Reklama

čtvrtek 24. prosince 2020

Žít budou, ale špatně: Státní Duma schválila návrh zákona o zahraničních agentech

24. 12. 2020 eadaily
22. prosince Státní duma RF schválila ve druhém čtení návrh zákona o regulování činnosti zahraničních agentů. Seznam zahraničních agentů (společenských sdružení a fyzických osob) se bude vystavovat v otevřeném přístupu na internetu. K zahraničním agentům budou přiřazena nezaregiststrovaná společenská sdružení, zabývající se politickou činností a dostávající na to finanční podporu ze zahraničí.
 
Rovněž jimi budou uznány fyzické osoby, zabývající se politikou "v zájmu cizího státu, jeho státních orgánů, mezinárodní nebo zahraniční organizace, zahraničních občanů nebo osob bez občanství", nebo ti, co provádějí cílevědomé shromažďování informací v oblasti vojenské nebo vojensko-technické činnosti RF, jejichž získání zahraničním zdrojem může být použito proti bezpečnosti RF". 

Taková sdružení a fyzické osoby budou povinny podat žádost o jejich zahrnutí do seznamu zahraničních agentů, načež pravidelně podávat hlášení na Ministerstvo spravedlnosti o své činnosti a poskytovat údaje o čerpání a použití finančních prostředků a majetku, obdržených od zahraničních zdrojů.

Fyzické osoby zahraniční agenti nebudou moci vykonávat funkce ve státních a místních orgánech, a také být připuštěni ke státnímu tajemství. Budou muset své materiály příslušným způsobem označovat, a média budou muset uvádět status zahraničního agenta v publikacích o nich. Označovat se musí i materiály, vytvořené zahraničními agenty.

Návrh zákona byl schválen s řadou úprav tak, je upřesněno, že politickou činností, za kterou může být fyzická osoba uznána za zahraničního agenta, se nepovažuje činnost "v oblasti vědy, kultury, umění, zdravotnictví, prevence a ochrany zdraví občanů, sociálních služeb, sociální podpory a ochrany občanů, ochrany mateřství a dětství, sociální podpory invalidů, propagace zdravého způsobu života, tělovýchovy a sportu, ochrany světa rostlin a živočichů", a také dobročinnosti.

Označovat materiály zahraničních agentů budou muset pouze média, nikoli uživatelé internetu a blogeři. Mimo to je stanoveno, že řadoví pracovníci NKO (nekomerčních organizací), které jsou zahraničními agenty, nebudou muset označovat své publikace jako materiály zahraničního agenta, tento požadavek se bude vztahovat pouze na vedení a zřizovatele takové organizace. Nakonec, vylučuje se zákaz pro NKO zahraniční agenty účastnit se formování společenských rad při federálních orgánech výkonné moci.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

48 komentářů :

 1. Tohle je po Ústavě druhý nejdůležitější zákon. Že u nás absentuje, definuje naší zemi jako kolonii.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Skvěle Rusko jak já bych rád kdyby jsme byly suverénní země bez rádoby páníčků.

   Smazat
 2. Kdo řekne, že takový zákon nepotřebujeme a že to není demokratické, je buď slaboduchý, nebo naplňuje definici zahraničního agenta.

  OdpovědětSmazat
 3. Rus si může ve své zemi dělat co chce, proto je nenáviděn americkou pakáží! Rus není agresivní, ale primitivní kowboy to má v krvi a nesnese prohru! Amík je mimo normálu, musí dostat po tlamě, zmrd!

  OdpovědětSmazat
 4. Něco podobného by mělo zavládnout u nás. Bohužel není vůle. Okamura Babiše interpeloval v parlamentu ohledně neziskovek. Uvedl konkrétní případ. Babiš slíbil, že se na to podívá a podíval se tak, že opět financujeme neziskovky, které za naše peníze bojují proti nám a to i přesto, že klienti neziskovky jednoznačně porušili naše zákony. Dostali za to po soudním rozhodnutí ještě zaplaceno. Místo toho, aby soud takovou žalobu smetl se stolu pro neoprávněný vstup na naše území, zabýval se tím, zda byli dotyční umístěni do odpovídajícího zařízení s ohledem na věk, který sami dotyční uvedli a nikde jsem nečetl, že by byl nějak lékařsky doložen.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. je to strašné, jak jeden šílenec (myslím pana šoroše) dokáže znásilnit pomocí svých peněz a neziskovek celé státy. To o čem píšete je jen následek, všichni se bojí jít proti tomu psychopatovi, včetně špiček EU, pravděpodobně jsou vydiráni a zastrašováni, korumpováni.

