Reklama

sobota 21. března 2020

Bezduchost Merkelové. Analytik Štefec jen zírá. Kdyby se tak choval Babiš, tak už prý plníme márnice

Jaroslav Štefec
Jaroslav Štefec
21. 3. 2020  ParlementníListy a FB profil Jaroslava Štefce
Bezpečnostní analytik Jaroslav Štefec hodnotí televizní projev německé kancléřky Angely Merkelové, v němž promluvila k situaci, s níž se kvůli koronaviru potýká celý svět. „Něco tak bezduchého a prázdného jsem absolutně nečekal,“ dodává kriticky a popisuje, co to dle jeho mínění vypovídá o samotném Německu


NEPOKŘTĚNÍ KACÍŘI

redakce
21. 3. 2020
Kniha „My kacíři“ obsahuje politické projevy, články a rozhovory Lenky Procházkové, které byly od září 2017 do srpna 2019 publikované pouze na internetových nezávislých webech, například i na Nové Republice. 

Čína v důsledku viru zostřila svůj pohled

21. 3. 2020   hannenabintuherland
Mezi nespočetnými geopolitickými důsledky koronaviru je jeden i plasticky evidentní. A to ten, že Čína pod vlivem tohoto viru zaujala odlišnou pozici, píše Pepe Escobar.
Jak před měsícem oznámil čínský ministr zahraničí Wang Yi na bezpečnostní konfrenci v Mnichově, považuje Peking - a to poprvé od roku 1978, kdy byly spuštěny reformy Teng Xiaoping - USA za hrozbu.

Víra, naděje, láska

Stanislav Blaha
20. 3. 2020   E-republika
Nemylme se, karanténa neskončí za týden, možná ani za měsíc. Jsme teprve na začátku těžké krize. To, čemu čelíme, je pandemie plicního moru.

Civilní Obrana v roce 2020 - Současný cirkus je trapný a je vidět, jak je stát připraven na krize, které nemusí být pouze infekce!

M.P. (jméno pisatele je redakci známé)
21. 3. 2020  došlo e-mailem
Za toho blbého socíku měl stát pro každého občana / cca 15 milionů lidí / plynovou masku s filtrem, i pro děti a jiné prostředky CO / balíček protichemické a bakteriologické ochrany s dezinfekcí a další potřeby - pláštěnky, galoše apod. / !!! 

K vedlejším efektům epidemie

Petr Kužvart
21. 3. 2020
Vyděsilo mě, když jsem zrovna zaslechl zprávu, že kdosi je hledán policií pro šíření “poplašné zprávy”, že se chystá celkový zákaz vycházení. Prý za to ten ubožák může vyfasovat až 8 let natvrdo! Přitom předseda ústřeního krizového štábu Prymula takovým opatřením veřejně hrozil před dvěma dny! A měl proč hrozit. Jsou zde aktuální náznaky, že se omezující opatření docela dost porušují.

pátek 20. března 2020

Lhaní v čase koronaviru

Erik Best 20. 3. 2020 EB
Opakováním tohoto vydání z roku 2013 si klademe otázku, zda musí předseda vlády ve stavu nouze někdy lhát?
Češi jsou zvyklí, že jim politici a vrcholoví manažeři lžou o takových věcech, jako jsou nezákonné příjmy, střety zájmů, „férové“ veřejné tendry a amnestie. Čtenáře, který má na paměti šedesáté výročí měnové reformy z června roku 1953, by mohlo zajímat, co řekl Václav Klaus v Mladém světě v roce 1993. 


Proč nikdo projev čínského velvyslance v Ruzyni netlumočil?

Lubomír Man
20. 3. 2020
V nouzi poznáš přítele, říká české přísloví, a tentokrát nám v naší těžké nouzi protikoronavirových roušek, respirátorů, rychlotestů a dalšího protikoronavirového zdravotnického zařízení pomohla Čína. Už v noci na středu přivezlo první čínské letadlo do Prahy 150 000 rychlotestů na koronavirus, a dnes, to je v pátek ráno, přistálo v Ruzyni další letadlo společnosti China Eastern s milionem sto tisíc respirátorů (v sobotu se pak v ČR – snad v Pardubicích – čeká další letadlo z Číny, které nám přiveze dalších sto tun zdravotnického materiálu).

