Reklama

sobota 1. února 2020

1. 2. 2020 - Svět při sobotní ranní kávičce Terezy Spencerové čili Informační doplněk k hlavnímu proudu


Tereza Spencerová
1.2.2020 iPrima
Ranní kávička Terezy Spencerové je Vaše denní dávka informací k hlavnímu proudu. Tedy těch, které by se neměly opomíjet, pokud chcete být dobře informovaní a chcete mít vždy nadhled. Teď se jen pohodlně usaďte a pusťte se do čtení.Někteří nacházeli v postavě Babiše rozumnější alternativu k Schwarzenbergovi, Kalouskovi. Bohužel, Babišův postoj k americké přítomnosti na našem území tuto iluzi boří

Nakládání křižující rakety s nukleární hlavicí
do pumovnice amerického bombardéru B-52.
Moravskoslezský hejtman a Babiš se na to prý moc těší.
Lubomír Man
1.2.2020 Euroserver
Když na Kongresu ODS vystoupil poslanec EU a místopředesda ODS Vondra s návrhem, aby se na Letišti Leoše Janáčka v Mošnově u Ostravy vybudovala americká   s t r a t e g i c k á  letecká základna, zapůsobilo to na naši veřejnost jako výbuch bomby. A jen pro zasvěcené platilo, že nejde ve skutečnosti o nic víc, než jen další článek už dávno rozběhlého procesu, který byl ovšem až naším nejpřednějším amerikanofilem Vondrou poprvé vysloven nahlas. Důkaz to skutečnosti, že věc spěchá a na další utajování už nezbývá ani čas, ani peníze.

Absolutní výsměch, zlatokopové, vysoká škola lhaní. Vy budete ucpávat lidem hubu? Všichni rozebírají Veselého a Lipovskou, Žantovský připomněl úplně jiné kandidáty


Petr Žantovský
1.2.2020 ParlementníListy
Volba šesti nových členů Rady České televize vyvolala rojení nejen mezi kandidáty, kterých bylo nominováno nevídaných devadesát, ale i mezi mravokárci typu Martina Fendrycha. Ten svým novým komentářem, v němž hází slovy jako ucpat hubu či vyhnat elity, přinutil Petra Žantovského k zamyšlení, jakou elitu představuje kupříkladu stávající radní Zdeněk Šarapatka. Přitom mu je smutno ze seznamu adeptů i z toho, že je nominují občanská sdružení jako Český klub zlatokopů, Náruč nebo Každý koš pomáhá.

Charanzová z hnutí ANO jedná skandálně v Evropském parlamentu (VIDEO)

1.2.2020  EP
Předsedající EP Dita Charanzová -  ukázka kolaborace s eurounijní stupiditou namířenou proti projevům národního cítění. Charanzová koná jako služka "budovatelů evropského Superstátu" pronásleduje europoslance, kteří si chtějí v rámci Evropské unie zachovat národní identitu, projevují vlastenecké cítění a kritizují hloupá rozhodnutí nikým nevolené evrosojuzní věrchušky. Dělo se v Bruselu na plénu Evropského parlamentu ve středu 29.1.2020.


pátek 31. ledna 2020

Azarov: Fond „Obrodenie“, financovaný Sorosom, platil ukrajinských sudcov, ktorí sa zaoberali vraždami na Majdane

Eugen Rusnák
1. 2. 2020   hlavnespravy
Viacerí ukrajinskí politici, novinári a veľká časť verejnosti žiada, aby konečne po šiestich rokoch boli vyšetrené vraždy počas „revolúcie gidnosti“ na Majdane a vinníci boli potrestaní. Ukrajinskí vyšetrovatelia a súdy však akosi nevedia dokončiť svoju prácu. Niektorí odborníci vysvetľujú, prečo sa „kompetentným nedarí“: podľa nich nemajú záujem o zverejnenie všetkých faktov, by sa zistilo, že zločiny spáchali tí, ktorí sú v súčasnosti pri moci. Sú aj iní „zainteresovaní…“


