Reklama

sobota 8. února 2020

ČT spustila glorifikaci starosty Pavla Novotného

Lubomír Man se omlouvá za částečnou záměnu dvou osob stejného jména. Novotných je mnoho. Tím je článek zmatečný a pan Man požádal o jeho stažení.

pátek 7. února 2020

Výzvu na prepustenie Assangea podpísalo viac ako 130 osobností

Julian Assange 
7. 2. 2020 HlavnéSprávy
Viac než 130 osobností – politikov, umelcov a novinárov – vyzvalo vo štvrtok britské úrady, aby prepustili väzneného zakladateľa organizácie WikiLeaks Juliana Assangea. Svoju výzvy zverejnili v nemeckom denníku Frankfurter Allgemeine Zeitung

Koronavirus – Nic nevíme jistě, možná je to ještě horší


Michal Brand
7. 2. 2020
Zásadní zpráva z Taiwan News – oficiální čínský web zveřejňující údaje o počtu nakažených a počtu mrtvých ukazoval chvíli tyto údaje:
Nakažených koronavirem je v Číně                             154 023
Mrtvých následkem nákazy koronavirem je v Číně     24 859
https://www.taiwannews.com.tw/en/news/3871594
https://tnimage.s3.hicloud.net.tw/photos/2020/02/05/1580900233-5e3a9f8931260.jpg

Podle Putina se svět nachází v nebezpečném bodě. Rusko-americké vztahy zhoršuje společnost Rosněfť? Ve středu se ruský prezident sešel s diplomaty zahraničních misí v Rusku, kde vyložil svoje vidění současného světa. Pro Putina to byla jakási generálka k blížícím se oslavám 75. výročí konce války.

7. 2. 2020  iPrima
Ve středu se ruský prezident sešel s diplomaty zahraničních misí v Rusku, kde vyložil svoje vidění současného světa. Pro Putina to byla jakási generálka k blížícím se oslavám 75. výročí konce války.

P.C. Roberts: Důsledkem globalizmu je světová nestabilita

P. C. Roberts
P. C. Roberts
7.2.2020 blog autora, přeložil Lubomír Man

Jestliže se koronavirus prokáže být vážným problémem, což se zatím nepotvrzuje, mohlo by to postihnout mnoho světových ekonomik. Čína vyrábí mnoho součástí zařízení, které se k dalšímu zpracování zasílají výrobcům v jiných zemích, a Čína též vyrábí už hotové produkty mnoha amerických firem, jako jsou např. Apple. Jestliže se dodávky tohoto zboží z Číny zastaví, prodej i výrobu mimo Čínu to nepříznivě poznamená. Bez příjmů nebude z čeho zaměstnance zaplatit. A na rozdíl od finanční krize roku 2008 by tentokrát šlo o nezaměstnaneckou krizi a hospodářský úpadek velkých výrobních a obchodních společností.

Problém malého národa - Stará otázka znovu aktuální

Stanislava Kučerová
7.2.2020
Musíme konečně žít sobě, žít kladně a beze strachu.
Jít bez bázně svou vlastní českou cestou.
T. G. Masaryk

Píše se rok 1886. Česká veřejnost žije už 26 let obnoveným politickým a spolkovým životem. Političtí vůdcové formulují státoprávní program. Jsou v trvalém napětí s vídeňskou vládou, narůstají antagonismy. Zápasí se o uznání českého jazyka ve školách a v úřadech, spory se vedou o zřízení každého jednotlivého českého gymnázia, každé střední školy. Proti sobě stojí Češi a Němci, O politickou strategii a taktiku vedou spory dvě strany, Staročeši a Mladočeši.

čtvrtek 6. února 2020

Tažení Aeronetu proti SPD je založeno na pomluvách a lžích (Foto, Video)

Václav Dvořák
7. 2. 2020
Aeronet čili AE News již několik let vede kampaň proti hnutí Svoboda a přímá demokracie. Nejsou-li fakta, pomáhá si výmysly a lhaním. Vysílání Svobodného vysílače v pátek 31. 1. 2020 večer - hostem je anonym "šéfredaktor" VK: ZDE . V tomto vysílání mezí jinými řekl i tuto lež: "Všichni britští europoslanci potom z parlamentu odešli, nikdo další se neodvážil vlaječky vytáhnout, nikdo další na protest proti zákazu vlaječek neodešel, včetně velkohubých frakcí, které se nazývají vlasteneckými."

Padla bída na sedláka ..!

