Reklama

sobota 25. ledna 2020

Zaslzíte, když na péči Vondry o život nás, Ostraváků, pomyslíte

Lubomír Man
25. 1. 2020
Kdyby tento hluboce poddaný strýčka Sama na posledním Kongresu ODS oznámil jen to, že navrhuje výstavbu americké základny v Mošnově u Ostravy a nic dalšího k tomu nepřipojoval, vzali by to lidé jako přirozený čin muže, který se cítí být víc Američanem než Čechem a podle toho též jedná. A třebaže by je ten návrh na nejvyšší míru popudil, protože by v něm nacházeli jistou paralelu k vyhlášení Protektorátu Čechy a Morava, nemohli by popřít, že jde o návrh vůči Čechům sice zničující a brutální, ale též přímý.

Účel, cíle a pravděpodobné dopady stupňování protiruské nenávisti


Bohumil Svoboda
25. 1. 2020 (napsáno 12. 12. 2020)
Už dvakrát prohrála pravice volby a na první pozici nadále ve volebních preferencích stojí Babišovo ANO. To samo osobě je trnem v oku všem pravicovým partajím. Není to ale v žádném případě důvodem nenávisti k Ruské federaci a jejímu lidu, která se od posledních voleb neustále stupňuje až do naprosto nebývalých a stupidních forem. To na jedné straně svědčí o nemohoucnosti pravice vytvořit cokoliv pro národ pozitivního a také o tom, že rusové nemají jakýkoliv zájem o konfrontaci silou.

Macron podpořil ideu Putina o setkání vůdců zemí - členů RB OSN. Putin: zapomnění minulosti a roztříštěnost mohou mít tváří v tvář hrozbám strašné následky

25. 1. 2020    russian
Francouzský prezident Emmanuel Macron během projevu na fóru "Uchováváme paměť o holocaustu, bojujeme proti antisemitismu" v Jeruzalému podpořil návrh prezidenta Ruska Vladimíra Putina na setkání hlav států - stálých členů RB OSN. "Můj drahý příteli, prezidente Putine, souhlasím s Vámi v tom, že pět zakládajících zemí OSN má mimořádnou historickou odpovědnost. Takže nyní je třeba, abychom se znovu společně sešli, ostatně jsme o tom před několika dny hovořili. 


I neúspěšný impeachment poslouží demokratům

Paul Craig Roberts
25. 1. 2020
Všechny tři předcházejí pokusy Sněmovny reprezentantů zbavit amerického prezidenta moci procesem impeachmentu byly akty vyvěrajícími z pohnutek politických a jedině v případě Clintona šlo i o poklesek morální. Clinton totiž pod přísahou Kongresu zalhal, ale senát se tehdy rozhodl, že nebude brát lež, týkající se sexu, za dost závažnou na to, aby ji považoval za tzv. „vysoký zločin“, a Clinton tak impeachmentu unikl. Nu a pro případ Trumpa platí, že jestliže se nenajde dost senátorů, kteří podlehnou vydírání FBI či tučným nabídkám vojenskobezpečnostního komplexu, dopadne současné projednávání obžaloby Trumpa v Senátu stejně.

Skandální rozhodnutí pražských zastupitelů

Mariánský sloup na pražském Staroměstském náměstí
jako výsměch a potupa české reformace
Jiří Paroubek
25.1.2020 VašeVěc
Katolická církev a jejich miniaturní politická reprezentace v Praze, zastoupená v městské radě a v pražském zastupitelstvu, dosáhly svého. Po mnoha neúspěšných předchozích pokusech se jim podařilo prosadit, že pražské zastupitelstvo odsouhlasilo návrat Mariánského sloupu na Staroměstské náměstí v Praze.

Sýrie získala kontrolu nad většinou hranic s Tureckem a Irákem

25.1.2020 Sputnik
Syrské vládní armádě se znovu povedlo získat kontrolu nad většinou hranic s Tureckem a Irákem. Uvedl to ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov.


