Reklama

úterý 29. prosince 2020

Z peněz, které si půjčujeme, krmíme neziskovky rozkládající cizí režimy

Jiří Kobza

29. 12. 2020 PrvníZprávy

„Já bych chtěl říct ještě jednu věc vlastně ke všem čtyřem pozměňovacím návrhům. Jsou to všechno peníze, které náš stát nějakým způsobem rozdává nebo věnuje do zahraničí, ale jsou to peníze, které si musíme půjčit," upozornil na určité položky při projednávání rozpočtu poslanec Jiří Kobza.
 
(Na snímku poslanec Jiří Kobza)

„Takže já si myslím, že rozdávat může ten, který má dostatek nebo přebytek svých vlastních zdrojů, ale rozhodně ne ten, který se kvůli tomu musí zadlužovat," dodal poslanec SPD, aby navrhl v rámci rozpočtové kapitoly Ministerstva zahraničních věcí z ukazatele vládní rozpočtová rezerva přesunout po třech milionech korun do rozpočtových položek Český svaz bojovníků za svobodu a Československá obec legionářská.

„Potřebuji za potřebné posílit v této době objem prostředků určených na finanční pomoc a kompenzace občanů živnostníků a firmám postiženým dopady pandemie koronaviru. A i rozpočty občanských spolků, které pečují o odkaz veteránů protinacistického odboje a vzniku republiky. V současné době, kdy vidíme pokusy o přepisování historie, o přepisování vlastně historické paměti, jsou tyto dvě organizace nejdůležitějšími nositeli právě této historické paměti a péčí o pomníky a připomínky hrdinů především z druhé světové války tuto historickou paměť udržují živou, a proto si myslím, že je důležité jim pomoci. A navíc se jedná v rámci rozpočtu, v podstatě kosmetický přesun peněz," vysvětlil Jiří Kobza.

„K zahraniční rozvojové pomoci bych chtěl říct, že její systém spočívá tak, že projekty, které financuje Ministerstvo zahraničních věcí, provádí nějaká neziskovka, která většinu těchto peněz spotřebuje na svoji vlastní režii, na svůj vlastní provoz. Takže tyto peníze, které si opět musíme půjčit, slouží především k tomu, aby byly financovány neziskovky spřátelené s vedením MZV," má jasno Jiří Kobza.

„Sněmovní dokument číslo 6854, zde navrhuji převést 70 mil. z výdajového ukazatele transformační spolupráce v rámci rozpočtové kapitoly Ministerstva zahraničních věcí do ukazatele humanitární pomoc ve stejné rozpočtové kapitole. Konkrétně zde navrhuji zřídit ad hoc novou položku Humanitární pomoc Arménii pro osoby postižené válkou v Náhorním Karabachu. Jde o převod finančních prostředků, které by byly jinak určeny pro politické neziskové organizace, které se zabývají - jak bych to řekl diplomaticky, - ovlivňováním režimu v zahraničí za naše peníze, na humanitární pomoc Arménii, konkrétně karabašským Arménům, kteří nyní prožívají stejné vysídlení, jako prožívali naši občané v roce 1939. Tento exodus skutečně je veliký masový a ta pomoc je tam velmi, velmi potřebná," navrhl ještě Jiří Kobza

21 komentářů :

 1. Takto důsledně by se mělo postupovat při posuzování přesunů prostředků u všech "politických neziskových organizací".

  OdpovědětVymazat
 2. Velmi slušné a výstižné vyjádření. Nevím, zda pan Kobza ví o tomhle, https://www.youtube.com/watch?v=9JJyLiYlel4&feature=youtu.be ale je velmi zajímavé co se nám to ne jen u nás děje. Dle obsahu odkazu nejde jen o pár milionů, ale o něco mnohem závažnějšího a většího. Zajímalo by mne co na to náš ministr zahraničí a potažmo vláda. Nebo nic neví ani netuší?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ten podržtaška a ty prodejné loutky to moc dobře vědí, ale jde o koryta, takže drží hubu.

   Vymazat
 3. Náš ministr zahaničí to ví zatraceně dobře, kam ty miliony jdou,je mu to přikázáno jeho řídícími orgány z EU a z sorošových fondů. Peníze nesmí jít na přímou pomoc, ale jen na "nezizkovky" podporující rozvrat v zemích kde působí už.

