Reklama

sobota 11. ledna 2020

Mediální štvanice na kandidátku nominovanou prezidentem republiky

Zdeněk Jemelík
11. 1. 2020     ZdenekJemelik
Vulgarizace našeho politického prostředí dospěla do takového stavu, že na působení v politice je skutečně třeba „mít kačení žaludek“. Politická kultura poklesla natolik, že uchazeč o veřejnou funkci musí počítat s tím, že na něj odpůrci jeho zvolení vylijí kýbl výkalů, aby jej odradili a vyřadili z konkurence. Nezapomenutelná byla štvanice na soudce Jana Sváčka, když se uvolil přijmout kandidaturu na soudce Ústavního soudu. Ač kandidát na členství v KSČ, nebál se rozhodnout v neprospěch StB. To ale jeho pronásledovatelé nevzali v úvahu. Neměří se všem stejně: členství v KSČ u někoho vadí, u jiných se odbývá s tím, že od listopadové pseudorevoluce již uběhlo 30 let. 

Autor se omlouvá za chybný údaj a upřesňuje členství Prof. Válkové v KSČ - 1973- 1989)

USA a Írán: začátek konce


Rostislav Iščenko
11. 1. 2020   ukraina
Ostrá fáze blízkovýchodní krize, vyvolané vraždou íránského generála Kásima Sulejmáního Američany, skončila. Válka nezačala, trochu poskočily kotace ropy a znovu šly dolů, svět si s úlevou oddechl. Část pozorovatelů považuje za vítěze v dané konfrontaci Írán, část USA. A ti nejprozíravější navrhli počkat a sledovat vývoj událostí. A to je správně, jelikož nic ještě nejenom že neskončilo, ale dokonce ani nezačalo.

Jan Keller vystihl informační hodnotu diskuzí na zásadní témata v Evropském parlamentu

11. 1. 2020 Parlamentní listy (vybrán zlomek rozhovoru)
Jakou cestou by se měla ubírat vláda při tvorbě dlouhodobé strategie rozvoje? Neustále se hovoří o Průmyslu 4.0, je tedy klíčové investovat do vzdělávací soustavy? Co infrastruktura? Lze již dnes předpovídat nějaké trendy budoucnosti? 

To je hodně otázek a každá z nich by vyžadovala odpověď v rozsahu jedné knížky. Takže jenom k té slavné „Revoluci 4.0“. Zúčastnil jsem se v Bruselu řady jednání na toto téma a nikdo z řečníků neprozradil nikdy vůbec nic.

National Interest: Ruská „Struna-1“ je zabiják „neviditelných“ letadel!

Americká "stealth" stíhačka F-35
Charlie Gao a -kou-
11. 1. 2020  NationalInteres a PrvníZprávy
Ruská radarová stanice „Struna-1 / Barrier-E“ není v žádném případě univerzálním řešením pro detekci „stealth“ letadel, píše publicista Charlie Gao. Nicméně dodává velké „ale ...“.

Naplňování projektu USA pro 21. století nabírá stále větší zpoždění, což Američany nutí k nezodpovědným akcím

Agentura EXANPRO
11.1.2020
Krátká analytická reakce – úvodní souhrnné hodnocení a předpověď (11120)
Před zveřejněním analytického produktu k atentátu na významného íránského činitele generálmajora Kásima Sulejmáního považujeme za důležité shrnout a znovu připomenout významné skutečnosti ve vývoji bezpečnostní situace ve světě, kterou na stránkách EXANPRO analyzujeme, hodnotíme a předpovídáme od jara 2016 (doba vzniku analytického webu EXANPRO).

Připomenutí: Nigel Farage v Evropském parlamentu - Brežněova doktrina omezené suverenity v kabátu eurosojuzní demokratůry

Nigel Farage
11.1.2020


Otrávené sousto v návrhu Maláčové ...aneb co nikdo nechce vidět.