Snaží se nás převychovat

Ekonomové Markéta Šichtařová a Vladimír Pikora
se svým 6.dítětem
Markéta Šichtařová, Vladimír Pikora
25.1.2020  SvobodnéNoviny
Hospodářské noviny tvrdí, že pokud by se 20 největších tzv. „dezinformačních serverů“ v zemi počítalo jako jedno médium, patřilo by k nejsilnějším v zemi. Neboli: O kolik peněz tím asi připravily „seriózní“ servery?


pátek 24. ledna 2020

Izraelský ministr Katz Putinovi: Známe historickou pravdu. Děkuji

V. V. Putin po přistání v Izraeli
24.1.2020 VašeVěc
Ruského prezidenta Vladimira Putina, který dnes do Izraele přiletěl na Světové fórum holocaustu, na němž bude jedním z hlavních řečníků, přivítal na letišti izraelský ministr zahraničí Israel Katz. „Jsem potěšený, že vás mohu uvítat ve Státu Izrael na události, která symbolizuje především zvláštní vztahy mezi našimi národy,“ uvedl ministr. Následně v souvislosti s osvobozením Auschwitz-Birkenau řekl, že „jako ti, kteří byli osvobozeni, přesně víme, kdo tábor osvobodil. Známe historickou pravdu.“ Dodal k tomu osobní slova: „Díky Rudé armádě moje matka, která byla v Auschwitz, přežila, odjela do Izraele a založila rodinu. Děkuji.“

Telata tleskají svým řezníkům

Jan Campbell 
Jan Campbell
24.1.2020  PrvníZprávy
Příspěvky - Volkswagenu začal kritický rok (Zbyněk Fiala, 18.1.2020 Vaše věc), Zelený úděl a Zelení gardisté (Jaroslav Bašta, 19.1.2020 První zprávy) a projevy rozjetého páru Gréta – Trump v Davosu mě přesvědčily, 

24. 1. 2020 - Svět při páteční ranní kávičce Terezy Spencerové - Informační doplněk k hlavnímu proudu

T
reza Spencerová

24.1.2020 iPrimna
Ranní kávička Terezy Spencerové je Vaše denní dávka informací k hlavnímu proudu. Tedy těch, které by se neměly opomíjet, pokud chcete být dobře informovaní a chcete mít vždy nadhled. Ranní kávička často nabourává pracně budované pohádky médií hlavního proudu a tím otvírá lidem oči. Nová republika doporučuje toto čtení absolvovat denně na iPrima

USA chtějí uvalit sankce na Česko

´
Alena Novotná
24.1.2020 Sputnik
Praha chce zkasírovat velké americké internetové firmy. Washington hrozí odvetnými sankcemi. Tak si Amerika představuje přátelství ze zemí, kde žije duch Václava Havla?

čtvrtek 23. ledna 2020

"Lživot" v nové totalitě: Rebelanti zprava i zleva se sešli v Řeporyjích. Euroudavači měli pohotovost. Justice, média i šoubyznys spojenci nepřítele. Odstrašující příklad Německa. Bděme a nebojme se přinášet oběti

Radek Pokorný
23. 1. 2020  ProtiProud
Radek Pokorný přináší zprávu ze setkání povstalců proti současné eurodiktatuře - včetně videa z celé akce.
Vondrovic air base pro nevítězící US Army

Roznašeč smrti americký  strategický bombardér B-52
v Mošnově (komentář k fotografii dole pod článkem)
David Dvořák
23.1.2020  Zvědavec
Skupina Traktor ve své písni Defenestrace zpívá ... "slíbit za druhýho, měl bys přijít o půl svýho. Takhle už to nejde, máme toho dost. Zalezte do děr, doprava i doleva, po Vás potopa i půda spálená..."

úterý 21. ledna 2020

„Plňte příkazy! Pod stůl!“ VIDEO z EU spustilo v Česku lavinu: To Bruselu podporu nezvedne

Předsedající plenární schůzi Evropského parlamentu
Katarina Barleyová (frakce S&D za německou SPD)
21.1.2020    ParlamentníListy
Záznam jednání z europarlamentu o vlaječkách, které předseda zakázal, vzbudil ohlas. Předsedající v něm totiž peskovala europoslance, aby dodržovali pokyny předsedy, a to bez ohledu na to, zda dávají nebo nedávají smysl. „Kdo má nějaké pochybnosti o skutečných cílech evropské vrchnosti,“ doporučil video předseda Trikolóry Václav Klaus mladší. Jana Černochová už prohlásila, že toto je nedůstojné europarlamentu. A promluvili i další.