  OdpovědětVymazat
 4. Jo to neměli ani komunisti placené poskoky režimu kteří navíc dělají špinavou práci v cizích zemích. A nejhorší je že se snaží zlikvidovat i Českou zem a dát ji do tzv superstátu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. cablik29. prosince 2020 8:43
   Ale měli takové poskoky. Jen byli jinak financováni a nebylo je tolik vidět. Např. mohli být schováni za červený kříž, humanitární pomoc atd. Již si přesně nevzpomínám. Šlo o to, že do nějaké země byla nasměřována dodávka Znojemských okurek. Což by bylo O.K. Jen by ty plechovky nesměly obsahovat ruční granáty. Škoda, že již si na to přesně nemůžu vzpomenout. Byla to dost známá aférka s humanitárními pracovníky.

   Vymazat
  2. Ale no tak Nevím kde jste to vyštrachal čtu hodně a nic jsem takového nečetl. Jestli to byla operace tajných služeb tak je to něco jiného. Tito zaplacení civilisté jsou daleko horší a dělají to pro prachy.

   Vymazat
  3. Tahle zpráva určitě nepocházela z Rudého práva. Buď to byl nějaký zahraniční rozhlasový vysílač, nebo zahraniční TV stanice. Muselo to být kolem roku 1976 až 1978. To jsem měl přístup k takovým zahraničním médiím. Jak takovou zprávu dohledat netuším. Internet u nás nebyl a ve světě byl také v plenkách. Na netu tudíž s velkou pravděpodobností nebude. Možná nějaký zahraniční archív. Což je také málo pravděpodobné. Nebyl digitál. Opravdu netuším, kde sehnat to, o čem jsem napsal. Dříve šly takové skutečnosti přes tajné služby. Ne jako dnes. Veřejně a bezostyšně. Takže to muselo být na 100% nějaké zahraniční médium. Zda se to objevilo i v zahraničním tisku netuším. Dá se to zařadit do kategorie třídního boje a ověřitelnost informací byla v té době rovna nule.

   Vymazat
 5. Umělci se v tom kapitalismu trochu rozežrali. Nakoupili auta, nabrali hypotéky a teď škemrají. Hovoří Pavel Černocký, který je poznal zblízka

  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Umelci-se-v-tom-kapitalismu-trochu-rozezrali-Nakoupili-auta-nabrali-hypoteky-a-ted-skemraji-Hovori-Pavel-Cernocky-ktery-je-poznal-zblizka-648628

  Zavřít přístavy a nazdar. Pět set milionů blbů. Nejsme žádné ovce, ať už si to uvědomí, vzkazuje Blaško do Bruselu

  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Zavrit-pristavy-a-nazdar-Pet-set-milionu-blbu-Nejsme-zadne-ovce-at-uz-si-to-uvedomi-vzkazuje-Blasko-do-Bruselu-648637

  OdpovědětVymazat
 6. Je to obtížné, když někteří naši spoluobčané (9:42) zamrzli v minulém století. Stále vedou boj pod rudým praporem. Zatím svět oponou trhnul a jsme v jiné realitě, kterou fosílie nechtějí, nebo nemohou pochopit.

  OdpovědětVymazat
 7. Lidové rčení přesně vystihují vzniklé situace, například toto" PRÁZDNÉ SUDY NEJVÍC DUNÍ"

  OdpovědětVymazat
 8. Pokud sem k nám chtějí neziskovky, například tzv. Člověk v tísni, v žoldu a na popud Evropské unie nacpat migrující muslimy, je zcela legitimní na ně nahlížet jako na kolaboranty a na EU jako na veřejného nepřítele č. 1. Člověku v tísni a EU je nejspíš líto, že u nás - na rozdíl od západní Evropy - zradikalizovaní muslimové zatím lidem neodřezávají hlavy, že ?

  OdpovědětVymazat
 9. Tak krmí se nejen neziskovky rozkládající cizí režimy, ale ještě hůře, krmí se neziskovky rozkládající vlastní stát.
  Kdo asi platí zdejšího trolla, který stejným způsobem jako zde vyskakuje na více fórech...

