Reklama

úterý 15. prosince 2020

Z 5 států USA odeslali 2 konkurenční skupiny volitelů odlišné listiny o volbách prezidenta - bitva o Bílý dům se přesouvá do Kongresu USA

Ivan David
15. 12. 2020

Ve sdělovacích prostředcích hlavního proudu jste se mohli dočíst, že volitelé včera v jednotlivých státech USA údajně „zpečetili volební vítězství Joe Bidena“. Mainstream vám jaksi zamlčel některé velmi zajímavé informace, které tuto jejich v podstatě dezinformaci uvádí na pravou míru. Je pravda, že ve všech státech USA se včera sešli volitelé na shromáždění volitelů, aby odevzdali své hlasy ve prospěch jednoho z kandidátů na prezidenta USA. V pěti státech se však sešli dvě konkurenční skupiny volitelů z nichž každá hlasovala pro jiného kandidáta.

V USA není volba prezidenta přímou volbou. Občané sice odevzdávají ve volbách svůj hlas pro kandidáty na prezidenta a viceprezidenta. Nejvyšší vládní představitele USA však volí tzv. volitelé za každý stát. V několika státech jsou volitelé vybrání podle podílu, jaký kandidáti získali na odevzdaných hlasech. Ve většině států však strana, jejíž kandidát získal více hlasů, dostává možnost vyslat na volební shromáždění všechny své volitele za stát. Podle Ústavy USA a volebních zákonů příslušných států obě kandidující strany jmenují své volitele již před volbami. Podle toho, jak dopadne hlasování občanů ve volbách, je většinou jedné ze skupin dána pravomoc na volebním shromáždění odevzdat hlasy za stát pro některého z kandidátů. O jejich hlasování se vyhotoví zápis, který je zasílán nejvyššímu archiváři USA a předsedovi Senátu Kongresu USA. 

V Michiganu se podle informací sítě místních novin The Epoch Times po zásahu odvolacího soudu na základě žaloby bývalé generální prokurátorky Sidney Powellové, zastupující Donalda Trumpa, mohly sejít 2 skupiny volitelů. Republikánští zástupci odevzdaly hlasy pro úřadující prezidenta Donalda Trumpa a volitelé za „Demokratickou“ stranu dali hlasy kandidátu na prezidenta Joe Bidenovi a na viceprezidentku Kamalle Harrisové. Oba protokoly o hlasování byly na základě prozatímního příkazu odvolacího soudu opatřeny pečetí státu Michigan a byly odeslány hlavnímu archiváři USA a předsedovi Senátu Kongresu USA. 

"Odeslání více než jedné listiny o výsledku hlasování volitelů není nic neslýchaného. Je naší povinností vůči obyvatelům Michiganu a vůči Ústavě USA poslat další listinu voličů, pokud jsou volby kontroverzní nebo sporné - a jasně to tak je," vysvtělil The Epoch Times volitel Meshawn Maddock.
Teprve až budou pravomocně rozhodnuty žaloby proti podvodům, soud, který bude jako poslední rozhodovat, určí, která sada má být použita při finálním sčítání hlasů prováděném předsedou Senátu Kongresu USA 6. 1. 2021. Nejde o žádnou novinku. Tento způsob byl již v minulosti použit v roce 1960 při volebním souboji Johna F. Kennedyho a Richarda Nixona, který byl rovněž provázen soudním spory o volební podvody.

Ve třech státech se sešli 2 „party“ volitelů na odlišných místech. Jejich jednání se neslo v duchu boje mezi státními kongresy a úřady guvernérů. V Georgii, Nevadě a Arizoně zákonodárci prohlásili za neplatné změny volebních pravidel, které v rozporu se zákonem a státními ústavami provedli bez změny volebních zákonů úředníci volebních úřadů. V těchto státech nadále u místních soudů probíhají spory o volební podvody. Zákonodárci těchto států využili pravomoci dané jím státními ústavami i Ústavou USA a zvolili nové volitele z řad Republikánské strany. 