Přemysl Votava
6. 2. 2020
Co se to stalo s českou vesnicí ? Ještě před 30lety žila svým kulturním a společenským životem. Rostla výstavba rodinných domků i prodejen. Česká vesnice měla po tisíciletí svou tradici i pýchu. I ten kostel nebyl jen mrtvým bodem v krajině. Staré selské rody předávaly svá hospodářství další generaci. Brambory, mléko i vepřové jsme měli hned za humny, stačilo zajít k sousedům. Byli jsme potravinářsky soběstační, kolem vesnic byla zoraná pole, rostlo obílí, cukrovka i brambory, na pastvinách se pásl hovězí dobytek. I v době světových válek bylo kde brát… jezdilo se s taškou na venkov.

Židobolševismus, bolševismus, ismus…

Karel Sýs
6. 2. 2020
Antisemitismus opět zdvihá korouhev. Háv je jiný, ale osoba pod plachetkou stejná.
Háv musí být jiný. Dnes by například kniha Henryho Forda Mezinárodní žid nemohla vyjít, ač ji nakladatelství Zápotočný a spol., Praha, Masarykovo nábřeží 14, v roce 1935 vydalo zřejmě bez obtíží. Tehdy ještě třeskot zbraní a mor idejí z nacistického Německa nedoléhal tak naléhavě a méně prozíraví občané demokratické země si možná mysleli, že jde třeba jen o jakýsi výstřelek. 


Cílem pangermánů již za Rakouska–Uherska, nacistického Německa byla likvidace českého národa a germanizace jeho území

Kati českého národa: Reinhard Heidrich a K.H.Frank.
Ogňan Tuleškov
6.2.2020 ČeskéNárodníListy
O tom svědčí zejména „Memorandum Hergel“, plány K.H. Franka na germanizaci česko–moravského prostoru, projev R. Heydricha na téma, že Čech v domovském prostoru nemá co dělat.

Francouzské feministky nepodpořily školačku vystrašenou muslimy!

Šestnáctiletá francouzská studentka Mila
Eugénie Bastié a -kou-
6.2.2020 LeFigaro a PrvníZprávy
Šestnáctiletá Francouzka, která se stala obětí útoků a hrozeb muslimů za její prohlášení o islámu na sociálních sítích, nezískala podporu feministické komunity v zemi.

Padla bída na sedláka!

Přemysl Votava
6.2.2020 VašeVěc
Co se to stalo s českou vesnicí? Ještě před 30lety žila svým kulturním a společenským životem. Rostla výstavba rodinných domků i prodejen. Česká vesnice měla po tisíciletí svou tradici i pýchu. I ten kostel nebyl jen mrtvým bodem v krajině. Staré selské rody předávaly svá hospodářství další generaci. Brambory, mléko i vepřové jsme měli hned za humny, stačilo zajít k sousedům. Byli jsme potravinářsky soběstační, kolem vesnic byla zoraná pole, rostlo obilí, cukrovka i brambory, na pastvinách se pásl hovězí dobytek. I v době světových válek bylo kde brát … jezdilo se s taškou na venkov.

Ostravšti haviři vitaju jaderne zbraně v Mošnově

Ladislav Větvička
Ladislav Větvička
6.2. 2020 blog autora
Včera v dopolednich hodinach byla přijata delegace ostravskych haviřu na jaderne zakladně ameryckych strategickych sil v Mošnově. Haviři zhledli film ameryckych přatel o jejich lasce k pracujicimu lidu Ostravska

středa 5. února 2020

Koronavirus – jaká hra se hraje? Díl II

Michal Brand
5. 2. 2020
Koronavirus 2019-nCoV je biologická zbraň – uvádí americký expert, autor americké legislativy na domácí implementaci Konvence o biologických zbraních.ZDE Poměrně dlouhé interview obsahuje i další zajímavé informace: youtube , naturalnews. Boyle nejen tvrdí, že podle jeho názoru se v případě koronaviru 2019-nCoV jedná o biologickou zbraň. Ale navíc uvádí, že po 11. září USA znovu otevřely výzkum biologických zbraní a v této oblasti dnes v USA pracuje na 13 000 „vědců“.

Erdogan prohlásil, že Krym je součástí Ukrajiny a následně Turecká armáda zaútočila v Sýrii na vojska věrná Bašáru Asadovi

Jana Kunšteková
5. 2. 2020

Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan hraje vysokou hru. V pondělí při návštěvě Ukrajiny odsoudil anexi Krymu. Ukrajinský prezident Zelenský dokonce doufá, že Erdogan pomůže osvobodit krymské Tatry, údajně vězněné na Krymu kvůli podezření ze spolupráce s islamistickými skupinami. To vše v době, kdy se zostřuje boj o provincii Idlíb. Poprvé během války došlo k přímému střetu Turecké a Syrské arabské armády.

