Reklama

sobota 15. února 2020

Když chybí empatie…

Ludmila Jarošová
15.2.2020  ČeskéNárodníListy
V poslední době se setkáváme s tendencí našich oficiálních sdělovacích prostředků co nejvíce bagatelizovat chování nás Čechů během 2. světové války, dělat z nás kolaboranty a zrádce, kteří si vlastně mohou za německou okupaci sami!

USA v šoku – Krvaví zabijáci z Majdanu jmenovali zadavatele

15. 2. 2020  RusVesna a NWOO
Už nejsou žádné pochybnosti: Gruzínští ostřelovači vyslaní na ukrajinský Majdan, aby postříleli desítky lidí, odmítali jmenovat ty, kdo akci objednal, protože se obávali, že budou v tichosti zavražděni. Tentokrát z nich však američtí novináři dokázali dostat pravdu. Všechny podrobnosti vrahové z Majdanu sdělili autorům dokumentárního filmu, který byl vysílán americkou televizí, což způsobilo skutečný rozruch ve Washingtonské politické elitě, a lidé byli sledováním ohromeni. Film s drsným názvem „Impeachment. Bidenovy peníze. Masová vražda.“ natočil uznávaný americký autor – bývalý poradce prezidenta Trumpa Michael Caputa.

Miluj pravdu, mluv pravdu

Lu Lina
15. 2. 2020 NonServiam
Všude čtu, že nás měl e-shop na dálniční známky špehovat a jak je to skandální. Skandální to je, což o to, ale nechápu ten překvapený povyk. Náš stát, EU, USA a jisté známé globální společnosti nás fízlují už léta a každý rok o něco více a o něco sofistikovaněji, než ten minulý. A žádného zvláštního povyku jsem si nikdy nevšiml. Všechno se to – pokud někdo prokopl buben a něco vyplavalo na veřejnost – vždycky akceptovalo bez většího rozruchu jako bezpečnostní nutnost nebo třeba jako úžasná moderní vymoženost, která velice usnadňuje a zkvalitňuje naše k uzoufání nudné proletářské životy. Nebo došlo na mnohomluvné omluvy, obětního beránka a fízlovací fičůra se následně potichu zavedla na původní místo jiným kanálem.

Média šířící nenávistné předsudky opět zintenzivnila produkci

Denně vznikaly texty namířené
proti veřejnoprávním médiím
-ps-
5. 2. 2020   PrvníZprávy
„Média šířící nenávistné předsudky ve třetím čtvrtletí opět zintenzivnila produkci obsahů zaměřených proti imigrantům. Téma migrace plynule nahradilo kauzu pomníku maršála Koněva," píše se v Souhrnné situační zpráva MV o extremismu za 2. pololetí roku 2019.Co se dělo při privatizaci. Vypovídá tehdejší ministerský náměstek

Jan Mládek se ženou
14.2.2020 ParlementníListy
30 LET POTÉ – KROKY K DEMOKRACII Kapitalismus produkuje ohromné nerovnosti, které ohrožují jeho existenci. Část lidí je na tom dnes hůře než za minulého režimu, říká v rozhovoru s ParlamentnímiListy.cz někdejší ministr průmyslu, ekonom a sociální demokrat Jan Mládek. „Jako velký problém vidím legitimitu zbohatnutí mnoha našich miliardářů. Zlodějin byla celá řada. Majetek naakumulovali příliš rychle,“ říká. Zemi se ekonomicky podle Mládka sice daří, v životní úrovni se ovšem podle něj vzdálenost mezi námi a Západem za třicet let od pádu socialismu příliš nesnížila.

Je to fake nebo není? Pozná to Výbor pro nedemokratickou činnost?

-rp-
15. 2. 2020 PrvníZprávy
<< FAKE NEWS??? >> Určitě by následující příspěvek měl prozkoumat Výbor pro nedemokratickou činnost. 