Britové vyšli ze „Žaláře národů" – Středně jedovatý fejeton


Jiří Jaroš Nickelli
31.1.2020  ČeskéNárodníListy

Jak vidím Evropskou unii

S velkým uspokojením jsem četl MF Dnes 31.3.2020. Byl to velký krok pro Británii – a velký trauermarš pro "Žalář národů, zvaný Evropská unie". Přes veškeré žvanění obránců Unie tomu tak prostě je. Název "Žalář národů" ovšem je pro Unii neúplný. Čtenář neznalý evropských dějin se zeptá – pročpak? Inu, v předchozích dějinách Evropy jsme měli dva historické žaláře národů.

Kdo ovládá tisk a televizi ovládá lidskou mysl


Jan Vítek
31.1.2020  VašeVěc
Každá válka v uplynulých padesáti letech je výsledkem lží, které čteme v novinách nebo slyšíme z úst mluvících hlav na obrazovce. Opakovaná nepravdivá vyprávění nechávají dlouhodobé stopy. Jsou jako padělané peníze, které razí sběř, ale pak je běžně používají bezelstní lidé. Co uráží nejvíc je, že všechny lži jsou na jedno brdo. Odkud vlastně sdělovací prostředky takzvaného hlavního proudu ví o světě, co o něm píšou a ukazují?

K darčeku od Fica pribudol „darček“ od strážcov zákona: Polícia začala trestné stíhanie vo veci fotografie poslanca Blahu s kosákom a kladivom

Tatiana Stará
31. 1. 2020     hlavnespravy
Juraj Petrovič a poslanec Ondrej Dostál (SaS) dnes na sociálnej sieti informovali, že vyšetrovateľ NAKA začal trestné stíhanie vo veci fotografie poslanca Ľuboša Blahu s kosákom a kladivom a to pre zločin rozširovania extrémistického materiálu v súbehu s prečinom prejavu sympatie k hnutiu, smerujúcemu k potlačeniu základných práv a slobôd. Informovala o tom aj televízia TA3 .


Rusofobie a antisemitismus jdou ruku v ruce

31. 1. 2020 sputnik
Lze dlouho přemýšlet o absenci odlišností mezi sovětským a německým totalitarismem, ale jen do té doby, dokud se nedotkneme tématu holocaustu. Dopisovatel Rostislav Iščenko vysvětluje, proč je paměť o této tragédii nevýhodná pro rusofoby.

Vlaječky jsou symbol, ne hadr na podlahu

Ivan David
31. 1. 2020
Někomu se může zdát dětinské, že poslanci frakce Identita a demokracie, někteří poslanci konzervativní frakce, a také odcházející stoupenci Brexitu mají (měli) na svých stolcích vlaječky států, v nichž byli zvoleni. Demonstrují tím, že se hlásí k státní a národní identitě. Současně je to protest proti vznikajícímu superstátu EU, který státy a národy odmítá. Pokud tomu někdo nevěří, ať si přečte výroky na konci článku.

čtvrtek 30. ledna 2020

Poznámky k charakteru epochy: Nejde o Írán, dokonce ani ne o blízký východ


Stanislav A. Hošek
30. 1. 2020
Jádro dvacátého století, čili roky mezi Sarajevským atentátem a rozpadem Sovětského svazu, přineslo v dějinách lidstva převratné události a změny ve všech oblastech. Za tři nejvýznamnější v ní považuji definitivní konec mnohatisícileté éry, kdy politická vláda se většinou dědila a boj o ni byl rvačkou mezi klany, které pojmenováváme dynastiemi a celý systém nazýváme vesměs feudalismem. Za druhé definitivně zaniklo pět století trvající mnohostranné okupování zbytků světa „bílým mužem Západu“, jež dostalo krycí název kolonialismus. 


středa 29. ledna 2020

Hejtman z ANO: "O umístění americké základny dlouhodobě usilujeme"

Lubomír Man
29. 1. 2020
Když na Kongresu ODS vystoupil poslanec EU a místopředesda ODS Vondra s návrhem, aby se na Letišti Leoše Janáčka v Mošnově u Ostravy vybudovala americká  s t r a t e g i c k á  letecká základna, zapůsobilo to na naši veřejnost jako výbuch bomby. A jen pro zasvěcené platilo, že nejde ve skutečnosti o nic víc, než jen další článek už dávno rozběhlého procesu, který byl ovšem až naším nejpřednějším amerikanofilem Vondrou poprvé vysloven nahlas. Důkaz to skutečnosti, že věc spěchá a na další utajování už nezbývá ani čas, ani peníze.

