Reklama

čtvrtek 17. prosince 2020

Zrobte si tež pořadek s přebytečnyma pamatkama

Ladislav Větvička

17. 12. 2020 blog autora

Je čas vanočni. Mnoho idyjotu jezdi do hytlermarketu nakupovat zbytečnosti. Inteligentni lidi ovšem v tomto čase rozjimaju a přemyšlaju, jak svět zrobit hezčim mistem k žiti.


(Na snímku ajťák, cestovatel a bloger Ladislav Větvička)
Tež sem nevahal a po nakupu zbytečnosti v porubskem hytlermarketu sem zajel do muslimskeho Karabacha, z kereho zrobili Armeni na čtvrt stoleti křesťansky Artsach a fčil se dobrovolně etnicky vyčistili a navratili oblast zase muslimskym Turkum z Azerbajčana.

Zajimalo mě, jak se Turkum na uzemich dočasně obyvanych křesťany libi a zjistil sem, že se jim tam libi velice velmi. Zatim sice netuši, co budu robit s vinicema, palirnama vodky, tutovky a vyrobnama koňaku, bo jejich buch tyto věci nema rad. Zato už velice dobře turečti synci vědi, co budu robit s křesťanskyma pamatkama. Zjistili, že Armeni jich za ty tisice roku, co tady žili, nastavjali přiliš mnoho a že bude dobre tyto pamatky zredukovat na unosnou miru, tedy na nulu, tajak to skvěle provedli už na uzemi Turecka nebo Nachičevanu, což je pro změnu zas azerska provincija. Aji ta byla kdysik obyvana Armenama, ale ty se podařilo po roku 1915 dokonale etnycky vyčistit a stejně dokonale se podařilo vyčistit aji stare křesťanske pamatky, bo co si budeme povidat? Naco by byly muslimovi kostely, že?

Muslim zničil dokonce aji tisice roku stare pohřebiště zapsane v jakemsik UNESKU, a když se synci z teho UNESKA divili, kaj zmizely tisice starych šutru, tak mistni řekli, že prostě přijeli jacisi chlopi, šutry naložili a odvezli. Ale to bylo už davno, asi před pěti rokama, o tym si budeme povidat přiště, moje male muslimčata. Fčil se podivame na aktualni zaběry, kere mi poskytnul armensky ombucman.*/

Ladislav Větvička, hlasatel Mlade Fronty Fčil, Stěpanakert


*/ uveřejněno na Nové republice ZDE

22 komentářů :

 1. Tak funguje islám vše zničí a kdo se k nim nepřidá toho zlikvidují. Křesťané jsou tolerantní ale islám ani náhodou.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Treba si uvedomiť, že Islam nie je náboženstvo. Vznikol výhradne ako nenavistná ideológia proti kresťanom.

   Smazat
  2. jopo

   ještě řekni mírumilovným kresťanom

   Smazat
  3. 14:02 ... Křižácké války byly válkami obrannými proti agresi selduckých Turků a na ochranu bezbranných palestinských křesťanů a poutníků. Katolická Evropa nebyla agresorem, tím byli naopak turečtí sultánové, což je třeba jasně bez okolků říci
   Ve skutečnosti již v 7. stol. dobyli muslimští Arabové Svatou zemi. Tehdejší křesťanský svět nic nenamítal, když se tito mohamedánští vládci chovali k tam žijícím křesťanům tolerantně a umožňovali evropským katolíkům konat poutě do Jeruzaléma, Betléma a Nazareta.
   Tak to fungovalo bez potíží až do 11. stol. Křesťanská Evropa nepodnikala žádné vojenské akce do Palestiny a respektovala muslimskou správu nad ní. V 11. stol. se ale změnily poměry. Muslimští Arabové byli z Palestiny vytlačeni rovněž muslimskými Turky. A křesťanským poutníkům i palestinským křesťanům nastaly zlé časy. Turci je přepadali a prodávali do otroctví "v tom lepším případě. V horším je týrali, mrzačili a vraždili". Kromě toho turecký sultán vedl dobyvačnou válku proti Byzanci a byl to právě její císař Alexios I. Komnen, který, ač pravoslavný, se obrátil o pomoc k papeži a katolickému Západu.
   Papež bl. Urban II. svolal r. 1095 synodu do francouzského Clermontu. Tam byli biskupové seznámeni s prosbou Byzantinců, k níž se připojil poustevník Petr z Amiensu, jenž musel z Palestiny emigrovat, protože mu šlo o život. Všichni shromáždění byli otřeseni hrůzostrašnými sadistickými krutostmi, které páchali Turci na křesŤanech. Usekávali jim ruce a nohy, ženy byly znásilňovány. Papež odpověděl vyhlášením křížové výpravy na obranu života křesŤanských poutníků a palestinských křesťanů, nikoli prioritně na znovudobytí Palestiny, jak se lze často dočíst v literatuře.
   V tom je obrovský rozdíl. Křižácká výprava, vyhlášená Urbanem II., byla z etického hlediska naprosto oprávněná, neboť její motivace nespočívala v prvořadé snaze dobýt nějaké území, ale v ochraně života a zdraví slabých a bezbranných poutníků i křesťanů v Palestině, vystavených bestiálnímu týrání, vraždění a zajímání do otroctví. Jednalo se o akt lásky k bližnímu, neboť ta velí vzít na obranu slabého a nevinného proti agresorovi do ruky i zbraň, jsou-li vyčerpány všechny mírové prostředky. Za něco takového se Katolická církev rozhodně nemá proč omlouvat.