Výbor pro nedemokratickou činnost není ještě personálně obsazen, ale můžeme si dosadit některá jména i spolky. Tak jak je to s následujícím článkem, který dostala redakce Prvnizpravy.cz na svůj redakční mail?

pátek 14. února 2020

Video, které hýbe Slovenskem

15. 2. 2020

https://www.youtube.com/watch?time_continue=750&v=bsQlWDu11LE&feature=emb_logo

Trump: USA porazily Islámský stát, Američané navíc vynalezli písmo a z Adamova žebra stvořili Evu

Michal Brand
15. 2. 2020
...Nebo tak nějak vlastně celá historie vypadala. Aneb Make America Great Again. A když už to nejde, aby Amerika BYLA opravdu velká, tak stačí lhát a tvrdit, že velká je. Nějakou dobu to taky bude fungovat.
Donald Trump měl předvolební Poselství o stavu Unie.
Jeho plné znění v originálu je například ZDE   nebo i v médiích ZDE.
V jeho rámci zmínil Donald Trump celou řadu věcí...

Naryškin: Britská a francouzská „pronacistická neutralita“

Britský premiér Chamberlein si potřásá rukou
s Adolfem Hitlerem (Mnichov 1038)
14. 2 .2020 VašeVěc
Šéf ruské zahraniční rozvědky Sergej Naryškin obvinil ve středu Velkou Británii a Francii z „pronacistické neutrality“ a nečinnosti ve chvíli militarizace Německa Hitlerem. Připomenul také předválečné paktování Polska s nacistickým Německem, podle jeho slov „již v roce 1934 se Polsko v zásadě stalo mlčícím spojencem agresora“. Naryškin, bývalý předseda Státní dumy Ruské federace, v současnosti také předseda Ruské historické společnosti, to uvedl v rozhovoru pro televizi Zvezda.


Proč ČT vybičovala až fanatickou nenávist k ombudsmanu Křečkovi

Obrázek z pořadu Události komentáře, ve kterém 
se moderátor Železný ujal role inkvizitora

14. 2. 2020  facebookový profil Stanislava Křečka a Prvnizpravy.cz
„Tak hysterickou reakci na své zvolení jsem ani od opozičních politiků ani od České televize opravdu neočekával. Oproti stovkám přání a povzbuzení od obyčejných lidí. Společnost je opravdu nemocná absencí demokratických instinktů," komentoval reakce na své zvolení ombudsmanem Stanislav Křeček.


Ray McGovern: Německá televize odhaluje lži, do kterých byl lapen Julian Assangee

Julian Assange odvážen policií z ekvadorského vyslanectví
Lubomir Man
14. 2. 2020 LewRockwell.com a
 Outsidermedia
Významná německá televize ZDF odvysílala interview se zpravodajem OSN na problémy mučení Nilsem Melzerem, které objasnilo, jak se vyráběl důkaz o „švédském znásilnění“ proti Julianu Assangeovi. Pravda o tom, jak se Assange ocitl v nejpřísnějším vězení v Londýně s vyhlídkou na jednosměrnou jízdenku k soudu v USA a zbytkem života za mřížemi, tak pronikla i k uším lidí dosud neinformovaných.


Hamplová: Nesouhlas Šabatové, vyděšení organizací různých menšin


Jana Zwyrtek Hamplová, advokátka
-rp-
14. 2. 2020 PrvníZprávy a fb
Podle Jany Zwyrtek Hamplové právě nesouhlas Šabatové, vyděšení organizací všech různých menšin, demonstrace spolku Milion chvilek, tak to je nejlepší vysvědčení pro Stanislava Křečka.

Divadelní hysterie Milionu chvilek a dalších výtečníků

Jiří Paroubek
Jiří Paroubek
14.2.2020 VašeVěc
Profesionální organizátoři demonstrací z Milionu chvilek pro demokracii došli k názoru, že sněmovnou zvolený ombudsman Stanislav Křeček je nebezpečím pro demokracii.

středa 12. února 2020

Nechť nám ČT sdělí, jakou to nestrannost a svobodu má vlastně na mysli

Lubomír Man
12. 2. 2020
Kodex ČT, schválený poslaneckou sněmovnou Parlamentu ČT v červenci 2003, který má být jakýmsi etickým vodítkem pro každodenní praxi pracovníků ČT, představuje skutečně útěšlivé čtení. Pročítáte si jej a neubráníte se dojmu, že tohle mohli sepsat jedině lidé ryzího charakteru a současně též nejvěrnější pokračovatelé díla a myšlení našich velikánů ducha nejnepochybnějších, jakými jsou Jan Hus a T.G. Masaryk. 


