Reklama

sobota 29. února 2020

Vítězslav Jandák si vytřel… člověkem v tísni. Newsroom ČT24 to natáčel ve čtyřech lidech. Co padlo na adresu Rosího, ovšem do éteru nepustili. Jenže my víme i to

Vítězslav Jandák zpovídán aktivistickou "novinářkou" z ČT
29. 2. 2020  ParlamentníListy
Rada Českého rozhlasu nedávno pořádala debatu o mediální gramotnosti a mediálním vzdělávání. Podle neziskové organizace Člověk v tísni na této debatě zazněly i věty, které nebyly pravdivé. Člen Rady ČRo Vítězslav Jandák si v reakci na vyjádření neziskové organizace začal dělat z Člověka v tísni žerty, což zjevně nepochopila redaktorka ČT. Naše dva zdroje však přidaly, že celé události předcházely ještě další zajímavosti.

29. 2. 2020
Dnes zástupci USA a Talibanu podepsali dohodu o odchodu americké armády z Afghánistánu. Vzpomínáte, co psala tehdejší administrativa Spojených států: 


Zatloukl Foldyna poslední pomyslný hřebík do rakve ČSSD??

Poslanec Jaroslav Foldyna
Oldřich Rambousek
29. 2. 2020   SvobodnéNoviny
Možná je to odvážné, ale řekl bych, že pan Foldyna skutečně ten poslední hřebík zatloukl do rakve umírající ČSSD. Jistě se to socanům nebude líbit, ale musím říci-KONEČNĚ. ČSSD je stranou, která nemá už v politickém životě občanům co nabídnout-tedy krom kolaborace, kamaráčoftu s landsmanšaftem a potomky nacistů, či análního alpinismu vůči EU a USA, což občanům, ale i republice působí spíše škody a na mezinárodním politickém fóru to z nás dělá pitomce.

pátek 28. února 2020

Ukrajinský podvod. Odstřelovač z Majdanu: “Plnili jsme americké rozkazy!” Rozhodl se promluvit ze strachu o život. Jeho kolegové už jsou mrtví. 31 ze 45. Šokující dokument o událostech na Majdanu jako součást boje o prezidenta USA

28. 2. 2029   Argumenty a Fakta
Americká televize One America News odvysílala šokující film „Ukrajinský podvod. Impeachment. Bidenovy peníze. Masové vraždy“ (The Ukraine Hoax: Impeachment, Biden Cash, Mass Murder).
Film přináší důkazy, že hybnou silou “revoluce” na Ukrajině byly Spojené státy, konkrétně síly napojené na tehdejšího prezidenta Obamu a Demokratickou stranu USA. Že nešlo ani tak tak o “touhu po svobodě ukrajinského lidu”, jako spíš o hrabivost amerických jednotlivců, firem a korporací.

Vlaječky a důstojnost jednání

Ivan David
28. 2. 2020  (vyšlo mírně kráceno v MfDnes 17. 2. 2020)
Místopředsedkyně Evropského parlamentu Ing. Dita Charanzová se ohradila proti článku Doc. JUDr Zdeňka Koudelky. Tvrdí, že se nepostavila za rozhodnutí předsedy Davida Sassoliho, že ze stolků poslanců musí zmizet vlaječky, „když jsem nechtěla povolit debatu o umístění vlajek“. Problém je v tom, že o povolování debaty nenapsal Zdeněk Koudelka ani slovo a Dita Charanzová se jen snaží vzbudit dojem, že Zdeněk Koudelka lhal. 


28. 2. 2020 - Svět při páteční ranní kávičce Terezy Spencerové - Informační doplněk k hlavnímu proudu


Tereza Spencerová
28. 2. 2020    iPrima
Ranní kávička Terezy Spencerové je Vaše denní dávka informací k hlavnímu proudu. Tedy těch, které by se neměly opomíjet, pokud chcete být dobře informovaní a chcete mít vždy nadhled. Teď se jen pohodlně usaďte a pusťte se do čtení.

Je ODS schopna se zbavit nemocného klauna?

