Reklama

sobota 28. března 2020

Evropské hodnoty v akci: Potřební nedostali nic. Začátek konce EU? Solidarita ve světle epidemie a invaze. Probuzení národních států. Suspendovat zdravý rozum umíme. Vydírání na hranicích zafungovalo

Judith Bergmanová
Judith Bergmanová
28. 3. 2020  GatestoneInstitutProtiProud
JUDITH BERGMANová popisuje, jak problémy s epidemií nové chřipky a vydírání EU tureckým prezidentem obnažily až na kost nesmyslnost udržování při životě tohoto byrokratického molocha.


Volá Londýn, z vězení. Varoufakis mluví s Assangem

Janis Varoufakis 
Janis Varoufakis
28. 3. 2020 ZNet, překlad Outsidermedia - A. Macháček
Volební manifest Jeremyho Corbyna vysmívaný pro radikálnost se nyní jeví jako nepřiměřeně umírněný.
Včera v noci, hned po naší první televizní události DiEM25, zazvonil můj telefon. Byl to Julian. Z vězení. Nebylo to poprvé, co mě hluboce poctil tím, že z těch několika povolených telefonních hovorů obětoval jeden pro mě. Stejně jako každé jiné takové příležitosti, když neočekávaně rozpoznám jeho hlas, zaplaví mě proud emocí. Vina, především při myšlence, že v okamžiku, kdy je linka odpojena, zůstane tam – na nesmírně temném místě, ve kterém je uvězněn kvůli rozhodnutí, které učinil už dávno a pomohl nám ostatním pochopit, co mocipáni dělají v našem zastoupení bez našeho vědomí nebo souhlasu.


V krizi poznáš kreténa


Tribun
28. 3. 2020 Tribun
Kreténa samozřejmě poznáme všichni, vždy a spolehlivě: Jsou to ti druzí. Ale to jsou většinou jen kreténi z pohodlnosti, protože ruku na srdce, v časech dobrých, když vládne klid, mír a prosperita, se jako kreténi chováme někdy všichni. Je to luxus, který si můžeme dovolit. Jsme prostě takoví kreténi leví. A pak jsou lidé, kteří se chovají jako kreténi i v časech zlých, a to jsou kreténi praví. Teď, když máme epidemii, stav nouze, karanténu a s tím související tisíc a jeden problém, se to ukazuje obzvláště zřetelně.

Putin rozpoutává vůči USA strategické peklo

Tom Luongo
28. 3. 2020  SCFZvědavec
Jsem vášnivým hráčem deskových her. Nemám moc rád klasické hry, jako jsou šachy nebo go, ale dávám přednost těm modernějším. Avšak i přesto jako člověk, který oceňuje křehkou rovnováhu mezi strategií a taktikou, musím říci, že jsem ohromen, jaký má ruský prezident Vladimir Putin smysl pro načasování.

Šlechetná dárkyně EU: Premiér Babiš ví, jak to je, inteligentní lidé to dávno chápou, hlupáci to nikdy nepochopí

Ivan David
28. 3. 2020
Ti, kteří nevědí, nebo vědí, že tomu nerozumějí se ptají, například Jan Tym: "Dobrý den pane doktore, teď tady čtu, že jste nehlasoval pro pomoc z EU ve výši cca 32 mld. Proč? To byla půjčka nebo dar? Díky za odpověď." Není to dar, protože nám věnují něco, co není jejich, ale co nám patří, možná nám půjčují naše peníze, protože je budeme muset vrátit, pokud je nevyčerpáme v souladu s jejich pravidly. Premiér Babiš má pravdu. Nedávají nám "nové peníze". Přiznají nám zálohu 25% z 32 miliard. Těch 8 miliard jsou nevyčerpané dotace, které nebudeme muset vracet. Média a politici, kteří mluví o okamžité pomoci se mýlí nebo lžou, protože podle schváleného návrhu čerpání výslovně podléhá stejné složité proceduře jako dosud. 