   Smazat
  4. Vypravite oficialni bajku historiku. Samozrejme, ze byli mezi krizaky zaniceni krestane, kteri dali i svuj majetek a svuj zivot v sazku na obranu a dobyti Jeruzalema. Ovsem cele vojsko i jeho privesek - luza Evropy doufala na obohaceni pri drancovani a masakrovani muslimu. Jedna vyprava vyrabovala i tenkrat uz krestansky Istanbul a zmcnila se nesmirneho bohatstvi, zlata. Zverstva krizaku po dobyti Jeruzalema na vsem obyvatelstvu zustalo muslimum v zive pameti dodnes. Ve svem ucinku ma negatiivni vliv na vztahy krestanu a muslimu dodnes. Svuj cil tazeni minula, i Templarska opevneni padla. Templari byli zlikvidovani francouzskym kralem za souhlasu papeze. Potreboval zlomit jejich moc a zmocnit se jejich bohatstvi. Rozsiroval o nich spinu a falesna obvineni, aby je mohl zlikvidovat. Totez dela dnes zapad s Ruskem a Cinou. Nic se nezmenilo v metodach. Rozdil mezi stredovekem je ten, ze by se zapad ted jedine udavil, kdyby jednu z tech zemi napadnul. Byl by to jeho konec.

   Smazat
 2. Foldyna se vyslovil k tomu, že Maďarsko přišlo se zákazem adopce pro páry stejného pohlaví

  https://cz.sputniknews.com/svet/2020121612934154-foldyna-se-vyslovil-k-tomu-ze-madarsko-prislo-se-zakazem-adopce-pro-pary-stejneho-pohlavi/

  Markéta Šichtařová o eurozóně: Ještě jsme ani nestačili euro přijmout a už jsme za něj trestáni

  https://cz.sputniknews.com/byznys/2020121612930953-marketa-sichtarova-o-eurozone-jeste-jsme-ani-nestacili-euro-prijmout-a-uz-jsme-za-nej-trestani/

  Vachatová narazila na činnost Genderové expertní komory: Prosazují společné záchody ve školách, a to na státní granty

  https://cz.sputniknews.com/ceskarepublika/2020121612933497-vachatova-narazila-na-cinnost-genderove-expertni-komory-prosazuji-spolecne-zachody-ve-skolach-a-to/

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pro pobavení mohu zmínit nepozornost jednoho proděkana ekonomické fakulty, který schválil při rekonstrukci budovy stejný počet pánských a dámských záchodů. Protože ekonomii studuje mnohem více děvčat než chlapců, vznikl problém a přestavba stála něco peněz.

   Na fakultě sociálních věd UK kandidovala do studeňského senátu studentka s programem zřídit společné záchody. UK a jmenovitě tato fakulta má šanci být nejpokrokovější u nás. Mám jej dotaz, kdo bude chytat souložící studenty na těchto intimních místech?

   Smazat
 3. Dneska mě napadlo, proč vláda nezavede speciální COVIDOVOU DAŇ PRO HYPERMARKETY a nadnárodní korporace? Proč by měli veškeré náklady spojené s epidemií nést malí čeští obchodníci, restauratéři a také naše státní kasa, zatímco velké zahraniční hypermarkety si v době krize královsky mastí kapsu? Tohle je sprosťárna první třídy!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To nejde , protože je tu demokracie.