Nepřekonatelné puzení k happy endu

Profesor Mojmír Grygar
Mojmír Grygar
5.2.2020
Adorno řekl, že americký ---happy end--- je projevem Hegelovy koncepce dějin (když to obrátíme vzhůru nohama a absolutního ducha nahradíme absolutní hmotou, dostaneme Marxovu ideu konečného řešení všech společenských běd). Zní to učeně, ale sestoupíme-li z výšin idealistické i materialistické filozofie do každodennosti obyčejného občánka, tak to platí. Filmový happy end je malá útěcha nabízená obyvateli nejpokročilejšího kapitalismu (AMERICAn capitalism FIRST!), občanovi, který zoufale, od kolébky do hrobu, touží dostat se výš a výš, až do těch nejvyšších pater nejvyšších mrakodrapů, kde sídlí bohové mamonu, úspěchu, moci. 

Svět ruskýma očima 544


Zajoch
5.2.2020 Outsidermedia
Finanční regulátor by neměl být členem organizací, na které dohlíží  * * *  Falšovaná historie postupně vytlačuje skutečnou historii  * * *  Nicolás Maduro se drží

Washington brutálně proti Nord Sream 2

Jan Urbach
5.2.2020 VašeVěc
Američané připravují další sankce zaměřené proti plynovodu Nord Stream 2, tentokrát mají udeřit na evropské odběratele plynu. Dnes o tom napsal německý „Handelsblatt”.


5. 2. 2020 - Svět při středeční ranní kávičce Terezy Spencerové aneb Informační doplněk k hlavnímu proudu


Tereza Spencerová
5.2.2020  iPrima
Ranní kávička Terezy Spencerové je Vaše denní dávka informací k hlavnímu proudu. Tedy těch, které by se neměly opomíjet, pokud chcete být dobře informovaní a chcete mít vždy nadhled. Teď se jen pohodlně usaďte a pusťte se do čtení.


ČT změní jen revoluce. Milion chvilek? Úpadek demokracie, říká veterán Václav Vlk. A obrací se ke staršímrozhovor s Václavem Vlkem
5.2.2020 ParlamentníListy
Česká televize fandí všemu, co se líbí pražské kavárně a našim přátelům v Bruselu. Od veřejnoprávní televize čekáme něco lepšího, než nám poskytuje v podobě průměru či podprůměru a neustálého uvědomělého politického školení na všech kanálech. Publicista a chartista Václav Vlk považuje za směšnou představu, že u nás existují nezávislá veřejnoprávní media a že by změnou financování nebo jiným složením Rady mohla přijít o údajnou nezávislost. Vždyť Českou televizi ve skutečnosti ovládají tzv. progresivní politické síly, různé party v jejím vedení a společnost ani vláda na ni nemají téměř žádný vliv. Ovlivnit by Českou televizi mohla jen nějaká celospolečenská revoluce.


Mediální hovínka XXX.

Lu Lina 
5.2.2020  NonServiam
Nějaký jistě bílý americký rasista z agentury AP odstranil ze skupinové fotografie s Gretou ugandskou klimatickou aktivistku a klimatičtí aktivisté se na sociálních sítích bouří. Zbytečně. Rozhodně to nebylo kvůli tomu, že by ošklivá a plešatá černoška působila ve skupině jinak árijsky dokonalých sněhobílých anglosaských dívek jako rušivý element. Vadil prý ten barák za ní.

Ve Wuchanu se bojuje i za Prahu


Zbyněk Fiala
Zbyněk Fiala
5.2.2020 VašeVěc

Jestli Číňané epidemii koronaviru 2019 nCoV nezvládnou a změní se v pandemii, dolehne i na nás. Pak nás možná zamrzí, že z obrovitých peněz, které vydáváme na nesmysly, jsme nevyčlenili trochu víc na něco, kde šlo opravdu o národní bezpečnost.

úterý 4. února 2020

Arabské státy odmítly Trumpův "obchod století"


5. 2. 2020 lenta a russian
Liga arabských států (LAS) podpořila pozici Palestiny a odmítla plán prezidenta USA Donalda Trumpa na urovnání palestinsko-izraelského konfliktu, rovněž známý jako "obchod století". Novinářům to bylo oznámeno po mimořádném zasedání ministrů zahraničí arabských zemí, informovala agentura TASS.