Radim Valenčík
11. 1. 2020   RadimValenčíkPíše
Ministryně MPSV představila 10. ledna 2020 tři varianty svého pojetí reformy spočívající v zavedení "nultého pilíře", resp. rozdělení "prvního pilíře" průběžného systému na jednotnou základní dávku a plně zásluhovou složku. Podrobněji stránky MPSV viz:

Pád Boeingu pri Teheráne Němeco vo smutku: Utečenci se nevrátí z dovolené ze své vlasti, kde jim prý hrozí pronásledování

11. 1. 2019   HlavnéSprávy
Po páde ukrajinského lietadla v blízkosti iránskeho hlavného mesta Teheránu sa kanadská vláda domnieva, že lietadlo zostrelila iránska protivzdušná obrana. Existujú informácie, ktoré naznačujú, že Boeing 737 zasiahla iránska raketa zem-vzduch, povedal kanadský premiér Justin Trudeau vo štvrtok v televíznom prejave. Už predtým informovala americká televízna stanica CBS News s odvolaním sa na bezpečnostné kruhy, že americkí predstavitelia vlády vychádzali z toho, že Boeing 737 mohol byť omylom zostrelený.

Síla Sibiře úplně mění geopolitický poměr sil …

11. 1. 2020     poznamkypanabavora a youtube
Síla Sibiře, Severní proud a další. Co jsme nevěděli o trhu plynem…
Tímto překládek bych rád uzavřel jakési pásmo z rozhovorů s ruským expertem B.Marcinkevičem, vyložených zde 8.11., 26.11., 7.12. a 21.12. Nepochybuji, že i napříště bude mít tento pán k otázkám energetiky co říci, nicméně – v tomto tématu si dám nějaký čas pauzu …
Druhého prosince odstartovali prezidenti Ruska a Číny v režimu telemostu provoz magistrálního plynovodu „Síla Sibiře“ (SilSib). Od čajandinského naleziště (severně o Bajkalu) na trase dlouhé 2.300 km, přes tajgu, řeky, bažiny, pod korytem řeky Amur – a měsíc před plánovaným termínem.

USA jsou nyní ve válce, de facto a de iure, JAK s Irákem, TAK Íránem. - Zpětný ráz již začal

The Saker
11.1.2020 překlad Zvědavec
Nejprve začněme stručným shrnutím toho, co se událo (poznámka: informace stále přicházejí, takže možná bude třeba oprav, jakmile oficiální zdroje vydají oficiální prohlášení).


pátek 10. ledna 2020

Videa pohotově jako důkaz

Jiří Jírovec
11. 1. 2020
Obrazové záznamy, dokládající zločin, mají vlastní historii. Některá se objeví okamžitě - jako to z předměstí Teheránu naznačující, že ukrajinské letadlo bylo sestřeleno raketou. Dokonce existují dvě videa ZDE. Obě jsou natáčena z ruky.

Z Evropských hodnot vystříklo jedovaté osivo a oplodnilo členy parlamentu

Obrázek z dnešní Číny:
vysokorychlostní železnice
Pavel Křivka
10.1.2020
Česká veřejnost dlouho postrádala kvalifikovaný zdroj informací o současné i minulé Číně. Hodnota informací od novinářů, kteří neznají čínský jazyk a leckdy ani v ČLR nikdy nebyli, se blíží nule. Existoval sice web psaný kvalifikovanými sinology „sinopsis.cz“ (Lomová et al.), ten však Čínu líčil jako zemi, kde se v zásadě neděje nic jiného, než že jsou z vězňů hromadně získávány tělesné orgány asi nějak tak, jako se vykrajují jablka na štrůdl.

Atentát na íránského generála ze strany USA zahájil řetězovou reakci, která se šíří i za oblast Blízkého východu.

Vladimíra Vítová
10. 1. 2020
Atentát na íránského generála Soleimaniho povolený prezidentem Trumpem zahájil řetězovou reakci, která se šíří i za oblast Blízkého východu. To bylo v úmyslu těch, kteří se rozhodli pro tento akt. Soleimani byl dlouho v americkém hledáčku, ale prezidenti Bush a Obama jeho zabití nepovolili. Proč to udělal prezident Trump? Existují různé důvody, mezi něž patří osobní zájem prezidenta na záchraně před obžalobou tím, že se představuje jako spolehlivý obránce Ameriky tváří v tvář hrozícímu nepříteli.