Konference za všechny prachy: O budoucnosti Evropy může mluvit jen ten, kdo souhlasí s Evropskou komisí

Jana Kunšteková
21. 1. 2020  (původně iPrima)
EU je mistr v překrucování významu slov. Agora bylo ve starořeckých městských státech náměstí nebo místo, kam mohl přijít každý občan a říci své ke správě věcí veřejných. V podání EU je „Agorou“ 200 až 300 pečlivě vyvolených, kteří přijedou na Konferenci o budoucnosti Evropy a řeknou Evropské komisi, že to dělá dobře. Dostanou honorář a tučné diety. A nádavkem i omluvenku pro zaměstnavatele. Unioskeptikům je vstup zakázán.

pondělí 20. ledna 2020

Lživot

Lenka Procházková při projevu v Řeporyjské sokolovně
Lenka Procházková
projev na setkání rebelů v Řeporyjské sokolovně 20. 1. 2020)
20.1.2020
Dnes v podvečer se v přeplněné restauraci řeporyjské sokolovny konal "raut" s přípitkem k výročí narození rebelantských generálů americké občanské války Jacksona a Leeho. Se svými přípitky-projevy vystoupili mimo jiných Igor Němec - bývalý ministr, Daniela Kovářová - bývalá ministryně, Ladislav Jakl - bývalý poslanec a bývalý ředitel politického odboru Kanceláře prezidenta republiky, lingvista Jiří Hejlek, poslanec Jaroslav Foldyna a další rebelatni. Podvečerní řeporyjskou rebélii organizoval a moderovat sociolog Petr Hampl. Zveřejňujeme projev spisovatelky Lenky Procházkové, která za něj sklidila velké ovace.

Bylo uvedeno datum odeslání ruských systémů protivzdušné obrany do Srbska

20. 1. 2020 lenta
Bylo uvedeno datum odeslání ruských systémů PVO Pancir-S1 do Srbska. Podle informací zdroje agentury TASS v obranném průmyslovém komplexu bude dodávka zahájena koncem února. Zdroj agentury oznámil, že toto datum odpovídá podmínkám kontraktu, uzavřeného v loňském roce. Bělehrad podle něj obdrží jednu baterií šesti komplexů protivzdušné obrany Pancir-S1. O uzavření této dohody jsme se dověděli 17. října 2019.

Konec hledání ztraceného času, nyní se nalézají zase jiné časy


20. 1. 2020 skrytapravda (podstatně kráceno)

Pamětníci si jistě vzpomenou na pořad uváděný historikem filmu Karlem Čáslavským "Hledání ztraceného času". Po "spacákové revoluci" tzv. "televizní krizi" na sklonku roku 2000 začaly vznikat docela jiné pořady s úplně jinou historií. 


V pořadu který už nelze v archivu České televize dohledat (nepodařilo se to ani redakci, ani autorům článku) jsou ukázány následky amerického bombardování Prahy v březnu 1945.

Dovolte, abych Vám doporučil Českou televizi - jde o propagandu

20. 1. 2020
https://www.ceskatelevize.cz/porady/12071959705-propaganda-tovarna-na-souhlas/21838256611/

Předlistopadová versus polistopadová ČT: ŠOK

Radim Valenčík
20. 1. 2020    RadimValenčíkPíše
Už dlouho jsem se tak nepobavil. Uveřejnil jsem odkaz na článek o zrušení ubohého pořadu v ČT: reflex. Doprovodil stručným komentářem: Takto bude postupně odcházet celá slavná ČT... K tomu jsem dodal svoji analýzu zrušeného pořadu, kterou jsem uveřejnil hned po prvním dílu: radimvalencik.pise

Ukrajinský letecký průmysl žádá Kyjev o zrušení sankcí na ruské společnosti

20. 1. 2020     zelv
Letecký průmysl na Ukrajině se ocitl na pokraji zániku kvůli odmítnutí spolupráce s Ruskem, uvádí se v článku kyjevských novin Den. Redaktorkou listu je Larisa Ivšinová, manželka exhlavy Služby bezpečnosti Ukrajiny Jevgenije Marčuka. Materiál novin poznamenává, že do roku 2014 se letadla, která se konstruovala na ukrajinském závodu Antonov, většinou skládala z ruských komponent. An-148 se vůbec vyráběl ve Voroněži.

