu se mám nechat očkovat jenom tou jednou a jedině správnou vakcínou a jiné nejsou uznávané!! Maďarsko si nakoupilo ruskou vakcínu Sputnik V a zkouší jí a Izrael si nakoupil 1,5 milionu dávek ruské vakcíny a masívně očkuje a my musíme zase nejspíše kvůli kšeftu lézt někomu do zadnice !! Očkování je dobrovolné a pokud budou někteří "neočkovaní" jakkoliv diskriminováni , je to na hranici fašismu!! Každá vakcína má vedlejší účinky, nejsme všichni lidé stejní a vnímavější lidé mohou mít problémy, bez ohledu na politiku a tudíž je na občanech, zda chtějí riziko podstoupit. Je na pováženou, že za vakcínu firma Pfizer nebere odpovědnost za vedlejší účiny a případné škody , takže jí sama nevěří!! Můj zdravotní stav je zcela moje věc a jde o moje lidské základní právo a já se nemusím nikomu prokazovat, zda jsem se nechal, či nenechal očkovat!! Vynucování takové informace je protiprávní a povede pouze k žalobám a stát bude opět platit / tedy my všichni!!/ Ze zdravotního hlediska si však myslím, že se nechá cca 40 až 60% občanů naočkovat dobrovolně a to již bohatě stačí k potlačení pandemie, takže vynucování očkování na sílu je opět těžká politická chyba a povede k dalšímu rozdělení společnosti, která je už tak rozeštvána!!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
  2. Izrael si ale skutočne nakúpil aj Ruskú vakcínu samozrejme tvrdí že očkuje len tou západnou. Ale to môže byť len reklama a propaganda. Ruskú majú len pre elitu? V Maďarsku asi tiež. Idú do toho aj Srbi. Očkuje sa ňou vo veľkom už i v Brazílii a určite ňou bude očkovať podstatne viac štátou.
   https://aragonit11.blogspot.com/2020/12/vianocna-radost-pohoda-posiluje-nasu.html

   Vymazat
 18. Zacali zabijet kritiky vyrobcu vakcin:
  http://www.zvedavec.org/…htm
  Už to z nich pomalu leze jak z chlupaté deky. Výhody za očkování: S vakcinačním pasem do hospody či na dovolenou. Bude to motivovat, míní Hamáček. https://zivotvcesku.cz/vyhody-za-ockovani-s-vakcinacnim-pasem-do-hospody-ci-dovolenou-bude-to-motivovat-mini-hamacek/?fbclid=IwAR3QKJfp2p7svFO936iA_YAqkQQqxXL_vbAVNqFlQJtpBFYTxIqXoIGEAvU
  Za to, a nejen za to, co vypustil z tlamy tlamáček, je dle prezidenta trumpa provaz a také ho dostane a nejen on! Přesně! Za vlastizradu a pokud o genocidu národa neexistuje jiný trest.

  OdpovědětVymazat
 19. 15:29
  Každý normální pochopí, že bez očkování nemohou vyjet za hranice.
  Každá zem má právo takového bez očkování do své země nepustit.
  Proč o tom psát jako o něčem špatném. Zase jen zasiit semínko pochybnosti.
  Tak na ten provaz jseš zralej tak akorát ty.blázne.

  OdpovědětVymazat
 20. Unknowne 16:49, Takže migrantům je konec. HURÁ.

  OdpovědětVymazat
 21. Zase tady vyskočil a zamečel ten Pepek Vyskoč v 16:42

  https://www.statista.com/statistics/1123927/sputnik-v-exports-from-russia-by-country/

  https://www.aljazeera.com/news/2020/12/29/argentina-begins-vaccine-campaign-with-russias-sputnik-v

  OdpovědětVymazat
 22. https://www.protiproud.cz/politika/5535-trilateralni-komise-hlavnim-cilem-operace-covid19-je-urychleni-procesu-zmeny-lidstva-ohniska-odporu-musi-byt-eliminovana-bude-v-roce-2021-spustena-operace-moskva-jake-procesy-by-mela-urychlit-antihmota.htm

  OdpovědětVymazat
 23. Mám problém se svým rozhodnutím, o očkování proti covidu. Jsem odmalička tradičním příznivcem vakcinace a zůstalo mi to dodnes. Ještě stále se nechávám očkovat proti chřipce. Nejsem sice ovlivněn nesmysly o čipování, ale zcela nová netradiční konstrukce vakcíny a její rychlost vývoje s podmíněnou zárukou a navíc u jedné verze dokonce náročností na vysoké podchlazení během transportu nevzbuzuje příliš důvěry. Na druhé straně je to asi jediné východisko ze současné situace. Jsem jen technik a ne virolog, proto musím důvěřovat. Když není jiné východisko, tak se musím smířit i s případným příplatkem trhovcům, které za nás zaplatí naše společná kasa - stát. Podlé toho, jak vypadá distribuce, budu mít dost času na rozmyšlenou. Je otázkou, zda budu mít volbu, protože např. drb (není-li to lež), že Izrael objednal Sputnik V, by zvednul můj zájem. Nezbývá, než věřit, že vakcinace opravdu pomůže. Jsme ve velkém průšvihu, je hloupé hledat viníky, teď musíme zapomenout na švejkování, hašteření a než se necháme vakcinovat, tak alespoň dodržujeme 3R. Jen na závěr, pane ministře pejska zažeňte do boudy, moc dobře neposloužil.

  OdpovědětVymazat
 24. BABIŠ během očkování na COVID
  https://sun9-20.userapi.com/impf/IfzXlzWWE0wml6ksjkRd6PcP0qlHRRyYpsXoSw/X_WAefYjiQ8.jpg?size=720×433&quality=96&proxy=1&sign=47052bcf00cd518fae169281402b1ec6&type=album

  OdpovědětVymazat
 25. Jistej Bernays, pribuznej Freuda ,vynalez a vyvinul ty obrovsky vlivy medii a byl jeden z hlavnich , proc sme Ameriku tak obdivovali. Velmi chytry veci to byly.
  Dneska se od toho upustilo, nemusim poznamenat.

  OdpovědětVymazat
 26. https://1984aumeilleurdelimmonde.blogspot.com/2020/12/vaccination-covid-19-le-crime-parfait.html

  OdpovědětVymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.