Karasjov: USA sestřelily Boeing v Íránu, aby zabránily stažení vojsk NATO z Iráku. Prohlášení USA před vyhodnocením záznamů palubních zapisovačů Boeingu je politická spekulace


Petr Norilov
10. 1. 2020 rueconomics (kráceno)
Američané sestřelili civilní letadlo, aby zastavili chvatný proces stahování vojsk zemí Severoatlantické aliance z Iráku cestou zastrašování a vydírání, je přesvědčen expert. Karasjov prohlásil, že nepochyboval o tom, že po teroristickém aktu USA začnou rozšiřovat verzi ve snaze obvinit Írán z havárie letadla. Ukrajinští experti po tragédii odmítli verzi s teroristickým útokem a oznámili technickou závadu na palubě. Ale ve výsledku se Kyjev přece jen vrátil k verzi s teroristickým útokem. Politolog to vysvětluje korekturou, která došla ze strany Washingtonu.

Ať neříkají, že je nenapadlo, co se bude dít

Patrick Ungermann
10. 1. 2020
Korpus elitních ozbrojených sil Spojených států amerických zavraždil v iráckém Bagdádu íránského vojenského stratéga Kásima Solejmáního a jeho iráckého spolupracovníka Abú Mahdího Muhandise, kteří vedli operace namířené proti Islámskému státu při prosazování perských šíitských zájmů v Iráku. Američané svým způsobem také brojí proti Islámskému státu a s jistou samozřejmostí prosazují v Iráku své americké zájmy. V hledáčku amerických zájmů světélkují irácké a syrské ropné věže.

Hampl: Když někdo půjčuje a neví komu, tak si nezaslouží vrátit peníze!

Petr Hampl, nezávislý sociolog
Petr Hampl a -rp-
10.1.2020 PrvníZprávy
Kritizujete, že tradičně smýšlející pravice údajně není schopna řešit tzv. dluhové pasti. Jaké řešení byste tedy navrhoval? Především by mě zajímalo, jak byste si poradil s "nevýchovným" efektem, který umělé oddlužování přináší, ptá se čtenář.


čtvrtek 9. ledna 2020

Kosačov o významu plynovodu Turecký proud, jehož spuštění se zúčastnili prezidenti Ruska Vladimír Putin a Turecka Redžep Tajip Erdogan a také prezident Srbska Alexandr Vučič a ministerský předseda Bulharska Bojko Borisov


Alexandr Nikitin
10. 1. 2019 rueconomics
Kiril Goršenin russian
Předseda výboru Rady federace RF pro mezinárodní záležitosti Konstantin Kosačov během rozhovoru s RT komentoval oficiální spuštění plynovodu Turecký proud. "Je těžké docenit význam tohoto projektu. To hlavní je, že to je ještě jedna trasa, který umožní diverzifikovat varianty dodávek ruského paliva do zahraničí, včetně Evropy. Viděli jsme, jak se naši nepřátelé postupně důsledně pokoušeli vytvářet problémy tomuto projektu diverzifikace tras... 


Čím je "děsivé a strašné" spojenectví Německa a Ruska pro Západ

9. 1. 2019 regnum
"Hrůza a strach pro celou Evropu", tak ocharakterizoval možnost rusko-německého spojenectví známý americký analytik, ředitel soukromé výzvědné a analytické společnosti Stratfor George Friedman. Ale skutečně se až tak děsí "všichni" Evropané z perspektivy spolupráce s Ruskem, jak se to pokouší představit Friedman, a proč otázka konstruktivní spolupráce s Ruskem začne být stále důležitější nejen pro Německo, ale také pro Evropu celkově, o tom hovoří dopisovatel IA REGNUM Alexandr Chaldej.

Kdo ve skutečnosti ve 30. letech způsobil v SSSR hladomor?

Alexandr Něukropnyj
9.1.2020 Reportěr,  česky SkrytáPravda, překlad Vlabi
Ukrajina začala oslavovat další „nezapomenutelné datum“ - „85. výročí genocidy hladomorem“. Takové tam jsou dnes "významné dny", přitom si nevybereš - ať už svátky, nebo pietní akce – vždy je to jen další tanec na hrobech.

Ani nevím

Michal Brand
9.1.2020 ČeskéNárodníListy
Ani nevím, jak nazvat svůj dnešní článek. Světu vládne zločinný režim, který navíc zešílel a má ve svém čele malého Caligulu, což je i na běžné poměry zmíněného zločinného režimu opravdu silná káva. Jako do Caliguly byly vkládány naděje i do Donalda Trumpa. I já jsem věřil, že přinese pozitivní změnu a zboří nadvládu deep state a vrátí moc zpět do rukou národa, do rukou obyčejných lidí, občanů, voličů. A stejně jako Caligula i Trump se ukázal jako promarněná šance.