„Sluníčkáři obsadili knižní distribuci KOSMAS a brněnské nakladatelství Extra Publishing“ říká v rozhovoru pro Novou republiku bývalý politický vězeň Pavel Křivka


12.2.2020
Redakce NR: Těsně před Tvým loňským odjezdem do Číny jsi vydal knihu „Válečné lži. Agrese NATO proti Jugoslávii“ od Jürgena Elsässera, ale ke čtenářům si kniha hledá cestu jen těžko. Co se stalo?

PK: Knižní distribuce Kosmas, u níž mám v prodeji velmi podobný titul o válce v Bosně, knihu odmítla. Pan ředitel Vejrosta mi řekl, že nemůže knihu do distribuce vzít, protože „se neztotožňuje s jejím obsahem“. Přitom obsah knihy v onom okamžiku ještě nemohl znát. Překvapilo mi mě, že místo obchodu se distributor zaměřuje na ideologii. Podobně se ale chovají i někteří vydavatele časopisů, např. vydavatel revue „Válka“, brněnské nakladatelství Extra Publishing. To mi vrátilo peníze za již objednaný a zaplacený inzerát, který měl Elsässerovu knihu propagovat.

Dobíjení e-aut zdražuje. Už Vám to dochází eurohujeři?

David Dvořák12.2.2020  Zvědavec
Řekl bych, že je nejvyšší čas osvětlit všem eurohujerům a zeleně svítícím sluníčkám, co obnáší definice užitečného idiota.

Evropská unie: Velká Británie ven, Albánie dovnitř?

Messin
12.2.2020 B92 a Messin
Rozhodnutí Evropské komise o urychlení procesu vstupu Albánie a Severní Makedonie do EU ukazuje, že přišla o rozum, jak tvrdí John Laughland.

Ať pro mě přijdou! Generál Blaško naplno: Svědectví z EU, vzpomínky z NATO, Jugoslávie, Irák, Ukrajina

Europoslanci generál Hynek Blaško a MUDr. Ivan David
zastupují ve frakci Identita a demokracie Evropského parlamentu
českou stranu Svoboda a přímá demokracie (SPD)
rozhovor s generálem Hynkem Blaškem
12. 2. 2020    ParlamentníListy
30 LET POTÉ – KROKY K DEMOKRACII Proti zákazu vlajek na stolech v Evropském parlamentu hodlá bojovat vestou ušitou v českých barvách. „Pokud má někdo pocit, že jsem se zbláznil, ať pošlou sanitní vozidlo a dva statné ošetřovatele,“ vyzývá s nadsázkou europoslanec hnutí SPD generálmajor Hynek Blaško. V rekapitulaci posledních tří desítek let zahraniční politiky prohlásil, že Evropská unie nemá s demokracií nic společného, odsoudil údajné humanitární bombardování Srbska, zkritizoval vstup Američanů do Iráku a zapochyboval o rychlosti pomoci Severoatlantické aliance.


Grooming pravo-levice a neoliberální predátoři

Václav Umlauf
12. 2. 2020  E-republika

V následujícím textu Václav Umlaufa je možná přílišný odsudek národovectví a obraně národních zájmů, ale předkládáme ho jako podnět k přemýšlení o dnešním stavu společnosti, a to nejen české. Umlauf uvádí mnoho souvislostí a hodnocení, s kterými se v našem mainstreamu nemůžete setkat. Z textu také vyplývá, proč.

Digitální daň míří správně

Zbyněk Fiala
12.2.2020 VašeVěc

Evropa musí přezbrojit proti digitálním obrům. A v rámci OECD pokročila příprava pravidel, jak zdaňovat nadnárodní společnosti mimo zemi jejich oficiálního sídla (někde v daňovém ráji). Dělba zisku by mohla být podle místních tržeb, zaměstnanců a dalších podobných ukazatelů.

