Reklama

sobota 18. ledna 2020

Agrese USA proti Íránu vyprovokovala útok teroristů v Sýrii proti SAA. Pompeo: USA uvažovaly o preventivním úderu na atomové objekty v Íránu


Anna Orlová
18. 1. 2020 rueconomics
Alexej Špak rueconomics
Syrská armáda v předvečer obnovila vojenskou operaci proti teroristům, kteří okupovali idlibskou zónu deeskalace. Expert na Blízký východ Mais Kurbanov je přesvědčený, že útok radikálních islamistů na vojáky vyprovokovala agrese USA proti Íránu. Jde o to, že teroristé mnohdy porušovali režim příměří a ostřelovali jak civilisty, tak i vojáky, připomněl Kurbanov. Syrský lídr disponuje všemi pravomocemi k tomu, aby likvidoval na svém území ozbrojené formace.
Maršál Haftár bude klíčovou postavou berlínské konference
aršál Haftár bude klíčovou postavou berlínské konference
GW
Tereza Spencerová
18.1.2020 iPrima

→ z nedělní konference o Libyi v Berlíně se stává monstrakce… dostaví se nejen všechny důležité strany libyjského konfliktu, ale také osobně Putin, Trumpův Pompeo, přijedou bruselští i Peking, zastoupena bude severní Afrika, možná dorazí i Katar… rebelský maršál Haftár, který před pár dny odjel z rozhovorů v Moskvě bez podpisu dohody o příměří, které prý ale v Tripolisu v zásadě trvá i tak, mezitím Putinovi napsal, že je připravený znovu přijet do Ruska a pokračovat v rozhovorech, takže Rusko je v libyjském procesu dál „na koni“… 

Opozice absolvovala po projevu Putina pět stupňů přijetí vlastní zbytečnosti


Michail Cepelev
18. 1. 2020 riafan
Ve svém poselství Federálnímu shromáždění RF prezident Ruska Vladimír Putin předložil hned několik neočekávaných návrhů ke změnám ve státním uspořádání země. Politici, experti a novináři je nečekali, ale rychle se zorientovali v nových podmínkách. Ruská opozice však podlehla vleklé hysterii a nebyla schopna adekvátní reakce, čímž znovu dokázala, že nemůže působit samostatně, bez povelů a metodik. pátek 17. ledna 2020

Je to marný, je to marný, je to marný

Jiří Jírovec
17. 1. 2020
Mluvím o absolutní neschopnosti politiků pochopit, že důchody, tedy finanční prostředky vyplácené podle určitých pravidel a od určitého věku, jsou jen jednou složkou systému zvaného zabezpečení občanů ve stáří.
Základní otázka je, jaký příjem potřebuje jedinec v důchodovém věku, aby měl na střechu nad hlavou, základní životní potřeby, zdravotní péči a možná i na trochu kultury. Teprve v okamžiku, kdy jsme schopni takovou častku, řekněme X korun/měsíc, odhadnout, můžeme hledat způsob, jak takový příjem zajistit.

Vůbec nejde jenom o "vlaječky"... Jde o budoucnost Evropy, státy a národy.

Ivan David
17. 1. 2020
V pondělí minulého týdne předseda parlamentu David Maria Sassoli rozhodl o zákazu používání malých státních vlaječek na stolech poslanců Evropského parlamentu. Jako zdůvodnění použil argumentace, že na stolech nesmějí být "bannery". A vlaječky jsou podle něj bannery. Nejde o náhodné rozhodnutí. Je namířeno proti poslancům, kteří odmítají zánik svých zemí, národů a kultur vytvořením totalitního státu "Evropská unie", v němž nebudou existovat hranice a národy, a občanem bude každý kdo přijde.

čtvrtek 16. ledna 2020

Úpravami v Ústavě se Rusko ochrání před zvůlí USA


Maxim But
16. 1. 2020     rueconomics
Putinem navržené změny v Ústavě RF už dávno vyvolávají debaty v ruské společnosti a celkově odpovídají cílům rozvoje země. Toto FBA (federální podnikatelská agentura, pozn. překl.) Ekonomika segodňa sdělil profesor RUDN, nezávislý expert Kongresu místních a regionálních úřadů Rady Evropy, politolog Jiří Počta.

středa 15. ledna 2020

Obyčejná historie posledních let


Stanislava Kučerová
15.1.2020  ČeskéNárodníListy
V 60. letech došlo u nás k ideologickému „tání“. Zastánci občanských práv a svobod se dostávali stále více do sporů s vedoucími představiteli strany a vlády, v jejichž rukou veškeré řízení společnosti splynulo. Napětí mezi konservativními představiteli mocenského centra a svobodomilovnými literáty vyvrcholilo na sjezdu Svazu československých spisovatelů v červnu roku 1967. Snad nejkritičtější referát tu tehdy přednesl Ludvík Vaculík.