Proč USA potřebují válku


Jacques R. Pauwels
9. 1. 2019 globalresearch a globalresearch a scribd
Války jsou hrozným plýtváním životy a zdroji, a proto je většina lidí proti válce. Americký prezident naopak válku miluje. Proč? Mnoho komentátorů hledá odpověď v psychologických faktorech. Někteří cítili, že George W. Bush považoval za svou povinnost dokončit začaté práce, které z nějakého tajemného důvodu jeho otec v době války v Zálivu nedokončil; jiní věří, že Bush Jr. očekával krátkou a triumfální válku, která by mu zaručila druhé funkční období v Bílém domě.

středa 8. ledna 2020

Sulejmání a Schwarzenbergovo překvapení

Radim Valenčík
9. 1. 2019    RadimValenčíkPíše
Pro mnohé bylo překvapením Schwarzenbergovo kritické a obsáhlé stanovisko k Trumpově vraždě Sulejmáního. Už to, jak je dramaticky nazval: "Zdivočelý svět".
K tomu např. formulace jako: "Já jsem ještě vyrostl v době, kdy se válka vyhlašovala. Teď se ale začíná střílet, bombardovat a odpalovat rakety, aniž by nějaký takový formální krok proběhl. Mě tento vývoj děsí. Překračujeme všechny meze mezinárodního práva. Někteří politici jsou očividně toho názoru, že stojí nad zákonem a nad právem a že mají tak jako legendární James Bond uděleno právo zabíjet kdekoliv na světě....

Končí jedna éra

Leo K.
8.1.2020 KosaZostra čili vlkovobloguje.wordpress.com
Omnia mutantur, nihil interit – Všechno se mění, nic nehyn – říkal Publius Ovidius Naso už před dvěma tisíci lety. A skutečně, zvykli jsme si, že se po roce opakují jaro, léto, podzim, zima; že po jedenácti letech se mění sluneční aktivita a nechali se poučit, že existují i delší opakující se intervaly. Například precese zemské osy, která vykoná jeden kompletní kruh za přibližně 25 800 let. Tady už ale naše lidská zkušenost nestačí, což teprve na jeden kompletní oběh sluneční soustavy kolem jádra naší Galaxie (cca 225 milionů let). Ale ať je tomu jakkoliv, Ovidiovo konstatování bych přece jenom opravil.

8. 1. 2020 - Svět při středeční ranní kávičce Terezy Spencerové Informační doplněk k hlavnímu proudu

Krize mezi USA a Íránem pokračuje
Tereza Spencerová
8.1.2020  iPrima

→ v noci na dnešek Írán odpálil asi deset raket na dvě americké základny v Iráku, ale žádným Američanům tím prý neublížil… útok byl v souladu s článkem 51 charty OSN a USA na něj nemají nijak reagovat, tvrdí Teherán a naznačuje, že tím pro něj veškeré „pomsty“ za Sulejmáního skončily… zatím je „vše v pořádku“, konstatoval v první reakci Trump, ale prý si své ještě řekne… že by tedy bylo po všem a obě strany přistoupily ke zklidňování krize?... fascinující… mimochodem, 43 procent Američanů souhlasí se zabitím Sulejmáního, 38 procent má opačný názor, přičemž celých 60 procent přiznává, že o něm nikdy ani neslyšelo… 32 procent si pak myslí, že Trump má nějakou politiku na Blízkém východě, 47 procent si myslí, že prostě jen střílí od boku…

Irák žádá odchod USA - Co bude následovat? Podívejme se hru sil kolem Iráku a Íránu očima Američanů.

Zbyněk Fiala
8.1.2020 VašeVěc
Bude válka? Strach mají všichni. Otázka zní, zda mají také důvod. Američané jsou v tuto chvíli v roli silnějšího, podívejme se tedy, jak se na to dívají oni. Ale nejprve poslední události:
Příště budou vraždit nepohodlné novináře? Poslanec Kobza varuje před důsledky zabití Sulejmáního

Poslanec Kobza se zamyslel, kam až může vrah Trump zajít
Ferdinand Pištora
8.1.2020 VlasteneckéNoviny
Zabití íránského velitele jednotek Kuds Kasíma Sulejmáního bylo chladnokrevnou vraždou, prohlásil místopředseda zahraničního výboru Sněmovny Jiří Kobza (SPD). V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz varoval, že se kvůli americké politice mohou probudit šíitské teroristické organizace.