Moje facebooková stránka dnes získala přes 300 fanoušků. Mám radost, jaká spousta lidí pochopila podstatu „unijní pomoci“. Paradoxní je, kolik si jich lze přečíst na facebookové stránce „Diagnóza Tomio Okamura s logem: „SPD v ČR nechceme“ ZDE

pátek 27. března 2020

Analytik Valenčík účtuje: Ruští zelení mužíčci v Itálii? Štětina ilustruje, že jsou horší nemoci než koronavirus. Nezávidím mu to

Docent Radim Valenčík
rozhovor s Radimem Valenčíkem
27. 3. 2020 ParlamentníListy 
„Budeme se potýkat i se zlou vůlí těch, kteří invazi koronaviru nezvládli a přes globální finanční nástroje to budou chtít naší zemi osladit, předpokládá vysokoškolský pedagog, docent Radim Valenčík. „Nejvíce vydělají jako vždy největší darebáci.“ Popisuje, že dojde k souběžnému poklesu výroby i příjmů obyvatelstva. Proto bude nutné povzbuzovat poptávku. „Zde máme dle mého názoru velké štěstí. Místopředseda vlády a dvojitý ministr Havlíček je tím nejpovolanějším člověkem. Jen doufám, že v zájmu záchrany co největšího množství lidských osudů a ekonomických hodnot se neuštve, nebo že se ho někteří nebudou snažit uštvat.“

Konstatuje také, že jsou nemoci horší než COVID-19. „Na ten může člověk jen umřít. To, co potkalo…“

Kde jsou teď?

Michal Brand
27. 3. 2020   Zvědavec
Kde je Člověk v tísni, když Evropu straší a v Evropě zabíjí koronavirus?
Když USA podporovaní organizátoři převratu na Ukrajině najali houmlesáky (jako „demonstranty za demokracii“) a sváželi je autobusy z celé Ukrajiny, když na Majdanu organizátory převratu najatí ostřelovači stříleli policisty i demonstranty, aby eskalovali situaci, Člověk v tísni byl slyšet i vidět. Hlavně s výkřiky „ukrajinský proruský režim“ „vraždí nebohé demonstranty“ apod. A kde je Člověk v tísni, k...a, teď? Ach, ano, čekají zalezlí ve svých kancelářích, připravují další žádosti o dotace na svoje statisícové platy. A možná zase plánují svoje akce v nějaké zemi na „podporu demokracie“, tedy plánují měkkou podporu politického převratu v zájmu svých sponzorů a proti zájmům lidí těch zemí, ve kterých působí.

Řecká fronta: První útok odražen. Boj se přesouvá zase na moře. Alláhovi Robinsoni. Neziskovky zalézají do děr. Všechno zlé je k něčemu dobré? Za jeden provaz. Vrátí se z Řecka na náš kontinent "normální" demokracie?

Originální grafika ProtiProud
Pavel Kopecký
27. 3. 2020  ProtiProud
PAVEL KOPECKÝ komentuje poslední vývoj na řecko-turecké frontě, kde se znenadání objevil nový, mnohem účinnější virus, než je svět sužující chřipka - a doufá, že se rozšíří přinejmenším stejně intenzivně.


Stát má – stát dá!

Karel Sýs
27. 3. 2020
Tohle platilo naposledy za socialismu. Očividně podroušení senátoři boxují o politické body, divákům slibují miliardy, které však už dávno byly pod rouškou tmy rozkradeny. Chtěli svobodné podnikání. To ale nejsou jen pohádkové výnosy a lyžování v Alpách. To jsou i bankroty a karantény ve vilách. Pamatujete: „Není papír, nejsou vložky, co si dáme mezi nožky?“

Ruský vojenský výsadek u Bergama (VIDEO, FOTO) - hlášení z koronovirové fronty v Itálii -

27. 3. 2020 ColonelCassad a  ASD
Motorizovaný konvoj ruské armády se pohybuje podél dálnice v oblasti Bergama, zatímco italská armáda vede těžké obranné bitvy s koronavírem v Lombardii. Wehrmacht opustil italské spojence a ustoupil za alpské průsmyky, kde přešel do obrany.Vychcánci a stát

Radim Valenčík
27. 3. 2020     radimvalencik.pise
Včera jsem Radiožurnálu poslouchal, jak se někteří těší, že se budou podávat masové žaloby na stát za "ušlý zisk". ODS v čele se Stanjurou za výběru "právních expertů" naši mediálním mainstreamem, kteří už se těší, jak budou zastupovat "hodné" podnikatele, proti "zlému" státu... V úvahách o tom, jak se bude "ušlý zisk" dokazovat ale ani slovo o tom, že by se mělo vyjít z toho, jaké daně kdo ze svého zisku zaplatil v minulém období, tak jak se o tom diskutuje v jiných zemích (i těch, které jsou nám dávány za vzor). A pochopitelně už vůbec nic o zaměstnancích, kteří přišli o mzdu, vždyť to jsou jen obyčejné "socky". Tak jsem dal na FB:


Vzkaz od spisovatele Roberta Fulghuma


Robert Lee Fulghum
27.3.2020 

Dobrý den, zdravím vás!