   Smazat
  2. Ano, jeho neziskovky mají tak obrovskou moc, že dokonce ovlivňují názory mladé generace v zemích, v nichž působí, což už je téměř všude. Např. u nás Rámcově-vzdělávací program na základních školách obsahuje výuku, zahrnující témata "otevřené společnosti", které jeho neziskovky prosazují a jsou prosazovány také EU. Žáci se učí výchovu k multikulturalismu, k odstraňování předsudků vůči nepoznanému, menšinám. Vysvětluje se nezbytnost boje proti xenofobii, homofobii a rasismu, vnímání odlišnosti jako příležitost k obohacení. Překonávání stereotypů a předsudků. Jsme Evropané a důležitost evropské integrace. Osvojování vzorců chování evropského občana, vytváření pozitivních postojů k jinakosti (LGBT), kultivace postojů k evropským hodnotám, pochopení významu institucí EU. Význam nevládních organizací na řešení humanitárních (migračních), politických, kulturních problémů a na dodržování lidských práv. Neziskovky působí na ministerstvech a vládních institucích a spoluúčastní se na vládnutí v zemi, neboť mají konzultační funkci, často spolurozhodují i o tom, kolik financí z ministerstva dostanou. A Evropská unie požaduje vytváření dalších a dalších....

   Smazat
  3. Neziskové organizace nikdo nevolil, nikomu se nemusejí zodpovídat (jak tak činí politici svým voličům). Působí nejen "osvětově" ale často vyvíjejí nátlak na úřady a vládu, vydírají státní správu. Jen málokdy je jejich činnost užitečná, zato vždy je lehce zneužitelná, a to nejen zahraničními donátory. Jejich lidé jsou už dávno rozmístěni na vedoucích "odborných" postech na ministerstvech a hejtmanstvích. Výsledkem je silně poničené naše školství, nesmysly prosazované v podmínkách života hospodářských zvířat, nesmyslné nákupy naší armády, celoroční malá splavnost Labe atd. atd. - jistě vás napadne mnoho dalších příkladů z vašeho bezprostředního okolí.

   Smazat
  4. Tady dnes maji zase schůzi totálni vymaštěnci.
   Soutěž jak nejvíce zalézt rusákovi do análu, vítěz není ještě určen,tak se snažte vy košťata. Vítěz dostane CD od placatych čepic alexandrovcu. To bude zážitek.

   Smazat
  5. Duševně churavý trolle, co jsi chtěl svým pologramotným psaním sdělit?

   Smazat
  6. Pane Dvořáku, co se divíte. Vždyť n to má v makůvce celé pomotané. To je cítit z každého jeho tlachu.

   Smazat
 5. Myslím, že zákon o zahraničních agentech je však ještě stále nedostatečný. Zapomíná se na to, že některé zahraniční neziskovky, které pracují pro CIA (např. Člověk v tísni-человек в нужде) jsou svým názvem maskovány jako humanitární, ale ve skutečnosti působí politicky a protivládně a to nejen v Rusku. Organizace jako Člověk v tísni (řízená svým šéfem-agentem CIA), ale i Transparency International a Amnesty International, vytvořené a spolufinancované CIA, by v žádné demokratické zemi působit neměly.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Člověk v tísni splňuje status "zahraniční agent" a takovému by náš stát neměl věnovat finance, jak činí.

   Jde totiž o krytí české rozvědky v rámci kooperace rozvědek v NATO a "českých" vlivových agentur, které mají často za cíl rozvrat hostitelského státu a upevnění anglosaské dominace ve světě.

   Smazat
  2. 6:45
   Dvořák, vám už totàlně hráblo, nebo jste byl včera totàlně na plech.!!
   ROZVRACENÍ,soudruhu Dvořáku, krása,jak z padesátých letech.Vy chcete někomu dávat rozumy, vy komouš a prokremelský koště, jděte se vycpat.

   Smazat
  3. Co věta to několiK PRŮHLEDNÝCH lží. Průhledných. Trollí troubo, měli by tě ve službě vystřídat. Nestačíš!

   Smazat
  4. Každý, kdo samostatně myslí a umí si vyhodnotit informace z více zdrojů je dnes prokremelský, Putlerův šváb, kremelské koště či jak to dnes těch pár troubů píše.

   Každý, kdo zcela nezatracuje bývalý režim, ale váží na spravedlivých vahách a srovnává minulý a současný režim je "přítel starých pořádků", nebo dokonce přímo "komouš" či "rudý".