Putin přiletěl do Damašku, setkal se s Asadem a společně se prošli po Starému Damašku


8. 1. 2020 russian a russian
Na velitelském stanovišti skupiny vojsk Ozbrojených sily Ruska v Syrské arabské republice Putina přivítal prezident Sýrie. Hlavy obou států vyslechly hlášení vojáků o stavu situace v různých regionech země, načež proběhla jednání mezi delegacemi Ruska a Sýrie.

úterý 7. ledna 2020

Východní fronta a Rudá armáda část 2

Martin Koller
7. 1. 2019   první díl ZDE
Druhá a závěrečná část článku obsahuje jiný pohled na Rudou armádu, než jakou nám prezentuje již třicet let propaganda podlézající německým zájmům. Cílem je navodit představu o ruské zločinnosti a zároveň zaostalosti a podpořit tak snahu vedení EU a NATO o vytvoření souhlasu obyvatel s preventivním útokem na údajně agresivní Rusko.

O odsunu Němců, revizi druhé a přípravách třetí světové války Čtrnáctá kapitola esejů O českém národě

Profesor Mojmír Grygar
Mojmír Grygar
7.1.2020
Je nepřijatelné, že se v Německu prosadilo mínění, že odsun Němců ze Střední Evropy, z Pobaltí a Balkánu nebyl, jak se vyjádřila Merkelová, obhajitelný „žádnými politickými ani morálními důvody“. Mohli bychom nad šokujícími slovy německé kancléřky mávnout rukou jako nad přeřeknutím nebo nad výrokem uplatněným v předvolební kampani ...

Výlet do války s Qasem Sulejmani

Yekta Uzunoglu
7. 1. 2020
Ajatollah Chomejní, kterého pohostila Francie a dala mu veškerý prostor ke svržení iránského Saha Rıza Pahlaviho, se během svého pobytu ve Francii sešel s kurdským vůdcem Docentem VŠE v Praye Abdulrahmanem Qasemlo. Qasemlo ČSSR vyhostila, ale on našel možnost pobytu v Paříži na univerzitě Sorbonne a Chomejní mu tehdy slíbil kdeco ohledně svobody menšin v Iránu. Ve stejné době jako Chomejní se i Abdulrahman Qasemlo vrátil do Iránu, aby přispěl k demokratizaci Iránu se svou kurdskou demokratickou stranou, které předsedal. Ani ne o pár měsíců později vše bylo jinak, místo demokracie zadala v Iránu nová vlna teroru a sice tentokrát byl ten teror islámský.

František Škvrnda: NATO sa začína topiť v ťažkostiach

František Škvrnda
František Škvrnda
7.1.2020 NovéSlovo
Ponurá atmosféra pred slávnostným samitom „najdrahšieho“ sedemdesiatnika na svete

Zbyněk Fiala: Vybírá dobře, ale špatné daně

Zbyněk Fiala
7.1.2020 VašeVěc
Malý schodek není zajímavý, velké odvody do zahraničí a narůstání obrovských nerovností ano.

Zabitím Sulejmáního Trump konečně rozmetal falešnou kauzu Russiagate

Neil Clark
7.1.2020 ICH, překlad Zvědavec
Trumpem nařízený atentát na generála Kásima Sulejmáního, velitele íránských elitních jednotek Quds, které jsou součástí Islámských revolučních gard, neznamená jen nebezpečnou eskalaci napětí s Íránem, ale také skoncování s výmyslem, že tuto zemi ovládá Rusko.

Welt: Polsko si koupí více tanků než mají dohromady Německo a Francie!

