Reklama

sobota 22. února 2020

Nadužívání slova "neomarxismus"

Stanislav A. Hošek
22. 2. 2020
Jsou lidé, kteří v diskusích při nedostatku argumentů začnou zvyšovat hlas, později odpůrci začnou spílat, až nakonec jsou schopni i fyzického násilí. V písemné polemice se nedostatek věcných argumentů projevuje nejčastěji nálepkováním, v tom horším případě vulgaritou. V současných politických diskusích jsou nejoblíbenějšími dehonostujícím nálepkami všechny odvozeniny od slova komunista, od komouše, přes komanče, po bolševika. U vyspělejších publicistů se to pak dneska doslova hemží slovy marxista, euromarxista, neomarxista a jinými tvary odvozenými od Marxova jména.

Jistý Kartous proti "dezinformacím" bojující a výsledky jeho tažení

Ivan David
21. 2. 2020
Bohumil Kartous, jeden z přežívajících autorů Britských listů, se před rokem chlubil, že je mluvčím skupiny lidí, kteří statečně odhalují dezinformace, ale zůstávají v anonymitě ZDE. Po delší době jsem nahlédl do Britských listů a Deníku referendum, abych prozkoumal zdraví těchto intelektuálních ghet. Nejvíce mě zaujal právě článek pana Kartouse. Sice není schopen nabídnout žádnou konkrétní dezinformaci, za to poskytl seznam zaručeně nesprávných názorů, které by měly být odhaleny a zatraceny, ne-li trestány. Stojí za to si to přečíst včetně komentářů. Citovat celý článek lze jen v případě, že je podrobován kritice. Stačí ukázka. Kritiku doprovázenou nikoli nenávistí, ale výsměchem a opovržením jsem stručně naznačil. Úsudek si jistě udělá čtenář sám.

Amerika se přibližuje krachu: Zloděj Bloomberg, který chce do Bílého domu, zachvacuje vše jako virus. Amazon a jeho padělky. Hillary a její Demokraté pracují pro Wall Street. Kdy se to celé zhroutí?

Michael Dorfman
22. 2. 2020  ProtiProud
Michael Dorfman líčí v nejčernějších barvách, kam směřuje západní „Bullshit economy“, a prorokuje totální kolaps volného trhu a zhroucení demokratických států

Označení provařená ekonomika (nebo také „zhovadilá ekonomika“ – v originále „Bullshit economy“) lze vztáhnout na stav celého tržního hospodářství Západu založeného na stínových finančních machinacích, účetních manipulacích, spekulativních statistikách a reklamní propagandě.

Jak se točí peníze pro Člověka v tísni

Milena Doušková
22. 2. 2020  PravýProstor

Člověk v tísni dostal bezva projekt a to pomoc pro Moldavsko. Co nás bude tahle sranda stát? Tak za tohle dostanou 13 500 000 Kč.

  • regionální ředitelka za 300 300 Kč
  • ředitelka mise za 678 900 Kč
  • asistent za 418 200 Kč
  • náklady na dopravu 734 150 Kč
  • náklady přímo v Moldavsku 572 000 Kč na kanceláře, papír, sponky, net, PC atd…
  • náklady na studijní cesty 708 000 Kč a více
  • náklady na konference a workshopy 235 000 Kč
  • náklady na metodické příručky 78 000 Kč
  • náklady na studijní a networkingovou cestu vyjdou na 451 000 Kč
  • náklady na sedmidenní studijní návštěva Gruzie 315 000 Kč

Šabatová, Patočka a jejich Anička aneb drzost těch, kdo mají máslo na hlavě

Slovanka
22. 2. 2020   PravýProstor
Zvolení pana Křečka ombudsmanem vyvolalo ze strany havlistických aktivistů nebývalý odpor. Zatímco jejich želízko v ohni, Šabatová, sloužila coby výhradně ochránce práv menšin, ať už cikánů nebo muslimů (kauza hidžáb), pan Křeček se jeví coby její názorový opak. Tedy měl by být obhájcem všech občanů v obtížích, bez rozdílu etnického či náboženského. Nechci předestírat, jen čas ukáže, jak se pan Křeček na svém postu projeví, ale už teď je jasné, že na rozdíl od Šabatové nebude ve vleku aktivistických neziskovek, podporovaných z Bruselu.

