Reklama

čtvrtek 10. prosince 2020

Výbor Kongresu USA pro inauguraci prezidenta odmítl označování Joe Bidena jako „zvoleného prezidenta“

 Ivan David
10. 12. 2020

Lekci z ústavního práva včera poskytl zdarma všem novinářům Výbor por inauguraci prezidenta federálního Kongresu USA. Při hlasování byl odmítnut návrh usnesení v němž měl být kandidát „Demokratické“ strany Joe Biden označen za zvoleného prezidenta. Bidena takto běžně tituluje řada televizí i tiskovin i když je to v rozporu s Ústavou USA. Ve výboru pro inauguraci mají stejné zastoupení obě komory federálního Kongresu. Jeho členy jsou i předsedové a místopředsedové obou komor a mluvčí Republikánské i „Demokratické“ strany v obou komorách - což je funkce obdobná postu předsedy poslaneckého či senátního klubu.

Přečtení rozhodnutí inauguračního výboru bych vřele doporučoval nejen novinářům, ale i předsedovi vlády ČR Andreji Babišovi (ANO), který již před časem Bidenovi gratuloval ke zvolení, a zejména většině kolegů europoslanců z probruselských frakci, kteří krátce po volbách schválili rezoluci nadšeně vítající „zvolení“ Bidena.

Rozhodnutí inauguračního výboru vysvětlil včera na tiskové konferenci v Kapitolu předseda senátního výboru pro pravidla jednání Kongresu Roy Blunt (na obrázku). „Úkolem smíšeného výboru pro přípravu inaugurace prezidenta USA je schválit pravidla, která budou platit pro organizaci ceremoniálu. Není naším úkolem předbíhat volební proces předepsaný v Ústavě USA a rozhodovat o tom, koho budeme 20. ledna inaugurovat do funkce prezidenta USA.“, řekl senátor Blunt. Podle sítě amerických lokálních novin The Epoch Times novinářům dále připomněl, že prezidenta volí podle Ústavy volitelé, kteří se za tímto účelem schází na volebním shromáždění každého státu. Ústava předepisuje, že se k provedení volby mají sejít první pondělí následující po druhé prosincové středě, což letos připadá na 14. 12. 2020.

„Označovat dnes kohokoli za zvoleného prezidenta USA je tedy poněkud předčasné a odporující Ústavě USA.“, shrnul senátor Blunt. Zdůraznil, že nejde o plané slovíčkaření, nebo tupou právní rigiditu, protože v tuto chvíli nelze říci, kdo nakonec získá většinu hlasů. Volitele deleguje každá strana, jejíž kandidát se ve státě účastnil voleb. V některých státech jsou do funkcí ustaveni volitelé v poměru v jakém kandidáti získali hlasy voličů odevzdané ve volbách. Ve většině států jsou však jmenování nominanti strany, jejíž kandidát získal ve volbách nejvíce hlasů. I přes nařízení Nejvyššího soudu USA však podle zákonů jednotlivých států nejsou volitelé vázáni zákonnou povinností odevzdat hlasy kandidátovi, který ve volbách získal nejvíce hlasů. Výsledek hlasování volitelů za každý stát se zasílá předsedovi Senátu Kongresu USA, který pak provádí finální sčítání a vyhlašuje vítěze voleb.

Podle senátora Blunta je však nyní nejpodstatnější, že volby nelze prohlásit za ukončené dokud nebudou pravomocným rozhodnutím soudu vyřešeny žaloby proti falšování voleb. „I když guvernéři několika států, v nichž probíhají soudní spory již vyhlásili výsledek za stát a jmenovali volitele, není tento akt právně platný dokud nebudou pravomocně ukončeny soudní žaloby“, vysvětlil předseda senátního výboru pro pravidla jednání Kongresu. Podle Ústavy každý úkon výkonné moci podléhá v případě jeho napadení žalobou kontrole soudu. Teprve soud jej v takovém případě může prohlásit za platný nebo jej může zrušit. V rámci soudní soustavy je možné rozhodnutí soudů v případě odvolání přezkoumat vyššími soudy. Konečné slovo tedy s největší pravděpodobností bude mít Nejvyšší soud USA, který již začal projednávat 2 žaloby proti falšování voleb. 