Polští tankisté při zimním cvičení na východě země
Philipp Fritz a -kou-

7.1.2020 DieWelt a PrvníZprávy
Polsko se aktivně vyzbrojuje a zbraně kupuje především ze Spojených států, píše německý list Die Welt. Podle německých novin jsou za inklinaci Varšavy k americkým zbraním viněny Berlín a Paříž, které vyjmuli Polsko ze svých společných obranných projektů. Proto se Varšava obrací k jiným partnerům s plány na nákup modernějších tanků, než které mají společně Německo a Francie.

pondělí 6. ledna 2020

Velká Británie se připravila udeřit Tomahavky na Írán

6. 1. 2019 lenta
Velká Británie je připravena zasadit Íránu úder v případě, že napětí mezi Teheránem a USA na Blízkém Východě, vyvolané smrtí generála Sboru revolučních stráží islámské revoluce Kásima Sulejmáního, vyústí do války. Informuje o tom The Sun s odkazem na zdroj. 


Třetí světová válka?

Zabití Sulejmaního na Bagdádském mezinárodním letišti
Ivo Rušák
6.1.2020
Dobře si zapamatujme datum 4.1.2020.
Toho dne byla pravděpodobně zahájena globální válka USA proti všem.
A nebo tomu tak bude, pokud se proti tomu nepostaví významné státy jak Blízkého a Středního východu, tak Evropy, případně celé světové společenství.

Východní fronta a Rudá armáda část 1

Martin Koller
6. 1. 2020
Protiruská propaganda zaměřená k psychologické přípravě obyvatel naší země na třetí světovou jadernou válku v Evropě se u nás již třicet let zabývá především mediálními útoky na Rusko. Je to součást takzvané hybridní války, přičemž argumenty jsou mnohdy obsahově shodné s nacistickou propagandou z období druhé světové války.

P.C.Roberts: Putinova hodina přichází

P. C. Roberts
P. C. Roberts
6.1.2020 blog autora, p
řeklad Lubomír Man
Vladimír Putin je nejpůsobivějším vůdcem současné světové scény. Vzešel z Jelcinova Ruska, korumpovaného Washingtonem a Izraelem, a znovu představil světu Rusko jako velmoc. Úspěšně se vypořádal s americko-izraelskou agresí proti Jižní Ossetií i proti Ukrajině a na žádost občanů Krymu včlenil Krym znovu do náruče Matičky Rusi. Čelil nekonečným urážkám a provokacím Washingtonu a zemím jeho impéria, aniž by na ně odpovídal tak, jak by se možná patřilo. Je typickým obráncem míru z pozice síly a stejně typickým mužem kompromisu.

Ranní kávička Terezy Spencerové - 6.1.2020

Tereza Spencerová
6.1.2020 iPrima
Ranní kávička Terezy Spencerové je Vaše denní dávka informací k hlavnímu proudu. Tedy těch, které by se neměly opomíjet, pokud chcete být dobře informovaní a chcete mít vždy nadhled. Teď se jen pohodlně usaďte a pusťte se do čtení.


Miroslav Svoboda: Soudruhu Macků, kde se ve vás vzala ta drzost nazvat Milion chvilek nátlakovou skupinou! Vaše dopisy

Milion úchylek požaduje demisi úspěšné vlády!
Kdo je za tenhle nesmysl platí?
6.1.2020 KrajskéNoviny
Našemu fejetonistovi Jiřímu Macků přišel přinejmenším rozkacený dopis, který mu vyčítal to, že si dovoluje pochybovat o Milionu chvilek pro demokracii a jeho aktivitách. A dostalo se i na urážky a neuvěřitelný nános nálepek a předsudků. Přitom pan Macků rozhodně nepatří mezi lidi, kterým by se dala nálepka přilepit. Povrch jeho názorů a myšlenek je vytvořený z protinálepkového materiálu, dalo by se říci. Ale podívejme se, jaký dostal náš fejetonista pěkný dopis od Miroslava Svobody...

Kdo podrazil Trumpa?

