Reklama

sobota 7. března 2020

Rachel Sharp: Dr. Faust z Harvardu říká, že koronavirus není tak smrtelný, jak se svět obává

8. 3. 2020 (zdroj byl v mezidobí vymazán)
– Dr. Jeremy Faust, vyhlášený lékař nemocnice pro ženy v Bostonu a zdravotnický poradce medicinských studiíí na Harvardu, prohlásil, že lidé by neměli být z koronaviru tak vyděšeni, jak jsou, a že skupování jídla a shánění masek je nesmyslné.
– Že úmrtnost na koronavirus mezi nakaženými dosahuje dnes jen jedno procento, zatímco původní údaj Světové zdravotnické organizace uváděl 3,4 procenta.

Byli jsme před sloupem, budeme i po něm (Malý traktát o kultu neposkvrněnosti)


Mojmír Grygar
7. 3. 2020
1. Víte, o jakém sloupu mluvím. O tom, který dal postavit císař Ferdinand III. roku 1652 na počest vítězství katolické Prahy, která ubránila Staré město před Švédy. Už v tomto tvrzení je kus pokrytectví. Nešlo o dík studentům přejmenované Karlo–Ferdinandovy univerzity, nešlo o uznání zásluh jezuitů–přistěhovalců oddaných císaři a víře, nešlo o několik šlechtických a desítky patricijských a měšťanských a rodů, které se „rozumně“ vzdaly kalicha, aby nepřišly o majetek, ale šlo především o splacení dluhu, který měl císař, světská a církevní katolická šlechta vůči – Panně Marii. Musíme se na chvíli vžít do mentality bojovníků, kteří se sešikovali, aby vyhladili nebezpečné české kacíře. Ve skutečnosti se jim to navzdory drastickým opatřením nepodařilo, i když měl český národ namále.


Ferdinand Vrábel: Je ešte Tábor náš program?

Ferdinand Vrábel7. 3. 2020   VašeVěc 
Ak opomenieme Prahu, je v Čechách len málo takých slávnych miest, ako je Tábor, ktorý vznikol pred 600 rokmi. Jeho založenie sa zvykne udávať na 30. marca 1420. Meno mesta má pôvod v názve biblickej hory Thabor (562 m. n. m.) pri Nazarete v starovekej Palestíne.

Tomáš G. Masaryk – 170 (* 7. 3. 1850)

Spojené království vytvořilo mýtus o „syrské revoluci“

Snímek z dnešních "ulic Idlíbu"
Thierry Meyssan
7. 3. 2020  ICH,   překlad Zvědavec
Na veřejnost unikly nové dokumenty o organizování britské propagandy proti Sýrii. Poskytují náhled na to, jak mohli být seriózní novináři permanentně opájeni mýtem o „syrské revoluci“, a proč se Spojené království stáhlo ze Sýrie navzdory úspěchu této operace.


KOMENTÁŘ TEREZY SPENCEROVÉ: Erdogan upřednostnil vztahy s Ruskem před Idlíbem (i Západem)…


Erdogana v Kremlu dostihla realita
Tereza Spencerová
7. 3. 2020 iPrima
Turecká média se snaží výsledky rozhovorů v Kremlu vydávat za Erdoganův jednoznačný triumf a přemírou siláckých frází minimalizovat očekávanou ztrátu vnitropolitických bodů. Přitom ale tón určoval jednoznačně Putin.

Vysoké nebezpečí: Stát tajně trénuje válku s občany. A proti Rusku. Šílení ČT a spol. se směšným virem je jen zástěrka. Konflikt – poslední naděje globalistů. Pátá kolona na nohou. Boj proti Trumpovi. Jde do tuhého

Originální grafika ProtiProudu
Petr Hájek
7. 3. 2020  ProtiProud
PETR HÁJEK nabízí několik překvapivých vysvětlení absurdního šílení kolem bezvýznamné chřipky a upozorňuje na skutečná nebezpečí, která jsou v pozadí celé operace pod falešnou vlajkou

Koronavirus: Mnoho povyku pro nic? Nebo něco nevíme?

Michal Brand
7. 3. 2020
Koronovarius dorazil do Evropy. Zejména Itálie je zasažena a je zatím nejvíce postiženou zemí Evropy. Celková čísla nakažených lidí a úmrtí ale zatím nedávají seriózní důvody k vážným obavám.
Údaje z Číny bylo možné považovat za uměle podhodnocené a bylo možné a dokonce irealistické předpokládat, že čínská vláda zamlčuje skutečný rozsah krize. Nepřímé signály, jako například drastická opatření (karanténa pro desítky milionů lidí, uzavřená města, vylidněné ulice, bezpečnostní složky pořádající opravdové hony na kohokoli, kdo porušil zákaz vycházení a sdružování se, a nebo nemá masku apod.), to vše ukazovalo, že jde o velice vážnou epidemii velice nebezpečného viru.