Píšu vám z hor čtyřicet kilometrů jihovýchodně od města Moab v americkém Utahu. Dělí nás sedm časových pásem a 8 683 kilometrů. Za svítání tady bylo pět stupňů a až slunce zapadne, bude tady stejná teplota jako tou dobou v Praze. Přesto si nejsme zase tak vzdáleni.

Zbyněk Fiala: Někdy to zabere, jindy ne

Zbyněk Fiala
27. 3. 2020  VašeVěc

Nadějí je spousta, prokázaných účinků zatím méně. Na veřejnost se dostaly první zprávy o pokusných užitích nejnadějnějších kandidátů do bitvy s pandemií Covid-19 způsobenou koronavirem SARS-CoV-2.

27. 3. 2020 - Svět při páteční ranní kávičce Terezy Spencerové aneb Informační doplněk k hlavnímu proudu


Tereza Spencerová

27. 3. 2020      iPrima
Ranní kávička Terezy Spencerové je Vaše denní dávka informací k hlavnímu proudu. Tedy těch, které by se neměly opomíjet, pokud chcete být dobře informovaní a chcete mít vždy nadhled. Teď se jen pohodlně usaďte a pusťte se do čtení.

Do zkázy a zpět: Uzavře se ukrajinský kruh? Zpečetí světová krize osud rukojmí války proti Rusku? Nálož s několika doutnáky. Vznikne federace s Ruskem? Klasika z dílny KGB a CIA. Jen Porošenko s Bidenem si nakradli

Originální grafika ProtiProud
Ivan Poledník
27. 3. 2020  ProtiProud a HlavnéSprávy
IVAN POLEDNÍK přináší komentář k současném stavu Ukrajiny, která se vedle vší podlosti a smůly nyní dočkala ještě koronavirové izolace. 
Světová ekonomika se v souvislosti s epidemií ocitá v hluboké krizi. Většina států si najednou vzpomněla, že mají své hranice. Týká se to zejména Evropy, kde Brusel nedokázal reagovat a tím jen podtrhl, že státy EU musí hrát každý za sebe.

Koronavirus a Gatesova nadace

Americký miliardář Bill Gates
F. William Engdahl
27. 3. 2020   překlad Zvědavec
Pravděpodobně nikdo nebyl v podporování a financování výzkumu vakcín, zaměřených na boj s koronavirem, aktivnější, než Bill Gates a Nadace Billa a Melindy Gatesových. Od sponzoringu simulace globální pandemie koronaviru, která byla provedena jen pár týdnů před oznámením vypuknutí nákazy ve Wu-chanu, až po financování mnohých snah korporace přijít s novou očkovací látkou na zjevně nový virus - to vše je spojeno s přítomností Gatese. Co to vlastně znamená?


FP: Svět po koronaviru - konec amerického vedení!

-kou-
27. 3. 2020 ForeignPolicy a PrvníZprávy
Pandemie koronaviru šokovala samotné základny světové stavby, což povede k četným důsledkům, které ovlivní mnoho dalších let.
V rozhovoru pro Foreign Policy uvedlo 12 předních světových odborníků, co svět čeká po poražení pandemie. Podle nich pandemie povede nejen ke skutečnému zastavení globalizace, k poklesu vůdcovství USA na světové scéně, ke zvýšení nacionalistických nálad a k posunu k modelu zaměřenému na Čínu, ale také k vytvoření udržitelnějšího globálního ekonomického a zdravotního systému.


čtvrtek 26. března 2020

Svět se zřítil do systémové krize. Pomůže "pětka"?