  OdpovědětVymazat
 10. Pane poslanec , pane Kobza.
  Strucne.
  Kazda pomoc je dulezita a projev lidskosti.
  Treba detem,zenam kdekoliv na svete a vcas.
  Ale pomoc absolutne prima, bez ochotnych smelinaru vseho druhu, treba z OSN.
  Bile Helmy vysakly 120 milionu, reditel daval manzelce,tolik az toho vypad z vokna 2018..
  Nikdo pak uz zadny penize neuvidel.
  Vsechny vlady co jim cpaly vypadaji jako totalni hovada.
  A samozrejme jsou totalni a tupy hovada.
  Penize na odbojare, vlastence , vo tom nemuze byt ani reci.
  Ztrata casu. Vse co potrebuji musi mit.
  Ale pozor na pomoci tem, kteri si maji povinnost si sami nejdrive pomahat.
  Nikdo nikoho nenuti aby delal kde se neumi uzivit.
  Penize za nic ruinuji skoro kazdeho a velmi skodi obdarovanym. Jde o druh korupce.
  To si nemuze dovolit nikdo z nas. Vyjimky zadny.
  Jde o povinnost statu o odstranovani parasitismu.
  Tedy pro neziskovky, umelce a dalsi organizace.
  Vsude musi byt predem dohled,jestli, hospodarili,jestli vykonavali cinnost dobre,poctive atd. .
  Jinak,pouze pujcka a kdyz nezaplati a vcas . Exekutor.
  Staty a vlady,ktere zadaji pomoc.
  Nejdrive a vcas upozornit vsude vcetne EU,ze CR neni dojna krava na kterou se zarve,kopne se do ni, hej naval prachy na pomoc. Musi zadatel prokazat,ze hospodarili a budou pod dohledem uctovat a utracet zodpovedne,na co presne penize poslouzi,jinak pujcka a na urok.
  Zaruky v tomto pripade, samozrejme.
  Protoze jinak se za zady zacnou posklebovat a roznese se , hele na ty idioty staci houknout a ihned pribehnou s miliony.
  Pujcka nebo pomoc musi byt absolutne podminena dohledem a kontrolou pujcovatele tedy CR vlady. Aby nezebrali o pomoc a na druhe strane nakupovali zbrane ,nebo diamanty pro manzelky presidentu v Africe , pripad fotbalove FIFA ve Svycarech. Vlad ktere organizuji Olympijske hry atd.atd.
  Tedy bedlive hlidat a nesirit a nepodporovat korupci.
  Dobre ucty delaji jeste lepsi pratele.
  Pavel Prucha

  OdpovědětVymazat
 11. Kdesi jsem četl, že Vize bývalé paní prezidentové Havlové spotřebuje na svůj provoz daleko více peněz než vynaloží na svou ,,dobročinnost". Proč dávat 260 milionů státních korun na provoz Člověka v plísni, který vyvýjí své aktivity v cizích zemích, kde se sere do tamní politiky a už několikrát byla z těchto zemí vykázána. Tyto politické neziskovky jsou pro náš stát naprosto neužitečné azbytečné. Osobně si myslím, že každá neziskovka by měla žít z milodarů a její členové a funkcionáři by měli být dobrovolníci bez nároku na jakou koli odměnu. Možná by si mohli na svá jednání zakoupit sodovky!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. kutnohorsky29. prosince 2020 12:25
   On je s těmi neziskovkami větší problém, než se zdá. Některé jsou dotovány ne jen jednou zemí, ale hned několika zeměmi. Přestanete-li takovou neziskovku podporovat, stojíte ne jen proti neziskovce, ale i proti dalším podporovatelům. Důsledky bez dohody podporovatelů snad není třeba popisovat.

   Vymazat
 12. To je písnička stále dokola. Jedinou hrází proti lumpárnám , které se dějí v této republice je volba komunistů , ostatní strany stále baží jenom po mamonu.

  OdpovědětVymazat
 13. 12:25 neziskovky tak jako politicke strany NIC vam nedat vydelejte si na sebe samy!!! oprava slova NIC dejte jim 💩!!!

  OdpovědětVymazat
 14. https://www.casopis-sifra.cz/pirati-z-vaclavaku/ Proč má Česká republika nejhustší síť čerpacích stanic, restaurací a také supermarketů v celé Evropě? A proč nikdy nemůžeme mít euro?

  OdpovědětVymazat
 15. Zadny Euro.To je,uplna totalni zavislost a otroctvi.

  OdpovědětVymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.