Proč Policie žádá Sněmovnu o vydání nenávist podněcující Karlu Maříkovou

Poslankyně Karla Maříková (SPD)
-ps-
7. 3. 2020 PrvníZprávy a 
 facebookový profil Petra Štěpánka
„Policie žádá sněmovnu o vydání poslankyně Karly Maříkové a chce ji trestně stíhat za výrok, kterým prý podněcovala k nenávisti," napsal na svém facebookovém profilu komentátor současného dění Petr Štěpánek a zveřejnil současně Maříkové nenávistný výrok.

NASA vydala varování. Nová doba ledová? Počasí může letos bláznit - sluneční aktivita nejnižší za 200 let

Ze světa vyber redakce AC24
7. 3. 2020  AC24 
Vědci upozorňují, že nám hrozí nová doba ledová. Odborníci z NASA se domnívají, že v roce 2020 dojde k nejmasívnějšímu solárnímu minimu za posledních dvě stě let. (Foto: AMC)

Turecké médiá: „Situácia v Idlibe a počínanie ruských vojsk vyvolávajú v radoch tureckej armády a v parlamente hystériu s strach“

Syrské vládní jednotky obsazují Idlíb
Eugen Rusnák
7.3.2020   HlavnéSprávySk
Turecké médiá, okrem tých provládnych, nešetria kritikou na margo eskalácie bojov v okolí sýrskeho Idlibu, poukazujú na to, že situácia v tomto regióne a počínanie ruských vojsk vyvolávajú v radoch tureckej armády hystériu a strach a žiadajú, aby prezident Erdoğan ukončil vojenské ťaženie v Sýrii a odvelil turecké vojska domov
Ilustračné foto

pátek 6. března 2020

Návod George Sorose pro poslance (nejen) Bundestagu, jak argumentovat v případě ruských válečných zločinů v Sýrii


6. 3. 2020
Ivan David
 

George Soros sepsal osobně článek pro středeční Financial Times. Včera jsem slyšel mladou zapálenou poslankyni za německé Zelené Agnieszku Brugger mluvit při přímém přenosu z Bundestagu, a až na obhajobu Erdogana snad citovala tento článek, který jsem chvíli předtím četl.  Titulek zní: „Evropa musí stát po boku Turecka tváří v tvář Putinovým válečným zločinům v Sýrii“. Dovoluji si Vám předložit celý Sorosův článek proložený vlastními komentáři, která jeho tvrzení uvádí na pravou míru.

Hampl: Poškodil by nás odchod z Evropské unie víc než setrvání?

Petr Hampl, nezávislý sociolog
6. 3. 2020  PrvníZprávy
Na můj rozhovor v Učitelských novinách zareagovalo pražské zastoupení Evropské komise. K odpovědi je přimělo moje tvrzení, že „setrvávání v Evropské unii nás děsivě poškozuje.“ píše Petr Hampl v komentáři pro Prvnizpravy.cz.„Českej srab?“ Tož toto tady nebude! Aktivista, který bránil sochu Koněva, řádil v pražské galerii. Co jej rozčílilo?

6. 3. 2020 ParlementníListy a Facebook
Aktivista Jiří Černohorský, který je známý tím, že má rád Rusko, řádil v pražské galerii DOX. Černohorského totiž rozčílil nápis v galerii: „Jsem českej srab, kterej čuměl, když nakládali židy, hajloval náckům, mával komoušům a pak chtěl jistotu desetinásobku.“ A to tak moc, že aktivista známý svými divokými vystoupeními u sochy maršála Koněva nelenil a nápis přemaloval barvou české trikolóry.


VIDEO ZDE:

čtvrtek 5. března 2020

Pastýř se železnou holí

Oles Buzina
5. 3. 2020 Buzina a Pokec24

V současném Rusku je patrná snaha po rehabilitaci J. V. Stalina, dosud proklínaného vůdce Sovětského svazu, kterému jsou připisovány miliony nevinných mrtvých ale i vítězství nad německým nacizmem. S velkými rozpaky otiskujeme následující text Olesa Buziny s nutkavou otázkou, zda ruští historici dokáží snést všechna fakta a vytvořit pravdivý obraz o mimořádné osobnosti, která výrazně spoluformátovala téměř celé minulé století. 