Pavel Novotný - starosta městské části Prahy Řeporyjí,
člen ODS, přítel předsedy strany.
Jiří Paroubek
28. 2. 2020   VašeVěc
Pamatuji si, jak před rokem předseda ODS Fiala, a další vlivní členové vedení ODS, propadli hrané hysterii předtím, nežli vyloučili V. Klause ml. z ODS. Tím netvrdím, že bych se s Klausovými výroky obvykle ztotožňoval anebo že bych se s výrokem, který pány z ODS tak pobouřil, snad ztotožňoval. Ten poslední výrok byl opravdu intelektuálně těžko pochopitelný. Přitom si ale vůbec nemyslím, že by snad byl V. Klaus ml. antisemita.

Golanské větrné mlýny

Aleš Macháček
28. 2. 2020  E-republika
13. února 2020 schválila izraelská vláda výstavbu větrné farmy. Na okupovaných Golanských výšinách je v plánu nejméně 25 turbín. O výstavbě bylo rozhodnuto několik dní poté, co tisíce obyvatel Golanských výšin protestovaly proti projektu zejména v lokalitě Majdal Shams.


Elity, přelidnění a virus

Jan Vítek
28. 2. 2020    iPrima
V květnu tomu bude rok, co se v New Yorku setkali Bill Gates, Warren Buffet, David Rockefeller, Eli Broad, Ted Turner, Michael Bloomberg a další miliardáři – elita elity, aby si popovídali o svých dobročinných plánech, jak servilně oznámil Chronicle of Philalntropy. Ale v naší době padlých mecenášských idolů takový potlach bohatců nutně vyvolal znepokojivou otázku: Co všechny ty miliardy a moc v jedné místnosti na nás zase šijí?

čtvrtek 27. února 2020

Strýc Muhsin

Yekta Uzunoglu
27. 2. 2020
V létě roku 1972, když jsem složil přijímací zkoušky na lékařskou fakultu Karlovy univerzity, přivezli nás z Mariánských lázní do Prahy a ubytovali na koleji na Větrníku. Žil jsem v permanentnínejistotě,  jelikož celé mládí do nás v Turecku jak ve škole, tak ale ze všech masmédií hučeli, jak je ten komunismus strašidelný. Strašidelné historky tom zrůdném světě. Ten jsem ale během jazykové školy v Mariánských lázních neviděl už proto, že jsme bydleli na internátu a mimo internát a školy jsme pod dozorem učitelů měli jen 3 zájezdy.

O jednom zapomenutém českém slově

Zelená Hora architekta Santiniho. Císař Josef II k ní
zakázal pořádat procesí. Dnešní církev je provozuje.
Stanislav Hošek
27. 2. 2020
Česká Televize v zaníceném plnění svého poslání, se snaží veřejnost vychovávat, ale i vzdělávat. Především pak v oblastech, které byly, podle jejích pracovníků, v minulosti zanedbávány. S touto motivací se na obrazovkách objevil i mnohadílný seriál o Českém baroku, čti o rekatolizaci Českých zemí.

Koronavirus stojí možná na hraně celosvětového rozšíření

Paul Craig Roberts
27. 2. 2020
Získat spolehlivé informace o koronaviru je obtížné a je to obtížnější i o to, že různé zájmové skupiny využívají šíření koronaviru pro své vlastní agendy. Např. mnozí jak uvnitř tak vně Číny využívají šíření viru ke kritice čínské vlády. A další, a zas jak z Číny, tak z oblastí mimo ní, prohlašují, že virus je biologickou zbraní, kterou na Číňany nasadily USA. A jiní další zase uvádějí, že globální elita se rozhodla splnit program snížení světové populace, a že Bill Gates, člen této elity, před několika měsíci prohlásil, že vypukne pandemie – a to zrovna v čase, který právě teď prožíváme. Na internetu se můžeme dočíst, že krematoria v Číně jedou na plný provoz 24 hodin denně a sedm dní v týdnu.

Mediální hovínka XXXI.

LU LINA
27.2.2020  MEDIÁLNÍ HOVÍNKA
Před třiceti lety Václav Havel pronesl svou slavnou řeč v americkém kongresu při které ho třiadvacetkrát přerušily ovace nadšených kongresmanů. A kongreswomanek určitě také, ačkoliv web ČT je pravděpodobně z důvodu maskulinní toxicity vůbec nezmiňuje. Přemýšlím, jestli tu zjevnou dezinformaci nemám někam trestně oznámit, když nás k tomu média včetně ČT neustále vyzývají. No nic, byl to prý zkrátka fantastický úspěch. Z mého pohledu je s odstupem těch třiceti let opravdu velká škoda, že si tam toho tolik zábavného „Čečence“ tehdy nenechali na semeno, když je tak strašně uchvátil.