Nejnověji zažaloval stát Texas státy Georgii, Michigan, Pensylvánii a Wisconsin za porušování Ústavy při volbách prezidenta USA. Na základě pověření státního Kongresu texaský generální prokurátor napadl ústavní žalobou změny v pravidlech voleb, které těsně před volbami provedly vlády těchto států. Texaský generální prokurátor Ken Paxton v žalobě napadl i fakt, že v rámci těchto států platila kvůli různým rozhodnutím místních soudů odlišná pravidla v různých krajích volebních okresech, což odporuje zásadě rovnosti obsažené ve federální Ústavě. Podle Texasu tyto protiústavní činy způsobily vznik „hlasovacích nesrovnalostí“.

Podle ústavní stížnosti porušily žalované státy Ústavu USA tím, že nelegislativně přijaly opatření ke změně volebních pravidel, kterými by se měly řídit při jmenování prezidentských voličů. Ústava totiž jednoznačně stanoví, že pravidla pro volby prezidenta USA mají být stanovena zákonem schváleným Kongresem příslušného státu. Toto ustanovení znemožňuje, aby guvernér nebo vládní úředníci pravidla upravovali vlastním rozhodnutím bez souhlasu Kongresu. Jako protiústavní je třeba podle Texasu považovat i změny volebních pravidel, které provedli někteří místní soudci svým rozhodnutím jdoucím za rámec zákona.

„Těmito protiprávními činy obžalované státy nejenže narušily integritu hlasování svých vlastních občanů, ale také jejich činy znehodnocovaly hlasy občanů v žalovaných státech a dalších státech, které zůstaly věrné ústavě. Jednání těchto úředníků tak přímo porušovalo Ústavu USA.“, je napsáno v žalobě státu Texas. K žalobě Texasu u Nejvyššího soudu USA se včera na základě rozhodnutí státních Kongresů připojili i generální prokurátoři států Arkansas, Alabama, Missouri a Louisiana. V po nočním jednání uložily kongresy 17 dalších států, aby se jejich generální guvernéři připojili texaské žalobě rovněž. V dalších státech poslanci a senátoři požádali o svolání mimořádného zasedání za stejným účelem.

K mimořádnému jednání se sešli i kongresy v žalovaných státech, aby se na základě výzvy Nejvyššího soudu USA vyjádřili k žalobě. Zákonodárci v Georgii, Michiganu a Pensylvánii současně začali v noci jednat též o návrhu na zneplatnění jmenování volitelů, které podle zfalšovaných výsledků voleb provedli guvernéři těchto států. Stejný proces má dnes začít i v Nevadě a v Arizoně. Podle návrhu, který předložili státní poslanci a senátoři by místní Kongresy mohly odvolat volitele jmenované na základě zfalšovaných výsledků voleb a vlastním hlasováním zvolit nové. 

Výjimkou je Wiconsin, kde většina poslanců i senátorů za „Demokratickou“ stranu v obou komorách tuto možnost hlasováním zablokovala. Tento stát však čelí u Nejvyššího soudu USA samostatné žalobě v níž se právní tým Donalda Trumpa domáhá suspendování volitelů jmenovaných guvernérem Tomem Wolfem i přes soudní zákaz vydaný kvůli možnosti dokončit soudní projednávání stížnosti na volební podvody.

Podle Epoch Times může Nejvyšší soud USA na základě žaloby Texasu suspendovat volitele, kteří funkci získali na základě volebních podvodů. Může rovněž nařídit, aby místní kongresy zvolili svým hlasováním nové volitele. Podle žaloby, kterou proti Pensylvánii za falšování voleb podala bývalá generální prokutároka Sidney Powelová zastupující kampaň prezidenta Donalda Trumpa by Nejvyšší soud USA mohl též nařídit, aby při finální součtu nebyly počítány hlasy volitelů ze států, k niž došlo k volebním podvodům. 