Proč ta štvanice?

Přemysl Votava
20. 1. 2020 VašeVec
„Dostaňte ho živého nebo mrtvého… “, tak (asi) zní ten příkaz! Začal hon na JUDr. Stanislava Křečka. Hvězdná pěchota vyrazila do boje, cílem není pravdu hledat, cílem je uštvat, otrávit člověka… S polnicí nenávisti stovky honců vyrazily, jen místo zvěře začal hon na člověka. Neberou ohledy na nic. Pátrají v knihovnách, v archivech, vyrazili i na vesnické půdy, sklepy i staré truhly přehrabat, pod podlahu se podívat, stará vysvědčení zkontrolovat, školní brašnu nevynechat. 


Gwyneth Paltrow, kampaň MeToo a jak urazit důstojnost osoby, která žádnou důstojnost nemá

Gwyneth Paltrow
Michal Brand
20. 1. 2020
Před časem na plné obrátky běsnila nenávistná, šovinistická kampaň MeToo, v rámci které si ženy po třiceti letech vzpomínaly, že vlastně tehdy, když se s nimi vyspal ten dnes (často i tehdy) bohatý a úspěšný muž, tak to vlastně tak nějak už tehdy nechtěly, nebo ten pocit přinejmenším dnes mají, takže vlastně byly zneužité, když si teď po třiceti letech myslí něco jiného, než si myslely, když s dotyčným mužem spaly. 


Když na Kongresu ODS naslouchají choromyslní choromyslnému

Lubomír Man
20. 1. 2020
Stalo se v sobotu v sále pražského Kongresového centra na jednodenním 29. kongresu ODS, když k delegátům promluvil starosta Řeporyjí Pavel Novotný. Mluvil, šklebil se a svíjel se přitom tak, jak činí choromyslní, a na naslouchajících bylo znát, že nevědí, co si mají o jeho projevu myslet. Kdyby nebyli též buď jen částečně či zrovna tak plně choromyslní jako řečník, začali by křičet, bručet. bouchat do stolu či klepat lžičkami do sklenic ve snaze ostudný projev ubohého starosty ukončit.

Kancelář iráckého premiéra: Bagdád nebude přezkoumávat rozhodnutí o stažení vojsk USA. Irák uvažuje o koupi ruských S-400

Anna Orlová
20. 1. 2020  rueconomics a lenta
Irácká vláda neplánuje revidovat rozhodnutí parlamentu o stažení zahraničních vojsk ze svého území, konkrétně vojáků USA, nebo uzavírat s Američany novou dohodou, díky níž by mohli zůstat. Takže sdělení kanceláře premiéra země Adil Abdul-Mahdiho znovu potvrdilo oblíbenou tezi "Yankee go home".

Atentát na íránského státního činitele potvrdil zoufalou situaci USA na Blízkém východě a také Trumpovu podřízenost americkým jestřábům (1/2)

Agentura EXANPRO
20. 1. 2020
Souhrnné hodnocení a předpověď (11121)
Úspěšný atentát* [1] na významného íránského činitele a velitele sil zvláštního určení Kuds* [2] generálmajora Kásima Sulejmáního provedený 3. ledna 2020 (krátce po jedné hodině ranní místního času) bezpilotními letouny Reaper potvrdil zoufalou situaci Spojených států amerických, kterým se na Blízkém východě nedaří pokročit v prosazování jejich plánu pro 21. století. neděle 19. ledna 2020

Další jméno, které nesmí být vysloveno, aneb kdo rozhoduje o tom, co smí učitelé číst

19. 1. 2019 Jana Kunšteková, iPrima
O další pokus určit, kdo je způsobilý psát a mluvit do médií a kdo nikoli, se postarala slečna bakalářka Zuzana Schreiberová, ředitelka Multikulturního centra v Praze. Poté, co Učitelské noviny vydaly čtyřstránkový rozhovor s politologem Petrem Hamplem, cítila se natolik pobouřena, že ostře protestovala v redakci a ke stejnému protestu vyzvala ty, kteří „smýšlejí stejně“.