Ján Čarnogurský vyniesol na svetlo zistenia z Kočnerovho trestného spisu: Za demonštráciami a mediálnymi kampaniami stojí organizovaná skupina

Obžalovaní v kauze vraždy novináře Kuciaka
a jeho snoubenky
Ján Čarnogurský
27. 2. 2020  Facebook Jána Čarnogurského
Vyplýva to z dokladov v trestnom spise proti M. Kočnerovi a spol., ktoré má k dispozícii Jan Čarnogurský.
"Mám v rukách výpisky z tohto trestného spisu. Dostal som sa k nim legálne, teda aspoň tak legálne ako noviny SME a Denník N k výpiskom, ktoré uverejňujú. Uvedené noviny uverejňujú selektívne výpisky, ktoré sa im hodia."

Co ovlivňuje cenu vody? Jaké priority mají vodárny v rukou koncernů a jaké městské vodárny? Co lidé? (VIDEO)

Radek Novotný
27. 2. 2020 Pravda O Vodě
Zdražili vodu, prý vodárnám chybí peníze! Opravdu? Vždyť si v polovině roku z vodáren vyplatili miliardy! Opravdu schází peníze? Pokud ano, pak jak je toto možné? Lidé přece již v ceně vody zaplatili 21.938.368.000 Kč a ty místo v obnově trubek skončily na účtech koncernů v zahraničí!

Co je to za divné uvažování?

Božena W.
27. 2. 2020  NewWorldOrderOpposition
Pražská kavárna organizuje boj proti „fake news“, tj. proti „lživým informacím“. Metody tohoto boje jsou různé: Filtrují informace, které se dostanou do hlavního mediálního proudu (mainstream), nezvou nositele předem neschválených či jinak nepohodlných názorů do nejrůznějších televizních debat, mažou příspěvky na sociálních sítích, veřejně očerňují a skandalizují pisatele jiných než oficiálně přijatelných názorů, vyvolávají spory na diskusních fórech či diskusích pod internetovými články. Pokračovat ve výčtu metod by se dalo takřka donekonečna.

středa 26. února 2020

Pán Bůh s námi. Praha jaderným cílem 61krát

Přemysl Votava
25. 2. 2020 ČNL
V únoru jsme si připomenuli americký nálet na Prahu. Prý to byl omyl, bomby místo Prahy byly určeny na Drážďany… Po tomto omylu zůstalo přes 700 mrtvých a přes 1000 zraněných. Tento nálet byl jen drobným „bebíčkem“ pro Prahu. To horší mělo přijít…

Rada Pirátům

Luděk Ševčík
26. 2. 2020
Vzhledem k navrhovanému přejmenování náměstí Pod Kaštany, před ruským velvyslanectvím, na náměstí Borise Němcova, navrhuji ulici Tržiště, kde sídlí velvyslanectví Spojených států amerických, také přejmenovat. Nejpříhodněji by bylo na ulici Juliana Assange. Piráti (a de facto i zbývající vedení Prahy) by tím dokázali, že jim vůbec nejde o to, navážet se do Rusů, nebo Číňanů, ale o spravedlnost a demokracii jako takovou. Padni komu padni. Za Julianem Assangem není trpká pachuť jakýchsi ekonomických tunelů, jako za Němcovem, takže o důvod víc. Je trochu s podivem, že to Piráty ještě nenapadlo, ale teď už jim v tom rozhodně nic bránit nebude. A budou mít možnost všem ukázat, jak to s nimi, demokracií a spravedlností opravdu je.

Schneider: Ruská karta amerických hybridních služeb

Bezpečnostní analytik Jan Schneider
Jan Schneider a -rp-
26. 2. 2020  PrvníZprávy
Jak světové veřejnosti sdělili tři nejmenovaní zástupci amerických tajných služeb, Rusko prý opět zasahuje do letošní americké prezidentské volební kampaně, tentokrát však není jisté, v čí prospěch.
Tolik televize CNN v reakci na dřívější "zprávu" amerických médií, že Rusko chce přispět ke znovuzvolení Trumpa.