Tenkrát na dolarovém Západě

Václav Umlauf 
20. 3. 2020   E-republika
Dochází k drastické loupeži úspor občanů na úkor jednoho promile, protože se znehodnocuje euro a tím i koruna. Fed spustil nový MMLF jako ve zlatých časech krize 2600-9. A naše milá ECB oznámila, že spouští pro ohrožené banky „pandemický QE“ ve výši 750 miliard EU.


Roušky? Němci ukázali „solidaritu“ po jejich, míní Ivan David. A to není vše. Když řekl své k migrantům u Řecka, vyhrožovali mu

Ivan David (rozhovor)
20. 3. 2020    Parlamentní listy
„Měli bychom Němcům hlasitě poděkovat, že nám opět názorně předvedli, jak si představují ‚solidaritu‘. Měli bychom si to zapamatovat a postupovat podle osvědčeného postupu, „jak se do lesa volá, tak se z lesa ozývá“. Při vší korektnosti, myslím logické a diplomatické, nikoli politické, bychom si měli uvědomit, že Němci, a nejen Němci, budou chtít vždy svoje problémy řešit na úkor ostatních,“ myslí si europoslanec Ivan David (SPD). „Pokud přijímáme řešení z pozice síly, tedy z pozice, že síla nám chybí, nemůžeme se ničemu divit. Čím více budeme ustupovat, tím v horší pozici budeme. Politiky, kteří ‚udělali kariéru‘ na tom, že se celý život hrbili, a jinak se nikdy chovat nebudou, protože se jim to osvědčilo, nejen nepotřebujeme, musíme se jich zbavit,“ konstatuje.

Dva paradoxy pro dnešní den:

Plk v.z. Jaroslav Štefec
Jaroslav Štefec
20.3.2020 Facebookový profil autora , perex ParlamentníListy
Bezpečnostní expert a zbrojní analytik Jaroslav Štefec nechápe vyjádření generála Petra Pavla, podle kterého je závislost na dovozu z Číny bezpečnostním rizikem. Pavel to řekl v souvislosti s velkou dodávkou roušek a respirátorů, které mají dorazit z Číny. Podle Štefce má ale Pavel sám máslo na hlavě, protože jako náčelník generálního štábu toleroval a možná i podporoval nahrazování českých firem v obranném průmyslu nekvalitními dodávkami z Číny a jiných levných trhů.

Rakouská iniciativa nastartovala boj proti přicházející krizi

Ivan David
20. 3. 2020
Rakouský kancléř Sebastian Kurz sebral evropskou taktovku německé kancléřce Angele Merkelové a pravděpodobně napomohl prosadit uvolnění 750 miliard eur z ECB na pomoc státům s bojem proti koronaviru.
Prezidentka Evropské centrální banky (ECB) Christine Lagarderová včera oznámila, že ECB uvolní 750 miliard eur na podporu boje s koronavirem. Část peněz dá ECB k dispozici vládám zemím eurozóny formou nákupu mimořádných dluhopisů. 

Čína nám pomáhá. A co taková Amerika? Tereza Spencerová a trochu jiné rozměry virové krize

Tereza Spencerová
20. 3. 2020  ParlamentníListy
Že se má Čína omluvil celému světu za koronavirus? Proč ne, i když Británie se také neomluvila za nemoc šílených krav, konstatuje analytička Tereza Spencerová. „Zajímavější je, že Čína v Evropě pomáhá, na rozdíl od EU nebo našich spojenců za Atlantikem. Takže si myslím, že třeba v takové Itálii nebo ve Španělsku se čínský rating nejspíš citelně zvýší,“ dodává ve svém pravidelném shrnutí týdenních událostí na ParlamentníchListech.cz, kde komentuje i situaci v Rusku či Sýrii.

Tri otázky, pre Ľuboša Blahu: Svet po koronavíruse už nebude taký istý, socializmus a deglobalizácia opäť v hre

PhDr. Ľuboš Blaha, PhD
Ľuboš Blaha, Lukáš Perný
20. 3. 2020   DAVDVA
Vraciame sa k filozoficko-politologickému seriálu Tri otázky pre Ľuboša Blahu, ktorý sme uvádzali minulý rok. Úlohou seriálu je predovšetkým priblížiť čitateľskej verejnosti odborné politologické, filozofické a geopolitické argumenty filozofa a politológa PhDr. Ľuboša Blahu, PhD. Toho času najpopulárnejšieho ľavicového filozofa s dosahom 3 milióny interakcií, čo mu dokonca uznali aj jeho najväčší nepriatelia. Tento formát opäť uvádzame aj pre mimoriadne súvislosti s pandémiou koronavírusu a jej spoločenských následkov. Za DAV DVA sa pýtal filozof a kulturológ PhDr. Lukáš Perný. Článok je obohatený o odkazy na konkrétne odborné termíny.