Rostislav Iščenko
27. 3. 2020    sputnik
Spojení systémové krize, krize uhlovodíkových cen a pandemie koronaviru nám může nahradit novou světovou válku, když se stane "čističem lesa" a vytřídí neživotaschopné politické formace. Ideu summitu "pětky" stálých členů Rady bezpečnosti OSN (Rusko, Velká Británie, Francie, USA, Čína), jehož provedení navrhl prezident Vladimír Putin, ústně podpořily všechny hlavy těchto států. Nicméně ani místo, ani doba, ani program setkání zatím nebyly dohodnuty. 


Těžko na cvičišti, lehko na bojišti

Jan Campbell
26. 3. 2020
Příspěvek nazvaný v českém jazyce ustáleným citátem slavného ruského vojevůdce žijícího v 18. století, Alexandra Vasiljeviče Suvorova (1730 –1800) představuje část indikativního návodu k cestě porozumět jedné části geopolitiky, v jejímž kontextu je nutno posuzovat aktuální rozhodnutí prezidenta Putina pomoci Itálii v době, kdy spojenci NATO a EK dokázali platnost tří italských přísloví: Všem věř a nikomu nedůvěřuj. Mezi „říct“ a „udělat“ leží moře. Před přáteli kéž mne ochrání Bůh; před nepřáteli se ochráním sám.

Jak jsem dnes hlasoval v Parlamentu Evropské unie (souvislost k CoViD-19)

Europoslanec Ivan David (SPD)
Ivan David
26. 3. 2020 Facebookový profil europoslance Ivana Davida 
Hlasování 26. 3. 2020 v souvislosti s COVID-19
Dnes jsem hlasoval v Evropském parlamentu přes internet o třech návrzích Evropské komise. Jedenkrát jsem hlasoval „pro“, dvakrát „proti“.
Hlasoval jsem pro návrh, aby leteckým společnostem, které „nelétají“, zůstaly dříve přidělené časy na evropských letištích, aby nadále nelétala prázdná letadla jen proto, aby si společnosti udržely přidělené časy.


ČT v nejvyšším vzepětí své nestrannosti


Lubomír Man
26. 3. 2020
Že je ČT ve všech svých vyhlašovaných názorech a postojích nestranná, že má ctižádost stát se tribunou úplně všech názorů, proudů a hledisek, jež se v ČR vyskytují, že je rozhodnuta dodržovat tuto nestrannost na každém místě a v každém okamžiku svého působení a že je její ctižádostí svoji nestrannost dodržovat opravdově a upřímně od hlavy až do posledního článku svého organizmu, je známou věcí, a lze k ní dodat snad už jen to, že nic jiného než být nestranná ČT vlastně ani nezbývá, protože k dodržování nestrannosti se zavázala už v době svého vzniku ve svém Kodexu.

Centrum koronaviru New York s 56 procenty všech amerických onemocnělých dovoluje lidem z města vycestovat a tak šířit nákazu.

Paul Craig Roberts
26. 3. 2020   paulcraigroberts
Ukazuje se, že americké úřady jsou neochotny a/nebo/ neschopny kontrolovat šíření viru. Web THE HILL k tomu ve svém článku, nadepsaném tiulkem: Trumpovi úředníci doporučují lidem opouštějícím New York, aby si sami na sebe uvalili karanténu, píše Dr. Deborah Birxová, členka koronavirového komanda Bílého domu, vydala toto doporučení během tiskové konference v čase, kdy počet lidí nakažených virem v New Yorku každou hodinou rychle roste.

Kde jsou teď? Kde, k...a, jsou teď?

Michal Brand
26. 3. 2020
Kde je Člověk v tísni, když Evropu straší a v Evropě zabíjí koronavirus? Když USA podporovaní organizátoři převratu na Ukrajině najali houmlesáky (jako „demonstranty za demokracii“) a sváželi je autobusy z celé Ukrajiny, když na Majdanu organizátory převratu najatí ostřelovači stříleli policisty i demonstranty, aby eskalovali situaci, Člověk v tísni byl slyšet i vidět. Hlavně s výkřiky „ukrajinský proruský režim“ „vraždí nebohé demonstranty“ apod. A kde je Člověk v tísni, k...a, teď?