Ti se vzápětí sešli v místnosti vyhrazené ve státních kongresech, aby odevzdali své hlasy prezidentu Trumpovi. Jejich zápisy byly řádně opatřeny státními pečetěmi na základě rozhodnutí místních kongresů. A byly odeslány do Washingtonu. Stejně jako zápisy volitelů jmenovaných guvernéry podle výsledků voleb, které byly soudně napadeny z důvodu falšování. I v tomto případě to bude soud, kdo určí, které zápisy mají být použity k závěrečnému sčítání.

Jen v Pensylvánii se volitelé za Republikánskou stranu museli sejít ve státním ústředí své strany v Harissburgu. Senát Kogresu tohoto státu sice schválil zvolení alternativních republikánských volitelů. Sněmovna reprezentantů, kterou ovládají poslanci za „Demokratickou“ stranu jejich nominaci neschválila a „přikryla“ jmenování volitelů podle zfalšovaných voleb. I v toto případě však bude platit, že pokud soudy nebo Nejvyšší soud USA odsoudí falšování voleb, bude muset předseda Senátu při závěrečném sčítání hlasů 6. ledna 2021 počítat hlasy republikánské hlasy.

Rozhodnuto tedy zatím není vůbec nic. O Bílý dům se zřejmě bude „bojovat“ až do 20. ledna, což je datum, který Ústava USA stanoví pro inauguraci nového prezidenta.

77 komentářů :

 1. ale jo rozhodnuto uz je! donald se chyta kazdeho stebla ale myslim ze opet bez ucinku!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ale není, i když ono je to jedno. Vlastně není. Jestli to bude nakonec přece jenom Biden, tak bude válka - třetí světová. Jestli přece ještě zvítězí Trump, tak bude jenom občanská - v USA. A včil mudruj.

   Smazat
  2. 11:18 kdyz tedy vyhral sleepy joe tak bude 3 svetova? whoa to abych se pripravil ze bude mobilizace! no mam zbrane pripravene! jak jsi na tom Forkie ty? a fcil mudruj!

   Smazat
  3. Na základě zkušeností lidí, kteří to prožili "jenom" jako občanskou válku v Bosně, vám ty zbraně budou nejspíš platné jako mrtvému zimník, možná i doslova.

   Pokud teda nemáte aspoň několik kusů lehkých kulometů se zásobou střeliva na pár týdnů, nejradši i minomet, k tomu samozřejmě ruční zbraně, granáty a hlavně k tomu všemu v dostatečných počtech odhodlané příbuzenstvo a přátele necházející se nejlíp v nějaké odlehlejší lokalitě, menší soudržné komunitě, jo a ještě samozřejmě se zásobou potravin na pár měsíců a studnou nezávislou na elektřině. Slyšel jsem vyprávět a nepřál bych to vám ani sobě. Ale držím palečky.

   Smazat
  4. Na to jste přišel jak? Nezaznamenal jsem nikde oficiální informaci o tom, že by bylo rozhodnuto. Zatím vše pochází jen z médií, která rozhodla mnohem dříve, než se ke všemu vyjádřily instituce v USA.

   Smazat
 2. Ale je rozhodnuto, bohužel. Putin Bidenovi blahopřál a tím ho potvrdil oficálně ve funkci...
  Trump prostě prohrál, zradili ho lidé, na které asi nejvíce spoléhal.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Taky mi připadá, že tohle je docela vypovídající.

   Ovšem to by se pak asi mělo v dohledné době něco dít právě i v Rusku, co bude vidět i od nás.

   Smazat
  2. Volby ještě nejsou ukončeny a údajný vítěz nebyl potvrzen. To je pouze zbožné přání medií. Ty však naštěstí nerozhodují, kdo bude prezidentem

   Smazat
  3. Unknown 17:25
   Jak to? 242:306 Biden/Trump je myslím jasne.

   Smazat
  4. "Ale je rozhodnuto, bohužel. Putin Bidenovi blahopřál a tím ho potvrdil oficálně ve funkci."
   To myslíte vážně? Netušil jsem, že Putin má takovou moc. Stačí jeho blahopřání a je pro USA vymalováno.