V těchto případech by ani jeden z kandidátů nezískal nadpoloviční většinu hlasů volitelů. K volbě prezidenta a viceprezidenta by poté musel přistoupit Kongres USA. Prezident by byl volen státními delegacemi ve Sněmovně reprezentantů. Viceprezidenta by volil Senát. Každý stát by mohl v prezidentské volbě odevzdat jen jeden hlas. O tom, komu jej při volbě prezidenta odevzdá, by se rozhodovalo hlasováním skupiny poslanců Sněmovny reprezentantů zvolených za příslušný stát. Hlas za stát by získal ten, kdo by v tomto mini-hlasování dostal většinu hlasů poslanců z příslušného státu. V takovém případě by úřad prezidenta USA obhájil Donald Trump. Republikáni jsou v celé Sněmovně reprezentantů sice v menšině. Mají však většiny v nadpolovičním počtu státních delegací.

Touto metodou byl do prezidentské funkce zvolen jeden z „otců zakladatelů“ USA Thomas Jefferson – spoluautor Deklarace nezávislosti. Ve volbách konaných koncem roku 1800 získali Thomas Jefferson i jeho protikandidát Aaron Burr 73 hlasů – tedy méně než požadovanou nadpoloviční většinu. Kromě nich kandidovali též John Adams, který získal 65 hlasů a Charles Pinckney, jež dostal o hlas méně. Sněmovna reprezentantů proto vlastní hlasováním 17. února 1801 zvolila Thomase Jeffersona třetím prezidentem USA.

44 komentářů :

 1. Tak frajeři vylezte z toho bidetu a sypejte popel na ty prázdné zaprodané makovice. Šereš už vám nepomůže. On má letenku na kvantanámo.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pan Soros by udelal dobry kseft,kdyby poslal NR 3,9 milionu eur x 2(vsechno drahne)na drobne vydaje,

   ze sve kapsicky u vesty na a my z ČSV po transformaci mu tu udelame takovy pochod institucemi,ze se
   jeho neomarxisti budou zavidet a puknou vzteky, bez sebe.
   Jen si vzpomente na Chlivkare z letne,kteri schromazdili OS (obcanskou spolecnost),ta totiz vycinkala rezim miunule a ted chtela repete, typu Lukasenko a rvala

   "Precedo padni".

   tak ta uz prestala fungovat a ted Chlivkar zpozoroval chybu a chce osulit zas OS zalozenim strany,ktera se minula rozumem a zase chce,aby se ukazalo,ze Česi jsou mistri sveta ve skoku na špek.
   No pote co se to ANO se vyznamenalo vstupem do ASPEN INSTITUTU a gratuluje ne presidentovi Bidetovi,ktery se pry po zvoleni hned hodi marod a preda U.S.A mao ocet tunovi tj sve KAMELI, aby navic pote co pry dal prikaz dourove,aby rozbijela EU totalni cenzurou tak to by asi opravdu zaslouzil jit do penze,jak to naplanoval Chlivkar a jak to chteji pani neomarxisti z Piratu.dalsich lupicu moci.

   Je to aspon trochu ostre,kdyz ne mam tu k tomu pribalit i trochu madarske papriky,tak at to para tlaci!?

   Smazat
  2. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  3. Unknowne, kde bydlis, rad bych ti srovnal cifernik za ty urazky. Ani Zid Seeeeres co si hraje na Boha, ani Bidet co ma rad holcicky te nezachrani! Uz to bude brzy!!!

   Smazat
  4. pro 17:10
   Ano, pan Biden bude velice dobrý - to je na tuty !Ale přeci jenom nám nezbyde nic jiného, než v to doufat. A u pana Soroše je to asi stejné. Oproti té paní Ladě to je, a budeme doufat že je, velký formát. Unknown, není nad to si na konci věty pamatovat začátek. Ale pište dál, jste tu velice užitečný.

   Smazat
  5. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  6. A cosi velmi podstatného naznačuje jedna z posledních zpráv: Inaugurační výbor amerického Kongresu nepřijal rezoluci uznávající Bidena za zvoleného prezidenta, což neumožňuje zahájit přípravu ceremoniálu jeho inaugurace ve funkci prezidenta USA, která se měla konat 20. ledna 2021.

   Smazat
 2. Euroatlantická demokracie - lžeme, podvádíme, krademe, zabíjíme a vraždíme.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Laco, nikoliv Euroatlantická demokracie, ale Euroatlantická demencekracie. A to je rozdíl. To, co předvádí ti dementi z "Euroatlantu", to nemá s demokracií nic společného.

   Smazat
  2. 11"16
   Pokud vyměniš euroatlantické,za RUSKÉ, tak s tebou souhlasím. Darebàk rusko poslední roky zapře všechny svoje levarny. A že jich je !!!