   Na unknownovi je roztomilé, že píše kraviny, když mu chybí argumenty. Ono jeho podiveníse nad slovem "rozvracet" mne pobavilo. Jak by to asi napsal on, češtinářský analfabet?

   Fakt baví.

   Smazat
  5. Nasel jsem informaci, ze putinove chytli v 2018,
   BIS agenta ,reditele nejaky velky zakladny v Rusku.
   A zavreli.

   Smazat
 6. Pan Šoroš je jen viditelná část obrovské chazarské mafie.

  OdpovědětSmazat
 7. K : Ale no tak24. prosince 2020 21:56

  "Něco podobného by mělo zavládnout u nás. Bohužel není vůle. Okamura Babiše interpeloval v parlamentu ohledně neziskovek. Uvedl konkrétní případ. Babiš slíbil, že se na to podívá...."
  Nesouhlasím, není to "vůlí". Vůle ani v tomto nemůže stačit. Je zřejmé, že "oni" a nejedná se jen o Babiše, jde to napříč politickým spektrem, oni prostě nemůžou, jsou tak zavázáni a mají strach. U nás jako u "nesamostatné" země se nic nestane a to nejen v tomto ohledu. Nejvíce je to zřejmé v "naší" zahraniční politice.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Napsal jsem to zavádějícím způsobem, aniž bych si to uvědomil. Píšu o vůli (nikoliv politické vůli) a pak o politicích. Což byla chyba. Měl jsem na mysli společenskou vůli. Části lidí stav vyhovuje, další neví která bije, další část je proti a ne malé části je vše jedno. Nějak bylo, nějak bude. Tohoto stavu politici využívají a proto si můžou dovolit cokoliv do doby dokud nepřeváží část lidí, kteří jsou proti. Proti politikům nestojí společnost, která by je usměrnila, ale různě roztříštěné fragmenty společnosti. Ukázkou je počet politických stran. Tento stav jasně ukazuje na roztříštěnost společnosti, což umožňuje politikům předvádět to, co předvádí.

   Smazat
 8. K : Rozehnal25. prosince 2020 0:19

  Cit.: "Ano, jeho neziskovky mají tak obrovskou moc, že dokonce ovlivňují názory mladé generace v zemích..."

  Ano s tím lze souhlasit. Ona "výchova" k mutikulturalismu je však všude, jistě jste si všimli, reklam nadnárodních a renomovaných společností v televizi, pochpitelně ve všech TV a na všech kanálech.

  Reklama to jsou obrovské peníze. Co by jsme neudělali pro šíření tohoto modelu "liberální" společnosti, který je nechvalně znám v západních "svobodných" zemích.

  Na nás starší reklama nepůsobí, já vypínám zvuk, nebo si jdu pro pití. Ale na ty mladé je to podraz první třídy, reklama působí podprahově. A o to jim jde. Postupně ovládnout mysl lidí tak, aby ani nebyli schopni samostatně uvažovat. Teď jsem četl (nevím jestli je to informace ověřená), že lidé v západní Evropě vnímají Čínu stále více negativně. Jednoduchá odpověď, pokud budu o ČLR psát, vysílat pořád jen to nejhorší, tak to jinak ani být nemůže.

  OdpovědětSmazat
 9. Snad dodatek k TV reklamě. Mám na mysli, onem multikuturalismus, kde jsou v reklamách černoši, nebo lidé černé kůže, nebo jak je nazvat, nevím. Kde se olizují gejové a lesbičky atd. Samozřejmě proti černochům, lidem se šikmmýma očima, gejům nic nemám. Ale proč to stále lidem tlouci do hlavy, že menšiny mají mít větší práva než osttatní lidé ? A proč se na to mám stále koukat? Někdo namítne tak to vypni. Ti mladí to nevypnou.

  OdpovědětSmazat
 10. To považují za správnou reciproční odpověď západním "demokraciím". Konečně, USA to aplikují už dávno. To, že americký puchýř Pomeje vykřikuje o "komunistických buňkách" v čínských zahraničních firmách jen potvrzuje. Zapomíná však říci pravdu o infiltraci všech, tedy i neamerických firem ve světě agenty CIA. Protiruskou či protičínskou propagandu člověk pozná hned, a samozřejmě i já v takových případech přepínám nebo vypínám TV či rozhlasový kanál. Bohužel naše mladá generace je ovlivnitelná a často podléhá této propagandě. Důkazem jsou mnohé příspěvky na internetových portálech, ve kterých nás dvacetiletí, životem neprověření poučují o tom jak se žilo v dobách kdy ještě ani jejich rodiče nebyli na světě.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn autorem.