Izrael: Glorifikace Bandery není vnitřní věcí Ukrajiny

Jedna z mnoha odhalovaných soch zločince S. Bandery
Jan Urbach
15.1.2020 VašeVěc
Izraelské ministerstvo zahraničních věcí ostře odsoudilo historickou politiku Ukrajiny a prohlásilo, že překročila míru, která může být mezinárodně tolerovaná. „Osoby zodpovědné za vraždění Židů v čase holocaustu a za pogromy, stejně tak jako antisemitští ideologové ukrajinského nacionalistického hnutí se staly v poslední době na Ukrajině objektem veřejné glorifikace,“ konstatuje ministerstvo ve zvláštním komuniké na svých internetových stránkách. V další části se podtrhuje, že „glorifikace antisemitů a vrahů Židů není vnitřní věcí žádného státu“. Podle ministerstva je to důležitá otázka také pro mnoho spojenců Izraele ve světě.

Lavrov: Rusko postupně vyřazuje dolar z ruské ekonomiky!

Sergej Lavrov, ruský ministr zahraničí
-kou-
15. 1. 2020 MIDruPrvníZprávy
Ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov v rozhovoru The Times of India uvedl, že ruská ekonomika postupně opouští dolar. Potvrdil tak oficiální ruskou politiku dedolarizace.Zamyšlení o občanské společnosti

Poslankyně Evropského parlamentu Markéta Gregorová
- objekt zájmu bulváru
Leo K.
15.1.2020 KosaZostra čili vlkovobloguje.wordpress.com
Brusel, 19. prosince 2019 – Pirátská europoslankyně Markéta Gregorová vyzvala evropské instituce k akci proti dopadům ruského zákona o „zahraničních agentech.“ Ten, podle ní, umožňuje neúměrně zvýšenou kontrolu novinářů a zaměstnanců občanských organizací. K dopisu, který zaslala Komisi, Radě i Vysokému představiteli Unie pro zahraniční věci a bezpečnostní politiku, se připojilo 27 europoslanců.

Jan Schneider: Fischerův test


Jan Schneider
Jan Schneider a -rp-
15.1.2020  PrvníZprávy
Senátoři z ústavněprávního výboru jednomyslně podpořili kandidaturu současného předsedy Nejvyššího soudu Pavla Šámala na ústavního soudce. Plénum Senátu bude jeho nominaci schvalovat později.


Trestní oznámení na nejodpudivějšího politika dneška odešlo

Právník  Jiří Vyvadil
Jiří Vyvadil
14.1.2020 VašeVěc
Nikdo se nemůže líbit každému, ale jestliže po mnoho let bezkonkurenčně vedl výzkumy svým negativním vnímáním Miroslav Kalousek, věřím, že ho v posledních měsících předstihl svými nechutnostmi, svými urážkami šířením pronacistickým postojů starosta Městské části Řeporyje, člen ODS Pavel Novotný. Trestní oznámení si jako dokument můžete přečíst. 

Europoslanec Ivan David rozhořčeně reaguje na průběh zasedání pléna Parlamentu EU 14.1.2020 (VIDEO)

Václav Dvořák
15.1.2020 redakce
Sta miliard eur má být utopeno v projektu Green Deal, který se tváří ekologicky, ale vychází z mylných předpokladů a pavědecké demagogie. To, že člověk svou činností způsobuje oteplování atmosféry naší planety není vědecky dokázáno. Výsledkem projektu Green Deal bude zchudnutí Evropy, její zaostání za ostatními ekonomickými centry světa. Utrpí evropský průmyslu i zemědělství. Díky vedení Evropské unie nás čekají velké ekonomické ztráty. Zchudnutí a snížení standardu životní úrovně pocítíme všichni. Komu to všechno poslouží? Občanům Evropy určitě ne. 

Podívejte se na video, které jsem pořídil po skončení plenárního zasedání Parlamentu EU. Zastihl jsem naprosto zhnuseného poslance za SPD doktora Ivana Davida.Celé minutové vystoupení pana doktora Davida na plénu Evropského parlamentu najdete na jeho facebookové stránce ZDE


úterý 14. ledna 2020

Petr Hampl: Multikulturní cenzura


Petr Hampl, nezávislý sociolog
Petr Hampl a  -rp-
14. ledna 2020 PrvníZprávy
Po Pirátech se mě snaží cenzurovat soudružka ředitelka Multikulturního centra Praha, která rozjíždí akci proti Učitelským novinám, za to, že se mnou otiskly rozhovor.