Portoriko: Jak se vede americkým koloniím

Aleš Macháček 
26. 2. 2020 E-republika
Dopad zemětřesení na rozvodnou síť Portorika byl opakem hurikánu Maria. Během hurikánu Maria byly zničeny přenosové linky přes ostrov. Při zemětřesení byly zničeny samotné elektrárny.

26. 2. 2020 - Svět při středeční ranní kávičce Terezy Spencerové - Informační doplněk k hlavnímu proudu


Tereza Spencerová
26. 2. 2020 iPrima
Ranní kávička Terezy Spencerové je Vaše denní dávka informací k hlavnímu proudu. Tedy těch, které by se neměly opomíjet, pokud chcete být dobře informovaní a chcete mít vždy nadhled. Teď se jen pohodlně usaďte a pusťte se do čtení.

Svět ruskýma očima 547

Zajoch
26. 2. 2020     Outosidermedia
96 – 97 % informací ve světě se přenáší podvodní kabelovou sítí, pomocí satelitů se přenáší jen 3 až 5 % * Prezident Francie rychle přebírá vedení v EU * Na rozpočtu EU pro příštích 7 let se členské státy nemohou shodnout

úterý 25. února 2020

Prezident Edvard Beneš o únoru 1948*

Prezident Edvard Beneš
Václav Sýkora
25. 2. 2020   ČNL
„Proč jsem podepsal a přijal vše, co mně předložil Gottwald, vyplynulo z prosté úvahy, před čím jsme stáli. Byli jsme dva kroky od hrozné propasti občanské vojny, o jejímž výsledku a zakončení stejně nemohlo být pochyb, a bylo mou povinností jako presidenta něčemu takovému zabránit. To musí být dnes každému jasno. Je mně ovšem také jasno, že je to signál, kterým byla ohlášena správnost politiky našich komunistů. Já sám s tím sice tak nesouhlasím, protože se domnívám, že jsme měli vydržet aspoň ještě nějaký čas se svou formou Národní fronty, jaká tu dosud byla já sám jsem vždy byl pro vývoj, a ne pro revoluci a jenom, abych dal najevo toto své přesvědčení, šel jsem sem do Sezimova Ústí. Ovšem věci se řítily, mně vývoj do budoucna byl sice jasný, ale jak znovu říkám, představoval jsem si vývoj ten etapově. já jsem se také s nikým nerozešel, tím nejméně ovšem s Gottwaldem. Když tu také byl a upozornil mě, že na vile není presidentská vlajka, tak se to hned napravilo a zařídilo.“

pondělí 24. února 2020

Hbité obchvácení Luhačovic

Jiří Jírovec
24. 2. 2020
Například zpráva, že se připravuje silniční obchvat kolem Luhačovic. Uleví  to městu i lázním! Je však třeba odhrnout titulek: "V květnu 1988 bylo pro obchvat vydáno dokonce územní rozhodnutí. Existuje  tedy i návrh trasy, kudy by obchvat mohl vést. Pozitivní změny roku 1989 vedoucí k obnovení svobody a demokracie, bohužel měly vedlejší efekt.

Náměstí Pod kaštany v roli protiruské provokace

Lubomír Man
24. 2. 2020
Dnes před polednem schválili pražští zastupitelé přejmenování náměstí Pod kaštany na náměstí Borise Němcova. Akce má jediný cíl: podráždit, urazit a provokovat Rusko. Němcov byl totiž, třebaže Rus, protiruským politikem (asi tak jako Romancov, Fištejn a Mitrofanov), a náměstí se nalézá v bezprostřední blízkosti ruského velvyslanectví. Takže nic provokativnějšího a nepřátelštějšího, než co právě v těchto okamžicích činí, si pražský primátor a s ním v nenávistí spříznění darebáci z pražské radnice, nemohli vymyslet.

Štefec:Když stát bere zbraně slušným lidem, tak chystá něco hrozného

Jaroslav Štefec
Jaroslav Štefec a -rp-
24. 2. 2020  PrvníZprávy
Na stále velmi aktuální, byť uměle do pozadí zasouvané téma práva občana na držení zbraně, její použití k obraně sebe, své rodiny a majetku, a snah EK toto právo salámovou metodou osekat a zlikvidovat, několik převzatých citátů a úvaha na závěr, píše Jaroslav Štefec.