Hejtman Vondrák zbaběle vycouvává

Lubomír Man
30. 1. 2020
Abych platnost i pravdivost titulku potvrdil, uvedu celý průběh předmětných dějů události, o níž je řeč. Nuže: Před více než 14 dny vystoupil na 29. Kongresu ODS europoslanec a místopředseda ODS Vondra s návrhem, aby se na mošnovském letišti poblíž Ostravy vybudovala americká  l  s t r a t e g i c k á  letecká základna.

Brexit je tu a při loučení to Nigel Farage evropským globalistům a totalitářům pěkně natřel. (VIDEO - česká jazyková verze)

29.1.2020  EvropskýParlament 


Srbsko se postavilo na obranu přátelství s Ruskem


29. 1. 2020 lenta
Ministr obrany Srbska Alexandr Vulin se postavil na obranu přátelství své země s Ruskem v odpovědi na kritiku rusko-srbských vztahů ze strany hlavy výboru Bundestagu pro evropské záležitosti Gunthra Krichbauma. Jeho vyjádření citovala internetová stránka televizního kanálu RTS již 25. ledna, ale ruská média tomu věnovala pozornost až v úterý 28. ledna.

Ruský prezident dává na frak lhářům a manipulátorům s historií (VIDEO - české titulky)

29.1.2020  YouTube
Jako reakce na šířící se lži o druhé světové válce a úloze SSSR na jejím vzniku a průběhu vystoupil ruský prezident V. V. Putin a uvedl fakta. 


Jak ministři obrany hospodařili s vojenskými letišti ČR, aneb jak se máte, Vondrovi…

Ivo Rušák
29. 1. 2012
Řada odborníků na politiku i na vojenství se v těchto dnech zabývá poněkud nevšedním návrhem pana Alexandra Vondry, proneseném během konference ODS 18.1.2020, na zřízení česko-americké strategické letecké základny v Ostravě-Mošnově. Pisatelé či diskutéři se povětšinou zabývají možnými (ne)přínosy základny pro zvýšení zaměstnanosti v ostravském regionu, tedy základny, která, jak vysvětlil A. Vondra: „Pomůže … těžce zkoušenému regionu a upevníme vztahy s naším spojencem.“ 

Úvodní foto: MiG-23ML 3303 je vytahován z UL. Foto: Maly tygr, www.lietadla.com

"Ukrajinský fašista a profesionální agent Hitlera": ministerstvo zahraničí Ruska zhodnotilo archivní dokument CIA o Banderovi


Roman Šimajev, Anastázie Rumjancevová
28. 1. 2020    russian
Moskva mnohokrát prohlašovala, že hrdinou současné Ukrajiny je profesionální agent Hitlera, nacista a válečný zločinec. Tak oficiální zástupkyně ministerstva zahraničí Ruska Marie Zacharová okomentovala archivní dokument CIA o Stepanu Banderovi. Konkrétně se v něm hovoří o zavraždění "pěti tisíc Ukrajinců, 15 tisíc Židů a několika tisíc Poláků" příznivci pohlavára OUN-UPA v létě roku 1941. Dříve byl Kyjev podroben kritice ze strany Izraele a Polska v souvislosti s oslavováním zakladatelů ukrajinského nacionalismu.