Wałęsa: Přítomnost amerických vojáků v Polsku je nesmyslná!

Lech Wałęsa, bývalý polský prezident
a před tím vůdce legendární Solidarnoszczi
-kou-
20. 3. 2020 RIA.ru a PrvníZprávy
Přítomnost amerických jednotek v Polsku je z vojenského hlediska zbytečná, prohlásil bývalý prezident Lech Wałęsa. A nejen těmito slovy mnohé, zejména militantní rusofoby, zaskočil.


Pandemie Coronavirus COVID-19. Skutečným nebezpečím je „Agenda ID2020“

Peter Koenig, 12. března 2020 a admin
20. 3. 2020  Desítka
Kdo, nebo co je to neslavná Agenda ID2020? Je to aliance partnerů veřejného a soukromého sektoru, včetně agentur OSN a občanské společnosti. Je to program elektronických identifikací, který používá všeobecné očkování jako platformu pro digitální identitu.


Koronavirus ukázal nebezpečnou neschopnost Evropské unie. Budujme novou českou armádu, řekněme NE americké základně v Mošnově, bojujme za suverenitu České republiky. Komentář: Stanislav Novotný


Stanislav Novotný 
20. 3. 2020 ArFa
Všeobecný strach z koronaviru nám nesmí zatemnit mysl do té míry, že zapomeneme na paralelně probíhající nepříznivé děje, které nás často ohrožují neméně silně. Není jich zrovna málo a ohrožují bezpečnost občanů v přímém slova smyslu.čtvrtek 19. března 2020

Bába a dědek na pokračování – a pořád bez vkusu

Lubomír Man
19. 3. 2020
Koho bohové chtějí ztrestat, tomu vezmou rozum, říká stará moudrost, a v těchto okamžicích se bohové zcela nepochybně sletěli do budovy ČT na Kavčích Horách a teď tam studio po studiu a místnost po místnosti tvrdým koštětem vymetají všechny pozůstatky rozumu a soudnosti, které se tam od dob velké televizní krize z přelomu let 2000-2001 snad ještě zbyly. 


Rozběsněný Senát ČR

Jiří Jírovec
19. 3. 2020
Senátoři rozehráli 18.3. 2020 politickou partii proti Babišově vládě. Jsou to hňupové, kteří si pletou virovou epidemii s přírodní či průmyslovou katastrofou.
Usnesení Senátu mimo jiné kritizuje předsedu vlády ČR, že: "oddaloval nasazení zákonných standardních mechanismů krizového řízení a nepostupoval v souladu s právním řádem ČR, zejména se zákonem č. 240/2000 Sb., o krizovém řízení, tím, že včas nesvolal ústřední krizový štáb."

Podpis mnichovské dohody v Istanbulu se blíží


Ivan David
19. 3. 2020   FacebookID
Erdogan vyslovuje územní požadavky vůči většině okolních zemí a nijak se tím netají. Turecko podporovalo Islámský stát podobně jako Německo v roce 1936 podporovalo diktátora Franca ve Španělsku. Turecko okupuje od roku 1974 severní část Kypru, aniž by proti němu byly vyhlášeny sankce.

Mediální hovínka Speciál: Roušky budou vbrzku!

Lu Lina
19. 3. 2020   MediálníHovínka
Čínský virus nám ty naše světově nejlepší hitech domečky z karet kapánek rozvrátil. Mám čím dál nutkavější pocit, že jsme to už potřebovali jak koza drbání. A tak jako mnoho z vás sedím doma, protože nemám do čeho píchnout a přemítám. Co bude dál. Až nám dojdou naše závratné úspory. Až virus kromě automobilek, které mne nějak nepálí, zastaví i ty důležitější fabriky. Třeba ty na jídlo nebo na léky. Co asi začnou ti vládní šašci předvádět, až přijdou první mrtví. Odpovědi nemám a věšet se kvůli tomu asi nejspíš nebudu. A tak zatím dál vyrábím roušky z hajzlpapíru, dezinfekci z vodky, střelný prach do nábojů z dřevěného uhlí a udím do zásoby první jarní žížaly. Ve zbytku času sleduju z okna sousedy, kdo z nich nemá roušku a udávám je policii nebo čtu Deník morového roku. A pochopitelně se taky bavím. Tím, jak obzvlášť zajímavý bizár teď jde na internetu najít.