úterý 11. února 2020

Svět ruskýma očima 545

Zajoch 
11.2.2020  Outsidermedia
Syrská armáda je blízko k osvobození Idlibu  * * * Kdo vezme odpovědnost za mír na sebe dnes?  * * *  Při své pětidenní cestě navštívil Pompeo Ukrajinu, Bělorusko, Kazachstán a Uzbekistán. Proč?  * * *  Palácový převrat se nepovedl

Ray McGovern: Německá televize odhaluje lži, do kterých byl Julian Assange lapen

11. 2. 2020   consortiumnews
Významná německá televize ZDF odvysílala interview se zpravodajem OSN na problémy mučení Nilsem Melzerem, které objasnilo, jak se vyráběl důkaz o „švédském znásilnění“ proti Julianu Assangemu. Pravda o tom, jak se Assange ocitl v nejpřísnějším vězení v Londýně s vyhlídkou na jednosměrnou jízdenku k soudu v USA a zbytkem života za mřížemi, tak pronikla i k uším lidí dosud neinformovaných.

Trumpův skutečný dar Putinovi a Rusku není tajná dohoda

Christopher Rhodes a -rp-
11. 2. 2020 NationalInterest a PrvníZprávy
Trumpův „America first“ postoj se projevil jako neo-merkantilistická a poloizolacionistická strategie, píše v komentáři na National Interest Dr. Christopher Rhodes z Bostonské univerzity. -  Tento článek uvedly PrvníZprávy jako vhled do myšlení americké vládnoucí elity. Domníváme se, že i pro čtenáře Nové republiky bude text, zachycující postoje typické pro dlouhodobou americkou zahraniční politiku poučný. 

pondělí 10. února 2020

Rusko versus Turecko

Yekta Uzunoglu
10. 2. 2020
Osmanská říše stovky let bojovala proti Rusku a to někdy s pomocí - to znamená za aktivní podpory celého křesťanského světa - viz válka na Krymu! V I. světové válce stály tyto země opět proti sobě a bylo by ještě hůř nebýt říjnové revoluce v Rusku s absolutní porážkou Osmanů. Vždyť Osmanové ztratili jen na Kavkaze desetitisíce vojáků ve I.světové válce proti Rusku! Během II. světové války "moderní Turecko", i když se aktivně nezúčastnilo války proti sovětům, aktivně podporovalo hitlerovské Německo!

Globálne otepľovanie a zmeny na planete???

Peter Staněk
10. 2. 2020

Mariánský sloup

Mariánský sloup na Staroměstském náměstí v Praze.
Symbol katolické totality a Habsburské nadvlády.
Stanislava Kučerová
10.2.2020
Nejeden emigrant, který se po převratu 1989 vrátil ze zahraničí, aby pomáhal rozvoji své vlasti, se podivil. Narazil na nečekané tendence přepisovat a převracet historii střední Evropy vůbec a zejména české historie zvláště. Tendence, které se množí a sílí. Mnozí vykladači a oprávci dějin zaměřili svou pozornost k odrodilé šlechtě, k protinárodním prelátům katolické církve, k rozbíječským protistátním menšinám, a to zcela bez zřetele k reálnému sociálnímu a politickému kontextu. 

Proč lžou na jedno brdo?

Jan Vítek
10. 2. 2020   Zvědavec
Každá válka v uplynulých padesáti letech je výsledkem lží, které čteme v novinách nebo slyšíme z úst mluvících hlav na obrazovce.

Opakovaná nepravdivá vyprávění nechávají dlouhodobé stopy. Jsou jako padělané peníze, které razí sběř, ale pak je běžně používají bezelstní lidé.

Co uráží nejvíc je, že všechny lži jsou na jedno brdo. Odkud vlastně sdělovací prostředky takzvaného hlavního proudu ví o světě, co o něm píšou a ukazují?


neděle 9. února 2020

Protest proti uloupení Kosova - Václavák 17.2.2020, 17:00 hod. Promluví významné osobnosti.