Skutečný úmysl zakladatelů EU? Lid překáží, proto musí být obelstěn

Ivan David
5. 2. 2020      parlamentnilisty
Pracuje se metodou sankcí a hrozby sankcemi a korupcí za spolupůsobení dezinformací, kdy zveřejňováno je jen to, co slouží cíli. Pravým cílem EU není obecné blaho, ale uspořádání společnosti, se kterým by veřejnost nesouhlasila.

Pravda o vzniku Druhé světové války

Říjen 1938 - Polsko jako spojenec hitlerovského Německa 
obsazuje svými tanky český Těšín
Bohumil Svoboda
5.1.2020
Do diskuze o začátku 2.světové války, kterou z velké části ovládly lži, překrucování a protiruská propaganda a které se zmocňují různí demagogové, zaslal jako hlas zdravého rozumu svůj příspěvek pan profesor Bohumil Svoboda. Přehledně shromáždil a uvádí fakta a souvislosti, které předcházely prvním dnům války a vyvrací některé pracně konstruované lži, metodicky tvořené na základě vytrhávání faktů ze souvislostí a jejich desinterpretací. 


Koronavirus – jaká hra se hraje?


Michal Brand
4. 2. 2020
Již hodně článků a komentářů bylo napsáno o epidemii koronaviru, která měla svůj počátek před pouhými 4-6 týdny v čínském Wuhanu.
Vět a slov bylo napsáno nepočítaně, ale informací není mnoho. Názory čtenářů (veřejnosti) jsou kolísavé – od ironie a smíchu nad „pseudo kauzou“ až po zatím jen mírnou ale přeci jen nervozitu.

pondělí 3. února 2020

Prostě potírání

Patrick Ungermann
4. 2. 2020
Pojďme si zahrát hru na dobré a špatné vyhlídky. Zbývá se ujistit, že je to jen hra, kdykoli z ní mohu odejít. Představuji si, že předsedám politické straně, která nepřitakala globalismu, vymezila se vůči hrrr ekologickému programu a hodlá oponovat výrobě mladých „Evropanů“ bez identity. Cítím, že jsem možná přijal náročný úkol. Mou národně laděnou stranu navíc podpořilo ve volbách 12% lidí, a to ji vyneslo na třetí nejvolenější místo. Začínám mít strach. Takový ten pozemsky obyčejný člověčí strach o klid rodiny, o sebe i o své voliče. Zároveň se cítím být v první linii cesty do příště, což mě přimělo k práci na plný plyn.

AENews teoretizuje, že vlaječky mohou být vlastně banery

Ivan David
3. 2. 2020
AENews nám (SPD) jde občas po krku. Není veřejně známo, kdo za projektem AENews vlastně stojí. Spekuluje se, že tajné služby. Nevíme jistě. Tentokrát připomíná případ vlaječek a postup Ing. Dity Charanzové jako předsedající v Evropském parlamentu. Píší také o Agrofertu, ANO, dotacích a jiných zajímavostech. Jistě je v souladu s jednacím řádem, že předsedající odmítla diskuzi o vlaječkách, naproti tomu je velmi pozoruhodné její konstatování, že vlaječky členských států narušují důstojnost jednání. AENews si dělá starosti s vývojem preferencí ANO, a také cituje stanovisko vexilologa (odborníka na vlajky), podle něhož vlastně mohlo jít o "reklamní štítek propagující Českou republiku" a nikoli o vlaječku. A tak by vlastně měl pan předseda Sassoli pravdu.

EU dnes: Svoboda je otroctví (George Orwell)


https://www.europarl.europa.eu/plenary/en/vod.html?mode=unit&vodLanguage=EN&startTime=20200129-16:41:18-979&date=20200129#Ivan David
3. 2. 2020   záznam prvních 10 minut ZDE

Žádné vlastní rozhodování členským státům, žádná práva veta, žádné výjimky, to říká představitel liberální frakce (!) Renew v Evropském parlamentu (členem je ANO) Guy Verhofstadt (Belgie). Podle jeho výkladu Spojené království odešlo z Evropské unie, protože mělo příliš volnosti. Tento „liberál“ doporučuje méně svobody v rámci hájení „evropských hodnot“. (Celý text - peklad - přiložen.)

neděle 2. února 2020

Amerika věčně ve válce

Paul Craig Roberts
2. 2. 2020    PaulCraigRoberts
Za své filmy byl filmový tvůrce Oliver Stone vyznamenán už dvanácti cenami Americké filmové akademie. Avšak ani toto vynikající renomé mu nedokázalo zajistit podporu, kterou hledá pro zafinancování svého plánovaného filmu kritického vůči jedné z amerických válek. „Jestliže točíte tento druh filmů, nemůžete žádnou podporu čekat“, řekl Stone a dodal, že svým nesouhlasem s americkou oslavou válčení na sebe přivolal „ekonomickou cenzuru“.