   Smazat
  2. Tatran25. prosince 2020 10:30
   Máte pravdu. Jen bych podotknul, že tím, že na reklamu nekoukám není problém vyřešen. Jen ho nechci vidět. A co lze očekávat od 20-eti letých, když už ve škole je jim vtloukáno do hlavy, že jsou chytřejší, než rodiče a je jim zatajována, nebo upravována spousta dějinných událostí? Pokud se snoubí chytrost se zkušeností, je to ideál, ale pokud mám poměřit každou vlastnost zvlášť, domnívám se, že zkušenost má nad chytrostí navrch. Zkušenost totiž více eliminuje možnost omylu.

   Smazat
  3. Jen bych doplnil, že nejen reklama ale i spousta US seriálů a laciných ideologických dílek je procpána propagandou, multikulturalismem a zejména až agresivním genderismem jako kdyby si autoři umanuli, že během jednoho dílu je nutno změnit myšlení 90% diváků. Je to bohužel očividnější, křečovitější a i směšnější než agitační práce za vedení KSČ. Navíc heslu: " V jednom šiku za světový mír, proti světovému imperialismu " se dnes už nelze ani smát, protože je ze všech stran pravdivé.

   Smazat
  4. Na financování mnoha hollywoodských filmů se podílí Pentagon. Je to skrytá propaganda - proti Rusku a Číně, proti Íránu, proti Palestincům, proti Sýrii, atd. atd. atd. Propaganda propagující zbrojení, oslavující americkou armádu, letectvo, námořnictvo, superšpióny apod.

   Smazat
  5. Pardale, hlavně degradace myšlení mládeže. To je to nejhorší. V jistém státě na BV takové filmy neběží, migrace nepřipadá v úvahu a i turistika je přísně sledovaná. Je zajímavé, že Polské cestovky využívají Palestinské služby. No ortodoxní katolíci jak má být.

   Smazat
 11. Z toho bordelu, který jim tam zanechal Gorbačov s Jelcinem a dalšími liberály, se Rusko bude vzpamatovávat ještě delší dobu. Další na řadě by měla být Mezinárodním měnovým fondem ovládaná Ruská centrální banka.

  OdpovědětSmazat
 12. Rusko utahuje smycku kolem slouhu Deep Statu v Rusku. Je treba 5. kolonu novymi zakony drzet v sachu. Jakmile se chazar v USA podela, Rusove to doma vycisti od zradcu. Je jich tam pozehnane. Nejvyssi cas, aby zapadni slouhove v Rusku dostali zaslouzenou odplatu.
  Totez musi probehnout i v Cesku. Vzdyt je zname vsechny.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 11:48
   Žádný deep stát neexistuje,jen hloupý výmysl konspirační mafie. Jen opisuj dál z aronetu, sputniku a podobných srágor.

   Smazat
  2. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  3. Unknowne, ty jedno střevo, každý, kdo má hlavu na krku a zajímá se trochu o politiku ví, že v USA administrativa vládne jen omezeně (viz Trumpovi patálie během celého jeho funkčního období). Rozhodování se děje v komplexu zpravodajských služeb, zbrojařských koncernů a nejbohatších korporací - to je ten "deep state". Tvoje kecy jsou krystalickou hloupostí. Už chápeš, střevo?!

   Smazat
 13. Rusko dnes spěje k podobnému totalitnímu režimu jak za Stalina. Za 100. roků, se v Rusku v přístupu k demokracii nezměnilo vůbec nic.Zavraždeni Němcov, Politkovska a další desítky odpůrců režimu hovoří za vše, pokusy zabít Skripala, Nevalného v poslední době hovoří, že v Rusku vládne v čele s Putinem jeden z nejkrvavějších režimů světa.V Rusku dnes likvidují sebemenší odpor k režimu.
  Rusko si dnes zaslouží oplotit a nechat je v tom jejich svinčiku vyhnít.Jen sankce a zase sankce. Dnes společně s Čínou a S. Kor. Nejhorší režimy světa. Tak jako ukončil své účinkování fašounský režim po r.45, tak dopadnou i tihle šmejdi.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi

  1. Ty spíš spěješ k ústavní léčbě, trolle.

   Jeď se do Ruska podívat, nenávistný troubo!

   Smazat
  2. Á nikdo, nic tedy 0 se opět pokusila změnit v 1. Ovšem nula vždy zůstává veličinou s konstantní hodnotou, která nic neovlivní. Tedy nic, nula, nikdo.