   Smazat
  3. Nord Atlantic Terrorist Organisation je fasisticka organizace, podrztaska US Army, kterou Amici spali v prvnich hodinach valky.
   USA a NATO za 15 let zahajily 7 agresivnich valek, kdy prepadly v ohromne presile slabe zeme. Zabily pri nich 20 milionu lidi.
   Vypomahaji si svou proxy armadou Alkaida a ISIL, ktere zalozily, financuji, vyzbrojuji a cvici. V Syrii prohrali valku s Ruskem. Zustavaji tam stale, aby mohli krast Syrii naftu.

   Smazat
  4. Pro 17:13
   Já jen citoval slova Mike Pompeo, ministra zahraničí USA, který v době šéfování CIA pronesl: „We Lie, We Cheat, We Steal“ (lžeme, podvádíme, krademe). Ze skromnosti jemu vlastní opomenul dodat "zabíjíme a vraždíme", tak jsem to tam dopsal. A protože se jedná o jednoho z nejvyšších představitelů euroatlantického společenství, považuji jeho slova za vyjádření euroatlantických hodnot. Mimochodem, konkrétní činy euroatlantických států jeho slova potvrzují.

   Smazat
  5. Unknown 10. prosince 17.13. Přesně! Jen nevím, jaké levárny máte na mysli? Já si myslím, že od Ruska byla největší levárna a drzost, když jejich ministr zahraničí Sergej Lavrov jednou prohlásil na adresu západu (NATO): "Promiňte že jsme obklíčeni." Přitom 'mírotvůrcům' nejde o nic jiného než: a/ vyhubit obyvatelstvo Ruské federace; b/ konečně se moci vrhnout na téměř nevyčerpatelné nerostné zdroje. Co je na tom špatného, že?

   Smazat
  6. A cosi velmi podstatného naznačuje jedna z posledních zpráv: Inaugurační výbor amerického Kongresu nepřijal rezoluci uznávající Bidena za zvoleného prezidenta, což neumožňuje zahájit přípravu ceremoniálu jeho inaugurace ve funkci prezidenta USA, která se měla konat 20. ledna 2021.

   Smazat
 3. Sorošova senilní loutka Biden bude něco jako Černěnko v SSSR.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 11:30
   Pan Soroš prosadil Bidena, potom žádné volby, ale Soroš má sílu nékolika desítek milionů voličů,tak tohle je na Chcholouška. Je možné že jsou mezi námi takoví idioti ???

   Smazat
  2. A cosi velmi podstatného naznačuje jedna z posledních zpráv: Inaugurační výbor amerického Kongresu nepřijal rezoluci uznávající Bidena za zvoleného prezidenta, což neumožňuje zahájit přípravu ceremoniálu jeho inaugurace ve funkci prezidenta USA, která se měla konat 20. ledna 2021.

   Smazat
 4. Tyhle volby jsou vyřízené. Představte si, že by něco takového proběhlo v Rusku, kde by volby počítala Putinova firma. Absurdní! To by na západě pištěli jak miliarda krys. Ale když to v USA počítá Soroš, je to čisté jak lilie. Podle mě je západní liberalismus už úplně vyřízenej a zdiskreditovanej! To už může brát vážně jen úplný idiot.

  https://aeronet.cz/news/george-soros-jmenoval-prezidentem-open-society-foundations-lorda-marka-mallocha-browna-dosavadniho-sefa-sgo-corporation-limited-ktera-vlastni-firmu-smartmatic-a-jeji-software-na-falsovani-voleb/

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Šílenost roku z domácího rybníku:
   Premiér Andrej Babiš se stal členem Bakalova Aspen Institutu.
   Tak to je salto mortale jaké v politice naposledy předvedl Švarcmberk se sudeťákama při volbě prezidenta.
   Odhaduju, že po příštích volbách Babiš premiérem nebude, pravděpodobně ho vytlačí piráti s kolaborantblokem. Pak bude nejdůležitější, minimalizovat škody a převést co nejrychleji voliče ANO pod křídla vlasteneckých stran. SPD bude nejsilnější parlamentní stranou, o tom jsem přesvědčen.

   https://aeronet.cz/news/rana-z-cisteho-nebe-premier-andrej-babis-se-v-tichosti-stal-clenem-bakalova-havlistickeho-aspen-institutu-uz-ma-na-webu-aspenu-vlastni-profil-a-v-listopadu-vystoupil-na-konferenci-aspenu/

   Smazat
  2. 12:23 To se nestane bude vládnout ANO+ODS+SPD kdyby se to stalo tak pyjáti vezmou euro natahají migranty dají pravomoci bruselu a můžeme si zpívat kde domov můj. Nestačí co se děje na Slovensku chcete to tady?