Otevřený dopis skupiny 19 synátorů členům Senátu

2. 2. 2020 (odkaz na petici ZDE)
Vážení senátoři,
obracíme se na Vás jako občané České republiky, kteří se zájmem i znepokojením sledují dění kolem médií veřejné služby. Dne 7. února 2020 proběhne ve Volebním výboru výběr kandidátů pro volbu 6 členů Rady České televize. Nemile nás zaskočilo, že 19 členů Senátu požaduje po České biskupské konferenci, aby z kandidátky stáhla jméno ekonomky Ing. Hany Lipovské.

Arabské státy odmítly Trumpův "obchod století"

2. 2. 2020 lenta russian
Liga arabských států (LAS) podpořila pozici Palestiny a odmítla plán prezidenta USA Donalda Trumpa na urovnání palestinsko-izraelského konfliktu, rovněž známý jako "obchod století". Novinářům to bylo oznámeno po mimořádném zasedání ministrů zahraničí arabských zemí, informovala agentura TASS.

Eurokrat Guy Verhofstadt: Ponaučenie z Brexitu je, že musíme krajiny EÚ ešte viac zbaviť suverenity a centralizovať moc v Bruseli

Samuel Gdovin
2. 2. 2020     hlavnespravy
Belgický expremiér a bývalý šéf liberálnej frakcie v europarlamente (Pozn. red. I. D.: ale stále člen Evropského parlamentu za frakci Renew, jejímiž členy jsou z ČR poslanci ANO), Guy Verhofstadt vyhlásil, že ponaučenie z Brexitu nie je viac suverenity pre členské štáty, ale naopak, krajinám Európskej únie treba suverenitu ešte viac oklieštiť a Európsku úniu federalizovať, aby sa nemohlo stať, že si ešte nejaká krajina zmyslí vystúpiť z EÚ 

Na snímke Guy Verhofstadt 

Globální ekonomika nás může zabít více způsoby než jen jedním

Paul Craig Roberts
2. 2. 2020    PaulCraigRoberts 

Před 61 lety vydal Walter M.Miller ml. knihu Chvalozpěv na Leibowitze. Její příběh překrývá tisíce let, po které lidé po devastující nukleární válce obnovují lidskou civilizaci. V jedné z episod knihy je líčen konflikt mezi bojovnými kočovníky a místními starousedlíky, spoléhajícími více na svoji lstivost, než na zbraně: infikují koně kočovníků chorobou, zasahující jejich tlamy a kopyta.

Nová strana Levice chce spojovat lidi v boji proti miliardářům


-KR-
2.2.2020 Levice
V sobotu 25. 1. proběhl v Praze slučovací sjezd Strany demokratického socialismu a iniciativy Skutečná levice. Byl zvolen nový Celostátní výbor a schválen nový program, stanovy, logo a nový název strany – Levice. 

The Financial Times napsal o úspěších ruské ekonomiky po zavedení sankcí

2.2.2020 Sputnik
Ruská ekonomika, která již několik let podléhá západním sankcím, je dnes mnohem stabilnější než kdykoli předtím. Podrobněji o tom s odkazem na experty napsal anglický mezinárodní deník o světové ekonomice The Financial Times.

Brexit a politické přesuny v Evropském parlamentu. Většina hlasů se bude těžko získávat


2.2.2020 iPrima
Před volbami do Evropského parlamentu, které se konaly loni v květnu, se zdálo, že dojde k velkým změnám v politické struktuře a dostanou navrch populisté a euroskeptici. Pod dinosaury EU – lidovci EPP a socialisty S&D se kymácel „trůn“. Také se očekávalo, že po volbách dojde k narušení konsensuální atmosféry Evropského parlamentu, kde rozhodnutí obvykle vycházela z velkých politických center, a to buď doleva, nebo doprava.

Kachna na neděli: nový druh sběratelství si i u nás nachází své vyznavače.


-vd-
2.2.2020
Na Ostravsku se rozmáhá nový druh u nás dosud neznámého sběratelství. Prví zájemci se již školí a při našem obecně uznávaném národním talentu budeme jistě brzy patřit i v tomto oboru mezi přední ba dokonce světově špičkové. Podrobnosti i pikantními detaily nám sdělil náš korespondent přímo z centra děje.