O KORONAVIRU ÚPLNĚ JINAK

Stanislav A. Hošek
19. 3. 2020
Motto: 

Kdo je připraven, není překvapen.

Náš hlavní inženýr

Porubska cesta proti koroně: za kobzolovy placek rouška na pysk zdarma

Ladislav Větvička
19.  3. 2020   blog autora
Je to fajne, když v krizovych dobach člověk zjisti, že nesu enem Hrušinšti, Hřebejci a dalši, keři enem natahuju ruky a breči, že došly dotace. Su u nas tisice bezejmennych, kerych si je třeba važit.


Ja vim, su to lidi, kere vycvičily doby normalizace, takže se naučili mnohe věci, kere dnešni mladi už davno neznaju. Umi cokoliv spravit, cokoliv uvařit, upect, postavit, porobit na zahradce, štupovat, šit, vyšivat a tisice jinych, dneska nesmyslnych činnosti, bo na všecko přece mame specialisty, že...

Kdepak je kavárna?

Oldřich Lukáš
19. 3. 2020   Zvědavec
„Andreji, nás nekoupíš! Demisi!“
Podobná hesla vyřvával pražský kavárenský dav v posledním roce, kde se jen dalo. V jeho čele kráčeli ziskuchtiví neziskovčíci, agenti landsmanšaftu, šiřitelé Sörosových ideí, vítači, zkrachovalí (porno)herci, umělci všech ubohostí, devianti a další paraziti přisátí k rozpočtu státu, krajů či obcí.

Vyhlášení stavu nouze ve Srbsku

Stav nouze v Srbsku - pár jedinců s rouškami
v prázdných kavárnách
Rado Miko
19. .3 2020 South China Morning Post překlad Outsidermedi

Srbský prezident Aleksandar Vučić:

„Od dnešního dne, jak víte, nemůžeme importovat [zdravotnické vybavení] podle usnesení EU. Velká mezinárodní solidarita neexistuje. To byla pohádka na papíře pro malé děti. Lidé, kteří nám tady dávali lekce o tom, že máme kupovat jejich, a ne čínské zboží. Kteří po nás chtěli, abychom měnili podmínky veřejných zakázek, aby cena nebyla jediným kritériem. Když jim byly dobré srbské peníze, tak se měnily podmínky zakázek. A když je nouze, tak jim srbské peníze nejsou dobré. A Číňané vědí, co to znamená, když někoho označíte za bratra. A to nejen mého osobního přítele a bratra, ale přítele a bratra celé země.“

VIDEO:

Falešné mapy na Google

19. 3. 2020 OrientaReview překlad Zvědavec
Nedávno jsem spatřil něco zvláštního na Google Maps: fotografie související s ozbrojeným konfliktem v Sýrii byly přiřazeny ke geografickým lokacím ruských zahraničních misí. Nejde o běžné fotografie budov a architektonických souborů, impozantních interiérů nebo o dokumentování důležitých akcí, ale jsou to fotografie zničených syrských měst, a také portréty zraněných civilistů. Na některých fotografiích je vyprošťování lidí z trosek, a jsou tam také popisky, urážející syrského a ruského prezidenta.


středa 18. března 2020

Koronární komunismus

Zbyněk Fiala
Zbyněk Fiala
18. 3. 2020  VašeVěc
Virus chytíte zadarmo, o tom to není. Důležité je, co pak, až zůstanete doma a přijdou účty.
Děti doma, rodiče doma, podnik stojí, ale účty chodí. Tohle začíná být hlavní problém, kterému se věnují největší ekonomové. Německý Hans-Werner Sinn připomíná užitečnost zkrácené práce neboli kurzarbeit. Lidi dostávají mzdu i při výluce a stát doplácí zaměstnavateli 60 až 67 procent (víc těm s dětmi).

https://www.project-syndicate.org/commentary/coronavirus-good-and-bad-policy-response-by-hans-werner-sinn-2020-03

Nemocný s koronavirem popisuje, co a jak! Díl 1. DOPLNĚNO!!!!