Univerzitní důkaz: Pád budovy č. 7 WTC nezpůsobil požár

Paul Craig Roberts
26. 3. 2020
Je smůlou, že tato důležitá zpráva vychází v průběhu zdravotní a ekonomické krize, kdy ji právě tyto krize zastíní. 25.března t.r. vydali experti Univerzity Aljaška Faibanks (UAF), konečnou zprávu o pádu budovy č. 7 WTC, a to jako výsledek svých čtyřletých počítačových modelových studií.

Vyměním neoliberalismus za respirátor aneb Autoimunita státu

Václav Umlauf
26.03.2020 E-republika
Máme privátní nemocnici A, která nemá pacienty, ale klienty. Jejím úkolem je vytvářet zisk pro skryté majitele, kteří ji dostali proti privatizačnímu podpisu, jsou skrytí za partou českých bývalých veksláků a bílých koní, zisky převádějí do daňových rájů. V takové fabrice na peníze nemá nemocný na koronavirus co dělat, protože tam nepatří.

26. 3. 2020 - Svět při čtvrteční ranní kávičce Terezy Spencerové aneb Informační doplněk k hlavnímu proudu

Třetina obyvatel planety je už "pod zámkem"
Tereza Spencerová
26. 3. 2020 iPrima
Ranní kávička Terezy Spencerové je Vaše denní dávka informací k hlavnímu proudu. Tedy těch, které by se neměly opomíjet, pokud chcete být dobře informovaní a chcete mít vždy nadhled. Teď se jen pohodlně usaďte a pusťte se do čtení.

středa 25. března 2020

Odpověďmi na ekonomickou krizi jsou odpuštění dluhů a znárodnění

Paul Craig Roberts
25. 3. 2020 paulcraigroberts
Americké letecké společnosti přivedly sama sebe do krachu tím, že svůj inventář odkupovaly pro ředitele a členy jejich představenstev. Ti tedy bohatli, ale jejich společnosti chudly. Nu a když pak na příjmy leteckých společností dopadl koronavirus, vyslovil Kongres ochotu vypomoci jim částkou padesáti miliard dolarů. Ne, namísto toho, aby jim byla poskytnuta výpomoc, měly by být tyto společnosti znárodněny.

COVID-19: Evropská unie „od počátku neúnavně pomáhá“, jak sama tvrdí – a hodlá podpořit Turecko


Ivan David
25. 3. 2020
Zítra budou poslanci Evropského parlamentu většinou na dálku přes internet hlasovat o návrhu Evropské komise o „Nařízení Evropského parlamentu a rady… za účelem poskytnutí finanční pomoci členským státům a zemím, se kterými se jedná o přistoupení k Unii, jež jsou vážně postiženy závažným ohrožením veřejného zdraví“. Mezi tyto země patří i Turecko.

Keller: Přispěji Kalouskovi na cestu do Itálie. Vy hyeny, co se těšíte na smrt starých! Zde je pravda

Profesor Jan Keller
rozhovor s profesorem Janem Kellerem
25. 3. 2020   ParlamentníListy
Hyeny! I o těch, co se těší, že staří vymřou a zbude spousta laciných pozemků, hovoří známý sociolog a bývalý europoslanec, profesor Jan Keller. A co další, kteří křičí kvůli jakémukoli rozhodování vlády? „Vůbec jim nejde o zdraví občanů, ale o destabilizaci vedení země v době, kdy by to mohlo mít katastrofální následky.“ Miroslavu Kalouskovi je ochoten osobně přispět na jízdenku nebo na benzín, „pokud by se rozhodl na protest vůči počínání vlády zcela svobodně vycestovat do severní Itálie.“ „Až bude vést ozbrojený odpor, rozhodně by si neměl sundávat roušku,“ podotýká. A kvalita čínských zdravotnických pomůcek? „Nikdo je přece nenutí, aby nepřátelské čínské šunty používali. Ať klidně používají ty vysoce kvalitní, které nám včas, zdarma a ve velkém množství dodali naši přátelé a spojenci ze Spojených států a zemí západní Evropy.“

Letadla nad Prahou

Přemysl Votava
25. 3. 2020   ČeskéNárodníListy
Je to již 75 let, co se Praha stala terčem amerických náletů, 25.března počítala Praha své oběti. 25.dubna byla zničena také Škodovka v Plzni. Tyto události se dnes nepřipomínají. Historici nedostávají od politiků patřičné zadání a samotní politici radši taktně mlčí. Americké nálety na úplném sklonku války vyvolávají otazníky i dnes. Proč, až do té doby továrny nerušeně vyrábějící válečnou produkci, se náhle staly cílem náletů?