   Smazat
 3. Rozhodnuto tedy zatím není vůbec nic. O Bílý dům se zřejmě bude „bojovat“ až do 20. ledna, což je datum, který Ústava USA stanoví pro inauguraci nového prezidenta. Tak co tu mudrujete? Myslíte si, že Trump to jenom tak vzdá?

  OdpovědětSmazat
 4. Volitelé novým americkým prezidentem zvolili Joea Bidena

  https://cz.sputniknews.com/svet/2020121512924765-volitele-novym-americkym-prezidentem-zvolili-joea-bidena/

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. cablik: Jak může někdo vidět do zapečetěných obálek?

   Smazat
  2. To není o obálkách ale o volitelích definitivní výsledek bude oznámen 6. ledna, kdy jej bude muset schválit společné zasedání Kongresu.

   Smazat
 5. Ti, kdo jsou proti genderové ideologii, se mohou učit od těch, kteří bojovali proti komunismu

  http://svobodnenoviny.eu/ti-kdo-jsou-proti-genderove-ideologii-se-mohou-ucit-od-tech-kteri-bojovali-proti-komunismu

  Nevládní organizace pašují velký počet Somálců na řecký ostrov

  http://svobodnenoviny.eu/nevladni-organizace-pasuji-velky-pocet-somalcu-na-recky-ostrov/

  2020 bude rekordním rokem pro smrtelné střelby ve Švédsku

  http://svobodnenoviny.eu/2020-bude-rekordnim-rokem-pro-smrtelne-strelby-ve-svedsku/

  Švédsko: Nová dětská Bible obsahuje krajně levicovou ideologii genderu a rozmanitosti a tvrdí, že Bůh je asexuál

  http://svobodnenoviny.eu/svedsko-nova-detska-bible-obsahuje-krajne-levicovou-ideologii-genderu-a-rozmanitosti-a-tvrdi-ze-buh-je-asexual/

  Nový italský dodatek o ochraně hranic umožní vstup migrantům, pokud se označí za LGBT

  http://svobodnenoviny.eu/novy-italsky-dodatek-o-ochrane-hranic-umozni-vstup-migrantum-pokud-se-oznaci-za-lgbt/

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 11:43

   ..."Ti, kdo jsou proti genderové ideologii, se mohou učit od těch, kteří bojovali proti komunismu"...

   Omyl pane "cablik".

   Pokud v jejich řadách nevzniknou zrádci, kteří jejich ideologii a víru podkopou, tak se nic nezmění. A až to nastane, zásluhy si připíší i ti tzv. bojovníci...
   Tohle je zákonitost vycházející ze zkušenosti a selského rozumu.

   Smazat
  2. Pane Roberte to nejsou moje myšlenky ale když si článek přečtete tak lidé co to odmítají jsou pronásledovaní.

   Smazat
  3. 10:11

   Já Vám rozumím pane "cablik", pronásledování tu byly, jsou a budou. Tohle žádný jiný režim (a ať se tváří sebevíce demokratičtěji)neodstraní. Já jen konstatuji, že bojovníci (pokud budou používat pouze slova) mohou proti té ideologii bojovat 20, 30, 40... let a stejně nic nezmění...
   Nic víc, nic míň.

   Smazat
 6. dobrak15. prosince 2020 12:04
  11:18 kdyz tedy vyhral sleepy joe tak bude 3 svetova? whoa to abych se pripravil ze bude mobilizace! no mam zbrane pripravene! jak jsi na tom Forkie ty? a fcil mudruj!
  ´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´
  No, kdybys nebyl omezený a naopak trochu sečtělý, tak víš o čem mluvím. Jinak jsem rád, že jsi připraven, ale bohužel, ty do první linie nepůjdeš, chcípáky, kteří by si nadělali do gatí hned při prvním výstřelu, neberou.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Forkie, není třeba nikoho urážet. Ani se zlobit na ty, kteří svým postojem šijí na sebe nevědomky bič, jenž dopadne i na tvou kůži. Lidstvo je nejspíš nemocné, ale ty jsi v něm, chtě nechtě, jen jednou z buněk. Tolik úvod.
   Když svého dne prohlásil generální prokurátor, že na volbách nenachází zásadní nedostatky, které by měly podstatný vliv na volby, bylo mi jasno. Toto jasno potvrdil později Nejvyšší soud zamítnutím žaloby státu Texas. Čili se nabízí (dle mého laického pohledu) dvě možnosti. Buď bylo vítězství předáno Bidenovi a USA se definitivně rozpadnou, a to dost možná i vypuknutím občanské války. Nebo byl dán Trumpovi do ruky trum(p)f, k využití prezidentských pravomocí pro zabránění takovému scénáři - např. vyhlášením mimořádného stavu na obranu ústavnosti a celistvosti USA. Tak by byla zachována jeho agenda a klidnější proces transformace. Osobně to vidím spíš na první variantu.