Ilustrační foto
Vlk, Delkim a pacoš Badhet
18. 3. 2020   Kosa zostra čili vlkovobloguje.wordpress.com
Kolega Delkim mi poslal link na jeden cyklistický web, kde jeden čerstvě nemocný popisuje svojí story. Jak k tomu přišel, čím si prošel v souboji nemocného s úředním šimlem, než ho vůbec odiagnostikovali a čím nyní, když se léčí v domácím prostředí.


Rozhodl jsem se to převzít a to okamžitě, protože jde o autentický a čerstvý zážitek odtud ze současné ČR.

Už vím, kdo je hlavní Putinův agent!

Radim Valenčík
18.3.2020
To mně to trvalo, než mně to docvaklo! Až když jsem uviděl tyto dva články na FB hned za sebou, pochopil jsem, kdo je hlavní Putinův agent v EU:

Korunový virus a protektorát

Václav Umlauf
18. 3. 2020   E-republika
Jak jsem psal, karanténa sem nebo tam, do práce se chodí v neoliberálním protentokrátu jako za zlatých časů budování všech předešlých režimů, od nacismu až po komunismus. A církev tomu vesele tleskala, stejně jako kdysi velerada chránila s římským okupačním režimem chrámovou ekonomiku.

Zelenou propagandě nacismu a přepisování dějin? O českém národě (kapitola čtrnáctá)

Profesor Mojmír Grygar

Mojmír Grygar
18. 3. 2020   
Redakce děkuje autorovi - panu profesoru Mojmíru Grygarovi - že může otisknou jeho další, v pořadí již čtrnáctou úvahu na téma česko-německého dotýkání a potýkání. Ponor do historie nám otevírá nové pohledy na situaci až příliš aktuální a na hrozby, dnes už jen málo skryté.

úterý 17. března 2020

Naši věrní spojenci: USA, Německo a další aneb Ponaučení pro chytré, házení hrachu na zeď pro hlupáky


Michal Brand
13. 3. 2020
Epidemie koronaviru ukázala v plném světle několik věcí a dostalo se nám všem velice cenného ponaučení.
Nejprve Německo ukradlo objednané a zaplacené ochranné pomůcky. Postižena byla Česká republika. Kavárna, eurohujeři a kolaboranti-s-jakoukoli-cizí-mocností (momentálně s USA, Německem a Bruselskou kominternou; wikipedia okamžitě obvinili Andreje Babiše, že nesehnal ochranné pomůcky.

Biozbraně se obracejí proti svým uživatelům

Paul Craig Roberts
17. 3. 2020 PaulCraigRoberts
Americký vojenský výzkum smrtelných virů a biologických zbraní se přerušuje ze strachu, že by mohly z laboratoří uniknout.
Laboratoři v Pevnosti Derrick bylo nařízeno zastavit práci s anthraxem, ebolou a neštovicemi, a to doby, než se postupy jejích výroby zlepší.

V čem všem začala koronavirová pandemie Čechům pomáhat aneb Svět v nových obrazech)

Tomáš Koloc
17. 3. 2020   Facebook autora a NovéSlovoSk
Ve svých předchozích textech tady na Facebooku, v jejichž názvu jsem se charakterizoval jako Ukašlaný náčelník ve Středoevropě (podle vzoru pamětí Jana Welzla „Trampoty Eskymáckého náčelníka v Evropě“, který měl ze své vlasti po návratu ze severu taky oči na vrch hlavy) jsem napsal, že koronavirus lidem jako já kromě toho že vraždí, plní řadu dávných přání: státy se o sebe začínají starat samy, bez nefunkční Evropské unie, hranice opět fungují, jak mají hranice fungovat, konzum a mezinárodní oligarchický kapitál jde dolů, 

Kam čert nemůže

Tři evropské "královny" - Christine Lagardeová,
Ursula von der Leyen a Angela Merkelová
Taras 2
17. 3. 2020  TarasovaTerasa
Je následující text nekorektní? Ano, je. Je následující text hrubě urážející čelní evropské političky? Ano, určitě. Uráží následující text i přední představitele Evropské unie, minulé i současné? Ano, zcela jistě. Pochybuje následující text o některých kvalitách té milejší poloviny lidstva? Ano, ano. Máte si ho přečíst, i když s mnoha tvrzeními a vývody obsaženými v textu redakce Nové republiky se neztotožňuje?  Ano, bezesporu.