Kapitál, fašismus, liberalismus

Aleš Vaněk
22.2.2020 Outsidermedia
„Nacismus je pouze specifická odrůda fašismu. A fašismus je poslední útočiště velkého kapitálu, když už všechny ostatní, civilizovanější metody manipulace selžou.“
Tato slova tesat do kamene. Domnívám se, že kapitál se stává zrůdným v okamžiku, kdy přestane sloužit jako výrobní nástroj, ale jako nástroj reprodukce sebe sama. A tady právě narážíme už na primární problém systému.

pátek 21. února 2020

P.C.Roberts: Je Rusko odsouzeno k zániku?

Paul Craig Roberts, americký publicista
P. C. Roberts a -rp-
21. 2. 2020  osobní stránky autora a PrvníZprávy
Winston Churchill řekl, že Rusko bylo „hádankou, zabalenou v tajemství, uvnitř záhady.“ Po přečtení dvou protichůdných zpráv o postojích v Rusku chápu, co Churchill myslel, píše v komentáři americký publicista Paul Craig Roberts.


Bombardování Drážďan a Hirošimy bylo šíleným varováním pro Moskvu

Hirošima - srpen 1945
Finian Cunnigham21. 2. 2020  ICH a Zvědavec
Tento víkend tomu bude 75 let, kdy německé město Drážďany srovnaly nálety britského a amerického letectva se zemí. Minimálně 25 000 lidí, převážně civilistů, bylo usmrceno během bombardování, kdy následoval jeden nálet za druhým, bylo nasazeno více než 1 200 těžkých bombardérů, které zcela nahodile svrhly vysoce výbušné a zápalné letecké bomby. Trvalo sedm let, než byly sutiny odklizeny.


Chrám i tvrz

Stanislava Kučerová
21. 2. 2020   ČeskéNárodníListy
Obdivuhodná je kniha Pavla Eisnera, „Chrám i tvrz. Templum in modum arcis. Kniha o češtině.“ ( Praha, 1946, 666 stran.) Obsáhlé dílo. A přece je autor uzavírá s pocitem viny, s pocitem nedostačivosti. Je mu, jako by se marně pokusil načerpat moře, moře českého jazyka – do škeblí kapitol své knihy. Bez konce moře byla čeština pro autora. A nekonečným mořem pro čtenáře je i Eisnerova kniha.

21. 2. 2020 - Svět při páteční ranní kávičce Terezy Spencerové - Informační doplněk k hlavnímu proudu


Tereza Spencerová
21. 2. 2020   iPrima
Ranní kávička Terezy Spencerové je Vaše denní dávka informací k hlavnímu proudu. Tedy těch, které by se neměly opomíjet, pokud chcete být dobře informovaní a chcete mít vždy nadhled. Teď se jen pohodlně usaďte a pusťte se do čtení.Petro Porošenko - bývalý prezident Ukrajiny -
nahnal Ukrajince do války proti vlastním spoluobčanům
Jan Urbach
21. 2. 2020  VašeVěc
Sebevrazi, oběti čistě kriminálních zločinů, oběť lékařského omylu a osoby zemřelé za neznámých okolností bývalý prezident Ukrajiny Petro Porošenko zařadil do seznamu „hrdinů Ukrajiny“ za účast na kyjevském mejdanu v roce 2014. Mají své pamětní desky, na jejich počest jsou pořádány vzpomínkové akce a ve školách se o nich děti učí básničky. Informaci v rozsáhlejším materiálu přinesl informační portál strana.ua.

čtvrtek 20. února 2020

Exministryně Stehlíková se dopouští předsudečné nenávisti

Jiří Baťa 
Jiří Baťa
20. 2. 2020 VašeVěc
Nový ombudsman, pan JUDr. Stanislav Křeček ještě nezačal vykonávat svou funkci, ale už se na něj ze všech stran valí, co jak bude dělat a hlavně co bude dělat špatně.

KOMENTÁŘ TEREZY SPENCEROVÉ: Šest let po masakru na Majdanu se mýty začínají hroutit

Plánovaný masakr změnil politickou mapu Evropy
Tereza Spencerová
20. 2. 2020  iPrima
Na základě vyšetřovacích dokumentů lze konstatovat, že odpovědnost za masakr padá na ty, kteří jej vyprovokovali střelbou z budovy konzervatoře. Čili že to účastníci Majdanu nesou hlavní vinu za vše, co následovalo.