   Smazat
  3. 12:32
   Dvořák,nečtěteš jak se dnešní ruský režim vyrovnává se svými odpůrci, ty chceš popřít vraždy mnoha nepohodlných lidí.
   Stačí si dohledat kolik v rusku bylo zabito novinářů kteří kritizovali Putina.
   Tvůj pohled a nekritičnost k rusku je neuvěřitelný,takový zaslepenec se jen tak nevidí.

   Smazat
  4. Unknowne, ty jeden omezený nenávistníku, kohopak že to Putin zavraždil? Povídej, vyprávěj, přeháněj!

   Smazat
  5. 14:23
   Pokud nechápeš chudaku,tak musím polopaťě,tedy na příkaz Putina.
   Litviněnko, Němcov, Politkovska a řady dalších. Pokusů o vraždu ty nejznámější případy,Skripal, Navalnyj, stále budeš lhát e fandit tomu zrudnému ruskému režimu ??
   Jen těch opatření v poslední době, zablokování internetu, vyhnání užitečné neziskovky a zase řada nesmyslných zákazu.Halt, chcípajíci ruska kobyla kolem sebe kope.
   Putin je špatným vládcem, jen pan Gorbačov zaslouží pochvalu a obdiv. Už jen proto,že nás zbavil toho rudého moru.

   Smazat
  6. Kde máš důkazy?! Nikde. Jen pomluvy idiotů, kteří s epokoušejí dalších 30 let podmanit Rusko, ale nejde jim to. Vztek jimi cloumá a tak aspoň ty pomluvy a očerňování, a ani to jim moc nejde. Věří jim jen opravdoví troubové. Doufám, že chápeš, koho tím myslím, Unknowne?

   Smazat
  7. Pomatenec 14:52 - to snad ani není Čech, ale nějaký bandera. Takovým nenávistným hloupostem u nás naštěstí nikdo nevěří.

   Smazat
  8. Unknowne ty HOVNIVÁLE, tam prezidenty střílí jako zajíce. Dej pozor ať se mezi ně nepřipleteš při lezení do řiti.

   Smazat
 14. Už je to tady na N.R. nechutné a odporné,neustálé vychvalovani zaostalého ruska a neustálé pomluvy vyspělého Západu.
  Do jaké kafilérky se dá klesnout, ukazujete jen tady na N.R. Že Dvořák.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. V čempak je dnešní Západ tak vyspělý? Že brzy nejspíš přivede Evropu ke krachu a islamizaci? Že ho ovládly kreatury na nejvyšších politických postech? Že propaguje idiotské ismy - multilulturalismus, gendrismus, feminismus a práva všelijakých úchylných menšin na úkor většiny? Že zavádí cenzuru jako za komančů? Že nám dokázal během 30 let skvěle prodemonstrovat nefunkčnost té jeho slavné demokracie?! Běž raděj políbit zadnici Jourové, když to všechno "liberální" tolik zbožňuješ!

   Smazat
 15. Pane Unknown, vaše příprava na provokatéra na alternativních webech byla mizerná. Děláte ostudu těm, kdo vás platí. Měl byste vědět, že opoziční stanici Dožď a Echo Moskvy platí ruský státní podnik Gazprom. To je jako by Novou republiku platily České dráhy nebo Česká pošta. Vy tady ukazujete, že u nás vládne mnohem totalitárnější režim než v Rusku. Na ty vaše zvratky by se měl podívat někdo od policie a pohnat vás k soudu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. On je spíš případ pro psychiatra. Silně narušené osobnost s silnou stopou po traumatu.

   Smazat
  2. 18:41
   Chudáčku dvoračku, stačí se podívat na několik desítek článku dozadu,na ty odporné, prolhané veškeré články, které jen dehonestuji vše Západní a vyzdvihují nekorektně vše ruské.Zaslepený hlupče,ty,bez špetky rozlišovací schopnosti nejseš schopen už pochopit v podstatě nic,jen zaslepenec který nevidí nic pozitivniho na zbytku světa,jen rusko a zase rusko. Upřímná soustrast, lepší to s panem Alhaizmrem nemoci starců nebude dvořak.

   Smazat
 16. To je tak, když se parazité přemnoží a oběti ubyde. Zákonitě dojde k jejich degeneraci, zvrhlosti a začnou požírat ty nejslabší. Na to 1% nedojde a začne to všechno znova. Nic nového pod sluncem, pokud se nezničíme komplet.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.