Optymizmus neni na mistě. Buďte doma a nepyskujte

Ladislav Větvička - bloger
Ladislav Větvička
16. 03. 2020  blog autora
V novinach pišu, že se prvni synci uzdravili. Tuž to je hezke. Neni ale dobre vzbuzovat optymizmus. Ani co se tyka nemoci, ani co se tyka všeckeho kolem.
Ne že bysem byl jakysik zdravotnicky odbornik. Ale jako absolventovi hodin matematycke analyzy docentky Pišove, budiž ji země lehka, Allah akbar a tak dale, mi stači podivat se na grafy a aji idyjot jako ja vi, co se stane během dalšich dvuch tydnu.Petr Pokorný 2. díl: Současný klimaalarmismus je anticivilizační aktivismus (AUDIO)

Petr Pokorný
Petr Pokorný hostem Martiny Kociánové
17. 3. 2020  SvobodnéUniverzum
Občas v našich rozhovorech zazní slova, která nemohu dlouho dostat z hlavy. Jako ta, jež zazněla přesně před týdnem: „Věda není držitelem pravdy, věda je nositelem poznání. Je základní omyl, když si někdo myslí – a jsou to často nevědci, ale bohužel i vědci sami – že věda dochází k nezpochybnitelnému poznání, které pak může komunikovat tím stylem, kterým se to děje v tak módním tématu, jakým je dnes klimatická změna.“ Tato slova pronesl jeden z našich největších znalců přírody a klimatu, jeden z nejzkušenějších vědců v této oblasti, biolog, paleoekolog Petr Pokorný, ředitel Centra pro teoretická studia, což je společné pracoviště Univerzity Karlovy a Akademie věd České republiky. Hovořili jsme také o politických objednávkách na vědecké práce, o tlaku na vědce ze strany aktivistů i z jiných stran – a také o chybách a selháních. Ale samozřejmě byla řeč hlavně o přírodě, o problémech, které vidíme, ale i o těch, které nechceme vidět, a v neposlední řadě o populačním boomu.

Délka: 44:26
Přehrát pořad


Petr Pokorný 1. díl: Existuje část vědců, u kterých se spojují role vědce a aktivisty

Petr Pokorný
Petr Pokorný hostem Martiny Kociánové
17. 3. 2020  SvobodnéUniverzum
Žijeme v éře klimatické krize, alespoň to tvrdí jedenáct tisíc vědců, kteří klimatickou krizi na konci minulého roku vyhlásili. Změny klimatu se podle jejich dat zrychlují a plány jednotlivých zemí na omezení emisí jsou podle nich nedostatečné. Vědci ze 153 zemí světa tvrdí, že klimatické změny úzce souvisí s životním stylem bohatých – a zrychlují se kvůli kácení lesů, častému létání nebo využívání fosilních paliv. Klimatické změny jsou podle zprávy Mezinárodního panelu pro změnu klimatu při OSN také spojeny s nárůstem extrémního počasí, vymíráním druhů, růstem hladin moří a nedostatkem potravin. Shrnuto a podtrženo se v článku zveřejněném v odborném časopisu BioScience uvádí, že světu hrozí nepopsatelné utrpení.
Délka: 36:17

Konečně máme zase hranice: Zrovna 15. března! Němka Lejnová prská. Přidělí nám kvóty na mrtvé – solidárně s Itálií? Babiš doopravdy maká. Psychóza a schíza Kavárny. ČT musí být zničena. Nečekejme jen na stát

Originální grafika k článku - Protiproud
Petr Hájek
17. 3. 2020  Protiproud
PETR HÁJEK ve významný den (který oficiálně významným dnem není) připomíná, že nic není náhoda a sleduje s úžasem, jak jedni nastupují k pumpám, zatímco druzí -se pokoušejí dělat do společné lodi další díry

Začal soudní proces v případu obvinění Ruska za způsobení havárie letu MH17 aneb Když je pravda zaměňována iluzí

Dmitrij Sedov
17. 3. 2020   FondSK, překlad Zvědavec
9. března byla v přísně střeženém komplexu letiště Schiphol na okraji města Amsterodamu zahájena soudní jednání v případu katastrofy malajského letadla MH17. Aby byl těmto jednáním udán potřebný tón, vypověděl u soudu dánský prokurátor Theis Berger „o velmi závažných náznacích, že má Rusko v úmyslu zmařit soudní proces“, a že se „velký počet svědků tohoto zločinu obává o svůj život.“


Zbyněk Fiala: Prachožer

Zbyněk Fiala
17. 3. 2020  VašeVěc
Koruna vír vcucávající naše peníze do kanálu, česky prachožer, je odvrácenou stranou toho, že lidé musí zůstat doma a kontejnery v přístavu. Pokus nahradit zmizelé oběživo přílivem hotovosti od centrálních bank neuškodí, ale nezapomínejme, že chybějící peníze ohlašují chybějící práci. Ta se nedá snadno připsat údery do klávesnice.