   Smazat
  2. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  3. no vidis forkaci ty me urazis a dvorak maze ne tvuj ale moji reakci na tvuj blivajz🤑🤑🤑🤑🤑

   Smazat
 7. Jen bych připomněl,že "kolébka demokracie" - USA má celkem na výběr ze dvou hlavních politických stran. Nepoměrně menší ČR má v Parlamentu stran 9. Společnost USA je nastavena mnoho let a figura prezidenta nemůže na směřování moci mnoho změnit. Varující je ale průběh těchto posledních voleb a možnost co se mohlo (může) ještě stát v boji o moc.
  Pozornost volbám v USA a zprávy ,které odtud přicházejí-sami o sobě - nic lidem nesdělují. Ví se ,že zásadním hybatelem voleb - jsou peníze. Kdo sežene víc - má šanci vyhrát. USA nejsou zemí pro chudáky.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vážený Tomáši, nejenom figura prezidenta, ale ani vítězství buď demokratů, nebo republikánů nic nezmění, to prostě v tomto systému není možné. Pokud by hrozila změna, dopadne to jako nedávno v Řecku, jistě pamatujete.

   Smazat
  2. 17:56 Myslím, že se mýlíte. Trump nebyl instalován do čela USA jen tak. Agenda, kterou prosazuje je pro USA závažná. A od ní síly, které Trump představuje, neustoupí ani když bude prezidentem Biden. Tím horší pak mohou být následky nejen pro samotné USA, ale i pro Evropu. Musel jste přece zaznamenávat během Trumpova volebního období nesmiřitelný politický boj v USA, který nemá od dob Jeffersona Davise svoji obdobu!

   Smazat
 8. 2019 - USA 649 mld,Čína 250,Saúdská Arábi67,6,Indie66,5
  Francie 63,8, Rusko 61,4, Británie 50, Německo 49,5,
  Japonsko 46,6, Jižní Korea 43,1. Výdaje na zbrojení dle SIPRI Švédsý institu, který se tím dlouhodobě zabývá. Kdo koho ohrožuje, alespoň podle výdajů na zbrojení ?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 13:21
   Nikdo, jak dnešní Rusko neprovokuje tak svět. Neustále nové a nové zbraně,rakety, ponorky, letadla pomalu každý den se rusák chlubí něčím novým na zabijeni. Potom se nikdo nemůže divit zbrojení ze strany Západu.
   Na druhou stranu ruská kosmonautika, která byla kdysi na špičce světa, dnes obrovsky zaostává za světem, druhá neméně důležitá věc je částka 5 000 Kč v přepočtu ruských důchodců. Peníze z fosilních paliv nestačí,nic jiného rus neumí, jóóó zbraně.
   Kdo chce kam,pomožme mu tam.

   Smazat
  2. Taky nic nového pod sluncem, hunknovne. Víš jak strašně moc musel provokovat Beneš Němce těma řopíkama?? Furt stavěl další a furt a kulomety do toho montoval a nedal si pokoj a ještě se tím chlubil.

   Smazat
  3. Ano ano, podle té hunknownské "logiky" zavinil Beneš 2. světovou válku, protože strašně zbrojila tím ohrožoval Německo. Inu, sudeťáci a Unknown mají pravdu.

   Smazat
 9. Pardon, to mělo být na "Nato prahne po konfliktu".