Čau lidi, rovnou začnu něčím, čemu nebudete věřit.

Andrej Babiš
20. 2. 2020
Audity byly mediální hit, že jo.
To mi asi každý potvrdíte a taky to potvrdí všichni novináři, komentátoři, šéfredaktoři a každý, kdo dělá v médiích. Největší téma. A nejočekávanější událost byla kdy? Tuto středu. Tuto středu byla ohlášená na 13.00 tiskovka SZIF a Ministerstva zemědělství, kde padne zásadní informace o jednání zástupců ČR se zástupci Evropské komise ohledně zemědělského auditu.
Pozn. red. I. D.: Zapsaný spolek Nová republika rozhodně není fanklubem Andreje Babiše, ale tím méně České televize


František Škvrnda: Mníchovská bezpečnostná konferencia o oslabovaní Západu

František Škvrnda
František Škvrnda
20. 2. 2020   VašeVěc
V Mníchove sa 14. – 16. februára konala už 56. tradičná bezpečnostná konferencia, ktorej špecificky zameranie určil dokument pripravený skupinou odborníkov so stručným, ale komplikovaným názvom Westlessness. Voľne sa to dá preložiť ako „bezzápadovosť“. Krajšie po slovensky to znie Bez Západu a miernejšie pre chúlostivých atlantistov Menej Západu. Ide však o politický novotvar, ktorí znalci angličtiny iste vedia preložiť aj viacerými inými spôsobmi, ale ich „politická podstata“ bude rovnaká – moci Západu je vo svete čoraz menej...


Kdo střílel na Majdanu? Právní stát a lidská práva na Ukrajině 6 let po Euromajdanu

Kolektif
20.2.2020

Záznam besedy webového časopisu !argument

Praha, Novotného lávka, 17. 2. 2020


Debatu moderuje: Veronika Sušová-Salminen, komparativní historička

Valentin Rybin je známý ukrajinský právník a ochránce lidských práv, který má bohaté zkušenosti s fungováním právního státu na Ukrajině. Patří k právním zástupcům lidí, kteří se na Ukrajině ocitli na „druhé“ straně a poskytuje právní pomoc v kontroverzních případech, například obhajuje policisty z pořádkových jednotek Berkut či lidi obviněné z „vlastizrady“, „terorismu“ a také „separatismu“. Patřil také k advokátům, kteří se podíleli na výměnách zajatců mezi Kyjevem, Moskvou a „lidovými republikami“.

Úvodní slovo: Ilona Švihlíková, ekonomka

Záznam pořídil: kolektif

„Máme více demokracie a svobody než Západ. Neziskovky proto chtějí zlomit mladé lidi.“ Profesor Budil dal Česku diagnózu

20.2.2020  Sputnik
Centrálním místem boje za budoucnost České republiky bude školství a škola, řekl profesor Ivo Budil v rozhovoru pro česká média. Generaci čtyřicátníků a padesátníků prý nepřátelé svobody už zlomit nedokážou.


Česko oslaví 400. výročí bitvy na Bílé hoře postavením repliky Mariánského sloupu

Potupa českého národa a symbol katolické netolerance
se vrací na Staroměstské náměstí v Praze.
Pozorovatelka
20. 2. 2020    Outsidermedia
Je hotovo a můžeme říct, že Praha jede – Vlasov místo Koněva, památník Němcovovi a Mariánský sloup k tomu. Internetem se šířila výzva Lenky Procházkové, ať Pražané nedovolí obnovení Mariánského sloupu, neboť ten je symbolem poroby českého národa „Výzva a prosba o pomoc: Zbývá nám posledních pět dní na to, abychom zabránili opakování historické potupy.“ Jde o to, že po třiceti letech marného snažení (od revoluce v roce 1989) se v Praze konečně objevilo takové zastupitelstvo hlavního města Prahy (HMP), které postavení repliky Mariánského sloupu schválilo. Jak můžeme vidět v odkazu na pdf ZDE, tak 23. 1. 2020 bylo revokováno zamítavé rozhodnutí zastupitelstva HMP z roku 2017 a nově byla stavba Mariánského sloupu schválena.