   Smazat
  2. A kdopak by tu daň asi ve finále zaplatil?

   Smazat
  3. Martine!

   Jako vždy, pracující gojové (otroci). Ale danění má dvě strany, příjmovou (zátěž gojů) a výdajovou (prozatím výpalné chazarům).
   Pokud bych mohl do toho kecat, tak bych příjmovou stránku neřešil, ale výdajovou bych přesměroval na podporu národních firem. To by byl průser, takže naši zrádní politici (včetně okamury) si na něco takového nepomyslí ani v nejhorším snu - zrádci!!!

   Smazat
 4. 11:13 jen bych se chtel ujistit jsi li to ten dobry anebo zly unknown?dik za info!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nás je tady Unknownů víc. Je tady jeden šmejd Unknown.

   Smazat
 5. Mylím, že o vážných věcech by se nemělo psát jakým si nářečím, neb to zlehčuje daný text. Možná, že se hodí do sklípku nebo folklorní slavnost a ne do hodnocení vážné situace na Náhorním Karabachu. Vůči těm, o kterých píše mi to připadá trochu ponižující. Tuhle jsem četl článek od Větvičky na PL a umí hezky spisovně Česky. Dokonce i na Yutube. Nakonec by mohl psát i stylem Palivce, kterého mi na fotce připomíná...Jsem přesvědčen, že pan Větvička na veřejnosti takto nemluví...

  OdpovědětSmazat
 6. Větvička je borec, takových moc není. Skvělá reportáž.

  OdpovědětSmazat
 7. ještě by bylo třeba zjistit, jak naložili křesťané s muslimskými památkami Karabachu... když už.

  Jinak je špatné ničit památky, ake všechny.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Asi nevi,kolik pamatek niči uz 2000 let křestane.Nebyt muslimu,tak nemame z antiky ani cihlu.Vzdélani vam hosi chybi.Nenavist to nenahradi.

   Smazat
  2. 16:56 tady souhlas podivejme na europu treba spanelsko alhambra
   pres 700let tam budovali a vladli nez je krestane vyhodili!

   Smazat
  3. Tento komentář byl odstraněn autorem.

   Smazat
 8. Německo je totálně zmasírované - nás to čeká ?????
  https://www.email.cz/download/k/pX3UxlJHOyWRi6WwCpIT6bLHoeQdxxqtRcz0Zjo9NHmeQZCrhGMo-Wf66TzzBnVIThIBVCM/nemcum_uz_asi_hrabe.mp4
  https://megazpravy.cz/evropanky-v-ocich-muslimu-mene-nez-pes-nebo-osel-zbozi-urcene-jen-pro-zabavu-mlceni-medii-staneme-se-dalsim-pakistanem-kde-jste-chrabre-bojovnice-proti-sexismu/

  OdpovědětSmazat
 9. Stojime pred dost velkym treskem a vy tady resite vanoce a minulost.
  V USA je svadeny nelitostny boj mezi elitami a narodem. Pro elity byl Rus nebezpeci a ve vsech padech sklonovany padouch. Ptal jsem se, cim si tohle Rusove zaslouzili?
  Ted je to Cina ten padouch pro elity, ci chazary. Nejdriv jim dali vse a nechali je vyrust a ted z nich maji hruzu a svaluji na ne pricinu svych mindraku a neuspechu.
  Co bude, nevim. Ale netesim se na to.

  OdpovědětSmazat
 10. neanonym17. prosince 2020 18:26..

  on ještě někdo tak dětsky věří příběhům o tom, jak oni byli krutí a ty "naši" dělali, co museli, ab dobro zvítězilo? já myslela, že tomu reálně věří jen občané USA a v Evropě ti, kteří ku svému prospěchu musejí.

  Jinak Palestina nebyla nikdy větnšinově klřesťanská nebo dokonce židovská, ohledně nábožjenství to byla vždy směs a můžjeme konstatovat, že předky současných povinně pohrdaných Palestinců byli také ti legendární původní Izraelité. Lidi prostě změnili vyznání, to je snad obvyklé, nebo staří Slované byli kdysi tím, čemu se dne říká křesťani? a byli jimi někdy plně? a co vražděné původní obyvatelstvo jižní a střední Ameriky, Afriky, Austrálie...vrhli se na ně mírumilovní křesťané - to sice po dlouhých násilnostech přijalo křesťanství, ale jen jako plášť pro své původní stále živé nábboženství.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.