  OdpovědětSmazat
 10. Pane doktore, stále máte potíže s pravopisem. Hlavně "shoda" Vám nejde...
  Obsahově je to skvělé, ale váhu vaše frakce má minimální. A pan generál, ještě žije?
  A co se týká US "fake" voleb, dopadly jak dopadly a Trumpa už nezachrání nic. Osobně si myslím, že Biden bude pro Putina mnohem lehčím soupeřem a to je podstatné.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Slávku, myslíte že socialismus nového typu se se starým shodne bez boje? Nebo půjde jen o světovládu?

   Smazat
  2. M. Povolný
   Socialismus nového typu je nastartován. Jen si to ještě nikdo neuvědomuje. Dnes už vidíme, že kapitalismus zcela vyčerpal svoje možnosti a je nereformovatelný. Uvědomte si, že SSSR potom jak se zbavil Trockého a jeho bandy, vyhrál válku a šel od úspěchu k úspěchu. Nástupem trockisty ukrajince Chruščova se ale všechno zase začalo vracet do starých kolejí. Nadějí byl Andropov, kterého ale šoupli do hrobu pár měsíců po ukrajinci Brežněvovi. No a dopadlo to zákonitě jak to dopadnout muselo, když prodaný Gorbačov tomu dal perestojkou ránu do vazu. Doporučuji knihu "Bůh synergie" ( zdarma na netu) a sledovat Pjakina.

   Zdravím

   P.S.
   Dovolím si jen připomenout, že Rusko není země ve smyslu republiky, ale civilizační okruh, kde platí zcela jiné sociální vztahy a společenské zákony. Málokdo si to uvědomuje...

   Smazat
  3. Slávku, myslím, že trochu mícháte historickou analýzu, ideologii a program. Jinak tomu fandím a Pjakina podle možností a s respektem sleduju. Největší pochybnost ale směrem k té ideologii nebo jestli chcete společensky hodnotové orientaci - oni říkají "řízení", říkají velice precizně "jak", ale už se moc nedozvídáte "kam" vlastně. Ale třeba jen pořád něco nechápu, připouštím.

   Smazat
  4. Sleduji Pjakina velice pravidelně a již poměrně dlouho. Ale na lep těm jeho bolševikům ani Stalinovi jsem neskočil.
   Přesto od něj získávám rozumný náhled na situaci ve světě. Tak proč si ho nevyslechnout.
   Ale ruku na srdce Slávku, strýček Stalin - no to snad ne :-)

   Smazat
  5. Slávku, možná jsem se nepřesně vyjádřil. Souhlasím, že Rusko je civilizační okruh. Není ovšem jediný. Na Zemi je jich více. Já tím "socializmem" nového typu myslel ten rodící se v USA. Jaký bude až barevní převýší bílé populací a vlastní inteligencí? Zbude něco z toho, co zní hezky a já tomu fandím s podmínkou "každý ve své zemi pánem"? Kdo se vrátí kam? Evropané do Evropy, bývalí otroci do Afriky atd.? Nebo se jen obrátí role jako v JAR?

   Smazat
 11. Volby, ve kterých mohli hlasovat nezletilí, hřbitovy anebo bylo možno hlasovat dvakrát,jako třeba v Nevadě, pochopitelně pro Bideta, nebyly volbami, ale trapnou fraškou a komedií. USA by měly být dány do klatby a izolovány.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 13:34
   Pouze tvůj a jiných pomatencu názor. Jen chudáci, kteří neumí prohrát vymejšli podobné nesmysly.

   Smazat
  2. No jo Unknown, představ si toto. Někdo se tě snaží přesvědčit, že drtivá většina Američinů jsou taková paka, že budou volit nemocného starouše, podporujícího gangy černých rasistů BLM, řádění Antify. Navíc namočeného až po uši v korupčních kauzách! A na druhé straně opovrhnou americkým idolem - úspěšným a velice pracovitým biznismenem, který se poctivě snaží vrátit USA prestiž. No, zbaštil bys mu to?! Takový trouba snad nejsi??

   Smazat
  3. To skoro vypadá, že jim Bidena zvolili rusáci.