Převálcuje první dodatek americké Ústavy cenzura

Paul Craig Roberts
20. 2. 2020  
PaulCraigRoberts
Pamatuji si dobu, kdy cenzura v Americe byla ojedinělým jevem. Uplatňovala se za války. Uplatňovala se proti pornografii. Proti zobrazování násílí ve filmech. I tam jste sice násílí mohli vidět, ale nešlo o jev, který by byl běžný tak, jako je dnes.
Dnes je cenzura všudypřítomná. Je všude. V USA je buď nakládana institucím shora, nebo tryská ode dna nahoru. 


středa 19. února 2020

Stát by neměl být privatizován

Leo K.
19. 2: 2020 KosaZostra
Rusofóbní komentátor Práva se ve svém pravidelném sloupku, s názvem Pod černou vlajkou puberťáctví, ostře obul do Tomáše Tožičky. Rozčílila ho totiž věta
„Kapitalismus a pravicová politika jsou prostě zločiny proti lidskosti. Ještě že se můžou vymlouvat na Stalina, který byl ovšem proti nim jen masový vrah amatér.“
„Můžeme tu mít režim, který si vybudujeme, zajistí nám důstojnost, bude humanistický, zajistí rozvoj a nebude ničit planetu.“

Populisté a nacionalisté

Přemysl Janýr
19. 2. 2020   www.janyr.eu
Populisté a nacionalisté ohrožují evropský projekt, volají na poplach politici a média. Vzestup nacionalistických a konzervativních hodnot lze vedle většiny evropských zemí zaznamenat i v Austrálii, Kanadě, Izraeli, Novém Zélandu, Japonsku, Latinské Americe, Turecku a především v USA. Budou populisté a nacionalisté globálně příčinou rozkladu liberální demokracie?
Výstižnější je opačná kauzalita: rozklad liberální demokracie obecně a opuštění amerického i evropského projektu konkrétně jsou příčinou vzestupu populismu a nacionalismu.

Koronavirus: Je to biologická zbraň? Kdo ji vytvořil? Kdo ji vypustil? Pohled na fakta

Michal Brand
19. 2. 2020
Rozmohl se nám takový nešvar – „konspirační teorie“. V současnosti nejvíce „hot“ je konspirační teorie, že koronavirus je biologická zbraň, kterou někdo pustil do světa – ať už z nedbalosti nebo úmyslně.
Facebook v čele se svým vždy správně uvědomělým (a proto vždy skrytými strukturami moci v médiích, financích i politice vřele podporovaným) šéfem a hlavním akcionářem Zuckerbergem, stejně jako Twitter, vynakládají opravdu velké úsilí, aby smazali jakékoli komentáře, které by mohly zmínit byť i jen možnost, že koronavirus nCoV2019 je biologická zbraň.

V Praze se demonstrovalo proti ULOUPENÍ KOSOVA Srbsku

V pondělí 17. 2. v Praze na Václavském náměstí
- KOSOVO JE SRBSKO
Rudolf Hruboň
19. 2. 2020 NárodníNoviny
Na Václavském náměstí v Praze se jako každoročně demonstrovalo proti uloupení Kosova Srbsku po bombardování bývalé Jugoslávie silami NATO v roce 1999. Mimo jiné se protestu zúčastnil i poslanec Jaroslav Foldyna.Jak čínský prezident Si Ťin-phing napravuje chybu dynastie Ming

Džibuti  - hlavní město
Jan Vítek
19. 2. 2020  Zvědavec
Nenajdete jiné místo na světě s tolika vojenskými základnami soupeřících národů jako v jihoafrickém Džibutsku, kde bují intriky a špionáž je předepsanou etiketou.

Hlavní město Džibúti s víc jak půl milionem obyvatel získalo pověst soudobé Casablanky, kde chybí jen Humphrey Bogart s Ingrid Bergmanovou a Rick Café.

Petr Hampl: Sloup národní potupy

Petr Hampl, nezávislý sociolog
Petr Hampl a -rp-
19. 2. 2020 PrvníZprávy
Občas slyším, že to řešením naší civilizační krize by měl být návrat ke křesťanství. Pokud tím myslíte návrat k organizovaným křesťanským církvím, tak to raději běžte říkat do těch církví, odpovídám často. Nechci zpochybňovat jednotlivé osobnosti, o nichž ostatně sám často píšu.
Jakl: Co vadí michprdům? Svobodné volby!