Evropský parlament se diskredituje. Poslanci píší Jourové

Přidat popisek
redakce VV
14.1.2020 VašeVěc
Zasedání Evropského parlamentu probíhající ve Štrasburku zamítlo návrh Evropských konzervativců a reformistů (ECR) vést debatu na téma dodržování práva ve Francii.


P.C. Roberts: Protivládní protesty v Iránu jsou dílem Washingtonu

P.C. Roberts, překlad L.Man
14. 1. 2020   blog autoraVašeVěc
Poslední události v Teheránu provokují otázku: kdo je hloupější? Íránští studenti nebo íránská vláda? Ta totiž, stejně tak jako vláda Ruska a Číny, povoluje ve své zemi volné působení neziskových organizací, finančně dotovaných Washingtonem a Británii. A hloupí a neinformovaní studenti pak od těchto organizací přijímají peníze i náležité instrukce, jak nejlépe a nejúčinněji mají proti vládám svých zemí protestovat.

pondělí 13. ledna 2020

Ruský tisk: Nyní není pochyb - Boeing sestřelila Ukrajina!

-kou-
13.1.2020  RusVesna.su a PrvníZprávy
Írán uznal odpovědnost za sestřelení ukrajinské Boeingu 8. ledna poblíž Teheránu. Ministerstvo zahraničí uvedlo, že útok byl výsledkem fatální chyby ve výpočtu protivzdušné obrany.

Badatelé chtějí nové norimberské procesy tentokrát pro komunisty

Jiří Jírovec
13. 1. 2020
Tato zpráva pochází z naprosto důvěryhodného zdroje. [1] Nejde tedy o fake news nebo rusko-čínskou propagandu. My Češi jsme odhodlaně vykročili na cestě za odstraněním zla. Můžeme jít světu příkladem v odstraňování soch, označování hrobů lumpů, odebírání čestných občanství a možná i řádů. Pravda, poněkud jsme zaostali ve stíhání starců. Tam nás předstihla třeba Kanada, která již vydala ke stíhání naturalizované Němce. 


Putin navrhl Asadovi, aby pozval Trumpa do Damašku

13. 1. 2020 russian a youtube a (15:00 - 15:39)
Prezident Ruska Vladimír Putin během oficiální návštěvy Damašku navrhl syrskému vůdci Bašáru Asadovi, aby pozval hlavu USA Donalda Trumpa na návštěvu do hlavního města Sýrie. Uvádí se, že daný fragment rozhovoru obou prezidentů byl ukázán ve vysílání pořadu "Moskva. Kreml. Putin" na kanálu Rossija 1. Při daném rozhovoru se nacházeli v pravoslavném chrámu svaté Panny Marie.

neděle 12. ledna 2020

Jak president Beneš odsoudil pakt Poláků s Hitlerem - aneb - Co se stalo v Evropě roku 1934


Jiří Jaroš Nickelli
Jiří Jaroš Nickelli
V současnosti Evropská unie vyhlásila superblábol o tom, že II. světovou válku zavinili Rusové a Němci společně – paktem Molotov–Ribbentrop. Pravdou je opak.
Prolog II.světové války zahájily dvě mezinárodní události ve stejném roce.

Jaroslav Bašta: Stejně se to všechno vykecá...

Jaroslav Bašta, historik
a bývalý ministr
Jaroslav Bašta
12.1.2020 PrvníZprávy
Přiznám se, že když jsem slyšel první zprávu o bagdádském atentátu na íránského generála Sulejmáního, mylně jsem se domníval, že se jednalo o další kapitolu v dlouholeté nevyhlášené válce mezi Izraelem a Íránem.

Poláci zkritizovali Putinova slova o rozbití Československa v roce 1938. Nyní přišla odpověď z ruského MZV

Kirill Kallinikov
12. 1. 2020 Sputnik
Mluvčí ruského ministerstva zahraničí Maria Zacharovová okomentovala prohlášení polského resortu zahraničí, které obvinilo Rusko ze zkreslování příčin druhé světové války. Prohlásila, že právě Varšava mnoho let podkopávala vzájemné vztahy s Moskvou.„Agresivní rétorika, bourání pomníků bojovníků s fašismem a iniciativa přijetí protiruských sankcí EU jsou toho jasným důkazem,“ řekla diplomatka.