Přijďte podpořit protest proti svévolnému odtržení srbské jižní provincie od vlasti.
Protestujeme proti porušování mezinárodního práva:
Protestujeme proti porušování dohod z Helsinek!
Protestujeme proti porušení Charty OSN!
Protestujeme proti porušení Charty NATO!
Protestujeme proti porušení Kumanovské dohody!Organizátor demonstrace:
Přátelé Srbů na Kosovu, zapsaný spolek
Mgr. Václav Dvořák - předseda

Výzva a prosba o pomoc: Zbývá nám posledních pět dní na to, abychom zabránili opakování historické potupy.

Lenka Procházková
9. 2. 2020
Obsaha zdůvodnění:
Říkají, že je to pomník smíření, a přitom otvírají staré rány
Prohra stavovských vojsk na Bílé hoře nadchla vítěze natolik, že hnali na porážku celý národ. Nejdřív se stínalo a věšelo a potom kradlo. O statky protestantských rodů vyštvaných do vyhnanství se podělili katolíci z řad domácí i cizí šlechty a samozřejmě církev svatá. Země království českého připadly jako dědičné léno Habsburkům, kteří okamžitě zrušili náboženskou svobodu. Na převýchovu zbylých „kacířů“ byly přizvány houfy školitelů, především Tovaryšstvo Ježíšovo, které se zaměřilo hlavně na mladé lidi, podle hesla: Chceš-li pokořit nepřítele, vychovej jeho děti. 

Jaroslav Bašta: Náboženství strachu a beznaděje

Jaroslav Bašta
Jaroslav Bašta a -rp-
9. 2. 2020  PrvníZprávy
Všudypřítomná panika kolem koronaviru v Číně nám názorně ukazuje, že nejúspěšnější ideologií současné evropské civilizace je strach. Ze všeho, nejvíce z naší budoucnosti, píše v komentáři pro Prvnizpravy.cz Jaroslav Bašta.

Globalizace přináší novou moc, jež převažuje nad státem

Česká ekonomika je oblíbené krmítko
různých ptáčků
Václav Makrlík
9.2.2020  ČeskáPozice
Česko připomíná děravý hrnec, z něhož unikají peníze i ve formě dividend, přičemž české vlády se při sestavování státního rozpočtu handrkují o každý milion. Pokud by ekonomové chtěli současný únik peněz z Česka omezit, nebudou to mít lehké. Moderní globální ekonomika je totiž na volném pohybu kapitálu založená. Píše Václav Makrlík.

Klauzule věčnosti: Česká ústava je vůbec nejméně legitimní evropskou ústavou

Ivan David
9. 2. 2020
Závěr, že česká ústava fakticky odsunuje demokracii na druhou kolej a zajišťuje, že jakýkoli (!) demokratickým způsobem přijatý zákon může být Ústavním soudem zrušen, dokazuje Marek Pavka ve své eseji v časopisu Argument!.
Každému velmi  doporučuji si tento článek přečíst. Na rozdíl od jiných evrpských států stojí nikým nevolený Ústavní soud nad demokraticky zvolenými zástupci. Ústava České republiky ve svém článku číslo 9 vloženém 4 dny před schvalováním Ústavy Václavem Havlem totiž říká: „Změna podstatných náležitostí demokratického právního státu je nepřípustná."

Ostře sledovaná volba nové Rady České televize: Kdo stojí za pozornost a kdo je jen vata. Exkluzivně: Platy radních. Pro A&F hodnotí Stanislav Novotný.

9. 2. 2020 Argumanty-a-Fakta
Ještě nikdy nevzbudila volba nových členů Rady České televize takovou pozornost veřejnosti. Jsme v přelomovém okamžiku, kdy sílí kritické hlasy na kvality zpravodajství, sílí odpor proti plýtvání veřejnými financemi.
Míra politické propagandy České televize přerostla únosnou mez, agresivita zpravodajství proti premiérovi Babišovi a prezidentovi Zemanovi je za hranicí hysterie.