Noste roušky!

Lu Lina 
17. 3. 2020  NonServiam
Nechci šťourat, ale ve světle momentálního zajímavého dění jsem trochu zapátral v nedaleké minulosti. 27. února prohlásil v hlavních zprávách ČT ministr zdravotnictví, že u nás žádná epidemie koronaviru nebude, širší veřejnosti nic nehrozí a není nejmenší důvod k panice. To jest jinými slovy: Nevykupujte roušky (které v té době už stejně nebyly k sehnání) a nesyslete potraviny. Stát má všechno pod kontrolou, na všechno je připravený a všechno potřebné vám i v tom absolutně nepravděpodobném případě, že to bude teoreticky nutné, zařídí.


Figaro: Koronavirus a migranti ukázali šílenost globalizace!

Ivan Rioufol a -kou-
17. 3. 2020 LeFigaro, výběr PrvníZprávy
Evropská unie nebyla schopna vyvinout společnou politiku, která by se vypořádala se třemi novými krizemi, které ji ohrožují - epidemiologická, migrační a ekonomická.

pondělí 16. března 2020

Beneš a čs. vláda, Hácha, generál Eliáš, Heydrich, potrestání válečných zločinců a kolaborantů


Karel Malý
16. 3. 2020  ČeskéNárodníListy
Do heydrichiády spojení mezi čs. vládou a Háchou, zvláště pak s gen. Eliášem, existovalo. Eliáš, předseda protektorátní vlády, se zvlášť aktivně podílel na odbojové činnosti. Když přišel Heydrich do Prahy byl zatčen a později popraven, aniž by kdokoliv z tzv. protektorátních činitelů pro něj něco vykonal nebo alespoň ztratil nějaké otevřené slovo.

EU v kómatu a roušky z Číny (VIDEO)

Emil Kalabus
16. 3. 2020  CzechFreePress
Bohužel je to tak. Neschopnost jakékoliv akce a epidemie blbých keců od eurohujerů. Dokáží jen kritizovat, ale skutek utek. Že páni novináři, že páni Jakubové Jandové a zástupci Evropské komise.
Všimli jste si, jak dáma Ursula von der Leyen, předsedkyně Evropské komise, měla nejprve strach o trhy, ale o nakažené lidi ji vůbec nešlo?


Svět ruskýma očima 550


Zajoch
16. 3. 2020   Outsidermedia
Turecko fakticky zrušilo své ultimátum *** Jak se na současnou ropnou krizi dívá analytička Forbesu *** Ve světě je pandemie, ale Rusové jsou klidníFňukání na nesprávném hrobě

Jiří Jírovec
16. 3. 2020
ČT je s nezávislostí sobě vlastní, velmi kritická k vládě. Nezávislý moderátor formuluje svou nezávislou otázku způsobem, jemuž se říká "zavádějící." Měl by se zeptat neutrálně: "Co říkáte současné situaci?" Stačí slovo situace nahradit výrazem krize, takže divák či posluchač ví, že jde o krizi. Host tedy začne nezávisle mluvit o krizi, protože jinak by ohrozil případné další pozvání k nezávislému vyjádření názoru.

Noticka o udávání - poznámka k udávání židů za Protektorátu

Tady máš šesťák a kdyby někdo řikal, že císařpán je dobytek
a že to nevyhrajem, tak přídeš a řekneš mi,
kdo to povídal... Rozumíš?”
Jan K"adubec 
16. 3. 2020  Outsidermedia
To prý jedna paní z vesničky Lidice pronesla před českým protektorátním četníkem-policajtem, že její podnájemnice je nejenom šikovná švadlena, ale navíc je to i židovka. Ta řeč se vedla na ulici, nikoliv na policejní stanici. No a policajt, jak mu kázala povinnost, zařídil, aby ona švadlenka byla odeslána do Osvětimi-Auschwitzu, kde vyletěla komínem krematoria stejně jako většina ze šesti milionů evropských vyznavačů Tóry a Talmudu.