   Smazat
  3. Vsak zapadni krysy pisteji stale o podvodech ve volbach v Rusku a budou pistet dal. Ty sracky jsou nejenom v ceskych mediich, jsou jimi zaplaveny i media vazalu USA v cele Evrope.
   Co se v USA deje je vysledek jejich neskutecne prolhanosti a podlosti odjakziva, spojene s nedostatkem intelektu a vzdelani.
   Cenzura v USA uz predcila cenzuru u nas za totace.

   Smazat
 5. Dáváte slovo “demokratická” do uvozovek, ale kde jste byli, když demokrat Obama porazil konzervativního republikána Johna McCaina? To bylo pane jásotu, že nevyhrál, a nikdo nepsal demokraty do uvozovek. A kde jste byli, když Obama porazil Mitta Romneyho? To bylo zase levicového jásotu.
  Ale klid, nikdy není na změnu myšlení pozdě. Za čtyři roky bude kandidovat opět opravdový republikán a věřím, že ho tento server konzistentně podpoří.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. souhlas takto takee vidim

   Smazat
  2. Martine, Americké volby jsou mi u zadele, pokud se mi přímo netýkají. Své sympatie mohu tedy dělit mezi obě strany podle jejich představitelů. Obamu jsem preferoval pro jinakost jako precedent pro USA, McCaina nemusím pro jeho účast ve Vietnamu. Taktéž nemusím Hillery pro házení bomb kamkoliv. Trumpa "mohu", pro jeho sliby vysušení bažin a jak vidíte, nejste-li slepý, bažina se jen tak nedá i za pomoci podvodů. Pravo-levé vidění ponechám Američanům.

   Smazat
  3. Doposud bylo jedno, kdo vyhraje volbu. US prezident je rizen silami, o kterych nemate ani poneti. To co vidime je tzv. 'demokraticke divadlo'.

   Smazat
  4. Martine, jestli ono to nebude tak, že kdyby v roce 2008 čirou náhodou vyhrál jestřáb McCain, už by bylo po válce...staré dělení na pravé - levé má dnes - eufemisticky řečeno - svoje limity.

   Smazat
 6. Že by to bylo na dobré cestě a Trump bude president bidet a jeho rasismus plus NWO je naprosto nepřijatelný.

  OdpovědětSmazat
 7. Tyhle americké "volby" prostě byly tragikomickou fraškou. Pro ilustraci : V Georgii hlasovaly i hřbitovy, konkrétně 8717 zemřelých. V jednom případě dokonce pán zesnulý v roce 1923. V tom samém státě, tedy Georgii, hlasovalo i 66 247 nezletilých, tedy těch, co nemají volební právo. Pro změnu v Nevadě hlasovalo 40 000 lidí dvakrát. Pochopitelně pro Bideta. Komická tajtrdlíkárna názvu "americké volby."

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 13:22
   Jen hlupàk věří nesmyslum, že verfolf. Nic se doposud neprokázalo,jen nesmysly a lež, žádný důkazy.
   Jinak se nepíše hlupáku BIDET,ale BIDEN.

   Smazat
 8. Já mám taky jednu neuvěřitelnou perličku: V Kalifornii prý zakázali domácí kouření, kvůli pasivnímu kouření ostatních nekuřáků v domácnosti, kteří to musí trpět. To by ještě člověk bral, ovšem tenhle zákaz se údajně netýká kouření marihuany... Tohle už nic nepřekoná...