   Smazat
 12. nick JS napsal:
  Republikáni v Pensylvánii, Georgii, Nevadě a Arizoně vyslali “alternativní sady” volitelů, hlasujících pro Trumpa, což zatím znamená, že nikdo nemá 270 a víc volitelských hlasů a utkání jde do prodloužení.

  https://www.ntd.com/pennsylvania-georgia-nevada-and-arizona-republican-electors-cast-votes-for-trump_540432.html

  Biden dle mainstreamu získal 306 hlasů volitelů, ale po odečtení států, kde jak Republikáni, tak Demokraté vyslali své volitele, má Biden pouze 253 hlasů, tudíž nikdo nevyhrál.
  (PA 20, GA 16, NV 6, AZ 11)

  nick Aywa napsal :
  Systém Dominion – zjištěná chybovost cca 68,05% proti povolené chybovosti 0,0008 % a závěr, že systém byl navrhnut tak, aby záměrně generoval takovéto množství chyb, aby mohlo dojít k masovým maipulacím s volebními hlasy. Když DT prostřednictvím svých speciálních složek udělal razii v Německu, v centrále, kde se pracovalo na ovlivňování voleb jak v USA, tak v dalších 35 zemích, čekala jsem na ten seznam. Věřím, že tento proces povede k vylepšení volebních procesů i u nás, protože jsem přesvědčena, že ČR byla na tom seznamu také.
  https://blogspravy.tk/…pdf

  dobré informace o průběhu US voleb jsou zde, odkud mám také výše uvedenou informaci.
  https://gab.com/…6ww

  OdpovědětSmazat
 13. nick JS napsal:
  Republikáni v Pensylvánii, Georgii, Nevadě a Arizoně vyslali “alternativní sady” volitelů, hlasujících pro Trumpa, což zatím znamená, že nikdo nemá 270 a víc volitelských hlasů a utkání jde do prodloužení.

  https://www.ntd.com/pennsylvania-georgia-nevada-and-arizona-republican-electors-cast-votes-for-trump_540432.html

  Biden dle mainstreamu získal 306 hlasů volitelů, ale po odečtení států, kde jak Republikáni, tak Demokraté vyslali své volitele, má Biden pouze 253 hlasů, tudíž nikdo nevyhrál.
  (PA 20, GA 16, NV 6, AZ 11)

  nick Aywa napsal :
  Systém Dominion – zjištěná chybovost cca 68,05% proti povolené chybovosti 0,0008 % a závěr, že systém byl navrhnut tak, aby záměrně generoval takovéto množství chyb, aby mohlo dojít k masovým maipulacím s volebními hlasy. Když DT prostřednictvím svých speciálních složek udělal razii v Německu, v centrále, kde se pracovalo na ovlivňování voleb jak v USA, tak v dalších 35 zemích, čekala jsem na ten seznam. Věřím, že tento proces povede k vylepšení volebních procesů i u nás, protože jsem přesvědčena, že ČR byla na tom seznamu také.
  https://blogspravy.tk/…pdf

  dobré informace o průběhu US voleb jsou zde, odkud mám také výše uvedenou informaci.
  https://gab.com/…6ww

  OdpovědětSmazat
 14. Prezident Trump už ve svém projevu z 2.12.2020, který označil jako možná svůj nejdůležitější, us národu sdělil že jeho nejvyšší úkolem jako prezidenta je bránit demokracii a ústavu, bylo to varování těm co se podíleli na falšování voleb. V jednom z posledních příspěvků na FB a twitteru uvedl, že potvrzení zfalšováných výsledků voleb ve zkorumpovaných státech se stane trestným činem, a k tomu nyní došlo ..

  Vzniklá situace už nepůjde řešit bezkonfliktní cestou, jde do tuhého a prezident Trump bude muset přijmout a vydat patřičné příkazy represivním orgánům a armádě k "ochraně demokracie" a k zakroucení krkem degenerátům, jako to uměli u nás Kléma a v Rusku Stalin ..
  Prezident Putin v poslední době přitvrzuje proti zrádcům a degenerátům a prezident Trump musí udělat do samé, jejich rozhodnutí k zajištění míru ve Světě by mělo být doplněno jejich žádostí k Nejvyššímu, ... A k tomu nám dopomáhej Bůh ...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tento scénář se nabízí, ale podle odezvy z celého světa se mi jeví méně pravděpodobný. 18.12 má Trumpovi předložit šéf Národní rozvědky zprávu o případném zahraničním vměšování do voleb. Pokud to rozvědka potvrdí, bude mít Trump další operativní možnosti. Ale jak by je použil, je otázka, závislá na záměrech těch, které Trump navenek reprezentuje.