Čeští emigranti, kteří utíkali do Švédska před komunisty, utíkají zpět

Jaroslav Foldyna na shromáždění Kosovo je Srbsko
5. 3. 2020 Poslanecká sněmovna a PrvniZpravy 
„Švédsko - to je ta země, kde se bojí lidi chodit na ulici, kde migranti z České republiky, kteří emigrovali do Švédska v roce 1970 a utekli před komunisty, utíkají teď zpátky do České republiky, protože tam nechtějí žít." upozornil ve Sněmovně Jaroslav Foldyna.
Proč Milion chvilek není pro demokracii, ale naopak je proti demokracii?

Téměř vždy oblečen do barev SA - Mikuláš Minář
Libor Čermák
5. 3. 2020   SvobodnéNoviny
Když se mi někdo zeptá, zda jsem byl na akci Milionu chvilek pro demokracii, tak vždy řeknu, že nebyl. Jejich akce dle mne totiž nejsou za demokracii, ale naopak proti demokracii! A mé důvody pro tento můj názor vám teď předložím.


Zamyšlení březnové

Stanislava Kučerová
5. 3. 2020   ČNL
Za první republiky pořádali učitelé s dětmi ve svých třídách besídky na počest narozenin prezidenta Masaryka. Ten přišel na svět v předjaří, 7. března 1850. Básník K. Bednář věnoval tomu dni své verše: 


„To muselo být jitro veselé a prosté, 
když matka nad kolébkou říkala si: 
jakými časy bude ti jít? A jméno Tomáš,
nic víc, mu dali, aby ho časy samy otřískaly…“

Uvařili jsme tornádo?


Paul Craig Roberts
5. 3. 2020 paulcraigroberts
Ve Spojených státech a vlastně i v celém západním světě je dnes rozšířena jak nedůvěra veřejnosti k veřejným úřadům, tak nedůvěra lidí jeden k druhému. Veřejné úřady, které nemají rády „spiklenecké teorie“ pak dělají vše pro to, aby tyto spiklenecké teorie vytvářely.
Nedůvěru veřejnosti k veřejným úřadům lze pozorovat na nonšalantní reakci těchto úřadů na koronavirus. Jejich odmítání zastavit leteckou dopravu z koronavirem infikovaných zemí tak „přepravilo“ virus do západního světa, kde se teď vesele šíří.

Válka Turecka proti Sýrii: Asadova armáda je zpět na původních pozicích. Vylhané ztráty Damašku. Operace "Jarní štít" selhala. Problém s teroristy trvá. Jak dopadne jednání Erdogana s Putinem v Moskvě?

Turecká armáda je v Sýrii protizákonně.
5. 3. 2020   ProtiProud
JEVGENIJ KRUTIKOV uvádí na pravou míru zprávy o výsledku turecké operace „Jarní štít“ v Sýrii, z něhož je patrné, že Erdogan před jednáním v Moskvě ztrácí půdu pod nohama

Boje v Sýrii jsou stále tvrdší – a Turecko vydává zprávy o kolosálních ztrátách, které působí syrským vládním silám. Co se vlastně děje nyní na bojišti a jak se za těchto podmínek syrské armádě podařilo získat zpět nejdůležitější strategický bod – město Sarakíb ztracené před několika dny?

Když jim vadí křesťanství, tak by měli „uprchnout“ do muslimské země

-rp- a Freeman
5. 3. 2020  AllesSchallUndRauch a PrvníZprávy
Když jsem viděl zprávu řeckých médií, že tzv. uprchlíci znesvětili a zdevastovali kostel na Lesbosu, zkontroloval jsem, zda byl tento trestný čin zaznamenán také v německých médiích. Nenašel jsem o tom ani slovo.

středa 4. března 2020

4. 3. 2020 - Svět při středeční ranní kávičce Terezy Spencerové - Informační doplněk k hlavnímu proudu

Tereza Spencerová
4. 3. 2020   iPrima
Ranní kávička Terezy Spencerové je Vaše denní dávka informací k hlavnímu proudu. Tedy těch, které by se neměly opomíjet, pokud chcete být dobře informovaní a chcete mít vždy nadhled. Teď se jen pohodlně usaďte a pusťte se do čtení.