Ladislav Jakl
-rp-
19. 2. 2020  PrvníZprávy
Podle michprdů*/ má uvědomělý lid vyjít do ulic a manifestovat své odhodlání nejít cestou našich kolegů z V4 Maďarska a Polska. Skutečným „problémem“ svolavatelů však nejsou Maďaři či Poláci, ale jeden anachronický přežitek: svobodné volby.


úterý 18. února 2020

Raketově roste Klaus ml. a Okamura! TOP 09, hanba mluvit. Čísla STEMu šokují

18. 2. 2020  STEM a ParlamentníListy
Vedle agentury Median zveřejnila svůj předvolební průzkum i společnost STEM a oba průzkumy se od sebe dost zásadně liší. Zatímco podle agentury Median by Klaus mladší s Trikolórou skončil podobně jako Zelení a obdržel by jen 2 procenta hlasů, podle agentury STEM by Klaus získal o téměř 3 procenta víc a jen těsně by mu unikl vstup do Sněmovny. A je toho víc...

Provokace místo práce, to je naše agitace!

Jiří Kobza 
Jiří Kobza
18. 2. 2020
Stávající vedení hlavního města, nejviditelněji reprezentované primátorem Zdeňkem Hřibem (Piráti), se zjevně rozhodlo, že za svůj hlavní program a náplň činnosti – neboť prací pro obyvatele Prahy se to v drtivé většině případů opravdu nazvat nedá – zvolí zahraničně politickou provokaci. Jak jinak chápat arogantní jednání s čínskými partnery, které vyústilo nejen v naprosto neodpustitelné ukončení příprav umístění čínských pand do pražské ZOO, ale také v sérii znemožněných výjezdů pražských uměleckých souborů do Číny?

Milionový námět pro Chvilky

Jiří Jírovec
18. 2. 2020
Debilní volání DEMISI, DEMISI nikoho nezajímá. Není to nosné téma, ostatně Babiš, Křeček i všichni ostatní byli demokraticky zvoleni. Červené čáry nemůže stanovovat nedouk z Vodňan, který nechápe smysl Ústavy, Listiny práv a zákonů.
Což začít něco zcela jiného. Chvilkaři mohou volat "Máme toho dost", ale jejich heslo musí být adresné. Třeba proti válce nebo hňupům o nichž bude dál řeč.

Koho vlastně reprezentují naši europoslanci v Bruselu? (2. díl)

Jaroslav Tichý
15. 2. 2020   Outsidermedia
Mnozí z nás shlédli v posledních dnech videa z dění v Evropském parlamentu, která potvrdila to, co je pro skutečné cíle EU zcela signifikantní a co je naší veřejnosti vesměs známo. Již dávno, ač zdaleka ne všichni si to náležitě uvědomovali, ač ne všichni to chtěli slyšet či tomu uvěřit. A asi nejsem sám, kdo si přitom klade otázky obsažené v obou dílech tohoto článku…

pondělí 17. února 2020

Čeho všeho se chvilkaři budou muset ještě dopustit, než na ně padne zákon?

Lubomír Man
18. 2. 2020
V sobotním deníku Právo vypočítává sociolog Jan Keller jednotlivé akce spolku Milion chvilek pro demokracii, jak šly za sebou, a je to čtení, při kterém vám na těle naskakuje husí kůže.
- V únoru loňského roku trhá předseda spolku před Pražským hradem text Ústavy ČR.
- Poté se spolek schází se šéfy pravicových stran a doporučuje jim, jak mají postupovat, aby si to se spolkem nerozházeli.
- V lednu letošního roku má spolek podobnou schůzku se třemi místopředsedy sociální demokracie, na které se snaží zjistit, zda a do jaké míry je ČSSD ochotna jít proti svému koaličnímu partnerovi ANO.

Nahnědlá demokratura zdejších demagogů

Jiří Kouda
Jiří Kouda
17.2.2020 PrvníZprávy
Jakýsi pochybný web „Hlídací pes“ informoval o novém dezinformačním spolku s názvem „Nelež“, který usiluje o to, aby na alternativních webech zmizela reklama a ztratily tak zdroj svých příjmů.