Správné myšlení o migrantech a Řecku

Ohně založené mladými migranty na hranicí s Řeckem
František Kašpárek
25. 3. 2020   Zvědavec
Mainstreamová média ve svých zprávách o situaci v Řecku, kde se davy migrantů snaží prolomit hranice, upřednostňuje "správné myšlení" před objektivními fakty. Cílem není informovat, ale vychovávat nevědomé v liberálním chápání světa.

Ivan Přikryl, Manhattan, New York

Ivan Přikryl
25. 3. 2020   VašeVěc
Když nějakou dobu žijete v New Yorku, sledujete prioritně co se děje doma, vždyť tam žijí děti, příbuzní a známí, ale také situaci zde. A samozřejmě se neubráníte porovnání.
Nejdříve malou statistiku ze stránek jednoho zdejšího studenta s názvem „nCoV2019.live“. Myslím, že si ji můžete do mobilu instalovat i v České republice.


Kupole proti viru

Konstantin Sjomin 
Konstantin Sjomin 
25. 3. 2020  překlad Outsidermedia (St. Hroch) 
Velmi dlouho jsme sledovali stanici NTV a REN-TV, velmi dlouho jsme bourali vzdělávací systém, velmi neodbytně jsme dobíjeli akademii věd, předělávali planetária na chrámy a závody na bowling centra. Zavírali jsme laboratoře a výzkumné ústavy. Teď se nám zdá, že virus je jakousi zrádcovskou, panikářskou hysterií, vymyšlenou liberály, zednáři a mimozemšťany, které bychom si, jako obyčejné chřipky, neměli příliš všímat. Stačí pár procesí a vše přejde…

úterý 24. března 2020

KOMENTÁŘ TEREZY SPENCEROVÉ: Vyžene koronavirus americké jednotky ze světa?

Americké vojenské zdravotnické týmy se připravují
Tereza Spencerová
24. 3. 2020  iPrima
Military.co„Čínský virus“ dokázal během pár týdnů řádově víc, než Trump, kdysi Varšavská smlouva a po ní Rusko dohromady.„Čínský virus“ dokázal během pár týdnů řádově víc, než Trump, kdysi Varšavská smlouva a po ní Rusko dohromady.

Pandemie, bezdomovci, nelegální (či EU podivně legalizovaní) imigranti

Jiří Kobza, poslanec (SPD)
-rp-
24. 3. 2020  PrvníZprávy
Máme v ČR, dle oficiálních údajů, reálně to pravděpodobně bude více, cca 25 000 bezdomovců, vesměs vždy lidí na hranici bídy či hluboko pod ní, lidí bez perspektivy - ale především bez adresy a bez domova v tom základním a fyzickém slova smyslu.


Před 21 lety začalo bombardování Jugoslávie

Václav Dvořák
24. 3. 2020  kosovoonline.cz
Před 21 lety 24. března 1999 začala letecká agrese států NATO proti Jugoslávii. Byly ničeny nejen vojenské cíle, ale následovalo i letecké terorizování civilního obyvatelstva. Letouny NATO ničili železnice, silnice, mosty, továrny, sklady, rozhlasové a televizní vysílače. Napadaly i hotely, čínské velvyslanectví, kde zabily 3 diplomaty. Bombardovaly i bělehradské studio srbské televize, kde zabily noční směnu techniků.  Zabily tisíce vojáků i civilistů.Německá televize zveřejnila lži, použité k vykonstruování případu proti Assangeovi

Edward Snowden, Julian Assange a Chelsea Manning
- hrdinové dnešní doby

Ray McGovern
24. 3. 2020    Zvědavec
Jedna velká německá televizní stanice vysílala rozhovor se zpravodajem OSN pro mučení, z něhož vyplývá, že švédský případ „znásilnění“ proti Julianu Assangeovi byl vymyšlen. 
Pravda vyšla najevo. Takže ti, kteří nechápali, jak je možné, že tento vydavatel skončil v Londýně ve vězení s maximální ostrahou a s jednosměrným extradičním lístkem k soudu v USA, kde má prožít zbytek života za mřížemi, již mají jasno.