Kopec je strmější, a ještě nám přiložili

Zbyněk Fiala
4. 3. 2020  VašeVěc
Mzdy rychle rostou a celková zaměstnanost také, čteme z nejnovějších statistik ČSÚ o hospodářských výsledcích loňského roku. Staré dogma o tom, že růst pracovních příjmů znamená ztrátu pracovních míst se znovu nepotvrdilo. Ale prošlou dobu použití mají i další dogmata, zejména o výhodách malé otevřené ekonomiky nebo nezávislé centrální banky.

Případ vraždy Borise Němcova představuje ukázku toho, že objektivní zjištění oproti spikleneckým teoriím nemají u určité části politiků a médií šanci

Primátor Hřib (Piráti) na náměstí Pod Kaštany nechal vztyčit
ceduli "Náměstí Borise Němcova"
Jaroslav Bašta
4. 3. 2020   EUserver
27.února uplynulo pět let od zavraždění ruského politika Borise Němcova. Přestože pachatelé atentátu byli rychle vypátráni (během týdne) a následně odsouzeni, mezi ruskou opozicí a jejími zahraničními sympatizanty přetrvává přesvědčení, že za vraždou stál někdo jiný.

Spojené státy se snaží utahovat smyčku kolem Ruska

Mike Pompeo, americký ministr zahraničí
-rp-
4. 3. 2020  PrvníZprávy
Ministr zahraničí Mike Pompeo nedávno provedl prý úspěšnou návštěvu bývalých sovětských zemí Ukrajiny, Kazachstánu, Běloruska a Uzbekistánu.úterý 3. března 2020

Čističi - aby platforma byla bezpečná (o cenzorech sociálních cítí, říkají si "moderátoři obsahu")

4. 3. 2020    Česká televize (ČT2) uvedla německý dokument 
Je to fascinující! To musíte vidět!  ZDE

Svět ruskýma očima 548

Zajoch
3. 3. 2020 Outsidermedia
Na březích Jihočínského moře se tvoří podmínky pro proxy válku  * * * *  Podle EU je skoro jisté, že Damašek znovu získá kontrolu velké části Idlíu  * * * *  Bez ohledu na lekci 2. světové války se Evropa nerozloučila s nacismem, opět plodí toto zlo

Proč chudí lidé volí milionáře? Blaha zná odpověď. Tohle čtení se kapitalistům a pravici líbit nebude

Ĺuboš Blaha
Ĺuboš Blaha
3. 2. 2020   Facebook Ĺuboše Blahy
V úvodu citoval Blaha slova amerického politologa Charlese Lindbloma: „Jednou z velkých hádanek dvacátého století je, proč masy voličů ve svobodných demokratických volbách nevyužijí své hlasy na to, aby prosadily podstatně rovnější rozdělení těch hodnot, o které všichni lidé bez rozdílu usilují... Vysvětlení si žádá přinejmenším skutečnost, že se o to alespoň nepokusí.“

Vyzobáno z webů za únor 2020

Jan Kadubec
3. 3. 2020   Outsidermedia
*Málo lidí si uvědomuje, jak hospodářsky a technologicky vyspělá byla Říše středu ve středověku. Před pěti sty lety měla námořní flotilu čítající 317 lodí se sto dvacet metrů dlouhými koráby (Kolumbova Santa Maria byla kocábka, měřila jen devatenáct metrů). Každý čínský koráb měl několik palub, až devět stěžňů, dvanáct plachet, pohodlné kabiny pro velitele i posádku. Pod velením admirála Ženg Hi (Čeng Che nebo také Zheng He) (1371-1433) se Číňané plavili do Afriky a zpět, ale možnost ji dobýt a obsadit nevyužili. V roce 1470 vláda dynastie Ming zničila všechny admirálovy mapy a lodní deníky, aby se námořní výpravy nemohly opakovat. O půl století později dala příkaz spálit tlející koráby v přístavu a uzavřela Říši středu za Velkou zdí. O důvodech, které vedly dynastii Ming k pomýlené politice izolacionismu, se historici nepřestávají bavit.

Erdogan zase vyhrožuje, ale ...

Janka Šťastná
3. 3. 2020  NWOO
V syrské provincii Idlíb ( tj. oblast, kam byli postupně přesunuti teroristé "islámského státu" z osvobozených oblastí Sýrie ) bylo ve čtvrtek během náletu syrských vládních sil zabito několik desítek tureckých vojáků - čísla se pohybují od 22 do 33. Některé zdroje psaly dokonce o stovce a více mrtvých a aby se zabránilo odhalení skutečných ztrát, tak prý Ankara vypla v celé zemi sociální sítě. https://rusvesna.su/news/1582842325
Poslední oficiální zprávy psaly ale o 33 mrtvých.