  OdpovědětSmazat
 9. Počkáme. Třicet let jsem léčen z iluzí o demokracii. Byl bych mile překvapen, kdyby nakonec pravda skutečně zvítězila.
  Mě je vcelku jedno, kdo z kandidátů nakonec bude prezidentem. nemám valné mínění ani o jednom z nich. Ale není mi jedno, jak se tak stane. tenhle systém je totiž velmi nakažlivý. Pokud mu to projde, velmi rycle se dostane i k nám. A pak už je zbytečné chodit k volbám stejně, jako to bylo za vlády jedné strany.

  OdpovědětSmazat
 10. Pane poslanče Davide! Děkuji za průběžné informace k americké prezidentské volbě. Na vychvalovaném prý svobodném Západě je dnes žel jen málo ostrůvků svobodné žurnalistiky, které směrem ke čtenářům plní své původní poslání. Web Nová republika takovým ostrovem může být, a u řady autorů již je. Media veřejné služby svoji důvěru u čtenářů, posluchačů, diváků již dávno ztratila tím, že se dostala do vlivu všudypřítomných globálních korporací a jejich klientů, ať již sedí v NGO, v některých politických stranách, nebo přímo v "rodinách" managementu ČT, ČRo a ČTK. Řada lidí v těchto dnech sleduje boj nově doplněné Rady ČT o navrácení ČT na cestu zákona. Na všem tom dění "okolo" je vidět, jaký se z České televize stal mocenský moloch ptotizákonně zneužívaný na mocenskými skupinami uvnitř I vně státu. Tož asi tak.

  OdpovědětSmazat
 11. lide zalistujte si do voleb r.2000 bush vs al gore! demokrati vedli a tak
  republikani zacali slidit cmuchat a hledat! a ejhle na floride zacali prepocitavat a "naslo" se 537 divnych hlasu a najednou zvitezili republikani!
  demokrati nedelali zadne rozbroje proti republikanum! atak Jirka zvitezil!
  jiz tenkrat se hovorilo o neostudnejsich volbach v usa!

  OdpovědětSmazat
 12. Werwolf, komika nekomika, něco jako intuice mi říká, že Biden bude opravdu Donalda setřásat z toho lustru. Zároveň si nemyslím, že by Biden mohl v bílém domečku vydržet nějaký delší čas (nebo někdo z té jeho partaje v zastoupení). Něco málo optimistismu můžu vkládat jen v to, že mě intuice docela často zrazuje.

  OdpovědětSmazat
 13. Jenom v případě, že považujete parazitizmus SS na celém světě za normální, můžete mluvit o tamější demokracii. Jenže postupně chce čím dál více lidí tu jejich demokracii a to nemůže existovat. Proto lidstvo čeká hodně překvapení.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. V USA uz zadna demokracie ani svoboda nejsou. Kdyby byly, nemusel JFK zemrit a WTC spadnout. Nebyly by zadne valky.

   Smazat
 14. Marné a zase marné, Biden je jasným prezidentem USA. Naši přátelé si zvolili moc dobře. To v Bělorusku je obrovský podvod na lidech.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Hahaha! Komiku, dej jeste neco do placu!

   Smazat
  2. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  3. 17 států podalo k Nejvyššímu soudu podporu texaské výzvy k „vítězství“ Bidena v Georgii, Michiganu, Pensylvánii a Wisconsinu
   Sedmnáct amerických států oficiálně podpořilo stížnost Texasu u Nejvyššího soudu USA, v níž tvrdí, že čtyři státy, které potvrdily prezidentské volby pro demokrata Joe Bidena, je řídily v rozporu s ústavou USA. Generální prokurátor v Missouri Eric Schmitt přesvědčil své kolegy z Alabamy, Arkansasu, Floridy, Indiany, Kansasu, Louisiany, Mississippi, Montany, Nebrasky, Severní Dakoty, Oklahomy, Jižní Karolíny, Jižní Dakoty, Tennessee, Utahu a Západní Virginie k tomu, aby podali oznámení k Nejvyššímu soudu USA.
   Co si myslím, že USA směřují k nějaké formě občanské války, bez ohledu na to, kdo bude vyhlášen prezidentem!!

   Smazat
 15. 10.12., 14:12] +49 172 7813113: TRUMP zbavil
  CIA všech pravomocí a předal ji 305-KRAKEN-Batallion [10.12., 14:12] +49 172 7813113: Obeer Commander of the 305 is FLYNN!

  OdpovědětSmazat
 16. samozřejmě , hulváti von !!!!

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.