Pompeo: USA jsou připraveny "zaútočit na Rusko", jak to provedli s Íránem. Pohrozil Rusku íránským scénářem

19. 1. 2020 pravda
Ministr zahraničí USA učinil neočekávané prohlášení, z něhož vyplývá, že Washington je připraven "zaútočit na Rusko" stejně tak, jak to udělal s Íránem, když "likvidoval" generála Kásima Sulejmáního. "Likvidace Sulejmáního je příkladem nové strategie USA, nasměrované na zadržování svých odpůrců. Ve stejné míře se to týká i Íránu, i Číny, i Ruska", cituje Pompea IA Reuters.

Německý fyzik o „Avangardech“: Iluze bezpečí protiraketové obrany!

Start „Avangardu“ pro zkušební let v prosinci 2018:
Podle ruských informací pokryla hypersonická zbraň
4000 kilometrů 
Julie Merlot a -kou-
19.1.2020  DerSpiegel a PrvníZprávy
Schopnosti systémů protiraketové obrany jsou přeceňovány, uvedl v rozhovoru s Der Spiegel profesor fyziky na Institutu pro mír a bezpečnost na Univerzitě v Hamburku Götz Neuneck.Ranní kávička Terezy Spencerové - 19.1.2020

Tereza Spencerová
19.1.2020 iPrima
Svět při nedělní ranní kávičce Terezy Spencerové
Informační doplněk k hlavnímu proudu

Doslovný překlad Charty Žlutých vest" - Francie

19.1.2020  Facebook Věry Řezníčkové
Doslovný překlad Žlutých vest"...!!! Podobnost čistě náhodná...??? - okomentovala uveřejnění paní Věra Řezníčková

Co chystá Putin? Zná dějiny... Jaroslav Bašta rozkrývá změny v Rusku


rozhovor s Jaroslavem Baštou
19. 1. 2020   ParlamentníListy
„Spíše mi připadá, že (Putin) připravuje Ruskou federaci na éru ‚Po Putinovi‘. Chápe, že za sebe nenašel ani si nevychoval rovnocennou náhradu, takže je třeba odejít od čistě prezidentského systému k variantě s vyšší rolí parlamentu a vlády, která by vyvažovala budoucího slabého či příliš autoritativního prezidenta. Snaží se učinit politický systém více blbuvzdorný, protože dobře zná ruské dějiny. Tyto změny ústavy tak možná představují jeho politickou závěť,“ hodnotí aktuální vývoj v Rusku bývalý velvyslanec v této zemi Jaroslav Bašta.

Nigérijská mafie je v Evropě na vzestupu

Viktoria a -rp- 
19.1.2020 PolitikStube a PrvníZprávy
Nigérijci jsou do Evropy dováženi středomořskou kyvadlovou dopravou, přijíždějí jako „žadatelé o ochranu“, poprvé vstupují na evropskou půdu v Itálii.Velká Británie: Muslimové páchají genocidu bělochů za spokojeného přihlížení státní moci

 Michal Brand
19. 1. 2020
Marian Kechlibar napsal velice dobrý a perfektně „ozdrojovaný“ článek o dalším skandálu v britském chalifátu – ZDE
O co jde? Ááále, normálka, jako obvykle, nic zvláštního - muslimové z muslimských znásilňovacích gangů mnoho let znásilňovali, mučili, pohlavně zneužívali a násilím a drogami nutili k prostituci britské dívky. Jako vždy, i tentokrát - to se rozumí samo sebou - tyto závažné, brutální zločiny páchali „britští“ muslimové (zejm. pákistánští muslimové s britským pasem a britskými sociálními dávkami) a to výhradně na bílých britských dívkách „nemigrantského“ původu.

V politice máme i Piráty. Lze klesnout ještě níž?

Lubomír Man
19. 1. 2020
Budeme mít v našem politickém systému i strany podvodníků? Zlodějů? Spekulantů? Násilníků? Vrahů? A proč také ne, když už jsme s těmi nelegály jednou začali a oni jsou teď naší buď druhou či třetí neší nejsilnější politickou stranou. Vyřvávající, že kráčejí po cestě neodvolatelně vedoucí do vlády, a chlap s dredy na hlavě, kterého, kdybyste potkali v noci na opuštěném místě, budete prchat, až za vámi šlehne ohnivá čára, prohlašuje, že příští volby už Babiš nevyhraje (a vyhrají je tedy oni – Piráti), a že ze svých pirátských plavidel nestáhne plachty, dokud do té vlády triumfálně nedopluje.