pondělí 27. ledna 2020

Odvlečená jedenáctiletá Alexie anebo odvlečená pravda?Michal Brand
27. 1. 2020
Případ Alexie se před několika dny mihl v médiích, aniž bych mu věnoval nějakou pozornost. Pak jsem si přečetl komentář JUDr. Kláry Samkové. Jako většina jejích komentářů byl plný energie, pevného zaujetí a vynikal značnou neoblomností. ZDE Když jsem si přečetl rozhorlený komentář doktorky Samkové, zkusil jsem se dostat do obrazu, o co vlastně v této kauze jde, abych si pak mohl udělat vlastní názor.

neděle 26. ledna 2020

V Rusku byla konstatována napjatá situace kvůli připravované "válce v roce 2028"

27. 1. 2020 lenta
Profesor Vojenské akademie věd Vadim Kozjulin hovořil o napjaté situaci kvůli přesunu vojsk USA do Evropy a provedení největšího cvičení za posledních 25 let. Podle scénářů se relativní válka odehraje v roce 2028 s blízkým co do síly odpůrcem NATO. Informují o tom Izvestija.

Ivan David: Tvrzení, že SSSR rozpoutal 2. světovou válku, lze implementovat jen do zcela dutých hlav

Eruposlanec Ivan David a spisovatelka Lenka Procházková
Rozhovor s Ivanem Davidem vedl Vladimír Franta
26.1.2020 Sputnik
Sputnik již psal o pokusech EU pod rouškou jiných problémů mediálně položit rovnítko mezi totalitu hnědou a rudou. Zřejmě jde o rafinovaný tah, jak zmást veřejnost i politiky, aby se mohly přepsat dějiny a aby se začal psát nový světový pořádek. Tento trend dokonce rozhádal české politiky zasedající v roli europoslanců v Bruselu.
Američané posilují svou vojenskou přítomnost v Evropě
Andrej Koc
26.1.2020 Sputnik
Zadržování Ruska, boj proti terorismu a reakce na výzvy ze strany Číny – v tomto týdnu generální tajemník NATO Jens Stoltenberg vysvětlil, proč Američané posilují svou vojenskou přítomnost v Evropě.

Kedmi objasnil změny v politice Ruska, které zahájil Putin, z vojenského hlediska

Grigorij Jegorov
26. 1. 2020 rueconomics (zkráceno o poslední odstavec)
Vojensko-politický expert Jakov Kedmi objasnil změny v politice Ruska, které byly zahájeny z podnětu prezidenta Vladimíra Putina, jeho úspěchy v oblasti obrany. Podle vyjádření Kedmiho zahájilo poselství prezidenta RF novou etapu rozvoje ruského státu.

Mariánský sloup, a co bude dál. Cui bono?

Otakar Mach
26.1.2020 ČeskéNárodníListy
Zastupitelstvo Hlavního města Prahy na 13. zasedání ze dne 23.1.2020 rozhodlo, i když dříve vytrvale odmítalo, povolit vztyčení Mariánského sloupu na Staroměstském náměstí. Zajímalo mne, proč zastupitelstvo náhle udělalo takový kotrmelec. Vyhledal jsem si na zastupitelům předložené zdůvodnění vztyčení Mariánského sloupu. Nabyl jsem dojmu, že důvodová zpráva není úplná a že zcela přechází či vynechává důležité momenty v historii tohoto sloupu.

Co bude s Ruskem, když Putin odejde?


Alexandr Chaldej
26. 1. 2020    regnum
V Rusku začala mobilizace, a v tomto okamžiku měnit vrchního velitele znamená ohrozit porážkou výsledek války. V předvečer velkých zápasů a bitev se řízení vojsk konsoliduje a velitelský sbor zapomíná na dovolené a propouštění do zálohy. Do vítězství se ruší propustky.

Smíření s čím? (Ještě úvaha ke sloupu)

Lenka Procházková
26.1.2020
Pochybuji o tom, že si každý z oněch třiceti čtyř pražských zastupitelů, kteří ve čtvrtek 23. ledna 2020 rozhodli o znovupostavení mariánského sloupu na Staroměstském náměstí, uvědomoval, k čemu dává souhlas.