   Smazat
 15. Boj nekončí ani inaugurací.Vzpomeňte si na Nixona a Wattergate.

  OdpovědětSmazat
 16. Vy všichni co jste psali bláboly o tom,že ze strany Bidena byl všechno podvod, potom se omlouvte.Schopnějši a lepší vyhrál.
  Váš milovaný mimozemšťan Putin, potvrdil Bidena ve funkci. Tady snad smeknenete bačkory.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Neznámý, Neznámý, Putin potvrdil Bidena ve funkci, jako tebe potvrzuje většina zdejších diskutujících ve funkci největšího zdejšího pitomce ..
   Putin jenom gratuloval Bidenovi k jeho dementní roli šaška, který už nevnímá co se kolem něho děje, Putin má z toho asi škodolibou radost ..

   Smazat
  2. Bačkory se nesmekají bačkory se maximálně nazouvají nebo vyuzouvají. Je možné jimi házet atp.
   A toto tady chce poučovat.

   Smazat
  3. sudruzi nezoufejte at "duck anebo sleepy" v ceske hroude to muze byt ofcanum uplne jedno!

   Smazat
  4. 15,15
   Putin může mít ke své reakci své důvody. Z mého pohledu není pro Evropu, potažmo pro svět, žádnou výhrou ani jeden z kandidátů. Ale vám uniklo to hlavní. Tady nejde o to kdo vyhrál, ale JAK vyhrál.
   Pokud se při oněch volbách podvádělo, a spousta indicií nasvědčuje tomu, že se skutečně podvádělo, stane se podvádění při volbách pro západ normou. A my, včetně vás milý anonyme, ztratíme byť i teoretickou možnost něco změnit na běhu našich životů.

   Smazat
  5. Lubezi, ale on si třeba naopak právě obouvá čepici. A možná i na tu druhou hlavičku.

   Smazat
 17. 15:15-Nevidím sprosté slovo, proto si dovolím odpověď. Mimozemšťan zdraví mimozemšťana?

  OdpovědětSmazat
 18. koukam opet mnoho amerofilu mezi nami!😂 kdo kdy proc a jak se voli v usa jake budou konsekvence ze bude ofcanska valka dokonce i 3svetova no kolik jste byli u voleb v usa? vypravejte mi o tom jeste nejake fory at se posmeju😂😎😂😎😂
  tady souhlas s 15:15

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Zkuste ten váš příspěvek přeložit do spisovné češtiny, včetně dodržování pravidel gramatiky. Možná pak bude tomu rozumět a třeba to opravdu bude mít i nějakou informační hodnotu.

   Smazat
  2. jo forkie kdyz nerozumis tak se neozyvej nechej to bystrejsi klientele
   pac a pusu😘

   Smazat
  3. forkie mozna ze budes rozumet me spisovne cestine kterou ti pisi v 15:16!😂😂😂mas to ty gramatiko😎😎😎

   Smazat
  4. Stále stejný hulvát. I v těch 15:16.
   Bez argumentů a plivající síru.

   Smazat
  5. presne 19:07 jak se do lesa ve 12:22 volalo tak se z lesniho porostu v 15:16 ozvalo!!! mas to i bez argumentu a plivaj sejra dal😎😂🤑

   Smazat
  6. pravda Forkie je hulvat ale vyhodili Dobraka😂😂😂😂😂

   Smazat
 19. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětSmazat
 20. Zlo vyhrává, hraje nečestně a vabank. Je potřeba několik šmejdů pověsit pro výstrahu za vlastizradu.

  OdpovědětSmazat
 21. Mám jedinou otázku na pana Davida. Kolik volitelů je tímto ve hře? Resp. může tento počet ještě něco změnit? I kdyby všechny "zdvojené" party hlasovali pro Trumpa?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Místo pana Davida: tuším že je to 53.