pondělí 2. března 2020

5G a čínská epidemie

Jon Rappoport
2. 3. 2020 nomorefakenews
Když se dostaví přelomový moment, lidé dumají: Jedna osoba řekne: To zavinilo X. Druhá osoba namítne: Ne, to zavinilo Y. Je možné, aby příčinou přelomu byly jak X tak Y?
Samozřejmě že ano. Jenže je už v povaze lidí směřovat své podezření jen jedním směrem. Jde o psychologický faktor, který však má pramálo společného s pravdou. Jestliže hladovíte a současně trpíte i žízní, je snad příčinou vašeho utrpení jen jedna příčina? Nikoli, obě dohromady vytvářejí chmurnou situaci, ve které se nacházíte.

Přijde den!

Jiří Jírovec
2. 3. 2020
Jakýsi Kroupa přišel na Václavské náměstí s myšlenkou, která snadno najde prostor v lebečních dutinách chvilkařů: Ústava prý dává právo bránit demokracii i násilím. Po tomto začátku se zalekl vlastní odvahy a svůj výrok chvilkově zmírnil konstatováním, že zatím je ohrožení malé. Obratem ale přitvrdil: Sám TGM prý varoval, že proti zlu je nutné bojovat dřív než zesílí. [ZDE čas 1 hod 23 min]

neděle 1. března 2020

Zvrácenost! Novotný a plesnivá tykev? Tomáš Vyoral řekl věci, ze kterých v ODS zmodrají. Ale nejen oni. I Nora Fridrichová a Mikuláš Minář

Tomáš Vyoral
Tomáš Vyoral
1. 3. 2020  ParlementníListy 
PÁTEČNÍ ZÚČTOVÁNÍ TOMÁŠE VYORALA Kauza Foldyna? To spíše ČSSD, stejně jako ODS, opustila své voliče, myslí si komentátor Tomáš Vyoral a trefuje se do ministra zahraničí Tomáše Petříčka. Vyjádřil se také k číslům, která jsou velmi nepříjemná pro Milion chvilek. Kde ale pořádně přiložil pod kotel, je ODS. Jde o Pavla Novotného, který byl čerstvě pravomocně odsouzen.

Zbyněk Fiala: Burzy už to chytly taky

Zbyněk Fiala
1. 3. 2020   VašeVěc
Světová zdravotnická organizace vyhlásila nejvyšší stupeň rizika, ženevský autosalón byl zrušen a burzy se propadly nejhůř od roku 2008. Hrozba pandemie koronaviru začíná být brána vážně.

Olin Jurman a kolektiv: Převrat - Pravda, fámy a lži o 17. listopadu (kniha ke stažení)

Převrat - Pravda, fámy a lži o 17. listopadu
1. 3. 2020  StřípkyZeSvěta
Byla to sametová revoluce nebo převrat? Spontánní výbuch zlosti národa nad nepodařeným socialistickým vývojem země a neurvalým bitím studentů nebo zákulisní hra tajných služeb z východu i západu? A co když se to vlastně semlelo nějako úplně jinak a jsme tady v pomalu odumírající Evropě jen hříčkou geopolitických hrátek s nástupem tvrdého islámu za ovládnutí světa?Bašta: Koronavirus je první politická pandemie

Jaroslav Bašta a -rp-
1. 3. 2020   PrvníZprávy
Před více než 100 lety (1918 – 1920) vypukla pandemie chřipky, která dostala jméno Španělská, a jíž celosvětově padlo za oběť 80 – 100 milionů lidí (v českých zemích se počet úmrtí odhadoval na 50 – 80.000).

ČT se v podpoře slovenské opozice div nepřetrhne

Lubomír Man
1. 3. 2020
I na Slovensku platí zákon, že místní média se v době voleb musí vystříhat jakýchkoli politických projevů, které by výsledek voleb mohly ovlivnit. Tolik tedy zákon, na jehož překonání se však slovenské opozici podařilo nalézt lék. 


Koronavirus rozšířila špatná rozhodnutí

Paul Craig Roberts
1. 3. 2020     paulcraigroberts
V Číně se koronavirus rozšířil cestováním, souvisejícím se svátkem Čínského nového roku. A v USA se teď koronavirus šíří cestováním, souvisejícím s jarními prázninami.
Koronavirus unikl z Číny do světa, protože vlády a letecké společnosti vyčkávaly se svým rozhodnutím zastavit lety z Číny a do Číny příliš douho. Nu a dnes americká vláda a letecké společnosti vyčkávají zas příliš dloho s rozhodnutím zastavit lety na amerických linkách.