Reklama

středa 9. prosince 2020

Veřejnoprávní rozhlas France Inter cenzuruje

Jan Urbach

9. 12. 2020 VašeVěc

Francouzská veřejnoprávní rozhlasová stanice „France Inter“ zcenzurovala inzerci sdružení „L’Oeuvre d’Orient“, protože obsahovala slovo „křesťané“. Svůj krok odůvodnila „náboženskou neutralitou“. Informaci přinesl významný francouzský deník „Le Figaro”.

L’Oeuvre d’Orient je neziskové sdružení, které působí již 164 let, podporuje křesťany na východě, financuje jejich veřejnou činnost a také školy, nemocnice a ordinace ve všech zemích, ve kterých křesťané žijí. 

Zadaná inzerce se týkala sbírky spojené s nadcházejícími křesťanskými svátky, sdružení ji platilo stejně jako jiní inzerenti. 

 Vedení rozhlasové redakce se brání, že její posluchači nechtějí poslouchat reklamy, které narušují náboženskou neutralitu. Sdružení L’Oeuvre d’Orient navrhlo, aby místo termínu východních křesťanů byla použita formulace „činnost ve prospěch Blízkého východu“. 

Kněz Syrské katolické církve a ředitel L’Oeuvre d’Orient Pascal Gollnisch prohlásil, že takovýto způsob interpretace je karikaturou sekularismu a je nepřijatelná, současně ji zhodnotil jako diskriminaci menšiny na Blízkém východě. Gollnisch rovněž zaslal dopis francouzským poslancům s výzvou, aby se takovým přístupem zabývali.

5 komentářů :

 1. Takový přístup je cesta do islámu oni žádné takové problémy nemají pryč s politickou korektností.

  OdpovědětVymazat
 2. Pryč s Bruselským babylonem a všemi zločinci ve vládách !
  Robert Steele: Katedrála Notre Dame hoří falešnou vlajkou, organizuje Macron, pojistné podvody, financování olympiády v Paříži, záchrana EU a centrálních bank AKTUALIZACE 18 https://phibetaiota.net/2019/04/robert-steele-notre-dame-cathedral-burning-a-false-flag-with-complicity-of-the-pope-organized-by-macron-merkel-and-may-each-a-satanist/

  https://geopolitics.co/2015/04/12/vatican-the-greatest-usurper/
  Vatikán: Největší uchvatitel zotročující celé lidstvo

  OdpovědětVymazat
 3. Mějme se na pozoru před lidmi, kteří přemýšlí slepým střevem a promlouvají k nám řitním otvorem. Z těchto řiťomluvců nikdy nevyleze nic dobrého a rozumného. Západ, právě na takové, již doplatil. Nechtějme být západ, jsme střední Evropa!

  OdpovědětVymazat
 4. Pamatujete ZFTRX PWDGRK, tak se myslím soudruzi z Aldebaranu jmenovali ?? Dle Stanislawa Lema návštěvníci z vesmíru nepřežili střet s jaksepatří ožralým, se sousedem Franckem si je zaměnivším, leč etanolovými výpary útočícím polským vesničanem poté, co si jeho úvodní oslovení "ty svině prašivá" přeložili nějak jako (nepamatuju si přesně) "subjekt femininního pohlaví z řádu savců, postižený dermatologickou chorobou dle některých výkladů v důsledku mytologického anathematu " , a tak nestačili zareagovat na napřažené vidle.

  Co vy na to, obyvatelé centrálně evropské kotliny převážně kaukazoidní rasy vycházející z haploskupiny F a slovanského substrátu ... nebo tak nějak ? Myslíte, že se včas nerozkecá, že jsme především ty smějící se bestie a hlavně že nám to bude ještě někdy k něčemu dobré ?

  OdpovědětVymazat
 5. Nejsem si jist, zda neporušují rovnoprávnost islámu, když hodlám slavíit Ježíška. Aniž si to uvědomují, dávám najevo, že upřednostňují křesťanské tradice. Musím se přiznat, že naše rodina navíc neslaví ramadán.

  OdpovědětVymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.