Bouřlivé demonstrace v Íránu za zavražděného generála
Kásima Sulejmaního
St. Hroch
6.1.2020  Outsidermedia

Je zajímavé, že se události č. 1 posledních dní – zabití elitního generála a velitele tajné služby íránských Stráží islámské revoluce Sulejmáního Američany věnuje v oficiálních médiích tak málo kvalifikované pozornosti, jeho zprávy jsou informační a stejného střihu přesto, že incident může být roznětkou rozsáhlého vojenského konfliktu nejen na Blízkém Východě… Proto jsem si dovolil předložit vám pár názorů na tuto nebezpečnou událost z ruské strany…

Svět ruskýma očima 540

Zajoch
6.1.2020 Outsidermedia
Občanům vystupujícím za integraci s Ruskem provolávali hanbu * Ekologie je dnes problém
politického charakteru * K vraždě Kásima Sulejmáního se vyjádřil ekonom a orientalista Satanovskij


Pánové, zavíráme krám, aneb Helikoptérové peníze

Václav Umlauf
6.1.2020 E-republika


Proč velké banky dostaly zadarmo vrtulníkové peníze? Je jasné, že normální lidé je v neoliberalismu nedostanou nikdy, to je pohádka pro věřící ekonomy a obecný lid.


Inflace politických novoročních projevů: Růžové brýle, rozklad státu a co vám politici neřekli.

Alena Vitásková
6. 1. 2019
Proslov politika nezakryje faktický stav společnosti...
To je, jako když hnůj na podlaze zakryjete kobercem a budete si myslet, že to  nebude smrdět.
Před pár dny jsme vstoupili do nového roku 2020. Veřejnoprávní televize těsně před časoměrem oddělujícím starý rok od nového, vysílala reklamu. Asi jsem ze staré školy a očekávala jsem například melodie Bedřicha Smetany z cyklu „Má vlast“. Po odbití půlnoci se objevila na obrazovce „rosnička“ s možná pro někoho vtipnou předpovědí počasí ukončenou něčím kolem piktogramu. 


neděle 5. ledna 2020

Řízená imigrace, co se stalo, a co se bude dít.


Ivan David
5. 1. 2019
Dostal jsem zprávy od několika čtenářů a přátel, přeposlané články a dvě videa, která reagovala na obsahy článků a články reagující na vedea. 2. prosince podle nich ministři vnitra EU (v případě ČR údajně delegovaný náměstek) schválili záměr přistoupit na "spravedlivé rozdělování" imigrantů a jejich sociální podporu ve stejné výši v celé EU, tedy vyšší, než je výše průměrného důchodu lidí, kteří v ČR celý život pracovali. Nepodařilo se mi, ani jiným (pokud je mi známo) tyto informace ověřit z oficiálních zdrojů. Je však bohužel velmi pravděpodobné, že tyto informace mají reálný základ.

Máme se nejlépe, jak jsme se kdy měli

5. 1. 2019
K tomu komentář Radima Valenčíka ZDE

Kauza Čapí hnízdo vstoupila do r.2020: Více vůle než objektivity

Zdeněk Jemelík
5. 1. 2019      ZdenekJemelik a Chamurappi
Dne 3. ledna 2020 oznámily sdělovací prostředky, že státní zástupce Jaroslav Šaroch nepožádá znova Poslaneckou sněmovnu o vydání Andreje Babiše k trestnímu stíhání, protože pouze pokračuje řízení, k němuž jej již jednou vydala. Zpráva, vydaná na přelomu roku, je podnětem k ohlédnutí za dosavadním vývojem případu a k vyhodnocení výpovědí, jež z něj vyplývají o politických poměrech a úrovni právního prostředí státu.

Úřady Íránu vztyčily prapor války a pomsty po zavraždění Sulejmáního


Alexandr Nikitin
5. 1.    rueconomics
Tak zvaný prapor pomsty, symbolizující nastávající válku, je vztyčen nad mešitou ve slavném poutním místě  muslimů šíitů v íránské vesnici Džamkaran (nedaleko od města Qom).

Kdo přesvědčil Trumpa, aby zabil válečného stratéga Íránu. O tom, jak "překrucovači" dosáhli svých cílů

Vladimír Ovčinský
5. 1. 2019   zavtra
V noci na 3. ledna roku 2020 se stalo to, k čemu Trumpa postrkovala skupina amerických "jestřábů", ale před čím jej zdržovala vyvážená část jeho okolí. Na příkaz prezidenta USA byl zabit hlavní architekt íránské zahraniční politiky, "vnější prapor Islámské republiky", velitel íránského Sboru revolučních stráží islámské revoluce (IRGC) generál Kásim Sulejmání. Tato akce dostala USA na hranici reálné války s Íránem. Válka, do níž může být vtažen celý "Velký Blízký východ", ale nejen.