Jaroslav Štefec

Švédsko: Uzbecký migrant oslavován jako model úspěšné integrace zatčen pro podezření z terorismu

Zatčení Dilšota Usmanova
admin SN
24.2.2020  SvobodnéNoviny
Orgány Östersundu ve Švédsku zatkly uzbeckého migranta z důvodu podezření, že se chystal spáchat teroristický čin.
Podle deníku Nyheter Idag byl uzbecký migrant popisován místními novinami jako zářivý příklad integrace migrantů.


24. 2. 2020 - Svět při pondělní ranní kávičce Terezy Spencerové - Informační doplněk k hlavnímu proudu


Tereza Spencerová
24. 2. 2020   iPrima
Ranní kávička Terezy Spencerové je Vaše denní dávka informací k hlavnímu proudu. Tedy těch, které by se neměly opomíjet, pokud chcete být dobře informovaní a chcete mít vždy nadhled. Teď se jen pohodlně usaďte a pusťte se do čtení.

neděle 23. února 2020

Diskuze o dezinformacích. Doporučuji pozornosti zejména pana Jiřího Šedivého, zvláštního zmocněnce boje proti dezinformacím Ministerstva zahraničních věcí

23. 2. 2020
Dále účinkovali Radko Kubičko, Martin Švehla, Petr Žantovský, Jan Schneider, Jozef Huml Ftorek.
https://www.youtube.com/watch?time_continue=43&v=3gp3c9-8AvM&feature=emb_logo

Orgie greténismu aneb Nutriční uhlíková stopa člověka

PPK
23. 2. 2020   Outsidermedia
Jak národu českému už před dvěma lety sdělila výzkumná pracovnice Karlovy University Dana Kapitulčinová v rozhovoru s politicky uvědomělou novinářkou Drtinovou z DVTV, často se prý my Češi stravujeme velice nevhodně. Proč? Inu proto, že občas i jíme vepřové řízky – pokud už vůbec na ně ještě máme (peníze a zuby).

Bašta: Konspirační teorie a přejmenování náměstí Pod Kaštany

Jaroslav Bašta
23. 2. 2020  PrvníZprávy
Příští týden, 27.února uplyne pět let od zavraždění ruského politika Borise Němcova. Přestože pachatelé atentátu byli rychle vypátráni (během týdne) a následně odsouzeni, mezi ruskou opozicí a jejími zahraničními sympatizanty přetrvává přesvědčení, že za vraždou stál někdo jiný.


„Dovolil jsem si sáhnout na posvátnou krávu zvanou Člověk v tísni.“ Petr Žantovský popisuje útoky, kterým teď čelí. I od koho jdou


Petr Žantovský
Petr Žantovský
22. 2.  2020   ParlamentníListy
Na naprosto bizarní dramaturgickou dezorientaci České televize upozornil komentář Jany Machalické, který prvními slovy titulku Pečeme na Honzáka ukázal na dva z mnoha pořadů, které do veřejnoprávního média nepatří. Podle Petra Žantovského ta televize vůbec neví, jak si počínat. Podrobně také popisuje, co se strhlo v reakci na jeho vystoupení v debatě pořádané Radou Českého rozhlasu, kdy si dovolil kritizovat působení posvátné krávy, Člověka v tísni, a dalších neziskových organizací na školách.

„Americká“ demokratická členka Kongresu ze Somálska se vdala za svého vlastního bratra, aby mohla nelegálně zůstat v USA


Michal Brand
23. 2. 2020
„Americká“ členka Kongresu za Demokratickou („demokratickou“, hahaha) stranu, původem ze Somálska, ikona multikulturalismu, ikona pro imigrační (pro okupační) propagandy se vdala za svého vlastního bratra, aby podfoukla americké zákony a mohla nelegálně zůstat v USA. Navíc se za svého bratra vdala dvojmo nelegálně, protože se vdala v době, kdy již byla vdaná.
https://www.dailymail.co.uk/news/article-8013283/Ilhan-Omar-DID-marry-brother-reveals-Somali-community-leader.html
https://en.wikipedia.org/wiki/Ilhan_Omar
Myslím, že další komentář není třeba.