Tuhle krizi nesmíme promarnit

Zbyněk Fiala
Zbyněk Fiala
24. 3. 2020 VašeVěc
Změna státního rozpočtu se schodkem teď už 200 miliard korun má hlavně symbolický význam. Nikdo neví, co se letos s ekonomikou stane. Nové číslo pouze naznačuje směr, půjde to dolů. Tak to v krizích bývá, ale krize lze využít jako příležitost k zásadní změně. Bude-li k lepšímu, pak by šlo o investici.

pondělí 23. března 2020

Na řecko-turecké hranici včera proběhly nejtěžší střety - byla napadena řecká polní nemocnice a použity chemické zbraně

Ivan David
23. 3. 2020 Facebook autora
Ještě dopoledne zdroje z řecké oblasti Evros na hranici s Tureckem hlásily dočasné zklidnění situace. Vypadalo to, že si migranti „lížou rány“ z předchozího nezdařeného útoku na pohraničníky. Turecká státní agentura ANADOLU ohlásila, že turecká armáda po nezdařeném pokusu o průlom musela ošetřit 2.306 zraněných migrantů. Server ethnos.gr dokonce dopoledne přinesl optimistickou zprávu, podle byla část migrantů z řecké hranice vlakem evakuována autobusy do Istanbulu. S podezřením na koronavirus měla být část z nich podle tureckého serveru bianet.org umístěna v karanténě.


Konečně jsme světoví

Jiří Jírovec
24. 3. 2020
Už to bylo trapné: všechny vyspělé státy světa měly vlastní oběti coronaviru a my pořád nic. Dokonce i maličká Andorra na tom byla líp, měla svého mrtvého.
I stalo se, že bůh odvolal ze země pětadevadesátníka. Nezemřel kvůli koronaviru, tak praví lékaři, kteří se vyznají.

Osmdesát procent europoslanců nenávidí státy, národy a hranice

Ivan David
23. 3. 2020    Parlamentní listy
Rozdíl mezi představou českého občana o Evropské unii a realitou je propastný. Dobrý občan bývá zachvácen přesvědčením, že Evropská unie byla stvořena pro jeho dobro, ale protože se tak nějak stále úplně nedaří, je třeba přidat v úsilí, a zejména čeští zástupci by se měli mnohem více snažit, aby dobra přibylo. Na český stát dobrý občan nahlíží jako na veskrze prohnilý a s nadějí hledí do Brusele, odkud čeká nápravu. Jenže ono je to všechno tak nějak právě naopak. Leccos mohl napovědět koronavirus a již dříve snaha o nadílku imigrantů a třeba postoj k tureckému prolamování řeckých hranic do Evropské unie.


Bilancování - Poselství z oka cyklónu

Dominika Dery
23. 3. 2020   Outsidermedia
Na začátku roku mi moje devadesátiletá domácí, asi jako bonus za pravidelné placení nájmu, darovala nový kalendář od firmy CEMB, jež sídlí přes ulici. Zaujalo mě na něm originální grafické vyjádření nadcházejícího roku, totiž dvě dvacítky posazené na opačné misky vah. Vzhledem k tomu, že se firma CEMB zabývá diagnostikou a vyvažováním rotujících přístrojů všeho druhu a je výrobcem nejpřesnějších zařízení na světě na měření rovnováhy dokonce i ve vesmíru, obrázek roku na váhách působil jako inteligentní reklama.


Čarnogurský: „S akým morálnym znamením Európa prijme pomoc od Ruska a Číny a zároveň bude pokračovať v sankciách proti obom štátom?“

Ján Čarnogurský
Jaroslav Zajac
23. 3. 2020  HlavnéSprávy 
Podľa bývalého premiéra a ministra Jána Čarnogurského je pozoruhodné sledovať kroky niektorých krajín v súvislosti s pomocou európskym štátom výrazne postihnutým koronavírusom. Najvýraznejšia pomoc totiž v posledných dňoch prichádza z oblastí, s ktorými Európska únia neudržiavala práve najlepšie diplomatické vzťahy Ján Čarnogurský


Proč je obyčejné mýdlo nejefektivnějším zabijákem koronaviru?