   Smazat
  2. dalsi chytry amerofil tak jako v 19:07

   Smazat
  3. Nikde jsem ani slovem nenaznačil, svoje zaměření a jsem dle tebe amerofil?
   Za prvé tohle slovo neznám a ani slovník a za druhé mě to uráží.???
   Podržtaško bez vlastního názoru.

   Smazat
  4. hele Lues at ho nechytnes teda mam na mysli ten lues! drzim tasku s nazorem ze vas plac o nadejich Trumpety jsou ty aj tam! mas to?

   Smazat
  5. Ty píšeš hotentodsky?
   Nerozumím jazyku tvého kmene.
   Prosím o překlad.

   Smazat
  6. lubez samozrejme ze nerozumis? jak bys mohl dyt si drzis tasku anebo flasku? toz nevim, tak pac a pusu zas nekdy priste! asi ne!😂

   Smazat
 22. Stále nevidím tu opravdovou demokracii v USA. Nepřímé volby, co to je za mix demokracie a demokratury. Pak se nemůžeme divit, že po každých volbách v superstátu jakým jsou USA nastává takový chaos a poražený či neporažený panuje. Ovšem panuje jen naoko, v USA panují ti, které nikdo nevolil. Kenedy za to, že chtěl "panovat" nezávisle zaplatil životem. A bude to tak, dokud v USA nezvítězí čínský systém, nezávislý na oligarších. Jak vidět, tak čínský systém se urychleně dostal z nesnází pandemie, ale "demokraté" v USA si neví rady s jimi "vynalezeným" koronavirem a tak hromady mrtvol lemují tu zatraceně "vzorovou" demokracii. A přitom ten, který to zavinil vykřikuje, že bude bojovat jako lev za Američany.....a bojuje za sebe!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tatran, viděl jsem statistiky zemřelých v USA za poslední roky. Teď před koncem roku je už jasné, že v roce 2019 bude těch umrtí více, než letos. Tady máte tu hromadu mrtvol... Ale to chce nebýt líný a opatřit si fakta a nejen papouškovat zapřísáhlé "demokraty" z ČT!

   Smazat
 23. Zhnusený: Teoreticky ano, v součtu za těch pět států. Proto to dělají. Ovšem sami říkají, že je to "pro případ" že uspějí žaloby. Jinak se to počítat nebude a v americkém právním systému pro to myslím prostě není žádná zákonná (statute) opora, skutečně muselo by to být na základě soudního rozhodnutí.

  OdpovědětSmazat
 24. amerofilove zde pisen pro vas: "no matter how hard ya cry donald will soon away fly" ! happy new york a pekne sny preji o donaldovi!😂😎😂😎😂

  OdpovědětSmazat
 25. Žijeme v MATRIXU = vězni v hotelu ZEMĚ...
  Putin zvolenému prezidentovi popřál mnoho úspěchů a vyjádřil přesvědčení, že Rusko a USA mohou usnadnit řešení mnoha problémů a výzev, kterým nyní svět čelí. https://tass.com/politics/1235081
  /asi to je součást šachové partie/ Kdo nemá nervy hrát POKER o miliardy, nechť ho nehraje. Kdo nemá nervy na čtení MSM, nechť je nečte. Všemu bude jinak. Hra se stupňuje.
  https://www.otevrisvoumysl.cz/co-vam-babis-blatny-razova-a-bis-taji/
  https://televiziaslovan.sk/nazivo/

  OdpovědětSmazat
 26. NATO je proti Smlouvě o zákazu jaderných zbraní

  https://cz.sputniknews.com/svet/2020121512926472-nato-je-proti-smlouve-o-zakazu-jadernych-zbrani/

  OdpovědětSmazat
 27. je to zde tezke forkie j.j. lubez a jini postizeni me napadaji ze nerozumi reci meho kmene kterym jsou Seminoles! ani se nedivim dyt voni nerozumi ani cesky! no tak co po nich muzes chtit! to se neodvazuji psat neco v cizim jendzyku to by se jim ten maly cerebrum uplne zauzloval!😂😎😂😎😂😎😂

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.