Koho vlastně reprezentují naši europoslanci v Bruselu? (1. díl) - text Jaroslava Tichého doplňují poznámky europoslance Ivana Davida

Jaroslav Tichý
15. 2. 2020 Outsidermedia
Mnozí z nás shlédli v posledních několika dnech zprávy o rezoluci přijaté Evropským parlamentem k zahájení 2. světové války. Shlédli též video s incidentem s vlaječkami členských států v EP v Bruselu, jakož i scénku na rozloučenou s britskými europoslanci v souvislosti s odchodem Velké Británie z EU. Stejně jako další konflikt místopředsedkyně Evropského parlamentu Dity Charanzové s europoslanci. Též kvůli vlaječkám členských států. Tato videa bez výjimky potvrdila to, co je pro skutečné cíle EU zcela signifikantní a co je naší veřejnosti vesměs známo. Již dávno, ač zdaleka ne všichni si to náležitě uvědomovali, ač ne všichni to chtěli slyšet či tomu uvěřit. A asi nejsem sám, kdo si přitom klade alespoň následující otázky:
Koho mají naši europoslanci v Bruselu vlastně zastupovat? 


Bašta: Korektoří demokracie, aneb vstali noví kádrováci

Jaroslav Bašta
Jaroslav Bašta a -rp-
17. 2. 2020 PrvníZprávy
Tento týden poslanci zvolili nového ombudsmana. V tajné volbě vybrali nominanta pane prezidenta Miloše Zemana JUDr. Stanislava Křečka, právníka s dlouholetou praxí v hájení zájmů občanů.


neděle 16. února 2020

David (SPD): Zdražování masa se v EU chystá. Článek PL není zavádějící, jak říká Euroaktiv


Europoslanec MUDr. Ivan David,
zakladatel Nové republiky
Ivan David
16. 2. 2020
Nevím, jestli jsme v Evropě neudělali pro životní prostředí dost už tím, že vymíráme, jestli opravdu máme vymírat zdravě, než budeme nahrazeni muslimy s jinými dietními a dalšími návyky.


Portál Euroaktiv, který informuje čtenáře ve prospěch přesvědčení o blahodárnosti EU pro české občany (viz například výtka, že se Česko dostalo do pozice potížisty v důsledku „iracionálního a zbytečného“ odmítání „uprchlíků“ – k přečtení ZDE) tvrdí, že Parlamentní listy (PL) poskytly zavádějící zprávu o připravovaném zdražování masa. Odkaz na příslušný článek, jehož autorkou je Aneta Zachová na témže portálu, a na původní stať PL lze nalézt v dalších souvislostech na konci tohoto textu.

Hampl: Kam až to půjde? Vždyť to přece musí mít nějaké dno

Petr Hampl, nezávislý sociolog
-rp-
16. 2. 2020  PrvníZprávy
Takovou a podobnou otázku dostávám docela často. Zvláště, když vidíme úpadek společnosti doslova po hodinách, píše v komentáři pro PrvniZpravy.cz Petr Hampl.
Milý pane Andreji

Václav Špíka
16. 2. 2020
Pan inženýr Václav Špíka nám poskytl text dopisu,který před několika dny adresoval současnému premiérovi Andresi Babišovi. I když v redakci Nové republiky nejsme zrovna velcí nadšenci pro pana Babiše, přetiskujeme s dovolením autora text dopisu, protože nejen reaguje na zde otištěný článek pana Lubomíra Mana, ale obsahuje i postřehy a připomínky, které budou jistojistě podnětem k další věcné diskuzi i na těchto stránkách. 

"Majdanská lež" 6 roků poté: Konečně nezvratné důkazy. Gruzínští snipeři promluvili. Palbu pod dohledem CIA řídili Pašinský, Parubij a Saakašvili. Bidenové za odměnu vydrancovali zemi. Útok na Rusko již nestihli

Václav Danda
16. 2. 2020  ProtiProud
Václav Danda připomíná šestileté výročí kyjevského Euromajdanu a předkládá důkazy o tom, kdo krvavý státní převrat na Ukrajině zorganizoval a provedl.

16. 2. 2020 - Svět při nedělní ranní kávičce Terezy Spencerové - Informační doplněk k hlavnímu proudu

Tereza Spencerová
16.2.2020 iPrima
Ranní kávička Terezy Spencerové je Vaše denní dávka informací k hlavnímu proudu. Tedy těch, které by se neměly opomíjet, pokud chcete být dobře informovaní a chcete mít vždy nadhled. Teď se jen pohodlně usaďte a pusťte se do čtení.