23. 3. 2020 2Alarm
Přestože dezinfekce může být také velmi účinná, pokud jste poblíž umyvadla, vždy sáhněte raději po mýdlu. Pokud mytí věnujete dostatek času, viry na svých rukou doslova rozcupujete.

Koronavirus a černobílé vidění světa

Ladislav Petráš
Ladislav Petráš
23. 3. 2020 PrvníZprávy
Když byla neúroda, nebo když se přihodilo něco nedobrého, moje babička říkávala: Přišla bída na kozáky. Na nás nepřišli kozáci, ale přišel koronavirus, píše v komentáři pro Prvnizpravy.cz Ladislav Petráš.


neděle 22. března 2020

Ivan David
22. 3. 2020
Jak tak poslouchám komentáře ke koronaviru a věcech tak či onak souvisejících, neodbytně se mi vynořuje v mysli aforismus českého dokumentaristy Milana Růžičky (1937-2011): 


"Škoda, že jediní lidé, kteří by dokázali řídit národní hospodářství, sedí v hospodě u piva."
„Škoda, že jediní lidé, kteří by dovedli řídit národní hospodářství, sedí v hospodě u piva.“ — Milan Růžička

Zdroj: https://citaty.net/citaty/23087-milan-ruzicka-skoda-ze-jedini-lide-kteri-by-dovedli-ridit-naro/
„Škoda, že jediní lidé, kteří by dovedli řídit národní hospodářství, sedí v hospodě u piva.“ — Milan Růžička

Zdroj: https://citaty.net/citaty/23087-milan-ruzicka-skoda-ze-jedini-lide-kteri-by-dovedli-ridit-naro/

Hyjeny už nad nama krouži a supi obchazeju okoloLadislav Větvička
22. 03. 2020  blog autora
Je to deprem tyden, co slovensky premijer Česke republiky zrobil bezprecedentmi opatřeni a oznamil nam zavřeni hospod.
Deprese, kera zavladla mezi pracujicim lidem, je nezměrna, Cosik takeho nam nezrobil Hytler, Hajdrych, Hacha, Husak, Havel ani German Höring. Až fčil ten Hammachek. Přesto pracujici lid chape přijata opatřeni, neprotestuje proti teto zvuli a zatim skryva chutě vyhazat vrchnost z oken.

Virová krize a život po ní

Jiří Jírovec
22. 3. 2020
Přečetl jsem si se zájmem článek Stanislava Hoška. Najít optimální řešení krize je jedna věc, ale schopnost takové řešení prosadit je něco jiného.
Na vrcholu pyramidy musí být člověk, který má právo říct, podobně jako Doug Badman ve filmu Limonádový Joe: "konec kočkování chlapci" a vynést verdikt.
V Česku existující systém to neumožňuje a proto se stát 18 let dohadoval s farmářkou Havránkovou o kousek dálničního obchvatu.
Žvanění a nerozhodnost má v českých zemích svoji tradici.

Erdogan obkličuje Řecko migranty – vyslal jich 30 tisíc do Albánie k "vytlačení" tamních Řeků

Ivan David
22. 3. 2020 facebook
Do oblastí, kde v Albánii sídlí řecká menšina, se podle dohody albánského premiéra Ediho Ramy a tureckého prezidenta Recepa Erdogana už stěhují muslimští migranti! Další jsou na cestě letecky. Přesouvají se podle dohody mezi tureckým prezidentem Erdoganem a albánským premiérem Edi Ramou o přemístění 30 000 muslimských přistěhovalců z Turecka (!) na albánské území, konkrétně do severního Epiru do oblastí kolem hraničních přechodů s Řeckem Kakaviá, Rípesi, Mavromáti, Treis Géfyres, Kapestítsa.

22. 3. 2020 - Svět při nedělní ranní kávičce Terezy Spencerové - Informační doplněk k hlavnímu proudu

Tereza Spencerová
22. 3. 2020  iPrima
Ranní kávička Terezy Spencerové je Vaše denní dávka informací k hlavnímu proudu. Tedy těch, které by se neměly opomíjet, pokud chcete být dobře informovaní a chcete mít vždy nadhled. Teď se jen pohodlně usaďte a pusťte se do čtení.